LE HAVRE Brassband Rijnmond schittert op Schiedams blaasfestival 'Eer straalt ook op jongeren af Reclame op muppies als wapen tegen Shell Wijkcentrum de Erker opent de deuren NEEM EEN VOORPROEFJE OP DE SFEER VAN DE 'MEDITER- ®|Y/\ RANÉE' BIJ Sm. ROG MET BRUINE BOTERSAUS (ENKAPPERTJES) KINÉSIS LEVERT 'N A-1 OCCASION TIJDELIJK AF INKLUSIEF VOLLE MAAG. DE HAVENLOODS - DONDERDAG 16 MAART 1989 11-395 SCHIEDAM - Niet minder dan zeven orkesten op topni veau bevolkten afgelopen zondag het Passagetheater. De Kethelse harmonie St. Radboud organiseerde in het kader van het 100-jarig jubi leum een groots blaasmuziek- festival. Alle facetten van de amateuristische blaasmuziek kwamen zondag aan de orde. Een fanfareorkest, enkele harmonie-orkesten, een dans- orkest en een brassband tra den voor het voetlicht. Als vreemde eend in de bijt was ook een slagwerkersensemble uitgenodigd. Enkele honderden muzieklief hebbers waren zondagmiddag naar de Passage gekomen om vier blaasorkesten en een slagwerkensemble aan het werk te zien. Een enigszins wat tegenvallende opkomst die door de organisatoren ver klaard werd door het mooie zonnige weer. Degenen die wel naar het theater waren getogen konden genieten van amateuristische muziekbeoe fening op hoog niveau. Vooral de Gildenbonds harmonie uit Boxtel oogste veel bewonde ring. Het avondprogramma was ge reserveerd voor de jubilerende vereniging zelf en de befaam de brassband Rijnmond uit Rotterdam. St. Radboud ver zorgde een programma van Nederlande componisten. Ook Brassband Rijnmond viel duidelijk in de smaak bij het publiek. SCHIEDAM Dë enorme re clameborden die sinds het eind van het vorig jaar het stadsbeeld in Schiedam mede bepalen worden mogelijk ge bruikt voor de strijd tegen de apartheid. De muppies, zoals de zuilen inmiddels in de volksmond worden genoemd, worden wellicht binnenkort gebruikt om het standpunt van de gemeente inzake de apartheid voor het voetlicht te krijgen. De raadscommissie van Algemene en Bestuurlijke Zaken gaat de mogelijkheden hiertoe onderzoeken. Schiedam is lid van de vereni ging Lagere Overheden Tegen Apartheid. De gemeente draagt jaarlijks een bedrag bij aan deze vereniging. Omdat het college het niet opportuun vindt om daarnaast ook finan ciële steun te geven aan ande re activiteiten, reageerden en W onlangs afwijzend op een verzoek van het Komitee Shell uit Zuid-Afrika en het Komitee Zuidelijk Afrika. Met het oog op de aandeel houdersvergadering van Shell in jnei willen de genoemde or ganisaties de activiteiten van het concern extra onder de aandacht brengen.. Het college staat niet negatief tegen de ideeën van de actie groepen maar vindt financiële steun in dit geval niet op zijn plaats gezien het lidmaat schap van Lota. „Er zijn meer wegen te bewandelen", vindt burgemeester Scheeres. Hij wees daarbij op de mogelijk heid van de muppies om de actie te ondersteunen. De commissie ABZ gaat deze mo gelijkheid nu verder onder zoeken. ggJij MjÈËkg SCHIEDAM— In wijkcen trum de Erker wordt zondag 19 maart voor de derde keer een culturele manifestatie ge houden. Van 12.00 tot 16.00 uur zet het wijkcentrum de deuren open voor wijkbewo ners en bezoekers. Op het pro gramma staan demonstraties en open lessen. De Erker wil die dag een indruk geven van de mogelijkheden die het wijkcentrum in huis heeft. Tussen 12.00 en 12.30 uur zijn er in de grote zaal optredens van leerlingen van de muziek lessen. Dit wordt gevolgd door een show van stijldansleerlin- gen. Verder zijn er demonstra ties volksdansen, een mode show en een open les van Fla menco-dansen gepland in de grote zaal. In het gymlokaal zijn shows van aerobic door volwassenen en jazzballet. Ook zullen kin deren een demonstratie karate geven. Het programma in de gymzaal wordt afgesoten door een beatballetshow. In de Underground zijn work shops voor popmuziek en to neel. Tevens is er om 15.10 uur een demonstratie dart. Kinde ren tonen in de kinderzaal hun kunnen op kookgebied. Ook zijn er allerlei hapjes ver krijgbaar door deelnemers aan de bakcursus. Een infor matiestand van de stichting Het Orchidee van Turkse vrouwen staat tevens in de kinderzaal. Op de eerste verdieping van het wijkcentrum zijn ook acti viteiten. De off-setdrukkerij verzorgt de gehele middag de monstraties. Er worden ook tweedehandsboeken te koop aangeboden. Verder zijn er demonstraties van deelnemers aan de verschillende cursus sen die in de Erker worden georganiseerd. Bij een informatiestand bij de ingang kan zondag worden in geschreven voor de activitei ten en cursussen in het wijk centrum. Ook belangstellen den voor het vele vrijwilli gerswerk dat in de Erker wordt gedaan kunnen zich daar opgeven. RUILBEURS In het dien stencentrum de Vier Molens is zondag 19 maart wederom een ruilbeurs. Liefhebbers en ver zamelaars van munten, post zegels, prentbriefkaarten, stripboeken en eerste dagen veloppen kunnen trachten hun collectie uit te breiden. De toegang is gratis en de ruilbeurs vangt aan om 13.30 Schiedam- dammers missen titel SCHIEDAM - Dankzij een groter aantal bordpunten werd het Haagse EDG kam pioen van de eerste klas A en niet het ex quo op de eerste plaats geeindigde Schiedam. De Schiedamse dammers wonnen wel hun laatste wed strijd tegen Dordrecht, met Jannes van der Wal. De 12-8 zege was niet voldoende om RDG, dat met 18-2 Eureka versloeg van het kampioen schap af te houden. Voor de winst op Dordrecht zorgden Piet Bastiaanse, Sjaak Prins, Paul Boerrigter, Ron Heusdens, Ronald van Egmond plus de remises van Wim Vrijland en Peter Poot. de compositie van Henk Ba- dings waarmee de harmonie onlangs hoge ogen gooide tij dens de Nationale Kampioen schappen in Kerkrade werd uitgevoerd. De hoofdrol was zondag ech ter weggelegd voor de brass band Rijnmond. De koperbla zers van dit orkest beschikken over een zeer goede techniek die nog eens werd gedemon streerd in de diverse solo's. Dat het publiek het orkest wist te waarderen bleek uit het feit dat de brassband tot twee keer toe een toegift werd ontlokt. De belangstelling voor het avondprogramma was iets meer dan voor het middagpro gramma. Toch is het jammer dat zo'n uniek evenement, waaraan orkesten van het hoogste niveau meewerken, geen volle zalen kan trekken. Aan de toegangsprijs kan het niet gelegen hebben want een gulden per orkest is eigenlijk bijna voor niets. VLAARDINGEN— Voor het derde achtereenvolgende jaar vestigde de Stichting Geuzen- verzet 1940-1945 op indruk wekkende wijze de aandacht op de noodzaak de strijd voor een rechtvaardiger wereld voort te zetten. Na de herden king op de begraafplaats Emaus en kranslegging bij het Geuzenmonument op de Markt werd in de Grote Kerk wederom een Geuzenpenning uitgereikt. Namens de organi satie reikte minister J. de Ko ning, gevraagd vanwege zijn activiteiten in het verzet, de zilveren penning uit aan voor zitter H.A.A. Regeling van de Stichting Februari 1941. De enige minister met het VerzetsherdenkingskruisJ. de Koning, reikte maandag de Geuzenpenning uit aan voorzitter Regeling van de stichting Februari 1941. De ceremoniemeester („u wordt verzocht op te staan totdat Zijne Excellentie geze ten is") wees er de aanwezigen in de kerk nog eens op dat niet minister Deetman, maar De Koning de overhandiging zou verrichten. Gehoor gevend aan de oproep viel de bewindsman maandag in Vlaardingen een plechtige ontvangst ten deel. De heer S. Minco van het Geuzenverzet verwelkomende de minister en lichtte tevens de argumen ten toe om de Geuzenpenning 1989 toe te kennen aan de Stichting Februari 1941. Zij heeft namelijk in belangrijke mate bijgedragen aan de be wustwording van de waarden, het onderscheiden van on recht en het voorkomen van nieuwe schendingen van de rechten van de mens. Daarbij richt de organisatie zich'voor al op de jongeren. Zo heeft de stichting circa duizend scho len gedenktekens laten adop teren om hen bewust te maken wat er met mensen kan gebeu ren, maar ook wat zij kunnen voorkomen. Zowel minister De Koning als voorzitter Re- Het Vlaardings Mannenkoor Orpheus bracht een imposante be werking van het gedicht van Geus Jan Campert ten gehore. geling richtten zich in de kerk tot de jeugd. Leerlingen van scholengemeenschap De Vaart bevonden zich immers onder het veelal oudere pu bliek, dat de uitreiking bij woonde. Volgens de voorzitter van Februari 1941 'straalde de eer een Geuzenpenning te ont vangen ook op de jongeren af'. H.A.A. Regeling: „Als de jeugd de rechten en plichten van de democratie niet her kent en erkent, zullen ze de zelfde gruwelijke gevolgen er van ervaren. De samenleving van toen is weliswaar niet meer te vergelijken met die van nu, daarentegen worden onze schoolkinderen wel ge confronteerd met racisme discriminatie. Het is van be lang de kinderen ervan be wust te maken waartoe die in eerste instantie onschuldige, discriminatie kan leiden." De Geuzenpenning is al eer der uitgereikt aan Amnesty International en postuum aan' Koningin Wilhelmina. Russische speelfilm SCHIEDAMDe Russische speelfilm Robinsonade staat vrijdag 17 maart op het pro gramma bij de Filmclub. In deze bijzonder film van regis seur Nana Djordjadze recon strueren mensen een gebeuer- tenis uti het verleden. Ver haald wordt de liefdesge schiedenis van een Engelse te legrafist en de in een Georgisch dorp wonende Anna tijdens de woelige revo lutiedagen. Alle buitenlandse telegrafisten worden terugge roepen maar deze boodschap bereikt de Engelsman niet. Hij blijft volharden in zijn taak. Anna's broer probeert hem te overtuigen en langzaam ont staat er een zekere waarde ring. Dan vindt er echter een mysterieuze moord plaats. De voorsteling vangt aan om 21.30 uur. De zaal gaat een uur eerder open. De toegang bedraagt vier gulden voor do nateurs. Donateur worden kost vijf gulden per seizoen, inclusief eerste film. De Film- clunb is gevestigd in Nieuw- straat 12. Dit ovemaefSRe gerecht geheel zonder graat iaat u op een bijzondere wijze genieten van het kostelijk zeebanket. Een ruime portie geserveerd met gemengde salade, verse groenten, Parijse aardappeltjes en natuurlijk een karaije rode wijn. Deze maand (voor 2 personen) siechts.§j&69 m (inclusief karaf rode wijn) Havenstraat (t.o. Lage Erlbrug), Rotterdam-Detfshaven tel. 010-4257172 Plannen voor een andere auto? Moet u even bij Kinésis komen kijken. Van donderdag 9 t/m zaterdag 25 maart is het 'n vrolijke boel tijdens de Paas- show in Naaldwijk. Een show met meer dan 85 A-1 occasions. Met aan trekkelijke inruilprijzen. En met een gratis paasdiner op de koop toe! Als een haas naar Kinésis dus. Meer dan 85 gebruikte auto's De showroom in Naaldwijk barst bijna uit z'n voegen. Met tientallen gebruikte auto's is het assortiment enorm. Natuur lijk vindt u er een fors aantal Ford's: van Fiesta tot Sierra en van Escort tot Scor pio. Maar ook heel veel andere merken. In elke prijsklasse is er voldoende keus. Ten minste 2.000 gulden inruil Hebt u iets in te ruilen? Mooi. Kinésis betaalt ten minste 2.000 gulden voor iedere rijdende auto die minimaal drie maanden op pw naam staat. Enne... als u tijdelijk krap zit, schiet Ford Creditgraag het geld even voor. Informeer naar de konkurrerende tarieven. 'n Etentje van de zaak gratis Tijdens de paasdagen 'n ritje maken in uw nieuwe wagen? Dat komt dan goed uit. Op kosten van Kinésis dineert u paasheerlijk in een Van der Valk-restau rant. Bij elke verkochte auto trakteert Kinésis op twee diner-bonnen. Vrolijk Pasen bij Kinésis Kinésis let ook op de kleintjes. Terwijl u 'n andere auto zoekt, zoeken de kin deren eieren in de showroom. Altijd prijs! Tussen haakjes, tijdens de Paasshow heeft Kinésis nog twee rasechte Ford old-timers in de zaak. De Vrolijke Paasshow van Kinésis. Van 9 t/m 25 maart in Naaldwijk. Anas Vnopl, NAALDWIJK - SECR. VERHOEFFWEG 11-15, Hl. (01740) 25555. OPENINGSTIJDEN: DAGELIJKS VAN 10-17 UUR, VRIJDAGAVOND KOOPAVOND TOT 21 UUR

De Havenloods | 1989 | | pagina 9