HBSS pakt twee kostbare punten tegen Rijsoort! 'Fusie met De Hollandiaan toch de beste oplossing' Topsporter Willem Noorduin met zilver terug uit Seoul O Schiedams Nieuwsblad §öM3Tf Sportprofiel Faust van der Meer smaakmaker op Harga Medewerkers gezocht voor marathon Sportnieuws naar redactie Schiedam zoekt jeugdspelers Opmerkelijke winst waterpoloërs SZC Yusuf Yilmaz OPELe Winst voor Juventus TOP 20 TOP 20 DE HAVENLOODS DINSDAG 1 NOVEMBER 1988 44-496 Yusuf Yilmaz: „Ik ben beslist geen agressief type' 0 Willem Noorduin van Satelliet ter SCHIEDAM— De Rij- soord-verzorger die tijdens de wedstrijd plotseling het veld in rent, HBSS spelend met twaalf man en Ger Pijl die van een Rijsoord-speler de woorden 'Zal ik je bril letje even in tweeën bre ken' naar zijn hoofd ge worpen krijgt. Ofwel, HBSS-Rijsoord, de topper in de derde klasse B zater dag, kende een tumultueu ze slotfase. De Schiedam mers hielden evenwel het hoofd koel en wisten hun 10 voorsprong vast te houden. Zo kreeg het duel een terechte winnaar en klom HBSS door deze zwaar bevochten zege naar de tweede plaats op de ranglijst. HBSS startte uitstekend tegen Rijsoord. Binnen 7 minuten creërde het twee uitstekende mogelijkheden. Eerst was het de wederom excellerende Faust van der Meer die voor langs schoot en daarna mikte Adrie Bierhuizen iets te hoog. Rijsoord was gewaarschuwd en liet dat duidelijk merken. De lijstaanvoerder trok zich massal terug en kon geduren de de gehele wedstrijd niet eenmaal werkelijk overtuigen. Laks Toch haalde de thuisploeg niet het maximale rendement uit die angstige houding van de Rijsoorders. De formatie van Ger Pijl bepaalde wel het gezicht van het duel, maar toonde zich regelmatig licht zinnig. Kort spel op het mid denveld resulteerde in balver lies, laatste verdediger Tim mer die finaal over de bal heen trapt en doelman Lepair die een voorzet laks weg werkt. HBSS leek voor de pauze niet echt in zichzelf te geloven, terwijl alles erop wees dat er voor de Schiedam mers deze middag meer in zat dan een puntendeling. In de tweede helft leek HBSS wel doordrongen van deze ge dachte en het schoot furieus uit de startblokken. Faust van der Meer zette knap door aan de rechterkant, maar werd op het laatste moment gestuit door een verdediger. Aan de andere kant kwam in de 9e minuut na rust Rijsoord tot zijn eerste gevaarlijke actie voor het HBSS-doel. De af werking liet echter te wensen over. Nog geen vijf minuten later werden de Schiedam mers beloond voor him betere spel. Linkee spits Duran Bin- gul maakte zich knap vrij en verlegde het spel naar de an dere zijde waar Faust van der Meer het overzicht bewaarde. De rechtervleugelspeler schoof de bal door naar Adri Bierhuizen die ogenblikkelijk toesloeg. Door middel van een even simpele, als effectieve voetbeweging bracht de goal- tjesdief zijn ploeg op voor sprong. Bingo Ook na deze treffer behield HBSS het overwicht. De circa 250 toeschouwers verbaasden zich over de hoge klassering van het matig spelende Rij soord. Henk Scharloo kwam centimeters tekort om een voorzet doeltreffend met het hoofd af te ronden en Faust van der Meer bleef een ware plaag voor zijn tegenstanders. Rijsoorders werden gedold met een bal door de benen, de zgn. bingo, dan wel door aan vallende acties van de atleti sche rechterspits op het ver keerde been gezet. Zo forceer de Van der Meer via een solo actie bijna de beslissing. Met prima schijnbewegingen twee man uit balans brengend kreeg hij plotseling een vrije schietkans, maar de doelman van Rijsoord redde met de voeten. Pas in de laatste tien minuten van de partij verliet Rijsoord zijn defensieve stellingen. Hoewel de druk op het HBSS- doel toenam, bleven doelrijpe kansen uit. Nadat een wissel aan Schiedamse kant misging en HBSS even met twaalf man opereerde sloeg de vlam in de pan. Hierbij speelde ook de niet overtuigende rol van ar biter Freke, die verder niet slecht floot, een rol. Freke hervatte het spel, nadat de Rijsoord-verzorger het veld in was gerend en leek even in het tumult ten onder te gaan. Dat gold niet voor de Schie dammers. Met Van der Meer als extra centrumverdediger weerstond de thuisploeg rela- kaar precies wat men kan en maakt daar optimaal gebruik van. De wisselwerking is uit stekend. Als we deze vorm vasthouden komen we een eind dit seizoen". Eén punt achter koploper De Zwervers deelt HBSS nu mét 11 punten uit 8 duels de twee de plaats met Rijsoord. Gemeente laat het afweten SCHIEDAM De Schiedam se atleet Wilem Noorduin is vorige week met een zilveren medaille teruggekeerd uit Seoul. Noorduin kwam op de Paralympics uit op de onder delen kogelstoten en discus werpen. De Schiedammer is zeer te spreken over de Zuid- koreaanse aanpak van de Olympische Spelen voor Ge handicapten. „Natuurlijk zijn er schoonheidsfoutjes ge maakt, waarvan ook ikzelf de dupe werd, maar over het al gemeen was het uitstekend georganiseerd". Over de be langstelling vanuit de ge meente Schiedam na zijn in ternationale topprestatie is Noorduin vrij kort. „Welke belangstelling?". Willem Noorduin, nu zo'n vier jaar sterk prestatiegericht be zig met zijn twee technische atletieknummers, ging met hooggespannen verwachtin gen naar Seoul. „Ik wist dat ik zowel bij het kogelstoten als bij het discus werpen medaillekansen had. Ik moest eerst aantreden bij het kogelstoten. Dat liep lek ker en alles wees erop dat ik de derde plaats, en dus een bronzen plak, zou veroveren met mijn worp van 10.52 me ter. Plotseling wierp echter een Brit 10.18 meter en ver scheen er op het scorebord 10.78 meter. Een blunder van de jury". Met zijn coach is hij meteen gaan protesteren. „Maar toen bleek niemand van de aanwezige juryleden Engels te spreken. Louter on begrip dus. Aangezien een of ficieel protest binnen 15 mi nuten moet zijn ingediend delfden wij op deze wijze het onderspit. Een, voor mij per soonlijk, zeer duur organisa torisch foutje, want nu eindig de ik als vierde". Klasse De invalide-sporters worden naar gelang him handicap in gedeeld in verschillende klas sen. Daartoe vindt een minu tieuze medische keuring plaats. Noorduin, spasticus, komt daardoor alleen uit te gen atleten met zo'n zelfde handicap. „Omdat het bij spastici bij zonder moeilijk is om precies vast te stellen in welke mate iemand gehandicapt is ver schilt het oordeel hieromtrent wel eens van arts tot arts. Bij mijn tweede Olympische op treden, tijdens het discuswer pen, leidde dat tot de vreemde situatie dat ik nog gedurende de wedstrijd onderzocht werd. Dat was zeer ongunstig met het oog op mijn concentratie. Toch verbeterde ik mijn per soonlijk record tot 32.98 me ter en won zilver. Als ik dan alles overzie ben ik beslist te vreden over mijn prestaties". Minder positief is 21-jarige sporter over de grote tv-actie ten behoeve van de gehandi captensport in Assen, die de afgelopen week plaatsvond. „Vooraf leefde ik in de veron derstelling dat de toppresta ties van gehandicapten op sportgebied centraal zouden staan. Dat leek mij een prima initiatief. Tijdens de uitzen ding werd de nadruk echter al weer snel op het medelijden gelegd. Men speelde opnieuw in op het gemoed van de be volking. De topsport kwam heel kort aan bod. Ik vind dat een kwalijke zaak". Noorduin, student wiskunde aan de Leidse Universiteit, is nu zo'n vier jaar echt presta tiegericht bezig. „Voor die tijd was het meer recreatief. Ik ging dan 's middags lekker werpen in het Beatrixpark. Pas de laatste jaren, met name sinds ik lid ben van AVR in Rotterdam, zit er echt vaart in mijn vooruitgang. Ik schaaf voortdurend aan mijn techni sche kwaliteiten, want daar ligt de winst bij het discus werpen en kogelstoten". Integratie Een volledige integratie van de invalide - bij de valide sporters, dat is de wens die Willem Noorduin koestert. „Pas als een echte inpassing heeft plaatsgegrepen denk ik dat het grote publiek zich gaat SCHIEDAM— De organisa toren van de Marathon Schie dam kunnen nog ongeveer honderd medewerkers gebrui ken voor assistentie langs het loop-parcours. Deze mede werkers worden gerekruteerd uit de Schiedamse sportvere nigingen, die hiervoor be loond worden. Per medewer ker betaalt de organisatie aan de desbetreffende sportclub minimaal tien gulden. De Ma rathon Schiedam wordt geor ganiseerd op zaterdag 19 no vember a.s. Sportverenigin gen die belangstelling hebben ir deze medewerkerswer- SCHIEDAM Clubbladen en berichten voor deze pagina kunt u sturen naar de sportre dactie van het Schiedams Nieuwsblad, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Het is ook mogelijk berichten telefo nisch door te geven, tel. 4352911. ving kunnen terecht bij het secretariaat van de Marathon Schiedam, tel. 4732863. SCHIEDAM— Voetbalvere niging Schiedam is naarstig op zoek naar jongens en meis jes in de leeftijd van 7 tot 11 jaar die zin hebben mee te voetballen. Voor het D-team heeft de club momenteel na melijk de beschikking over zestien leden, duidelijk geen ideaal aantal. Men hoopt bij voldoende belangstelling in januari met een tweede ploeg van start te kunnen gaan. Voor informatie: tel. 4260960, wedstrijdsecretaris Imre Ozephius. Sponsor Handbalvereniging UVG is er tenslotte toch in ge slaagd een hoofdsponsor voor het eerste damesteam te vinden. Jawa-Sport uit Schiedam legde zich voor één jaar vast met een optie voor nog twee seizoenen. marge wisten zij vast te hou den tot in de laatste periode. Toen pas begon SZC werke lijk te draaien. De routine gecombineerd met daden van de Schiedammers gaf tenslotte de doorslag. Uit blinker Onno Sloterdijk be nutte twee strafworpen en Jos Nieuwendijk bezorgde SZC acht seconden voor het eind signaal de overwinning. SCHIEDAM— Tegen buur man Viking uit Vlaardingen leverde SZC dit weekend een opmerkelijke prestatie. De Schiedamse waterpoloërs zet ten in de laatste periode van het duel een 4-8 achterstand om in een 9-8 overwinning. Viking startte bijzonder sterk. Na één periode leidden de Vlaardingers tegen elke ver wachting in met 0-3. Deze HBSS pakte verdiend twee tief gemakkelijk het slotoffen- sief van de tegenstander en voegde twee uiterst belangrij ke punten toe aan het totaal. Beperkingen Voor trainer Ger Pijl fungeer de deze wedstrijd als graad meter. „Als we de partij verlo ren hadden was er een gat van n tegen koploper Rijsoord. vier punten ontstaan en kan je je titelaspiraties wel opber gen. Daarom hebben we deze week pittig getraind en was de gretigheid binnen de groep bijzonder groot. Iedereen wist waar hij aan toe was. Dat het dan goed uitpakt tegen Rij soord komt ook omdat iedere speler in het team z'n beper kingen kent. Men weet van el- In deze rubriek treedt weke lijks een Schiedamse sport vrouw of-man voor het voet licht. Geboortedatum en -plaats - 6 maart 1969 te Sivas (Tur kije). Beroep - Metaal-technicus Vereniging - Sinds 4 jaar boks ik bij Sportschool Wim de Haan. Bij de senioren kom ik nu uit in de middengewichtklasse, dat is van 71 tot 75 kilogram. Vorige clubs - Voor ik ben gaan boksen heb ik ongeveer anderhalf jaar aan teak-wondo gedaan bij Peter Lagerwaard. Ik was destijds veel dikker dan nu en nam ook niet deel aan wed strijden. Toen mijn broer overstapte naar de bokssport ben ik hem gevolgd. Grootste sportieve succes - In '86 werd ik Nederlands Jeugdkampioen Boksen in het zwaar-weltergewicht (67 tot 71 kg.). De finales vonden plaats in een bomvol Carré in Amsterdam. Grootste teleurstelling - Anderhalve week geleden heb ik tijdens een boksduel mijn rechterhand op verschil lende plaatsen gebroken. Dat was voor mij een enorme af knapper, want ik zat midde nin de voorbereiding van het Nederlands Kampioenschap, dat op 17 november a.s. wordt georganiseerd". Ik had onge twijfeld medaillekansen in het middengewicht, maar het is door die blessure allemaal van de baan. Grootste blunder - Zo'n anderhalf jaar geleden organiseerde Wim de Haan een groot boksevenement in Schiedam. In de zaal zaten veel familieleden en vrienden van mij. Ik moest boksen te gen eén jongen die ik enige jarig bestaan. Hier ontvangt Aat Stouthandel (links) van de afdeling Rotterdam de KNVB-vlag. HANDBALDe eerste wed strijden in de zaalhandbal competitie zijn gespeeld. Het mannen-team van de Vlaar- dingse handbalvereniging De Hollandiaan komt in die com petitie uit tegen WIK,HVOS- Vires,Ancora, Meeuwen, Ato- mium, Saturnus, Snelwiek en HVC. De vrouwen moeten het opnemen tegen DWS,Tref fers,HVC,Sprongschot,Uni- tas,Meeuwen,Atomium,ADO en Spartaan. zo'n duizend gulden aan handschoenen, schoeisel, me dische verzorging, aangepaste voeding e.d.), als gewoon be langstelling. Waarom de bokssport? - Min of meer toevallig. Zoals ik al zei, mijn broer ging bok sen en ik volgde hem. Ik ben beslist geen agressief type. Op straat valt het me juist op dat andere mensen zich veel cha grijniger en agressiever ge dragen. Hoewel ik moeilijkhe den niet persé wil vermijden houd ik me dan maar in. Toen ik eenmaal begonnen was met boksen beviel het me, vooral door de uitstekende aanpak en begeleiding van mijn trai ner Wim de Haan, zo goed, dat ik me er fanatiek op ging toe leggen. Tenslotte wil ik nog kwijt, dat... - ...ik mijn broer Veli er nog steeds dankbaar voor ben dat hij mij over de boksdrempel heeft heengeholpen. Hij sti muleerde mij er hard tegen aan te gaan en daardoor boek ik nu succes en voel ik me beter dan ooit. krijgt hij de sportprijs van de gemeente Schiedam uitgereikt. interesseren voor onze presta ties. Zo zou onze bond moeten worden ingelijfd door het NOC en zou Studio Sport eens een rolstoel-basketballwed strijd moeten uitzenden, dat soort initiatieven helpt". Tenslotte nog een wenk rich ting gemeente Schiedam. Bij zijn terugkomst uit Seoul gaf de gemeente taal noch teken aan de medaillewinnaar. Geen cadeau, geen bloemen, zelfs geen felicitatie. Noorduin lacht enigszins meewarig. „Misschien moet ook dat on derdeel worden van een wer kelijke integratie en krijgen pas dan de invalide-sporters de aandacht en waardering die ze verdienen". VLAARDINGEN Bijna on opgemerkt is Aat Stouthandel teruggekeerd in de Vlaarding- se voetbalwereld. Na tien jaar voorzitter te zijn geweest van het biljart-district Nieuwe Waterweg Noord, heeft hij zijn intrede gedaan bij de voetbalvereniging Satelliet in de functie als voorzitter. „Op het moment dat bekend werd, dat ik het voorzitter schap van het biljart-district zou neerleggen, stond het Sa telliet-bestuur bij mij op de stoep, met de vraag of ik Wim Jongejan als voorzitter wilde opvolgen. Na een nachtje daarover geslapen te hebben, heb ik ja gezegd", aldus Aat Stouthandel, die afgelopen SCHIEDAM Afgelopen weekeinde pakten de Schie damse basketbalsters van Ju ventus de draad weer op. Na een onverwachte nederlaag twee weken terug overklasten zij ditmaal Elementum. De uitslag, 24-84, is hierbij alles zeggend. Veel intercepties la gen aan de basis van deze zege. Saskia van de Broek was andermaal topscoorster met 36 punten. vrijdagavond met genodigden en leden het 25-jarig bestaan vierde van zijn club. „Na enkele moeilijke jaren is het jubileum zo'n moment om toch even de balans op te ma ken. Ik heb het de belangstel lenden afgelopen vrijdag op de receptie ook voorgehouden, het gaat weer goed met Satel liet, ook financieel", zegt Stouthandel met overtuiging in zijn stem, die voor zijn bil jartperiode bij Zwaluwen speelde. „De toekomst van Satelliet, ondanks andere geluiden in de Vlaardingse sportwereld, ziet er rooskleurig uit", gaat de voorzitter verder. „We hebben een goed bestuur gevormd, dat hard werkt aan de toe komst van Satelliet. De her- tijd daarvoor tijdens het Ne derlands Kampioenschap ge heel had overtroefd. Blijkbaar te zelfverzekerd stapte ik in de ring en kwam totaal niet in de wedstrijd. Ik slipte, maakte ongecontroleerde bewegingen en sloeg meer mis dan raak. Terecht verloor ik die partij op punten. Voor mijn eigen publiek een dure misrekening waar ik enige tijd behoorlijk mee bezig ben geweest. Sportieve ambities - Als amateur hoop ik ooit nog eens deel te nemen aan dé gro te bokstoernooien, dus de Olympische Spelen of het Eu ropees Kampioenschap. Later wil ik graag aan een prof-car rière gaan bouwen als de mo gelijkheden zich daar toe zou den voordoen. Het vele, inten sieve trainen ervoor vind ik geen probleem, ook nu train ik soms 6 dagen per week en voel me daar goed bij. Idolen - Mijn ideale bokser bepaalt in hoge mate zelf het verloop van een bokspartij, maar is daarbij nooit bang om klap pen te krijgen. Ik denk dan aan een mengeling van Mo hammed Ali en Mike Tycson. Dat soort boksers spreekt mij veel meer aan dan het type Arnold Vanderlijden die ik bijzonder angstig vind bok sen. Hobby's - Hoofdzakelijk sporten. Ik loop regelmatig hard voor me zelf en doe ook veel aan ande re soorten van conditietrai ning. Ook vind ik het leuk om zo af en toe te gaan stappen, maar dan alleen als er geen wedstrijden op het program ma staan, want daar wijkt bij mij alles voor. Favoriete muziek - Vooral disco-muziek, maar dan niet te romantisch. Film, tv - Films met Eddie Murphy vind ik heel leuk. Op tv wordt, ook in de sportprogramma's veel te weinig aandacht be steed aan de bokssport. On langs bij de Olympische Spe len heeft toch iedereen weer eens kunnen zien hoe aantrek kelijk deze tak van sport is. Lektuur - Ik lees eigenlijk alleen kran ten. Opinie over sportfaciliteiten in Schiedam - Er wordt op boksgebied vrij weinig georganiseerd in Schiedam. Ik zou het toejui chen indien de gemeente eens, b.v. in de sporthal Margriet, een groots boksgala zou op zetten met veel publiek erbij. Er gaat toch weinig stimulans van het sportbeleid in onze gemeente uit. Ook toen ik Ne derlands Kampioen werd heb ik niets vernomen, zelfs geen felicitatie. Men zou toch be paalde signalen kunnen ge ven, zowel financieel (nu moet ik met mijn familie opdraaien voor al mijn kosten, per jaar Wlodl Smolarek 1. Errol Refos Excelsior 7.09 Bart Latuheru Excelsior 7.00 Joop Hiele Feyenoord 7.00 Ed de Goeij Sparta 7.00 5. Alfred Knippenberg D.S. '79 6.88 6. Carlo l'Ami Excelsior 6.80 7. John van de Zwan D.S.'79 6.75 8. Henk van Goozen Excelsior 6.73 9. André Wasiman Excelsior 6.67 verking met De Havenlood* 10. Piet Wijnberg Sparta 6.62 11Steve Wasiman Excelsior 6.60 Ardie Oosterlee S.V.V. 6.60 Aad Leenheer Excelsior 6.50 Warry van Wattum Excelsior 6.50 Sjaak Troost Feyenoord 6.50 Hans Loovens S.V.V. 6.50 20. Theo Speelmeyer D.S.'79 6.45 Steef Buijs Excelsior 6.45 Jan Lohman S.V.V. 6.45 structurering in de voetbal sector speelt natuurlijk een belangrijke rol door de sa menwoning met De Hollandi aan op ons complex". Aat Stouthandel ziet veel in een fusie met parkbewoner De Hollandiaan. „Een zaterdag en één zondagvereniging op ons uitstekende complex is natuurlijk voor het Vlaar dingse voetbal een goedp zaak; jammer dat de onder handelingen zijn stopgezet in verband met de problematiek rond de plaatsing van een tri bune op ons terrein". De Satellietvoorzitter ziet de toekomstvoor zijn club zonnig in. „We gaan met veel inzet werken aan de volgende 25 jaar", besluit Stouthandel.

De Havenloods | 1988 | | pagina 5