mm Degradatiespook waart nu reeds boven Thurlede Damclub weer in lift Sportprofiel Karei Leeuwangh Schiedams Nieuwsblad Succes voor Sportarcade Sportnieuws naar redactie Routiniers vellen SW Matte remise Excelsior'20 Succesvolle schooltoernooien SZC komt één periode tekort Worid Runners-cheque voor Kenia Hiele en De Goey laten veer Noorduin met plak OPEL-©- TOP 20 TOP 20 iiii 9 Excelsior en Delfia deelden de punten in een zeer matige partij. SCHIEDAM het artikel dat DE HAVENLOODS- DINSDAG 8 NOVEMBER 1988 45-495 SCHIEDAM Op een groot schalig judotoernooi voor jeugd tlm 16 jaar in Hoek van Holland heeft het Schiedamse Sportarcade, dat met dertig ju doka's vertegenwoordigd was, zondag prima gepresteerd. Twaalf junioren uit Schiedam vielen in de prijzen. Meisjes 13-14 jaar, -58 kg. Bi- anca Roctus, tweede prijs, meisjes 15-16 jaar, -58 kg. Martha Voogdt, tweede prijs, jongens 13-14 jaar, -44 kg. Hans Rib, derde prijs, jongens 13-14 jaar, -48 kg. Onno La gerwerf, derde prijs, jongens 13-14 jaar, +48 kg. Jaap La gerwerf, derde prijs, jongens 9-10 jaar, -32 kg. Roland van der Wal, derde prijs, jongens 9-10 jaar, -32 kg. Richard Doesburg werd eerste, jongens 9-10 jaar, -29 kg. Jens Malie paard werd tweede, jongens 11-12 jaar, -32 kg. Ibrahim Mandoraci werd tweede, meis jes 11-12 jaar, -45 kg. Natasja de Wit werd tweede, jongens 11-12 jaar, -45 kg. Kevin Stie fel werd tweede en jongens 6-7 jaar, +32 kg. Jasper de Vaal kreeg de derde prijs. HANDBAL— De handbal- sters van UVG hebben afgelo pen weekend tegen V en L hun eerste nederlaag in de eredivi sie moeten incasseren. Na de verrassing start, 4 zeges op rij, gingen zij nu nipt met 17-16 ten onder. SCHIEDAM Clubbladen en berichten voor deze pagina kunt u sturen naar de sportre dactievan het Schiedams Nieuwsblad, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Het is ook mogelijk berichten telefo nisch door te geven, tel. 4352911. Conditietraining SCHIEDAM Toerclub Rijnmond organiseert weder om iedere dinsdagavond con ditietrainingen. De training begint om 19.30 uur. De kantine is geopend vanaf 19.00 uur. Na afloop van de training is er gelegenheid tot douchen. Informatie, tel. 4357266 of 4793137. ROLSTOELBASKETBAL— De rolstoelbasketbalploeg van De Ooievaars verloor de tweede com petitie-wedstrijd van dit seizoen met 38-30 van Leiderdorp. Lang wist de ploeg Leiderdorp bij te houden. Twee minuten voor het einde stond de stand nog gelijk, Ap-30, maar De Ooievaars zagen Toen geen kans meer om punten te maken. Leiderdorp scoorde wel. SCHIEDAM SW dat met 5 uit 3 zo sterk startte in de tweede periode is door koplo per Vitesse hardhandig met beide benen op de grond ge plaatst. De Arnhemmers we zen de ploeg van Jan van der Velden met 2-0 terug. Grote mannen waren daarbij routi niers Frans Thijssen en Jurie Koolhof. Thijssen stuwde zijn elftal steeds opnieuw naar vo ren en Koolhof trof tweemaal doel. De beslissing viel pas na rust. In de eerste helft vertolkte doelman Eric Tanis een hel denrol en hield zijn team in de race met een aantal uitsteken de reddingen. Na de pauze zag de Schiedamse keeper ook de keerzijde. Hij liet een schuiver van Koolhof onder zijn lichaam glippen. Kort daarop veroorzaakte en stopte hij een strafschop om tenslotte toch een tweede treffer te moeten incasseren. SW neemt met 12 punten uit 12 duels nu de tien de plaats op de ranglijst in. Noodgedwongen verschenen de SW-ers zondagavond in de reservetenues van Vitesse op de beeldbuis. Men was ver geten de tas met shirts, met sponsoropschrift, mee te ne men uit Schiedam. Pas na de pauze werd deze blunder her steld. In deze rubriek treedt weke lijks een Schiedamse sport vrouw of -man voor het voet licht. Geboortedatum en -plaats: - 28 januari 1939 in Rotter dam. Beroep: - Administratief medewerker. Vereniging: - Zo'n tien jaar geleden heb ik me als lange-afstandsloper aangemeld bij atletiekvereni ging Fortuna in Vlaardingen. Bij die club train ik hoofdza kelijk op de baan voor de rela tief kortere afstanden, dus rond de 5 kilometer. Voor me zelf hou ik de langere stukken, van 10 tot 20 kilometer, bij. Nadat ik op mijn veertigste definitief koos voor het lange- afstandslopen heb ik tot op heden 38 marathons afgelegd. Vorige clubs: - Ik ben altijd een zeer fana tiek voetballer geweest. Van mijn tiende tot mijn drieën twintigste jaar speelde ik bij Neptunus in Rotterdam, daar na ben ik overgestapt naar HBSS waar ik tot mijn veer tigste gevoetbald heb. Goortste sportieve succes: - In de voetbalsport het feit dat we in '67 met HBSS kam pioen werden en promoveer den naar de hoogste klasse za terdag. We kwamen toen in een afdeling terecht met Quick Boys en Noordwijk. Voorts werd ik in dat seizoen gekozen in de west-2 selectie. Op atletiekgebied ben ik met de Fortuna-ploeg kampioen bij de veteranen geworden op de 4 x 15 kilometer, dat was in '82. Daarnaast eindigde ik vo rig jaar als tweede bij de Ne derlandse Kampioenschappen marathon voor veteranen in de klasse 45-50 jaar. Grootste teleurstelling: - Als jeugdspeler van 17 jaar, uitkomend voor Neptunus, kwam ik plotesling in aan merking voor een invalbeurt in het eerste elftal. Dat team was juist doorgedrongen tot de vierde ronde van de KNVB-beker en lootte Feye- noord. Ik moest dus spelen in de Kuip. Drie dagen voor deze wedstrijd kreeg ik ineens een griepaanval en moest noodge dwongen afzeggen voor het duel Feyenoord-Neptunus. Een vreselijke ervaring voor een jeugdspeler. Grootste blunder: - Vorige week zondag, tijdens het Nederlands Kampioen schap Marathon in Etten- Leur, kreeg ik na 30 kilometer last van mijn linker-grote teen. Bij de finish zag ik dat er een behoorlijke bloedblaar en blauwe nagel waren ontstaan. De oorzaak lag simpelweg in het feit dat ik vergeten was SCHIEDAM— Zelfs een bij winst in het vooruit zicht gesteld etentje kon de voetballers van Excel sior'20 niet tot grootse da den inspireren. De geha vende Thurlede-formatie slaagde er zondag tegen subtopper Delfia geenszins in de weinig imposante uit slagenreeks van de afgelo pen weken te doorbreken en moest na een matte par tij een puntendeling toe staan. Na 8 wedstrijden heeft Excelsior nu 4 pun ten vergaard en, hoewel trainer John Corver er niet van wil horen, dat kan met de huidige degradatierege ling in de derde klasse de sastreuze gevolgen hebben. Aan het eind van dit sei zoen degraderen namelijk maar liefst drie clubs rechtstreeks en wacht daarnaast één vereniging een beslissingsduel. De openingsfase van de wed strijd tegen Delfia was voor Excelsior niet echt hoopge vend. De Delftenaren namen meteen het initiatief en scoor den bijna uit him allereerste aanval. Voorts moest al na vijf minuten rechtsachter Ruud Heesbeen met een enkelbles- SCHIEDAM— Ook dit jaar organiseerde de Dienst Sport en Recreatie van de gemeente Schiedam in de herfstvakan tie een aantal schoolsport- toernooien voor leerlingen van zowel het basis-, als het voortgezet onderwijs. Het damtoernooi vond plaats in een bovenzaal van sporthal Margriet. Het werd in samen werking met Damclub Schie dam opgezet. Circa 90 leerlin gen namen deel. De uitslagen: dammen basisonderwijs 1. Jurgen van Noordt; 2. Si mon van Kuijk; 3. Angela van Loenen. dammen voortgezetonder- wijs: 1. Daniël van Loenen; 2. Daniël Bus; 3. Sauw Yuh Tang. In samenwerking met bad mintonvereniging TSF werd voor de eerste maal een bad- mintontoernooi afgewerkt voor het voortgezet onderwijs. Ruim 50 leerlingen namen deel in tenniscentrum Kethel- haghe. In de diverse klassen kwamen de volgende win naars uit de bus: Nicky Stat- ham (jongens beginners), Hei di Poot (meisjes beginners), Laurent Franken (jongens ge vorderden), Manon van Heus- den (meisjes gevorderden). Het jaarlijks terugkerend schaaktoernooi kende ditmaal 84 deelnemers, die onder lei ding van schaakvereniging HZP Schiedam tegen elkaar streden. De uitslagen: schaken basisonderwijs: 1. Angela van Loenen; 2. Pa trick de Ridder; 3. Diana van Loenen. schaken voortgezet onderwijs (groep 1): 1. Daniël van Loe nen; 2. Jeroen Erkelens; 3. Luisito Carrera. (groep 2) 1. Roderick van Ze venbergen; 2. Kima Lee Tang. Het laatste schoolsporttoer- nooi wat in de herfstvakantie plaatsvond was het korfbale venement. Totaal 30 teams namen deel, de Schiedamse korfbalverenigingen Harga, ODI en Succes hadden de lei ding in handen en leverden de scheidsrechters. Winnaars in de verschillende poules wer den: Ouverture 1, Groenoord 1, De Klinker, Overture 1, Overture 2. tijdig mijn nagels te knippen. Na 38 marathons mag zoiets je niet gebeuren. Sportieve ambities - Volgend seizoen wil ik in de klasse veteranen 2, 50 tot 59 jaar, de eerste plaats grijpen. Verder wil ik zo lang mogelijk op een verantwoorde wijze blijven hardlopen. Idolen: - Twee atleten hebben bij mij altijd veel respect afgedwon gen. Op de eerste plaats wjlen Piet van Alphen, de bekendste marathonloper bij de vetera nen van Nederland. Daar naast Gerard Nijboer. Beide lopers zijn gebleven wie zij waren, wars van sterallures en presteerden jarenlang uitste kend. Hobby's: - Naast het hardlopen, waar aan ik per week toch zo'n 15 uur besteed, resteert eigenlijk te weinig tijd voor andere za ken. Favoriete muziek: - Vooral rustige, wat oudere muziek. Artiesten als Simon and Garfunkel, Nat King Cole en Frank Sinatra. Film, tv: - Steevast kijk ik naar Studio Sport en Koot en Bie. 'The Singing Detective' vond ik een fantastische serie. Lectuur: - Als consequentie van het vele lopen blijft er dus weinig tijd over voor andere dingen en vooral met het oog op lezen vind ik dat jammer. Zo lees ik nu hoofdzakelijk de krant, Vrij Nederland en slechts af en toe een boek. Opinie over sportfacilitieten in Schiedam: - Ik betreur het niet echt dat er in Schiedam geen atletiek vereniging is. Er bestaan goe de uitwijkmogelijkheden naar Vlaardingen en Rotterdam. Hierdoor wordt versnippering voorkomen. Toen ik nog voet balde waren de trainingsfaci liteiten al verschrikkelijk slecht en als ik goed om me heen kijk en luister is daar nog weinig aan gedaan. Voor waarde voor betere voorzie ningen voor de voetbalclubs is uiteraard wel dat de sanering van het aantal verenigingen nu snel wordt uitgevoerd, de mensen moeten de sentimen ten maar eens op zij schuiven en voor een realistische oplos sing kiezen. De Marathon Schiedam: - Ja, op zaterdag 19 november is het dan zo ver. Ik stond er aanvankelijk nogal sceptisch tegenover, maar ben langza merhand toch enthousiast ge worden. De organisatie steekt prima in elkaar, er wordt goed gedelegeerd. Ook het parcours ziet er mooi uit. We vertrek ken in Schiedam-centrum en volgen dan globaal de volgen de route. Beatrixpark, Harre- weg, een blok in de polder, terug naar Groenoord, zwem bad, sporthal Margriet, Har- gapark, Maasboulevard, Hoofdstraat, Centrum. Deze route dient tweemaal te wor den afgelegd. Het is een goede zaak dat de organisatie erin geslaagd is een topper als Mi chel de Maat aan te trekken. Hij kan een tijd van ongeveer 2 uur 30 min. neerzetten. Vol gend jaar, want de continu ïteit lijkt gewaarborgd, moet Michel de Maat wat meer lo pers van naam proberen mee te nemen, dat is althans de opzet. Ondanks het feit, dat de Marathon Schiedam pas laat in het loopseizoen wordt geor ganiseerd, lijkt het toch aan te slaan. Zelf ga ik weg op een tijd van rond de 2 uur 47 min., dat moet lukken. Tenslotte wil ik nog kwijt, dat... - ...ik hoop dat snel de do- pingskwestie in de topsport wordt opgelost. Slechts een waterdichte controle in sa menhang met een heel duide lijke grens tussen verboden en toegelaten middelen kan er voor zorgen dat dit probleem uit de wereld wordt geholpen. Karei Leeuwangh. SCHIEDAM Het eerste tiental van Damclub Schie dam heeft in de vierde compe titieronde goed gepresteerd. De streekderby tegen het Rot terdamse Constant werd met 7-13 gewonnen. Aangezien ook de overige uitslagen vrij gunstig uitvielen voor de Schiedammers nemen zij nu een gedeelde tweede plaats in met 6 punten uit 4 wedstrij den. Het duel tegen Constant be- i voor Schiedam bijzonder moeilijk, na drie uur spelen was er geen enkel zicht op een (ruime) overwinning. Het eer ste punt kwam binnen dankzij Paul Boerrigter, die aanvan kelijk een grote afruil toeliet, daarna de partij niet goed op zette en blij mocht zijn met remise. In lichte tijdnoot was ook Tiny Mous gedwongen een puntendeling te aanvaar den. Beide remises werden door Constant als een over winning beschouwd. Door middel van een sterke combinatie zorgde Wim Vrij land voor de ommekeer in de wedstrijd, hij won zijn partij glansrijk. Ron Heusdens boekte een simpele overwin ning, waardoor de tussen stand 2-6 werd. Gert van Wil ligen leed verlies doordat zijn stelling uiteen werd gespeeld, terwijl Rob van Eijk in zijn partij niets wist te bereiken en remise speelde. Van Eijk had overigens met wit moeten spe len, maar omdat zowel hij als zijn tegenspeler aan de ver keerde kant van het bord schoof hij ditmaal met de zwarte schijven. Sjaak Prins kwam tot een ge controleerde remise. Daarop vielen kort na elkaar twee winstpartijen voor Schiedam te noteren. Peter Poot zette zijn tegenstander knap vast en profiteerde, Piet Bastiaanse zorgde voor een verrassing. Hij besliste zijn partij (tegen Riesenkamp) door in een '5 en 2 eindspel' slim gebruik te maken van een fout van zijn opponent. Ronald van Eg- mond tenslotte slaagde er in tijdnood in een zwaar bevoch ten puntendeling tot stand te brengen. Op 21 november a.s. speelt Schiedam thuis (12.00 uur in 'De Vier Molens') tegen VAD 2 uit Amsterdam. SCHIEDAM De waterpo- loërs van SZC zijn er afgelo pen weekend niet in geslaagd de stunt van vorige week te herhalen. Toen scoorden de Schiedammers in de laatste periode maar liefst 5 maal en trokken zo de winst naar zich toe. Tegen VZV, in Umuiden, lukte dat niet en moest men genoegen nemen met een 8-6 nederlaag. Aan het eind van deze compe titie, die 14 wedstrijden telt, maken de ploegen via een play-off-systeem uit wie de gradeert en kampioen wordt. In een na-competitie treffen dan de 4 hoogste en 4 laagst- geklasseerde verenigingen el kaar. SZC heeft na 5 partijen nu 4 punten verzameld. SCHIEDAM De derde Schiedamse Wolrd Runners Loop, georganiseerd op 1 ok tober j.l., heeft in totaal f 12.500.- opgebracht. Namens scholengemeenschap Buiten de Veste meldt organi sator Lex Schruijer, dat reeds op de dag zelf f 11.000.- was bijeen gelopen en dat drie gro te sponsors dit bedrag hebben aangevuld tot het bovenge noemde eindtotaal. Op 29 oktober werd dit be drag in 's-Hertogenbosch overhandigd aan Ezra Mbogo- ri, de nieuwe directeur van de Undugu Society of Kenya. De opbrengst van de Runners Loop is bestemd voor een landbouwproject in Katangi, van ^NaS^fr n°°rc*oosten Ezra Mbogori neemt de cheque in ontvangst. BOTTERDAM— Joop Hiele en Ed de Goeij hebben deze week hun gemiddelde zien da len tot onder de zeven. Ze staan nu beiden op een derde en vierde plaats. Nummer één blijft Errol Refos, gevolgd door een andere Excelsior speler Bart Latuheru. John Schuurhuizen (Sparta), 26ste in de rangschikking werd uitgeroepen tot speler van de week. Martin van Geel en Peter Houtman zijn de nieuwe namen in het top van topscorersklassement. Hout man, pas een week onder dak bij Feyenoord, heeft samen met ploeggenoot Van Geel vier doelpunten gescoord. Leider blijft Ardie Oosterlee (SW) met zeven goals en Vic tor Tebbens is tweede met vijf doelpunten. Delftse keeper. Verder bood de tweede helft bijzonder wei nig vertier en kreeg de partij zodoende de enig passende uitslag, een dubbelblanke re mise. over atleet Willem Noorduin was de redactie door omstandigheden genoodzaakt een gedateerde foto te plaatsen. Maar hier is hij dan: topatleet Noorduin met zijn medaille die hij veroverde op het onderdeel discuswerpen tijdens de Paralympics in Seoul. SPELER VAN DE WEEK John Schuurhuizen (Spar ta) 1. Errol Refos Excelsior 7.08 2. Bart Latuheru Excelsior 7.00 3. Joop Hiele Feyenoord 6.91 4. Ed de Goeij Sparta 6.89 5. Carlo L'ami Excelsior 6.82 6. Alfred Knippenberg D.S. '79 7. John van de Zwan D.S.'79 Henk van Goozen Excelsior 9. Stevie Wasiman Excelsior Martin van Geel Feyenoord 6.64 11. Andre Wasiman Excelsior 6.57 12. Warry van Wattum Excelcior 6.56 Piet Wijnberg Sparta 6.56 14. Marcel van der Net D.S.'79 6.55 Ardie Oosterlee S.V.V. 6.55 16. Aad Leenheer Excelsior 6.50 John Metgod Feyenoord 6.50 18. Steef Buijs Excelsior 6.45 Edwin Vurens Sparta 6.45 20. Hans Loovens S.V.V. 6.44 sure het veld verlaten, daar mee Corver tot enige omzet tingen dwingend. Verder ontving captain Rob Koevermans meteen een boe king vanwege een harde, doch ongelukkige, overtreding. Na 13 minuten konden de Schie dammers iets terugdoen. De als centrumspits te statische Edwin van der Hoeven maak te na een corner de bal knap vrij en kon uithalen met zijn linkerbeen. Zijn schot ver dween net over het doel. Zes minuten later werd ook Eric Zuiderwijk genoteerd, omdat hij de bal geheel onnodig wegtrapte, na een overbodige overtreding. Tijdsbestek In een tijdsbestek van tien mi nuten kreeg de thuisploeg daarop drie uitgelezen sco ringskansen. Eerst was het Eric Dulfer die met een slim lobje de buitenspelval omzeil de en Eus Klerks een unieke mogelijkheid bood. De rech terspits trof echter de benen van de Delfia-doelman. Daar na was het tweemaal de beurt aan Tom Glimmerveen, die evenwel beide keren hopeloos faalde. Hierdoor werd een 0-0 stand bij rust bereikt. De episode na de pauze had beter schriftelijk afgehandeld kunnen worden. Slechts twee acties kregen waardering van de circa honderdvijftig bezoe kers. In de 16e minuut vuurde de gevaarlijkste aanvaller van Delfia, Henny Poeran, uit een prima beweging op de lat. Tien minuten voor tijd schoot Wim van Baarle uit de re bound, nadat invaller Luc van Troost goed had gescoord, keihard op de vuisten van de John Corver constateerde na afloop dat zijn spitsen te geï soleerd stonden, omdat het veld te lang gehouden werd. 'Ook presenteerde een aantal Excelsior-spelers onder ni veau. Vooral Rob Glimmer veen viel me tegen, zo'n jon gen kan veel beter. We hebben kansen gehad om de winst te pakken, maar Klerks en Tom Glimmerveen faalden waar zij dat niet hadden behoren te doen. Vooralsnog heb ik mijn hoop gevestigd op de terug keer van mijn halve selectie, dat moet binnen een maand gebeuren. Door het ontbreken van Ton de Leede, Robin Gou- ka, Edwin van Wijk, Ruud Kapteyn (allen geblesseerd) en René Ducaneaux (privé- omstandigheden) blijken we niet in staat te zijn optimaal te presteren. Aan degradatie wil ik nog helemaal niet denken', besluit de coach strijdvaardig. Toch neemt het degradaties pook nu reeds dreigende vor men aan en waart boven Thurlede. Met de nu geldende degradatieregeling lijkt een aanzienlijke achterstand voor de winterstop zeer vervelende en verregaande consequenties (als het spelen onder grote druk) met zich mee te brengen voor de periode in het nieuwe jaar. Dat kan geen club zich ongestraft veroorloven.

De Havenloods | 1988 | | pagina 5