Grote belangstelling voor zesde Uspegelrace I E 1498.- 798" 1198.- 298. 298. Burchthuys Interieur eiken bankstellen EETHOEKEN. (Leegverkoop wegens verbouwing benedenverdieping) WANDKASTEN SALONTAFELS FAUTEUILS brïwVANKLElNMfcUULI 69 „Er zijn zelfs schippers die loper huren" Kunst cursussen in museum Boymans Autodidact Dumont exposeer wandkleed met schroot MlilhMIU HANDIGE TIPS? MIMISETS 4®.. SPIEGELS :r«~,mmE|)|||)Mlwtg 'S-GRAVELANDSEWEG 600 SCHIEDAM 010-4.73.83.93 LET OP!!! DE HAVENLOODS - DONDERDAG 5 JANUARI 1989 REGIO Komend weekeinde wordt alweer voor de zesde maal de Uspegelrace op en rond de Zuidhollandse en Brabantse stromen ge houden. Een, zoals de organisatie dat noemt, triathlon voor ijskoude en doorgewinterde schippers en hun be manningen. De Uspegelrace mag zich de laatste jaren verheugen in een sterk toegenomen belangstel ling. Kwamen in de beginja ren de deelnemers nog hoofd zakelijk uit de regio, nu komt meer dan de helft van de in schreven schepen van buiten Zuid-West Nederland. Per boot mogen vijf deelne mers worden ingeschreven. Drie daarvan zijn zeilers en de andere twee, een loper en een fietser. Natuurlijk staat het ieder team vrij om daarnaast op de wal een volgploeg te hebben. Naar schatting zul len, verdeeld over 24 teams, zo'n 250 mensen direkt of in- direkt deelnemen aan deze zesde editie. Routes De start en de finish van de race liggen in Drimmelen aan de Amer. Het keerpunt is bij Stellendam, de uitsterste westpunt van het Haringvliet. Tussendoor worden er door de deelnemers zo'n vijf havens aangedaan en bij Hellevoet- sluis is een verplichte rust van anderhalf uur. Volgens zeiler Mark Sluimer, ben je daar dan wel aan toe. Samen met zijn broer, de schipper, en drie anderen vormt hij de bemanning van de Waarwolf/Bouwmeester uit Hardinxveld. Sluimer schat hun kansen niet al te hoog in. „Ik denk een plaats bij de eerste vijftien en hoop op een plaats bij de eerste tien. Er zijn veel professione lere lui bij dan wij. Er zijn zelfs schippers die hun loper huren bij een atletiekvereni ging", aldus de zeiler. Schipper Hoogstad van de Spirit of Ido uit Ambacht schat zijn kansen hoger in. Ondanks het feit dat hij voor de eerste keer meedoet hoopt Hoogstad op een plaats bij de eerste vijf. „We hebben er hard voor getraind en ook 's nachts de route een paar keer gevaren. Bovendien heb ben wij een rappe loper en een snelle fietser", aldus de Am- bachtse schipper. De rol van deze laatste twee moet ook tijdens de zesde IJ- spegelrace niet worden onder schat. Voor de fietster ligt er een traject van 90 kilometer klaar, terwijl de loper zo'n 20 kilometer moet overbruggen Tijdens het presteren van deze atleten telt alleen hun presta tie. De zeilschepen mogen in deze tijd op hun motor naar de volgende aanlegplaats varen. Toeschouwers De wedstrijd begint zaterdag rond elven voor de Nieuwe Jachthaven in Drimmelen. Vierentwintig uur later wor den de eersten daar weer te rug verwacht. Toeschouwers kunnen de wedstrijd goed vol- 1 ijzige taferelen zullen dit jaar niet te zien zijn in de IJspegelrace. alle tussenstanden worden gemaakt. ROTTERDAM Museum Boymans-van Beuningen start in januari met een aantal nieuwe cursussen over kunst en aanverwante zaken. Curu- sus I bestaat uit een rondlei ding langs sier- en gebruiks voorwerpen. Hierbij komen functie, vormgeving, versie ring en materiaalgebruik aan, de orde. Deze cursus vindt plaats op de zaterdagen 14, 21 en 28 janua ri of op de woensdagen 18 en 25 januari en 1 februari van 10.30 tot 11.30 uur. Cursus II bestaat uit een reeks inleidingen met dia's gevolgd door rondleidingen. Het on derwerp is de Nederlandse schilderkunst van de 15e tot en met de 17e eeuw. Centraal staan de Hollandse meesters uit de museumcollectie. Wel krijgt men hiervoor schriftelijk materiaal. In schrijving vóór 19 januari. In februari zullen cursussen starten rond de onderwerpen 'Architectuur in Rotterdam' en 'Design' (ontwerpen). Voor opgave en nadere infor matie tel. 4419400 toestel 471. Mijn werk heeft niets te maken met Winnetou BOSPOLDER/TUSSEN DIJKEN In de gemeen tebibliotheek Visserijplein, ondergebracht in wijkge- bouw Pier 80, zijn van 4 tot 31 januari werken te zien van de kunstenaar Du mont. Zijn wandkleden be staan uit op leer geschil derde symmetrische figu ren in primaire kleuren (rood, groen en blauw). „Leer is prachtig materiaal om op te werken" vindt Du mont: „Waarschijnlijk heeft de pré-historische mens, naast rotswanden, ook bewerkte dierhuiden beschilderd met magische symbolen. Zo zou ik dus één van de oudste kunst vormen bedrijven. Maar het is niet mijn bedoeling een imita tie primitieve kunst te bren gen. Het werk is decoratief be doeld, dus geen pseudomagie. Veel mensen die mijn werk zien denken aan indiaanse ba nieren, maar mijn werk heeft niets te maken met Winnetou. Ik heb voor mijn beschilderin gen gewoon een speelse greep gedaan naar techniek". Bij nadere beschouwing ziet men dan ook afbeeldingen van imaginaire motoren en pijp- koppelingen, rijk gelardeerd met doorsneden van metaal profielen. Het is werk met een knipoog naar de techniek die ons dagelijks leven beheerst. Dumont is autodidact. Kreeg oorspronkelijk een technische opleiding. Werkte jarenlang in de scheepsbouw en de pe trochemische industrie. In zijn vrije tijd liefhebberde hij in beeldende kunst. Dit begon een steeds grotere plaats in zijn leven in te nemen. In 1972 hield hij zijn eerste expositie. Drie jaar later werd hij uitge nodigd met ëèn groep beeld houwers te exposeren. Met hen had Dumónt meer dan 50 tentoonstellingen door het ge hele land. Daarnaast had hij nog talrijke éénmansexposi- ties waaronder in 1986 en 1987 ook in de bibliotheek Visserijplein. Veel belangstel ling trok hij toen met zijn schrootconstructies. Voor deze schrootconstructies put hij uit een groot arsenaal messing onderdelen, van kra nen tot siervoorwerpen, die hij in de loop der jaren verza melde. Door selectie en sa menvoeging schept hij (meest al) menselijk aandoende figu ren. Technische kennis, fanta sie en humor gaan hier hand in hand. De tentoonstelling is te zien tijdens de openingstij den van de bibliotheek Visse rijplein. Dumont tussen enkele van zijn kunstwerken. Uw krant. Een onmisbaar medium. De prijzen blijven kelderen bij Burchthuys Interieur, klasse eiken meubelen voor iederéén betaalbaar!!! Bankstellen, kasten, eethoeken, salontafels, slaapkamers en kleinmeubelen voor absolute bodemprijzen. Kom snel naar de grootste eiken speciaalzaak van de Randstad en grijp enorm voordeel!!! H£Knstof3-2)v.a in velematen onvoorstelbaar va schitterend eiken v fc 79.- STEREOKAST vanaf 99,. "VÏAAR* hogbetaalbaar_'s1 Gemakkelijk bereikbaar via de rijksweg A20 afslag Schiedam einde afrit rechtsaf. Direct bij verkeerslichten op de hoek. Voor en achter Burchthuys is voldoende parkeergelegenheid. Maandag v.a. 13.00 u. geopend. Donderdag koopavond.

De Havenloods | 1989 | | pagina 20