Loflied op geluidscherm nog niet gedeeld door bewoners DE HAVENLOODS Nog geen ontslagen bij Elba na stopzetten paspoortproductie Zwembad Zuid begroet 200.000-ste bezoeker CHRIS BARBER JAZZBAND Extra geld buitenlandse leerlingen Bijeenkomst computerclub Bezuiniging op onkostenvergoeding Muziek en blijspel in Passage Poppentheater en film in De Teerstoof 'Ik had meer effect verwacht' Opknapbeurt voor Schiekade De werkzaamheden zijn erg arbeidsintensief en duur. Afhankelijk vi 't beschikbare geld zullen in de toekomst ook de andere kademuren De productie van de paspoortboekjes bij de Schiedamse drukkerij 'ba is stopgezet. Wat de gevolgen hiervan zijn voor het personeel is Burchthuys Interieur 0 Wanneer het geluidscherm gereed is, zullen de bewoners van Bijdorp dertien decibel minder lawaai horen. De rijksweg 20 levert ter hoogte van Bijdorp ruim ze ventig decibel geluid op. Dankzij de geluidbeperkende constructie van Rijkswater staat zal dit aantal terugge bracht worden naar de nor men die de inspectie stelt: 55 decibel is de streefwaarde bij bestaande woningen (bij nieuwbouw is de streefwaarde 50 decibel). De bewonersvereniging Bij dorp ijvert al jaren voor een dergelijk scherm. Mevrouw Beekman: „Tien jaar geleden waren we er al mee bezig. Destijds heeft de Consumen tenbond een test gedaan waaruit bleek dat het geluid ver boven de norm uitkwam. Een voorstel van onze kant om een geluidscherm te plaatsen, is eerst afgewezen. Met de wijziging van het bestem mingsplan voor deze wijk, werd een scherm echter be spreekbaar. Het zou toen het prototype worden voor Ne derland, als voorbeeld dienen voor andere steden, maar per soonlijk vind ik het nog wat tegenvallen. Ik had ook meer effect verwacht". Projectleider Plevier heeft ook wat dit betreft een afwijkende mening. „Ik moet wel zeggen dat het een heel mooi project is: met die gebogen elementen erin. Ik vind het heel fraai, esthetisch verantwoord. Het voordeel van het transparante scherm is ook dat men niet geïsoleerd raakt. De automo bilisten hebben toch zicht op de wijk, terwijl de bewoners geen overlast meer hebben". Het ontwerp van architect Oosterbaan bestaat uit een kunststof gedeelte en een groenscherm. Medio januari wordt dit resterend deel ge plaatst, waarbij twee platen in A-vorm tegen elkaar komen en worden beplant met wil gen. Pas wanneer het totale scherm van 500 meter lengte er staat, zijn de resultaten vol gens Plevier meetbaar. Het project, dat 1.3 miljoen gulden kost, zal eind maart '89 gereed zijn. MEDEDELING In tegenstelling tot andere jaren komen onze kranten dinsdag na Kerstmis als gebruikelijk uit. De sluitingstermijn voor zetadvertenties wordt verschoven naar donderdag 22 december 17.00 uur. gereserveerd voor donderdag 17.00 uur, worden aangeleverd tot vrijdag 12.00 uur. Het sluitingstijdstip voor de rubrieksadvertenties .DUO'S" is vrijdag 23 december om 12.00 uur. EDITIE 9, DINSDAG 20 DECEMBER 1988, 37e JAARGANG, Nr. 51 qip SchiedanisNieuwsblad HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. zondagmorgen 8 januari 1989 Speciaal nieuwjaarsconcert Grote Zaal Doelen, aanvang 11.00 uur. Toegangskaarten - zolang de voor raad strekt - f 12.50 bij de kantoren van de Verenigde Spaarbank en op de kantoren van deze krant. Elba nog niet duidelijk. SCHIEDAMPaspoortfa brikant KEP is nu dan toch gestopt met de productie van de nieuwe paspoorten. Na dat het contract al eerder door minister Van den Broek van Buitenlandse Zaken was opgezegd, hebben nu ook de financiers van KEP, de Na tionale Investeringsbank en de Nederlandse Midden stands Bank de geldkraan dichtgedraaid. Als gevolg hiervan heeft KEP surcéance van betaling aangevraagd bij de Rotterdamse recht bank. Ook hebben de 34 per soneelsleden in vaste dienst en de 20 uitzendkrachten hun ontslag gekregen. Ook voor de Schiedamse drukkerij Elba dreigen er nu problemen. Het bedrijf heeft nog 5,5 miljoen gulden te goed van de paspoortfabri kant. Elba-directeur Baard heeft donderdag, na het be kend worden van het terug trekken van de financiers, zijn functie bij KEP neerge legd. Zijn positie was in po litiek Den Haag nogal om streden omdat hij zowel di recteur van KEP was als ei genaar van Elba, de voor naamste leverancier. Deze constructie ontmoette veel weerstand bij de parlemen taire enquettecomissie die de paspoortaffaire eerder dit jaar onderzocht. Wat nu de gevolgen voor drukkerij Elba zijn van het stopzetten van de productie van de paspoorten is nog niet geheel te overzien. Het Schiedamse bedrijf zou de paspoj oog op deze or der heeft Elba onlangs nog nieuwe personeelsleden aan getrokken. Momenteel wer ken er circa vijftig mensen bij Elba. Directeur Baard verwacht voorlopig niet dat er ontsla gen zullen vallen. Ondanks het miljoenenbedrag dat de drukkerij nog tegoed heeft van KEP kunnen de lonen deze maand gewoon worden uitbetaald. De productie van strippenkaarten en abonne menten voor het openbaar vervoer gaan bij Elba dan ook gewoon door. Een woordvoerder van de druk kerij sprak tegen dat er spra ke zou zijn van ontslagen. „Daar is mij niets van be kend". SCHIEDAM In zwembad Zuid is donderdag de 200.000-ste bezoeker binnengehaald. De gelukkigen waren Monica de Roo en haar zoon Mickey. Om precies 14.30 uur werden de zwemliefhebbers in het zwembad aan de Westfrankelandsedijk opgewacht door het voltallige personeneel en wethouder L. Hafkamp. De moeder werd verrast op een bos bloemen en voor Mickey was er een groot speelgoedkonijn. Ook kregen ze beide een gratis jaarabonnement voor het zwembad. Het is dit jaar voor het eerst dat er 200.000 bezoekers zijn geteld. 00 Gezellig puzzelen met de kerst ^0 December, dure maand voor men sen met een uitkering ^0 Hermes DVS was zondag de betere ploeg 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week KELDER LEEGVERK00P (Enorme verbouwingsuitverkoop van benedenverdieping) Burchthuys gaat de benedenverdieping verbouwen!! Dit wordt een enorm spektakel. De allermooiste massief eiken meubelen voor gekelderde prijzen. Een zeer unieke kans om kwaliteitsmeubelen te kopen voor onvoorstelbare lage Grijp nu enorm voordeel bij de eikenspecialist van de randstad. Reserveer nu voor levering 1989, gratis opslag, gratis bezorgen. SCHIEDAMDe gemeente Schiedam stelt f 10.000,- ter beschikking voor het onder wijs aan buitenlandse leerlin gen binnen de gemeente. Het geld is bestemd voor de aan schaf van nieuwe leermidde len die goed zijn afgestemd op de situatie van de buitenland se leerlingen. Het uit hun ge boorteland afkomstige mate riaal is vaak niet geschikt om de leerlingen bijvoorbeeld htm moedertaal te leren. De gebruikte methoden zijn vaak te moeilijk en dus niet te vol gen voor bijvoorbeeld een in Nederland geboren Spaanse leerling. De aanschaf van ma teriaal dat wel geschikt is, wordt door deze bijdrage mo gelijk gemaakt. Het extra geld is een aanvulling op de subsi dies die vn Rijkswege worden verstrekt. SCHIEDAMDe Computer Club Schiedam organiseert een grote provinciale bijeen komst in De Teerstoof. De ge hele dag van 's morgens 10.00 uur tot 's avonds 22.00 uur zijn geïnteresseerden welkom in het gebouw aan de Nieuw- straat 12. Tijdens de bijeen komst zullen demonstraties gegeven worden over o.a. harddisk, formatteren en da tacommunicatie. Er is een speciale stand waar compu ters gerepareerd kunnen wor den. Bezoekers kunnen veel infor matie inwinnen bij de aanwe zigen deskundigen en via het aanwezige materiaal, zoals buitenlandse tijdschriften. Men kan ook zelf een demon stratie geven met de eigen computer. Gezien de lange duur van de dag kan aan het eind van de middag eten besteld worden (pizza's en warme snacks). Voor nadere informatie kan gebeld worden naar de Info lijn van de computerclub (010-4732046). SCHIEDAM Theater De Teerstoof heeft weer een leuk aanbod voor de jeugd. Op za terdag 24 december verzorgt het poppentheater 'Opgepast' een voorstelling met als titel 'De Heksen trommel'. Het ver haal gaat over Joop, een jon gen die muziek wil maken, maar het niet kan. Op aanwij zing van een oude man gaat hij op zoek naar 'de heksen- trommel'. Hij belandt dan in een avontuur met nogal vreemde vrienden. De voor stelling begint om 14.00 uur en de toegang bedraagt f 3.75. Kinderen vanaf vier jaar zijn welkom. Op woensdag 28 december draait de tekenfilm 'Pinok- kio'. Het houten ventje beleeft een spannend avontuur waar in hij achterna gezeten wordt door Barabas. De voorstelling begint wederom om 14.00 uur en de toegang bedraagt f 3.75. In de film wordt overigens Nederlands gesproken. Kin deren vanaf vier jaar zijn wel kom in het theater aan de Nieuwstraat 12. Kerststukjes SCHIEDAM Kinderen van Schiedamse basisscholen kunnen op de voormalige kwekerij van de dienst ge meentewerken kerststukjes maken. Medewerkers van de Plantsoenenafdeling en leid- (st)ers van de jeugdtuinen zul len de kinderen begeleiden. De kinderen moeten zelf zor gen voor een bakje, een "oase" (dit is een sponsje), een kaars en andere versierselen. Tak ken zullen aanwezig zijn. De kinderen worden op woensdag 21 december vanaf 14.00 uur verwacht aan de Fokkerstraat 550. Om 15.30 uur zullen de kerststukjes af zijn. SCHIEDAM Er is in Schie dam een nieuwe regeling van kracht met betrekking tot de vergoeding van verhuis- en herinrichtingskosten ten ge volge van stadsvernieuwings activiteiten. In de praktijk be tekent dit dat er op deze post bezuinigd wordt. Thans kampt de gemeente met een tekort van ruim acht ton op dit gebied. Oorzaak hier van is dat de kosten van stads vernieuwing en dus ook de vergoeding van verhuizing en herinrichting veel hoger uit vallen dat gepland was. Bo vendien wordt door het Rijk minder geld voor deze onkos tenvergoeding ter beschikking gesteld. Om nu het tekort te rug te dringen heeft de ge meente een nieuwe verorde ning uitgevaardigd. Door deze nieuwe regeling kunnen bijvoorbeeld burgers bij wie de werkzaamheden aan hun woning minder dan f 11.400 bedragen, geen aan spraak maken op een vergoe ding. De verordening kent wel een zogenaamde "hardheids clausule", waardoor in uit zonderingsgevallen toch over gegaan kan worden tot een vergoeding. Het is bijvoor beeld niet denkbeeldig dat werkzaamheden onder het bo vengenoemde bedrag toch tot overlast leiden. Voor die ge vallen is dan de "hardheids clausule". Er is ook een over gangsregeling voor de bewo ners met wie reeds afspraken zijn gemaakt over de hoogte van de bijdrage in de verhuis- en herinrichtingskosten onder de "oude regeling". SCHIEDAMIn Schiedam wordt momenteel hard ge werkt aan herstelwerkzaam heden aan de kademuur van de Schie tussen de Ooievaars- brug en de Beurssluis. Door scheepvaart in het verleden is de zogenaamde rollaag vqor de kademuur op veel plaatsen gescheurd en/of afgebrokkeld. Deze schade wordt nu her steld. Duikers zorgen voor het metselwerk onder water. Zij gebruiken daarvoor een spe ciale specie. SCHIEDAM Het Groot Niet Te Vermijden Dans Show orkest verzorgt samen met de Berini's op kerstavond een groot concert. Het orkest bestaat uit vijf muzikanten die de traditie van grote dans en show orkesten uit de jaren vijftig doen herleven. Him optreden werkt zeer aan stekelijk op het publiek en er zal op 24 december dan ook onvermijdelijk gedanst wor den in het Passagetheater. De Berini's brengen smartlappen ten gehore en staan garant voor een dosis humor en ge zelligheid. Het kerstconcert begint om 20.15 uur en de toe gang bedraagt f 25.-. Men kan telefonisch reserveren (4269563). Het blijspel 'Gedeelde liefde, halve liefde' zal op maandag 26 december opgevoerd wor den in het Passagetheater. Hoofdrollen worden vervuld door André van den Heuvel en Kitty Janssen en de regie is in handen van Arnold Gelder man. Het verhaal gaat over drie mannen die bij hetzelfde bedrijf werken. Twee van hen krijgen ruzie met hun vrouw. Guus omdat zijn vrouw hun trouwdag is vergeten en wel zeer laat is thuis gekomen, Bob omdat hijzelf te laat en dronken is thuis gekomen. Beide partners komen op het idee om Willem, de collega van Guus en Bob, als alibi te gebruiken voor hun vreemde gedrag. Dit leidt tot allerlei misverstanden. De voorstelling begint om 20.15 uur en de toegangskaar ten kosten f 16.-, f 19.- en f 22.-. Kaarten kunnen ook te lefonisch gereserveerd wor den (4269563). Schiedam een opknapbeurt krijgen. 0 De transparante schermen langs de rijksweg zorgen dat zowel de automobilisten als de bewoners niet geïsoleerd raken. SCHIEDAM De eerste 250 meter van het geluid scherm langs rijksweg 20 bij Bijdorp is inmiddels ge reed. Het project ligt thans stil in verband met het sei zoen, maar medio januari zal de resterende 250 meter worden geplaatst. De pro jectleider van Rijkswater staat is zeer te spreken over de vorderingen. „Het scherm werkt al goed. Het gedeelte dat klaar is, ver vult duidelijk zijn functie". Woorden die bij bewoners van Bijdorp enigszins arg wanend worden ontvan gen. Het effect van het ge luidscherm valt somigen zelfs tegen. Ook in het na bij gelegen Tuindorp wor den de verrichtingen aan het geluidscherm nauwlet tend gevolgd. „Het lijkt wel alsof wij nu meer la waai van het verkeer ho ren". Voor projectleider A. Plevier zijn deze kanttekeningen niet opzienbarend. „Geluid is wat dat betreft een moeilijke ma terie. Het kan zijn dat het ge luid wordt teruggekaatst, maar wat is de norm? De toe name zal dan waarschijnlijk heel gering zijn. Daarbij komt dat lawaai in de winter verder reikt vanwege de geringe be planting", aldus de woord voerder van Rijkswaterstaat die het ten zeerste betwijfelt of de overlast van de rijksweg in Tuindorp is toegenomen sinds de plaatsing van het scherm. Bovendien zal het geluid dat wordt veroorzaakt door het verkeer op de Churchillweg, nu meer opvallen. Plevier: „Wanneer je de ene geluids bron weghaalt, lijkt de andere meer lawaai te maken". De bezorgdheid van deze Schiedammers vindt duidelijk geen gehoor bij de projectlei der, die er van overtuigd is dat het verkeerslawaai straks 'be hoorlijk minder' zal zijn.

De Havenloods | 1988 | | pagina 1