DE RENAULT 5 TONIC 0DE HAVENLOODS Vastenactie richt zich weer op Negros DE NIEUWE PRIJSWINNAAR DONDERDAG 16 FEBRUARI 1989 7-374 ROTTERDAM Gemeente werken begint binnenkort met de eerste fase van de sloop van Het Witte Dorp in Rotterdam West. De sloop wordt in twee fases uitgevoerd. In totaal moeten 273 huizen verdwij nen. De eerste fase omvat de woningen aan de Damloper-, Dremmelaar-, Karveel-, Brik- Barkas-, Fregat-, Aak-, Bot ter- en Baardsestraat. De tweede fase omvat de dan nog ongeveer resterende 150 wo ningen van Het Witte Dorp. Wanneer de slopers precies met hun werkzaamheden kunnen beginnen hangt af van de verhuisdata van de bewo ners. Het slopen van de eerste fase van de in 1923/'24 door architect prof. J.J'.P. Oud ge bouwde buurt in Oud Mathe- nesse gaat drie riïaanden du ren. Direct, daarna maakt Ge meentewerken de terreinen bouwrijp voor de nieuwbouw. Deze werkzaamheden omvat ten het volgens een nieuw stratenplan leggen van kavels, buizen en riolering. Men streeft er naar om kort na de zomervakantie-periode de eerste paal te kunnen slaan voor de eerste 134 eengezins woningen van het nieuwe 'dorp', waarvoor architect Paul de Leij een ontwerp maakte waarbij het dorpse karakter van het oude Witte Dorp blijft gehandhaaft. De huizen staan dichter bij el kaar dan elders in stadsver nieuwingsprojecten. Tuinmu ren zorgen voor de afschei ding. Zelfs de markante rood wit kleurstelling van de oud bouw nam De Leij van zijn voorganger over. De in totaal 236 nieuwe hui zen zijn bestemd voor de be woners van Het Witte Dorp en voor andere bewoners van Oud-Mathenesse. Voor de be woners die al verhuisd zijn of momenteel hun voorbereidin gen daarvoor treffen, zijn wis selwoningen beschikbaar of zij kunnen hun definitieve in trek nemen in één van de 54 nieuwbouw woningen voor ouderen van het complex 'Robbeneiland'. VLAARDINGEN/SCHIE- D AM/MAASSLUIS Voor het 26e achtereenvol gende jaar wordt de Vas tentijd benut om de aan dacht te vestigen op de ar men en verdrukten in de Derde Wereld. Daarbij staat de Vastenactie in de regio Schiedam, Vlaardin- gen en Maassluis wederom in het teken van het Filip pijnse eiland Negros. Tien tallen projecten zijn daar inmiddels van de grond ge komen met steun van scho lieren, diverse kerken en sympathisanten. Het the ma van '89 luidt 'Recht op grond op Negros'. De landbouwsituatie op Negros is schrijnend: de meeste grond is in handen van enkele grootgrondbe zitters. Tot voor kort was suikerriet het hoofdpro- dukt dat werd verbouwd, totdat de suikerindustrie in '84 instortte en velen werkloos maakte. Met be hulp van vakbonden, ker ken en o.a. Nederlandse steun worden de suiker werkers nu in staat gesteld zelf een stukje grond te verbouwen. De kennis en middelen ontbreken hen echter, zodat hulp brood nodig is. "De projecten bestaan voornamelijk uit scholing van de landarbeiders, zo dat ze bijvoorbeeld leren wisselbouw toe te passen om de produktiviteit van de grond op peil te houden. Bovendien werken we hier met projecten die safe in elkaar zitten en die niet tussen wal en schip gera ken. Maar liefst 78 procent van het geld dat wordt op gehaald, is direct bestemd voor de projecten! De woordvoerders van de Vastenactie vullen elkaar aan. Piet van Baar, Han Raeymaekers, Zwaantje Schaap en Kees van Reisen zijn slechts enkele verte genwoordigers van de twintig organisaties aan de Vastenactie deelnemen. Frappant is ook dat een meerderheid van de or ganisatie wederom Negros als actiepunt koos. Kees van Reisen: "Dat geeft aan dat mensen inte resse hebben gekregen in hun medemens op de Filip pijnen. Zeker hier in Vlaardingen is Bacolod geen loze kreet. En behalve het geld is het bewustwor dingsproces ook erg be langrijk. Als je zeven we ken bezig bent met een the ma mag je aannemen dat de betrokkenheid groeit." De organisatie maakt zich over het financiële aspect van de Vastenactie nauwe lijks zorgen. Steeds meer mensen willen bijdragen aan de totstandkoming van een betere wereld, ook dit jaar is op een aanzienlijk bedrag gerekend. Zal de Vastenactie '89 dit streef bedrag halen? "Het moet, we hebben voor f 140.000,- aan projecten geadop teerd", stelt Raeymaekers Projecten Er zijn voor dit jaar drie landbouwprojecten op het eiland Negros geadop teerd. Zoals een project om compostfabrieken op te zetten en landbouwers hierin te scholen, maar ook twee projecten waarbij aan boeren een agrarische scholing wordt gegeven, zodat zij de braakliggende grond goed kunnen bewer ken. Daarnaast worden activi teiten gesteund die de landarbeiders en kleine boeren ten goede komen: een documentatiecentrum en databank, een radiopro gramma over landhervor ming, een videodocumen taire over de verdeling van het grondbezit en scholing voor leiders van lokale boerenorganisaties. Het gironummer van de Vastenactie in deze regio is 23325. Schiedam; Kreisel Autobedrijven BV, Stationsweg 2, Tel..010-4377099. 34-HP VANAFF 18.895,-: IS BEKEND RENAULT GEEFT JE LEVEN KLEUR Er is een speciale serie Renault 5: de Tonic. Uitgerust met de schone, flitsende 1108 cm3 motor en ver krijgbaar in 3- en 5-deurs versie. De Renault 5 tonic is ook qua uitrusting een prijswin naar. Wat dacht u van zonwerend glas, wisser/ sproeier op achterruit, rechter buitenspiegel, komplete radio-voorbereiding (inkl. luidspre kers naast hoedenplank), wieldoppen a la Renault 21 GTS, sierlijke striping. Deze extra's betekenen voor u een voordeel van bijna f 1.000,-. Niet niks als u bedenkt dat u daar naast de Renault 5 Tonic (en alle andere Renault 5 uitvoeringen) pas in 1990 hoeft te betalen*, wat een rentewinst van zo'n f 1.000,- betekent. In totaal kan een Renault 5 Tonic dus een voor deel van zo'n f 2.000,- opleveren. Of u kiest voor een heel gunstige financiering*: 24 maanden 0%; 36 maanden 3,9%; 48 maanden 5,5%. De Renault 5 tonic. Kom naar ons toe voor een spran kelende proefrit. Er is al een Renault 5 vanaf f 17.625,-.** Financiering op basis van huurkoop via Renault' Financiering. Minimaal te financieren bedrag vanaf f 4.000,-, max. f 10.000,-. Aanbetaling 25%. Voor alle financieringsvoorwaarden raad pleeg uw Renault-dealer. Inkl. BTW, excl. afleveringskosten. ELKE RENAULT 5 IS N RENTEWINNAAR De woordvoerders van de Vastenactie: Han RaeymaekersPiet Baar, Kees van Reisen en Zwaantje Schaap.

De Havenloods | 1989 | | pagina 18