DE RENAULT 5 TONIC Leerlingen ontdekken eigen mogelijkheden Bomen kijken aan Hofsingel DE NIEUWE PRIJSWINNAAR Scholingsdag herintreedsters Kort geding ministerie ©DE HAVENLOODS Archief pakt uit Kinderclubs in 'West' Wethouder en zeemeermin heropenen restaurant Kolpa-bad Cursus beroepenoriëntatie uniek in het onderwijs VLAARDINGEN— Minis ter Smit-Kroes van Ver keer en Waterstaat krijgt een kort geding van het Vlaardingse gemeentebe stuur aan haar broek. Al eerder had de gemeente met een kort geding ge dreigd, omdat deze het niet eens is met de verkorte procedure voor de aanleg van de Blankenburgtunnel, zoals de minister voor ogen staat. De president van de arron dissementsrechtbank, waar het kort geding zal dienen, wordt ook ge vraagd de voortgang van de reeds aangevangen pro cedure te verbieden. Een verbod wordt tevens ge vraagd voor de vaststelling van het tracé van de tun nel. Daarnaast zal de Staat (in de persoon van de mi nister) ook antwoord moe ten geven op de vraag of er behalve de tweede Blan kenburgtunnel nog een an dere oeververbinding ten westen van Rotterdam dient te komen. Het gemeentebestuur eist een dwangsom van tien miljoen gulden voor elke overtreding van bovenge noemde verboden en/of be velen. Het kort geding zal donderdag 26 januari plaatsvinden in Den Haag. VLAARDINGEN Waar schijnlijk aan het einde van deze week komt de tweehon derdste bezoeker een kijkje nemen in de kas van de afde ling plantsoenen. Sinds begin januari is de kas aan de Hofs ingel ingericht als binnen- park. Belangstellenen kunnen er al les te weten komen óver bij voorbeeld bomen en waarom die de laatste tijd worden ge kapt. Medewerkers van de af deling plantsoenen zijn bij deze bomententoonstelling aanwzig om - daar waar nodig - uitleg te geven. Ook ver wachten zij donderdag of vrij dag de tweehonderdvijftigste bezoeker te kunnen begroe ten. De bomenexpositie in de kas aan de Hofsingel 80 is gratis toagenkelijk (op werkdagen van 8.30 tot 16.30 uur) en de tentoonstelling duurt nog tot en met 31 januari. Mensen weten de weg naar de bomententoonstelling bij de gemeente lijke afdeling plantsoenen goed te vinden. VANAF F 18.895,-: Er is een speciale serie Renault 5: de Tonic. Uitgerust met de schone, flitsende 1108 cm3 motor en ver krijgbaar in 3- en 5-deurs versie. De Renault 5 tonic is ook qua uitrusting een prijswin naar. Wat dacht u van zonwerend glas, wisser/ sproeier op achterruit, rechter buitenspiegel, komplete radio-voorbereiding (inkl. luidspre kers naast hoedenplank), wieldoppen a la Renault 21 GTS, sierlijke striping. Deze extra's betekenen voor u een voordeel van bijna f 1.000,-. Niet niks als u bedenkt dat u daar naast de Renault 5 Tonic (en alle andere Renault5 uitvoeringen) pas in 1990 hoeft te betalen*, ELKE RENAULT 5 IS 'N RENTEWINNAAR wat een rentewinst van zo'n f 1.000,- betekent. In totaal kan een Renault 5 Tonic dus een voor deel van zo'n f 2.000,- opleveren. Of u kiest voor een heel gunstige financiering*: 24 maanden 0%; 36 maanden 3,9%; 48 maanden 5,5%. De Renault 5 tonic. Kom naar ons toe voor een spran kelende proefrit. Er is al een Renault 5 vanaf f 17.625,-.** Financiering op basis van huurkoop via Renault Financiering. Minimaal te Financieren bedrag vanaf f 4.000,-, max. f 10.000,-. Aanbetaling 25%. Voor alle financieringsvoorwaarden raad pleeg uw Renault-dealer. Inkl. BTW, excl. afleveringskosten. RENAULT GEEFT JE LEVEN KLEUR Schiedam; Kreisel Autobedrijven BW., Stationsweg 2, Tel. 010-4377099. DONDERDAG 19 JANUARI 1989 3-378 IS BEKEND De Vrouwenbond FNV, dis trict Zuid-Holland, verzorgt op 24 januari a.s. een scho lingsdag voor herintredende vrouwen. Van 10 tot circa 15.30 uur zullen diverse as pecten waarmee vrouwen die opnieuw in het arbeidsproces intreden te kampen krijgen, aan de orde komen. De bijeen komst vindt plaats in het AB- VA/KABO-gebouw aan de Heemraadssingel 196 te Rot terdam. Steeds meer vrouwen zoeken betaald werk. Behalve een groot gebrek aan geschikte opleidingsmogelijkheden en kinderopvang, is het verkrij gen van een arbeidsplaats vaak een groot probleem. Vooroordelen op grond van leeftijd en afkomst zijn orde van de dag, hetgeen moet ver anderen, zo meent de Vrou wenbond FNV. Tijdens de themadag worden vrouwen wegwijs gemaakt op het gebied van opleiding, ar beid en kinderopvang in deze provincie. Tevens is er een in formatiemarkt met stands van vele instellingen die hulp kun nen bieden. Daarnaast zijn gastsprekers uitgenodigd, on der andere van de gemeente Rotterdam. Alle vrouwen in Zuid-Holland zijn welkom op deze scho lingsdag, voor kinderopvang kan worden gezorgd. VLAARDINGEN— Nog tot en met 23 maart is de tentoon stelling 'Het archief pakt uit' te bezoeken. Elke dinsdag, woensdag en vrijdag is het stadsarchief aan Plein Emaus geopend en kunnen belang stellenden komen kijken naar wat er precies in het archief gebeurt. De geschiedenis van het gemeente-archief en de gemeente Vlaardingen is vast gelegd op papier, perkament en beeldmateriaal. De toegang tot deze tentoonstelling is gra tis en het archief is op ge noemde dagen tussen 9.00 en 17.00 uur open. VLAARDINGEN In Buurt huis West zal vanaf 18 januari elke woensdagmiddag een kinderclub worden gehouden. Kinderen van 5 tot 7 jaar kun nen tussen 13.30 en 15 uur spelen, knutselen, luisteren en zich schminken. De kosten zijn één gulden per middag. De oudere kinderen (van 8 tot 10 jaar) kunnen ook in Buurt huis West aan de Floris de Vijfdelaan 2 terecht en wel op maandagmiddag vanaf 16 uur. Overigens zoekt het buurthuis nog enkele medewerkers voor deze clubs. Wie enthousiast is, graag met kinderen omgaat en leiding kan geven aan een der gelijke club, kan zich hiervoor opgeven. Belangstellenden kunnen con tact opnemen met Barbie Vol- mer via tel. 4348993. NIVON In de kampeerboerde rij vn het NIVON wordt zondag ochtend 22 jnauari alsnog een nieuwjaarsconcert gegeven. Vanaf 12.00 uur treedt het Bea- mard Duo op in het pand aan de Van Baerlestraat waar Olaf Bors- boom en Jan-Maarten van der Mark muziek van Schubert, Dvo rak en Chopin ten gehore zullen brengen op viool en piano. Opening Wethouder Madern heeft gistermiddag het nieuwe ge bouw van de AMRO-bank aan het Veerplein geopend. Hoewel het pand reeds enige tijd in gebruik is, verrichtte de Vlaardingse wet houder van Economische Zaken woensdagmiddag om 16.00 uur pas de officiële opening. VLAARDINGEN Steeds minder mensen gaan tegenwoordig naar het zwembad om er gewoon hun 'baantjes te trekken'. Tropicana, DuinreU en het Golfslagbad, de baden dus waar veel meer te doen is dan alleen maar zwemmen, kunnen zich verheugen over een grote publieke belangstelling. Door deze trend worden de gewone zwembaden min of meer gedwongen om op zoek te gaan naar manieren om een bezoek aan het bad aantrekkelijker te maken. In mei '85 werd in het Kolpa-bad al een superlange glijbaan in gebruik genomen, afgelopen dinsdag heropende wethouder Madern met behulp van een zeemeermin het geheel verbouwde restaurant van het zwembad waar men binnenkort wil starten met bijvoorbeeld disco-zwemmen. MAASSLUIS - Johan kreeg het advies de MEAO te verlaten. Hij moest maar eens informeren bij het KMBO, het kort middel baar beroepsonderwijs, dat een cursus heeft voor leer lingen van wie halverwege het jaar blijkt dat ze een studie hebben gekozen die toch niet zo aanspreekt als ze hadden gedacht. Deze oriëntatiecursus van een half jaar leek Johan wel iets. „Ik wist niet wat ik wilde worden. Tijdens de cursus ontdekte ik al gauw dat ik iets met mijn handen moest doen. Zitwerk zag ik niet zitten. Mijn keuze viel op het beroep van bankwerker in de metaal. De begeleider zocht een stage plaats in een machinefabriek. Het beviel me uitstekend". Zo is Johan erachter gekomen waar zijn toekomst lag. Nu leert hij verder. Aan hetzelfde KMBO Waterweg-Noord, waaraan ook een afdeling me taal is verbonden. Johan is een vn de leerlingen die eerst op de afdeling Oriëntatie/Scha kelen heeft ontdekt wat voor hem de meest geschikte be roeps- of schoolkeuze is. Dat gebeurt door middel van be roepsoriënterende activiteiten binnen de school, stages en Stage Ineke Speijer coördineert de afdeling: „Meestal weten de leerlingen him keuze al na en kele maanden. Dan zit de eer ste stage in een bedrijf erop. Als de leerling wil, kan hij of zij direct de doorstromen naar een andere afdeling van het KMBO. Wie dat niet doet, maakt de cursus in vijf maan den af en bepaalt dan zijn keuze, uiteraard onder bege leiding". De Oriëntatiecursus is tame lijk uniek in het onderwijs: een dagopleiding waarin leer lingen een beroep of opleiding kunnen kiezen met daaraan gekoppeld de mogelijkheid om direct door te stromen naar een beroepsopleiding. Ineke Speijer: „Leerlingen ra ken weer gemotiveerd. Velen denken wanneer ze bij ons binnenkomen: ik kan niets. Het is de kunst om ze laten ontdekken wat ze wel kunnen, „Tijdens de cursus ontdekte ik al gauw dat ik al gauw iets met mijn handen moest doen". Praktijklessen in het KMBO Waterweg-Noord. wat ze leuk vinden en ze zelf initiatieven te laten nemen voor hun toekomst". De cur sus is niet alleen gericht op de eigen opleidingen van Water weg-Noord, onder andere sleepvaart, verzorging, toeris me, techniek. Uitgangspunt is, dat de leerlingen binnen hun mogelijkheden zelf hun keuze moeten kunnen bepalen. Afgelopen maandag is bij het KMBO Waterweg-Noord, dat in Maassluis is gevestigd aan de Bosboom-Toussaintstraat 4, een nieuwe Oriëntatiecur sus van start gegaan. Behalve uit Maassluis komen de leer lingen uit Vlaardingen, Schie dam en ook uit het Westland. In de groep zijn nog vijf plaat sen beschikbaar. Informatie is verkrijgbaar op het adres van het KMBO, dat uitgaat van een oecumenische stichting, en telefonisch op nummer 01899-24041.

De Havenloods | 1989 | | pagina 4