om Midden-Delfland Juridisch touwtrekken Groot aantal vervalsingen tijdens 21ste Dag van de Postzegel 3 Buurthuis Oost zet Nederland en Turkije naast elkaar Tien jaar vrouwenwerk @DE HAVENLOODS Roofstaten verzadigen markt Zwaluwen Dl schitter! ;H£~r zwAftti Om het groengebied van Midden-Delfland te beschermen, spannen de gemeente Vlaardingen en het recreatieschap een kort geding aan tegen kerk diensten GEREFORMEERDE KERK: Oosterkeric 10.00 uur ds. K.D. van Kampen, viering H.A. Emmauskerk: 10.00 uur ds. H.J. Kou- wenhoven, 17.00 uur ds. C.A. de Bildt. Kerkcentrum Holy: 9 10.30u ds. T.Zevenbergena, 17u N.H.pred. Vredeskerk: 9.00 uur ds. C.A. de Bildt, viering H.A Pnielkerk: 10.00 uur ds. Y.J. Tlemers- ma, 17uur ds.A. Haaima, (kerktele foon). Ichttiuskerk: 10u. ds. A. Wilschut en ds. W.W. Verhoef, 19u idem De Wetering: Holy-Ziekenhuis: 9.00 uur ds. S. Nij- dam Zonnehuis: 10.00 uur ds. H.Th. v. Woensdag 23/11Heilige Geestkerk: 19.30-20.00 uur: 'Interkerkelijk avondgebed'. Grote Kerk: 2 uur'Kom zing r GEREFORMEERDE KERK VRIJGE MAAKT: Groen v. Prinstererstr.: 10.00 17.00 uur ds. J.P. van der Wal. GEREFORMEERDE KERK, SION- KERK: Westnieuwland 56, 10.00 17.00 uur Leesdienst REMONSTRANTSE KERK: Hoflaan 10.30 uur ds. C.A. Philipse- Dodenherdenking EVANGELIE DER EERSTE CHR. GEMEENTE: P.K. Drossaartstr 69, zondagavond 19.30 uur samenkomst. De voorgan ger is J.M. Krijnberg, Haydnstr.71. LEGER DES HEILS: Zaterdag, 19 november, 18.30 uur straatzang v Maanenstraat/Adr Pauwstraat.Zondag 20 november: 10.00 uur heiligingssamenkomst, 12.00 uur zondagschool/jeugdclub. Holy: zaterdag 17 uur. Thema: 'Wie is God? Spreker dhr. J.J. Genin - Delft. Gemeente West- wijk: zondag 10.00 uur Thema: 'hoe liefde tot uitdrukking brengen in een wetteloze wereld'. Spreker: dhr. J.F. Smit. Aansluitend wachttorenstudie met als thema 'Dit is de dag der dagen'. Leidtekst: 1:10 Allen welkom- Geen collecte. SCHIEDAM— Ter gelegen heid van het tienjarig bestaan viert de Stichting Vrouwene mancipatie Organisatie feest. De afgelopen tien jaar is er op het gebied van het vrouwen werk veel bereikt, zoals blijkt uit het huidige grote aanbod van activiteiten en cursussen. Op de feestavond wordt niet alleen teruggekeken naar het verleden, maar worden ook plannen gemaakt voor de to< komst. Op zaterdag 19 november k een ieder die op enigerlei w ze betrokken is bij het vro wenwerk feesten in wijkce trum 'Nieuwland' (Wibai plein 165). De avond begint om 20.30 u (zaal open 19.30) met cabar Vanaf 22.00 uur kan gedar worden op de muziek v meidenband Baizy May. zich donderdagmiddag bij de Eendenkooi tussen Vlaardin gen en Maassluis, daar waar de afrit van de rijksweg naar de tunnel moet komen. Verschillende milieugroepen maakten hun ongenoegen kenbaar over de aanleg van de tunnel in dit recreatiegebied. In het door hen opgestelde rapport worden eerder naar buiten gebrachte prognoses en argumenten van Rijkswater staat weerlegt. Zo stellen zij dat de voorspel de verkeersgroei onwaar schijnlijk hoog is en dat zelfs indien deze cijfers zouden uit komen er voor de inmiddels verdubbelde Beneluxtunnel in het jaar 2000 geen filevorming te verwachten is. Verder vin den de milieugroepen dat de Blankenburgtunnel niet nodig is om het Botlekgebied/Euro- poort beter te ontsluiten. Daarvoor zou een tunnel in meer westelijke richting moe ten komen. Rijkswater geeft ook „Een vertekend positief beeld van de effecten voor natuur en mi lieu. Door de toename van de geluidhinder en de luchtver ontreiniging kan het Licke- baertgebied na aanleg van de tunnel als afgeschreven wor den beschouwd", luidt één van de conclusies in het rap port, waarin men verder stelt dat de minister procedureel onjuist heeft gehandeld. Vlaardingen en recreatieschap stappen naar de rechter Juridisch „Het besluit van de minister over de Blankenburgtunnel mist de noodzakelijke grond slag in de zogenaamde tracé nota. Het besluit kan daar door in strijd worden geacht met de vereisten in het Struc tuurschema Verkeer en Ver voer". Verleden week ook heeft het Vlaardingse college van bur gemeester en wethouders zich uitgesproken vóór het aan spannen van een gerechtelijke procedure. Samen met het re creatieschap Midden-Delf land wil B en W proberen om via een kort geding een ge deeltelijke herziening van het eerder genoemde Structuur plan Verkeer en Vervoer tegen te gaan. Minister Smit-Kroes is voor stander van een dergelijke wijziging in de plannen. Vlaardingen en Midden Delf land echter willen dat er niet alleen naar de Blankenburg tunnel wordt gekeken. Door het kort geding aan te span nen hoopt men een algehele herziening van het structuur- plan af te dwingen, zodat be halve de aanleg van de timnel ook andere zaken die in Mid den-Delfland spelen, aan de orde komen. Te denken valt hierbij aan de mogelijkheid om het doortrekken van de eveneens omstreden Rijksweg 19 te voorkomen. Vlaardingen is net als de ge meente Maassluis tegen de aanleg van de Blankenburg tunnel. De bestuurders van de Haringstad wijzen weop dat er tegen de tijd (omstreeks 1995) dat met de aanleg van de Blankenburgtunnel begon nen gaat worden, er wellicht een goed alternatief voor han den is. VI. AARD IN GEN- /MAASSLUIS - Het Licke- baertgebied kan na aanleg van de Blankenburgtunnel afgeschreven worden voor recreatie, natuur en milieu. Dat is één van de conclu sies uit het rapport dat ge deputeerde Peter van Heemst donderdagmiddag van vertegenwoordigers van de Zuidhollandse Mi lieu federatie en de Aktie- groep Behoud Lickebaert kreeg uitgereikt. Tegenstanders van de voorge nomen aanleg van de Blan kenburgtunnel verzamelden Vertegenwoordigers van verschillende milieugroeperingen, waaronder Milieudefensie, verzamelden zich bij de Eendenkooi om te protesteren tegen de voorgenomen aanleg van de Blankenburgtunnel. ROTTERDAM In het kader van de 21ste Dag van de Postzegel wordt ook dit jaar weer een tentoonstelling gehou den over filatelie. Op za terdag 19 en zondag 20 november tonen 40 ver zamelaars hun meest bijzondere zegels, stem pels en enveloppen op de achtste verdieping van het districtspostkantoor aan het Delftseplein naast het Centraal Sta tion in Rotterdam. Bij zonder is het grote aan tal vervalsingen dat te zien zal zijn. Een goede waarschuwing voor de filatelist om voorzichtig te zijn bij het uitbreiden van de verzameling. „De Rotterdamse Filatelisten Vereniging heeft de grootste verzameling falsificaties van het land", vertelt Harry Hof meester, voorzitter van het Comdité Dag van de Postze gel. „Vooral de duurdere ze gels worden nog weieens na gemaakt, maar je kunt altijd zien als het om een vervalsing gaat. Op de tentoonstelling hangt de echte postzegel naast de vervalsing, waarbij de ver schillen door uitvergroting nog eens extra worden bena drukt". Naast de falsificaties zijn er tal van postzegels met bepaal de onderwerpen te zien, zoals bij voorbeeld ruimtevaart, de bijbel, duiven en ook Eras- muszegels en kinderpostze gels. Hofmeester: „Voor de oorlog waren er nog wel mensen die alle postzegels op de wereld verzamelden, maar dat kan nu gewoon niet meer. Je moet je wel op een bepaald land of op een of ander onderwerp rich- ren, want er zijn in vergelij king met vroeger zo veel lan den bijgekomen. Ook zijn er, wat wij noemen, roofstaten die heel veel postzegels uitge ven. Zo verschijnt in Rusland uit propagandistische over wegingen iedere dag wel een nieuwe zegel. De jonge staten brengen veel zegels uit omdat het geld oplevert. Natuurlijk is dat niet goed voor de filate lie. De markt raakt erdoor verzadigd". Over het emissiebeleid van de Nederlandse PTT is Hofmees ter beter te spreken. Voor on geveer 30 gulden per jaar kun nen in ons land meestal alle nieuwe postzegels worden ge kocht. Voor de PTT zijn de postzegel- 0 Harry Hofmeester: ,Je moet je goed concentreren". verzamelaars een aardige bron van inkomsten en het be drijf weerkt dan ook al jaren mee aan het houden van ten toonstellingen. In ons land zijn tussen de 800.000 en 1 miljoen verzamelaars en als die de Nederlandse zegels ko pen hoeft de PTT daarvoor geen brief te bezorgen. Bij een zo groot aantal verza melaars zullen nog maar wei nig zegels zeldzaam worden en in de toekomst veel geld opleveren. Hofmeester: „Je verzamelt postzegels in eerste instantie omdat je het leuk vindt, niet voor het geldelijk gewin. Dat is een fout die zo'n tien jaar geleden werd ge maakt. Er werd geweldig ge speculeerd, mensen kochten tientallen vellen tegelijk, maar moesten ze later vaak met verlies van de hand doen. Postzegels verzamelen moet je ook niet primair als geldbe legging zien. Wel is het zo dat KINDERPOSTZEGELS Op het hoofdpostkantoor en in de bijkantoren kan men sinds gisteren weer terecht voor de kinderpostzegels. De zegels zijn gemaakt van kin dertekeningen die zijn uitge kozen uit de inzendingen van een tekenwedstrijd over 'Kind en Water'. De waarden van de drie postzegels zijn 55(+25) cent, 65(+35) cent en 75(+35) cent. De toeslag op de kinder postzegels is bestemd voor kinderen in Nederland en de Derde Wereld. Burgemeester Van Lier en zijn vrouw koch ten gisteren de eerste zegel op het hoofdpostkantoor. Zangkoor SCHIEDAM— Ouderen die graag zingen of gymnastieken kunnen terecht in diensten centrum 'De Vier Molens'. Bij het gymgroepje zijn op don derdagmiddag van 14.15 tot 15.00 uur nog enkele plaatsen vrij. De contributie bedraagt f 5.75 per maand. Het zangkoor 'De Molenme- Rotterdam wordt Rijnmond SCHIEDAM De triathlon- vereniging Rotterdam - met als thuisbasis de wielerbaan in Sportpark Harga - wil voortaan Rijnmond genoemd worden. Omdat de leden niet langer alleen uit Rotterdam komen, wil het bestuur af van de door de naam gesuggereerde band met de Maasstad. De naams wijziging komt aan de orde tijdens de algemene vergade ring op maandag 21 novem ber. t versterking reis' zoekt ook versterking. Plezier in het zingen is be langrijker dan een goede stem. Het koor oefent iedere don derdagvan 13.00 tot 14.00 uur in het dienstencentrum. Voor nadere informatie kunt u terecht bij 'De Vier Molens', Nieuwe Damlaan 766 (tel. 4705500). als je met beleid een verzame ling opbouwt, je een aardig appeltje voor de dorst kunt overhouden". KUNST— Henneke de Jong, Huub Seeverens en Sjaak Hofwe gen exposeren de komende drie weken in de foyer van het Unile ver Research Lab aan de Olivier van Noortlaan 120. De Jong expo seert acrylschilderijen, litho's, ge mengde technieken. Seeverens laat zijn olieverschilderijen z en Sjaak Hofwegen toont ir rieurontwerpen. De tentoonstel ling is voor belangstellenden t bezichtingen op zaterdag en zon dag van 14.00 tot 17.00 uur. Filatelie is volgens Hofmees ter zowel een spannende als een ontspannende hobby. „Het speuren naar bijzondere zegels op beurzen, markten en bij veilingen kan heel span nend zijn. Voor mij is het ech ter tegelijk een heel ontspan nende hobby. Ook toen ik nog 70 80 uur in de week werkte zocht ik altijd naar een uurtje om aan mijn postzegels te be steden, desnoods 's nachts. Dat was heel ontspannend, want met al die zegeltjes kun je natuurlijk niet wild om je heen slaan. Je moet je goed concentreren om bijvoorbeeld afwijkende tandingen te zien". Tijdens de tentoonstelling in liet districtspostkantoor kun nen de bezoekers ook kennis maken met verschillende ver enigingen van filatelisten. Bij handelaren kunnen de verza melaars hun collectie nog uit breiden. De tentoonstelling is zaterdag geopend van 10.00 tot 18.00 uur en zondag van 10.00 tot 16.00 uur. De toe gang is gratis. Jaarlijkse poppenbeurs VLAARDINGEN- De kloof tussen de verschillende cultu ren kleiner maken. Dat is wat buurthuis Oost wil bereiken met de culturele manifestatie. De hele bovenverdieping van het buurthuis aan de Ooster straat 86 wordt de komende week in beslag genomen door een grote tentoonstelling over Nederland en Turkije. De his torie, landbouwhervormin gen, geloof en het heden van beide landen worden daar naast elkaar gezet. Het ver strekken van informatie over beide landen zodat mensen meer weten van elkaar is het doel van de medewerkers van het buurthuis. „In een maatschappij waarin zoveel verschillende culturen samenleven is dat nodig", al dus sociaal cultureel werker Aad Hofman. „Wat we laten zien is bijvoor beeld de grootte van een land als Turkije en de voorgeschie denis. Turkije is eigenlijk een heel jong land, de hervormin gen zijn eigenlijk pas echt in 1923 begonnen" voegt Hof man er aan toe. Het initiatief tot de tentoon stelling is afkomstig van de woordvoerder samen met Suna Satimis. „Anderhalf VLAARDINGEN— Voor het vijfde jaar wordt er in het Delta Hotel een poppenbeurs gehouden door de Rotterdam se poppenvereniging POSEP. Liefhebbers en verzamelaars kunnen zondag de gehele dag hun hart ophalen. In het hotel aan de Maasboulevard zijn verschillende kramen met an tieke poppen, hoedjes, kleding en pruikjes te bezichtigen. Verder geven Alie Mol, Mary van der Mark, Frieda Ver- bruggen en nog enkle andere bekende poppenmaaksters demonstraties, terwijl er ver der een heuse dokter en een taxateur present zijn. De pop penbeurs is zondag 20 novem ber tussen 10.30 en 17.00 urn- te bezoeken. Toegangsprijs voor volwassenen bedraagt f 5.-, kinderen tot 12 jaar kun nen onder begeleiding gratis een kijkje nemen en belang- 0 In het Delta Hotel wordt zondag 20 november een poppenbeurs gehouden. stellenden van 65 jaar en ou der betalen f 3,-. jaar geleden zijn de eerste ge dachten over de expositie ont staan. Materiaal over de Islam werd er opgedoken in de archieven. En het Rijksuniversiteitsmu seum Utrecht, het consulaat en de ambassade waren bereid om informatie en fotomateri aal te verstrekken. „Tegelijkertijd is er op de ver dieping een expositie van de Anne Frank Stichting. Hof man: „Dat heeft niet direct met de culturele manifestatie te maken maar daarbij gaat het meer om hoe tolerant Ne derland is". Geschiedenis Een gedeelte van het geëxpo seerde werk is gewijd aan de nieuwkomers in Nederland, vanaf 1550. Daarmee wil het buurthuis aangeven dat vele voorouders niet uit Nederland afkomstig zijn. Het meest in het oogspringende onderdeel is de geschiedenis van Turkije die terug gaat tot 7000 voor Christus. „De bezoekers krijgen zo doende een beeld van de men sen die er hebben geleefd. Er zijn minimaal 12 grote cultu ren geweest die duidelijk hun 0 Suna Satilmis, Serdar Ceylan en Aad Hofman hebben op de verdie ping van het buurthuis een grote tentoonstelling ingericht over Neder land en Turkije. sporen hebben achter gelaten in Turkije. Meer kunst De opzet van de manifestatie was om ook meer te laten zien van dansgroepen, toneel en film maar daarvoor was meer geld nodig. Subsidie bleef uit en de medewerksters van buurthuis Oost moesten er een sobere opstelling van maken „Maar in de toekomst zijn we van plan meer te laten zien van de kunst en kunstenaars afkomstig uit Turkije", be sluit Hofman. Wethouder Maarleveld zal de culturele manifestatie op maandag 21 november a.s. om 19.30 uur openen. Daarna is de tentoonstelling dagelijks geopend van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur en 's avonds van 19.30 tot 22.00 uur. VLAARDINGEN Dankzij sponsor Dick Vreeswijk, eige naar van Snack- en Lunch room 'Holy-Inn', speelt het hoogste D-elftal van de voet balvereniging Zwaluwen te genwoordig in een schitterend tenue. De jongens namen in de eerste de beste wedstrijd, waarin ze geheel in het wit aantraden, meteen de gelegenheid te baat om zelf ook te schitteren en wonnen met 3-1 van het Rot terdamse Excelsior.

De Havenloods | 1988 | | pagina 11