Puntverlies koploper op Vlaardings baggerveld Succes terug naar afdeling Schiedams Nieuwsblad \X 'J I) Zilveren medaille Van Oosterhout 'Verkoop je loop' bij Rotterdam Marathon Winterstop: pro - contra Reddingsbrigade succesvol Sportprofiel RKWIK tegen SVV Peter Lussenburg ÜPEL0 Komende twee weken beslissend voor titelstrijd Sportnieuws naar redactie Scheidsrechters gezocht Judosuccessen Arbiters voor Schoolvoetbal Korfbaltitel TOP 20 TOP 20 DE HAVENLOODS\/J s/JJJ DINSDAG 7 MAART 1989 10-495 PLAAT IN tEt VLAARDINGEN— Door de slechte gesteldheid van het terrein werd vorige week dindsdag de voetbal wedstrijd tussen RKWIK en SW afgelast. De wed strijd staat weer voor van avond, dinsdag 7 maart, op het programma. Vóór de wedstrijd wordt de nieuwe lichtinstallatie in gebruik genomen, die on langs door de leden van RKWIK is aangelegd. De wedstrijd begint om 19.00 uur en de toegang is gratis. de bevrijdende treffer uit bleef, stuurde DHS-coach Van Dijk aanvullende krach ten (eerst laatste man Rigters, later ook voorstopper Over man) mee naar voren. Hoewel daardoor, vooral bij 'dode- momenten', de druk op het Vlaardingse doel toenam was de werkelijke dreiging, in de vorm van doelkansen, nihil. Tot Schiedamse ontzetting (en tegen elke verhouding in) viel er wel bijna een doelpunt aan de andere zijde toen een cor ner vanaf de linkerkant plot seling uit de lucht viel. Via een Vlaardings hoofd, de vuisten van Heine en de binnenkant van de paal vloog de bal ech ter weer het veld in. In de slotfase drong DHS opnieuw aan, maar verder dan een snel uitgevoerde vrije trap door Rick Bekker, goed verwerkt door de WIK-goalie, kwam het niet. De komende twee weken zijn cruciaal voor DHS. Meteen na elkaar ontmoet het dan de grote concurrenten, VDL (uit) en Concordia (thuis), voor de titel. Van Dijk besefte terdege dat met het oog op die duels het puntverlies tegen RKWIK uiterst kostbaar was. „Het SCHIEDAM Op het bijzonder sterk bezette Kawarmala-toernooi in Eindhoven heeft de taekwon-do-ploeg van sportschool Peter Lagerwaard wisselende resultaten geboekt. De Schiedammers Azzati, Ton en Voets werden door middel van het gehanteerde knock-out systeem (partijverlies betekent eliminatie) snel uitgeschakeld. Rob van Dongen stuitte in de klasse plus 76 kilogram op Europees kampioen Korputti, maar wist alsnog beslag te leggen op de derde plaats. Nog beter deed Adrie van Oosterhout het. Na een inspannende finalepartij waarin hij ogenschijn lijk de overhand had moest hij op arbitrale beslissing (23) echter genoegen nemen met de zilveren medaille. In deze rubriek treedt weke lijks een Schiedamse sport vrouw of -man voor het voet licht. Geboortedatum en -plaats. - 5 september 1964 te Schie dam Beroep. Electromonteur Vereniging. Ik kom als karateka uit voor Budo Instituut Weeland. Ik bezit de zwarte band, tweede dan, en neem bij toernooien en wedstrijden deel in de klasse plus 80 kilogram. Daarnaast voetbal en cricket ik bij Ex- celsior'20. Vorige clubs. Die zijn er niet. Ik ben al on geveer 18 jaar lid van Excel sior en bij Weeland heb ik me circa 8 jaar geleden aange meld. Grootste sportieve succes. In januari heb ik in de klasse plus 80 kilogram de titel op het Zuidhollands Karate- kampioenschap veroverd. Dat is een grootschalig toernooi waarvoor iedereen vanaf het niveau bruine band kan in schrijven. Ik wist dat ik voor de eerste plaats een kans maakte want in het verleden was ik al twee maal als derde geëindigd. Grootste teleurstelling. Het feit dat ik op het aanslui tende Nederlands B-kampi- oenschap, in februari, matig presteerde. Ik had me voor dat evenement in Veenendaal bij zonder goed voorbereid, maar werd reeds in de derde ronde uitgeschakeld. Grootste blunder. Ik heb op een karate-examen wel eens een kata (vaste ge vechtsoefenvorm) verkeerd afgemaakt. Ik zette kata 4 in en rondde af met kata 2. Zo'n vermenging van vastgelegde karate-vormen mag je nooit eigenlijk overkomen. Ik ben voor dat examen toch ge- ke rol in. Bij onze vereniging melden zich eveneens veel ou dere sporters die gewoon wat aan hun lichaam willen wer ken. De agressie blijft geheel buiten beschouwing. Wat behelst de karate? Zoals ik al zei moet je eerst een goede conditie en basis techniek opbouwen. Dan kan je gaan deelnemen aan wed strijden en toernooien. Je be gint overigens met de witte band en kan tweemaal per jaar voor een examen opgaan om je te verbeteren. Op een hoger niveau moet je vier fa cetten beheersen, namelijk: kata's (vaste oefenvormen), kumites (gevechtsvormen), basistechnieken (trappen, sto ten e.d.) en sparren (een vrij- gevecht). Als je eenmaal de zwarte band behaald heb kim je je sportief nog verbeteren tot de vierde dan. De eisen worden dan steeds strenger. De vijfde tot en met de achtste dan zijn eretitels die door de karatebond verleend worden. In wedstrijden gaat het erom drie punten te scoren. Een vol punt (ippon) verdien je door een mooie combinatie, een overname of een jodan (trap). Ook is het mogelijk halve punten te scoren. Met ons eer ste team zijn we de afgelopen tijd regelmatig naar het bui tenland geweest en hebben daar (o.a. in Italië) behoorlijke successen geboekt. Tenslotte wil ik nog kwijt, dat... in mijn ogen het pr-beleid van de Karate Bond Neder land nogal te wensen overlaat. Nederland is mondiaal gezien een karatetopper en daar zou wel wat meer aandacht aan kunnen worden besteed. Mis schien dat dan de misverstan den omtrent karate uit de we reld geholpen kunnen worden en de publieke interesse toe neemt. slaagd, omdat ik die fout ruimschoots compenseerde. Sportieve ambities. Ik hoop binnen twee jaar deel te nemen aan het Nederlands A-kampioenschap. Momen teel geldt de regeling dat de drie hoogst geklasseerden van de B-titelstrijd doorstromen naar het A-toernooi. Het is zeer belangrijk op dat peil wedstrijdervaring op te doen en je tactisch inzicht aan te scherpen. Idolen. Op karategebied heb ik veel respect voor Rob Zwartjes. Deze Nederlander stond aan de oorsprong van de karates- port in ons land en is nu in het bezit van de zevende dan. Hij heeft vaak de bakermat van onze sport, Japan, bezocht en geeft ook nog steeds op een zeer bezielende wijze karate- les. Daarnaast ben ik een groot fan van Bruce Springs teen, wiens platen en concer ten fenomenaal zijn. Hobby's. Door de week train ik vier Peter Lussenburg. keer, dus resteert weinig tijd. In de spaarzame vrije uren ga ik graag uit en luister veel naar muziek. Favoriete muziek. Zoals gezegd steekt Spring steen overal boven uit. Verder boeit Level 42 en de snelle beat van het Acid House-gen re me wel. Film, tv Op filmgebied blijft Papilion mijn favoriet. De meneer Kaktus-show en Studio Sport volg ik op televisie. Lectuur. Ik hou de kranten bij en lees regelmatig het karatebonds- blad. Waarom begint iemand met karate? Daar bestaan zeer veel mis verstanden over. Het grote publiek ziet karateka's nog steeds als opgewonden stand jes die zonodig hun agressie kwijt moeten. Niets is echter minder waar. Binnen karate staat de zelfverdediging en het opbouwen van een goede conditie centraal. Ook zelfbe heersing neemt een belangrij- SCHIEDAM Trainer Ron van Dijk sloeg de spijker op de kop toen hij na afloop van het duel RKWIK-DHS opmerkte: „Ik vond dat vanmiddag de wedstrijd en het speelveld van ongeveer gelijkwaardig ni veau waren". Als men dan weet dat de grasmat op som mige plaatsen een sterke gelij kenis met een drassig stuk ak kerland vertoonde kan men het wedstrijdpeil van de streekderby redelijk inschat ten. Vierdeklasse-koploper DHS had vooral in de tweede helft een veldoverwicht, maar wist geen enkele scoringskans te creëren, terwijl RKWIK een waar cordon rond het eigen strafschopgebied opbouwde en slechts sporadisch over de middenlijn toog. De dubbel- blanke remise was dan ook SCHIEDAM— Ook dit jaar kunnen deelnemers aan de Rotterdam Marathon en aan de 15 kilometer lange recrea tieloop, beide gehouden op zondag 16 april a.s., hun loop verkopen ten behoeve van een goed doel. Deze editie zet de Stichting Verkoop Je Loop zich in voor de Stichting Kinderoncologi- sche Vakantiekampen. Vorig jaar werd, voor het kinderzie- kenhuizen-tv f 150.000.- bij een gebracht. De organisatie hoopt dat bedrag ditmaal te overschrijden. De Stichting Kinderoncologische Vakan tiekampen heeft een landelijk karakter, werkt met veel vrij willigers en organiseert een aantal keren per jaar zeilva- kantieweken voor jeugdige kankerpatiënten. Het is de bedoeling dat atleten hun loop per kilometer, of ge heel, 'verkopen' aan familie, vrienden e.d. Voor de lopers van start gaan geeft men aan de hand van een officieel sponsorformulier aan de me dewerkers van Verkoop Je Loop op om welk bedrag het gaat en draagt men tevens het verkregen geld over. Nadere informatie: tel. 01804- 25900. SCHIEDAM De afgelopen week is in enige lokale club bladen opnieuw de discussie opgelaaid over het nut van een winterstop binnen het voet balseizoen. De redactie van het clubblad van Excelsior'20 zet onder de Jcop '^aarom een winterstop?' vraagtekens bij het stilleggen van de voetbalcompetitie. „Nu het seniorenvoetbalpro- gramma vorige week zondag weer afgelast werd, alleen op zaterdag kon er door de jeugd gevoetbald worden, begint langzamerhand de vraag te rijzen wat voor nut de winter stop heeft. In de maanden de cember en januari had er ge makkelijk gevoetbald kunnen worden want de velden had den nauwelijks regen of vorst moeten verwerken terwijl in deze maand, februari, het voetbalprogramma al vaak af gelast werd vanwege de slech te weersomstandigheden. Het gevolg hiervan is dat straks in de maanden april en mei op doordeweekse avonden wed strijden ingehaald moeten worden wat haast niemand leuk vindt en veel afschrijvin gen zal opleveren. Een ander, voor Excelsior'20 niet onbe langrijk, gevolg is dat er pro blemen kunnen ontstaan wan neer in mei het cricketseizoen weer begint. Een oplossing voor dit dilemma zou mis- schen de afschaffing van de winterstop kunnen zijn. Het voetbalprogramma zou dan net zo lang door moeten gaan tot de velden het niet meer toelaten". Memorie In eerste instantie klinken de argumenten van Excelsior'2 even redelijk als plausibel, doch het clubblad van SFC toont de keerzijde. Naar aan leiding van een (waarschijn lijk in het KNVB-blad gepu bliceerde) ingezonden brief door voetbalvereniging SVLV, die grosso modo dezelfde ar gumenten bevat als door Ex celsior geventileerd werden, antwoordt de SFC-redactie bondig. „We zijn kort van n morie. Niet zo lang geleden sprak een meerderheid van de KNVB-clubs zich via een en quête-formulier uit voor het invoeren van een winterstop. Na bijna twee zachte winters zijn de geluiden weer anders". het juiste resultaat tijdens een voetbalmiddag waarop alleen de eerste lentezon de circa 350 toeschouwers nog wat vertier bezorgde. De beginfase van het duel werd beheerst door een onge lukkige botsing tussen de Vlaardingse doelman en mid denvelder Edwin Konings. Beiden gingen hard door na een voorzet van Tuncer met een blessurebehandeling van enkele minuten voor de goalie als gevolg. In die openingspe riode golfde het spel nog aar dig op en neer. Cavid Tuncer schoot net naast en aan de andere kant redde DHS-doel- verdediger André Heine knap een schuiver. Naarmate de tijd verstreek trok RKWIK zich meer terug in de verdedi ging en beperkte het zich tot de counter. DHS wilde in of fensief opzicht zijn kunnen wel tonen, maar had in de grasmat een geduchte tegen strever. Omdat combinatie voetbal vrijwel uitgesloten was, vooral op de zijstroken van het speelveld smoorden zulke opzetten in de bagger, schakelden de Schiedammers over op eenvoudig 'lange ha len-voetbal' en veelal tot mis lukken gedoemde individuele acties (vooral de overigens hardwerkende Robert den Hartog maakte zich daaraan schuldig). Gestuit De beste mogelijkheid kreeg DHS in de zesde minuut van de tweede helft. Linkermid denvelder Robert van Gestel, regelmatig intelligent opere rend, reageerde alert op een te korte terugspeelbal in de Vlaardingse defensie, maar werd op het laatste moment gestuit door de doelman. Daar SCHIEDAM Clubbladen en berichten voor deze pagina kunt u sturen naar de sportre dactie van het Schiedams Nieuwsblad, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Het is ook mogelijk berichten telefo nisch door te geven, tel. 4352911. De Schiedammers slaagden er niet in kansen te creëren. kampioenschap verdien je voornamelijk in gewone com petitiewedstrijden, als die van SCHIEDAM De Dienst vandaag. Daar staat wel te genover dat de gemiddelde te genstander zich geheel instelt op de lijstaanvoerder. Sinds DHS koploper is stroopt iedere ploeg waartegen het speelt de mouwen extra op, zo lijkt het wel. Het was onze verdienste dat we RKWIK vrijwel voortdurend op eigen helft hebben vastgezet, ons manco was alleen dat we nu niet, door het zeer slechte veld, ons favoriete aanvals- spel over de vleugels konden uitvoeren. Daardoor scoorden we niet en bleef de partij wei nig aantrekkelijk". SCHIEDAM Namens Budo Instituut Schiedam hebben drie judoka's prijzen veroverd op toernooien. Bij judovereni ging Made pakte in de catego rie meisjes 12-13 jaar Saskia de Regt de tweede prijs in de klasse tot 48 kilogram. Op een sterk bezet evenement van ju dovereniging Hikari in Zaan dam slaagden twee Schiedam mers erin een plak te verove ren. Martijn Mulder werd tweede in de klasse tot 59 ki logram en ook Richard van de Lugt legde beslag op de twee de plek in de klasse tot 64 kg. SCHIEDAM In de paasva kantie wordt in Schiedam voor de 41e maal een school- voetbaltoernooi georgani seerd voor leerlingen van de basisscholen en het voortgezet onderwijs. Het evenement wordt gehouden op 28, 29, 30 en 31 maart. Scheidsrechters worden uit genodigd zich aan te melden voor het leiden van één of meerdere wedstrijden. Aan melden bij de dienst Sport en Recreatie, tel. 4260500 tst. 158 (in kantooruren) of dhr. Van de Gaag, tel. 4701854 ('s avonds). Sport en Recreatie van de ge meente Schiedam zoekt scheidsrechters voor het schoolvoetbal in de Paasva kantie. Het toernooi vindt plaats op 28, 29, 30 en 31 maart. Scheidsrechters die interesse hebben kunnen zich telefo nisch opgeven bij bovenge noemde dienst via nummer 4260500 toestel 158 (dhr. Van Helden) of bij de heer De Gaag (tel. 4701854, alleen 's avonds). SCHIEDAM In sporthal Margriet wordt zaterdag 18 maart a.s. het Nederlands Kampioenschap voor Afde lingssenioren Zaalkorfbal ge organiseerd. Deelnemende ploegen zijn de kampioenen uit 10 afdelingen van het KNKV. De aanvang is 10.30 uur, de finale staat gepland om 15.45 uur. Jansen nam alleen individueel deel. Onderdelen waren onder andere 200 meter hindernis- zwemmen, popduiken, bal- werpen en de reddingsestafet- SCHIEDAM Vier leden van de Schiedamse Reddingsbri gade hebben zondag 5 maart deelgenomen aan selectiewed strijden voor de nationale ploeg in Almere. Bij de mannen deden Jan-Pie- ter Hemminga, Marcel Hoek- sel en Robert Groeneweg zo wel in het individuele selec tieklassement als in de ploe- gencompetitie mee. Sonja te. In het eindklassement eindig de de mannenploeg als derde. De bond selecteerde Sonja Jansen en Robert Groeneweg voor de nationale ploeg van 6. Michel van Wattum Excelsior 7. Alfred Knippenberg D.S.79 8. Henk van Gozen Excelsior 9. Hans Loovens S.V.V. 10. Theo Speelmeyer D.S.79 Steef Buys Excelsior 12. Marcel van der Net D.S.79 Martin van Geel Feyenoord 14. Aad Leenheer Excelsior Andre Wasiman Excelsior 16. Piet Wijnberg Sparta 17. John van de Zwan D.S.79 Warry van Wattum Excelsior 19. Ardie Oosterlee S.V.V. 20. Jan Mulder Edwin Vurens Sparta SCHIEDAM— Voor Suc ces is het korfbalavontuur in de districtsklasse voor bij. Het afgelopen week einde slaagden de Schie dammers er wel in Phoenix een punt afhandig te ma ken, maar dat was onvol doende om de degradatie nog te ontlopen. Harga ging hard onderuit bij ODO in Dordrecht en is nu afhankelijk geworden van het resultaat tussen Maas luis en ODO op de laatste speeldag van deze zaal- comptitie. Slechts winst in de laatste twee duels van dit seizoen hield voor Succes de moge lijkheid open degradatie te voorkomen. Tegen Phoenix startte de ploeg van Van Nun- speet danook aanvallend, maar door een groot aantal plaatsfouten kwam men niet op voorsprong. Na een rust stand van 4-6 werd het ten slotte 10-10. Hilly Huigen, Pascal Zwanink en Marga Bijl scoorden ieder tweemaal. De laatste wedstrijd van het zaal seizoen is door deze punten- deling van nul en generlei waarde geworden voor Suc ces. De Schiedammers kunnen zich nu geheel op de veld- competitie richten waar ze de koppositie innemen en grote favoriet voor de titel zijn. Trainer Ton van Nunspeet kreqg van de technische com Excelsior 6.80 Ed de Goeij Sparta 6.80 3. Errol Refos Excelsior 6.70 4. Steve Wasiman Excelsior 6.61 5. Dean Gorré S.V.V. 6.57 missie te horen dat zijn con tract aan het eind van dit veldseizoen niet wordt ver lengd. „Ik ben daar onaange naam door verrast. Blijkbaar stel ik mijn eisen, met name aan de selectiespelers, te hóóg. Verder neem ik op een nette manier afscheid van Succes. Ik ga er deze veldcompetitie nog hard tegenaan om die titel te veroveren, dat vind ik een waardige wijze van contract beëindiging". Harga Harga zou genoeg hebben aan één punt in de uitwedstrijd tegen degradatie-concurrent ODO. Het wedstrijdbeeld werd echter grotendeels be paald door de arbiter (even eens afkomstig uit Dor drecht!) en een sterk acterend ODO. Al snel raakte Harga in de problemen en verloor kans loos met 18-12. De Schiedammers zijn nu ge heel afhankelijk van het re sultaat dat ODO komend weekeinde boekt tegen Maas sluis. De Dordtenaren moeten winnen om zich in het district te handhaven en Harga te la ten degraderen naar het afde lingsniveau. 0 Een offensieve tactiek ten spijt moest Succes genoegen nemen met een puntendeling.

De Havenloods | 1989 | | pagina 5