Tweede Brienenoordbrug kreeg feestelijk onthaal 12" II [BLIKVANGERS Ilende- 'm. KARBONADE kippe-SSS Biefiapies FILET SUKADE- ILAPJES! Waarschijnlijk lukt 't u dit jaar zelf. Spectaculair transport zonder problemen verlopen TOP 20 OPEL-©- Met korting naar j de paardenkoersen 5?8 PAARDE- HAAS f 298 POTEN Li brillenmode 'Duo Rhodos' DINSDAG 21 FEBRUARI 1989 ROTTERDAM— Onder grote publieke belang stelling is de tweede Van Brienenoordbrug op donderdag 16 februari naar Rotterdam ver voerd. De vooraf ge maakte berekeningen bleken te kloppen en zonder schade aan te richten passeerde de boogbrug achtereenvol gens de Spijkenissebrug, de Botlekbrug, de Ko- ninginnebrug en de spoorbrug over de Ko ningshaven. Directeur Noorlander van Groot- int, de bouwer van de brug, was verrast over het enthousiasme van de omstanders over dit transport. „We hadden verwacht dat er belang stelling zou zijn, maar niet dat we na de passa ges van de bruggen ap plaus zouden krijgen". door Arco van der Lee Met een vertraging van drie dagen is de tweede Van Brie nenoordbrug afgelopen don derdag in Rotterdam aange komen. Vier sleepboten en twee duwboten kwamen er aan te pas om de vijf miljoen kilo wegende staalconstructie van Zwijndrecht naar Rotter dam te vervoeren. Met hoog water vertrok het convooi 's- ochtends uit Zwijndrecht. Op de Oude Maas werden pon tons onder de brug voorzien van ballastwater. Door 15 miljoen liter water in de pon tons te pompen nam de diep gang toe van 120 tot 720 centi meter. Deze tijdrovende ope ratie was nodig, omdat het ge vaarte anders andere bruggen zou beschadigen. Aan het begin van de avond nam de Van Brienenoordbrug de twee eerste obstakels. Zon der problemen werden de Spijkenissebrug en de Botlek- brug gepasseerd. De afstand tussen het hoogste punt van de nieuwe brug en de over spanning van de Botlekbrug bedroeg slechts 30 centimeter. Applaus 's Middags en 's avonds had- 8 Het laatste obstakelde hefbrug i SPELER VAN DE WEEK: Ton Pronk (Excelsior) 1. Ed de Goeij Sparta 2. Bart Latuheru Excelsior 3. Errol Refos Excelsior Michel van Wattum Excelsior 5. Steve Wasiman Excelsior 6. Henk van Goozen Excelsior 7. Alfred Knippenberg D.S.79 8. Dean Gorré S.V.V. 9. Marcel van der Net D.S.79 André Wasiman Excelsior Hans Loovens S.V.V. 12. John van de Zwan D.S.79 Steef Buijs Excelsior Martin van Geel Feyenoord 15. Warry van Wattum Excelsior 16. Theo Speelmeyer D.S.79 Aan Leenheer Excelsior 18. Piet Wijnberg Sparta 19. Edwin Vurens Sparta 20. Kenneth Monkou Feyenoord den al duizenden mensen langs de oevers van de Oude Maas naar het bijzondere transport gekeken. Toen de helder verlichte brug om 2.30 uur de Koningshaven passeer de, had zich daar een mensen menigte verzameld. Burge meester Peper had cafés toe stemming gegeven om tot na het passéren van de brug open te blijven. De toeschouwers volgden met spanning hoe de laatste hindernis, de spoor brug over de Koningshaven, werd genomen. Toen dat zon der problemen was gebeurd, ging er een spontaan applaus op. „We waren erg verrast door het enthousiasme van de om standers", zegt de heer Noor lander, directeur van bouwer Grootint. „We hadden wel be langstelling verwacht, maar niet dat we na de passages van de bruggen applaus zouden krijgen". „Alles is donderdag volgens plan verlopen", vervolgt Noorlander. „Maar we zijn er pas als de brug boven op de pijlers ligt". De brug is in de vroege morgen van vrijdag 17 februari afgemeerd bij de voormalige scheepswerf Piet Smit. Hier is de brug drie me ter omhoog gevijzeld. Er is zo tijdens het invaren voldoende speling met het laagste niveau van de pijlers. Deze week wordt de brug tussen de pij lers gemanouvreerd. Vervol gens wordt ze 18 meter om hoog gevijzeld. Dit proces duurt circa negen uur. De brug komt vervolgens tijdelijk op een metalen glijbaan te lig gen. Pas over enkele maanden zal ze in de definitieve positie worden geschoven. Volgens het oorspronkelijke draaiboek zou minister Smit- Kroes van Verkeer en Water staat afgelopen zaterdag de brug officiéél plaatsen. Deze plechtigheid is verschoven naar aanstaande zaterdag, 25 februari. Na het spectaculaire trans port van de Van Brienenoord brug rest ten slotte nog een vraag: waarom werd voor het vervoer niet de kortere route over de Noord genomen? Vol gens Grootint-directeur Noorlander is het antwoord op die vraag eenvoudig. „Wij hebben ook aan die mogelijk heid gedacht, maar er is te weinig ruimte tussen de bo dem van de Oude Maas en de spoorbrug in Dordrecht. Het transport kon dat punt niet passeren en we waren dus ge dwongen de langere route te nemen". Speciaal voor onze lezers i I ROTTERDAM In het drafcentrum Nootdorp wordt mor gen, woensdag 22 februari een speciale Wegener Huis-aan- huisbladendag gehouden. Tussen half drie en zes uur wor den elf koersen verreden, telkens om een prijs die is ver- I noemd naar een van 'onze' kranten. U krijgt korting aan de kassa. U betaalt geen f. 8.- maar j slechts f. 2.50 voor uw toegangskaartje. I Om half drie wordt begonnen met de strijd om de Nieuws- blad Merwepostprijs, om krap tien voor drie volgt de Holland Silhouetprijs, tussen tien voor vijf en kwart over I vijf wordt er in twee manches gestreden om de extra I genoteerde De Havenloodsprijs, met tenslotte rond zes uur j de laatste koers, die om de Het Zuidenprijs. I LX Vraag het aan de Hartstichting Hartpatiënten, die met vragen zitten, bellen de infolijn voor telefonische informatie. info 9 lijn 070-614614 llekker magere I Saucijsjes Runder gehakt Gehakt h.o.h. VAM HET Ir AARD boterzacht kilo Hacheevlees 098 Nas)/BamivieesJ|98 500 gram "li Shoarmavlees >198 V00RDES0EP; soepvlees-.- gratis mergpijp, *lW 500 gram Va Schenkel met 798 Osse- Paarde- kakelvers Voor de boterham: Metworst 150 gr .88 Salami iso gr1,29 Saks 150 gr 1,50 malse Stukje rosbief 1398 lekker mager stukle van de lende Schiedam: Grote Markt 12 Tel. 010 - 473 11 30 Koopavond geopend! Wereldgebedsdag ROTTERDAM De Wereld gebedsdag wordt dit jaar ge houden op vrijdag 3 maart. De liturgie, die in de diverse kerkgebouwen gebruikt wordt, komt dit jaar uit Bur ma, het land dat dit jaar 'aan de beurt is'. Naast de gewone liturgie is er ook een jeugdliturgie. De op brengst van de collectes wordt bestemd voor Karen-refugees, - vluchtelingen uit Burma die in kampen langs de Burmaan- se grens wonen -, voor de op leiding van Leger des Heils officieren en voor het Alterna tief Adoptieplan. Liturgieën voor de diensten kan men bestellen bij me vrouw Graner, De Schepega- ten 48, 2421 TK Nieuwkoop, telefoon 01725-74579. inkoop Handelsonderneming "DE LEEUW" verkoop Voor al uw stoffeerwerk en reparaties. Wij komen vrijblijvend bij u langs voor prijsopgaaf. S 010-4.73.73.22 - 4.26.14.32. Ca. 800 kinderfilms in aparte afdelingen ca. 300 m2 Regiovideotheek BALY Dam 9-11 Schiedam 0KW26.71.26 Auto materialen jan aart ruilstartmotoren dynamo's elektrische installaties autoinbraakbeveiliging reparatiewerkplaats inbouwstation en service 10.000 km. beurten en reparaties 5 APK II KEURINGSTATION Aluminiumstraat 20, Rotterdam Industrieterrein Alexander' Tel. 010-456.12.00 Leesbrillen va 27.50 brillen konbkHenzen Grote Markt 23, Schiedam. Tel. 4267557 I ROTTERDAM.Vmmbaclitaiaat71tel '110 1"72545 MAANMI IS I ZFVENHUIZEN. Burt Bomöaat i td 01802 3050 U kunt van een echte Griekse avond genieten, met originele levende muziek van de groep Elke vrijdag en zaterdag Rotterdamsedijk 425 -427 3112 AR Schiedam Tel.: 010 - 4266122 w Grieks Specialiteiten IKLrHU> Restaurant Als u er even voor gaat zitten, zult u merken dat het best meevalt om het verbeterde aangifte biljet in te vullen. De vragen zijn helder geformuleerd. Ze zijn in een logischer volgorde gesteld. U zult zien, 't wijst zich nu vanzelf. Helemaal met de helder geschreven toe lichting ernaast. Deze loopt van a tot z met de vragen mee. Mocht u er nou niet helemaal uitkomen, dan kunt u altijd nog even de Belasting- Telefoon bellen. Zo'n 70 voorlichters zitten klaar om u te helpen met de vragen waar u moeite mee hebt. Het kan van 's ochtends 8 tot 's middags 5, van maandag tot en met vrijdag. Het nummer is 06-0543 en het kost u niets. Als u er echt zelf niet uitkomt dan kunt u bij uw eigen Belastinginspectie terecht. Daar kunt u persoonlijk worden geholpen. Denkt u er dan wel aan dat u de gegevens mee brengt die nodig zijn voor het invullen. Zoals jaaropgaven van loon of uitkering en rente afschriften van giro of bank. Hieronder vindt u het adres, het telefoonnummer en de openings tijden van uw Belastinginspectie. Belastingdienst Schiedam Inspectie der directe belastingen, Lange Nieuwstraat 193. Telefoon: 010 - 427 2911. Kantooruren: dagelijks bij voorkeur na telefonische afspraak van 8.00 tot 12.30 uur er van 13.00 tot 16.00 uur. Evenzo op de koopavonden in de maand maart van 19.00 tot 21.00 uur.

De Havenloods | 1989 | | pagina 7