Stuurloos UVG incasseert eerste thuisnederlaag Wisselende prestaties Rijnmond-volleybal 1 Stichting Marathon Schiedam vindt kritiek niet terecht Damclub Schiedam behoudt toppositie Schiedams Nieuwsblad m&m I 1 I se* SZC stelt teleur Sportnieuws naar redactie Succes voor zwemjeugd Brons voor Sportarcade Bridge Tamboer Sportprofiel Erwin Zwerver DE HAVENLOODS- DINSDAG 29 NOVEMBER 1988 48-496 Ingrid Dulfer node gemist SCHIEDAM UVG blijkt niet zonder Ingrid Dulfer te kunnen. Terwijl de blon de tophandbalster, in ge zelschap van ploeggenote Angela Venturini overi gens, deelneemt aan het wereldkampioenschap cricket voor vrouwen in Australië, leden haar Schiedamse teamgenoten hun eerste thuisnederlaag van dit eredivisie-seizoen. Tegen het aanmerkelijk la ger geklasseerde PSV, in derdaad uit Eindhoven, werd een stuurloos UVG naar een 15-16 verlies ge speeld. UVG startte met Margreet Luysterburg als centrale op- bouwster en Geraldine van Dijk in het doel. Jolande Bis schop diende voor aanvallend vuurwerk te zorgen. Het werkte niet optimaal. Het hechte verdedigingsblok van PSV, met de uitstekende keepster Mieke Kuiten aan het hoofd, had ogenschijnlijk weinig moeite de Schiedamse aanvalsgolven te weerstaan. Omdat UVG daarnaast regel- UVG vechtte wel, maar meer tegen zichzelf dan tegen PSV matig fouten in het veldspel maakte en werd teruggefloten vanwege overtredingen (voor al veel voetfouten) kwam PSV vrij eenvoudig op voorsprong. Zo was de stand na 6 minuten 2-4, een marge die de Eindho- vensen gedurende het hele duel wisten vast te houden. Voor de pauze was het met name Sonja van Velzen die UVG enigszins in de race hield. Met een aantal sterke passes en prima scores vestig de zij de aandacht op zich. Net voor rust, bij een stand van 6- 9, werd UVG door het niet overtuigend leidende koppel Cornewal en Lakeman nog een prima kans ontnomen om het verschil andermaal tot twee doelpunten terug te brengen. Terwijl de Schie- damsen zich opmaakten voor een vrije worp bliezen de arbi ters 20 seconden voor tijd af. Gedurende de tweede helft kwam UVG iets beter in haar spel. Jolande Bisschop begon beter te draaien en scoorde SCHIEDAM - De Stichting Marathon Schiedam organi seert vrijdag aanstaande de definitieve prijsuitreiking naar aanleiding van de eerste editie van deze loop. Nadat vorig weekend respectievelijk een aantal lopers in verkeerde categoriën startte en tijd en computer niet goed op elkaar aansloten, ontstonden proble men bij het opmaken van de diverse klassementen. De af gelopen week heeft de organi satie dit rechtgetrokken. Hoofd-organisator Jan Ouwe- neel: 'De problemen die ont stonden, waren voor een groot deel te wijten aan de lopers zelf. Velen startten op het ver keerde tijdstip. Het heeft ons alsnog handen vol werk ge kost dat te corrigeren. De kri tiek die wij daarbij over ons heen kregen, leg ik groten deels, als geheel niet relevant, naast mij neer'. Terugblikkend stelt Ouwe- neel: 'Het is voor ons als or ganisatie een ware belevenis geweest. Natuurlijk hebben ook wij fouten gemaakt, maar ik vind dat sommige publica ties hieromtrent behoorlijk opgeblazen zijn. Met name de affaire Moerman, een recrea tie-loper die foutief inschreef bij de wedstrijdatleten en zo doende buiten de prijzen viel, heeft wel erg veel aandacht gekregen. Eigenlijk wil ik er geen woorden aan vuil maken, maar het feit dat deze meneer meent de media te moeten in schakelen om een open brief gepubliceerd te krijgen waar in hij zijn ongenoegen spuit en niet eens de moeite neemt ons als organisatie een berichtje te sturen is daarbij een teken aan de wand. Wel vind ik dat zo'n kwestie met al die nega tieve publiciteit een smet werpt op het werk van al die 250 vrijwilligers die de hele zaterdag langs de route hun werk deden, dat wordt wei eens vergeten.' KNAU 'Als compromis hebben we nu een derde categorie lopers in het leven geroepen namelijk de non-licentie houders. Ook in die groep eindigt meneer Moerman niet al eerste overi gens. Over de kritiek die de Koninklijke Nederlandse At letiek Unie (KNAU) zou heb ben geleverd kan ik eveneens kort zijn. De afspraak was dat de KNAU de organisatie van start en finish voor haar reke ning zou nemen. Daarvoor had de atletiekunie 7 officials naar Schiedam gestuurd. Kijk als meneer Meeuws van de KNAU dan zegt dat de gang van zaken rond de finish cha otisch was, mag men de hand dus in eigen boezem steken'. En: De op- en aanmerkingen .dat W geen kilometeraandui- dfhgsborden langs de route "Stehflen en er geen finishklok was geïnstalleerd, zijn uit de lucht gegrepen. Iedereen die daadwerkelijk aanwezig was, heeft kunnen zien dat we van beide hulpmiddelen voorzien waren, zij het dat één afstand saanduiding op de vijf kilo meter misschien te weinig is. Van dat soort kleine dingen leer je natuurlijk altijd. Zo hou ik staande dat het over grote deel van de kritiek to taal ongegrond is'. SCHIEDAM Ook na het af gelopen weekend blijft de vrouwenploeg van volleybal vereniging Rijnmond verwik keld in een achtervolgingsrace om de titel op TOP. De Schie- damsen versloegen Rowido met 3-0. De twee hoogste mannenteams, beide uitko mend in de twee divisie, boek ten tegengestelde resultaten. Het eerste zestal verloor met 2-3 van DAC, het tweede team won overtuigend van Allides met 3-0. De Rijnmond-vrouwen start ten het duel tegen Rowido be hoorlijk gehandicapt. Daniële Bot en Linda Schafer moesten geblesseerd aan de kant blij ven. Daar stond tegenover dat Jaenet de Jong wederom ex celleerde. De speelster die al weken in topvorm verkeerd gaf het team van trainer Jaap Spijk vleugels. De eerste set overklaste Rijnmond Rowido op alle fronten, vooral het blokken aan het net verliep perfect en finishte op 15-4. In de tweede set keken de Schiedamsen lange tijd tegen een achterstand aan, maar gaf het sterke serveren aan het eind van de set de doorslag, 15-13 derhalve. In de derde set rondde Rijnmond het kar wei professioneel af. Op basis van de prima pass, opnieuw de service en een dosis kracht werd de zege binnengehaald. Rijnmond heeft nu 19 punten uit 7 wedstrijden, 1 minder dan TOP. Waarschijnlijk valt de definitieve beslissing om trent het kampioenschap pas aan het eind van de competi tie, eind maart, als beide riva len elkaar ontmoeten. Mannen Het eerste mannenteam van Rijnmond incasseerde een ge voelige nederlaag. Aangezien' V het tweede zestal een zeer be langrijke partij moest spelen was Lennaart van Amersfoort afgestaan aan de jonge garde van Hans van Setten. Het te kende het immense vertrou wen binnen het eerste team met betrekking tot het duel tegen DAC. De eerste twee sets leverden ook geen enkel probleem op (15-7 en 15-9), maar daarna ging het fout. Onderschatting gepaard aan gemakzucht leid de tot 3 setnederlagen op rij, respectievelijk 10-15, 15-17 (na een 14-11 voorsprong!) en 6-15. Desondanks behoudt Rijnmond zijn hoge klassering op de ranglijst. Rijnmond 2, aanmerkelijk la ger geklasseerd maar nog niet in degradatiezorgen, trad voor een zeer belangrijke wedstrijd aan tegen het ongeveer gelijk waardige Allides. Het werd een afgetekende 3-0 zege voor de Schiedammers die daarmee drie competitiepunten ver- SCHIEDAM— De SZC-wa- terpoloërs hebben het afgelo pen weekeinde ernstig teleur gesteld. Tegen HPC wisten de Schiedammers, nadat in de tweede periode een tegenstan der uit het water was ge stuurd, hun opgelopen achter- Scores van Ruud Kramer-Fre- her (2x) en Onno Sloterdijk (3x) ten spijt moest SZC ge noegen nemen met een 5-6 ne derlaag. SCHIEDAM Clubbladen en berichten voor deze pagina kunt u sturen naar de sportre dactie van het Schiedams Nieuwsblad, postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Het is ook mogelijk berichten telefo nisch door te geven, tel. 4352911. met haar gevreesde onder handse worp een aantal keren. Toch werden Ingrid Dulfer en Angela Venturini node gemist. Vooral Dulfer is in staat een met haar hoge sprongschoten een bres te slaan in de vijan delijke verdediging. In slotminuten kreeg UVG alsnog een uitgelezen moge lijkheid om naast PSV te ko men. Nadat twee PSV-sters een tijdstraf hadden gekregen kwam de thuisploeg tegenover 4 tegenspeelsters te staan. Een ongelukkige stuitfout van Vallie Kolditz deed echter deze laatste kans in rook op gaan. Geroutineerd speelde PSV daarop, met uitblinkster Christa Thorsen in de hoofd rol, de tijd vol. Zo werd de eindstand 15-16. Trainer Leon Luysterburg toonde zich na afloop weinig ontdaan door deze nederlaag. „Ik vind dat de ploeg alleszins redelijk gepresteerd heeft. Na de bekerwedstrijd van afgelo pen donderdag, die overigens gewonnen werd, was duidelijk progressie te constateren. Ook zonder Dulfer en Venturini moeten wij in staat zijn pun ten te pakken. We missen nu de in de eredivisie zo noodza kelijke routine, maar moeten dat kunnen compenseren door werklust en klasse". UVG mist de twee Australië- reizigsters 4 wedstrijden en heeft nu 11 punten uit 8 duels vergaard. SCHIEDAM De zwem jeugd van SZC heeft afgelo pen zaterdag met succes deel genomen aan verenigingscom petitiewedstrijden in Rozen burg. De volgende Schiedammers vielen in de prijzen: Arlene Poul, eerste 100 meter vlinderslag meisjes, 44.30; Mariene Duindam, derde 50 meter vlinder meisjes, 47.80; Annemarie Lansbergen, eer ste 100 m. schoolslag meisjes, 1.31.30; Audry Kool, derde 100 m. schoolslag meisjes, 1.36.80; Maurice Poul, tweede 200 m. wisselslag jogens, 3.02.00; Dani'elle Schram, eerste 100 m. wisselslag meis jes, 1.23.10; Nanda Onken- hout, tweede 100 m wisselslag meisjes, 1.27.50; Jeroen Hoek- sel, derde 100 m. rugslag jon gens, 1.20.30; Arlene Poul, eerste 100 m. vrije slag meis jes, 1.41.00; Yvonne Onken- hout, derde 100 m. vrije slag meisjes, 1.41.00; Jeroen Hoek- sel, tweede 100 m. vlinderslag jongens, 1.22.50; Jurgen En gelsman, derde 100 m. vlin derslag jongens, 1.30.00; Da- niëlle Schram, eerste 200 m. vlinderslag meisjes, 3.01.50; Marianne Poul, tweede 100 m. rugslag meisjes, 1.26.10; Nan da Onkenhout, eerste 50 m. vlinderslag meisjes, 39.60; Daniëlle Schram, tweede 50 m. vlinderslag meisjes, 40.00; Stephanie van Ooyen, derde 50 m. vlinderslag meisjes, 41.80. SCHIEDAM - Het jeugd- team judo (pupillen tot 10 jaar) van het Schiedamse Sportarcade heeft de bron zen medaille veroverd op het Zuidhollandse Kampioen schap, dat dit weekeinde in Den Haag werd georgani seerd. Het vijfal bestond uit Jens Maliepaard (- 28 kilo), Ib Mandarti (- 33 kilo), Edgar de Haan (- 40 kilo), Kevin Stiefel (- 48 kilo) en John Romeijn 48 kilo). In de strijd om de derde en vierde plaats versloeg Sportarcade rivaal Sport school Peter Lagerwaard, ook uit Schiedam afkomstig, met 5-0. BILJARTEN Joy Lopes werd na een spannende fina lepartij ongeslagen kampioen in de vierde klasse libre met veertien punten en een moy enne van 2.44. Ook maakte hij de hoogste serie met 31 ca ramboles. Op een tweede plaats eindigde Peter Schip pers met twaalf punten en een moyenne van 1.94. Van de acht finalisten op dit kampi oenschap promoveerden er vier naar de derde kalsse. Naast Lopes en Schippers wa ren dat Bram Butz en Ton EVertse. SCHIEDAM— Na twaalf speelavonden laat de huishou delijke competitie van bridge- sociëteit Tamboer de volgende stand aan kop zien. 1. Echtp. Meerwaldt, score 66.15%, totaal 677.71%. 2. Brusse - V.d. Dool, score 59.38%, totaal 673.39%. 3. Marrevee - Tamboer, score 62.50%, totaal 670.49%. 4. Brokerhof - Smits, score 55.21%, totaal 643.26%. 5. Echtp. Van Lingen, score 52.60%, totaal 629.52%. VOLLEYBAL— De Vlaar- dingse/Schiedamse volleybal vereniging Rijnmond heeft de organisatie toegewezen gekre gen van de district-finale. Na de voorronden wordt deze fi nale zowel bij de vrouwen als de mannen gespeeld op 13 mei in Sporthal Oost in Schiedam. In deze rubriek treedt weke lijks een Schiedamse sport vrouw of -man voor het voet licht. Geboortedatum en -plaats - 25 juli 1965 te Schiedam Beroep - Student mijnbouwkunde Vereniging - Ik speel op de mid-achterpo- sitie in het eerste waterpolo- team van SZC en neem soms deel aan zwemwedstrijden. Daarnaast ben ik sinds kort lid van schaakvereniging HZP/Schiedam. Vorige clubs - Ik heb tot mijn twaalfde jaar gekorfbald en gejudood. Toen ik naar Schiedam verhuisde heb ik me bij SZC aangemeld, aanvankelijk louter als zwem mer, met vlinderslag als spe cialiteit, later ging het water polo een steeds belangrijker plaats innemen. Grootste sportieve succes - In het seizoen '83/'84 eindig de ik met het jeugdteam van SZC als tiende in de landelij ke hoofdklasse. We speelden tegen gerenommeerde ploegen als HZC/De Robben en AZC. Met wat meer geluk en routine was een klassering in de sub top mogelijk geweest. Grootste teleurstelling - Vorig seizoen nadat wij van de tweede naar de derde klas se gedegradeerd waren, ver liet plotseling een aantal spe lers onze vereniging. Ondanks het feit dat er aanvankelijk een goede sfeer heerste en hard werd getraind viel bij sommige spelers bijkbaar de motivatie weg. Als gevolg daarvan konden we onze kampioensaspiraties in de ijs kast zetten. Grootste blunder - Met het succesvolle jeugd team in '83/'84 speelden we en cruciale uitwedstrijd tegen VZC/Veenendaal. De winnaar van het duel zou doorstoten naar de subtop. Met nog vijf seconden op de klok en een achterstand van 7-6 werd aan ons een strafworp toegekend. Ik plaatste me achter de bal terwijl het talrijke publiek ontzettend tekeer ging. Ik wierp de bal tegen de onder kant van de lat, waarna hij terug het veld in schoot. Zo verloren we die partij- Idolen - Ik heb in historisch opzicht een enorme bewondering voor Napoleon, de eerste echte Eu ropees ..dgpker ffij Jieeft di verse stel^fe-^m|eiSl?ferd die wij hedentendage nog gebrui ken. Ook als veldheer had hij magistrale inzichten, het soms brute geweld was daarvan louter een consequentie. Op sportgebied ben ik altijd een fan geweest van de waterpo- lospeler Jan-Evert Veer, een man met een fabelachtige pas- seertechniek. Hobby's - k spaar munten en postze gels, kweek cactussen en hou ervan speciale gerechten te bereiden. Voorts train ik tweemaal per week de pupil len en aspiranten bij SZC. Fpvoriete muziek - Ik heb een paar echte 'pep platen' die ik altijd voor een wedstrijd draai. Dat zijn Bad of Hell van Meatloaf, Rock'n roll junkie van Herman Brood en Eye of the tiger van Survi vor. Verder hou ik in het alge meen van rustige, ritmische muziek zoals van Sting, Phil Collins en Michael Jackson. Film, tv - Ik volg vrijwel alle sportpro gramma's op tv, waarbij ik Veronica Sport werkelijk af grijselijk vind. In het alge meen wordt teveel aandacht besteed aan de voetbalsport. Deels ligt de schuld daarvan ook bij de overige sportbon den die een veel actiever pr- beleid moeten voeren. Lectuur - Hoofdzakelijk vakliteratuur en soms een detective, b.v. van Jan-Willem van de Wetering. Opinie over sportfaciliteiten in Schiedam - Het is bekend, het Sport- fondsenbad is abosluut verou derd. Door de geringe diepte van het bad zijn wij genood zaakt onze thuiswedstrijden momenteel in Delft af te wer ken. Op gemeentelijk niveau is men bezig met het plan een deel van Bad Groenoord te overkappen en geschikt te maken voor wedstrijdsport, dat is een goede zaak. Het Sportfondsenbad zou dan om gebouwd worden tot sporthal. Ik hoop dat wij tezijnertijd ook een eigen verenigings ruimte krijgen in Bad Groe noord en dat door een even tueel samenwerkingsverband met een andere zwemclub een grote zwem- en waterpolove- reniging ontstaat met hoogge stemde sportieve ambities. Waarom waterpolo - Waterpolo is welhaast de ideale sport. Je gebruikt al je spieren op een verantwoorde manier. Het lijkt ruw, maar blessures komen slechts spo radisch voor, vooral door de remmende kracht van het wa ter natuurljk. Het is een sport waarin je conditie, inventivi teit, kracht en teamspirit aan elkaar koppelt en die ook zeer geschikt is voor - meisjes en vrouwen. Dit seizoen - Het is onze bedoelstelling bij de eerste vier te eindigen om zo deel te nemen aan de play offs. We zijn behoorlijk ge start en bezetten nu een ge deelde derde plaats. Op wat langere termijn willen we ho gerop, de tweede klasse is haalbaar voor ons, daar ben ik van overtuigd. Ik hoop dat zo'n prestatie dan doorwerkt, zodat onze vereniging een aanwas van leden te verwer ken krijgt. Tenslotte wil ik nog kwijt dat... - waterpolo eveneens voor kinderen uitermate geschikt is. Spelenderwijs komen ze in aanraking met water en heb ben zodoende veel minder moeite met het behalen van de diverse zwemdiploma's, want binnen de kortste keren heb ben ze alle facetten van de zwemsport onder de knie. 9 Erwin Zwerver Ron Heusdens na twee jaar puntloos SCHIEDAM Damclub Schiedam heeft een relatief gemakkelijke zege geboekt in de uitwedstrijd tegen Den Haag. Na een sterke start con solideerden de Schiedammers hun voorsprong knap en won nen tenslotte met 7-13. Door deze prestatie behoudt dam club Schiedam de gedeelde eerste plaats in de eerste klas se KNDB. Al na anderhalf uur viel de eerste beslissing van het duel. Piet Bastiaanse boekte door een knappe damcombinatie een vrij simpele, maar niet minder verrassende, overwin ning op De Hart. Rob van Eijk bezorgde Schiedam de twéede winstpartij. Hij deklasseerde zijn tegenspeler en bracht de tussenstand zo op een riante 0-4. Tactisch Voornamelijk tactische over wegingen leidden daarop Pe ter Poot naar de eerste remise van zaterdagmiddag. Geen enkel risico nemend om de voorsprong niet in gevaar te brengen, accepteerde Poot het aanbod van zijn tegenstander meteen. Kort daarna moest ook Tiny Mous genoegen ne men met een puntendeling, of schoon hij aanzienlijke tijd op winst stond. Wim Vrijland verkeek zich in zijn partij te gen de sterke Lodder op een combinatie en werd plotseling geconfronteerd met een schijf achterstand. Door sterk com- pensatiespel slaagde Vrijland er toch in alsnog remise af te dwingen. Gert van Willigen speelde een bijzonder mooie partij. Na circa anderhalf uur stond Van Willigen strategisch gewon nen waarop hij de partij koe! afrondde. De totaaloverwin ning werd na een klassieke partij geforceerd door Sjaak Prins. Aan bord 9 speelde Prins te gen de aanzienlik oudere Groenendijk. Na een slopend damgevecht, dat heel wat con centratie vergde, sloeg de Schiedammer in de eindfase toe, daarmee de tussenstand op 3-11 en de winst naar zijn vereniging brengend. Blunder Paul Boerrigter verloor na een blunder bij een meervoudige schijfruil. Voor het eerst na ongeveer twee jaar moest ook Ron Heusdens in een competi tieduel beide punten inleve ren. In tijdnood gaf de Schie damse topper bij een ruil '2 om 4' weg. Bij het analyseren na afloop bleek Heusdens tij dens zijn partij op winst te hebben gestaan, maar blijk baar had hij geen beste dag. De laatste beslissing viel pas na vijfenhalf uur dammen. Rob van Eijk overspeelde zijn tegenspeler en zorgde voor een 0-4 tussenstand. Ronald van Egmond haalde het onderste uit de kan en pakte na een perfect gespeelde partij twee punten, waarmee hij de eindstand op 7-13 bracht. Titelconcurrent RDG haalde verpletterend uit tegen Con stant (17-3) en Excelsior ver speelde een punt tegen Dam- lust. Hierdoor handhaaft het eerste tiental van damclub Schiedam zich op de, met RDG, gedeelde toppositie met 10 punten uit 6 wedstrijden. Het tweede team van de Schiedammers is momenteel in de hoofdklasse Westhol landse Dambond gewikkeld in een interessant gevecht met VDG uit Vlaardingen. Beide ploegen zijn nog zonder punt verlies (112 uit 6) en ontmoe ten elkaar op 13 december a.s. De kampioen uit van deze klasse promoveert automa tisch naar de derde klasse KNDB.

De Havenloods | 1988 | | pagina 9