Rietzeilers evenaren succes met optocht en Brandersbal John Kraaykamp in klassieker 'Cuckoo!' Schiedams Nieuwsblad Presentatie bedrijven stak schril af Prijswinnaars Voorlichting openbaar vervoer voor ouderen Snoepreis ambtenaar? Jeugd viert ook carnaval Cursus toneel voor jeugd Yoga voor ouderen Prins bezoekt De Wegwijzer Medium te gast bij Harmonia Arbeidsmarkt gestabiliseerd DINSDAG 31 JANUARI 1989 5-496 DE HAVENLOODS- SCHIEDAM Al vóór enen zaterdag was het dui delijk dat er iets in Schie dam ging plaatsvinden. De carnavalsvereniging De Rietzeilers maakte zich op voor de vijftiende optocht door het centrum. Een cir ca twee kilometer lange, vrolijk versierde stoet trok door de stad. Vooral vere nigingen en particulieren hadden veel werk besteed aan hun presentatie; die van de deelnemende be drijven stak er schril bij af. Zaterdagavond werd het succes van vorig jaar geë venaard met een groots Brandersbal in de Blauwe Brug. Over het eerste weekeinde tonen de Riet zeilers zich dan ook dik te vreden. Voor het 15e achtereenvolgen de jaar trok een carnavals stoet door het centrum. Circa 75 eenheden hadden zich dit maal ingeschreven voor deel name. Voorzitter Piet Dries van de Rietzeilers heeft des tijds aan de wieg gestaan van de eerste optocht. Hij duikt in zijn herinneringen: „Het be stuur had gevraagd of we met de auto naar het stadhuis wil de komen waar de sleutel zou worden overhandigd aan Prins Carnaval. Er waren vier De jeugd van SFC was ook present tijdens de optocht (foto's Roel Dijkstra). mmnrn swt (pziï m Bï'zmm ww ■mi wz# wCHtN v i s, '>i -i si mm mm m mm auto's die we met luchtballon netjes en slingers versierd hebben en dat was dat. Met elkaar hebben we in de loop der jaren de optocht uitge bouwd". Nadat hij als organisator ja renlang 'de handjes vol' had aan het in goede banen leiden van de optocht, reed Piet Drees nu voor het eerst op de Prinsenwagen mee. Vanaf die plaats heeft hij een blik kun nen werpen op de deelnemers van de optocht. „De particulieren en vereni gingen die meegedaan heb ben, zijn allemaal creatief be zig geweest", constateert de voorzitter van de carnavals vereniging. „Alleen de bedrij ven vielen een beetje uit de toon. Een paar hebben een leuke presentatie, maar het merendeel voert alleen recla me. We hopen dat de bedrij ven er volgende keer een paar dubbeltjes meer tegenaan gooien en iets uit het maat schappij of politiek leven als onderwerp kiezen voor hun presentatie. We sturen na tuurlijk niemand weg, ieder een mag volgende keer ook weer gratis meedoen maar we zouden het wel graag anders zien", aldus Piet Dries die ook meent dat de stoet nooit lang genoeg kan zijn. Hij was het overigens roerend eens met de jury die de deel nemers aan de optocht op ori ginaliteit, creativiteit en car navaleske sfeer beoordeelde. Ook jurylid Sjef Henderickx roemt de inzet van particulie ren en verenigingen en vindt het bedrijfsleven daarbij ma tig afsteken. „Daarom hebben wij geen tweede prijs in deze categorie uitgereikt. Er is bij de bedrij ven kennelijk weinig animo om er veel werk aan te beste den. De jeugdvereniging El- dos daarentegen sprong er echt uit. Het was een heel ent housiaste club en kreeg behal ve de eerste prijs in hun cate- I Vooral de verenigingen en particulieren hadden veel aandacht besteed aan hun presentatie. gorie ook de Grote Prijs van Schiedam. In de ogen van de jury was dit de meest carna valeske groep in de optocht". De prijswinnaars werden al tijdens de optocht bekend ge maakt. De bekers en bijbeho rende prijzen werden 's avonds in de Blauwe Brug uit gereikt. Het Brandersbal zou tot 02 uur onvermoeibare Schiedammers bezighouden. Circa 300 bezoekers, waaron der vier gastverenigingen, ontzenuwden de uitspraak dat carnaval boven de rivieren niet kan worden gevierd. Lydia Verwaal, woordvoer ster van de Rietzeilers om schrijft het Brandersbal als 'gezellig' en het publiek als 'enorm enthousiast'. „Ook onze gasten merkten op dat ons publiek zo enthousiast is. Opvallend was ook dat er zo veel jonge mensen bij waren". Of het carnaval na 17 jaar in Schiedam is ingeburgerd? Ly dia Verwaal: „Het blijft moei lijk. In het zuiden wonen we natuurlijk niet. Dat je niet iedereen in Schiedam er warm voor kan krijgen, weet je. Rob Schouten van het Sportfondsenbad Schiedam werd uitgeroepen tot zwarte schaap, omdat zijn inspanningen het bad te promoten waar schijnlijk tevergeefs zijn. In de categorie Verenigin gen won Eldos de eerste prijs, maar kreeg zaterdag avond tevens de Grote Prijs van Schiedam uitge reikt. Bij de particulieren ging de groep 'Sneeuwwitje en de zeven dwergen' met de eer ste plaats strijken. De fir ma Nico Verken haalde de eerste prijs in de categorie bedrijven. De pechprijs tenslotte ging naar de Spaland Ruiters. SCHIEDAM— De heer Rit- man zal op woensdag 8 febru ari voorlichting geven over het openbaar vervoer aan ouderen vanaf 55 jaar. De bij eenkomst vindt plaats van LUNCHCONCERT— In de aula van het Stedelijk Mu seum wordt op woensdag 1 februari om 12.30 uur een gra tis concert gegeven. Hendrik Jan Brethouwer (hobo) en Ko van der Velpen (piano) zullen werken van Schumann en Pixix ten gehore brengen. Be zoekers ontvangen bovendien een gratis kop koffie. Wegener Huis-aan-huisbladen B.V., HOOFDKANTOOR: Prins Hendrikkade 12-16, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Kantooruren: maandag t/m donder dag 08.30-17.00, vrijdag 08.30-16.00 Telefoon (centrale): 010 - 4.699.911 Telex 23196 Telefax 010-4699362. DIRECTIE: V. Doorn/P. Bakker/J. Parser WEGENER-bladen verschijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplaag van ruim een miljoen exempla ren. Hiertoe behoort: Schiedams Nieuwsblad Verschijnt elke dinsdag huis-aan-huis in Schiedam, Groenoord en Kethel. Nwe Vlaardingse Courant Verschijnt elke dinsdag huis-aan-huis in Vlaardingen. DUO'S (rubrieksadvertenties): 010- 4.699.444 KANTOOR: Hoogstraat 122,3110 AH Vlaardingen, Postadres: postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Kantooruren: zie hoofdkantoor. 010- 4.346.711 ACCOUNTMANAGER: C (tel privé 01891-13230) ADVERTENTIEVERKOOP: SCHIEDAM: Hans Ivo (tel. privé: 010-4.650.272). VLAARDINGEN: Hans Post, Nico Heynen, (tel. privé: 010-4.101.215). REDAKTIE: Hoogstraat 122,3131 BP Vlaardingen, postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. tel.: 010-4.352.911 CHEF-RED.: J. Deijbel. RED M. Ames, L. Visser, S. de Ligt. CORRESPONDENT Schiedam: W. Wesdorp1 Sportcorrespondent Sportcorrespondent Vlaardingen: P.Spek (010-4.352.615). ADMINISTRATIE: Pr. Hendrikkade 12-16, postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010-4.699.911. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep. Bezorgklachten: 010 - 4.699.201 10.00 tot 12 00 uur in Tref punt Oost aan de Celsius- straat 2. Ritman zal in het bijzonder ingaan op de aanleg van de metro en de sneltram en op het vandalisme. Ook zullen twee filmpjes worden ver toond. De toegang tot deze voorlichtingsbijeenkomst is gratis. Els Hellwig. SCHIEDAM Raadslid Els Hellwig (CDA) stelde tijdens dé commissieverga dering Welzijn en Cultuur een uitstapje van ambte naar Hakkenbroek naar de Nederlandse Antillen aan de orde. Het raadslid had uit de pers moeten vernemen dat de heer Hakkenbroek in verband met de tentoon stelling Bida I Koló naar de Antillen was gegaan. Dit wekte haar verbazing, daar ten eerste de commissiele den niet op de hoogte wa ren gebracht en ten tweede de directeur van het Stede lijk Museum reeds naar de Antillen was geweest. Het CDA-raadslid eiste dan ook opheldering van wet houder Hafkamp. Hellwig: „Het is gek dat wij niet geïnformeerd zijn. Ik ben benieuwd wat het motief van deze reis was en wat de kosten waren". Hafkamp maakte duidelijk dat Hakkenbroek de cata logus was gaan brengen en dat zijn bezoek tevens pro motie van de tentoonstel ling tot doel had. Dit antwoord kon Hellwig niet overtuigen en zij eiste een verslag over de reis. Hellwig: „Het is mij nog niet duidelijk waarom dit bezoek heeft plaatsgehad. Het heeft alle schijn van een snoepreisje". SCHIEDAM Elf Schiedam- se jongens zijn tot en met 7 februari in de adelstand ver heven. Althans, bij de carna valsvereniging De Rietzeilers dan. Met de Senaat van Prins Frans de Tweede als voor beeld presenteert het elftal zich als de Jeugd Raad van Elf. Onder leiding van Prins John maakt de jeugd ook ditmaal weer vast onderdeel uit van het Schiedamse carnaval. In fraaie pakken gestoken gaan de 'heren' mee met optredens van De Rietzeilers, zoals op 6 februari naar Naaldwijk. Ook in de bejaardentehuizen ter plaatse is de jeugd present. Hoogtepunt voor de Jeugd Raad van Elf is natuurlijk het jeugdcarnaval in de Blauwe Brug, aan het Bachplein in Noord. Op zondag 5 februari is het Prins John die de scep ter zwaait in het wijkcentrum, dat de thuisbasis is van de carnavalsvereniging. Alle kinderen zijn die middag welkom vanaf 14 uur. De leukst verklede kinderen krij gen bovendien een prijsje. Ook is buikspreker Henk Driesen aanwezig met zijn pop. Toegangsprijs voor dit jeugdcarnaval is een rijks daalder. i De Jeugd Raad van SCHIEDAM— Wijkcentrum 'De Erker' start in februari met toneelcursussen voor de jeugd. Voor de wat oudere jeugd biedt het wijkcentrum de workshop elementair to neel en voor de kleintjes een workshop toneelspelen. Tij dens de cursus elementair to neel zal vooral veel aandacht worden besteed aan het im proviseren. De cursus omvat acht lessen, telkens van 19.30 tot 21.30 uur op een dinsdaga vond. Op dinsdag 14 februari is er een introductieavond. De workshop toneelspelen leert kinderen de beginselen van het toneelspelen. De kin deren zullen ook aan de slag gaan met verkleedspullen en schmink. Deze cursus is tel kens op donderdag van 16.00 tot 17.30 uur. Op donderdag 16 februari is er een introduc tieles. Belangstellenden kunnen zich opgeven of nadere informatie verkrijgen bij 'De Erker', Jan van Avennesstraat 32 (te. 426 77 67 of 426 31 61). SCHIEDAM— Door het or ganiseren van yoga-lessen biedt de Stichting Gecoördi neerd Ouderenwerk mensen vanaf 55 jaar de mogelijkheid zich geestelijk en lichamelijk te ontspannen. De lessen wor den geleid door de heer M. Simon. Geïnteresseerden kunnen een gratis proefles volgen in het Kruisgebouw aan de Van Swindensingel 40. Vanaf fe bruari vinden daar de yoga- lessen plaats, telkens op woensdagochtend van 09.00 tot 10.00 uur en van 10.00 tot 11.00 uur. De kosten bedragen vier gulden per les. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij wijkpost Oost, Franklinstraat 1 la (tel. 4264195). SCHIEDAM— Prins Frans de Tweede zal een bezoek brengen aan de openbare school 'De Weg wijzer'. Tijdens zijn bezoek zal hij o.a. het witte schaap i van de school bekend ma- I ken. Het carnavalsfeest op 'De Wegwijzer' vindt j plaats op vrijdag 3 februa- I ri. Het is de eerste keer dat Prins Carnaval een school in Schiedam bezoekt. 'De Wegwijzer' organiseert in de maand februari ook twee open dagen. Op 16 fe bruari zijn belangstellen den van 09.00 tot 12.00 uur welkom en op 17 februari van 09.00 tot 15.00 uur. De school bevindt zich aan de Burgemeester Honnerlage Gretelaan 496. SCHIEDAMHet medium Rob Heeren is op donderdag 2 februari te gast bij de reli gieus spiritistische vereniging Harmonia. Het is nog een ver rassing wat er die avond zal gebeuren, want de avond wordt gevuld met 'hetgeen leeft onder de bezoekers en het medium', aldus de myste rieuze aankondiging van Har monia. Belangstellenden zijn vanaf 19.30 uur welkom in het wijk centrum 'Nieuwland' aan het Wibautplain 164. De toegang voor niet-leden bedraagt zes gulden. SCHIEDAM De eerste da gen van februari gaan in het Passagetheater niet onge merkt voorbij. Het program ma voor deze week vermeldt jazz, cabaret en toneel. In het theatercafé is donder dagavond 'Teeming Womb of Royal Kings' te zien. Teksten van William Shakespeare vor men de basis voor drie muzi kanten die op geheel eigen wijze met jazz omgaan. Dit trio is al eerder te beluisteren geweest via de Vara-radio en op het Meervaart Jazzpodium. belangstellenden zijn vanaf 21.30 uur welkom. Toegang tot het café is gratis. In de grote zaal van het Passa getheater zal Youp van 't Hek vervolgens op 3 februari voof een uitverkocht 'huis' optre den. De cabaretier maakt daarna plaats voor het toneel gezelschap dat zaterdag 'De Humorist' zal opvoeren. Met dit toneelstuk in drie bedrij ven (van John Osborne) wordt een klassieker neergezet, waarin eerder acteurs als Laurence Olivier en Paul Steenbergen triomfeerden. Ditmaal is het Johnny Kraay kamp in de hoofdrol die een verflopen derderangs komiek speelt. Hij probeert zich staande te houden in een tijd waarin het variété wordt be schouwd als een verouderde amusementsvorm. In 'De Hu morist' schetst Osborne het verhaal van deze Eddy Ross. Het is een aangrijpend toneel stuk waarin verder Nelly Frij- da, Pieter Lutz, Dorijn Cur- vers en Joep Dorren spelen. Toegangskaarten zijn ver krijgbaar f 16,-, f 19,- en f 22,-. Houders van CJP/Pas 65 krijgen drie gul den reductie. Het programma van het Pas sagetheater vermeldt verder een try-out van het Ro-theater (7 en 8 februari) en het toneel stuk Separation met Linda van Dijck en Kees Brusse (11 februari). SCHIEDAM De serie 'Cuc koo!', waarbij kinderen op een speelse manier de Engelse taal wordt bijgebracht, wordt vanaf 6 februari herhaald op de televisie. De serie wordt uitgezonden door 'The Chil dren's Channel' en bestaat uit 65 programma's van ieder vijf minuten. De uitzendtijden zijn van maandag tot en met vrijdag om 08.00 uur en om 15.30 uur. Op zondag worden de vijf af levering om 07.00 uur in één keer herhaald. 'Cuckoo!speelt zich af in een klaslokaal met de maffe on derwijzer Biffin en zijn vier leerlingen. Door de afleverin gen te volgen, zullen kinderen spelenderwijze enige basis kennis van het Engels opdoen, aldus 'The Children's Chan nel'. CENTRALE VERWARMING AIRCONDITIONING INSTALLATIE/ONDERHOUD De grafiek geeft aan de linkerkant het aantal werkloze personen in duizendtal weer, terijl de eerste horizontale lijn het aantal langdurig werklozen weergeeft, ten opzichte van de totdie werkloosheid. SCHIEDAM/VLAARDIN- GEN Het aantal werklozen is in december vrijwel gelijk gebleven, zo meldt het Ar beidsbureau Nieuwe Water weg Noord. Wel was er een stijging te constateren in de gemeente Schiedam, waar zich 45 mannelijke werklozen aanmeldden. In Vlaardingen en Maasland nam de werkloosheid met res pectievelijk 59 en 3 personen af. Bij de vrouwen daalde zowel in Vlaardingen (-18) als in Schiedam (eveneens -18) het werkloosheidscijfer. Evenals in november nam de werk loosheid in december onder de jeugdigen toe en wel met 55 mannen en 19 vrouwen. Weliswaar is in de laatste maand van '88 het aantal werklozen dat langer dan 1 jaar ingeschreven staat, afge nomen met 29 personen. Dit in tegenstelling tot voorgaande nkanden, waarin deze groep vrij stabiel was. De afname tekende zich voornamelijk af in de categorie 1 tot 2 jaar werkloos. Verder meldt het Arbeidsbu reau dat 932 mensen zich in december als werkloos lieten inschrijven, terwijl 931 perso nen hun inschrijving beëin digden. Het totaal aantal werklozen in dit gewest be draagt per 1 januari j.l. 9095.

De Havenloods | 1989 | | pagina 3