omgaat in onze vereniging' 'Mensen beseffen niet wat er Opvang schoolverzuimers succesvol ®ScMed^Neu»dfed Bewonersvereniging 'Woudhoek' jubileert Antwoordlijn ouderen Rondleiding Schouwburg Overzichts- expo Kerstboom zorgt voor sfeer Extra koop avonden voor kerst Poppen- beurs Kerstbomenactie van jeugd voor Filippijns project Voorstelling De Meisjes verplaatst Afscheid Sterrenkunde Iedere donderdag houdt het bestuur van de bewonersvereniging Woudhoek spreekuur in De Stuurhut. Het Opvangproject Schoolverzuimers brengt leerlingen weer op 'het juiste paid'. Een groep jongeren in Zuid ging zaterdag weer langs de deur om de bestelling op te nemen voor een kerstboom. SCHIEDAM - Bewoners uit de 'gele' Woudhoek hadden ruim twaalf jaar geleden veel last van kou. Er werd een handtekenin genactie georganiseerd om dit probleem onder de aan dacht van de verhuurder te brengen. De actie had suc ces en betekende tevens het ontstaan van een bewo nersvereniging. Bewoners van de 'rode' Woudhoek hadden soortgelijke pro blemen en verenigden zich om de isolatie van de mu ren van hun woningen ge daan te krijgen. Daar zij dezelfde problemen had den, groeiden de verenigde bewoners uit beide wijken naar elkaar toe en zo ont stond de bewonersvereni ging 'Woudhoek'. Deze maand viert de vereniging haar 12Vfe jarig bestaan. Drie jaar geleden zag het er niet naar uit dat dit feest ooit gevierd zou worden. De vere niging was toen op sterven na dood. De komst van een nieuw bestuur blies de vereniging echter nieuw leven in. Dit be stuur zette vaart achter de af faire rond de definitieve huur- vaststelling van de woning en in de 'gele' en 'rode' Woud hoek. De huren waren namelijk nog steeds niet definitief vastge steld door allerlei problemen rond de grondwaarde en door een zekere laksheid van de kant van de gemeente. De in spanningen van het nieuwe bestuur leidde ertoe dat eind 1987 de zaak rond was. In praktijk betekende dit een restitutie van in totaal twee miljoen gulden aan de huur ders. Werkgroepen „Deze affaire rond de defini tieve huurvaststelling sprak de bewoners aan. Wij doen echter veel meer dingen waar de bewoners niet direct zicht op hebben. De mensen besef fen niet wat er allemaal om gaat in onze vereniging", con stateert voorzitter Henk Ra- vensbergen. Om het contact tussen leden en bestuur te ver beteren houdt het bestuur iedere donderdagavond spreekuur in de 'Stuurhut'. Bovendien worden de leden door middel van het krantje 'Woudhoekinfo' op de hoogte gehouden van de zaken die spelen. Van de 744 bewoners zijn er inmiddels 560 lid van de vere niging. Het bestuur bestaat uit tien mensen, die zich in allerlei werkgroepen bezig houden met specifieke proble men en activiteiten (bijvoor beeld de werkgroepen service kosten, verkeer en schimmel). Het primaire doel van de be wonersvereniging is de belan genbehartiging van de huur ders. Via goed overleg wordt getracht de problemen op te lossen. „Wij zijn geen actie groep, maar een overleggroep. Je moet wel constant achter iets aanzitten om je doel te bereiken", legt de voorzitter uit. SCHIEDAM Onlangs is een evaluatieverslag verschenen over het Opvangproject Schoolverzuimers (OPS). Uit het verslag blijkt dat het afge lopen jaar (in januari van dit jaar is het project van start gegaan) achttien leerlingen aan het project hebben deel genomen. Van deze groep is er slechts één van de opvang ver wijderd. De overige zeventien zijn weer op 'het juiste pad' gezet. De hoofddoelstelling van het project is „het opvangen van volledig leerplichtige jonge ren, die door schoolverzuim buiten het onderwijs dreigen te vallen of al uitgevallen zijn met als doel deze leerlingen zo snel mogelijk te (her)plaatsen op een voor hen passende vorm van onderwijs", zoals in het verslag te lezen is. Dat dit doel bereikt wordt, blijkt wel uit de bovengenoemde getal len. De groep van achttien be stond overigens voor de helft uit jongens en voor de helft uit meisjes. De leeftijd van de schoolverzuimers varieerde van 12 tot 17 jaar, waarbij de 15/16-jarigen in de meerder heid waren. Bovendien was het grootste gedeelte van de groep thuiswonend. Lokatie Het project wordt gesubsi dieerd door de Ministeries van Justitie en Onderwijs en We tenschappen. Bovendien zijn financiële middelen binnen gehaald via de regeling Wel zijnsbeleid Minderheden. On danks deze subsidies, had het project niet de beschikking over een zelfstandige lokatie. Als noodoplossing is het pro ject daarom gevestigd in een vleugel van het schoolgebouw van Scholengemeenschap 'Ter Schie'. Het feit dat in een schoolgebouw al de nodige fa ciliteiten zijn, is natuurlijk wel een voordeel. Zo kan bij voorbeeld gebruik gemaakt worden van het gymnastieklo kaal, wanneer de deelnemers aan het OPS sport op het pro gramma hebben staan. Om toegelaten te worden tot het Opvangproject Schoolve- zuimers, moeten de leerlingen wel aan bepaalde criteria vol doen. De desbetreffende jon gere moet zelf aangeven aan het project te willen meedoen en moet in de leeftijdscatego rie van 12 tot en met 16 jaar vallen. Er is op het moment van aanmelden geen geschikte vorm van regulier onderwijs voor de desbetreffende per soon, die zich bovendien be wust moet zijn van het feit dat het project bedoeld is om hem/haar terug te plaatsen in het regulier onderwijs. Wan neer aan deze voorwaarden voldaan wordt, mag men deel nemen aan het project. Fasen Het project bestaat uit ver schillende fasen. Na de 'inta keprocedure', waarbij de ach tergrond van de desbetreffen de jongere ter sprake komt, is er een proefperiode van veer tien dagen. Aan het einde van deze proefperiode vindt een evaluatiegesprek plaats, waarin afspraken (het rapport spreekt over contracten) ge maakt worden over het te vol gen programma voor een pe riode van drie maanden. Na drie maanden gaat de jongere terug naar het regulier onder wijs of wordt een stageplaats voor hem/haar gezocht of vindt contractverlenging plaats (met drie maanden). Daarna volgt nog de 'nazorg'. Het lesprogramma voor de deelnemers bestaat uit vrij schoolse vakken. In de prak tijk wordt dat door geen der jongeren als vervelend of irri tant beschouwd, aldus het evaluatieverslag. Het pro gramma bestaat zowel uit in dividuele activiteiten als uit groepsactiviteiten, In overleg met de begeleider wordt voor iedere deelnemer een indivi dueel programma opgesteld. Tot de groepsactiviteiten be horen bijvoorbeeld sporten en eten. Tijdens de commissievergade ring onderwijs van vorige week is het verslag besproken. Uit de discussie werd duide- R00MB0TER- KERSTKRANSEN VINCENT v.d BOSCH Westfrankelandsestraat 93 HUISVUIL In verband met de feestdagen verschuiven de huisvuildiensten van maan dag 26 december naar donder dag 29 december. Tijdens de feestdagen blijven de Openba re Nutsbedrijven Schiedam bereikbaar voor klachten over eventuele storingen. ROTTERDAM De onlangs door Humanitas gestarte ouderen-antwoordlijn blijkt aan een grote behoefte te vol doen. Het speciale telefoon nummer is bedoeld voor men sen vanaf ongeveer 50 jaar, die problemen hebben van welke aard dan ook. Aan de andere kant van de lijn wijst men u geheel gratis de weg door het doolhof van hulpverlenende instanties. Het telefoonnummer van de antwoordlijn is 4760661, van maandag tot en met vrijdag van 9.30 tot 12.00 uur. ROTTERDAM— De Rotter damse Schouwburg organi seert elke zaterdagmiddag vanaf 13.30 uur rondleidin gen, die ongeveer een uur in beslag nemen. De kosten be dragen tien gulden per per- De bezoekers krijgen niet al leen het publieksgedeelte te zien, ook kunnen zij een kijkje nemen achter de coulissen. Na afloop krijgt men een kop je koffie met cake aangeboden in de artiestenfoyer. Boven dien ontvangt elke bezoeker bij vertrek het fraai geïllu streerde Schouwburgboekje 'Het gebouw en zijn kunst'. Dit boekje is normaal voor de prijs van tien gulden verkrijg baar in de Schouwburgwin kel. Kaarten voor de rondleidin gen kan men reserveren of ko pen aan de kassa. Het maxi maal aantal deelnemers per rondleiding is twintig. Voor reserveringen: tel. 4118110. lijk dat ondanks dit project, er altijd een groep jongeren blijft die niet te vangen is. Het gaat hier om jongeren die totaal niet gemotiveerd zijn om aan een dergelijk project deel te nemen. Wethouder Van Kleef stelde dat je blij mocht zijn dat dank zij dit project toch nog sommige schoolverzui mers 'teruggehaald' kunnen worden. Het resultaat van het project werd door de verschillende commissieleden dan ook toe gejuicht en uit de prognoses blijkt dat uitbreiding van het project met een tweede groep mogelijk is. De huisvesting in 'Ter Schie' staat deze uitbrei ding echter vooralsnog in de weg. In de afgelopen 12V2 jaar heeft de vereniging door deze aan pak reeds veel bereikt. Behal ve de reeds genoemde defini tieve huurvaststelling, zijn ook kleinere resultaten ge boekt. Voorbeelden zijn de komst van een bushalte, tele fooncellen en vuilnisbakken en de dubbele beglazing van de woningen (die overigens nog steeds niet in iedere wo ning is aangebracht). Door tussenkomst van de bewo nersvereniging is ook voorko men dat bij de ophoging van de wijk alle tuintjes door een bulldozer zouden zijn platge walst. Schimmel „Ook de gifaffaire is een goed voorbeeld hoe je als belangen vereniging direct kunt optre den", aldus Henk Ravensber- gen die tevens een aantal an dere problemen opsomt die hoog op de prioriteitenlijst van de bewonersvereniging staan. Met name het probleem rond de schimmel staat volop in de aandacht. Sinds de dub bele beglazing is in veel hui zen schimmel ontstaan en dan vooral in de badkamer. „Som mige huizen zien helemaal zwart", omschrijft penning meester Theo van der Hoeven het probleem. Er worden nu metingen verricht en een na der onderzoek ingesteld om de oorzaak van de schimmel vor ming te achterhalen. Een ander probleem is de ver vanging van de verouderde CV-ketels. De bewonersvere niging wil het liefst een zoge naamde combi-ketel. Men pleegt nu overleg met de ver huurders en in april 1989 moet een besluit genomen zijn. De ontsluiting van het noor delijk stadsdeel wordt even eens nauwlettend in de gaten gehouden. De werkgroep ver keer houdt zich daarmee be zig. Eeventuele problemen of wensen zullen bij de gemeente ondier de aandacht worden ge bracht. De bewonersvereni ging is bijvoorbeeld helemaal niet blij met het feit dat de Van Dalsumlaan en de Scheepvaartweg voorrangs wegen zijn geworden. In op dracht van de bewonersvere niging heeft de politie een snelheidscontrole uitgevoerd en daaruit bleek dat er te hard gereden wordt (er werden snelheden van 100 km per uur gemeten). Fietstocht In de nabije toekomst wil be wonersvereniging 'Woud hoek' ook meer een wijkvere- niging zijn. Men wil activitei ten organiseren voor de bewo ners. Zo is èr al een Sinter klaasfeest georganiseerd en zijn er filmmiddagen voor kinderen geweest. Uit een en quête onder de bewoners is ook gebleken dat er behoefte is aan dergelijke activiteiten. Met name het organiseren van een fietstocht werd door de bewoners op prijs gesteld. Een andere wens van de be wonersvereniging is om tot een bundeling van de bestaan de verenigingen te komen, omdat zo ervaringen uitge wisseld kunnen worden e bewoners zich sterker kunnen opstellen. ROTTERDAM— Radio-Café Rijmond viert de hele maand december feest. Het Radio- Café ondersteunt dit 5-jarig jubileum met een overzicht sexpositie van zeven beeldend kunstenaars. De opening van de expositie vindt plaats tijdens het grote 5-jarige jubileumfeest op 21 december, opgeluisterd door het niet te vermijden show- en dansorkest. Dit orkest speelt vanaf 22.00 uur. KERSTPUDDING VINCENT v.d BOSCH Door een druk op de knop ontstak de burgemeester de kerstboom SCHIEDAM Traditiege trouw wordt het centrum van Schiedam de laatste weken van het jaar opgesierd met een grote kerstboom. Afgelopen donderdag werd de verlich ting van deze door de firma Sandvik geschonken boom ontstoken. Door een druk op de knop stelden burgemeester Scheeres, de directeur van de bovengenoemde firma en de Kerstman gedrieën de verlich ting in werking. Voorafgaand aan de ontste king was er een lampionne- noptocht voor kinderen. Na de ontsteking speelde de harmo nie Harpe Davids enkele kerstnummers, waar onder 'Nu zijt wellokome' en 'I'm dreaming of a white Christ mas'. Ondanks de aanmoedi gingen van de dirigent en de Kerstman, zongen slechts en kelen van de aanwezigen mee. De verlichte kerstboom zorgt wel voor een gezellige sfeer in de binnenstad. Nu nog een dik pak sneeuw en het beeld is compleet. ROTTERDAM De win kels in Rotterdam (buiten de deelgemeenten) mogen voorafgaand aan kerst mis meer avonden open zijn dan normaal. De drie 'gewone' koopavonden voor kerst zijn op woens dag 21 t/m vrijdag 23 de cember. Zij gelden voor de hele stad. De winkels die niet in een deelge meente liggen mogen ook op maandag 19 en dins dag 20|, dqcember - opep zijn. De reden voor deze (wee, extra avonden is de aan vraag voor een kerst markt op het Beursplein, van 19 tot en met 23 de cember wordt gehouden. Een toestemming daar voor betekent automa tisch dat ook andere win kels hun deuren mogen openen. Rond de feestdagen hoe ven winkeliers zich ook niet aan de 'gele raam- kaart' met winkelslui tingstijden te houden. Van 21 t/m 23 en van 27 t/m 30 december mogen winkel van vijf uur 's morgens tot zes uur 's avonds open zijn, op de beide zaterdagen (24 en 31 december) van vijf tot vijf. Ook hier geldt weer: het mag, maar het is geen verplichting. ROTTERDAM De pop- penvereniging POSEP j: houdt zondag 18 december j een grote poppenbeurs in Hilton. Verzamelaars van antieke poppen en de daar- bij behorende accessoires zijn dan aanwezig met hun i meest fraaie collectie. Te i zien zijn karakter-, fanta- j sie- en harempoppen, iji clowns alsmede replica's i;i van bekende merken, alle ij: fraai gekleed, alsmede poppenwagens, kleding, parasolletjes, serviesjes en klein oud speelgoed. Ook beren, de grote verza- i meiwoede van dit moment, iji zijn tijdens de beurs te be- iji wonderen. Verder is er op i;i het gebied van poppenma- •;i ken alles te koop, als mate- S rialen, boeken, stofjes, i:; kant, knoopjes en die leuke dingen die de pop de finis- ji; hing touch geven. De poppendokter houdt die zondag op de beurs spreek- S uur terwijl Nel van der S Berg, Mary van der Mark ij: en Alie Mol demonstraties ij: zullen geven. Indien men i;i een oude pop heeft, kan ii;i men deze door een deskun- ii;i dige laten taxeren, ijij De beurs begint om 10.30 ijij uur en duurt tot 17.00 uur. iji; Toegangsprijzen: Volwas- j;i; senen betalen f5.-, 65- S; plussers f3.- en kinderen jiji tot en met 12 jaar kunnen, ;:.;i mits onder geleide, een ;i;i gratis kijkje nemen. SCHIEDAM - Circa vijftien jongeren zijn zaterdag weer in Zuid op pad geweest om be stellingen voor kerstbomen op te nemen. Net als vorig jaar heeft deze groep het initiatief overgenomen van de organi satie 'Jongeren voor een vere nigde wereld'. De opbrengst van de kerstboomactie is ge heel bestemd voor een project op de Filippijnen. In vijftien steden in Neder land werken jongeren mee aan deze actie. Dankzij dit initia tief zijn er inmiddels in Mani- aal-medische centra opgezet, allen 'Bukas Palad' ('Met open handen') genaamd. In deze' centra wordt door vrijwilli gers o.a. medische hulp ver leend en worden diverse cur sussen georganiseerd. Overi gens zijn er twee Nederlan ders werkzaam met wie de jongeren in Schiedam regel matig contact hebben. Ditmaal staat er een project op stapel voor de bouw van een vormingscentrum. Dit centrum is bedoeld om de dia loog tussen mensen van ver schillende geloofsovertuigin gen en culturele achtergron den te bevorderen. Ook het bieden van sociale hulp staat bij dit project voorop. Wie een kertsboom via de Schiedamse jongeren heeft besteld, steunt dus direct het project op de Filipijnen. Overigens kunnen de bomen zaterdag a.s. op het pleintje bij de Heilige Hartkerk in de Lekstraat worden opgehaald. Eventuele informatie is ver krijgbaar via Ted Konings tel. 426 44 17. SCHIEDAM - De voorstel ling "Stuck with a Fantasy" van De Meisjes gaat zater dag 17 december niet door. Het optreden is verplaatst van De Teerstoof naar het Passage Theater en zal nu plaatsvinden op 25 februari 1989. De reden hiervoor is dat de show een dermate omvang heeft dat De Teerstoof te klein is om het decor en de lichtshow goed tot hun recht te laten komen. Ook fyet voor die dag geplan de theaterdiner zal geen doorgang vinden. Het diner is verplaatst naar 11 februa ri 1989. Voor beide activiteiten kan men reserveren bij de Passa ge (426 95 63) en bij De Teerstsoof (426 94 55). Dit kan telefonisch van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 uur tot 16.00 uur en op za terdag van 12.00 tot 14.00 uur. R00MB0TERAMANDEL- KRANSEN VINCENT v.d BOSCH Westfrankelandsestraat 93 Tel. 426.88.83 SCHIEDAM— De heer J.H. Pauw neemt afscheid bij de gemeente. Hij was ruim vijf tien jaar in dienst bij de dienst gemeentewerken (afdeling on derhoud gebouwen). Eerst was hij timmerman en later chauffeur annex onderhouds- man. Per 1 januari gaat Pauw in de VUT. Ter gelegenheid van dit vertrek is er op vrijdag 16 de cember een afscheidsreceptie in de recreatiezaal van het stadskantoor (Emmastraat 1) van 16.15 tot 17.15 uur. SCHIEDAM - De oudervere niging van de Willibrord- school heeft in samenwerking met schooldirecteur Frank Woutersen het reizend plane tarium "Apollo" naar Schie dam gehaald. Het planetarium bestaat uit een koepel met een doorsnede van vijf meter.. Op de binnen kant van deze koepel worden de bewegingen en verschijnse len van de sterrenhemel ver sneld afgebeeld. Kinderen van de Willibrord- school en de Jozefschool zul len het planetarium gaan be kijken in Klubhuis Zuid. Tij dens hun bezoek op donder dag 15 december zullen zij dan kennismaken met de be ginselen van de sterrenkunde. Behalve het planetarium zul len de kinderen ook dia's en andere modellen bekijken. Wegener Huis-aan-huisbladen B.V., HOOFDKANTOOR: Prins Hendrikkade 12-16, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Kantooruren: maandag t/m donder dag 08.30-17.00, vrijdag 08.30- 16.00 uur. Telefoon (centrale): 010 - 4.699.911 Telex 23196 Telefax 010-4699362. DIRECTIE: V. Doorn/P. Bakker/J. Parser WEGENER-bladen verschijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplage van ruim een miljoen exem plaren. Hiertoe behoren: Schiedams Nieuwsblad Verschijnt elke dinsdag huis-aan-huis in Schiedam, Groenoord en Kethel. Nwe Vlaardingse Courant Verschijnt elke dinsdag huis-aan- huis in Vlaardingen DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 KANTOOR: Hoogstraat 122, 3110 AH Vlaardingen, Postadres: postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Kantooruren: zie hoofdkantoor. 010 - 4.346.711 DISTRICT-VERKOOPLEIDER: Th.J. Bravenboer (tel. privé 010-4.353.883). ACCOUNTMANAGER: G.H. Adams (tel. privé 01891-13230). ADVERTENTIEVERKOOP: SCHIEDAM: Hans Ivo (tel. privé 010-4.650.272). VLAARDINGEN: Hans Post, Nico Heynen, tel. privé 4.101.215. REDACTIE: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen, tel. 010-4.352.911. CHEF-RED.: J. Deijbel. RED.. M. Ames, L. Visser en S. de Ligt. CORRESPONDENT Schiedam: W Meijboom. Sportcorrespondent Schiedam: Bram Wesdorp. Sportcorrespondent Vlaardingen: P.Spek (010- 4.352.615) ADMINISTRATIE: Prins Hendrikkade 12-16, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010-4.699.911. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep. Bezorgklachten: 010 - 4.699.201

De Havenloods | 1988 | | pagina 3