Damclub Schiedam nog steeds in race om titel UYG langs V K Beste kaarten voor Harga DHS en WK bereiken hoogste punt Sportprofiel Mirjam Tilman Schiedams Nieuwsblad A I j it" Sportnieuws naar redactie Open training Jeugdsoftbal Marco Scholte en HBSS winnen spelregeltest Wandeltochten in Leiden Voeding en sport Alblasserdam geen obstakel WSÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊSÊk nu in de middenmoot genesteld. DE HAVENLOODS DINSDAG 28 FEBRUARI 1989 9-500 SCHIEDAM Clubbladen en berichten voor deze pagina kunt u sturen naar de sportre dactie van het Schiedams Nieuwsblad, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Het is ook mogelijk berichten telefo nisch door te geven, tel. 4352911. SCHIEDAM De jeugdafde ling van softbalvereniging Schiedam organiseert op zon dag 5 maart a.s. een zgn. open-training. Van 10 tot 12 uur kunnen meisjes van 10 tot 18 jaar meetrainen. Voor een vang- handschoen wordt gezorgd. Onder leiding van een aantal selectie-speelsters en alle trai ners zal vooral aandacht wor den besteed aan enige basis vaardigheden. Na de pauze (met demonstraties van het eerste team) wordt van 11.30 tot 12 uur een onderlinge in- doorwedstrijd gespeeld. Geïnteresseerden kunnen zich van 10 tot 12 uur melden bij sporthal Oost in Schiedam. Informatie, tel. 4704086. SCHIEDAM De door de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging georganiseerde spelregelwedstrijd voor junio ren, gehouden op 16 februari jl-, kent de volgende uitslag. Individueel klassement: 1. Marco Scholte (WK) 131 punten; 2. Arjan Gijze (HBSS) 124 punten; 3. Winny Otten- hof (PPSC) 122 punten. Teams klassement: 1. HBSS 402 punten; 2. WK 366 pun ten; 3. SFC 275 punten. SCHIEDAM De bouw van de nieuwe accommodatie van DHS en WK in het Beatrixpark verloopt tot op heden uitermate soepel. Niet gehinderd door sneeuw en vorst bereiken de bouwers aanstaande zaterdag reeds het hoogste punt van het clubgebouw. De eerste dakpan wordt dan om 11.00 uur gelegd door wethouder Hafkamp van sportzaken. Ondanks de grote voortgang verwacht hij bij beide verenigingen niet dat de werkzaamheden al voor het nieuwe seizoen voltooid zullen zijn. Wel bestaat de hoop dat het 70-jarig jubileum van DHS, in november, in de nieuwe verenigingsruimte kan worden gevierd. SCHIEDAM Wandelvere niging WIL organiseert op za terdag 4 en zondag 5 maart a.s. wandeltochten in Leiden. Het is zowel migelijk voor één, als twee dagen in te schrijven. De afstanden variëren van 5 tot en met 40 kilometer. Voor de eendaagse wandel tocht bedraagt het inschrijf geld f 3,00, voor de tweedaag se betaalt men f 12,50 per per soon. De start is bij restaurant De Ijsbaan in Leiden (nabij het hoofdstation NS). Start- tijd voor de 40 kilometer is tussen 9.00 en 10.00 uur, ove rige afstanden van 9.0Q tot 14.00 uur. Informatie, tel. 01720-75724. Tevens kunnen dagelijks (be halve zondag) wandeltochten worden afgelegd in Leiden, georganiseerd door het VW, van 10 en 15 kilometer. Inlich tingen, tel. 071-146846. SCHIEDAM Toerclub Rijnmond organiseert dinsdag 7 maart a.s. een informatie avond met als thema 'Voeding en sport'. Als hoofdspreker heeft men voedingsdeskundi ge Michel de Maat uitgeno digd. De aanvang is 21.00 uur, Wie lerbaan Schiedam (sportpark Harga). De toegang is gratis en ook niet-leden zijn wel kom. Informatie, tel. 4357266. VLAARDINGEN— De turn tweekamp tussen HSV'46 uit Hoek van Holland en het Vlaardingse Leonidas-Dovido 's door de Vlaardingse ploeg gewonnen. Er werd geturnd op de onderdelen brug onge lijk, balk, lange mat en kast en paard springen. Leonidas- Dovido behaalde 507.9 pun ten. HSV'46 kwam tot een puntentotaal van 498.4. VOLLEYBAL— Het herenteam van de Vlaardings/Schiedamse volleybalclub Rijnmond komt in de vierde ronde van de nationale bekercompetitie uit tegen VCW. Geen ongunstige loting voor Rijn mond, omdat VCW een divisie la ger uitkomt dan Rijnmond. De ontmoeting wordt op zaterdag 25 maart gespeeld. In deze rubriek treedt weke lijks een Schiedamse sport vrouw of -man voor het voet licht. Geboortedatum en -plaats. - 9 augustus 1965 te Schiedam Beroep - Administratief medewerk ster Verenigin.g - Ik ben sinds 1980 lid van rijvereniging én ponyclub De Spaland Ruiters, waar ik het onderdeel zware dressuur be oefen. Ik kom nu uit in de Z- klasse, op de internationale klasse na het hoogste niveau. Per jaar neem ik deel aan on geveer 20 wedstrijden. Vorige clubs. - Van jongs af aan ben ik gek op paarden geweest en heb me uitstluitend met paardensport bezig gehouden. Het begon met rondjes rijden bij een boer in het Beatrixpark. Daarna ben ik een tijdje lid geweest van Die Flardingha Ruiters in Vlaardingen en tenslotte te recht gekomen bij De Spaland Ruiters. Grootste sportieve succes. - Het feit dat ik me september vorig jaar kwalificeerde voor de Z-klasse. Bij de zware dressuur moet je 30 oefenin gen uitvoeren, waarvoor je door een jury wordt beoor deeld met een cijfer van 1 tot en met 10. Die oefeningen va rieren van: het binnenkomen in arbeidsdraf, uit gestrekte draf gaan, keerwending ma ken tot middengalop. Pas bij 180 punten, dus een gemiddel de van 6, wordt het interes sant voor de Z-klasse. Vijf maal een resultaat boven de 180 punten geeft namelijk recht op het uitkomen op dat niveau. Hierbij moet worden opgemerkt dat eigenlijk een 8 de hoogste beoordeling is die gegeven wordt. Een 9 of 10 komt eigenlijk nooit voor, dus met een 6 of 7 zit je al goed. Grootste teleurstelling. - Op een lager niveau, name lijk in de L- en de M-klasse, wist ik me de afgelopen jaren tot tweemaal toe net niet te plaatsen voor de finale bij de Provinciale Kampioenschap pen zware dressuur. Er wordt dan gestreden in verschillende ringen, waarbij de eerste plaats in iedere ring recht geeft op een finale-kwalifica tie. Ik werd twee keer achter een tweede in mijn ring. Grootste blunder. - De volgorde van de oefenin gen die je met paard moet uit voeren staat voor een wed strijd al vast. Die opeenvol ging van figuren dien je dan ook goed te bestuderen. Voor het publiek en ter ondersteu ning worden tijdens je officië le uitvoering de oefeningen aan een overtuigende zege. Hierdoor werd de tussenstand 1-5. Ron Heusdens had aan vankelijk licht voordeel, maar zijn tegenstander, Bakker, wist met een aantal gewiekste manoeuvres toch een '5 tegen 5 eindspel' te bereiken waar door een puntendeling onaf wendbaar werd. Gert van Willigen had het for tuin enigszins aan zijn zijde. Gedurende zijn partij wist hij door een aantal kleine zetjes (combinaties waarin meerdere schijven worden betrokken) zijn tegenstander op het ver keerde baan te zetten. Sjaak Prins verloor onver wacht. Na een gelijkmatig duel verkeek Prins zich in het eindspel en ging roemloos on deruit. Piet Bastiaanse toonde andermaal zijn goede vorm. Agressief een aantal voorpos ten op het bord brengend, zet te hij zijn tegenspeler onder druk en maakte daarvan in het de slotfase gebruik door snel op dam te komen. Prins bracht zo de tussenstand op 4- 10 in Schiedams voordeel. Gewaagd In tegenstelling tot Bastiaanse is Rob van Eijk bezig aan een minder seizoen. De Schiedam mer bouwt doorgaans aan een ingewikkeld, dreigend con cept waarbij hij voortdurend teveel risico dreigt te nemen. Dat gebeurde ook tegen Al blasserdam. Van Es liet zich door de tactiek van Van Eijk niet imponeren en sloeg sterk terug in de eindfase, 6-10 der halve. Peter Poot, deze competitie nog ongeslagen, vervulde op nieuw de sleutelrol. Tegen de sterke Clasquin bouwde hij omzichtig een gedegen stel ling op, had winstkansen, maar nam in de eindfase een iets te nonchalante houding aan en moest alsnog met remi se genoegen nemen. Deze puntendeling betekende het elfde, en dus winnende, punt voor Damclub Schie dam. Dat was voor Paul Boer- rigter echter niet het teken zich gemakkelijk van zijn par tij af te maken. Boerrigters duel kreeg het karakter van een complete schijfoffer-oor- log met kolossale afwikkelin gen. Pas om 17.15 uur (de wedstrijd ving aan om twaalf uur) tekende hij voor remise en bracht de eindstand daar mee op 8-12 in het voordeel van de Schiedammers. Prognose De twee grote concurrenten van Schiedam voor het kam pioenschap (en promotie naar de hoofdklasse) wonnen ook. RDG klopte thuis De Ridder met 12-8 en Dordrecht ver sloeg met dezelfse cijfers VAD 2. Van dit trio heeft Dordrecht het hoogste aantal bordpun- ten, namelijk 121. Schiedam heeft er 115 en Dordrecht staat op 114. Op de laatste wedstrijddag, zaterdag 11 maart a.s., ontvangt Damclub Schiedam Dordrecht en moet RDG een uitduel tegen Eure ka afhandelen. Volgens Joop Smit, namens Damclub Schiedam, is een verrassing daarbij niet uitge sloten. „Eureka heeft als de gradatiekandidaat nog één wedstrijdpunt nodig om in de eerste klasse te blijven. Het zal dus alles op alles zetten om RDG dat punt afhandig te maken. Verder kan nervositeit natuurlijk een rol gaan spelen. Het belooft werkelijk een bij zonder spannende slotdag te worden". SCHIEDAM De definitieve beslissing in de derde klasse district van de korfbalcompe titie is nog altijd niet gevallen. De twee Schiedamse vereni gingen, Succes en Harga, blij ven samen met ODO verwik keld in een degradatiestrijd. Aan het eind van dit seizoen moeten twee van deze drie clubs afdalen naar een lager niveau. Het afgelopen week einde verloor Harga de uit wedstrijd tegen Maassluis en ging Succes thuis onderuit te gen de nieuwe kampioen Avanti. Harga reisde af naar Maas sluis met de intentie twee punte te pakken, waardoor degradatie nog slechts theore tisch mogelijk zou blijven. De Schiedammers kwamen ech ter nimmer in de wedstrijd en moesten in Maassluis doorlo pend hun meerdere erkennen. Na een ruststand van 5-3 fi nishte men op 11-9. Ed Pak had met drie treffers (twee uit een strafworp) een groot aan deel in de Harga-score. Trai ner Rob van der Graaf: „Ik mag rustig stellen dat we ver diend verloren hebben. Het liep gewoon niet bij ons en ook het geluk wisten we niet af te dwingen". Succes ging thuis lang gelijk op met 'topplóég Avanti. De Schiedammers speelden een prima partij en stonden bij, rust met slechts 4-6 achter. Na ongeveer 8 minuten in de tweede helft vergalloppeerde Kees Jonkman zich evenwel. De Schiedammer, die zijn ren tree maakte, maakte een trap pende beweging naar een te genstander en werd meteen uit het veld gestuurd. Met 7 spelers streed Succes een on gelijke strijd en eindigde op 8- 15. Vooruitzicht Succes-coach Ton van Nun- speet: „Komend weekend valt officieel de beslissing. Ik denk dat onze kansen echt mini maal zijn. We moeten beide resterende wedstrijden win nen en zijn dan afhankelijk van onze concurrenten". Nog maals Van der Graaf: „Tegen ODO gaat Harga het veld op voor één punt, dat is genoeg om ons te handhaven". Harga speelt nog één wedstrijd en heeft 4 punten voorsprong op Succes en 3 op ODO. Beide laatste teams hebben nog twee duels op het programma staan. Succes lijkt uitgerangeerd. opgelezen. Tijdens een dres- suur-evenment twee jaar gele den maakte de arbiter die de volgorde van mijn figuren op las echter een fout. Ikzelf had die misser moeten herstellen, maar deed dat niet en werd gediskwalificeerd.. Sportieve ambities. - Op relatief korte termijn hoop ik in de internationale klasse te kunnen gaan rijden. Dat betekent wedstrijden door heel Europa. Consequen tie is wel dat je nog meer tijd in je sport moet investeren en dat het financiële aspect be langrijker wordt. Sponsoring zou daarbij een oplossing zijn. Idolen. - Ik heb veel respect voor een drietal mensen binnen de paardensport, namelijk Anne- marie Sanders en Ton en Mie- ke de Kok, waarvan ik nog privé-lessen heb gehad. Allen zijn fantastische ruiters, heb ben veel uitstraling en bena deren paarden op de juiste manier. Hobby's. - Ik ben een spelletjes-fanaat, vooral op het gebied van kaart- en videospelen. Verder zou ik graag tennissen, maar de paardensport vergt gewoon teveel tijd om er nog iets naast te doen. Favoriete muziek. - Nogal gevarieerd, Simply Red en Bruce Springsteen springen eruit. Film, tv. - Spelprogramma 's als Lingo en Wedden dat. Op filmgebied sprak Dirty Dancing me wel aan. Lectuur. - Sommige tijdschriften, bij voorbeeld Flair. Opinie over sportfaciliteiten in Schiedam. - De paardensport krijgt in Schiedam niet zoveel aan dacht, dat is jammer. Bij De Spaland Ruiters is men nu be- Mirjam Tilman. zig in overleg met de gemeente tot de aanleg van een zgn. bin- nenbak te komen. Dat is een overdekte rijruimte, die voor al 's winters van groot belang is. Paarden moeten eigenlijk elke dag lopen om in een goe de conditie te blijven, dus ook bij slecht weer. Nu hebben we de afgelopen twee winters wat dat betreft veel geluk gehad, maar normaal, bij vorst en sneeuw, kun je natuurlijk in de buitenbak niet uit de voe ten. Daarom is de komst van die binnenruimte zo belang rijk. Wat betekent paardensport voor je? - Heel veel. Elke ochtend vöor ik naar mijn werk ga voer ik mijn paard en elke avond ver zorg ik het en rijd erop. Dat is per dag toch zo'n drie vier uur. Het weekend wordt ge heel besteed aan mijn paard. Dan rijd ik meestal wedstrij den. Voorts vergt het finan cieel nogal wat. De eerste aan schaf is beslist niet gering. Een goed paard kost al snel enige duizenden guldens, te- wijl je voor een standaarduit rusting gauw 750 gulden kwijt bent. Tel daarbij op je les- en verenigingsgeld en tenslotte de reiskosten, een trailer is vaak noodzakelijk, dan moet je coricluderen dat het een zeer bewuste keus is die je maakt. In het verleden heb ik dan ook w.eleens een- vakantie laten schieten voor mijn sport. Daarom geloof ik dat, on danks die toch behoorlijke kosten, de paardensport niet echt elitair meer is, maar je moet er wel met hart en ziel voor kiezen. Ten slotte wil ik nog kwijt, dat... - ...ik vooral mijn vriend dankbaar ben voor de steun en hulp die hij me bij mijn sport verschaft. SCHIEDAM Na een aantal mindere duels heeft UVG af gelopen zondagmiddag weer eens sterk gepresteerd. In de ithuiswestrijd tegen het Gro ningse V en K trokken de Schiedamsen, zonder overi gens sprankelend te opereren, op basis van gedegen veldspel de zege naar zich toe. UVG beeft in het debuutjaar in de eredivisie ondertussen een vaste stek in de middenmoot veroverd. In de aanvangsfase was het met name Jolanda Bisschop die de aandacht op zich ves tigde. Met enkele harde sprongworpen bracht zij haar team op voorsprong. Door on oplettendheid in de Schie damse defensie werd V en K echter de kans geboden bij te blijven. Pas in de laatste vijf minuten voor de pauze sléag- de UVG erin een lichte marge te forceren. Opnieuw Bis schop (stuitbal), Joyce Breu- gel (solo-actie) en Sonja van Velzen (snelle break) brachten de stand op 13-10. Op slag van rust kreeg Angela Venturini een uitgelezen kans het duel bijna definitief te beslissen, maar alleen voor de keepsters faalde zij. Door snel reageren aan Groningse kant werd de ruststand zelfs nog 13-11. Dulfer In de tweede helft maakten met name Carin en Ingrid Dulfer indruk. Beiden scoor den verscheidene malen bin nen een beter spelend UVG. Vooral de combinatie tussen SCHIEDAM Het lopend damseizoen krijgt haar cli max tijdens de laatste competitieronde. Het afge lopen weekeinde wonnen alle kanshebbers voor de titel hun wedstrijd waar door een drietal verenigin gen op kop blijft. Damclub Schiedam boekte een rela tief gemakkelijke zege op Alblasserdam. Na een ster ke opening consolideerden de Schiedammers hun voorsprong zonder proble men en wonnen met 8-12. Schiedam heeft nu, net als RDG en Dordrecht, 15 punten uit 10 duels ver gaard. RDG is evenwel grote favoriet, omdat het een beduidend hoger aan tal bordpunten (bij gelijke stand doorslaggevend) heeft opgebouwd. De opdracht voor damclub Schiedam was vrij simpel, slechts een overwinning in de uitwedstrijd tegen Alblasser dam zoq de hoop op een even tueel kampioenschap levende houden; De beginfase van het duel was daar ook naar. Tiny Mous leverde tegen de sterke Knoops een prima remise af, waarna Wim Vrijland (dit sei zoen uitstekend op dreef) zijn ploeg op voorsprong zette. Vrijland bracht als vanouds een gecompliceerde stand, met veel welhaast geheimzin nige mogelijkheden, op het bord. Zijn opponent Visser verloor daardoor het over zicht en met een slim zetje rondde Vrijland de partij af. Pardon Ronald van Egmond kende geen pardon voor éoon. Na eenvoudig schijfvoordeel in de aanvangstelling te hebben ge forceerd bouwde Van Egmond Piet Bastiaanse hanteerde wederom een agressieve spelstijl en boekte volle winst hen beiden die tot 18-12 leid de kreeg veel bijval van de opnieuw goed gevulde tribu nes. V en K was totaal uitge speeld en zonder problemen trok de thuisploeg het duel met 22-13 naar zich toe. Trainer Leon Luysterburg kon niet anders dan tevreden zijn met de prestatie van zijn selectie. "Voor het moreel is zo'n zege natuurlijk altijd goed. We blijven naar boven kijken met nog vier wedstrij den voor de boeg. Misschien dat we PSV nog kunnen ach terhalen, dat is nu onze uitda ging. Verder zijn we binnen de vereniging al druk bezig met komend seizoen. Er moet het een en ander aan reorganisa tie worden gedaan. Zo wil ik meer aandacht aan de tweede team en de jeugdselecties be steden om uiteindelijk tot een bredere hoofdmacht te ko men. De kans is bijzonder groot dat Hans Schlarman en ik volgend jaar die taak op ons gaan nemen".

De Havenloods | 1989 | | pagina 5