Wilton-directeur ontkent sterfhuisconstructie HVO r VOORDEELACTIE DE HAVENLOODS Nuts bedrijven exposeren Nat en verkleumd maar met hart vol verwachting Griekse tragedie voor leerlingen Wegens groot succes: Ontdek je plekje 2 Geen bod van Schiedamse werf Feestop bouwplaats Directeur Novotel Opbrengst collecte EDITIE 9, DINSDAG 22 NOVEMBER 1988, 37e JAARGANG, Nr. 47 Schiedams Nieuwsblad HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 SCHIEDAM— De AVRO richtte gisteren wederom de aandacht op de Jeneverstad. Wie het televisieprogramma 'Ontdek je plekje' gemist heeft, kan donderdag a.s. op een later tijdstip (23.40 uur) de herhaling zien. In januari '87 besteedde de AVRO ook al aandacht aan Schiedam. VW-directeur Ruud Pillard meent dat deze belangstelling te danken is aan de grote opkomst tijdens de 'Ontdek je Plekje'- wan deling toendertijd. "Er wordt gerekend op 2500 mensen en toen kwamen er opeens tussen de 5- en 6000 deelnemers. De wandelaars waren ook zeer enthousiast over de Schiedamse route". In nauwe samenwerking met de VW heeft regisseur Joop Scheltens een nieuwe film gemaakt, die gister avond al werd uitgezonden via Nederland 2. Om tege moet te komen aan de wen sen van de vele belangstel lenden zal dit programma dus donderdagavond wor den herhaald. Liefhebbers kunnen zich dan zondag 27 november vanaf 12 uur bij het VW- kantoor aan de Buitenha venweg 9 vervoegen voor de routebeschrijvng. "Het is dezelfde wandelroute, Schiedam is wat dat betreft natuurlijk niet veranderd", antwoordt Pillard op de vraag of er ditmaal verschil len zijn ten opzichte van de vorige stadswandeling. Net als in '87 worden wan delaars over de Lange Ha ven, Oude Sluis, Dam, Ke- thelstraat, Noordvest, Hoogstraat, Lange Kerk straat en Broersvest geleid. De VW heeft besturen van een aantal historische objec ten op de route aangeschre ven met het verzoek aan staande zondag geopend te zijn. Wel zal deze keer ook Distilleerderij De Tweelingh toegankelijk zijn, die de voorgaande keer nog niet geopend was. De route is vanaf 12 uur ver krijgbaar. Als je stevig door wandelt duurt de wandeling een dik uur, verklaart de VW desgevraagd. Wie op z'n gemak wil rondkijken, zal derhalve meer tijd moe ten uittrekken. Het kantoor van de VW zal tot 16.30 uur zondag open blijven om alle formulieren, waaraan een prijsvraag ver bonden is, weer in te zame len. De routebeschrijving kost een rijksdaalder. 9 'Mobiele communicatie' is tot en met 2 december te zien in de Blauwe Brug. SCHIEDAM Wie deze da gen boeken gaat ruilen in de bieb in Noord Kand tevens een expositie van de Nutsbe drijven bekijken. Ter gelegen heid van het 75-jarig bestaan van het Schiedamse Electrici- teitsbedijf is de tentoonstel ling 'In het licht van de tijd' samengesteld en aangevuld met nieuw materiaal. Onder het motto 'Mobiele communi catie' wordt hedendaagse ap paratuur getoond. Directe communicatie is ook voor de Nutsbedrijven en on misbaar stuk gereedschap. Een belangrijke schakel in de communicatieketen is de vas te post: het bewakingscen trum van de ONS waar con tact gelegd wordt tussen bij voorbeeld vaste en mobiele posten. De expositie is tot en met vrij dag 2 december te zien in de bibliotheek aan het Bachplein in Noord. Openingstijden: dinsdag 9-12, 13-17 en 18.30- 21 uur, woensdag van 14-17 uur, donderdag van 18.30 tot 21 uur, vrijdag van 13-17 uur en zaterdag van 10-13 uur. VLAARDINGEN Een maand nadat de rechtbank het faillissement uitsprak over HVO/VOB is duidelijk dat er in Vlaardingen ondanks de treurigma- kende voorgeschiedenis toch weer een reparatie- werf komt. Op de nieuwe werf die Vlaardingen Oost Scheepsreparatie BV/Ship -repair gaat heten, is werk voor 120 mensen. Deze week maakt de bedrijfslei ding een begin met het be naderen van het nieuwe personeel. Het is de bedoe ling dat Vlaardingen Oost Scheepsreparatie als een zelfstandige vennootschap binnen de Damen-groep van Damen Shipyards uit Gorkum gaat functioneren. De officiële overdracht moet nog plaatsvinden, maar verle den week nam Damen Shipy ards de activa van de ter ziele gegane Vlaardingse werf en anker- en kettingfabriek over. Daarmee kwam voor direc teur J.H. Blok, die ook direc teur blijft van Vlaardingen Oost Scheepsreparatie, een einde aan een spannende maand van afwachten en on derdelen. Curator E. de Liagre Böhl zei medio oktober nog tegen de in de kantine verzamelde VOB- werknemers dat zij er niet op moesten rekenen dat de weri zoals de geruchten wilden, in sterk afgeslankte vorm voort gezet zou kunnen worden. „Alles wat overblijft is meege nomen", vond De Liagre Böhl toen. Niet voor alle 431 man die toen in één klap op straat kwamen te staan, is er nu werk. Voorlopig kruinen er 120 mensen terecht op het ter rein van VOB (Vlaardingen Oost Bedrijven) aan de Schie- damsedijk. Daar staan de let ters HVO nog altijd fier op de gevel van het hoofdkantoor. Letters die er ook zullen blij ven staan. Niet langer beteke nen ze Havenbedrijf Vlaar dingen Oost, de naam waar onder de eerste reparatiewerf in 1952 van start ging. HVO 9 HVO kan door de overname door Damen weer verder. betekent nu Holding Vlaar dingen Oost. Hoewel 'buurman' Wilton- Fijenoord in eerste instantie wel kenbaar maakte belang stelling te hebben voor HVO, is er uiteindelijk toch geen bod gekomen van het Schie damse bedrijf. Afgeketst 9 120 Van de 431 mensen die vijf weken geleden bij VOB werden ontslagen kunnen weer op de werf aan het werk. „We hebben het rapport beke ken en met de curator gespro ken. Uit die informatie bleek dat er 10 tot 15 miljoen van ons zou worden gevraagd. Dat we er opnieuw geld in zouden moeten steken, is de belang rijkste reden geweest waarom we geen bod hebben gedaan". Dat zegt de heer Jonker, lid van de Raad van Bestuur van Wilton Fijenoord Holding. Ook nu VOB er geen deel meer van uitmaakt, heeft de Hol ding nog alle aandelen van Wilton-Fijenoord en Verolme Botlek. „Bij elkaar hebben we zeventig procent van de totale capaciteit van de scheepsre paratie in Rijnmond", bena drukt Jonker, die op deze wij ze tegenspreekt dat Damen Shipyards door onder meer de overname van HVO/VOB de grootste scheepsreparatiewerf is geworden. Met klem ontkent de heer Jon ker ook de beschuldiging dat Wilton in juli '87 alleen het failliete HVO overnam om zo een concurent minder te heb ben. „We hebben toen gekocht op verzoek van HVO zelf en omdat wij er nog brood in za gen. Als we er geen vertrou wen in hadden gehad, hadden we er nooit 5 miljoen inge stopt. Dat doe je niet als je er niet in gelooft. Achteraf kun je stellen dat we in ieder geval 300 man een jaar langer aan het werk hebben gehouden. Ik hoop van harte dat Damen er wel in slaagt om een rendabel bedrijf op te zetten". SCHIEDAM De intocht van Sinterklaas lijkt helaas gepaard te gaan met sneeuw, koude en zoals zaterdag re gen. Een kwartier voordat de Goedheiligman in Schiedam aan wal zou komen, begon het te regenen. De honderden kin deren en ouders hielden ech ter vol en gaven Sint en zijn Pieten een warm onthaal. Ha Pieten! riep een jongetje uit. Maar zijn enthousiaste verwelkoming ging verloren in het rumoer dat de Pieten veroorzaakten. Ook de Spaan se gasten probeerden het met behulp van paraplu's droog te houden. Het publiek, dat al geruime tijd op de Markt ver zameld was, toonde zich even eens creatief in het vinden van 9 Enthousiasme, ondanks de regen. een droog onderkomen. Onder winkelpuien, in portieken stonden de vele belangstellen den de Sint op te wachten. Ondertussen bleef de Rijn mondband voor het stadhuis manmoedig doorgaan met het spelen van talloze Sinter klaasliedjes. Lof Natuurlijk iets later dan werd verwacht, maakte de Sint zijn opwachting op het bordes van het stadhuis. Loco-burge meester Zijdeveld was vol lof over de snelle aankomst van zijn gast, zo kort na de ont vangst in Zierikzee. 'Ik weet dat er ook een heleboel vol wassenen zijn die hopen dat u ook eens een keer in Schiedam arriveert', zo bracht Zijdeveld de ambitie van het Schiedam se gemeentebestuur weer ter berde. De Sint deed ook een duit in het zakje en prees op zijn beurt Schiedam. 'U mag trots zijn op uw stad. Ik kom hier graag, waar zoveel bruisende "activiteiten zoals de Bran- 9 Loco-burgemeester Zijdeveld ontving zijn Spaanse gast op het bordes van het stadhuis. dersfeesten plaatsvinden. Ook mag u zich gelukkig prijzen met zoveel goede muziekkorp sen' (met een brede armzwaai naar 'Ambrosius' en 'Rijn mondband' die nog op de Markt stonden opgesteld). Sint vdrvolgde zijn lofzang: 'Ik heb ook veel mooie winkels gezien op de Hoogstraat, Broersvest, dus kan hier wel slagen voor een cadeautje voor jullie'. De kinderen lieten het verhaal onverstoorbaar langs zich heengaan. Alleen de aankon diging dat ze die avond hun schoen mochten zetten, bracht een reactie teweeg. Leuker werd het toen de Hoofdpiet het lied 'Zie de maan schijnt...' inzette. De kinderen vielen massaal in en even werd de natte kleding vergeten. SCHIEDAM— De eerste sleutel van het complex wo ningen aan Noordvest/Sint Anna Zusterstraat zal maandag 28 november aan een bewoner worden over handigd door wethouder Zijdeveld. De bestuurder zal tevens een kijkwoning ope nen van het nog in aanbouw zijnde complex 'Molen- wijck', dat 54 ouderenwo ningen omvat. Vanaf volgende week maan dag kunnen eigenaren van de 24 premiekoopwoningen hun huis betrekken. De ouderen die een optie op één van de 54 woningen van 'Molenwijck' hebben, moe ten nog evenwachten. Dit complecx zal naar verwach ting medio januari '89 wor den opgeleverd. De projecten zijn ontwik keld door Planoform BV en Era Bouw BV, terwijl 'Mo lenwijck' een opdracht is van de Stichting Gerefor meerde Bouwcorporatie voor Bejaarden in Hoofd dorp. De festiviteiten op de bouw plaats beginnen maandag a.s. om 14.30 uur. En: „Bovendien. Wilton en HVO waren geen concurenten. Vlaardingen Oost kon en kan alleen de kleinere schepen herbergen. Wij kunnen ook grotere schepen kwijt. De echt grote boten kunnen alleen bij Verolme terecht". Goede kansen Wellicht juist dankzij dit on derscheid is de heer Blok er van overtuigd dat er goede kansen zijn voor de nieuwe werf. „Samen met de heer Da men ben ik de mening toege daan dat er toch plaats is voor dit Vlaardingen Oost. Er zijn kansen voor ons om ons te profileren. We zijn er weer. Nu gaan we proberen werk te arresteren". Enigszins opgelucht is Blok wel dat het failliet gegane VOB nu toch een positief ver volg krijgt. „Als je de zaak op een dergelijke manier aan de wilgen miet hangen, is dat heel erg. Ik ben blij dat ik de kans krijg de handschoen toch weer op te nemen en te bewij zen dat er een plaats is voor deze werf". Met ingang van 1 januari moet Vlaardingen Oost Scheepsre paratie weer gaan draaien. In december neemt Damen Shi pyards de verantwoordelijk heden van curator De Liagre Böhl over. SCHIEDAM— Het Novotel Rotterdam-Schiedam heeft sedert 1 november j.l. een nieuwe directeur. De heer J.W. Mijinke heeft zijn post in Amsterdam verruild voor die van algemeen-directeur in deze regio. De 'nieuwkomer' is sinds 1976 in diverse directeursfunties werkzaam voor de Novotel- groep. SCHIEDAM De bijeenkomst van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO) die donderdag a.s. zou plaatsvinden, gaat niet door. De afdeling Schie dam zal een andere keer praten over 'De ouderen in de gemeente Schiedam'. Een datum is nog niet bekend. SCHIEDAM Maar liefst f 10.539,40 werd opgehaald door de collectanten van 'Jan tje Beton'. In de tweede week van no vember gingen 150 collectan ten op pad om hun eigen kas en die van het Jeugdfonds te spekken. De opbrengst van de inzameling is immers voor vijftig procent bestemd voor de collecterende vereniging. In Schiedam namen diverse groepen van de Scouting deel aan de jaarlijkse collecte, evenals vrijwilligers van peu terspeelzaal Pippeloentje en van clubhuis zuid. OPBRENGST— Met een rom melmarkt heeft de Chr. Muziek vereniging Harpe Davids onlangs f 1.750,- opgehaald. Niet alleen was het een drukke, gezellige dag, ook boeken, platen e.d. gingen grif van de hand. De tevreden commissie dankt dan ook ieder een voor de medewerking. Schiedamse vrou wen vierden feest A Oprichting COS komt dichterbij A Michel de Maat wint Marathon Schiedam. j korfbalderby in voordeel van Har- 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week Doe mee met de Sinterklaas- kleurwedstrijd van de Bondsspaarbank Zie onze kleurplaat elders in dit blad. Bij u in de buurt is de bank binnen loopafstand bondsspaarbank SCHIEDAM Leerlingen van 32 scholen brengen woensdag, donderdag of vrij dag een bezoek aan het Passa getheater voor een voorstel ling van Jeugdtheatergroep 'De Zwarte Hand'. Dit Rotter damse gezelschap, voortgeko men uit het bekende 'Wiedus', brengt de griekse tragedie 'Antigone'. „We spelen het stuk al vanaf maar in diverse steden en heb ben tot nu top heel positieve reacties gekregen. Het is een heel spannende voorstelling. Sommigen vragen zich af of een Griekse tragedie wel ge schikt is voor jeugdigen, maar dat blijkt heel goed te kunnen. Het goede wordt beloond en het kwaad gestraft, hè", licht een woordvoerster van 'De Zwarte Hand' toe. Sophocles schreef dit spekta kel vierhonderd jaar vóór christis. Waarschijnlijk had hij nooit kunnen bevroeden dat 'Antigone' nog eens als uitgangspunt zou dienen voor toneelproduktie voor Thema's Het stuk zit echter vol thema's die een jong publiek in de tachtiger jaren aanspreken: ongehoorzaam zijn aan je ouders, voor jezelf op durven komen, voor een moeilijke keuze geplaatst worden, je in de steek gelaten voelen. Het Rotterdamse theatergezel schap brengt overigens een bewerking van deze beroemde tragedie, waardoor veel ruim te is vrijgemaakt voor humor, zang en muziek. Hiermee wil 'De Zwarte Hand' een stuk geschiedenis brengen, dat herkend kan worden en tevens onderhou dend is. „Het is ook belangrijk dat de jeugd al vroeg gecon fronteerd wordt met theater", menen de spelers, die kinde ren een 'ontzettend leuk pu bliek' noemen om voor te spe len. „Ze zijn heel direct in hun reacties. Dat stelt aan de an dere kant ook weer hoge eisen aan de produktie". In totaal zullen de 1226 leer lingen vn het basis- en spe ciaal onderwijs in Schiedam de tragedie vn het meisje An tigone gaan zien. Maar ook leerlingen van het Spierings- hoekcollege en van het Stede lijk Gymnasium komen de voorstelling woensdagmiddag bekijken. Deze produktie is een onder deel uit het aanbod van de kunstzinnige vorming vn het bureau gemeente onderwijs- consulent. 9 Een scène uit 'Antigone'.

De Havenloods | 1988 | | pagina 1