Reünie Erasmusschool feest van herkenning Informatie ptt telecommunicatie I^JDE HAVENLOODS^jQgfïVÏVut Maken ze op uw zaak bonje om de lijn-naar-buiten? Gusto mag blijven in gekraakt pand Neem er een 2e bij! Oud-leerlingen komen van verre naar Schiedam Samenwerking taxibedrijven Kwijtschelden belasting PvdA vergadert in rap tempo Vogelen in Broekpolder Politie rolt illegale kleding- drukkerij op Ondernemers en gemeente bijeen De meegebrachte foto's bewezen hun nut. succesvol voor de Gusto Schiedam Alarm POLITIEALARM: 4264666 BRANDWEERALARM: 4264264 KLACHTEN LUCHTVERVUILING EN GELUIDSHINDER: 4733333 AMBULANCE: 4333300 Medische dienst ARTSEN: Telefonische boodschap pendienst, tel. 420.66.11. KRUISVERENIGING SCHIEDAM: Centraal Kruisgebouw v. Swindensin- gel 40, tel. 473.99.00. Halen en bren gen verpleegartikelen op werkdag, v. 15-17 uur, Kruisgebouw: Bachplein 588, 010-4706177. Halen en brengen verpleegartikelen op werkdag, v 8.30-16.15 uur. Int. weekend dienst, 010-739900. APOTHEEK: Na 17.30 uur en in de weekeinden, tel. 426.40.18. TANDARTSEN: Weekend 3/4 de cember: Dhr. Schummer, Over de Vesten 137, tel. 426.86.04. E.H.B.O. Weekend 3/4 december. Schieland Ziekenhuis, gebouw Stad houderslaan 98, tel. 473.73.22. STICHTING KRAAMCENTRUM MAASSTEDEN INTERKRUIS: 2e en 4e woensdag v.d. maand van 2-3 uur van Zwindensingel 40. Groenoord en Kethel: elke 1e en 3e donderdag v.d. maand van 2-3 uur wijkgebouw Bach plein. HUISARTSENGROEP DE GORZEN- /NIEUWLAND: Voor spoedgevallen, tel. 426.78.31. DIERENARTS: Dhr. De Kaper, Jan Steenstr. 39, tel. 426.82.34, Dhr. Vi- see, Schiedamseweg 41d, tel. 470.40.22, Dhr. v. Eerd, Schoolstraat 7/Wararyje 99, tel. 473.48.19. Dhr. J. Veltenaar, tel. 010 -471.07.15. Wegener Huis-aan-huisbladen B.V., HOOFDKANTOOR: Prins Hendrikkade 12-16, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Kantooruren: maandag t/m donder dag 08.30-17.00, vrijdag 08.30- 16.00 uur. Telefoon (centrale): 010 - 4.699.911 Telex 23196 Telefax 010-4699362. DIRECTIE: V. Doorn/P. Bakker/J. Parser WEGENER-bladen verschijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplage van ruim een miljoen exem- praren. Hiertoe behoort: DE HAVENLOODS Verschijnt elke donderdag in 14 edi ties huis-aan-huis in Rotterdam e.o. DUO'S (rubrieksadvertenties): 010-4.699.444 KANTOOR: Hoogstraat 122, 3110 AH Vlaardingen, Postadres: postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Kantooruren: zie hoofdkantoor. 010 - 4.346.711 DISTRICT-VERKOOPLEIDER: Th.J. Bravenboer (tel. privé 010-4.353.883). ACCOUNTMANAGER: G.H. Adams (tel. privé 01891-13230). ADVERTENTIEVERKOOP: SCHIEDAM: Hans Ivo (tel. privé 010-4.650.272). VLAARDINGEN: Hanse Post, Nico MAaIsLUIS: Hans Post. (tel. privé 010-4735870). REDACTIE: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. CHEF-RED.: J. Deijbel. RED: M. Ames en L. Visser. SPORTREDAKTEUR: G. Verver (01899-17787). ADMINISTRATIE: Prins Hendrikkade 12-16, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010-4.699.911. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep. Bezorgklachten: 010 - 4.699.201 SCHIEDAM - Buiten op straat staat een man van in de veertig zwijgzaam naar de gevel van een groot schoolgebouw te kijken. Na daar enkele minuten peinzend te hebben ge staan, schudt hij plots klaps met zijn hoofd en gaat het schoolgebouw binnen. De man krijgt daar geen kans om rustig het ge bouw te bekijken. Direct valt hem een eveneens veertiger om de hals. Ze blijken elkaar al 25 jaar niet te hebben gezien. Eén van de vele ontmoetingen die zaterdag plaatsvonden op de reünie ter gelegen heid van het 75-jarig be staan van de Erasmus- school. Vele honderden ex-leerlingen en ex-onderwijzers kwamen naar de reünie. De meeste ont moetingen vinden in de gang plaats. Kreten als 'Ken je me nog', 'Je bent nog niets veran derd' en 'Je stem is nog precies hetzelfde' zijn niet van de lucht. Om het zoeken naar de voormalige klasgenoten te vergemakkelijken dragen de reünisten bordjes met naam èn jaren dat op de Erasmus school werd schoolgegaan. Onder hen is ook Ineke de Vries die leerling was van 1939 tot 1943. Ook was ze in de jaren 1953-1986 onderwij zeres aan de Erasmusschool. "Het duizelt een beetje", ver zucht ze. "Ik zie zoveel oud klasgenoten en oud-collega's dat ik het zo nu en dan even niet kan volgen. Het is vaak zo ontzettend lang geleden. Er zijn mensen bij die ik veertig jaar niet heb gezien." Toch heeft ze geen moeite al die gezichten weer te plaatsen. "Als je door de snorretjes heenkijkt dan zie je het wel weer." Ineke de Vries is zelf ook op zoek gegaan naar adressen van voormalige leerlingen en onderwijzers. Simpel was dat niet. Van het archief was niets over en elke reünist moest persoonlijk worden opge spoord. Oplettende ouder Het had trouwens niet veel ge scheeld of het 75-jarig jubile um van de Erasmusschool was helemaal niet gevierd. Het was dat een oplettende ouder de gevelsteen boven de ingang van de school eens goed be keek en al terugrekenend er achter kwam dat 1988 een ju bileumjaar voor de school was. Anders was het jubileum zonder enige festiviteiten ge- Aan een tafeltje zitten enkele dames op leeftijd foto's en poëziealbums te bekijken. "We hebben er al acht van onze klas gevonden", vertelt Riet Heijboer. Ze heeft het over de klas van 1933. "Er zijn er bij die ik vijftig jaar niet heb ge zien en die herkende ik toch", gaat ze verder. "Kijk dat wa ren wij". Ze wijst op een oude schoolfoto een aantal verlegen jonge meisjes aan die trots po seren voor de fotograaf. Gezamenlijk halen de inmid dels grijs geworden meisjes herinneringen op aan die tijd. 'Het was een goede school", is Riet Heijboer van mening. 'Het onderwijs was heel an ders. We werden klaarge stoomd voor de HBS en het gymnasium. De school van Rozendal, zoals het in de volksmond werd genoemd, had een goede naam." De dames hebben weinig tijd om htm verhaal te doen. Ze hebben het veel te druk met het bekijken van de meege brachte foto's en poëzieal bums en het uitwisselen van adressen. Want dat ze nog eens bij elkaar zullen komen staat als een paal boven wa ter. In een middag kan je im mers geen vijftig jaar bij pra ten. Historische dag Karin Romer, de jongste aan winst van het huidige onder- wijsteam, loopt enigszins doelloos rond tussen de nog steeds groeiende menigte reü nisten. Zij zal er geen beken den bij zien. Haar bijdrage aan het jubileam betrof vooral de historische dag die vrijdag voor de leerlingen van nu was georganiseerd. Deze dag was een groot succes. De kinderen, waren naar school gekomen zoals de kinderen er 75 jaar geleden uitzagen. De hele och tend vermaakten ze zich met oud-Hollandse spelletjes, 's Middags kwamen de grootou- des op visite. "Dat was hart stikke leuk. Ze kwamen ge woon eens kijken hoe het er tegenwoordig aan toegaat", vertelt een enthousiaste Karin Romer. 'Het viel de opa's en oma's op hoe vrij het nu is". Inderdaad is het onderwijs en de rol van de onderwijzer in de 75 jaar enorm veranderd. Moesten vroeger nog netjes de vingers worden opgestoken om naar het toilet te mogen, de leerlingen van Karin hoe ven dat niet meer. Ze pakken gewoon de 'wc-ketting' en gaan als ze willen. Ook wil Karin niet mevrouw genoemd worden. "Als ze willen mogen ze gewoon bij mijn voornaam noemen." Niet alle reünisten hebben be grip voor het huidige onder wijs. 'Wij maken nog steeds geen taalfouten", verkondigt een oudere reüniste. 'Het is nu allemaal veel slordiger". Ze heeft hier wel een verklaring voor. 'We leefden in een rusti ger tijd en dat is een groot verschil met nu. Ik zie het in mijn eigen kinderen terug. Ze lopen als maar te hollen en te razen." Het voormalige schoolhoofd C. Remans weet het zich nog te herinneren dat de leerlin gen van de shcool uit heel Schiedam kwamen. We had den veel kinderen van dokto ren, van ingenieurs van Wil ton, van bankpersoneel." De school was dan ook bekend in de wijde omgeving. "Het was een echte opleidingsschool. De leerlingen gingen bijna al lemaal naar de HBS of het gymnasium. De Mulo was het minste." Volgens de overlevering heeft ook een flink aantal bekende Nederlanders op de Eramus- school gezeten. Namen als Ton van Duinhoven, Patricia Paay, Willem Duys, Dik van Dijk en de oud-international Jan van Schijndel komen tel kens terug. Er zijn zaterdag heel wat her inneringen opgehaald en oude contacten weer hersteld. Niet iedereen had echter kans ge zien om naar de reünie te ko men. Vele kinderen die op de school van Rozendal hadden leren rekenen en schrijven zijn ver over de aarde uitge- zworven. Op de gang hangt een brief van ene Anja Snoeck. "Ik had graag willen komen want ik heb van 1952 tot 1958 bp de Erasmusschool gezeten en het zou leuk zijn iedereen weer eens- te ontmoeten hoewel er misschien niet veel meer zijn die zich dat kleine verlegen meisje van toen zullen herin neren", schrijft ze. Komen kon ze echter niet want tegen woordig woont ze in Los An geles. Maar zo was ze er toch een beetje bij. afgelopen. VLAARDINGEN/SCHIE- DAM De Taxibedrijven Eurotax en Holytax zijn met ng van 1 december een samenwerkingsverband aan gegaan. Eén en ander heeft geen consequenties voor de huidige medewerkers(sters) Verwacht wordt dat op korte termijn nieuwe arbeidsplaat sen ontstaan in verband met het inzetten van meer mate riaal. De dagelijkse leiding blijft in handen van de heer C.v.d. Vis. De partijen vertrouwen erop voor de toekomst een 24-uurs dienstverlening beter te kun nen waarborgen. SCHIEDAM - Er wordt veel gebruik gemaakt van de mo gelijkheid om in de Info-win- kel in wijkcentrum de Erker kwijtscheldingsformulieren over onroerendgoed belasting op te halen. Nog steeds liggen er formulieren voor inwoners van Schiedam-West gereed. Mensen die zelf geen kans zien het formulier in te vullen kun nen in de Info-winkel worden geholpen. Ook over diverse andere za ken kan informatie worden gevraagd. Aan de informatie en de hulp bij het invullen van de formulieren zijn gekosten verbonden. De Info-winkel is gevestigd aan de Jan van Avennestraat 32 en telefonisch bereikbaar onder nummr 4266442. De Info-winkel is geopend van maandag tot en met vrijdag van 10.00-12.00 uur en tevens op de woensdagavond van 19.00-20.00 uur. BOB BERT— Het duo Bob en Bert zal zaterdag avond spelen in café Dirty Dick, dat sinds kort gevestigd is aan de Grote Markt 17. Liefhebbers van dit onnavolgbare stel zijn welkom vanaf 22 uur. RUILBEURS - In het diensten centrum de Vier Molens iss zon dag 4 december een ruilbeurs voor postzegels, prentbriefkaarten, munten en Eerste Dagenveloppen. De aanvang van de beurs is 13.30 Het dienstencentrum is ge- SCHIEDAM - De kraakactie van het tamboer- en trompet terkorps Gusto is niet zonder resultaat gebleven. Het ziet er naar uit dat de muziekvereni ging in het gekraakte pand aan de Waranda mag blijven. Eerder leek het overleg met de gemeente vast te zijn gelopen maar na bemoeienis van wet houder Aad Wiegman is er toch een oplossing gevonden voor het huisvestingspro bleem van de Gusto. Na sinds het voorjaar in onze kerheid te hebben geleefd kan de Gusto nu beginnen aan het opknappen van het verwaar loosde gebouw aan de Waran da. De gemeente geeft een eenmalige subsidie om de kos ten enigszins te kunnen be strijden. Ook heeft de Gusto van een makelaar toestem ming gekregen om bruikbaar materiaal uit het binnenkort te slopen klooster aan de Wa randa te halen. Voorzitter Altorf van de Gus to is maar wat blij met deze afloop van de kraakactie. "Zo dra het officieel is goedge keurd gaan we meteen begin nen." Altorf genadrukt dat de steun die na de kraakactie werd gekregen, enorm belang rijk is geweest. "We hebben veel aan wethouder Wiegman en aan de commissieleden en met name Cobie de la Rie te danken", aldus Altorf. Ook de bewonersverenigingen van Schiedam-Zuid en Schiedam- West krijgen een pluim vna de Gusto-voorzitter. "Zonder hen hadden we het nooit kunnen doen." De muziekvereniging gaat zelf de bovenste verdieping van het leegstaande schoolgebouw SCHIEDAM De jaarverga dering van de Schiedamse af deling van de PvdA is zonder noemenswaardige gebeurte nissen verlopen. De evaluatie van het werkplan is zonder op- of aanmerkingen behan deld. Ook de verslagen van de secretaris en de penningmees ter van de afdeling ontmoet ten weinig weerstand bij de circa veertig aanwezige soci aal-democraten. Er was wei nig te discussiëren blijkbaar want na zo'n vijf kwartier te hebben vergaderd was het al gedaan. Ook de benoemingen zijn exact volgens schema ver lopen. De uitgereikte stam boek j es hoefden dan ook niet te worden gebruikt. De snelle afloop van de verga dering is een nieuw record. Een ander record was de lage opkomst van PvdA-leden, de laagste sinds jaren. in gebruik namen. Vooral de isolatie, met oog op de ge luidsoverlast, zal veel aan dacht krijgen. Overigens zijn de omwonende blij met de komst van het muziekkorps. De lokalen op de benedenver dieping zullen worden ver huurd aan andere instellijn- gen. Voor één van die lokalen is al een bestemming gevon den. Hier zal een kinderdag verblijf worden gerealiseerd. De enige zorg van voorzitter Altorf is hoe de opknapbeurt en vooral de aanleg van de benodigde cv-ketel zal moeten worden bekostigd. Maar ook hier zal hij wel een oplossing voor vinden. "We zullen be drijven gaan benaderen. Mis schien dat die een handje wil len helpen", zegt Altorf hoop vol. SCHIEDAM - Vogelliefheb bers van de afdeling Water weg-Noord van de Koninklij ke Nederlandse Natuurhisto rische Vereniging gaan zater dag 3 december uit wandelen in de Vlaardingse Broekpol der. Met verrekijkers en foto toestellen bemand hopen ze tijdens de ochtendexcursie roofvogels en andere winter harde vogels te ontmoeten. Om 9.30 uur wordt vanaf de fietsbrug over de Vlaardingse Vaart vertrokken. Ook niet- leden kunnen aan de excursie deelnemen. SCHIEDAM Dé politie heeft maandagochten een in val gedaan in een pand aan de Noordvest. In het pand werd een complete drukkerij voor illegale merkkleding aange troffen. De politie kwam toe vallig achter het bestaan van de illegale drukkerij toen tij dens een surveillance de aan dacht van politieagenten werd getrokken door enkele opval lende activiteiten. Drie Rot terdammers en een inwoner van Antwerpen zijn inmiddels aangehouden door de politie. Tevens werd een partij kle ding met een waarde tussen de 30.000 en de 40.000 gulden in beslag genomen. Om de eigen Schiedamse on dernemers meer onder de aan dacht te brengen wordt voor taan jaarlijks een sector uitge zocht om zich op de bedrij- venmiddag te presenteren. Dit jaar was de keuze gevallen op de aannemers. De vijf grootste aannemers van Schiedam, te-^ zamen goed voor een jaarlijk se omzet van 235 miljoen gul den, lieten de andere onderne mers zien waartoe zij in staat zijn. Burgemeester Scheeres greep meteen de gelegenheid aan om bij aanwezigheid van zoveel ondernemers bij elkaar om de videoproductie die de ge meente heeft laten maken over Schiedam nog eens onder de aandacht te brengen. Bellen op de zaak valt lang niet altijd mee als u slechts fl. 1.998,-, inclusief installatiekosten, excl. maar over één buitenlijn beschikt. U en uw collega's BTW. Een voordeel van ruim fl. 700,-! zullen nogal 'ns op elkaar moeten wachten tot de In de meeste gevallen kunnen wij bovendien lijn vrij is. En u bent voor anderen vaak onbereikbaar, binnen 2 weken installeren. Voor eventuele verande- De Vox 1300 is een betrouwbare, makkelijk te ringen in het aantal buitenlijnen betaalt u uiteraard bedienen PTT telefooninstallatie voor 2 buitenlijnen de gebruikelijke kosten, en naar keuze 2 tot 6 toestellen. U kunt de Vox 1300 telefonisch bestellen via Ook intern biedt deze centrale u voordelen. 06-0403 (gratis). Op hetzelfde nummer kunt u Zo kunt u een gesprek op elk toestel aannemen, terecht voor nadere informatie. Of stuur onder- En binnenshuis met elkaar telefoneren. staande coupon in. U bent geïnteresseerd? Stel uw beslissing dan De Vox 1300 kunt u bekijken en ~- niet te lang uit. Want we hebben op dit moment gedemonstreerd krijgen in ons ((06-0403 een aantrekkelijk aanbod voor u. Wij leveren u de Verkoop Advies Centrum in het World IS Vox 1300 met twee Vox 140 telefoontoestellen voor Trade Center, Beursplein, Rotterdam. Ik ben geïnteresseerd in de vele mogelijkheden v< Vox 1300 en profiteer graag van het aanbod. I Stuur mij documentatie over de Vox 1300 en de Vox e r|J- 140 toestellen. Adres: Bel mij voor een demonstratie in het Verkoop Adviescentrum. Postcode I Stuur deze bon ingevuld naar PTT Telecommunicatie, Woonpla I district Rotterdam, Antwoordnummer 5422, 3000 VB Rotterdam. Tel.nr.: district Rotterdam SCHIEDAM - Niet overal is de emancipatie even ver ge vorderd. Dat bleek nog eens op de bedrijvenmiddag die de gemeente vorige week had ge organiseerd. Een grote groep stemmig geklede mannen uit het bedrijfsleven en ambtena ren maakte van de bedrijven middag gebruik om elkaar in informele sfeer te ontmoeten. Ook het voltallige (mannelij ke) college was aanwezig. Het doel van een dergelijke middag is het bedrijfsleven en de lokale overheid nader tot elkaar te brengen. Ook kun nen de Schiedamse onderne mers met elkaar kennis ma ken. 'Men weet vaak niet wat er om de hoek zit', aldus bur gemeester Reinier Scheeres.

De Havenloods | 1988 | | pagina 3