Reorganisatie bij Hema maakt magazijn overbodig DE HAVENLOODS Van Duin steekt personeel Elba hart onder de riem Sint op bezoek bij gehandicapten Kerst Arrangementen 1988 Ouderwets cabaret Avontuur in badkuip CDA- vrouwen praten over Europa '92 "We willen gedwongen ontslagen voorkomen" Oud VOB'ers slaan handen meen w HVO beïnvloedt arbeidsmarkt Cursus Steno Oude stadhuis onder de loep het Liesveld zal de Hema De drie leden van Kaberet Sofokles. (Foto Pan Sok) EDITIE 9, DINSDAG 6 DECEMBER 1988, 37e JAARGANG, Nr. 49 tft1 SchiedairaMeuwsMad HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. Zondagmorgen 11.00 uur grote zaal de Doelen CARRY TEFSEN en Hanny Vree, orkest Martin Kesseler en Peter Douglas (soundmix Sinatra) Toeganskaarten f 11bij de kantoren van de Verenigde Spaarbank en op de kantoren van deze krant. Aan de kassa van de Doelen f 12.50 lijk gehandicapte kinderen in spanning afwachtten. SCHIEDAM Ongeveer negentig verstandelijk ge handicapte kinderen hebben afgelopen zaterdag op ma nege 'De Hoefslag' het Sin terklaasfeest gevierd. Tot de komst van de Sint vermaak ten de kinderen zich met spelletjes zoals zaklopen en touwtrekken en zongen zij Sinterklaaslied j es Toen de Goedheiligman ar riveerde barsste het feest pas echt los. St.Nicolaas liet zich, ondanks zijn ouder dom, verleiden tot een dans je met de kinderen. Ook zijn Pieten dansten natuurlijk vrolijk mee. Het feest was georganiseerd door de Stichting voor ge specialiseerd Jeugd- en Vol- wassenenwerk en de Vereni ging Hoefslag. Het was de eerste keer dat organisaties voor verstandelijk gehandi capten op dit gebied samen werkten. Een woordvoerder verzeker de dat ook in de toekomst samengewerkt zal worden, omdat op die manier veel kosten bespaard kunnen worden. Het feest barstte echt U SCHIEDAM - De jeugdfilm 'Benny's Badkuip' wordt woensdag 7 december ge draaid in theater de Teerstoof Benny, de hoofdpersoon in de film, woont in een grauwe saaie wijk met allemaal flats. Thuise mag hij geen dieren houden maar toch heeft hij een kikkervisje. Met het kik kervisje beleeft Benny span nende avonturen als hij op uitnodiging van het kikker visje een duik in de badkuip neemt. Via de afvoerput ko men ze in een oceaan waar ze fantastische verhalen meema ken. Zo fantastisch dat Benny de andere kinderen uit het flat ook uitnodigt om een duik te nemen. De aanvang van de vertoning is 14.00 uur. Toegang kost f.3,75. SCHIEDM Het CDA-vrou- wenberaad in Schiedam be spreekt woensdag 7 december de eenwording van Europa in '92 en de consequenties daar van voor vrouwen. Dr. L.A. Clarenburg, voorheen staf functionaris bij de Dienst Centraal Milieubeheer Rijn mond, zal ook spreken over het milieubeleid in Europa. Het E G-milieubeleid is de laatste jaren steeds belangrij ker geworden. Dit hangt met name samen met het feit dat de milieuproblematiek veelal een grensoverschrijdend ka rakter heeft. Hierdoor zien steeds meer EG-lidstaten de noodzaak gezamenlijk een op lossing te zoeken voor proble men ^ls lucht-, water- en bo demvervuiling. Het CDA-Vrouwenberaad meent dat het behoud van het milieu straks helemaal geen economie meer mogelijk zal zijn'. Het is daarom van be lang dat vooral vrouwen goed geïnformeerd worden, zo stelt de CDA-werkgroep zonder verdere uitleg vast. Deze lezing in de serie 'Op weg naar 1992' wordt morgen gehouden in het gebouw voor Christelijke Sociale Belangen aan de Lange Haven 73. Aan vang is 09.45 uur. SCHIEDAM/VLAARDIN- GEN„Natuurlijk heb ik een visie, maar er is een direc tiemaatregel uitgevaardigd dat er één woordvoerder zal zijn." Bedrijfsleider Kemper van de Hema in Schiedam en Vlaardingen geeft geen ant woord op vragen over sluiting van het magazijn, waar mo menteel nog zeven full-time medewerkers actief zijn. Vori ge week maakte de directie van deze warenhuisketen im mers bekend dat alle tachtig magazijnen in 1991 worden opgeheven. Hierdoor verdwij nen in totaal tweehonderd ar beidsplaatsen. De reorganisatie van de dis tributie is een onderdeel van een logistiek project dat twee tot vier jaar zal beslaan. Een ingrijpend gevolg is dat alle magazijnen van de Hema zul len sluiten. zie de speciale pagina in deze krant. "We spreken dan over 1991. Ik wil nu niet vooruitlopen op deze zaak", antwoordt woord voerster Madeleine de Haas vanuit het hoofdkantoor in Amsterdam. Natuurlijk verloop Hoewel zij een summiere toe lichting geeft op de toekomst van het warenhuis, kan zij niet ontkennen dat men hoopt dat een aantal magazijnmede werkers vóór '91 zelf een an der baantje zal zoeken. "We willen natuurlijk niemand ontslaan. Door het natuurlijk verloop en de tijd die mee speelt, willen we gedwongen ontslagen voorkomen. De di rectie heeft het nieuws ook nu al naar buiten gebracht om de betrokkenen ruimschoots van tevoren in te lichten. Daar naast wordt momenteel hard gewerkt aan een sociaal plan voor deze personeelsleden." Bij de tachtig magazijnen, verspreid over het gehele land, werken nu nog zeshon derd mensen. De helft daar van blijft nodig in de bevoor radingssector en kan emplooi vinden bij het centrale maga zijn in Utrecht. Ook het maga zijn aan het Liesveld, dat dienst doet voor de Hema in zowel Vlaardingen als Schie dam, zal moeten worden op gedoekt. Kostenbesparing Het gehele plan is erop gericht de efficiëncy te verhogen. Ook de kostenbesparing speelt SCHIEDAM - Over de fraudebestendigheid van het paspoort van KEP verschillen de menigen nogal, maar Sint Nicolaas kreeg zaterdagmiddag dit predikaat wel mee. Bij de Schiedamse drukkerij Elba gaf André van Duin acte de presence als de Spaanse goedheiligman. De directie meende de negatieve publiciteit rondom het bedrijf enigszins teniet te doen door de komiek in te huren als Sinterklaas. Om het personeel weer een hart onder de riem te steken, kreeg elke medewerker een Sinterklaascadeautje ter waarde van honderd gulden. Voor zijn optreden als 'fraudebestendige' Sint kreeg Van Duin vijfduizend gulden die hij zal overmaken aan het Wereldnatuurfonds. Directeur Baard had duidelijk geen spijt van deze actie. (Foto: Roel Dijkstra). mee. "Met de nieuwe opzet willen we ook de klanten nog beter ten dienste zijn. De arti kelen in de winkels worden nu gemiddeld één keer per maand aangeleverd, zodat het weieens kan voorkomen dat een bepaald artikel niet meer verkrijgbaar is. Bovendien kunnen de winkels nu minder snel inspringen op voorraad- problemen. De magazijnen zijn ook maar beperkt in hun ruimte natuurlijk. Wat wij willen doen, is de goedere- naanvoer naar de winkel toe vanuit één centraal punt coör dineren", verklaart mevrouw De Haas. Door deze centralisatie hoopt de Hema te besparen op de kosten. Hoe hoog dit bedrag is, kan de woordvoerster niet vertellen. "Daar is geen dui delijk zicht op, maar het is nog te prematuur daarop te antwoorden." VLAARDINGEN Nog geen twee maanden geleden werd het faillissement uitgesproken over VOB/HVO. (Vlaardingen Oost Bedrijven). Inmiddels is bekend geworden dat de scheepsreparatiewerf en an ker- en kettingfabriek in sterk afgeslankte vorm per 1 janua ri verder gaat door de overna me van K. Damen van Damen Shipyards in Gorkum. Slechts een klein deel van de 431 ont slagen werknemers (120) kan terugkeren op de werf aan de Schiedamsedijk; de overigen zoeken voor het merendeel nog een baan. Volgens betrok kenen zijn 70 ex-HVO'ers erin geslaagd om ander werk te vinden. De resterende 241 zitten nog altijd thuis met een kater die zich de komende tijd steeds duidelijker zal gaan manifes teren. Dat blijkt althans uit woorden van Bas Diepstraten, zelf een oud-werknemer van HVO. Samen met drie andere ex- collega's en met zijn vrouw Lida Diepstraten heeft Diep straten het initiatief genomen tot de oprichting van een be langenvereniging. Speciaal voor mensen die bij HVO heb ben gewerkt, maar ook perso neel dat bij eerdere afslan kingsoperaties bij bijvoor beeld Wilton en Verolme op straat kwamen te staan, is welkom evenals hun partners. De belangenvereniging Baan- loze Scheepsbouwers wordt morgenochtend officieel op gericht met een bijeenkomst in wijkcentrum 'De Heipaal' aan de Meerkoetstraat. „Het is de bedoeling om elke woensdagochtend bij elkaar te komen in 'De Heipaal'. Scheepsbouwers zijn nu een- Morgenochtend is de eerste bijeenkomst van de belangenvereniging voor ontslagen scheepsbouwers en hun partners; voor mensen die hebben geholpen met de opbouw van HVO en die nu op straat r~ maal graag 24 uur per dag bezig; ook nu nogM", ver klaart Diepstraten. En: „We hebben jaren met elkaar ge werkt, die contacten willen we niet opgeven. Nu zitten de meesten nog met het vakan tiegevoel. Zodra alle klusjes in huis zijn gedaan, komt de ver veling". Voorbeeld Het ontstaan van de belan genvereniging geschiedt naar Amsterdams voorbeeld. Daar verdween vier jaar geleden de werf SDSM. Op uitnodiging van ex-NDSM'ers ging Diep straten een kijkje nemen bij de hoofdstedelijke belangen vereniging, en hoewel hij er met de nodige twijfels naartoe ging, keerde hij enthousiast terug. Ook zijn vroegere colle ga's Dico Stam, Berrie Lan- gendoen en Ton van Lonkhu- zen voelden wel wat voor het plan om in Vlaardingen een eigen belangenvereniging op te richten. „Voor de sociale contacten, maar ook om mensen de weg te wijzen. We krijgen nu al regelmatig te maken met pro blemen bij het afsluiten van arbeidscontracten, problemen bij het schrijven van een citatiebrief, moeilijkheden met de uitkering van het GAK en de SUM (Stichting Uittre ding Metaal) die niet naar be horen werkt", licht Van Lonk huizen toe. De Belangenvereniging Baan- loze Scheepsbouwers heeft de hulp ingeroepen en gekregen van het SISO (Stedelijk Insti tuut voor Samenlevingsop bouw) en het DISK (Dienst Industriële Samenleving van wege de Kerk). De eerste bij eenkomst van de belangenver eniging in 'De Heipaal' begint morgenochtend om 10.00 en er is een spreker uitgeno digd die kan uitleggen wat er nu verder gaat gebeuren met de Vlaardingse werf. AFSLUITING— De Blau- westeeg is vanaf vandaag af gesloten voor het verkeer. De steeg die tussen het Broers- veld en de Grofbaan is gesi tueerd, krijgt een nieuwe rio lering. Nadat de werkzaamhe den gereed zijn, zal de weg opnieuw worden bestraat. Het karwei zal ongeveer twee we ken in beslag nemen. A St. Radboud viert eeuwfeest uitbun dig A 'Grafiekbox is uniek project' A Schiedamse pop- groep verbaasd A Vrijdag huldiging sportkampioenen A DWS behoudt aansluiting met de sub-top 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week WATERWEG NOORD— In de maand oktober is het aan tal werklozen in het gewest Nieuwe Waterweg-noord met 224 personen gestegen. Daar bij onderscheidt de gemeente Vlaardingen zich in negatieve zin, waar het werkloosheids cijfer met 174 mensen is toe- men. Het faillissement van de Vlaardingen Oost Be drijven (HVO) drukt dus dui delijk haar stempel op de ar- beidsmarksituatie in deze re gio. In oktober lieten 20 vrouwen zich als werkloos inschrijven, alsmede 204 mannen. Overi gens nam de werkloosheid on der vrouwen alleen toe in Schiedam; de overige gemeen ten vertoonden hier een gun stig beeld. De werkloosheid daalde zelfs in Rozenburg en Hoek van Holland en stag neerde in Maasland. De werkloosheid bleef hoog in de categorieën handelsperso- neel, kantoor- en onderwij zend personeel, personeel in algemene dienst en onder de metaalbewerkers. De voor naamste stijging vond ook plaats in deze laatstgenoemde categorie 184), hetgeen ook weer een gevolg is van de ge beurtenissen bij de scheeps werf in Vlaardingen. Net als in september lieten ook in oktober weinig school verlaters zich inschrijven bij het Arbeidsbureau te Schie dam. Wel viel een zogenaamde uitstroom te registreren, te weten 62 mannelijke en 45 vrouwelijke schoolverlaters die hun inschrijving bij het GAB beëindigden. Het Arbeidsbureau meldt ten slotte dat in oktober het aan tal langdurig werklozen is toegenomen. De voornaamste stijging vond plaats in de ca tegorie 2 tot 3 jaar werkloos. SCHIEDAM— Wijkcentrum 'De Erker' start begin volgend jaar met een cursus steno. De cursus omvat dertig lessen en gaat op 4 januari van start. De lestijden zijn van 18.45 tot 20.15 uur. De cursus leidt op tot een offi cieel erkend diploma. De kos ten voor deze cursus bedragen f. 120,- exclusief examengeld. Belangstellenden kunnen in formatie inwinnen of zich in schrijven bij 'De Erker', Jan van Avennestraat 32 (tel. 426.31.61 of 426.77.67). SCHIEDAM Er zijn ver moedens dat de zandstenen ornamenten en het voeg werk van het oude stadhuis in een slechte staat verke ren. Vandaar dat het colle ge het besluit heeft geno men om een aantal specia listen naar de bouwkundi ge staat van het stadhuis te laten kijken. Op de begroting is al een bedrag gereserveerd van f 175.000,- voor restauratie van het linkerdeel van het dak. „Maar daar op vooruit lopend vinden we het be langrijk dat ook de rest van het stadhuis eens wordt be keken", aldus wethouder Aad Wiegmans. Een grootscheepse operatie verwacht hij niet, maar dat zal volgens de wethouder pas definitief blijken na het onderzoek van de specia listen. Die zullen op kortt termijn het historischt pand eens goed onder d< loep nemen. SCHIEDAM Liefhebbers van 'ouderwets' cabaret kun nen vrijdag of zaterdag a.s. de voorstelling 'Klapband' gaan zien in Theater De Teerstoof. De productie wordt gebracht door Kabaret Sofokles. De groep werd in '73 winnaar van Cameretten, waarbij aan Frans van Vuuren, de spil van het gezelschap, de persoon lijkheidsprijs werd toegekend. Sinds eind '86 brengt 'Sofok les' programma's volgens de formule van het aloude caba ret; inhoudsvolle en komische conferences, zogenaamde crosstalks en liedjes in een eenvoudige vormgeving. De aanvang van de voorstel ling is zowel vrijdag als zater dag 20.30 uur. Toegangsprijs is f 12,50, terwijl .houders van Pas 65 of CJP een rijksdaalder reductie krijgen. Zaterdagmiddag kunnen klei nere theaterliefhebbers te recht in De Teerstoof aan de Nieuwstraat 12. Om 14 uur begint het poppentheater met de voorstelling 'Het gouden zwaard van de Mandarijn'. De wijze mandarijn moet er aan te pas komen om met be hulp van de zingende nachte gaal de verloren belletjes van de Chinese draak, Mama- cheng, terug te toveren. Dit poppenspel is geschikt voor kinderen vanaf 4 jaar. Toegangsprijs is f 3,75.

De Havenloods | 1988 | | pagina 1