Aspiraties DWS in ijskast na gevoelige nederlaag gaar Sterk weekend Rijnmond-teams Harga slaat gat Sportprofïel Corine Penning Gejaagd door de wind Schiedams Nieuwsblad Oranje vice-wereldkampioen Schiedams zaalvoetbal Van Dijk en DHS gaan door Geen problemen voor Juventus Seizoen mislukt' Schiedamse tafeltennisstrijd S2JSSZ.SS HOEK VAN HOLANDMet windkracht acht vanuit het zuidwesten kregen de bijna driehonderd deelnemers aan de 16e Havenloods Bos-, Duin- en Strandloop, georganiseerd in samenwerking met de Rotterdamse atletiekvereniging PAC, een onverwachte bondge noot. Dat leverde snelle tijden op. Zo had Ed Wols, na het startschot van deelgemeenteraad- voorzitter De Lint, iets meer dan 35 minuten nodig om 9400 meter af te leggen. Lex Vlasblom overbrugde 4600 meter in 16 minuten en enkele seconden. DE HAVENLOODSs/J DINSDAG 17 JANUARI 1989 bijster aantrekkelijke maar wel spannende partij incaseerden de spelers een 2-1 nederlaag tégen het land dat tijdens het kampioenschap het mooiste zaalvoetbal liet zien. Terwij Jeffrey Foree het verlies verwerkt, geniet de Braziliaanse aan voerder van zijn trofee. Joao Havelange, president van de Fifa, (rechts), toonde zich na afloop uiterst gelukkig met het succes van zijn landgeno ten. Heek 8-5, 24-41; 8. Colibri 8- 0, 13-44. Poule B: 1. Vrijbuiters 8-14, 46-14; 2. UFO b 8-12, 61-18; 3. BVB 8-10, 48-14; 4. Ton's Tapijt 8-8, 32-27; 5. Sonnema Boys 8-6, 33-36; 6. Faria's 8-4, 21-28; 7. Paadje 8-1, 12-67; 8. Des 16 april. Op 9 april wordt er A: 1. Bergpolder Boys gespeeld om de 16e tot en met 4, 68-7; 2. UFO a 8-10, de 9e plaats en op de slota- 163Snackbar Yvonne 8- vond 16 april) worden de ere- 9, 32-11 8-7, 32-36; 5. UFO c 8-6, 19- 39; 6. Ural 8-5, 23-26; 7. Van SCHIEDAM— Trainer Ron van Dijk en voetbalvereniging DHS hebben besloten hun overeenkomst met twee jaar te verlengen. Van Dijk die dit seizoen als hooftrainer debu teert bij DHS verklaarde: „De huidige spelersgroep zit zeker niet aan z'n plafond. We staan momenteel bovenaan in de vierde klasse en willen de ko- In deze rubriek treedt weke lijks een Schiedamse sport vrouw of -man voor het voet licht. Geboortedatum en -plaats - 24 augustus 1974 te Vlaar- dingen Beroep - Scholiere Vereniging - Ik kom uit in het eerste meis jesteam, dat uit drie speelsters bestaat, van tafeltennisvere niging De Reling. In december zijn we kampioen geworden van de landelijke B-klasse en zullen binnenkort starten in de A-klasse, het hoogste ni veau binnen het meisjestafel- tennis. Vorige clubs - Tot '85 tafeltenniste ik bij Radio Molenaar in Vlaardin- gen dat was vierde klasse re gio Rotterdam. Door bestuur- sproblemen en het afhaken van de sponsor werd die vere niging opgeheven. Kort daar op heb ik me bij De Reling aangemeld. Grootste sportieve succes - Eind vorig jaar bleek ik plot seling als tiende te zijn geëin digd in het zgn. Nationale Ka- dettenklassement. Dat is een puntenklassement dat aan de hand van een aatal grote toer nooien wordt vastgesteld en heeft betrekking op alle tafel- tennisjeugd in Nederland. Die klassering was een behoorlij ke verrassin Grootste tel - In septem pen jaar wer voor de gewestelijke tafelten- nistraining, die wordt ver zorgd door de coach van de Nederlandse vrouwenploeg. Dat is trainen op het hoogste peil. Doordat die training ech ter wordt georganiseerd in Zoetermeer en ik pas vrij laat uit school kon raakte ik in de problemen met het treinver voer. Daardoor was ik al snel gedwongen me af te melden, hoewel me dat ontzettend speet want het was wel een uitdaging. Grootste blunder - Ik kan me niet herinneren in mijn nog korte sportloopbaan echte blunders gemaakt te hebben. Ze komen ongetwij feld. Sportieve ambities - Ik hoop nog eens Nederlands Jeugdkampioen te worden. Aan het eind van elk tafelten- nisseizoen wordt een groot toernooi georganiseerd waar in de podiumplaatsen ver deeld worden. De tafeltennis- SCHIEDAM Voor de handbalsters van DWS is het seizoen 88/89 alweer voorbij. Net halverwege de competitie was de neder laag die de Schiedamsen afgelopen zondag tegen VELO moesten incasseren namelijk even crur'aal als onnodig. Cruciaal, omdat het gat naar de top erdoor onoverbrugbaar werd. On nodig, omdat DWS kwali tatief niets onderdeed voor de ploeg uit Wateringen. Toch viel er op de uitslag, 11-17, weinig af te dingen. Coach Nol Verhoeff ver woordde het als volgt: „Qua veldspel was DWS gewoon de betere ploeg, maar de kansen werden niet benut. Daardoor sluipt er onrust binnen het team, de kopjes gaan omlaag en de wedstrijd glipt door je handen. VELO heeft daar uit stekend van geprofiteerd, maar deze nederlaag hebben we echt aan onszelf te wijten" Het belang van het duel was zeer duidelijk. Wie aanslui ting met de subtop wilde be houden moest winnen. De openingsfase van de wedstrijd tussen de nummers vijf en zes van de ranglijst was er ook spelers loopt via de bij hun vere, Schiedammers die lid zijn van een bijA. V op zaterdag^ 21 januana.s. Voor informatie terecht bij De jeugd van ons land, dus jon gens en meisjes tot 18 jaar, kan daaraan deelnemen. Idolen - Zonder twijfel Bettine Vrie- sekoop. Ik vind het jammer dat ze de topsport vaarwel heeft gezegd. Vriesekoop heeft zo'n enorme uitstraling als ze speelt, slaagt er altijd in haar zenuwen onder controle te houden. Daarnaast die unieke mentaliteit, die wil om ten koste van alles te winnen. Hobby's - Vijf keer per week laat ik met veel plezier, en voor de bijverdienste, twee Afghaanse windhonden uit. Verder lees ik veel en zit ik op dansles. Favoriete muziek - Lekkere hitparademuziek, van Bros, Duran Duran en Kylie Minogue Film, tv - Op tv vind ik Beauty and the beast een goede serie. Daar naast hou ik van horrorfilms, zoals The return of the living dead en Amsterdamned. Lectuur - Ik lees veel meidenromans, b.v. van Anneke Bloemen, en veel stripboeken van Willy Vandersteen, de bedenker van Suske en Wiske. Opinie over sportfaciliteiten in Schiedam - Op tafeltennisgebied heeft Schiedam, met maar liefst drie behoorlijke verenigingen, weinig te klagen. Als ik dat vergelijk met Vlaardingen waar niet één club te vinden is, is dat natuurlijk een beetje vreemd verdeeld. Overigens is De Reling de enige vereniging in Schiedam met een sterk meisjesteam. Verder kan ik niet echt oordelen over de sportverenigingen, omdat ik er vrij weinig van af weet. Succes leed belangrijk verlies. SCHIEDAM— Volleybal vereniging Rijnmond boekte het afgelopen weekeinde een maximale score. De vrouwenploeg won, ondanks verrassend veel tegenstand, met 3-0 van Kangeroes. De twee hoogste mannenteams, bei de opererend in de tweede en 15-13), maar overtuigend was het allerminst. De betere speelsters had Rijn mond in Danielle Bot en in aanvallend opzicht in Linda Schafer. Spijk had een tweel edige verklaring voor de mati ge prestatie van zijn team: 'Op de eerste plaats sluipt er onge merkt angst binnen de ploeg, want als je bovenaan staat lodelijk zijn. Op de plaats speelt, daaraan ders. Met veel moeite slaagde Rijnmond erin het duel in drie sets te beslissen (16-14, 16-14 de Schie- was meer spannend dan mooi Op de ranglijst heeft Harga het pro- gen'wSen (^ookgroot^Op deraTnb&kkelrtnog^U wachtend blijven spelen. Steeds meer terugvallend op individuele kwaliteit (Eggel- meyer, Niemandsverdriet en Zandbergen) was er al snel geen sprake van een echt duel meer. VELO wist doorlopend te profiteren van verdedi- gingsfouten bij de Schiedam sen en gaf zelf een bijzonder klein aantal kansen weg. DWS restte niets anders dan te strijden tegen zichzelf en finishte tenslotte op 11-17. DWS verloor de cruciale wedstrijd door eigen falen. naar. DWS startte met de be proefde formatie (Lubbers, Van de Brand, Niemandsver driet, Eggelmeyer, Boer, Van der Velde en Zandbergen) en VELO begon zeer afwachtend. De score kwam langzaam op gang, wat vooral in het vele, zeer lichamelijke handbal te wijten was. Voortdurend wer den speelsters in de nabijheid van de cirkel hardhandig aan gepakt en gestuit. Na tien mi nuten was de tussenstand pas 2-1. VELO trok de aandacht met een groot aantal diagonale passes waarbij het hele veld en dus ook de cirkel (waar dwars doorheen werd ge speeld) gebruikt werd. Tot de twintigste minuut ging de strijd gelijk op. Door een tijd- straf van twee minuten aan Wateringse zijde raakte DWS, zich blijkbaar met de plotse ling ontstane ruimte geen raad wetend, echter van slag. VELO counterde naar harte lust. Tot tweemaal toe was het uitblinkster Ingrid Zuider- wijk die scoorde, terwijl aan de andere kant handelend op treden van doelvrouwe Oos- terbaan net voor de pauze kwam. Met een 4-7 achter stand mocht DWS zo de kleedkamers opzoeken. In de tweede helft bleek hóe hard die klap was aangeko men. DWS zocht voortdurend naar het juiste spel, VELO daarentegen kon met een mar ge van drie doelpunten af- Troost In de eerste divisie neemt DWS nu de zesde plaats in met 13 punten uit 13 duels. Nol Verhoeff hierover: „Hier mee is ons seizoen mislukt. Aan de titel hebben we nog niet echt gedacht, dat komt volgend jaar pas, maar op een plaats in de subtop was zeker gerekend. Voor het grootste deel zijn toch min of meer geestelijke factoren verant woordelijk voor deze teleur stellende prestaties. Kijk, deze meiden kunnen allemaal prima handballen, alleen wordt dat niet vertaald in punten. Hiermij misken ik ook mijn eigen verantwoordelijk heid niet, tenslotte ben ik coach van het stel. Misschien moeten we met z'n allen maar eens bij haptonoom Ted Troost langsgaan heb ik al gekscherend voorgesteld". Het kampioenschap in de B- klasse - Dat is achteraf een zenuws lopend gevecht geworden. Aanvankelijk golden wij, het meisjesteam van De Reling, met Twenty One Up als grote favorieten voor de titel. Al vroeg in het seizoen versloe gen wij echter Twenty One Up, zodat er voor ons geen vuiltje aan de lucht leek. Hal- v verwege de competitie verlo ren wij ineens een paar wed strijden, waardoor alsnog de spanning terugkwam. Grote concurrent werd nu Hotac. Pas op de laatste wedstrijddag viel de beslissing. Wij wonnen onze partij, die bestaat uit ne gen enkelspelen en één dub belspel, tegen Arnemuiden met 7-3. Daarna was het af wachten wat Hotac'86 gedaan had. Bij Hotac wilde niemand ons informeren, zodat ik ten slotte de tafeltennisbond maar heb gebeld. Die gaf aan vankelijk een uitslag van 8-2 in het voordeel van Hotac door. In dat geval zouden we de titel gemist hébben. Toen ik later die zondagavond, het was iiimiddels een uur of tien geworden, nogmaals naar de bond belde, bleek men zich vergist te hebben. Men had de uitslag van het vrouwenteam doorgegeven, in plaats van het meisjesteam. Dat had slechts gelijkgespeeld. Hierdoor wa ren wij kampioen geworden met 59 punten, 2 meer dan Hotac. Tenslotte wil ik nog kwijt, dat - ik hoop dat in het vervolg bepaalde personen van mijn fiets afblijven. Onlangs werd bij De Reling mijn tweewieler gestolen tijdens de training, een zeer onplezierige erva ring.

De Havenloods | 1989 | | pagina 5