WW. Juventus op jacht naar kampioenschap Wintersport program ma weer losgebarsten Licht herstel SVV Bingo DWS voor Den Hoedkliniek SZC onderuit in eerste wedstrijd A iEs fe Schiedams Nieuwsblad Sportnieuws naar redactie Zowel vrouwen als mannen dit seizoen nog ongeslagen itSiif lllfli Promotie voor Piet van der Pligt Sportprofiel Justin van Heest Sporttechnisch kader gezocht jpF DE HAVENLOODS- DINSDAG 11 OKTOBER 1988 41-495 DUITSLAND-NEDERLAND In München op 19 okt. a.s. Staan- of zitplaatsen incl. busreis Prijzen vanaf f 180.- Opstapplaatsen: Rotterdam Reisburo Weeren Rösener Manzstraat 75 3026 TM Rotterdam tel. 010- 4622209 b.g.g. 040- 542803 (ook 's avonds) SCHIEDAM SW heeft zich enigszins hersteld van de zware klappen die het de af gelopen weken 0-4 tegen Heerenveen en 0-6 tegen Ajax, opliep. In Almelo speelden de Schiedammers tegen Heracles een acceptabele wedstrijd en namen één punt mee naar huis. De ploeg van Jan van der Vel den kende tegen Heracles een Ware bliksemstart. Binnen een kwartier prijkte een 0-2 voor- spröng op het scorebord. Eerst was het Ton Rietbroek die doelpuntte en enige tijd later deed spitsspeler Ard Oosterlee hetzelfde. Helaas stond het in de 35e mi nuut alweer gelijk. Tot twee maal toe greep doelman Erik Tanis niet goed in bij dreigend gevaar. De eerste maal loste hij de bal, de tweede keer was hij alleen verbaal aanwezig, waardoor hij zijn medespelers misleidde. Heracles profiteer de tweemaal dankbaar, 2-2. In de tweede helft streden twee hardwerkende ploegen om de zege, maar was een puntendeling het enig juiste resultaat. Henk Salari ontving opnieuw een gele kaart en aanvoerder Hans Loovens ontbrak zater dagavond wegens familieom standigheden. SCHIEDAM Clubbladen en berichten voor deze pagina kunt u sturen naar de sportre dactie van het Schiedams Nieuwsblad, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Het is ook mogelijk telefonisch be richten door te geven, tel. 4352911. Wegener Huis-aan-huisbladen B.V., HOOFDKANTOOR: Prins Hendrikkade 12-16, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Kantoorurèn: maandag t/m donder dag 08.30-17.00, vrijdag 08.30- 16.00 uur. Telefoon (centrale): 010 - 4.699.911 Telex 23196 Telefax 010-4699362. DIRECTIE: V. Doorn/P. Bakker/J. Parser WEGENER-bladen verschijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplage van ruim een miljoen exem plaren. Hiertoe behoren: Schiedams Nieuwsblad Verschijnt elke dinsdag huis-aan-huis in Schiedam, Groenoord en Kethel. Nwe Vlaardingse Courant Verschijnt elke dinsdag huis-aan- huis in Vlaardingen DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 010 - 4.346.711 DISTRICT-VERKOOPLEIDER: Th.J. Bravenboer (tel. privé 010-4.353.883). ACCOUNTMANAGER: G.H. Adams (tel privé 01891-13230). ADVERTENTIEVERKOOP: SCHIEDAM: Hans Ivo (tel. privé 010-4.650.272). VLAARDINGEN: Hans Post, Nico Heynen, tel. privé 4.101.215. CHEF-RED.: J. Deijbel. RED.: M Ames en L. Visser CORRESPONDENT Schiedam: Susan de Ligt. Sportcorrespondent Schiedam: Bram Wesdorp. Sportcorrespondent Vlaardingen: P.Spek (010- 4.352.615) ADMINISTRATIE: Prins Hendrikkade 12-16, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010-4.699.911. Interlanden/Spreigroep. Bezorgklachten: 010 - 4.699.201 SCHIEDAM Juventus heeft het afgelopen week end behoorlijke tikken uit gedeeld aan potentiële ti- telconcurrenten. De vrou- wenploeg van de Schie- damse basketbalvereni ging wees Dragons overduidelijk terug met 59-41 en het mannenteam troefde Squirrels profes sioneel af met 87-71. Voor beide Juventus-coaches andermaal een bevestiging dit seizoen op de juiste weg te zijn. Als in koor roepen Peter Snel en Frans Wentholt dan ook: „Het centrale doel voor ons is dit jaar kampioen te worden en te promoveren naar het rayon. We zijn het kern Rotterdam-formaat dui delijk ontgroeid". In sporthal Oost stonden za terdag jongstleden twee top pers achter elkaar op het pro gramma. Eerst ontmoetten de mannen van Juventus het eveneens ongeslagen Squir rels. De Schiedammers kwa men niet echt goed in hun spel. In defensief opzicht liet men bij het uitblokken nogal wat steken vallen, terwijl ook de verdedigingsrebound re gelmatig gemist werd. Aan vallend was in de beginfase sprake van een weinig vloei end geheel, waardoor spelers terugvielen op individuele kwaliteiten. Squirrels bleef hierdoor goed bij en na 12 minuten was de stand dan ook 25-25. In de laats'te minuten voor de pauze sloeg Juventus echter de be slissende bres. Guard Willem Doornik zette de lijnen uit die tot een 42-35 ruststand leid den, hierbij gesteund door de Tijdens een time-out geeft coach Peter Snel zijn speelsters de laatste instructies. Hggfjipfljf s veelvuldig scorende forwards Peter van der Waal (terug op oude stek) en John van den Bosch. Energiek de eerste helft de beslissende Juventus zette meteen-in de tweede helft energied door en vergrootte de voorsprong tot 19 punten in de 10e minuut, 68-49. Daarna vielen de Schiedammers enigszins te rug, omdat coach Wentholt enkele basisspelers rust gunde op de band en wisselspelers inbracht. De eindstand werd tenslotte 87-71. Topscorers aan Schie- damse kant waren Peter van der Waal met 19, Patrick Koopman met 15 en John van den Bosch met 14 scores. Ju ventus gaat nu aan kop met 6 punten uit 3 duels. Vrouwen De vrouwenploeg van Juven tus, ook uitkomend in de kern Rotterdam, speelde daarna te gen Dragons 2. Met een strikt toegepaste 'man-to-man'-tak- tiek trachtten de Schiedamsen hum tegenspeelsters van het begin af aan onder grote druk te zetten en balverlies te for ceren. Dit lukte menigmaal, en Saskia van den Broek scoorde er behoorlijk op los, maar bracht tevens het risico van de break van de tegenpar tij met zich mee. De nog frisse Dragons profiteerden hier dan ook van en met snelle uitval len wisten zij voor de pauze de achterstand te beperken tot 28-24. In de beginfase van de tweede twintig minuten (zuivere speeltijd) besliste Juventus het duel. In acht minuten tijd scoorde de thuisploeg maar liefst 10 punten meer dan de opponent. Daarop namen de Schiedamsen het gas enigs zins terug, schakelden over op een 'half-court-man-to-man'- systeem en consolideerden de voorsprong. De einduitslag was 59-41, met Saskia van den Broek en Karin Coenradi met respectievelijk 18 en 11 punten, als topscoorsters. Ook de vrouwenploeg van Juven tus gaat nu alleen aan de lei ding met 8 punten uit 4 wed strijden. Nogmaals beide coaches, Wentholt en Sne:: „Voor ons telt dit seizoen slechts één ding en dat is die titel, met als consequentie promotie naar het rayon Rotterdam. Moch ten wij daarin niet slagen, dan is dit sportjaar voor ons sim pelweg mislukt". SCHIEDAM De Schiedam- se handbalvereniging DWS organiseert in samenwerking met Gerrit Suttorp op zater dagavond 15 oktober a.s. een Superbingo in de sporthal Margriet. De opbrengst van het festijn komt ten goede aan de Dr. Daniel den Hoedkli niek in Rotterdam. Voorzitter Huib Zandwijk van CENTRALE VERWARMING AIRCONDITIONING INSTALLATIE/ONDERHOUD SCHIEDAM De mannen- ploeg van SZC is het nieuwe waterpoloseizoen slecht ge start. In de uitwedstrijd tegen HPC, in Heemstede, verloren de Schiedammers met 7-2. Onder trainer Wim van der Kolk, terug van weggeweest, begon SZC veelbelovend. Ri chard Kramer zette de Schie dammers in de eerste periode op voorsprong, maar HPC sloeg hard terug. In de tweede periode kwam de thuisploeg met 4-1 voor. SZC wist slechts de marge te verkleinen tot 4-2 door Chris van Laarschot. In de derde en vierde periode ontaardde het stevige duel. Erwin Zwerver moest na een harde trap zelfs geblesseerd het water verlaten. Doordat ook de 'man-meer-situaties' niet goed waren uitgebuit door de Schiedammers liep, Voor SZC is deze grote neder laag geen aanleiding de ba kens te verzetten. De Schie- damse poloploeg (met, Ruud Kramer-Frezer, Gerrit Buys, Jos Nieuwendijk en Onno Slo- terdijk als nieuwe aanwins ten), blijft gokken op een plaats bij de eerste vier in de derde klasse KNZB. enigszins geflatteerd, uit tot 7-2. VLAARDINGEN— De dis- tricts-finale driebanden le verde een overwinning op voor Piet van der Pligt. Hij wist als zijn partijen te win nen. De ongeslagen kampioen behaalde een moyenne van 0.454 met een hoogste serie van vier. Met deze prestatie promoveerde Piet van der Pligt naar de tweede klasse. De nummer twee bij deze fi nale driebanden Cees Steen horst verloor één partij en scoorde een moyenne van 0.414 met een hoogste serie van vijf, voldoende om ook te promoveren naar de tweede klasse. De verdere uitslag zag er als volgt uit: 3e H. van Nimwegen (0.362); 4e T. Evertse (0.329); 5e J. van Vliet (0.294); 6e F. Robben (0.365); 7e L. de Nooyer (0.330) en 8e A. Kers (0.292). DWS draagt de volgende ar gumenten aan om de Super bingo op te zetten. „Sport en gezondheid hebben veel ge meen. Zonder sport, beweging in wat voor vorm dan ook, kan het lichaam in wezen niet op timaal functioneren. Wij, DWS en Gerrit Suttorp, heb ben besloten iets voor de ge zondheidszorg te moeten or ganiseren, omdat het Ministe rie van WVC langzaam de geldkraan dichtdraait." „Daar op verschillende gebie den van de gezondheidszorg nog genoeg te onderzoeken valt heeft de organisatie be sloten een centrale doelstel ling te kiezen. Dat is de Daniel den Hoedkliniek geworden. Na goed overleg met afge vaardigden van het Rotter damse ziekenhuis hebben we gezamenlijk vastgesteld dat de opbrengst bestemd moet worden voor de aanschaf van een Honeywell PCR-1 filmre corder, waarmee dia's kunnen worden gemaakt van ingewik kelde processen, met zo'n ap paraat is een bedrag gemoeid van f 55.000.-." Auto De organisatie rekent op circa 2000 deelnemers aan de Su perbingo. De hoofdprijs is een auto en daarnaast zijn er een videorecorder, CD-speler en een kleurentelevisie te win nen. Tevens zit er een reis naar Spanje in het prijzen pakket. Plaatsbespreken is mogelijk op de volgende telefoonnum mers: 4266509 - 4733976 - 4705940. De sporthal Mar griet gaat open om 17.00 uur en de aanvang van de Super bingo is 20.00 uur. In deze rubriek treedt weke lijks een Schiedamse sport vrouw of -man voor het voet licht. Geboortedatum en -plaats - 22 februari 1971 te Honse- lersdijk. Beroep - HAVO-scholier. Huidige vereniging - Ik judo bij Sportarcade Schiedam. In wedstrijden en toernooien kom ik uit in de klasse 'min 86 kilogram'. Vorige clubs - Op 6-jarige leeftijd ben ik begonnen met judo bij Budos- port Westland in 's Graven- zande. Toen ons gezin naar Schiedam verhuisde heb ik me bij Sportarcade aangemeld. Verder heb ik vroeger geturnd en gevoetbald. Grootste sportieve succes - Anderhalve week geleden ben ik Zuidhollands judo kampioen geworden in de ge wichtsklasse 'min 86 kg'. On danks het feit dat er relatief weinig deelnemers waren in mijn gewichtsklasse, jongens van een jaar of 16, 17 wegen natuurlijk niet zo gauw 85 kilo, beschouw ik het toch als een zeer goede prestatie. Grootste sportieve teleurstel ling -Teleurstellingen heb ik in mijn korte sportieve loopbaan nauwelijk te verwerken ge had. Grootste blunder - Laat ik dat algemeen om schrijven. Het komt nog steeds af en toe voor dat ik in partijen op te laconieke wijze een worp inzet, die dan met een wordt overgenomen door mijn tegenstander. Zulke on doordachte handelingen kun nen je de zege kosten in een judopartij. Sportieve ambities - Komend weekeinde neem ik deel aan het Nederlands Jeugdkampioenschap in de gewichtsklasse 'plus 78 kg'. Ik moet dan uitkomen tegen ju dogenoten tot 18 jaar en hoop een medaille in de wacht te slepen. Dat moet mogelijk zijn. Ook op latere leeftijd wil ik op het hoogste niveau blij ven presteren. Ik realiseer me terdege dat dat veel training vereist, maar ik heb dat er graag voor over. Idolen - Uitgesproken idolen heb ik niet. Wel koester ik behoorlijk wat respect voor mijn judo trainer Gé van de Elshout, die veel tijd aan mij besteedt en nogal wat geduld voor me op brengt. Hobby's - Omdat k vijf keer per week zo'n anderhalf uur train (waaronder éénmaal kracht training) voor de judosport resteert er niet veel tijd voor andere dingen. Nogal wat tijd die overblijft besteed ik aan gitaarles klassieke muziek. Favoriete muziek - Muziek van gitaarvirtuozen als Mark Knopfler, Dire Straits dus, en Eric Clapton. Films, tv-programma's - Voornamelijk sensatiefilms als Rambo en Rocky. Op tv kijk ik graag naar Miami Vice en spelshows, zoals van Ron Brandsteder. Lectuur - Niet veel, eigenlijk alleen wat ik persé voor school lezen moet. Opinie over sportfaciliteiten in Schiedam - Ik vind die heel behoorlijk, waarbij ik wil opmerken dat het grote aantal clubs ook te gen je kan werken. Op Judo- gebied zijn er in Schiedam drie judoverenigingen, die el kaar beconcurreren. Op toer nooien merk je dan soms dat je in teamwedstrijden tekort komt, omdat de toppers over heel Schiedam verspreid zijn. Een ander voorbeeld is het, in mijn ogen, veel te grote aantal voetbalclubs in onze gemeen te. Veel aanbod is goed, maar overdaad schaadt. Onlangs werd je jeugdkampi oen van Zuid-Holland. - Inderdaad, in de categorie 'plus 78 kg.'. In mijn eerste partij stond ik tegenover een 'beer' van 120 kg. Staande lukte het me niet hem uit ba lans te krijgen, maar op de grond scoorde ik IPPON (heel punt) door middel van een armklemtechniek. In de twee de partij, opnieuw tegen een judoka van zo'n 100 kg., won ik middels een traditionele houtgreep. In de finale ten slotte kwam ik aanvankelijk op lichte achterstand (KOKA), maar met een linkse tai-o-toshi (armworp) for ceerde ik de beslissing. - Ik heb het natuurlijk nauw gezet gevolgd en was bijzon der verheugd over het succes van Ben Spijkers, die maxi maal presteerde met een bron zen plak. Eindelijk werd nu eens behoorlijk wat aandacht aan de judosport besteed op tv, ik hoop dat meer mensen er zich zo voor gaan interesse- Tenslotte wil ik nog kwijt, dat... - ...judo de sport bij uitstek is voor jonge kinderen. Het lijkt een harde tak van sport, maar het tegendeel is waar. Door doordacht gebruik van al je spieren krijg je een volledig getraind lichaam en komen blessures slechts zelden voor. SCHIEDAM Zowel voor de avonduren als overdag is de Dienst Sport en Re creatie van de gemeente Schiedam op zoek naar sporttechnisch kadfêf. Het gaat daarbij om be roepsmatige en vrijwillige krachten. Zij zullen bege leidend moeten optreden bij de verschillende activi teiten die de Dienst organi- SCHIEDAM De Dienst Sport en Recreatie is de afge lopen week van start gegaan met een aantal sportinstuiven en -cursussen. Voor deze acti viteiten hoeft men zich niet vooraf op te geven, alleen voor de kenningsmakingscursus- sen is vooraanmelding ver plicht. Het programma-aanbod ziet er als volgt uit: - sport- en spelinstuif ouderen: Elke woensdagoch tend van 9.30 tot 11.30 uur kunnen de ouderen onder deskundige leiding sporten en spelen. Alles uiteraard aangepast aan de ouder wor dende mens die graag wil blijven bewegen. De instuif- prijs bedraagt f 1,50 per keer. Een greep uit de activiteiten: badminton, voetbal, softten- nis. Het is raadzaam een paar gym- of trimschoenen mee te nemen. - sport- en spelinstuif dames: Elke dinsdagmorgen van 9.30 tot 11.30 uur. Er is gratis kin deroppas aanwezig! Onder leiding worden hier de basis principes van verschillende sporten uiteengezet. Sport schoenen verplicht. Kosten f 2,50 per week. - sport- en spelinstuif senio ren: Voor sportieve trimmers van 18 jaar en ouder bestaat iedere woensdagavond van 21.00 tot 23.00 uur de moge lijkheid zich uit te leven. Er is zowel aandacht voor de populaire zaalsporten (bas ketbal, volleybal, hockey e.d.), als de diverse trim- en trainingtoestellen. Ook is er de mogelijkheid tot het afleg gen van een coopertest of conditietraining. Sport schoenen verplicht, kosten f 2,50 per keer. Al deze sport- en spelinstui- ven vinden plaats in de sport hal Margriet. Verder organiseert men een aantal kennismakingscursus sen waarvoor aanmelding vooraf verplicht is, tel. 4260500 tst. 158. - kennismakingscursus squa sh: Squash is een pure acties- port met een hoge trimwaar- de. Vanaf 15 oktober a.s. is er op zaterdagmorgen van 9.00 tot 10.00 uur, dan wel van 10.00 tot 11.00 uur de moge lijkheid deze sport te beoefe nen. De kennismakingscur sus duurt 10 weken en wordt georganiseerd in het squash en tenniscentrum Klaverste de. De kosten bedragen f 75,- voor de complete cursus. Men moet wel 16 jaar of ouder zijn. - Sportinstuif bowling jeugd: Bestemd voor jongeren van 10 t/m 14 jaar. Iedere woens dagmiddag kan men terecht in Bowling Musis Sacrum van 15.00 tot 17.00 uur. De start is 12 oktober a.s. en de kosten bedragen f 2.00 per keer. - sportinstuif bowling ouderen: Voor personen van 16 jaar en ouder. Woensdag ochtend van 10.00 tot 11.30 uur in Musis Sacrum. Start 12 oktober, kosten f 3,00 per keer. Zowel voor de jeugd, als voor de ouderen is mate riaal aanwezig. - kennismakingscursus ten nis: Start 22 oktober, kosten f 95,-. Op vrijdagavond kan men gedurende 10 weken kennis maken met deze sport. Plaats is ook hier squash- en tenniscentrum Klaverstede en de mini mumleeftijd 16 jaar. De tijd is 18.00 tot 19.00 uur, dan wel 19.00 tot 20.00 uur. Tenslotte is er vanaf heden ook weer de mogelijkheid iedere zaterdagochtend te joggen/trimmen, onder des kundige leiding, in het Bea- trixpark. Deze activiteit is bedoeld voor sporters van 16 jaar en ouder. Men verza melt bij squash- en tennis centrum Klaverstede, Brau- weg 46, Schiedam, waar douche- en kleedgelegen heid is. De kosten bedragen f 2,50 per persoon (inclusief gebruik van sauna na af loop!). I Tal van sporten kunnen vanaf heden weer beoefend worden onder deskundige leiding.

De Havenloods | 1988 | | pagina 2