Olympisch kampioen ijskonijn onder tennissterren noaorp weer t in Sportpaleis 1 «sss-ir in 2.898.-1 1 1.198.-11 «SS 1.498.- •SsSTl 1.898 Slowaak brak door in Ahoy ■■gil 1 3.998.-1 11 s»ssa- n 5* 39.-1698.- 4.998. Hssfea nAO 1-1198-" 598.- DONDERDAG KOOPAVOND swsrHlSssSr Belangstelling voor loges bijzonder groot DE HAVENLOODS HET ZUIDEN HOLLAND SILHOUET DONDERDAG 26 JANUARI 1989 De opzet was fraai, rui mer ook dan rond de om lopen van Ahoy'. Boven dien was er ruimte voor bedrijven die zich uitge breider konden presen teren. Toch bleek het Promodorp, in de IJssel- hal, een nieuwe service aan het bedrijfsleven en ook aan het publiek, een minder groot succes dan verwacht. Buitendijk: „Het blijkt dat Neder land nog niet rijp is voor een dergelijke opzet. Zo wel de reacties uit het bedrijfsleven als van het publiek waren tegenval lend. Vandaar de terug keer naar het Sportpa leis". Als 'vanouds' kunnen de vele duizenden bezoekers van het ABN -Wereldtennistoernooi weer op gezellige wijze het kijken naar de tennistop af wisselen met een bezoekje aan de stands vol sportartikelen, sport- en vrijetijdsmode en luxe kado-artikelen, die di- rekt achter de tribunes gesi tueerd zijn. Om de tennisbezoeker rustig te kunnen laten genieten van een hapje'en een drankje is als extra horecafaciliteit gekozen voor een 'bruin' café, dat ge bouwd zal worden tegenover het restaurant op de eerste verdieping. De belangstelling voor het Promodorp mocht dan onder de maat blijven, voor het vip- gebeuren stond het bedrijfsle ven in de rij. Alle 175 loges en 30 zogenaamde 'hospitality units' waren binnen de kortste keren uitverkocht en ook dit Hij kreeg het goud omhangen van de vroegere Noorse Davis Cupspeler dr. Jan Staubo, lid van het IOC, en hij wuifde en zwaaide en zei later: „Die Ko- reanen hebben voor mij ge klapt. Ze gingen er zelfs bij staan. Niet alleen omdat ik een goede speler ben, maar - denk ik - omdat ik ook een beetje speciaal voor hun had gespeeld. En hóe hij had gespeeld. Als ooit met 'boter en suiker in maken' op zijn plaats is, was het wel deze keer. Afgezien van de eerste set die hij in veertig minuten door twee servicebreaks kwijt was om dat hij in die periode totaal geen vat had op de service van de Amerikaan, die hij in die eerste set liefst tien maal fout returneerde en waar hij maar één gescoord punt tegen over kon stellen. Blessure Seoel was de eerste, en naar later bleek, enige toernooizege voor Mecir, die trouwens over het geheel gezien een meer dan merkwaardig jaar beleef de. Hij was in de lente lange tijd uitgeschakeld wegens een rugblessure, waardoor hij toernooien miste als, achter eenvolgens, Ede, de Nations Cup in Düsseldorf en Roland Garros. De kwetsuur ontstond begin april toen hij met zijn Davis Cupteam aan het trai nen was voor de komende uit wedstrijd tegen Zweden. „Plotseling, na een harde ser vice, kreeg ik een enorme steek in het onderste deel van mijn rug. De pijn was zo hevig dat ik meteen naar een dokter ben gegaan, die vond dat er zo'n grote spanning op de spieren stond, dat hij een dag wilde wachten voor verdere consul tatie. Maar eenmaal thuis bleef ik zo veel pijn houden dat ik een specialist opzocht, die een röntgenfoto maakte, waarop evenwel niets te zien was. Hij heeft me toen een stuk of wat injecties gegeven. Vier dagen heb ik gerust voor dat ik weer kon gaan tennis sen en mee kon naar Zweden. Ik had er nog wel last van, maar niet zo erg als eerst. Maar na die wedstrijd werd het verschrikkelijk en toen wij thuiskwamen had ik echt het idee dat ik nooit meer van mijn leven zou spelen. Intus sen werd duidelijk dat er een wervel in mijn rug verschoven was en omdat ik geen trek in een operatie had, raadde de dokter mij aan strekoefenin gen te doen, wat ik een maand lang volgehouden heb. Tus sendoor bezocht ik ook nog fitness-centra en nam speciale baden. Ik ben toen meegereisd naar Düsseldorf, maar heb er niet gespeeld, zodat ik me lang kon voorbereiden op Wimbledon." Zonder overdrijving had dèt de eerste toernooizege voor Mecir kunnen opleveren. Nee, moeten opleveren. De man die vrijwel het hele Zweedse ten nis rugrillingen bezorgt gaf echter op het groenste en hei ligste tennisgras ter wereld niet thuis tegen Stefan Ed- berg, die hem tijdens de eer der genoemde Davis Cupwed strijd ook al had verrast als een beker koud water tijdens 'n warme douche. De beslis sing in die wedstrijd in Norr- köping, indoor op tapijt ge speeld, viel in de laatste (vijf de) partij van de ontmoeting. De stand was dus 2-2, voorna melijk wegens de twee neder lagen van Mats Wilander. ^edereen heeft nu wel zo ver baasd opgekeken dat 'Wille' in de jongste Davis Cupfinale van Carl-Uwe Steeb verloor, maar op 8 en 10 april had hij het respectievelijk tegen Me cir (in drie sets) en Srejber (in vier) ook al laten afweten. De climax kwam tot een hoogte punt, bij de stand in de laatste set van 3-0 en 4-1 voor Mecir en nadat Edberg terug had ge broken tot 4-4, zelfs nog op 6- 5 en 30-gelijk op Edbergs ser vice. Dus op dat moment nog maar twee punten en de Davis Cupfinale was tussen Duits- land en Tsjechoslowakije ge gaan. Maar een uiterst geluk kige volley uit een onmogelij ke positie van Edberg maakte de Slowaak zo van streek dat hij geen bal meer sloeg en met 9-7 trok Edberg Zweden de halve finale in. Revanche Miloslav Mecirs revanche had in de halve finale op Wimble don kunnen plaatsvinden, na dat hij Mats Wilander in drie sets eenvoudig aan de kant had geschoven. Wilander, die kampioen-volle-broeken on der de Zweden is, als de naam Mecir valt. In 11 ontmoetin gen klopte hij de jonge man met het sikje maar 4x. Edberg was opnieuw in verslagen po sitie op het centre court van Wimbledon en Mecir leek op weg naar een finale, die hij, gelet op Beckers matige vorm toen, ongetwijfeld had gewon nen, een moment waaraan hij nog wel eens met spijt zal te rugdenken. „Jazeker. In de derde set, toen ik al met 2-0 voorstond, kwam ik 0-40 op Edbergs service, maar hij won toch nog dat punt en ging vanaf dat moment af sterker spelen. Na een break in de vijfde set op zijn service begon hij ook nog geweldig goed te returneren, te gek eigenlijk. Ik kon er niets tegen doen, hoe wel ik nog eens hoop een vijf de set tegen hem te spelen, met 3-1 voor te staan en dan iets meer geluk te hebben dan op Wimbledon". Die vijfde set kwam al snel, in Seoel, waar hij eindelijk zijn gram haalde (3-6, 6-0, 1-6, 6- 4, 6-2) in de halve finale. Het hele Olympische toernooi door had Stefan Edberg gewe zen op de man die hem als enige van Olympisch goud kon afhouden: Miloslav Me- cir. En zo geschiedde. Het was notabene 1284 dagen, nadat Mecir uit de anonimiteit was getreden. Die geboorte deed zich, zoals met veel andere toppers, voor in de kraamka mer bij uitstek: Rotterdam, in het Sportpaleis Ahoy, waar bijvoorbeeld ook Stefan Ed berg voor het eerst van zich deed spreken met zijn halve finale in 1984 (verloren van Lendl). De dag: 30 maart 1985. Het was het dertiende ABN-toernooi, het eerste zon der ook maar een geplaatste speler in de finale. Hieronder het lijstje van Me cir toen: eerste ronde: 5-7, 6- 1, 6-1 tegen McNamee; tweede ronde: 6-2, 7-6 tegen Jarryd; kwartfinale: 6-4, 6-2 tegen Boris Becker; halve finale: 6- 3, 6-3 tegen Nyström; finale: 6-1, 6-2 tegen Jacob Hlasek. Het was een toernooi met sen saties, maar zonder bijzonder attractief tennis. Grijze mui- zentennis, oordeelde ik toen over Mecir, die de stier als sterrenbeeld heeft, de kat wordt genoemd wegens zijn sluwe spel en die als sportvis ser altijd de ambitie had en heeft een kanjer aan de haak te slaan. Wat hem prompt in Seoel overkwam: een goud- Klasse-opruiming HIER SLECHTS ENKELE VOORBEELDEN: )pruiminq van klasse eiken sfeermeubelen. Burchthuys Interieur de grootste eiken speciaal zaak van de Randstad houdt een klasse-opruiming. De allermooiste eiken klassemeubelen voor zeldzaam lage prijzen!!! Bankstellen, kasten, eethoeken, salontafels, slaapkamers, kwali- teit voor iedereen betaalbaar, een zee van eiken meubelen nu in deze klasse-opruiming extra voordelig!!! i 1 Mooi solide eiken I 1 kwaliteitsbankstel II als 3-1-1 in zuiver 9 1 rundleer van 4.89». i 1 Luxe bankstel 14 met 5 jaar garantie op blijvend zitcomfort üfi i I 1 zadelzitstoelen van Prachtige toogkast (-QO met mooie vitrine van m OIIO van 2.198.- van 1.098-- Uniek bankstel eenkuipkussenmet binnenvering in het mooiste rundleder uitgevoerd, exclusie model (3-1-1) van op 250 cm Een schitterend systeem f .090. Schitterende stoffen leverbaar nu..- boekenkast geheel massief van 8 bergruimte van Staande asbak gg van 3.598.- Burchthuys Interieur ROTTERDAM Pr. Alexanderpolder (volg borden Lage Land) Berlagestraat, hoek Henk Speksnijderstraat 4 telefoon 010-4 56 48 22 Maandag v.a. 13.00 uur geopend 's Gravelandseweg 600 Schiedam 010-4 73 83 93 bankstellen in st°ri eiken. k|asse-opruim/ng. I stg ,|W slag door Bep van Houdt Jimmy Connors die een geintje maakt tijdens een wedstrijd, of met zijn ar men pompt na een fantas tische winner. Of McEnroe die uitvaart tegen een um pire, hoog in de stoel. Ivan Lendl die met zijn racket tegen zijn schoenen tikt voor hij gaat serveren, ook al speelt hij op gras. Het zijn allemaal gewoontes, ingeburgerde begrippen bij het publiek. Maar wie ziet Miloslav Mecir ooit uit de bol gaan, zoals Connors of McEnroe? Wie heeft hem ooit zien schelden als Mac of adrenaline zien opwek ken als Jimbo? En toch zijn er van die ogenblikken waarop hij zijn emotie toont. Vrijdag 30 september was de dag en op het programma van de Olympische Spelen stond de finale van het herenenkel spel. Het was matchpoint voor Miloslav Mecir in zijn eind strijd tegen de Amerikaan Tim Mayotte, die zijn moeder had meegebracht, zijn moeder die pas voor de tweede keer live een westrijd van haar Timmie aanschouwde. Maar er hielp geen lieve moeder meer aan voor Mayotte, want hij was door de tovenaar met het racket compleet naar de nederlaag gedrukt. En na het bevrijdende moment, toen hij de kimmen van een gouden horizon begon te ontwaren, snelde Miloslav Mecir naar het net en wierp zijn racket méters de lucht in. Zo'n ex plosie van genot was zelden geregistreerd bij de man uit Bojnice, niet uit-Tsjechoslo wakije, maar - zoals hij mee deelt: - „uit Slowakije". jaar is er weer een speciaal vip-dorp ingericht. Wat Buitendijk betreft mag de wielerbaan liever vandaag dan morgen verdwijnen uit Ahoy'. Hij zegt: „Buiten het feit dat ik denk dat het goed is voor Ahoy in zijn totaliteit, nemen de mogelijkheden voor het tennistoernooi ook enorm toe. We kunnen nog meer lo ges op het middenterrein plaatsen. En daar is duidelijk behoefte aan".

De Havenloods | 1989 | | pagina 23