Rijnmond riant op kop na winst in vollevbalkraker im; oD3rtd"R K G MÉ Aanvang 1430uur Zwemplezier in het Kolpa-bad Dansen en biljarten SP wijst op gevaar opslag chemicaliën DE HAVENLOODS Coach Tinkhof hekelt instelling aantal spelers Aanmelden voor huizen aan Singel-Noord Paastoernooi voor jeugd Budo Instituut Schiedam De Erker Medailles voorSZC Rommelmarkt bij De Reling Schiedam is positieve uitschieter in gewest 1 Ervaring opdoen met electrotechniek Live-muziek in Weeshuis Expositie Albert Meyer Opening opleidingscentrum voor langdurig werklozen SCHIEDAMOndanks vo maakte Rijnmond- een soepele overwinning coach Joop Tinkhof zater- op titelconcurrent Ekspal- dagmiddag een verbitterde Rijnmond presteerde niet optimaal, maar veroverde wel drie punten. indruk. Met nog slechts drie, per definitie cruciale, duels voor de boeg moet hij over anderhalve week met een zwaar gehavende se lectie naar Orion in Doe- tinchem afreizen. Een drie tal spelers van zijn ploeg verkiest namelijk sneeuw pret boven een ongetwij feld zinderende slotfase van deze volleybalcompe- tite. Een keuze die sport man pur-sang Joop Tink hof even onbegrijpelijk, als onverantwoord voorkomt. Rijnmond had het belang van de topper tegen Ekspalvo vo rig weekend nog eens, onge wild, opgeschroefd door twee wedstrijdpunten in te leveren bij DAC. Hierdoor gingen bei de kandidaten voor het kam pioenschap, en promotie naar de eerste divisie, broederlijk op kop (48 uit 18) bij aanvang van de volleybalkraker. Dat er sprake was van spanning en nervositeit bleek ook uit het wedstrijdverloop. Weinig overtuigend spel, veel fouten en regelmatige onderbrekin gen kenmerkten het duel. De beginfase was voor de gas ten uit Dordrecht, maar Rij mond nam in de volgepakte sporthal Oost het initiatief al lengs over. De Schiedammers liepen uit tot 12-7, waarna een dubbele wissel van Ekspalvo- trainer Dekker nog bijna roet in ht eten gooide. Rijnmond liet zich evenwel niet verrassen en haalde die eerste set met 15-12 binnen. De tweede set was ongetwij feld voor Ekspalvo. Na tus senstanden van 1-6 en, heel lang, 9-14 werd het tenslotte 9-15, zodat de stand in sets gelijkgetrokken was. 9 Coach Joop Tinkhof. ongetwijfeld In de vierde set was er deson danks opnieuw sprake van Consternatie De derde set bracht voor de Schiedammers de ommekeer. Na een 6-0 voorsprong kwam Ekspalvo naderbij tot 6-4. Op dat moment ontstond enige consternatie tussen het arbi trale duo en de enkele Ekspal- vo-spelers over vermeend ver keerd doorwisselen bij de ser vice aan Rijnmond-kant. Na een rumoerig oponthoud van circa twee minuten hakten beide scheidsrechters de knoop door en stelden de Dordtenaren in het ongelijk. Him protest werd dus afgewe zen, de stand bleef ongewij zigd en de Schiedammers mochten doorserveren. Met aan de basis een harmo nieuze samenwerking tussen spelverdeler Mark Korsloot en aanvaller Peter Fleischmann kwam de thuisploeg beter in zijn ritme. Ekspalvo, veelal tegen zichzelf strijdend vanaf dat moment, kwam niet meer in het stuk voor. In de slotfase was het vooral het Schiedam- se blok Ron van Lubeck - Alex verbaasd. Goede momenten werden zonder aanleiding af gewisseld met dramatische blunders, onvoorstelbaar". "Verder zit de komende afwe zigheid, wegens een winter sportvakantie, van een drietal spelers - Fleischmann, Jager en Goedknegt - mij behoorlijk dwars. Dat soort dingen hoort gewoon niet voor te komen. Voor dit soort zaken is de competitie zelfs nu nog lang niet beslist". krachtige smash de eindstand op 15-10, en dus 3-1 in sets, bracht. Onherkenbaar Joop Tinkhof: "Natuurlijk ben ik opgelucht, maar over ons spel ben ik verder niet te spreken. De ploeg bleef ver beneden zijn kunnen, waar schijnlijk toch door de span ning. Er werden echt begin- nersfouten gemaakt, de hele wedstrijd door, dat SCHIEDAM - De bouw van de veertig woningwetwonin gen op de locatie Singel- Noord start na de zomerva kantie. De eerste woningen worden waarschijnlijk een jaar later opgeleverd. Geïnte resseerden voor een woning in dit gebied kunnen zich nu echter al aanmelden bij bu reau Huisvesting. Nog voor aanvang van de bouwwerk zaamheden wordt een deel van de huizen aan toekomsti ge bewoners toegewezen. Bij deze vervroegde toewij zing krijgen bewoners die in dit gebied of in het zogenaam de stadsvernieuwingsgebied Schiedam-Oost wonen, voor rang mits zij door sloop of re novatie moesten verhuizen. Vervolgens krijgen de overige bewoners uit Oost voorrang. Het is van belang om zich snel voor dit eomplex op te geven omdat de toekomstige bewo ners gelegenheid krijgen in vloed uit te oefenen op enkele onderdelen van de huizen, bij voorbeeld bij de afwerking en de woonomgheving. Het project Singel-Noord be staat uit veertig huurwonin gen variërend van twee tot vijf kamers. Er komen acht eenge- zins- en één mindervaliden- woning. De huizen komen te staan op de hoeken Singe l/Oosterstraat, Singel/Van Leeuwenhoeckstraat en Sin gel/Oostsingel. Hoewel de exacte huren nog niet bekend zijn, kan de ge meente wel een richtprijs ge ven. De gemiddelde huur zal circa vijfhonderd gulden be dragen. De kosten van service (f 25.-) en verwarming komen hier nog maandelijks bij. Ver der zal jaarlijks een bijdrage onroerend goed belasting van; f 75.- f 100.- worden gehe ven. Belangstellenden kunnen een aanmeldingsformulier aan vragen bij Huisvesting aan de 's Gravelandseweg 567, dat iedere dag tussen 8.30 en 15.30 geopend is. Ook hier is een inschrijvingsformulier verkrijgbaar voor woningzoe kenden. Beide formulieren dienen ui terlijk 28 april ingeleverd te zijn. I Op ondermeer deze locatie worden na de zomervakantie veertig woningwetwoningen gebouwd. VLAARDINGEN— In de paasvakantie kan men in het Kolpa-bad weer terecht voor diverse extra evenementen. Het zwemfeest begint al op vrijdag 24 maart met een paas-zweminstuif voor de jeugd tot en met 12 jaar. Er kan deelgenomen aan o.a. eie ren zoeken. Deze zweminstuif wordt mogelijk gemaakt door het badpaviljoen Plons. In het paasrooster zijn ook een aan tal extra uren voor het vrij- en familiezwemmen opgenomen. Naast de normale uren vrij- zwemmen kan men nu ook te recht op dinsdag 28 maart en donderdag 30 maart van 8.30 uur tot 10.00 uur en van 13.30 uur tot 14.30 uur en op vrijdag 31 maart van 8.30 uur tot 12.00 uur. Familiezwemmen kan men op dinsdag 28 maart van 10.15 uur tot 12.00 uur en op woensdag 29 maart van 13.30 uur tot 14.30 uur. Op vrijdag 31 maart wordt er tevens tussen 10.15 uur tot 12.00 uur aan super-power- zwemmen gedaan met o.a. paalhangen, gewichtzwem- men, kurkduiken en bak- steentrappen. Krachtpatsers tot 12 jaar zijn welkom in het Kolpa-bad en men kan dan in aanmerking komen voor het super-power-diploma. Op eerste en tweede paasdag in het Kolpa-bad gesloten. Voor verdere informatie kan men terecht bij de kassa van het Kolpa-bad of tel. 434.51.66. SCHIEDAM— Budo Insti tuut Schiedam heeft het jaar lijkse paastoernooi voor de la gere banden, weer achter de rug. In totaal werd door 35 leden deelgenomen. Gezien het geringe aantal meisjes werd voor hen geen aparte poule gemaakt, doch traden zij aan tegen hun mannelijke leeftijdsgenootjes. De volgende prijswinnaars kwamen hierbij uit de bus: poule 1 (6/7 jaar, tot 25 kg.): 1. Michel Meerhof, 2 Dimitri Kirkillis, 3. Sander Missal, poule 2 (8/9 jaar, tot 30 kg).: 1. Dennis Westhuis, 2. Mattijn van Westen, 3. Stefan van Til- borg. poule 3 (8 jaar, tot 35 kg.): 1. Mike Lopis, 2. Dennis van de Werk, 3. Tim Woudenberg, poule 4 (9/10 jaar, tot 35 jaar): 1. Dimitri de Smit, 2. Bas Is- selman, 3. David Putto, poule 5 (9 jaar, tot 30 kg.: 1. Patrick Bosma, 3. Michel Spanjersbergh, 3. Marvin van de Gaag. poule 6 (10 jaar, tot 35 kg.): 1. Stefan Donker, 2. David van de Hoven, 3. Nadia Lopes. poule 7 (11/12 jaar, tot 40 kg.): 1. Fernand de Ridder, 2. Lin da Bijl, 3. Chantal Angenent. SCHIEDAMHet wijkcen trum De Erker kan nog enkele vrijwillige medewerkers ge bruiken. Wie nog wat uurtjes vrij heeft, kan helpen bij de huiswerkgroep en in de info winkel. Leerlingen van de basisschool en het voortgezet onderwijs melden zich regelmatig bij de Erker voor huiswerkbegelei ding. Het gaat dan bijvoor beeld om hulp op het gebied van taal, rekenen, wiskunde of handelskennis. De mede werkers begeleiden één of twee leerlingen, zodat er be hoefte ontstaat aan uitbrei ding van het aantal vrijwilli- Daarnaast kan het wijkcen trum hulp gebruiken voor de informatie- en advieswinkel waar bewoners terecht kun nen met vragen op het gebied van belasting, uitkeringen, onderwijs, sociale verzekerin gen en voor het invullen van formulieren. Omdat ook wel eens migranten een beroep doen op de infowinkel, zou het team van medewerkers kun nen worden aangevuld met een persoon uit deze kringen. Overigens geschiedt het werk op vrijwillige basis, zodat er geen beloning tegenover staat. Informatie is verkrijgbaar bij het wijkcentrum aan de Jan van Avennestraat 32, tel.4267767. SCHIEDAM- In de vereni gingscompetitie heeft zwem vereniging SZC afgelopen zondag in het Delftse Kerk- polderbad een aanzienlijk aantal medailles veroverd. Drie plakken werden binnen gehaald door Annemarie Lansbergen (o.a. 100 meter vlinderslag en 100 m. school slag), Stefanie van Ooyen (100 m. rugcrawl, 100 m. vrije slag en 50 m. vrije slag) en Danielle Schram (100 m. vlinderslag, 100 m. rugcrawl en 100 m. vrije slag). Jeroen Hoeksel, Arlene Pouw, Bianca Wessels en Maurice Pouw veroverden twee me dailles en Marcel Hoeksel, Ju- rien Engelsman en Kevin den Ouden namen met een plak genoegen. SCHIEDAM - In verband met het naderend 25-jarig jubile um (februari '90) tracht tafel tennisvereniging De Reling nu reeds extra middelen binnen te krijgen om de toekomstige feestelijkehden te kunnen be kostigen. Zo wordt 25 maart a.s. (paas zaterdag) een rommelmarkt georganiseerd in het clubge bouw van De Reling aan de Singel 8 in Schiedam (achter C7 C&A). De aanvang is 10.00 uur en om 16.00 uur hoopt men uitverkocht te zijn. SCHIEDAMDienstencen trum De Woudhoek organi seert op maandag 27 maart een thee-dansant. Van 14.00 töt 16.00 uur kunnen danslief hebbers terecht in het gebouw aan het Heijermansplein 35. In totaal kunnen honderden tien mensen hieraan deelne men. Kaarten kosten één gul den en zijn verkrijgbaar bij het dienstencentrum. Het biljarttournooi wordt dit jaar gehouden van 28 maart tot en met 20 april. Het is de derde keer dat een dergelijk toernooi in het dienstencen trum plaats vindt. Vorig jaar kon dit biljarttournooi geen doorgang vinden vanwege een verbouwing. Veertig deelne mers zullen strijden om de wisselbeker. De inschrijfkos ten bedragen f 2.50. Voor nadere informatie kan contact opgenomen worden met De Woudhoek (tel. 4709555.. jij: SCHIEDAM Het aantal S mensen in de regio Water- weg-Noord dat niet be- g men met 174 personen. Eind februari bestond dit bemiddelingsbestand zon- der baan, zoals de termino- logie van het Arbeidsbu- S reau luidt, uit 8997 mensen tegen 9171 in januari. Met uitzondering van Maasland, waar het aantal werklozen zich in februari X; stabiliseerde, vertoonde 8 iedere gewest-gemeente een gunstig beeld. Zowel bij de mannen als vrouwen nam het aantal mensen •jij zonder baan in de steden jij: binnen het Waterwegge- bied af. Daarbij .vormden 8 Schiedam - met een afna- me van 30 mannen en 16 jij: vrouwen - en Vlaardingen - lozen per beroepsgroep wordt bekeken, geeft de maand februari reden tot optimisme: vrijwel iedere groep vertoont een stabili satie of een afname. Alleen het personeel in algemene dienst liet een lichte stij ging van elf personen zien. Opvallend waren verder ook de dalingen werklozen onder het niet-varend ver keer sper soneel (-24), het kantoor- en onderwijzend personeel (-24) en onder de metaalbewerkers (-48). Wel meldt het Arbeidsbu reau dat het aantal inge schrevenen dat langer dan één jaar zonder baan is, ge durende februari is toege nomen met 97 personen. WATERWEG NOORD Jon geren met een afgebroken vooropleiding en werklozen zonder technische opleiding kunnen deelnemen aan een nieuwe schakelcursus electro techniek. Het Plaatselijk Edu catief Centrum start 10 april met deze cursus, die in samen- SCHIEDAM In tapperij het Weeshuis aan de Hoogstraat is het komende paasweekeinde elke dag live-muziek te horen. Fred Piek, bekend van de Amazing Stroopwafels en 3Heren opent vrijdagavond het programma met zijn per soonlijke top-honderd. Stuk voor stuk nummers die Fred Piek tot zijn favorieten re kent. Vanaf zijn eerste gitaar les op elf-jarige leeftijd tot zijn in januari verschenen el pee, van hits uit de zestiger jaren, hippie-songs en natuur lijk ook nummers uit zijn tijd bij de Amazing Sroopwafels en 3Heren zullen de revu pas seren. Zaterdagavond is er een op treden van het jazztrio de Commotie. De Amsterdam mers brengen een afwisselend repertoire van jazz, 'blues en Zuid-Amerikaanse ritmes. De improvisatie wordt niet ge schuwd. Het Tuffie Vos Kwartet staat zondag op het programma. Dit kwartet was het absolute hogotepunt tijdens de jazz- nacht in het najaar. De leden van dit kwartet zijn leerlingen van het Sweelinck conserva torium in Amsterdam waar zij worden opgeleid tot improvi serend musicus. Het Tuffie Vos Kwartet speelt jazzmu ziek met een eigentijdse inter pretatie. Maandagmiddag zal tijdens de brunch een salonorkest voor muzikale omlijsting zor- zij gratis werking met de stichting Be roepseducatie Nieuwe Water weg en de Technische School wordt georganiseerd. Tijdens de praktijklessen wordt kennis gemaakt met de electrotechnische gereed schappen. Cursisten leren werken vanaf een tekening en tevens een tekening lezen. De theorielessen bevatten reke nopdrachten en een basispro gramma wiskunde. Tevens worden lessen Nederlands ge geven om het technisch taal gebruik te hanteren. De cursus duurt elf weken, waarbij de deelnemers vier dagen per week bezig zijn. Kosten zijn zestig gulden. Er is geen praktijkervaring elec tro nodig. We kunnen de cur sisten van deze schakelcursus doorstromen naar de oplei ding tot hulpmonteur. Voor informatie of opgave kan men terecht bij de stichting Beroepseducatie Nieuwe Wa terweg, Corn. Houtmanstraat 2a, tel. 010-460 20 99. SCHIEDAM In galerie Jon- gepier is zaterdag een exposi tie geopend van Albert Meyer. Voor oud-leerlingen van scho lengemeenschap Spierings- hoek is Meyer geen onbekende want tot september 1987 do ceerde hij Engels aan deze school. Na veertien jaar op het Spieringshoek te hebben on derwezen verruilde Meyer na veertig jaar in het onderwijs werkzaam te zijn geweest het klaslokaal voor de werkkamer thuis. De expositie in Jongepier laat zowel airbrush-schilderijen zien als pentekeningen. De nadruk ligt echter vooral op de laatste. De tentoonstelling is tot en met 1 april. Galerie Jongepier is gevestigd aan de Dam 37. SCHIEDAM— Tegelijkertijd met de opening in Utrecht van het tiende opleidingscentrum voor langdurig werklozen in de electrotechnische bedrijfs tak zal eenzelfde centrum in Schiedam van start gaan. De opening wordt verricht door de heren Kamminga, voorzitter van het Koninklijk Nederlands Ondernemersver- bond en Stekelenburg, voor zitter van de Federatie Neder landse Vakbeweging. Zij zul len het tiende centrum in Utrecht voor geopend verkla ren en tevens via een telefoon verbinding met Schiedam in contact staan. De instituten zijn een uit vloeisel van een CAO-overleg in 1987 waarbij werd overeen gekomen een project te star ten voor de tewerkstelling van langdurig werklozen in de electrotechnische bedrijfstak. Het project wordt uitgevoerd door de Stichting Opleidings- en Ontwikkelingsfonds voor de electrotechnische bedrijfs tak in nauwe samenwerking met installatiebedrijven in de betrokken regio, het Ministe rie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, Gewestelij ke Arbeidsbureaus, Centra voor Vakopleiding van Vol wassenen èn de CAO-part- ners. De inspanningen van het zo genaamde O O-fonds heb ben geresulteerd in het opzet ten van drie speciale oplei dingscentra voor langdurig werklozen in de loop van 1987 Met het in gebruik nemen van de centra in Utrecht, Schie dam en Rotterdam komt het totale aantal dus op tien. Het opleidingscentrum in Schie dam is gevestigd aan de Rin- gersstraat 21. SCHIEDAM Nauwelijks heeft een plaatselijke afde ling van de Socialistische Partij in Schiedam het licht gezien of de bewoners van West worden benaderd met een brandbrief. De in woners van Schiedam- West worden opgeroepen zich aan te sluiten bij de handtekeningenactie tegen de hinderwetvergunning van het bedrijf Nieuwe Na- tex b.v. te Vlaardingen. De wijk wordt volgens de SP bedreigd door de activi teiten van dit bedrijf. De Nieuwe Matex heeft een vergunning van de provin cie Zuid-Holland gekregen waarmee op- en overslag van chemicaliën kan plaatsvinden. De SP-gemeenteraadsle- den in Vlaardingen hebben onlangs getracht een nieu we havenverordening te gen te houden en eisten een verbod op dit soort activi teiten. Na een flinke dis cussie in de Vlaardingse raad werd de verordening dan toch ongewijzigd vast gesteld. „In de Schiedamse ge meenteraad is echter hele maal geen discussie ge weest over de gevaren die Schiedam-West nu gaan bedreigen. Vlakbij de grens van West zal de Nieuwe Matex binnenkort giftige, stinkende en licht ont vlambare chemicaliën op en over mogen gaan slaan", hetgeen de SP-afdeling Schiedam onverantwoord noemt. Het gaat volgens de socia listen om chemicaliën die op de zwarte lijst staan zo als benzeen, acrylaten en cresolen, die volgens een berekening van de SP een stank- en gaswolk van on geveer 1,5 miljoen kubieke meter per jaar zal veroor zaken. Overigens geeft de SP in haar brief niet aan hoe deze berekening tot stand is gekomen. De partij wil evenwel de bewoners organiseren om via handtekeningen ervoor te zorgen dat de hinder- wetverhunnig ongedaan wordt gemaakt. De leden van de SP zullen informa tie verzamelen om de zaak in zowel de Vlaardingse als de Schiedamse gemeente raad aan de orde te stellen. 4^ mMJk MJT AJ-/èk Tweede Paasdag 27 maart H H. PRIJZEN: f 7.50, f 10.00, f 12.50, f 15.00 je komt ogen en oren tekort.

De Havenloods | 1989 | | pagina 25