'Muziekschool groeit tegen de klippen op' AVR verbrandt meer dan 1 miljoen ton afval vinyl m 09 mS 2# zmwn I//9A/ FRGNKeN.. VlTRfloES 010-4353598 ©DE HAVENLOODS ','lit f il'.'H ?t,11111 it1 Ruim 900 leerlingen betreden het podium Programma Vlaardingen Schiedam Record ook in chemie-tak Peet Schippers naar NK-libre Folder Voetballers blijven actief Groenoord in het nauw DONDERDAG 19 JANUARI 1989 3-387 WATERWEG NOORD - Tien dagen lang staan hon derden muzikanten in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis op het podium. Ruim 900 leerlingen en 45 docenten van de streekmu- ziekschool Nieuwe Water weg Noord laten dan zien wat ze in hun mars hebben. De Muziektiendaagse, een marathon van 36 uitvoe ringen, is tekenend voor het succes van de streek- muzizekschool. Door de toenemende belangstelling dreigt de streekmuziek- school zelfs uit het jasje te groeien. Iemand die de groei van de muziekschool van nabij heeft meege maakt is directeur Hans Mulder. 'We groeiden te gen de klippen op', zegt de De muziektiendaagse die gis teren van start ging is een ver volg op de muziekweek die vorig jaar werd georgani seerd. Maar een week bleek te kort om een programma in te proppen zoals directeur Mul der en zijn staf voor ogen had den. De belangstelling voor de concerten was overweldigend Vele Schiedammers, Vlaar- dingers en Maassluizenaren bezochten in '88 één of meer uitvoeringen. Voor sommigen was dat een eerste kennisma king met de muziekschool. 'Het heeft ook een aantal in schrijvingen opgeleverd', blikt Mulder terug. donderdag 19 januari: popmuziekavond o.l.v. Auke Pol en Mar van de Kooij, in de Harmonie, Schiedamseweg 51, toe gang gratis, aanvang 19.30 uur. voorspeelavond pianoleer lingen o.l.v. Han Remmers waal, muziekschool Willem Beukelszoonstraat 62, toe gang gratis, aanvang 19.30 uur. voorspeelavond vioolleer lingen o.l.v. Annemarie ten Bosch, in de dependance aan de Spechtlaan 494, aanvang 19.30 uur, toe gang gratis. voorspeelavond orgel en keyboardleerlingen o.l.v. Leo-Hans Koorneef, de pendance Spechtlaan 494, aanvang 19.30 uur, toe gang gratis, maandag 23 januari: voorspeelavond door piano en hobolgerlingen o.l.v. Gerda vaA Kempen en Hans JalirBc, dependance Spechtlaanï 4&+, aanvang 19.30 uur, toegang gratis, dinsdag 24 januari: voorspeelavond accorde onleerlingen van Yvonne Hijdra, m.m.v. accordeon vereniging 'Harry van We zel', in de Harmonie, Schiedamseweg 51, aan vang 19.30 uur, toegang gratis. voorspeeplavond door pia no- en fluitleerlingen o.l.v. Kees Bak en Caroline Groeneveld, muziekschool, Willem Beukelszoonstraat 62, aanvang 19.30 uur, toe gang gratis. voorspeelavond door gi taarleerlingen o.l.v. Kees van Kralingen, dependan ce Spechtlaan 494, aan vang 19.30 uur, toegang gratis. woensdag 25 januari: voorspeelavond door orgel en keyboardleerlingen o.l.v. Marina Coolen, mu ziekschool Willem Beu kelszoonstraat 64, aanvang 19.30 uur, toegang gratis, voorspeelavond door orgel- en keyboardleerlingen o.l.v. Sarie van Kralingen, dependance Spechtlaan 494, aanvang 19.30 uur, toegang gratis, donderdag 26 januari: vöófspeelpavond door pia noleerlingen o.l.v. Esther Blom, muziekschool Wil lem Beukelszoonstraat 64, aanvang 19.30 uur, toe gang gratis. voorspeelavond door blok fluitleerlingen en ensem bles o.l.v. Irene de Jong, Harmonie, Schiedamseweg 51, aanvang 19.30 uur, toe gang vijf gulden. Over belangstelling heeft de muziekschool niet te klagen. Momenteel telt de school niet minder dan 2250 leerlingen en hoewel het nieuwe seizoen pas in augustus begint zijn er al weer 182 nieuwe inschrijvin gen genoteerd. 'Kwaliteit en een gedifferentieerd aanbod', geeft Mulder als verklaring voor het succes van zijn school. Een groete groep docenten staan garant voor de kwaliteit die wordt geboden. Velen zijn beroepsmuzikant en hebben een opleiding aan het conser vatorium genoten. Elk jaar gaan er ook leerlingen van de streekmuziekschool naar het conservatorium. Om zo van zaterdag 28 januari: Big Band en Ballet Studio Tosca Balm o.l.v. Cees Matla en Ine van Egdon, Stadsgehoorzaal, Schie damseweg 51, aanvang 19.30 uur, toegang f.2,50. Zaterdag 21 januari: Docentenconcert, Stedelijk Museum, Hoogstraat 112, aanvang 20.00 uur, toe gang vijf gulden. Woensdag 25 januari: Voorspeelavond door key boardleerlingen van Auke Pol, gebouw Chr.Sociale Belangen, Lange Haven 73, aanvang 19.30 uur, toe gang gratis. Donderdag 26 januari: Voorspeelavond door kla rinet- en saxofoonleerlin gen o.l.v. Cees Matla m.m.v.het woodwind en semble, wijkcentrum de Blauwe Brug, Bachplein 590, aanvang 19.30 uuf, toegang gratis. - - Voorspeelavond door gi taar- en blokfluitleerlin gen o.l.v. Harry Pothof en Jan Hofland, Stedelijk Mu seum, Hoogstraat 112, aan vang 19.30 uur, toegang gratis. Donderdag 19 januari: Voorspeelavond door trompetleerlingen en en sembles o.l.v. Carlo de Wild, wijkcentrum de Blauwe Brug, Bachplein 590, aanvang 19.30 uur, toegang gratis. Vrijdag 20 januari: Voorspeelavond door ko per- en slagwerkleerlingen o.l.v. Johan van de Berg en Rob Brand, wijkcentrum de Blauwe Brug, Bachplein 590, aanvang 19.30 uur, toegang gratis. Voorspeelavond door gi- taarleerhngen o.l.v. Happy Pothof, gebouw Chr. Soci ale Belangen, Lange Haven 73, aanvang 19.30 uur, toe gang gratis. ROTTERDAM-BOT LEK De Afvalver werking Rijnmond, (AVR) niet alleen de grootste, maar ook Eu ropa's modernste afval verbranding, heeft het afgelopen jaar meer dan 1 miljoen ton huishou delijk en bedrjfsafval verbrand. AVR-directeur ir. G.J.R. Na- les deelde dit vorige week mee tijdens de nieuwjaarsbijeen komst van dit bedrijf. Bij de AVR wordt het huishoudelijk afval verbrand van de Rijn mondgemeenten en van tal van gemeenten in Midden- Holland en Rijnstreek en de provincie Utrecht. Zelfs uit Hoofddorp, Aals meer en de gemeenten Edam en Volendam wordt huisvuil naar de AVR gebracht. In 1987 verwerkte het bedrijf 890.000 ton huishoudelijk en bedrijfsafval. De stijging in het afgelopen jaar schrijft AVR-directeur Nales voor een deel toe aan de stijgende wel vaart. De energie die bij de verbran ding vrijkomt, wordt bij de AVR gebruikt voor de pro- duktie van elektriciteit en ge destilleerd water. Die energie- produktie liegt er niet om. Het afgelopen jaar werd ruim 260 miljoen kWh aan het elektri citeitsnet van de gemeente Rotterdam verkocht. Daar naast leverde de AVR nog eens zo'n 6 miljoen kubieke meter gedestilleerd water aan de be drijven in het industriegebied. De energieproduktie van de AVR is voldoende om een stad met 150.000 inwoners (bij voorbeeld Nijmegen of En schede) geheel van elektrici teit te voorzien. De productie capaciteit van de elektrische centrale van het verwerkings bedrijf is net zo groot als die van de kerncentrale in Dood- ewaard. Deponie Ook bij de AVR-Chemie, het chemisch afval verwerkend bedrijf waarover de AVR het beheer voert, werd een pro- duktierecord geboekt. Door dit nationaal opererende be drijf werd in 1988 148.000 ton chemisch afval verwerkt, waarvoor elders in het land geen oplossing is. Ten opzich te van 1987 is dit een stijging van 7000 ton. AVR-directeur Nales kondig de tijdens zijn rede ook aan, dat in de loop van dit jaar op de Maasvlakte de deponie voor niet-verbrandbaar che misch afval in gebruik zal worden genomen. Deze spe ciale stortplaats, die in nauw overleg met het Ministerie van Milieubeheer wordt aange legd, gaat deel uitmaken van de voorzieningen van AVR- Chemie. Tevreden stelde de AVR-di recteur vast dat de verbran dingsslakken die na de ver werking overblijven dit jaar zullen worden voorzien van een KOMO-keurmerk. Dat betekent dat deze restproduk- ten van een zodanige samen stelling zijn dat ze zonder pro blemen kunnen worden ge bruikt voor bijvoorbeeld de aanleg van wegen, parkeerter reinen, alsmede wind- en ge luidswallen. 9 De AVR verwerkte vorig jaar ruim 1 miljoen ton afval. SCHIEDAM Hoewel hij op het gewestelijk kampioen schap 4e klas libre 'slechts' derde werd mag Peet Schip pers toch naar de eindronde van het Nederlands kampi oenschap. Schippers, die lid is van BOG, mag naar de Nederlandse ti telstrijd (op 27, 28, 29 januari in Krimpen a/d IJssel), omdat de boven hem geeindigde bil jarters boven de moyenne- grens eindigden. De Schie dammer had een gemiddelde van 1.68 en een hoogste serie van dertien caramboles. Muziekschooldirecteur Hans Mulder en adjunctdirecteur Arthur de Bussy hebben het de komende dagen ongetwijfeld druk met het bezoeken van concerten. hun hobby him beroep te ma ken. De tijd dat er op een muziek school enkel klassiek werd onderricht is al lang voorbij. Zelfs voor popmuziek kan men op de muziekschool te recht. Ook leden van de plaat selijke muziekverenigingen vinden nu de weg naar de mu ziekschool. Dat was in het verleden wel een anders. Opleidingen op muziekverenigingen werden vaak gegeven door oudere le den. De muziekschool had de naam er te zijn voor een kleine elite. Dat is nu omgedraaid. Steeds meer verenigingen ge ven de leden het advies een jaar of langer muziekonder wijs te volgen aan de streek muziekschool. De leden van de plaatstelijke harmonieën, drumbands, mandolinegezel schappen, drumfanfares en accordeonorkesten maken met 200 man en vrouw een groot deel uit van het totale leerlingental van de school. Schaduwzijde Het succes heeft ook zijn schaduwkanten. 'Het aantal leerlingen blijft maar groei en', zegt directeur Mulder. 'We kunnen het eigenlijk niet aan. Er is te weinig geld om aan de hele vraag te voldoen. Daarom moet tien procent op de wachtlijst. Dat is niet een ideale situatie'. Om dit pro bleem op te lossen wordt het groepgemiddelde verhoogd. Dat betekent dat meer leerlin gen tegelijkertijd les krijgen. 'Op deze manier kunnen we de komende twee jaar nog twee honderd leerlingen plaatsen', aldus Mulder. Ook heeft de streekmuziek school een groot gebrek aan goede instrumenten. 'De in- versteringen op dit gebied zijn achtergebleven bij de groei', stelt de direteur vast. Om het tekort aan goede instrumen ten aan te vullen wordt nog dit jaar het een en ander aan geschaft. 'Ik zou wel een ander gebouw willen', zegt de muziekschool directeur op de vraag of hij nog wensen heeft voor de toe komst. 'We zitten vaak in oude panden. Neem bijvoor beeld het gebouw in Schie dam. Dat zou best een leuk pandje kunnen zijn als het een goed zou worden opgeknapt'. Voor de muziekschooldirec teur zijn het echter even zor gen voor morgen. Tien dagen lang reist hij van uitvoering naar uitvoering. Gelukkkig voor hem zal de onlangs aan gestelde adjunctdirecteur Ar thur de Bussy ook een gedeel te v«n het programma voor zijn rekening nemen. Het publiek krijgt tijdens de muziektiendaagse een divers programma aangeboden. So listen en ensembles, beginner en gevorderden, spelen van al les, van klassiek tot pop. 'Een zware tijd want de rest gaat ook gewoon door', aldus Mul der. Maar als de muziektien daagse is afgelopen kijkt hij er met plezier op terug, dat is nu al zeker. Tijd om te rusten is er dan echter niet want al vlug staat dan het eertse lustrum van het drumfanfarefestival voor de deur. De nieuwste editie van de fol der 'Stand van zaken bij de sociale verzekeringen en voor zieningen' is verschenen. De brochure geeft alle uitke ringsbedragen en premieper centages, zoals deze gelden vanaf 1 januari 1989. Daar naast wordt elke wet kort toe gelicht. De folder is een uitgave van het ministerie van Sociale Za ken en Werkgelegenheid, het ministerie van Volksgezond heid, Welzijn en Cultuur als mede van het Voorlichtings centrum Sociale Verzekering. 'Stand van zaken' is gratis aan te vragen bij dit laatstge noemde centrum via tel. 020- 448418. WATERWEG— De winter stop mag de elftallen officieel aan de kant houden, gevoet bald wordt er toch. Dat levert de volgende wedstrijden op: donderdag: Aeolus-RKWIK (20 uur); vrijdag: Hekelingen-GSS; zaterdag: DVO'32-Excelsior P (14.30 uur), Rockanje-DSS'26, MW'27-PPSC (14.30 uur), Hoekse Boys-VOC (14.30 uur), GSS-SFC comb (14 uur), Sparta N-Excelsior M; zondag: Helmond Sport-DHS (tijdens het trainingskamp in Nistelrode), Fortuna-Groene- weg (14 uur), Hoek van Hol- land-SFC (14 uur), Hermes DVS-Tonegido (14 uur), Dirksland-De Hollandiaan (tijdens het trainingskamp in Ouddorp); dinsdag: DVO'32-Zwaluwen (19 uur bij Pollux). SCHIEDAM Hoewel de schaakvereniging Groenoord een vrij grote kern van goede spelers heeft - er wordt met vijf teams aan de competitie deelgenomen - lukt het het eerste team niet om zich los te maken van de degradatiezone. Het team van Loek van Soelen oogstte slechts drie punten uit drie wedstrijden. Vanaf janu ari, wanneer de competitie wordt hervat, zullen de Groe- noord-schakers alle zeilen echt bij moeten zetten om om- heil te voorkomen. Beter gaat het met de r< die de derde klas aanvoeren en ditmaal ongetwijfeld de fel begeerde promotie zullen be werkstelligen. Ook het derde team behaalde de maximale score (6 punten uit drie wed strijden). Het vierde tiental mikt op handhaving en het vijfde hoeft niet te rekenen op promotie, maar kan evenmin degraderen. Groenoord, dat zijn thuisbasis heeft in Boerderij Landvreugd (Sweelincksingel 7) organi seert op dinsdag tussen 19 en 20 uur instructieavonden voor de jeugd en leidt hen op voor één van de KNSB-diploma's. ó&Mtapi/t ftmapasN®. INTERIEURVERZORGING STA OP STERKE MERKEN GEDEMPTE BIERSLOOT 40 A VLAARDINGEN

De Havenloods | 1989 | | pagina 13