biefstuk Nachtmode uit slaapkamersfeer <198 <198 ROLLADE V/O HAM SNITSELS RUNDER- LAFJES BIEF LAPJES ■■centrum COSMETICA hij&zij FRIKANDO V/flHflM Geen saaie ondermode voormannen DE BENEN LOPEN GEEN KOUTJE OP kilo DE HAVENLOODS - DINSDAG 24 JANUARI 1089 172 mager stukje HF kilo minder gehakt 098 Gehakt h.o.h. 098 magere HF kilo lekker magere n~ Nasi/Bamivlees/198 500 gram Saucüsles K98 Klaar in een wip, kilo Wb Paarde- Shoarmavlees yi98 heerlijk, 500 gram "9 b w w w w VOOR DE SOEP: VAN HEI PM8K Lams Ian 4?81 VftH minder de nart snel KOGEU M soepvleesEQfl gratis mergpijp, *190 500 gram Ub schenkel met EEN STUKJE: Gek. worst 250 gram Leverworst 250 gram Paardeworst Wat roklengte betreft „mag" tégenwoordig alles: kort, knie- omspelend, lang. Vrouwen die het leuk vinden om met de kor te mode mee te doen, willen echter hun benen geen kou la ten lijden. En dat hoeft ook niet, want er is beenmode in dikke kwaliteiten, van 30 en 40 denier en meer. Bovendien zijn speciale warmte-isolerende materialen gebruikt, zoals een menging van 70% fijne wol en 30% polyamide. De dikke panty's zijn dus warm, maar niet minder kleurig. Sprekende kleuren, zoals rood, groen en blauw, doen het goed in uni-uitvoeringen. Niet iedere vrouw kiest voor een maillot of een dikke, niet doorschijnende panty. Geen pro bleem: ook in het gedessineerde genre is keus genoeg. We signale ren panty's met een all-over jac quard dessin, een enkele roos op de enkel, bijzondere variaties op de gewone naad en folklore in de vorm van kleurige streep- en zig zag-motiefjes. Actueel blijven flock-dessins, die niet zijn ingebreid, maar op het breisel zijn aangebracht. Ook het gebruik van strass-steentjes hoort er nog steeds bij. We zien veel subtiele werkjes net boven de enkel en meestal maar op een been, zodat het geraffineerde ef fect versterkt wordt. 9 Een jarretière met kant en noppen uit de ten Cate Fantasy collectie. chique nachtmode niet ruim, maar volgt de lichaamscontou ren, zoals het hoort in de boven- mode. MANNEN De nachtkleding voor mannen heeft eveneens veel weg van vrij etijdsmode, die je ook kunt ge bruiken om in te slapen. Er zijn sportieve, pyama's met lange of korte broek, uitgevoerd in ver- Van top tot teen Clinique lanceert een drietal oogmake-up produkten, die eenvoudig en snel aan te brengen zijn. Supermascara is verkrijgbaar in drie kleuren: diepzwart, bruin en blauw. De eyeliner Touch Liner is er in zes tinten: bruin, matzwart, groen, grijs vermengd met sepia, blauw en blauw/groen. De oogschaduw in crème- vorm kan met de vingertoppen worden aangebracht. Het pro- dukt is te gebruiken als oog schaduw, highlighter of als basis voor de oogmake-up. Clinique heeft de bestaande lijn uitgebreid met een crème kleurige basistint en de kleur violet. 9 Vrouwen die 's avonds thuis elegant gekleed willen gaan, kunnen kiezen voor een lang, soepel negligé met bijpassende jas. Nachtmode uit de collectie van Triumph International. schillende dessins. We signale ren onder andere nautische in vloeden in kleuren en streepmo- tieven en grafische dessins. Ghèn is een zogenaamde pre-odorant. Het is een zachte crème, die zowel onder de ok sels als voor de voeten of an dere plaatsen waar transpira- tiegeur ontstaat, kan worden gebruikt. Het produkt vermin dert de normale, gezonde af scheiding van transpiratie- vocht niet, maar voorkomt wel de hinderlijke gevolgen daar van. Ghèn is geurloos; er is dus geen parfum aan toege voegd. Juvena gentle building mas cara bestaat uit een zachte, crèmige emulsie. De formule is gebaseerd op „Chitin S". Dit is een fijne substantie die de wimpers bedekt met een be schermende film en tegelijk de wimperhaartjes verzorgt en verstevigt. De mascara bevat een parfum en is verkrijgbaar in de kleuren groen, blauw, bruin en zwart. HIT Speciaal voor jonge dames introduceert Yves Rocher Hit. Deze serie bestaat uit huidver- zorgingsprodukten, make-up en deodorant. De verzorgings serie is op basis van papaya - een exotische vrucht - ontwik keld. Er zijn drie produkten: een reinigingsgel voor het ge zicht en de oogleden, een dag crème en een gel-masker. De produkten zijn verpakt in een tube. Hit couleur brengt schuif doosjes met daarin vier kleu ren oogschaduw en een rouge. Er zijn vier combinaties, va riërend van felle tinten tot pastels. De serie biedt bdk" een gecombineerde mascara en khöipotlood in dezelfde kleur. Hiervan zijn zes tinten lever baar. In de serie Hit exotic vinden we twee deodorants: corail met de geur van passievrucht en lagon met een kokosgeur. EXTASE Onder de naam Extase for men presenteert Koninklijke Sanders een geurlijn voor mannen. Er zijn drie geurty- pes: green, sportief en citrus- fris; red, een warme oriëntaal se geur; yellow, subtiel en klassiek. Elk type biedt de man een after shave, een bad- /douchegel, een deodorant en een zeep. De geurvarianten zijn herkenbaar aan de kleu raccenten op de zwarte ver pakking. Ook voor de vrouw brengt Koninklijke Sanders een geur- serie. Flair combineert exoti sche vruchten met jasmijn, amber, patchouli en sandelno- ten. De lijn bestaat uit een eau de toilette, een lotion voor het lichaam, een deodorant en zeep. OUDER WORDEN Vichy ontwikkelde een wa pen in de strijd tegen huidver- oudering: Serum vital met li- posomen. Liposomen zijn mi croscopisch kleine bolletjes. Deze bolletjes dienen de opna me van de werkzame stoffen in de huid te bevorderen. Vol gens Vichy verbetert de condi tie van de huid al na één week gebruik. Na regelmatige toe passing wordt de huid steviger 9 Met de New wave wax van Wella kan het haar naar wens worden gemodelleerd. en vervagen rimpels. Serum vital mag dagelijks worden gebruikt. Het produkt is ver krijgbaar bij de apotheek. Ook RoC brengt een. pro dukt dat het verouderingspro ces van de huid tegen moet gaan. Myosphere is er vooral op gericht het voedingstekort in de huidcellen op te lossen. Volgens RoC bevordert het produkt de zuurstofvoorzie ning in de huidcellen, stimu leert de groei van de cellen en reguleert het vochtgehalte. Myosphere kan dagelijks wor den gebruikt, zowel 's mor gens als 's avonds, en is ver pakt in een flacon met hygië nisch doseerpompje. Voor het verbeteren van het aapzien van de ouderworden- de huid brengt Korff de lijn Energia Vitale. De produkten in deze serie dienen er voor te zorgen dat rimpels worden verzacht en de huid weer glad en stevig wordt. De anti-rim pellijn biedt diverse produk ten, waaronder een ampullen- kuur. Deze kuur bestaat uit acht ampullen, die over een periode van veertien dagen worden gebruikt. SHAMPOO Wella introduceert een shampoo voor grijs en ver geeld haar. De milde lifetex zilvershampoo geeft het haar een zilverglans en geen blau we gloed. Op blond haar heeft de shampoo een matterende werking. New wave wax van Wella is een styling produkt, waarmee het haar naar wens kan wor den gemodelleerd. De wax is kneedbaar en wordt niet hard in het haar. Het produkt wordt gebruikt als het haar droog is. SUN COLOURS Voor skiërs brengt Piz Buin de Ski Combi sun colours: zonbescherming in zakfor maat in vijf kleuren. De basis is een tube huidcrème (factor 6) met in de dop een lippenbe schermer. Wie de lippen elke dag een ander kleurtje wil ge ven, kan kiezen uit de tinten roze, lila, oker, wit en aqua. Deze lippenstiften worden in losse schroefdopjes bijgele verd en passen dus op de tube crème. De Cold air protection cre am van Piz Buin is een crème die de huid tegen de koude beschermt tijdens wintersport en buitenactiviteiten. De crè me bevat isoparaffine, talk en glycerine en biedt bescher ming tegen UV-A- en UV-B- stralen (factor 4). De crème kan het beste bij kamertempe ratuur worden gebruikt. UW OOGARTS VERWIJST U NIET VOOR NIETS NAAR OCULENTI. ■„de tweede huid" te prikkelen. Er zijn onge twijfeld nog man nen die zich niet interesseren voor ondermode. Het maakt hen niets uit wat voor onder goed ze aan heb ben, als het maar prettig zit. Confec tiebedrijven die zich hebben gespe cialiseerd in on dermode voor mannen proberen de belangstelling van de man voi Een merk als Hom richt zich ken aan de mannen met grote in eerSte instantie op trendge- snorren, die vroeger gingen voelige mannen. Deze groep pootje baden; Hom speelt in stelt veel belang in het uiter- op de individualiteit van de lijk: boven- en sportkleding, accessoires, geuren en huid- verzorgende produkten. Ook ondergoed kiezen deze heren veelal met zorg uit. Ze zijn duidelijk modebewust en wil len geen saaie onderbroek. Saai kan je de ondermode vaardigd Hom dan ook niet noe- zijde, probeert dat te doen door met „gedurfde" onder mode voor de dag te komen. Een belangrijk onderdeel van de ondermode-collectie wordt gevormd door de boxershorts. Deze zijn ver katoen of zuiver de combinatie Of het nu gaat om de zwart met wit of bedrukt met witte singlets en slips, de een exclusief motief, zwart met wit afgebiesde mo dellen, de marineblauw-met- 9 Een short en een shirt van wit slips, de bedrukte boxers- katoen uit de collectie van horts of de outfit die doet den- Hom (Intermodis bv). Elke vrouw staat het vrij zelf te bepalen waarin zij slaapt. De een geeft de voorkeur aan een ouderwetse nachtpon; de ander kiest liever een pak, bedoeld om zowel in te slapen als om te dragen als je een avond gezellig thuis bent en niet weg hoeft. De slaapkamersfeer is bij deze jogging-achtige nacht kleding verdwenen door toepassing van grappige ap plicaties, polokraagjes, borstzakken, schouder- en elleboogstukken Ook kleuren en dessins hou den ons wakker. In plaats van slaapverwekkende pasteltinten zien we nu pyama's, nachthem den, bad- en kamerjassen in hardroze, groen, blauw, mint, turkoois en zwart/wit-combina- ties. De dessins zijn vrolijk: pin- guins, sneeuwpoppen en -land schappen, getekende kleurige motiefjes. NOSTALGIE Nostalgie speelt deze winter een niet geringe rol in de nacht en thuismode. We komen nacht kleding tegen in bonte ruitdes- sins, krijt- en overhemdstrepen en contrasterende biezen in com binatie met effen stof. Naast stretch badstof en tricot duikt de ouderwetse, katoenen flanel op. Zelfs de geruite flanel len kamerjas van vroeger met glanzende biesjes, bindceintuur en sjaalkraag is terug van weg geweest. Er zitten nu echter wel schoudervullingen in. Bij Oculenti bent u zeker van deskundig advies en goede begeleiding wanneer u contactlenzen wilt gaan dragen. De Oculenti-specialist meet u onder medisch toezicht lenzen aan. In samenwerking met de oogarts adviseert hij u het geschikte lenstype. Kom voor een vrijblijvende en gratis proefpassing naar Oculenti. Of vraag eerst uitgebreide informatie aan. Het boekje 'Lenzen op 't oog' ligt voor u klaar. Wanneer u beslist vóór 26 februari 1989 lenzen aan te schaffen, kunt u rekenen op honderd gulden korting op uw eerste set contactlenzen. Oogziekenhuis, William Boothlaan 16, OCUlSTlti 3012 VJ Rotterdam, Tel.: 010-4119705/4121084. contactlenzen OCULENTI CONTACTLENZEN. GOED BEKEKEN ZEKERHEID. misstaan op een feestje, want de modellen, dessins en soepele, al dan niet glanzende, materialen zijn ontleend aan avondkleding, tot en met de roos in het decolle té. Voor een statig effect zorgen plaatselijk smockwerk en plooit jes, aangebracht op de schouder partij, die vaak is voorzien van vullingen. Natuurlijk valt deze De lange nachthemden van opa en oma zijn ook weer uit de kast gehaald. Ze zitten ruim en hebben een knoopsluiting voor en splitten aan de zijkant. Ze zijn uitgevoerd in kleurig geruite fla nel of in een folkloristische stijl, gemaakt van effen witte katoe nen batist, met borduursels en ruches van broderie. FEEST Wat heeft nacht- en thuismode nu met feest te maken? Wie een avondje uit gaat, trekt toch geen nachtgewaad of negligé aan? Toch zou deze nachtkleding niet

De Havenloods | 1989 | | pagina 2