Geblaf meest irritante vorm van burengerucht intdkSriitoAviiRMi FEESTPRIJM Kerst markt Hond heeft behoefte aan veilig onderkomen Kinderen kunnen spelen met mobiele veilingklok OPNIEUW AAN DE SLAG? I Wij komen ook bij u in de buurt: de HAVENLOODS - DONDERDAG 17 NOVEMBER 1988 ROTTERDAM— Hon den zijn voor duizenden mensen een bron van ge zelligheid en vriend schap. Tegelijk echter Storen duizenden ande ren zich vrijwel dage lijks aan het populaire huisdier. De poep op de stoep wekt zelfs meer er gernis op dan de kleine criminaliteit, zo blijkt uit een inventarisatie hij de Rotterdamse klach tenlijn. En naar nu blijkt is ook het geluid dat de viervoeters produceren de meest irriterende vorm van burenhinder. De Nederlandse Stichting Ge luidhinder (NS.G.) wordt de laatste maanden overspoeld door klachten over hondege- blaf. Halverwege de nieuwe campagne tegen geluidhinder door burenlawaai blijkt dat de meeste klachten betrek king hebben op het huisdier. Vorig jaar was de harde mu ziek nog het grootste pro bleem. De hond moet het dus weder om ontgelden, m de N.S.G. blijkt uit deze cij fers niet dat de Nederlanders minder tolerant zijn geworden ten aanzien van het huisdier zelf. De ergernis richt zich vooral op het gedrag van de bazen, die niet genoeg aan dacht zouden schenken aan hun hond. Als mogelijke oorzaak van de toegenomen irritatie over hondegeblaf noemt de N.S.G. de minder mooie zomer, waar door huisdieren vaker bin nenshuis moesten blijven dan normaal. Ook heeft een ge richte advertentiecampagne over dit probleem waarschijn lijk veel reacties uitgelokt. Volgens J. Kramer van de mensen N.S.G. moet het hondegeblaf niet worden onderschat. „Honden kunnen als ze alleen gelaten worden soms uren achtereen blaffen of janken. Wij hebben hondenkenner Martin Gaus gevraagd wat Alleengelaten honden kunnen uren achtereen janken. dit probleem kun nen doen. Volgens Gaus kun nen honden het beste in een kooi worden opgesloten met wat eten en drinken. De mees te mensen laten hun hond ech ter in het hele huis rondlopen met de gedachte dat hij dan de Nieuw ontwerp •Staatsloten De Nederlandse Staatsloterij heeft deze maand het nieuwe ontwerp van de Staatsloten geïntroduceerd. Doel van deze aanpassing is het verhogen van de kwaliteit en de be trouwbaarheid van het lot. Het nieuwe uiterlijk van het Staatslot is niet alleen moder ner van vormgeving, maar ook beter beveiligd. Elk lot bevat typografische elementen waardoor vervalsing uitgeslo ten is. De klok van Bloemenveiling Westland. De mobiele klok van het project 'Klas in de Kas' ziet er net zo echt uit. Daarnaast heeft de ontwerper rekening gehouden met de herkenbaarheid van het maandlot. De maanden met een lange naam, zoals januari, februari etc. worden rechts bovenaan het lot vermeld, ter wijl maanden met een korte naam vanaf nu rechts van het midden aangegeven staan. Het ontwerpen van het Staatslot-nieuwe stijl heeft ruim zeshonderd uur arbeid gevergd. Volgens de Neder landse Staatsloterij behoort het ontwerp tot één van de modernste Europese loten ontwerpen. VLAARDINGEN Ruim een week voor kerstmis op 16, 17 en 18 december vormen de Lijnbaanhallen het decor van een kerstmarkt. Sinds twee jaar organiseren de Vlaar- dingse serviceclubs (Innerw- heel, Soroptimisten, Roteract, Round Table, Lions, Rotary Vlaardingen '80 en de Rotary- club Vlaardingen) een specia le markt voor een goed doel. Ditmaal is dat het hulpmidde lendepot voor Vlaardingse ouderen. „Ouderen vormen een groei ende groep in onze leefge meenschap terwijl zij die van wege een tanende gezond heidssituatie plotseling be hoefte krijgen aan hulpmid delen er aanzienlijk minder goed aan toe zijn", legt de or ganisatie uit. Het hulpmidde lendepot is opgericht door de stichting R 2 (Revalidatie Re search) en heeft als doel I ouderen de juiste en persoon lijke begeleiding te geven bij aanpassingen aan het hulp middel. De ongeveer tweehonderd le den van de Vlaardingse servi ceclubs willen dit doel berei ken door het verkopen door hen zelf gemaakte en in gekochte cadeau-artikelen aan de man te brengen. Een rad van avontuur, bijzondere activiteiten en programma' voor kinderen horen daar bij. Ook zal er een klein bedrag aan entree moeten worden be taald en sponsors moeten eveneens geld in het laadje brengen. Gezelligheid staat voorop bij de markt. Dat zal ook moeten blijken uit de sfeervolle en kleurrijke kraampjes waarin allerlei kleine geschenken voor de feestdagen worden verkocht. Een echte kerstman „houdt ondertussen een oogje in het zeil. In de tweede hal zal een kunstgalerie worden ingericht en in het midden komt een theatercafé met allerlei pre sentaties en voorstellingen op het gebied van moderne kin derspelletjes. De kerstmarkt is geopend vrijdag 16 december van 19. tot 22.30 uur op zaterdag december van 12.00 - 18.00 op zondag 18 december van 12.00 tot 18.00 uur. De toe gangsprijs bedraagt een rijks daalder per persoon en men sen boven de 64 jaar en kinde ren tot 12 jaar betalen slechts een gulden. WESTLAND De twintig enthousiaste Westlanders die de Infogroep Glastuinbouw Westland vormen, beschikken sinds vorige week over een mobiele veilingklok. Leerlin gen van de scholen die mee doen met het project 'Klas in de Kas' kunnen via de klok kennis maken met het vei lingsysteem. Voorzitter A.J. van Marrewijk van de Bloemenveiling West- land overhandige de veiling klok aan de inititatiefnemers van het succesrijke project 'Klas in de Kas', dat de glas tuinbouw onder de aandacht van niet-agrarische kinderen brengt. Met behulp van de veilingklok kan de Infogroep de kinderen op speelse wijze vertouwd maken met het vei len van produkten. De kinde ren kunnen zelf voor 'winkel' spelen en via de klok hun pro dukten 'inkopen'. Het is wel de bedoeling dat de scholen die de Infogroepen met de mobiele klok bezoekt, een excursie naar een echte veiling in hun programma op nemen. Door het spel met de klok zijn de kinderen goed voorbereid op hun bezoek aan de veiling. Scholen die dit project van de glastuinbouw in hun programma willen op nemen, kunnen zich in verbin ding stellen met mevrouw A. van Dijk-Breugem van 'Klas in de Kas', telefoon 01745- 13763. ruimte heeft om zich te bewe gen. Dat werkt echter ave rechts want de hond wordt daardoor juist onzeker, kimt hem veel beter een veilig I onderkomen geven". Troosten I De tips van Martin Gaus zijn te lezen in een folder die door de N.S.G. wordt uitgegeven. Daarin staat ook wat je vooral niet moet doen. Veel dieren liefhebbers zijn bijvoorbeeld geneigd om naar een jankende hond toe te gaan en hem te troosten. Op die wijze stimu leer je echter slechts het ge drag. Beter kun je de hond straffen. Kramer: „Daar zijn verschil lende methodes voor. Ik weet dat straffen door middel x geluid effectief kan werken. De buren konden als de hond I ging blaffen een cassette bandje aanzetten met gelui den waarvan het dier schrok. Bij een bouvier bleek dit mid del al na 2 weken te werken". Brochures over hondegeblaf I en andere vormen van gelui- doverlast zijn verkrijgbaar bij de N.S.G., Postbus 381, 2600 AS Delft. 111 j t *1 In OMDAT ER DEZE WEEK WEER 2 NIEUWE BRISTOL-WINKELS WORDEN GEOPEND IN AMSTERDAM en HOOFDDORP Puma DAY-PACK' nylon rugzak met voorvak. Kleur kobalt Adviesprijs AdidaT'HARICANA' unisex jack. warm'gevoerd damesjack in div. fantasie'swMtshirl'n jla, rose Marine/groen en blauw/turquoise. modieuze kleuren. zwart en wit. Diverse oparukKen 100 katoenen sweatshirts in diverse modellen en kleuren. Military -look veterboot in bruin leder Gespsluiting en sterke rubber zool NU VOOR DE HALVE PRIJS damespump met makkelijke Kleuren zwart zwartlak nü voor 'n feestprijs pracht kwaliteit geklede leder herenschoen soepele suède knielaars de kleuren zwart en taupe Maten 36 - warm gevoerde veterboot met doorlopende zool. Kleuren.^ wit/viola en viola/groen NU VOOR DE HALVE PRIJS sportieve 0'Hara schoen in de kleuren zwart en grijs Doorgenaaide kuipzool. halfhoge zwart suède bergschoen met oersolide rubber profielzool voor GROOT én KLEIU! zwarte basketbalschoen met lila/groen garnering Maten J3&95- Puma 'FURY' wit leder sport/vrge tijdsschoen met blauwe garnering - Maten 5 soepele suède westernlaars met stiksel- garnering en afgeschuinde hak Kleur taupe Maten 40 - 45 ROTTERDAM: Binnenwegplein 20 (boven Zeeman Textielsuper) tel. 010-4123636 ROTTERDAM: op het ZUIDER-TERRAS van winkelcentrum Zuidplein tel. 010-4804162 (in dit filiaal géén verkoop van broeken) VLAARDINGEN: Hoogstraat 219 lel. 010-4353730 alle winkels koopavond op vrijdag tot 21.00 uur geldig t/m zaterdag 19 november wk. 46-'88 Stichting Vrouw Werkwinkel Daar kunt u met ons over praten. U wilt wel, maar ziet een beetje op tegen het I solliciteren. Of u vermoedt dat uw werk J inmiddels veel te veel veranderd is. I Onzekerheden genoeg. Maar wij helpen die I 1 uit de weg. Met advies, een gesprek, een korte I cursus in kleine groep. Of zelfs met persoonlijke begeleiding. Alleenwij I bemiddelen niet in banen. I Dit jaar hebben we al zo'n 300 vrouwen I gratis consult gegeven. En ruim honderd I tegen kleine vergoeding op cursus gehad. I In alle bescheidenheid: we hebben velen écht 1 geholpen. I Ook u stimuleren wij graag en snel. 1 U kunt ons elke dag bellen tussen 9.00 en I 12.30 uur: Spijkenisse 01880 - 14252 I Als u meer wilt weten over ons werk Voorlichtingsbijeenkomsten Hoekse Waard Goeree-Overflakkee I dinsdag 22/11 09.00 uur woensdag 23/11 20.00 uur dinsdag 29/11 10.00 uur woensdag 30/11 1 20.00 uur woensdag 7/12 20.00 uur dinsdag 13/12 10.00 uur woensdag 14/12 20.00 uur 1 dinsdag 24/1 10.00 uur dinsdag 7/2 1 10.00 uur dinsdag 28/2 10.00 uur Voorne Putten dinsdag 22/11 09.00 uur woensdag 23/11 09.30 uur donderdag 24/11 09.00 uur woensdag 30/11 I 09.00 uur 1 donderdag 1/12 09.00 uur Middelharnis Het Diekhuus Oud-Beijerland De Lindenhoeve Klaaswaal De Oude Bliek Puttershoek De Ringeling Strijen Het Dorpshuis Piershil Dorpshuis Renesse Numansdorp De Torenstee Dirksland Onder de Wiek Goedereede Ver.gebouw Oostdam Oude Tonge Grutterswei Brielle SocCultureel Centrum de Goote Abbenbroek Dorpshuis Rozenburg St. Inpetto Spijkenisse Wijkcentrum de Akkers Rockanje Ver.gebouw Dorpsplein donderdag 15/12 Hellevoetsluis 10.00 uur De Eendraght Nieuwe Waterweg Noord donderdag 24/11 I 09.30 uur 1 vrijdag 25/11 I 09.30 uur taandag 28/11 09.30 uur I Donderdag 1/12 09.30 uur maandag 12/12 09.30 uur dinsdag 13/12 09.30 uur Schiedam Wijkcentrum de Erker Hoek van Holland De Hoekstee Vlaardingen Wijkcentrum de Heipaal Vlaardingen Ontmoetingscentrum West Schiedam Blauwe Brug Maassluis Koningshof er de Stichting Vrouw Wedcwinkel Stichting Vrouw Werkwinkel helpt u doorbijten

De Havenloods | 1988 | | pagina 3