Ideze krant Ambulancecentrum heeft meer personeel nodig DE HAVENLOODS - VOORDEEL AKTIE 'Het ziet er zo leuk uit, hè' H.AIting vertrekt bij Itho Cursus reanimatie Patiëntenvervoer kwalitatief minder 'Hermes'-kunstwerk als beloning voor vertrouwen Rietzeilers doen oproep Receptie VVV Schiedam gepromoveerd EDITIE 9, DINSDAG 29 NOVEMBER 1988, 37e JAARGANG, Nr. ^8 Schiedams Nieuwsblad HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 SCHIEDAM— Met ver wondering keken sommige Schiedammers naar de niet aflatende stroom mensen die zondag deelnamen aan de AVRO-wandeling 'Ont dek je plekje'. Voor de tweede keer in successie had de omroeporganisatie in samenwerking met de VW een route door het centrum uitgezet. De Lan ge Haven, Markt en Hoog straat werden eens met an dere ogen bekeken. „Het ziet er leuk uit, Schiedam is echt de moeite waard", merkte een bezoekster waarderend op. Drie kwartier nadat de VW de deuren geopend had, konden al 3000 bezoe kers worden genoteerd. In middels had het personeel op hun gebruikelijke vrije dag al extra boekjes moe ten drukken. De deelname prijs werd daarna (van f 2.50) tot f 1.50 geredu ceerd: de extra pagina's van de AVRO ontbraken hierin. WV-directeur Ruud Pil- lard stond duidelijk te ge nieten in zijn kantoor. „Ik schat dat ongeveer hetzelf de aantal mensen als vorig jaar deelneemt. Vijfdui zend, zonder meer", stelt hij vast. Naar zijn mening kwam het publiek zondag van heinde en verre om eens in Schiedam rond te wande len. Oudere echtparen, maar ook jonge mensen met kinderen namen de ge legenheid te baat 'georga niseerd' de stad te bekij ken. „Ik doe wel vaker mee. Het is een goed initiatief van de AVRO en VW's. Je ziet eerst op televisie de beel den en dan kun je zelf de stad in aan de hand van een uitgebreide routebeschrij ving". Drie dames uit Den Haag/Wassenaar laten zich lovend uit over 'Ontdek je plekje'. Ook Schiedam komt er bij hen goed van af. „Het ziet er zo leuk uit met die ophaalbruggen en patriciërshuizen. Alleen begrijp ik niet dat er een kinderdagverblijf in één zo'n pand wordt onderge bracht, maar ach waar moeten ze ook anders". Een regenbui verstoorde de pret zondagmiddag enigs zins, waarop een aantal be- ontdekte Schiedam. (Foto: zoekers besloot ook een an der aspect van Schiedams verleden te onderzoeken. Vanuit diverse etablisse menten werd gekscherend opgemerkt dat er ook een 'schuilplek' ontdekt was! SCHIEDAM Na dertig jaar dienstverband zal de heer H.AIting binnenkort de deur van Itho BV voorgoed achter zich dichttrekken. Per 31 de cember 19?8 zal hij zijn func tie van directeur neerleggen. Op een Algemene Vergadering van Aandeelhouders is zijn opvolger benoemd. Adjunct directeur L. de Ruiter zal de nieuwe directeur worden van deze Internationale Techni sche Handelsonderneming in Schiedam. DANSEN In dienstencentrum De Vier Molens kan woensdag 30 november gedanst worden. De grote zaal is hiertoe vanaf 19 uur geopend. Entree is f 1,25. Adres: Nieuwe Damlaan 766. A Groenelaan: win- kelerf of winkel- Mysteries rond Li- duina. A Eerste thuisneder- W laag UVG. A Gemakkelijke zege voor damclub 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM/V1AARDIN- GENDe directie van de Bondsspaarbank Schiedam Vlaardingen heeft onlangs be sloten het personeel de moge lijkheid te bieden een reani- matiecursus te volgen. De cur sus wordt georganiseerd door de Hartstichting en de Vereni ging Vrienden van de Hart stichting. Per jaar krijgen immers circa twintigduizend mensen een hartstilstand, waarvan de helft overlijdt voordat het zie kenhuis is bereikt. Door toe passing van reanimatie is de kans groter dat dit aantal wordt teruggebracht. Ook de Bondsspaarbank wil hieraan meewerken en heeft daarom het initiatief voor deze cursus genomen. De eerste groep bankperso neel start 30 november met de lessen. Gedurende drie avon den-worden de EHBO-regels en reanimatie-technieken doorgenomen. In totaal zijn er drie groepen, waarvan de laatste medio februari gereed zal zijn. FNV-vrouwen op stap SCHIEDAM De Vrouwen bond F.N.V. organiseert een uitstapje naar het 'Kerstdorp' in Lisse. Op dinsdag 13 de cember vertrekken de vrou wen om 13.00 uur vanaf sta tion Schiedam/Rotterdam West. Er zal met de bus gereisd wor den. De bus zal tussen 18.00 en 18.30 terugkeren in Schie dam. Belangstellenden dienen zich voor 30 november op te geven bij Riet de Kievith (tel. 426.20.57). WATERWEG-NOORD Een jaar is het nieuwe am bulancecentrum van de GGD (Geneeskundige Ge zondheidsdienst) nu in ge bruik. Voor Rob Suuren- donk, hoofd van de afde ling ambulancevervoer, was dit aanleiding om tij dens een vergadering van het GGD-bestuur Water weg-Noord een kort praat je te houden over de werk zaamheden die mensen in het ambulancecentrum aan de Schiedamse Hargalaan verrichten. Hoewel Suurendonk niet echt uitgebreid inging op knelpun ten in de dagelijkse gang van zaken, bleek ook tijdens zijn korte toespraak al dat de 25 personeelsleden van het am bulancecentrum regelmatig moeten 'improviseren' om aan de oproepen gehoor te geven. Gevolgen voor mensen die op de één of andere manier be trokken raken bij bijvoor beeld en verkeersongeluk heeft dit nog niet gehad. „Voor de noodsituaties blijkt er in de praktijk altijd wel een auto te zijn. Maar de gevolgen worden wel afgewenteld op patiënten die voor een bestra ling naar een ander zieken huis zijn overgebracht en door een noodoproep soms ander half uur op vervoer terug moeten wachten. Een levens gevaarlijke situatie levert het tekort aan ambulance voer tuigen niet op, maar de kwali teit van de zorg gaat er wel door achteruit". Voor Suurendonk is dat niet aanvaardbaar en hij benutte de gelegenheid dan ook om de GGD-bestuurders voor te re kenen dat er in ieder geval één ambulance-auto bij moet ko men, terwijl ook het perso neelsbestand volgens een nieuw tellingssysteem uitge breid zou moeten worden tot 30. „Buiten de directie om denken, we met 28 man toe te kunnen". vraag ingediend voor uitbrei ding tot 28 mensen. Er zijn signalen dat dit verzoek niet wordt gehonoreerd. U kunt er zeker van zijn dat indien de aanvraag niet wordt gehono reerd, we dan in beroep zullen gaan bij de Centrale Raad van Beroep", liet GGD-directeur E.H.E. Wolfs weten op vragen van medebestuursleden. Suurendonk: „We moeten 5 wagens hebben. Nu merkt de patiënt dat we niet kunnen doen waar we eigenlijk voor zijn, namelijk de patiënten vervoeren. Ook zorgt dit voor een grotere werkdruk bij het personeel". Deze knelpunten komen voort uit een discussie rondom het aantal noodzakelijke perso neelsleden. In theorie wordt er aan de hand van gegevens van de voorgaande jaren, bere kend hoeveel ritten er per dag, week, maand of jaar worden verreden. In de praktijk ech ter moet er bijvoorbeeld ook altijd een auto paraat staan. Die auto is er voor de regio Waterweg-Noord niet, en dus worden de ambulances in noodsituaties vaak weg ge haald van een minder drin gende reis. Uitrukken I Het GGD-bestuur luistert naar Suurendonk, hoofd van de afdeling ambulancevervoer. Na jaren in het onderkomen I ïithrpiHpn aan de Vlaardingse Hoflaan te uiidi ciueii hebben vertoefd, nam de GGD verleden jaar november intrek in het nieuw gebouwde cen trum aan de Hargalaan. Dag Op dit moment werken er 25 mensen bij het ambulancecen trum. „Er is een officiële aan- en nacht is het ambulancecen trum bemand om op elk ge wenst tijdstip te kunnen uit rukken. Overdag blijkt dat uitrukken het ambulancepersoneel ove rigens de nodige hoofdbre kens te bezorgen. Automobi listen op de Hargalaan rijden namelijk met zo'n vaart dat de ambulances die zich hier langzaam rijdend tussen moe ten voegen, het verkeer duide lijk ophouden. Ook terugkomen naar het am bulancecentrum levert ge vaarlijke situaties op, weder om door de snelheid van de overige verkeersdeelnemers op de Hargalaan. Terwijl bij na alle bestuurders het gaspe daal verder intrappen om maar zo snel mogelijk over de Harglaan te gaan, moeten de ambulances juist gas terugne men om de inrit naar het GGD-gebouw niet te missen, hetgeen veel toeterserenades van het achterop komend ver keer tot gevolg heeft. Anders De iu gebruikname van het ambulancecentrum is niet de laatste wijziging bij de GGD geweest. In augustus 1989 wordt ook in de regio Vlaar dingen, Schiedam en Maas sluis een nieuw nummer in ge bruik genomen waarop alle alarmmeldingen binnenko- „Dit 0611-nummer betekent weer een extra schakel. Nu krijgen we de oproepen door uit de centrale post in Rotter dam en is het rechtstreekse contact met bijvoorbeeld de verpleegkundige helaas verlo ren gegaan". In augustus wordt het nieuwe alarmnummer in gebruik ge nomen. Voor alle noodsitua ties (brand, overval of onge val) moet dan 0611 worden gedraaid, waarna de beller wordt doorverbonden met de gevraagde hulpverleners. SCHIEDAM Het Schie dams museum vormde don derdag j.l. het decor voor een vrij ongebruikelijke gebeurte nis. Een schoonmaakbedrijf zou zijn trouwste klant een kunstwerk aanbieden. En om de onthulling van Diet Wieg- mans sculptuur meer kleur te geven, werd voormalig Stede- lijk-conservator Pierre Jans sen uitgenodigd een lezing te geven. Het 30-jarig lopende contract met Postdistrict Rotterdam was voor Basita Schoonmaak diensten aanleiding 'het ver trouwen te belonen'. Commer- cieel-directeur B.Hogenboom: „Het is best uniek, zeker om dat contracten in deze bran che vaak worden gewijzigd. Eerst wilden we door middel van een congres aandacht schenken aan deze samenwer king. Totdat ik eens een werk Kunstenaar Diet Wiegman (uiterst links) bekijkt met o.a. Pierre Janssen (rechts) het resultaat van 'Metaphora': Hennes, de bode der goden. van Diet Wegman zag. Ik vond dat zo fascinerend dat ik met 'm ben gaan praten. En het klikte wonderwel." De Schiedamse kunstenaar, die als keramist faam geniet, heeft zich de laatste jaren toe gelegd op het maken van sculpturen die met gebruik van licht meer aspecten aan de dag stellen dan aanvanke lijk te zien is. In opdracht van het Schoonmaakbedrijf uit Rhoon heeft hij 'Metaphora' gemaakt: in eerste oogopslag lijkt het een bijeen gebrachte rommel. De afval van de PTT, dat personeel van Basita nor maliter opruimt, heeft Wieg man evenwel dusdanig ver werkt is dat het met een be paald lichtinval de 'Hermes'- figuur uitbeeldt! Volgens directeur Hogenboom heeft Wiegman hiermee 'op heel bijzondere manier de identiteit van, alsmede een stukje geborgenheid tussen beide bedrijven tot uitdruk king gebracht,,. Na de overdracht van het kunstwerk, dat overigens een plaats zal krijgen in het nieu we gebouw van het district spostkantoor, was het woord aan Pierre Janssen. De welbe spraakte kunstkenner was van december '56 tot '62 ver bonden aan het Stedelijk mu seum en keerde derhalve don derdag weer eens terug in he Schiedamse. Janssen vergast te de aanwezigen in het Stede lijk op een lezing over 'Schoonheid'. SCHIEDAM De vijftiende carnavalsoptocht op 28 janua ri a.s. moet alle voorgaande evenaren. Deze gedachte staat de Carnavalsvereniging 'De Rietzeilers' waarschijnlijk voor de geest bij de oproep tot deelname. Inmiddels hebben diverse be drijven en verenigingen zich aangemeld voor de optocht. "We zouden het echter zo leuk vinden als dit keer eens wat meer particulieren meedoen", zo luidt het verzoek van 'De Rietzeilers' aan mensen die al leen of met buren, vrienden, kinderen, klasgenoten mee willen rijden of lopen in de optocht. Deelname aan de carnavals optocht in januari is gratis. Het maakt niet uit hoe de deelnemers er uitzien, als het maar carnavalesk is of in speelt op de actualiteit, ver meldt de oproep nog. Het mot to van dit jaar 'Kom op, zet Brandersgat op zijn kop' kan natuurlijk ook gebruik wor den door de deelnemers. Een panel van deskundigen zal de optocht bekijken en ju reren. Er zijn namelijk diverse prijzen te winnen, terwijl de beste deelnemer (of eenheid) in aanmerking komt voor de 'Grote Prijs van Schiedam'. Kortom, wie zijn/haar creati viteit wil uitleven, kan zich opgeven bij dhr. Veger via tel. 01810-13068. SCHIEDAM Na een loop baan van 31 jaar zal Lou- wrens Adolf Prins afscheid nemen van zijn werkgever, de gemeente Schiedam. Prins was vroeger chef werkplaats van het Openbaar Slachthuis en bekleedt thans de functie van chef onderhoudswerk plaats bij de Nutsbedrijven. Nu zet hij een punt achter zijn loopbaan en gaat hij zich meer bezighouden met zijn hobby (stoomboten). In verband met zijn afscheid wordt morgen vanaf 17.00 uur een receptie gehouden in het bedrijfsrestaurant van de Nutsbedrijven (Van Heek straat 15). SCHIEDAM— Sinds begin november mag de VW Schiedam zich tot het aantal i-kantoren rekenen. Met het verwerven van deze licentie behoort het bureau voor toe risme en recreatie in de Branderstad tot de hoogste van de drie categoriën, waarin de WV's worden verdeeld. Om deze erkenning van de diensten te vieren, wordt op 8 december een bijeenkomst georganiseerd. Met name vertegenwoordgers van het bedrijfsleven zijn uitgeno digd kennis te maken met de WV-nieuwe stijl. Om 16.30 uur wordt verza meld in de aula van het Ste delijk Museum, waarna het gezelschap een bezoek zal brengen aan het VW-kan toor. rOTALE LEEGVERKOOP 30% tot en met 60% korting MACK exclusieve damesmode eg 94-100 - 010-4362264 Zondagmorgen 11.00 uur Grote zaal De Doelen RITA REYS EN HET TRIO PIM JACOBS Toegangskaarten a f 11bij de kantoren van de Verenigde Spaarbank en op de kantoren van deze krant. Aan de kassa van De Doelen f 12.50

De Havenloods | 1988 | | pagina 1