'Mijn enkel maakt geluid als een zak knikkers' lm EXCELSIOR-DUO GENIET VAN UNIEKE TRIP Fusieclub Alliantie echte alliantie Agenda Emiel Pruim (17) judoka van het jaar ]}JW. HAWNTUODS Danny Molendijk trainer V.V. DV0'32 Tweede plaats Chantal Han Joegoslaaf bij Korenbeurs Oliebollen en schaken Nogmaals: Jan Moerman DONDERDAG 22 DECEMBER 1988 j it r 51-585 XsJJJJ LANGS PEe MMTERHTEC Sportredactie De Havenloods Postbus 220 3130 AE Vlaardingan In het clubblad van de Invaliden- sportvereniging De Ooievaars doet Willem Noorduin verslag van zijn ervaringen op de Paralympics in Seoul. „De klassificatie is mis schien het enige waarin de Olym pische Spelen van de Paralym pics verschillen, meent hij. „Op zo'n medische keuring wordt dan gekeken welke handicap een deel- GOKLUST „Doktoren kunnen dan erg treite rig zijn en wanneer ze het niet met elkaar eens worden, kan de we tenschappelijke interesse zelfs omslaan naar goklust", vindt zil veren medaille-winnaar Noorduin. „De klassificatie wordt wel het meest 'rotte moment' van de wed strijden genoemd". KAMPIOEN Het jongens-waterpoloteam van de ZRO (zwemkring Rotterdam Omstreken) werd in Leiden kam pioen van Nederland. De Rijnmon- ders bleven in de eindstrijd Noord-Holland, Gouwe/Rijnstreek en Overijssel overtuigend voor. OP TELEVISIE Een jeugdploeg van de voetbal vereniging Hoek van Holland, ge steund door een grote aanhang, reist op vrijdag 23 december naar Hilversum voor de laatste opna medag van het programma 'De bal is rond'. De Tros brengt de beel den op dinsdag 27 december om 17 uur op het scherm. mmm exclusief de havenloods mhb Hoekse Boys herstelde zich te gen SV'35 (6-0) voor het steek je, dat het een week eerder tegen BVCB had laten vallen. Omdat MSV'71 bij Lodewijk op vier doelpunten bleef ste ken namen de Hoekse voetbal lers de eerste plaats over van de Maassluizers. De stand: 1. Hoekse Boys 3,71 (52 doel punten uit 14 wedstrijden); 2. MSV'71 3,58 (43 uit 12); 3. Ursus 2,75 (33 uit-12); 4. SVDPW (zo) 2,60 (26 uit 10); 5. SVDPW (za) 2,50 (35 uit 14) 1. Bill Tukker (Hoekse Boys) 1,71 (24 uit 14). HAVENLOODS DERBY KLASSEMENT Door de winst op Schiedam (1- 0) bleef DHS leider van het der by-klassement. De Hollandiaan blijft door de revanche op VFC (2-0) de lijstaanvoerder volgen. De confrontatie tussen de staartclubs RKWIK en Martinit leverde een enen/erende en doelpuntrijke wedstrijd (4-5) op, waarin Cock de Zwart namens de Schiedammers een gave hat trick liet noteren. De stand: 7 11 13- 8 8 10 12-11 7 8 15- 7 5 5 11- 8 DHS De Hollandiaan VDL VFC Schiedam RKWIK 7 5 10-20 Martinit 7 4 13-20 De competitie ligt tot eind januari stil. kerstgroeten uit Australië MELBOURNE/SCHIE DAM Het is bijna zomer in Australië. Toch is er ook daar volop kerstsfeer. Met kerstbo men, met straatmuzikanten, die het repertoire hebben aan gepast aan het jaargetijde, en met imposant ingerichte eta lages. En met publiek, dat in de korte broek kerstinkopen doet. Dat rapporteren de Ex- celsior'20-cricketsters (én UVG-handbalsters) Ingrid Dulfer en Angela Venturini vanuit Melbourne, waar ze met het Nederlands cricket elftal hebben deelgenomen aan een landentoernooi met 's-werelds sterkste vrouwen teams. Geen van de acht wed strijden leverde winst op, 'maar', meldt Ingrid Dulfer laaiend enthousiast, "het is een onvergetelijke ervaring. Echt waanzinnig". Inmiddels is het toernooi af gesloten en door Australië (na een zege op Engeland) gewon nen. "We gaan nu nog een weekje lekker bakken in de zon en zien, dat we met een zomers kleurtje in Nederland kunnen arriveren", grapt In grid Dulfer, die er geen mo ment spijt van heeft gehad, dat ze de vijfweekse trip naar het zuidelijk halfrond heeft laten prevaleren boven de handbalcompetitie, waar UVG een opmerkelijk debuut in de ere-divisie maakte. Coach Leon Luysterburg had best begrip voor die voorkeur, maar echt leuk vond hij het niet. "Eerlijk gezegd baal ik er behoorlijk van, dat die twee vijf weken afwezig zijn", zei hij al vóór de start van de competitie. r Of hun absentie inderdaad ten grondslag ligt aan UVG's re cente verliesreeks laat zich vanzelfsprekend raden. "We worden goed op de hoogte ge houden. Het is jammer, dat de resultaten niet zo best zijn", aldus Ingrid Dulger. "Ik vind. het harstikke rot. Dat ze ver liezen zit me wel dwars. Maar voor hetzelfde geld was er ook verloren, wanneer we gewoon thuis gebleven waren". Op het af en toe hete continetn ("nu is het achttiengraden, maar we hebben wedstrijden met de volle zestig overs ge speeld bij dertig graden") is er door de Oranje-vrouwen te vens hard getraind. "Slagtrai ning in de kooi en conditie training". Dat die exercitie nauwelijks effect had op het resultaat (zelfs tegen het ge lijkwaardig geachte Ierland werd verloren) vindt Ingrid Dulfer best te verklaren. "Te gen Ierland bleekduidelijk dat het ons bij het batten aan Angela Venturini en Ingrid Dulfer vlnr) namen met de Nederlands cricketteam in Australië deel aan een landentoernooi. Het elftal verloor alle wedstrijden, maar dat mocht de pret niet drukken. concentratie ontbrak", analy seert ze. "In de andere landen is cricket een prominente sport. Zo spelen er in Austra lië zevenduizend vrouwen. Bovendien is het seizoen er langer, waardoor ze veel erva ring en routine kunnen op doen. In Nederland duurt de competitie vier maanden en zijn er niet meer dan vijfhon derd speelsters". Ook de entourage verschilt danig. "In Australië wordt cricket voor vol aangezien en niet gespeeld op voor die sport geschikt gemaakte voetbal velden", weet Ingrid Dulfer nu. "Daarnaast spelen we in Holland op een cocosmat. Hier zijn de velden groter, egaler, rollen de ballen dus beter en is er een graspitch". De Nederlandse equipe ("het sfeertje is ondanks de neder lagen prima gebleven") viert het kerstfeest overzee en keert pas op vrijdag 30 december op Schiphol terug. "Wens ieder een maar prettige kerstda gen", besluit ze spontaan. "Speciaal onze vrienden Eric en Albert". VLAARDINGEN Als de vaste tribuneklanten hadden mogen beslissen, dan was Danny Molendijk al weken terug tot opvolger van de vertrekkende Zwaluwen-trainer Jan van der Hoek benoemd. „De geruchtenstroom begon, na dat er zekerheid was over de goede afloop van mijn examen voor het trainersdiploma", vertelt hij. „Pas later ben ik door het bestuur gepolst: of ik interesse had". Natuurlijk was die er. Temeer, omdat de huidige aanvals leider zelf al had beslist, dat hij aan zijn laatste seizoen bezig was. Niet, omdat het hem, als 33-jarige, aan ambities ontbreekt. Zijn fusieke staat laat het niet langer toe, dat hij wekelijks in de voorhoede spitsroeden blijgt lopen. „Mijn niveau is nog zo goed, dat ik nog jaren meekan", taxeert hij. Spelbreker is zijn rechterenkel. „Die enkel speelt mee al vier jaar op. Dat het nog steeds lukt om op de been te blijven, is te danken aan verzorger Aad Hoogendam, die er steeds weer in slaagt om dat ge wricht perfect in te tapen. Een kostbare zaak trouwens, die door Zwaluwen gelukkig wordt getolereerd. Vorig jaar hebben foto's al aangetoond, dat die enkel in een slechte staat verkeerd". Knikkers Zwaluwens topscorer (dit sei zoen alweer goed voor tien van de achtien doelpunten) loopt niet met zijn 'armoe' te koop. „Niemand weet met hoeveel pijn ik het veld inga. Noch ziet men hoe moeilijk ik op zondagmorgen overeind kom. Dan is het net alsof ik op knikkers loop. Een dergelijk geluid produceert dat been dan ook". Hij laat het actieve voetbal node schieten, maar ini feite is het een opluchting. Anderzijds moet het voor de spelersgroep angstaanjagend zijn, want de Schiedammer is nagenoeg de enige, die over een doeltreffende trap be schikt. Bovendien bestaat de kans, dat de met Van der Hoek mee gekomen spelers, na het ver trek van de Rotterdammer, af reizen. Molendijkgelooft daar door GERARD S. VERVER niet in. „Voordat ik tegen het Zwaluwenbestuur ja zei, heb ik natuurlijk die zaken eerst geinventariseerd. Ik spring niet zomaar in het diepe. Ik heb de betreffende spelers op de man af gevraagd wat zij van plan zijn. Dan blijkt, dat ze niet per sé weg willen. Dat ze inmiddels zo zijn ingebur gerd en Zwaluwen, in hun ogen, zo'n fijne vereniging is, dat ze niet voetstoots vertrek ken". Dat er wel gezorgd moet wor den voor een nieuwe spits, verontrust hem geenszins. „Oké, ik ben nu nog het eind station van de aanval. Inder- Zwaluwens topscorer Danny Molendijk in een andere rol: trai ner van de B- en C-jeugd. „Dat boeit me mateloos. Temeer, omdat het effect van training bij die jon geren zo duidelijk waarneembaar is. Daarom wil ik het contact met die junioren dadelijk niet laten schieten". wenst haar leden, en andere relaties en een Voorspoedig 1989 daad de enige. Dat is een smalle basis. Want als er wat met mij gebeurd, dan ligt de aanval nagenoeg lam. Het is natuurlijk veel beter, wanneer twee of drie man dat overne men. Daar mik ik op. Dan ben je veelzijdiger en bovendien offensief minder kwetsbaar". Met Danny Molendijk haalt Zwaluwen ook een plannen maker binnen. Hij trainde er al de B- en C-jeugd. „Dat laat ik niet schieten. Ik wil de ont wikkelingen van de jongeren blijven volgen. Tegelijk ga ik proberen de totale jeugdtrai- ning op één lijn te krijgen. Ik heb de indruk, dat de jeugdaf deling tot voor drie jaar zo'n beetje de sluitpost was. Dat kan geen vereniging zich ver oorloven. Het is mijn bedoe ling om de opleiding vanuit de basis goed op poten te zetten". en een gezonde vereniging SCHIEDAM— Slechts een enkeling hunkert nog naar de 'goeie-ouwe-tijd' en refereert aan de jaren, dat de turnvere niging Alliantie niet bestond en Animo, DOK en ODO op eigen kracht het hoofd bovem water trachtten te houden. 'Vooral oudere leden willen zich bij de tijd en wijle nogal eens laten leiden door senti menten', merkt voorzitter Arrt van Tilborg op aan de vooravond van het tienjarig jubileum, dat met een groot scheepse en drukbezochte uitvoering in de Margriethal luister werd gevierd. Alliantie is een fusieclub, on- staan in 1978 nadat bestuurs leden van de drie verenigin gen vele maanden over de voorwaarden van de samen voeging hadden gepraat. De exercitie slaagde en er ont stond een grote en gezonde or ganisatie. Het zijn er meer geweest ('de jeugd heeft nu keus uit zoveel sporten'), maar Alliantie is al tijd nog goed voor het in be weging houden van 850 men sen. 'Vanaf de kleuterleeftijd Sinds de fusie hebben de ver schillende bloedgroepen zich jistekend vermeng. 'Ach, na tuurlijk staken de sentimen ten wel eens de kop op en swam het voor, dat sommigen /oor eigen parochie poogden :e spreken. Dikwijls gold dat slechts voor een kleine groep, vant het bestuur en de techni sche commissie heeft van meet if aan eendrachtig samenge werkt. Zij maakten van Alli antie een echte alliantie'. In twaalf turnzalen, keurig verdeeld over de Schiedamse wijken, wordt er 63 uur les gegeven door een legertje lei ders. Het wordt in goede ba nen geleid door een negenkop pig bestuur plus een uit acht tien leden bestaande techni sche commissie. Bij dat kader staat presenteren niet echt voorop. 'Wie dat wil, zullen we geen strobreed in de weg leggen, maar het accent ligt veel meer op bezig zijn en in beweging blijven. Bij ons maakt het niet uit op welk niveau je turnt, zolang je er maar plezier aan beleeft'. Vandaar, dat het Alliantie-be stuur het toejuicht, dat het Christelijk Gymnastiek Ver bond buiten de fusie tussen de landelijke en de katholieke bond is gebleven. 'We moesten teveel van de eigen identieteit inleveren', aldus Aart van Til borg. 'Presteren is bij ons dan wel geen besmet woord, maar het moet niet ontaarden in te scherpe onderlinge concur rentie. Bij KNCGV-wedstrij- den vormen de deelnemers een collectief en leven met elkaar mee'. Conservatief is Alliantie ove rigens allerminst. Om niet vast te roesten in het van oudsher bestaande stramien wordt er steeds gezocht naar uitbreiding van de activitei ten. 'We willen een breed pro gramma bieden', meldt van De jubileum-uitvoering van Al liantie in de Margriethal werd een groot spektakel. Tilborg. 'Kijk eens, er zijn minder jongeren en de jeugd, die er is, kiest eerder dan vroeger definitief voor een sport, die hen aan spreekt. Bleven ze vroeger tot zestien jaar hangen. Nu weten ze op hun tiende al wat ze willen. Tennis is een concurrent. .Ook voetbal is momenteel in trek'. Om dertigers en veertigers te binden werd al jazz-gymnas- tiek binnengehaald. 'Maar we denken ook aan andere tak ken van sport, zoals wed strijdtrampoline. De trampo line is al gekocht. Badminton komt in aanmerking en ski- gymnastiek'. Zo blijft Allian tie zich richten op de wensen van de 'klandizie' en blijft bij de tijd. Hij doet dat vanuit de filoso fie, dat Zwaluwen zichzelf moet kunnen bedruipen en niet afhankelijk moet zijn van toevallig aanwaaiende spe lers. „Het barst hier van ta lent. Jeugdvoetbal trekt me bovendien aan. Ouderen kan je nauwelijks nog iets leren. Jongeren zijn technisch, tac tisch en mentaal nog te beïn vloeden. Daar is groei echt waarneembaar. Soms zelfs al binnen drie maanden". Aanvoer van jeugd heeft hij nodig om een andere doelstel ling te kunnen voltooien: ver jonging. „Niet onmiddellijk, maar binnen een bepaalde pe riode wil ik toch een verlaging van de gemiddelde leeftijd be reiken. Door mijn vertrek help ik daar al meteen aan mee". Dan valt ook de naam van Leen Pijpers. Uit de basis „Voor zo'n vent heb ik res pect. 37 Is 'ie. Maar het is wel een voetballer met een uitste kende instelling. Het zou voor een jonge vent van 23 toch een uitdaging meoten zijn om hem uit de basis te spelen. Voorals nog is er niemand, die daar voor zijn borst nat wil maken. De jongeren van nu lijken de wilskracht en de echte bele ving van het voetbal te missen om zich daarvoor in te zet ten". „Op die leeftijd had ik me echt uit de naad gevoetbald om zo'n veteraan eruit te spelen. Maar wellicht kom ik uit het voetbalmilieu, waarin een dergelijke wilskracht vanzelf sprekend is. De jeugd toont nu ogenschijnlijk minder interes se. Mij zal niemand kunnen MAASSLUIS Chantal Han is op de wereldkampioen schappen judo voor studen ten, dat plaatsvond in het Russische Tiblisi, tweede ge worden in de categorie tot 66 kg- De Mahorokan-judoka werd in de eindstrijd verslagen door de Russin Barbakulkina. Met haar tweede plaats verzekerde ze zich van uitzending naar de Universiade, de wereldspelen voor studenten, die volgend jaar plaatsvindt. verwijten, dat ik ze niet wak ker houd. Ook verbaal. Ik ben vrij fanatiek. Niemand hoeft me een fijne vent te vinden. Wat dat betreft mogen ze me als mens best een zak vinden zolang ze daar maar meteen aan toevoegen, dat die zak hen wel heeft leren voetballen. Want daar gaat het toch uit eindelijk". Beangstigend Zwaluwen wordt Molendijks eerste grote job. „Een waan zinnige uitdaging", noemt hij het. „De selectie heeft beang stigend positief op mijn be noeming gereageerd. Ze weten waar ik voor sta en wat ik nastreef. Toch zit er dadelijk een aiylere Molendijk. Op de bank ben ik niet langer de ge vierde speler, die na een doel punt steeds het middelpunt is van een feestje. Dadelijk word ik de corrigerende Danny Mo lendijk, die, net als mijn voor ganger, een verschrikkelijke hekel heeft aan verliezen". Dat hij strategisch andere in valshoeken heeft dan zijn voorganger, noemt hij voor de hand liggend. „Van der Hoek is een kei van een trainer. Het is zijn verdienste, dat Zwalu wen nu een respectabele twee deklasser is. We dekken el- kaars ideeën veelvuldig, maar in een discussie denken we niettemin veelal op vier van de tien punten anders". Om een klankbord naast zich te hebben heeft Danny Molen dijk Piet Romeijn (nu leider bij het tweede elftal) gevraagd om als assistent te gaan fun geren. „Eigenlijk is het nog geheim, want ik meot dat voorstel nog bij het bestuur brengen. Ik hoop, dat zij en- mee instemmen. We willen met Zwaluwen vooruit. Vanuit die optiek heb ik gezocht naar iemand, waar van ik het idee heb, dat hij constructief kan meedenken". Prima voetbal Zal dat leiden tot een ander Zwaluwen? „Ik ben afhanke lijk van wat de spelers doen. Tot nu toe heeft nog niemand gezegd, dat hij aan het eind van het seizoen afhaakt. An derzijds is de huidige compe titie pas halverwege en staan we er - ondanks prima voet bal - niet al te best voor. Daar zal Van der Hoek dadelijk zijn plannen ongetwijfeld op af stemmen". Terugkomend op de door hem gelanceerde verjonging vult Molendijk aan: „Dat doe je niet ongestrafd rigoureus. Het elftal zal heus niet binnen een jaar op acht plaatsen verande ren. Alles hangt af van de snelheid waarmee de jeugd doorkomt. En dan is er nog een maar. Want ongeacht de leeftijd staat voorop, dat in het algemeen de sterkste speelt. Sterker nog, in bepaal de situaties zou ik zelfs de voorkeur geven aan de meest nuttige speler". Molendijk zal eht presteren laten prevaleren. Ervan uit gaande, dat de achterban op de tribune steeds op een at tractieve middag voetbal ge- tracteerd wenst te worden. „Dat publiek hebben we no dig, maar valt natuurlijk niet altijd op zijn wenken te bedie nen. Dan moet ik naar drie honderd meningen luisteren. Men moet er maar vanuit gaan, dat Zwaluwen dadelijk het accent op de aanval gaat leggen en zich wil gaan op- houdenin het gebied waar de meeste eer te behalen is: het zestienmetergebied dus". SCHIEDAM De Joegosla vische tafeltennistrainer Mar- jam Orazem is in de week tus sen kerst en nieuwjaar te gast bij de Korenbeurs. De contacten met Orazem, die in Slovenië hoofdtrainer is en tevens coach van de Joegosla vische jeugdselectie, dateren van de reis, die de Koren- beurs-jeugd in augustus naar het Balkan-land maakte. Tij dens zijn verblijf in Schiedam zal hij trainingen geven aan de jeugdleden van de tafelten nisvereniging. SCHIEDAM De schaakver eniging Groenoord organi seert op vrijdag 30 december het traditionele Oliebollen- snelschaaktoernooi. In het clubgebouw De Boerde rij (Sweelincksingel 7, Schie dam) wordt om half acht de eerste zet gedaan. Aan het toernooi kunnen thuisscha- kers en leden van andere vere nigingen deelnemen. De inde ling geschiedt op basis van speelsterkte. Voor de win naars zijn er fraaie prijzen en voor iedereen lekkere oliebol len. Aanmelden bij M. Buc- kers, tel.010-4701726. DWS-toernooi in Margriethal SCHIEDAM— In de Mar griethal is op maandag 26 de cember (2e kerstdag) het jaar lijkse toernooi van de hand balvereniging DWS. Daarin spelen de dames- en herensenioren alsmede de da mes- en herenjunioren. De se rie wedstrijden voor de senio ren begint om half elf. Bij de dames spelen naast DWS het Noordhollandse VZV, Swift/Arnhem en Velo. De DWS-heren duelleren met Laren, Hermes en het Belgi sche Olse/Merksem. De laat ste wedstrijden beginnen om kwart over vijf. Toernooien in Tenniscentrum VLAARDINGEN In het tenniscentrum Vlaardingen (Zwanensingel) wordt vanaf dinsdag 27 t/m vrijdg 30 de cember het jaarlijkse Kerst toernooi gehouden. Op de binnenbanen organi seert het wedstrijdcomite dan een veteranen- en en C/D toernooi. De partijen worden op tijd gespeeld (met 50 minu ten zuivere speeltijd). Het toernooi is inmiddels volge boekt. Ouderenbiljart VLAARDINGEN— De voor dinsdag vastgestelde wed strijden van het ouderenbil- jart-toernooi zijn (in verband met het overlijden van Jan Brouwer, de eigenaar van café Concordia) niet gespeeld. Bij het ter perse gaan van deze krant was nog niet bekend of er op 27 december dan wel 3 januari ingehaald wordt. de verschillende leeftijdsklasse d< volgende winnaars op: Haryati van Lankeren, Roy Onderdelinden, Leda Bitanc, Arthur Zonne, Saskia Snijders, Michael van der Mast, Sonja Stein, Michael Numan, Marjon Stam en Mar- tijn v/d Maagdenberg. Olympiahal vanaf 9 uur toernooi voor leer lingen basis-onderwijs. HANDBAL: maandag (2e kerstdag) Schiedam sporthal Margriet toernooi DWS (dames, heren en dames-junioren). TENNIS: vanaf dinsdag Vlaardingen Tenniscentrum Zwanensingel Kersttoer- In een 'niet aan de sportredac tie' gerichte, maar daar toch terechtgekomen brief ageert trimmer/atleet Jan Moerman (21) zeer uitgebreid op een ar tikel, dat veertien dagen gele den in deze krant verscheen en waarin hij werd betcht een 'slecht verliezer' te zijn. Hij acht die aantijging ver werpelijk, vindt de conclusies suggestief en stelt, dat het voor hem onbevredigende slot van de Marathon Schiedam (waarin hij een eerste prijs in de categorie niet-wedstrijdlo- pers claimde, maar een derde prijs kreeg) alsnog een staar tje krijgt. Omdat zijn vijf kopij-vellen tellende brief veel te lang is om in zijn geheel opgenomen te worden, moeten we vol staan met citaten: ...als onderwerp van uw artikel wens ik serieus bejegend te Wor den. Het gaat nu om onjuiste be richtgeving en om een niet geringe beschuldiging aan mijn adres... ...in een marathon van start tot finish ongepasseerd aan kop lo pen en dan de derde prijs krijgen is pijnlijk... ...die handdruk gold de heer Ou- weneel, de voorzitter van de Stichting Marathon Schiedam. Hij verdient beleefdheid. De stichting is echter, zoals de wet noemt, een rechtspersoon. Dat ik het onderscheid (h)erken tussen organisaties en personen, die op persoonlijke titel respect verdie nen, is absoluut niet schijnheilig, eerder realistisch... ...dat ik mijn eerste prijs niet krijg, komt door de zeer bedenke lijke beslissing van de organisatie om de eerste en de tweede prijs toe te kennen aan deelnemers, die ten oprechte een kwartier te vroeg gestart waren... ...mijn bezwaren zijn dus reëel en niet slechts puur academisch... bij de prijsuitreiking zag ik mensen, die ik bij de startstreep niet heb ...dat ik hun gezellige avondje (red. de prijsuitreiking) niet heb verstoord, acht ik nog steeds rede lijk en billijk... de organisatie zou me maar wat graag de Zwarte Piet toespelen, omdat men zo'n ordeverstoring nu eenmaal alge meen wèl als 'slecht verlies' ziet... ...ik kan me levendig voorstellen, dat de KNAU-lopers deze zaak ervaren als een 'schermutseling in de achterhoede'... ...juridisch beschouw ik mijn zaak als 'sterk'. Meteen maar naar de refter stappen zou echter een 'beroepsdeformatie' zijn. Door de tekortschietende berichtgeving, zoals uw artikel, zou het in de ogen van het publiek 'aanstellerij' zijn. Want de reikwijdte van de zaak is nu al menigeen ontgaan. Dat ik in feite opkom voor de belangen van alle ongeorganiseer de lopers, waarmee hier wordt ge sold is tot dusverre ook nog niet door de pers opgepikt... ...zodra blijkt dat langs formele weg niet meer bereikt kan wor den, geef ik mijzelf een goede kans voor een revanche op het sportieve vlak... ...een slecht verliezer is iemand, die de organisatie niet de kans biedt fouten te herstellen verzwe gen wordt mijn aanbod de organi satie bij de volgende editie van de marathon te adviseren. Heet zo'n positieve opstelling ook 'slecht verliezen'?. (Discussie gesloten). 0 Burgemeester Van Es overhandigt Emiel Pruim de wisselbeker, die b de titel Judoka-van-het-jaar past. MAASSLUIS Nederland jeugdkampioen (in de klasse tot 60 kg.). Emiel Pruim werd zaterdag in de Olympia-hal door zijn club Budosport Ma- horokan uitgeroepen tot judo ka van het jaar. De 17-jarige HAVO-leerling kreeg die kwalificatie niet al- Zwarte band MAASSLUIS Op basis van hun Nederlandse titel bij de dames tot zestien jaar werden Cindy Grauwmeijer (tot 48 kg) en Cindy Snee vliet (tot 52 kg) tijdens Ma- horokans kersttoernooi be vorderd tot zwarte band. leen op basis van de door hem geleverde prestatie. Ook het functioneren binnnen de vere niging telt mee. Daarnaast wil het tevens een waarde-oordeel zijn voor zijn judo-toekomst. Trainer Thijs Rietdijk daar over: "Hij is een technisch be gaafd en vreselijk speelse ju doka, die kampioen bij de achttienjarigen werd, maar het tevens in de categorie tot 21 jaar had moeten worden. Daarbij speelde het tekort aan kracht hem echter parten. Wanneer hij erin slaagt om, in competitie met zijn studie, tijd vrij te maken voor meer krachttraining kan Emiel Pruim heel ver komen".

De Havenloods | 1988 | | pagina 9