Outsider SFC pakt Sportprijs '88 SW afgetroefd in streekderby Succes Reling-jeugd SZC in subtop Schiedams Nieuwsblad SöMïïï Sportprofiel Corine Hendriks I Spectaculaire gymuitvoeringen Alliantie en THOR Bronzen plak voor Van Oosterhout OPELe DWS- toernooi met Kerst Lopers Slechts twee Feyenoorders bij eerste twintig Sportnieuws naar redactie DE HAVENLOODS DINSDAG. 13 DECEMBER 1988 SW begon sterk, maar viel terug naarmate de tijd vorderde. Continuïteit doorslaggevend SCHIEDAM— De stilte, die viel toen wethouder Hafkamp de winnaar van de Sportprijs Schiedam '88 bekend maakte, was even kort als veelzeggend. Naast trainer Martin Schaap had blijkbaar vrijwel niemand onder de talrijke aanwezi gen serieus rekening ge houden met het feit dat de keuze uit de reeks genomi neerden op voetbalvereni ging SFC zou vallen. Zo pakte een ogenschijnlijke outsider de hoofdprijs op een, ondanks enige schoon heidsfoutjes, geslaagde huldigingsavond van Schiedamse sportkampioe- nen. Vóór zo'n 250 genodigden werden afgelopen vrijdag eerst de Schiedamse Seoel- gangers - Cornelis Chatelain (tafeltennis Paralympics), Eric de Bruin (honkbal OS), Willem Noorduin (atletiek Pa ralympics), Jolanda Paarde- kam (tafeltennis Paralympics) en Yvonne Buter (hockey OS) - geprezen. Daarna werd, alles onder toezicht van de dienst Sport en Recreatie, een aan zienlijk aantal lokale titel houders naar voren gehaald en door wethouder Hafkamp voorzien van een passend bo kaal. Om de aandacht van alle aan wezigen vast te houden werd deze huldiging halverwege onderbroken door een korte speech over de gehandicap tensport door Dick van Rijn en de bekendmaking en uit reiking van de Sportprijs Schiedam '88. Envelop Zoals bekend hadden sport- medewerkers van diverse lo kale en regionale kranten een lijst van zeven nominaties op gesteld. Deze bestond uit: Yvonne Buter (hockey), SVV- trio Van der Velden, Salari en Loovens, UVG (handbal vrou wen), SFC (voetbal), Stichting Marathon Schiedam, Willem Noorduin (atletiek) en Jolan da Paardekam (tafeltennis). Nadat om de spanning op te voeren deze genomineerden allemaal nog eens waren op gesomd vroeg presentator Arne van der Zande, als verte genwoordiger van de sport pers, op het 'moment suprème' om de envelop waarin, in Os car-stijl, de winnaar zitten zou. Achter het spreekgestoel te keken enige ambtenaren en vertegenwoordigers van de 0 Spelers e i met genoegen de Sportprijs Sportraad eikaar met slechts één blik aan: „Envelop. Welke envelop?". Wethouder Haf kamp redde de situatie door alert de microfoon te grijpen. Blijkbaar vooraf ingeseind over de winnaar riep hij het SFC-team naar voren. Na een korte stilte en enige twijfel bij nogal wat spelers van de Schiedamse tweedeklasser om inderdaad richting wethouder te treden, klonk toch bijval, in de vorm van een iets meer dan louter plichtmatig applaus, vanuit de zaal op. Bij het voorlezen door Van der Zande van het jury-rapport bleek waarom SFC de Sport prijs dit jaar verdiende. Kort weg stelde hij: „SFC is een bijzondere vereniging met goede spelers, uitstekende be geleiding en een trouwp, gulle supportersschare. De vereni ging kent een unieke presta tiecurve, binnen vijf seizoenen werd de eerste klasse RVB verwisseld voor de tweede klasse van de grote bond." Verwijzend naar voorgaande jaren stelde hij: „In 1988 gaat de prijs dan eindelijk naar SFC, een club waar hij eigen lijk al eerder thuishoorde. Daarom verdient deze vereni ging het nu dubbel en dwars te worden beloond met de prestatieprijs van de gemeen te Schiedam." Waarborg Namens SFC sprak aanvorder Rob van Leeuwen, geheel in stijl gekleed, een kort woord. Hij roemde bovenal het goede beleidsplan waarmee de con tinuïteit binnen SFC gewaar borgd lijkt. Met een scheef oog verwees hij daarbij naar SVV. waar men op basis van zo'n zelfde plan succes hoopt te boeken. Alle maal van SFC afgekeken stel de van Leeuwen gekscherend. Toch sloeg hij de spijker op de kop, want SFC bewees dat wat goed is gegarandeerd komt bovendrijven en beloond wordt, al moet men op sommi ge beloningen in prijsvorm wel een jaar of drie wachten. In deze rubriek treedt weke lijks een Schiedamse sport vrouw of -man voor het voet licht. Geboortedatum en -plaats - 17 mei 1974 te Schiedam. Beroep - Scholiere. Vereniging - Ik ben sinds '86 lid van rij wielclub Ahoy in Rotterdam, waar ik me vooral heb toege legd op het baanwielrennen. Het komend seizoen ga ik van de jeugd over naar de zgn. ju nior-dames. Vorige clubs - Tot '86 fietste ik bij De Cou reur in Vlaardingen. Verder heb ik in het verleden geten nist. Grootste sportieve succes - Twee jaar geleden, tijdens de bekende 'Ahoy op zondag'- wedstrijden, werd voor jeug- drenners een omnium georga niseerd verspreid over 9 da gen. Dat waren dan meestal korte wedstrijden over onge veer 10 ronden. Ik won toen één van die wedstrijden en werd winnares van het totaal klassement. Grootste teleurstelling - Tijdens mijn laatste vakan tie, in Frankrijk, kreeg ik in een trainingsrit plotseling een klapband waardoor ik be hoorlijk ten val kwam. Met een schouderblessure heb ik toen enige tijd in het zieken huis moeten doorbrengen. Grootste blunder - Vorig jaar was ik al fietsend wat aan het 'dollen' met een vriendin. Daardoor heb ik blijkbaar een aanhangwagen over het hoofd gezien, want ik botste er frontaal tegenaan. Het gevolg was een gekneusde kaak. Sportieve ambities - Komend sportjaar is zeer be langrijk voor mij. Ik hoop dan door te breken. Met name het Nederlands Kampioenschap in Alkmaar lijkt daarbij van groot belang. Óp de korte tijd ritten op de baan, meestal on geveer 250 meter, wil ik bij de junior-dames dan een medail le binnenhalen. Idolen - Op wielergebied Teun van Vliet, maar eerlijk gezegd vind ik hem meer een leuke kerel dan dat hij mij als ren ner aanspreekt. Verder ben ik een groot fan van de popgroep Bros. Hobby's - Fietsen neemt bij mij be hoorlijk veel tijd in beslag, 's Zomers train ik zo'n 15 uur per week en 's winters onge veer 7. Daarnaast teken en lees ik graag. Favoriete muziek - Rap-muziek, zoals van Wee- pappa-girls-rappers en wat meer rustige muziek, b.v. van George Michael. Film, tv - Vooral komische series, als Volmaakte vreemden. Op het filmdoek vond ik Masquerade met Rob Lowe wel geslaagd. Lectuur - Ik moet veel voor mijn lijst op school lezen. Daarbij sprong Het gouden ei van Tim Krabbé eruit. Verder lees ik soms het blad Yes. Opinie over sportfaciliteiten in Schiedam - De fietsmogelijkheden zijn in Schiedam en omgeving nogal schaars. Op de weg word je voortdurend opge houden door stoplichten e.d. en gehinderd door het ver keer. Vooral automobilisten houden, in tegenstelling tot b.v. in Brabant, totaal geen rekening met wielrenners. Dan rest eigenlijk het stuk polderlandschap richting Delft, maar daar ben je na tuurlijk zo doorheen gereden. Met de Schiedamse wieler baan is het ook mis. Vooral organisatorisch schiet men daar te kort, terwijl Schiedam toch een behoorlijke reputatie op wielergebied had opge bouwd. Het zou al een grote vooruitgang zijn indien de wielerbaan beter werd onder houden. Wij trainden er soms 's avonds en dan brandden slechts 2 lichtmasten. Op de langere termijn zou het heel goed zijn als de wielerbaan werd ovedekt. Ik denk dat er dan grote uitstraling vanuit zou gaan. Vergeet niet dat er maar een stuk of zes wielerba- SCHIEDAM— Op het sterk bezette Open Europees Taek- won-do Kampioenschap in Rheine (West-Duitsland) heeft sportschool Peter Lage- waard prima gepresteerd. Van de vijf deelnemers uit Schie dam wisten twee sporters, Marcel Hugoosgift en Mo hammed Azzati, zich in hun klasse bij de laatste acht te kwalificeren. Grote man van de ploeg van coach Fred Ton was ditmaal Adrie van Oosterhout. Op ba sis van karakter en routine wist hij in zijn gewichtsklasse - 71 kg) de derde plaats te bereiken en sleepte daarmee een bronzen medaille in de wacht. VOLLEYBAL Door een ne 3-0 overwinning op SVC behaalde het herenteam l de volleybalvereniging Rijnmond de volgende ronde in de bekercompetitie. De ploeg van Joop Tinkhof had weinig moeite met SVC, ge zien de setstanden, driemaal 15-4 in het voordeel van Rijn mond. ROLSTOELBASKETBAL Het rolstoelbasketbal-team van de in- validensportvereniging De Ooie vaars wist tegen Animo een knap pe 43-39 overwinning te boeken. Het werd in Veenendaal een erg spannende wedstrijd, die pas en kele minuten voor tijd door Al berts Peeters werd beslist met 1. Errol Refos Excelsior 2. Bart Latuheru Excelsior 3. Joop Hiele Feyertoord 4. Ed de Goeij Sparta 5. Henk van Goozen Excelsior 6. Steve Wasiman Excelsior Martin van Geel Feyenoord 8 Carlo l'Ami Excelsior Michel van Wattum Excelsior S 10. John van de Zwan D.S. '79 Alfred Knippenberg D.S. '79 Ardie Oosterlee 6.55 6.54 6.94 13. S.V.V. Marcel van der Net 6.54 6.92 14. D.S. '79 Aad Leenheer 6.53 6.91 Excelsior Edwin Vurerts 6.50 6.83 16. Sparta Michel van Wattum 6.50 6.75 Excelsior Hans Loovens 6.46 6.71 18. S.V.V. André Wasiman 6.46 6.71 Excelsior Piet Wijnberg 6.45 6.67 20. Sparta Steef Buijs 6.45 6.67 Excelsior 6.43 SCHIEDAM Het afgelopen weekeinde toonden twee Schiedamse gymnastiekvere nigingen waartoe zij in staat zijn. Eerst was het Alliantie dat ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan, in de sport hal Margriet, een demonstra tie gaf. Zo'n 450 leden van 3 tot 60 jaar toonden de verschillende facetten van de gymsport. Voor een duizendkoppig pu bliek varieerde de uitvoering van kleutergym smurfentot trampolinespringen. THOR werkte onderlinge wedstrijden, afgewisseld met demonstraties van hoog ni veau, af in sport Oost. Ook hier diverse disciplines als jazz-gym en ritmische oe fening. Bij meisje toesteltur- nen kwamen de volgende win naressen uit de bus: Marjolein Mespel (5-6 jaar), Sabrine Scholte (7-8 jaar), Karian In- pijn (9-11 jaar) en Tamar Ve- SCHIEDAM Voor de vierde achtereenvolgende keer orga niseert handbalvereniging DWS haar Kersttoernooi. Het zaalhandbalevenement vindt op 2e Kerstdag, 26 december a.s. dus, plaats in de sporthal Margriet. De aanvang van het toernooi is 9.00 uur, de prijsuitreiking is om 18.15 uur gepland. De toegang is gratis. Het deelnemersveld ziet er als volgt uit: vrouwen-senioren; Swift Arn hem (eredivisie, met interna tional Monique Geitz), - VZV (eerste divisie), Velo (eerste divisie), DWS (eerste divisie), vrouwen-junioren; Jonk Cars- /Vido, AMC/Niloc (regerend landskampioen), Westlandia, DWS. mannnen-senioren; Copes- /Hermes (eredivisie, met in ternationals Hankel Engel vaart en Van Olphen), Laren (eerste divisie), Olse Mersem (eerste klasse België), DWS. mannen-junioren; Jonk/Cars, EDH, Laren, DWS. SCHIEDAM De Kraliiiger- houtloop, een wegwedstrijd over 15 km., is afgelopen za terdag gewonnen door Kees Kraijeveld in een tijd van 45 min. en 45 sec. Deelnemende Schiedamse at leten die finishten waren ach tereenvolgens: Giel Gouka (55.03), Hans Kleinekoort (57.53), Cor van Pelt (59.91), Aad de Koning (1.03.13), Ger- rit Brinkman (1.04.50) en Tom van de Raaf (1.09.45). KORFBAL De korfbalvere niging Oranje Nassau moet in de volgende ronde van de be kercompetitie uitkomen tegen Ten Donck. De wedstrijd wordt gespeeld op dinsdag 20 december in de sporthal Ter- bregge en begint om 19.00 uur. Waarom wielrennen? - Ik ben er eigenlijk via mijn broer ingerold, die fiestste na melijk al. Toen ik eenmaal be gonnen was raakte ik er ook helemaal aan verslingerd. Bij de jeugd is het een extra uit daging dat jongens en meisjes met elkaar wielrennen, dat stimuleert. Dat is een eerlijke competitie, want iedereen rijdt met hetzelfde verzet, ver snellingen zijn dan niet toege staan. Als je er dan een tijdje mee bezig bent, ga je je blik verbreden en de verschillende disciplines binnen de wieler sport (baan, weg, tijdrit, sprint e.d.) bestuderen. Daar door verveelt het bijna nooit. Het nadeel daarbij is uiter aard dat het dan snel en vrij dure sport wordt. Je hebt di verse fietsen nodig en daar naast moet je bijzonder veel reizen. Elk weekend zit je in een andere uithoek van Ne derland of België (m.n. Gent) om aan wedstrijden deel te nemen. Tenslotte wil ik nog kwijt, dat... - ...in de aanvangsfase voor de jeugd het wielrennen niet per sé een kostbare aangelegen heid hoeft te zijn. Jeugdren- ners kunnen namelijk in veel gevallen (zoals b.v. bij mijn vereniging Ahoy) echte race fietsen huren en daglicenties aanvragen. Zo kunnen ze eerst een tijdje meedraaien om pas daarna een definitieve beslis sing te nemen. TOP 20 TOP 20 nen zijn in Nederland, daar moet je dan wel op inspelen, vind ik. Dan zouden ook meer verenigingen, b.v. Toerclub Rijnmond, een vast onderko men kunnen krijgen in zo'n complex. nema (12-15 jaar). trick Giessen (5-6 jaar), Kevin De meisjes kwamen uit op de van de Waard (7-8 jaar) en onderdelen: brug ongelijk, Arian Klop (vanaf 9 jaar). Zij balk, lange mat en springen. steden op de rekstok, brug ge- Bij de jongens wonnen Pa- lijk, springen en lange mat. SCHIEDAM Het meisjes team van tafeltennisvereni ging De Reling is erin ge slaagd door te dringen tot het hoogste niveau. De Schiedam- sen promoveerden, na een overwinning op Arnemuiden, naar de landelijke klasse A. De prestaties van het meisjes team, bestaande uit Corrine Penning, Fabiola Mulders en Maggie Schoenmakers, laten al jaren een stijgende lijn zien. Begonnen in de regio Rotter dam werd door verschillende kampioenschappen vrij snel het landelijk peil bereikt. Met Corinne Penning als uit blinkster - zij stond dit sei zoen slechts 4 van haar 30 partijen af - leek De Reling aanvankelijk rechtstreeks op de titel af te koersen. Na 5 wedstrijden voltrok zich ech ter een lichte terugval, wat concurrent Hotac'86 alsnog de gelegenheid bood naast De Reling te komen. Zodoende viel de beslissing pas op de laatste competitie dag. De Reling versloeg thuis Arnemuiden met 7-3, terwijl Hotac niet verder kwam dan een gelijkspel. De Reling fi nishte zo op 59 punten, 2 meer dan rivaal Hotac. ROTTERDAM Voor de tweede achtereenvolgende week scoorde Michel van Wattum een acht en de kleine Excelsior aanvaller sluipt hierdoor naar de top van de ranglijst. Hij staat nu op een achtste plaats. Bovendien vond de jury zijn prestatie rijp voor de verkie zing tot speler van de week. Bart Lathuheru is een andere Excelsior-speler die aan spraak maakt op een topposi tie. Doordat de nummer één Erol Refos dit weekend niet verder kwam dan een zes, en Latuheru een zeven scoorde, bedraagt de achterstand van de laatste nog maar tweehon derdste punt. De Feyenoord- SCHIEDAM De mannen van SZC zijn erin geslaagd de aansluiting bij de subtop te behouden. Tegen het ongeveer gelijkgeklasseerde KZC uit Beverwijk wonnen de Schie damse waterpoloërs overtui gend met 6-2. Al in de eerste periode (0-0) had SZC het beste van het spel, maar wist dat niet in de score uit te drukken. Vanuit een hechte verdediging, met Ad Wildeboer als sterke sluit post, ging het in de tweede periode beter. Twee doelpun- SCHIEDAM Clubbladen en berichten voor deze pagina kunt u sturen naar de sportre dactie van het Schiedams Nieuwsblad, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Het is ook mogelijk berichten telefo nisch door te geven, tel. 4352911. spelers scoorden uiteraard, na die 6-1 nederlag tegen FC Twente bijzonder matig. Mon- kou en Metgod kregen zelfs niet meer dan een vier. Met god, vorige week nog negende verdween door dit resultaat uit de top twintig. De geblesseerde Ardie Ooster- lee zag zijn naaste concurren ten Van Geel (Feyenoord) en Tebbens (DS'79) niet scoren, zodat hij nummer één blijft op de topscorerslijst. Tot slot een opvallend detail. Maar liefst tien spelers van Excelsior nes telden zich tot nu toe bij de eerste twintig. Feyenoord is vertegenwoordigd met slechts twee spelers, net zoveel als SVV het laagste aantal van de Rijnmond-clubs. ten van Francis van de Laar schot zetten de Schiedammers op een riante voorsprong. KZC bleek geenszins de ge vaarlijke opponent te zijn die men vooraf verwacht had. In de derde (4-0) en vierde perio de was het vooral opnieuw Van de Laarschot die de aan dacht opeiste. Met nog twee treffers in de laatste periode stelde hij namelijk de zege veilig, de eindstand op 6-2 be palend. SZC en KZC nemen nu een gedeelde vierde plaats in. VOETBAL In het verhaal tje vorige week in deze krant over het tweede NVC-Horeca- toernooi, lieten wij DSS al sneller verhuizen naar het complex van Fortuna, dan de bedoeling was. Het toernooi wordt n.l. in 1989 niet op de velden van Fortuna gespeeld maar nog gewoon op het ter rein van DSS aan de Mara thon. SCHIEDAMOp een goed gevuld Woudestein is SVV er niet in geslaagd zich in de subtop van de eerste divisie te handhaven. In een aantrekke lijk duel delfden de Schie dammers, ondanks het debuut van Pier Tol, met de alleszeg gende score van 4-1 het on derspit tegen Excelsior. Hier voor waren bovenal de broer tjes Van Wattum verantwoor delijk, het duo nam driekwart van de Rotterdamse produktie voor hun rekening. SW startte zeer voortvarend. Al in de tweede minuut ver zond vrije verdediger Keje Molenaar een uitstekende dieptepass, die door Robin van der Laan (beste man bij SW) doeltreffend werd afge rond. Met goed voetbal in de beginfase bleef de ploeg van Van der Velden de aandacht opeisen, achteraf bleek dit echter niet maatgevend voor de rest van de wedstrijd. Vanaf de twintigste minuut was het Excelsior dat de toon aangaf. In de 24e minuut gil den alle Rotterdammers om een strafschop, maar de mild leidende Van Vliet weigerde de bal op de stip te deponeren. Tien minuten later was het toch raak. De frêle Michel van Wattum zette op het juiste moment zijn voet tegen de bal en scoorde fraai 1-1. Net voor rust nam de thuisploeg zelfs de leiding. Een hoge voorzet werd fout beoordeeld door doelman Tanis, bleef op de leek op juiste het moment even in te houden. Verkaik hapte toe en vloerde Van Wat tum binnen de beruchte lij nen. De Schiedamse protesten deden enigszins plichtmatig aan, waarna Steve Wasiman de penalty verzilverde. SW leek murw gespeeld, Ex celsior zorgde voor het vertier. lijn, waarna Wanny van Wat tum doel trof. Drie minuten voor tijd werd dit door nog een doelpunt uit gedrukt. Vanuit de rebound scoorde Michel van Wattum 4-1. In de tweede periode is SW door deze nederlaag uit geschakeld. Op de competitie ranglijst nemen de Schiedam mers nu de achtste plaats in met 17 punten uit 16 duels. Penalty Meteen na rust werd SW de nekslag toegediend. Michel van Wattum spurtte aan de linkerkant van het veld voor stopper Chris Verkaik eruit en

De Havenloods | 1988 | | pagina 5