Dressuur op Grand Prix-niveau hoogtepunt jublieumspektakel TSN op goede weg in derde lustrum-jaar Badmintonstrijd met ruim 450 partijen Sportprofiel Lezing Bram Leeuwenhoek Activiteiten Jubileumjaar Schiedams Nieuwsblad J i1 Sportnieuws naar redactie Lopen op zondag Schaakkampioenschap voor Schiedamse jeugd Vallie Kolditz 1 Scholieren waterpoloën De Spaland Ruiters wil nog steeds een binnenmanege Illis K "/f WwmÊÊÊÊÊiÊÊm. INSTALLATIE/ONDERHOUD Nederlandse Een aantal combinaties brak het afgelopen seizoen door VLAARDINGEN— Bram Leeuwenhoek, oud-chef d'équipe van de Neder landse Olympische ploeg, houdt op vrijdagavond 31 maart voor de leden van Fortuna een lezing in het clubgebouw aan de Mar- nixlaan. Leeuwenhoek, nu nog lid van het Nederlands Olym pisch Comité, zal het o.a. hebben over de omgang met topatleten en verhou ding jury/atleet. Ook be staat er voor de leden gele genheid vragen te stellen over het onderwerp atle tiek. De lezing begint om 21.30 uur. tioraal Grand Prix-niveau zal ongetwijfeld bijdragen tot het welslagen van dit jubileum spektakel. Binnenbak Met de komst van bovenge noemde lokale ambtsdragers zal stellig het onderwerp van de binnenmanege aangeroerd worden. De Spaland Ruiters heeft de financiering van zo'n overdekte binnennak nage noeg rond, maar wacht op ge meentelijke afgifte van een bouwvergunning. Secretaris Jeroen Aarts: „Daarnaast speelt het pro bleem van de boerderij waarin momenteel gehuisvest zijn. Die moet gerenoveerd wor den, want in de huidige staat is zij niet veilig. Aangezien die boerderij echter op lijst van monumentenzorg staat, ver wijst de gemeente ons voort durend naar die instelling. Monumentenzorg kaatst de bal dan terug en maant ons bij de gemeente Schiedam aan te kloppen. Zo schiet De Spa- land Ruiters natuurlijk niet op". 1/2 april openingstoernooi- 4 mei lady's day 13 mei jubileumreceptie 3 t/m 18 juni clubtoernooi 17 september TSN Jubi leumweekend DE HAVENLOODS s/UJ uiNbüAü Zö MAART 1989 13-494 SCHIEDAM Clubbladen en berichten voor deze pagina kunt u sturen naar de sportre dactie van het Schiedams- Nieuwsblad, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Het is ook mogelijk berichten telefo nisch door te geven, tel. 4352911. VLAARDINGEN In plaats van de vaste zaterdagmiddag wil de atletiekvereniging For tuna het met haar eerstvol gende presentatieloop ook eens op zondagmorgen probe- Op zondag 2 april kunnen re creatielopers terecht in de Broekpolder voor een vijf, tien of vijftien kilometerloop. De start is om 11.00 uur op loswal 9 in de Broekpolder achter de accommodatie van de hockey club Pollux. Er kan vanaf 10.15 uur bij de start ingeschreven worden. Het inschrijfgeld bedraagt twee gulden en vijftig cent. Voor wie een herinnering wil hebben komt daar nog een be drag bij van één gulden en vijftig cent. Voor meer informatie kan men terecht bij Aad Davidse, tel. 4348581 of Jolanda van Walsum tel. 4744969. SCHIEDAM— Alle Schie damse jeugdschakers kunnen vanaf maandag 3 april a.s. deelnemen aan de lokale schaaktitelstrijd. De jeugdt tot (ongeveer) 15 jaar word tnaar speelsterkte verdeeld in twee groepen en zal zeven maandagavonden steeds van zeven tot acht uurtegen elkaar strijden. Evenals de vorige edities wordt ook dit jaar het kampi oenschap georganiseerd door schaakvereniging Het Zwarte Paard (ZHP). Achterliggende gedachte is de jeugd door I middel van een eigen toernooi te stimuleren te gaan schaken. Spelregelkennis is de enige voorwaarde voor inschrijving en er is een groot aantal prij zen te winnen. Het schaakkampioenschap voor de jeugd wordt georgani seerd in Clubhuis Zuid, Dwarsstraat 42, Schiedam. Deelname kost zes gulden (lidmaatschap is dus niet ver eist). Inlichtingen en inschrij ving: F. Groeneweg, tel. 4701215. Vitel is een snelgroeiende onderneming, die zich heeft gespecialiseerd op de volgende terreinen: data- en telecommunicatie, kabeltelevisie, verkeersregelsystemen, laagspanning en signalering. Het bedrijf is zeer succesvol in de ontwikkeling en toepassing van nieuwe technieken en heeft als gevolg daarvan een uitstekende reputatie bij de doelgroepen. Het is onze doelstelling om binnen enkele jaren uit te groeien tot één van de belangrijkste leveranciers op het gebied van data- en telecommunicatie. Dit is uitsluitend mogelijk op basis van know-how, gekoppeld aan een efficiënte organisatie en een perfecte service. Als gevolg van deze visie is een uitbreiding van het personeelsbestand noodzakelijk. Wij zoeken op korte termijn ervaren of aankomende Asfaltzagers (m/v) die in het bezit van een groot rijbewijs zijn, voor het aanbrengen van signalering in het asfalt. Voor de functie geldt dat salaris en arbeidsvoorwaarden in overeenstemming zijn met de CAO voor het elektro technisch bedrijf. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u richten aan de heer N. van Veen, Afdeling Personeelszaken. Postbus 75 2800 AB Gouda SCHIEDAM Tennisver eniging Schiedam Noord (TSN) viert dit jaar haar derde lustrum. In het kader van dat jubileum is een uit gebreid seizoenprogramma opgezet dat op zaterdag 1 april a.s. van start gaat. Binnen dit 'jubileumjaar plan' komen zowel de pres tatiegerichte, als de meer recreatief ingestelde spe lers ruimschoots aan hun trekken. Met circa 800 actieve tennis sers binnen de gelederen zit TSN qua ledental weer in de lift. Teun van Zijl, de pr-man van de tennisclub: „Het lichte ledenverlies van vorig jaar is vrijwel geheel weggewerkt. Momenteel hebben we zo'n 625 senior- en 275 jeugdleden. Ons credo 'Tennis betaalbaar houden voor iedereen' zal daaraan niet vreemd zijn. De laatste acht jaar is bij TSN de contributie niet verhoogd". Centrecourt TSN organiseert al haaf spor tieve activiteiten op tennis park Kethelhaghe, waar 12 banen beschikbaar zijn. Voor komend seizoen is alle recla meruimte op het centrecourt van dat complex al verhuurd, wat een aanzienlijke financië le steun in de rug is voor de jubilerende sportvereniging. Ook sportief gaat het de Schiedammers voor de wind. Opnieuw Van Zijl: „Inmiddels hebben we één B-speler bin nen de gelederen en sloegen diverse jongeren zich letter lijk de C-klasse binnen. Van zulke prestaties gaan natuur lijk belangrijke impulsen uit naar de rest van onze relatief jonge tennisclub". TSN opent het nieuwe tennis- seizoen op 1 april met een openingstoernooi voor de jeugd, een dag later organi seert men zo'n evenement voor senioren. Teun van Zijl tot slot: „Laat iedereen die belangstelling heeft voor de tennissport dan maar eens langskomen, men krijgt dan een goede indruk van onze vereniging". Dit seizoen zullen zeker 800 TSN-ers een balletje staan In deze rubriek treedt weke lijks een Schiedamse sport vrouw of -man voor het voet licht. Geboortedatum en -plaats. 29 februari 1960 te Dor drecht. Beroep. Ik ben afgestudeerd fysio therapeute, maar werk al een aantal jaren in een sportver zorgingswinkel. Vereniging. Ik fungeer nu ongeveer 11 jaar als cirkelspeelster in het eerste team vap handbalvere niging UVG, dat uitkomt op het hoogste landelijke niveau, namelijk de eredivisie zaal handbal. De laatste 9 jaar ben ik tevens captain van de ploeg. In de zomermaanden kom ik daarnaast uit voor het cricketelftal van Excelsior'20. In tegenstelling tot de hand balsport heeft dat een meer recreatief karakter, hoewel we ook daar in de hoofdklasse optreden. Vorige clubs. In een grijs verleden heb ik één seizoen, bij Shuttle, aan badminton gedaan. Hoofdmo tief daarbij was mijn snelheid op te voeren. Enerzijds bleek dat niet echt te werken, an derzijds was de combinatie met handbal vrijwel onmoge lijk, de belasting werd gewoon te grbot. Grootste sportieve succes. Het landskampioenschap in de veldcompetitie, zo'n 4 jaar geleden. Ik zag dat vooral als een bekroning op het in passen van veel ex-junioren in de selectie toendertijd. Verder natuurlijk de promotie naar de eredivisie zaalhandbal vo rig seizoen. Dat is iets waar ik eigenlijk altijd naar toe ge leefd heb. Grootste teleurstelling. Door studieperikelen heb ik de promotie van de tweede naar de eerste divisie niet meegemaakt. Door de hand balsport was mijn studie fy siotherapie op het tweede plan geraakt en restte mij op een gegeven moment geen an dere mogelijkheid dan bewust voor mijn opleiding te kiezen. Ik heb toen circa een half jaar veel minder getraind en in het tweede team gespeeld. Grootste blunder. Twee seizoenen terug, in de bekerwedstrijd tegen V en K uit Groningen, hadden we met nog luttele seconden te spelen een achterstand vanéén punt. Ons wanhoopsoffensief mondde uit in een worp die door de Groningse keepstejr, die meteen geheel uit balans was, werd gepareerd. Ik stond in de linkerhoek bij de cirkel en kreeg plotseling uit de re bound de bal in handen. Voor open doel miste ik echter ho peloos, zodat we dat duel defi nitief verloren. Voor onze te genstander was dat zeer gun stig want bij verlenging had den die meiden de laatste trein richting Groningen ge mist. Sportieve ambities. Ik heb altijd één sportieve wens gehad en dat was in de eredivisie te spelen. Misschien dat ik later nog als trainster aan de slag ga, ik heb in ieder geval het A-diploma al in m'n bezit. Idolen. Die heb ik niet. Hobby's. Aan de handbalsport, dus trainen, video's bekijken, ana lyseren, spelen e.d., besteed ik per week gemiddeld 15 uur. Daarnaast hou ik van fotogra feren, glas graveren en lees ik vrij regelmatig. Favoriete muziek. Eigenlijk alles wat lekker in het gehoor ligt, van George Michael tot Eric Clapton. Film, tv. Ik vind de serie Spijker- hoek wel boeiend. Op filmge bied ben ik fan van Steven Spielberg. Raiders of the lost ark en Indiana Jones and the temple of doom beschouw ik als zijn toppers. Lectuur. Ik lees vooral historische avonturenromansMomenteel ben ik bezig met de Holebeer- cyclus van Jean Auel. Opinie over sportfaciliteiten in Schiedam. Er moet in Schiedam een aantal echte sportzalen bijko men. Op het ogenblik trainen wij éémaal per week in de sporthal, één keer in sportzaal Oost en één keer in een gym zaal. Die training in de gym zaal komt gewoon niet goed uit de verf omdat de ruimte te gering is, vooral als ér in ver schillende groepen gewerkt wordt. Het 'ruimtegevoel' is bij zaalsporters juist heel be langrijk. Het debuutjaar in de eredivi sie. Het is ongeveer verlopen zoals ik me had voorgesteld. Ik heb nooit gewanhoopt over onze mogelijkheden op eredi visieniveau, ik wist dat we ons snel zouden aanpassen. Het spel op zich is alleen nog har der, nog 'gehaaider' dan ik had verwacht. Er worden vooral veel, meestal kleine, overtredingen gemaakt als de arbiters even niet opletten. Ook dat facet maak je je dan snel eigen,maar het is toch een extra dimensie. Zelf heb ik dit seizoen opnieuw last gekregen van een, welhaast chronische, rugblessure. Door het tijdelijk vertrek van onze cricketinter nationals, Ingrid Dulfer en Angela Venturini, was ik min of meer gedwongen door te spelen, ook op momenten dat het wellicht minder verant woord was. Voor elke training en wedstrijd moet ik mijn rug nu helemaal intapen. Als ge volg daarvan heb ik me voor genomen voor de aanvang van de nieuwe competitie een be slissing te nemen over mijn handbaltoekomst. Binnen de selectie is het acclimatiepro- ces ook goed verlopen. De spe- lersraad krijgt van onze coach Leon Luysterburg (in het da gelijks leven Vallie's vriend, red.) behoorlijk veel speel ruimte om zijn opinies ken baar te maken. Het misschien nog meer prestatiegerichte handbal heeft in het geheel geen afbreuk gedaan aan de sfeer binnen de groep, dat is natuurlijk een teken aan de wand. Zo wordt er nu al uitgekeken naar het weekend Domburg dat we aan het eind van dit seizoen met de hele selectie beleggen, dat wordt een feest. Verder lijken binnen UVG, als vereniging, niet veel dingen veranderd. Gelukkig is een aantal sponsors binnenge haald, met name belangrijk voor zaken als begeleiding, zaalhuur en reiskosten, maar het is ondanks ons redelijk opzienbarende debuut op het hoogste nationale niveau nog steeds ondenkbaar dat speel sters van buitenaf naar Schie dam worden gelokt met een dikke geldbuidel. De spel vreugde en de sfeer staan nog altijd voorop en zo hoort het ook. Tenslotte wil ik nog kwijt, dat... ...bij topsportprestaties de omgeving een belangrijke rol speelt. De wijze waarop wij bij UVG steun ontvangen van begeleiders, vrijwilligers en het publiek is zonder twijfel een voorname factor met be trekking tot onze prestatie curve. SCHIETEN Bij de dis trictskampioenschappen schieten behaalde J.L. Bakker van de schietvereniging Wil- helmina de eerste plaats met 551 punten. Ook de veteranen deden het uitstekend op deze kampioenschappen. J.W. Bouwman behaalde de titel in de veteranen-klasse 1 met 567 punten en L. Maat veroverde een bronzen medaille in de ve teranen-klasse 2 met 522 pun ten. tonkampioen- VLAARDIN GEN In de sporthal Westwijk worden op 1 en 2 april voor de achtste keer de Vlaardingse badmin tonkampioenschappen gehou den. Aan deze titelstrijd doen mee: BC'70, DVO'65, Holy'77, Pandora, Refoba, Urba en Vijfsluizen. Tweehonderd deelnemers zullen bijna 450 partijen spelen. Er wordt gespeeld in vier klassen: van recreatiespeler tot competitiespeler. In iedere categorie zijn prijzen te win nen in het enkel-, dubbel- en gemengd dubbel spel. Er moeten dit weekeinde ook enkele titels worden verde digd. Bianca Stegeman, Henk Born, Annemarie Simons, Chris Malta, Ria Davies, Lau rens van Engelen, Miriam Nap en Erwin Kipperman zullen hun uiterste best doen hun ti tel te prolongeren. Het toernooi begint zaterdag om 9 uur en zondag om 10 uur. Zoals het schema er nu uitziet, zullen zondagmiddag rond half drie de eerste finalepar tijen van start gaan en de prijsuitreiking is gepland tus sen 18 en 20 uur. De prijzen worden uitgereikt door sport wethouder Jan Madern. De toegang tot de sporthal Westwijk is gratis. VLAARDINGEN De polo- van de Vlaardingse Raad voor vereniging WIK verzorgt vrij- Sport en Recreatie een school dag 31 maart in samenwer- waterpolotoernooi voor de king met de sectie schoolsport oudste leerlingen van de Vlaardingse basisscholen. Verzorging van de paarden op het complex SCHIEDAM Momenteel vereniging De Spaland lijkt voor paardensport- Ruiters geen hindernis te hoog. Het afgelopen sei zoen werd gekenmerkt door de doorbraak van een aantal combinaties (ruiter plus paard) naar de hoog ste nationale klassen, ter wijl op diverse evenemen ten door het hele land meer dan 100 prijzen werden veroverd door leden van de Schiedamse paardensport vereniging. Op het ogen blik legt men de laatste hand aan het feestpro gramma ter gelegenheid van het 20-jarig jubileum, dat met activiteiten varië rend van een hardloop wedstrijd tot een dressuur- demonstratie op Grand- Prix-niveau niet onge merkt zal passeren. Traditiegetrouw zijn voordat het nieuwe seizoen begint we derom de verenigingsprijzen uitgereikt. Achtereenvolgens moesten vier Spaland Ruiters voor het voetlicht verschijnen. De 9-jarige Chiara Karpes bleek met haar pony Juno het beste op onderlinge wedstrij den te hebben gepresteerd. Bi anca van Nelfen boekte met haar paard Armanda de beste resultaten in de dressuur op de regionale kringwedstrij den. Caroline Engelhage trot seerde met haar pony Valenti no met de minste moeite de hindernissen op de regionale kringwedstrijden, nadat zij overigens vorig jaar tevens het kampioenschap springen van Zuid-Holland en van Noord- Brabant op haar naam wist te brengen. Tenslotte ging de ti tel 'Ruiter van het Jaar' naar Carola van Hemsbergen. Festiviteiten Binnen het kader van het 20- jarig bestaan organiseert Spa land Ruiters een groot aantal activiteiten. Nadat op 25 maart jl. een delegatie van de vereniging een kleine demon stratie verzorgde op de Schie damse paardenmarkt, staat voor zaterdag 22 april een groots opgezette Jubileum loop op het programma. De startschoten voor het kwartet korte loopafstanden worden geloost door wethouder Haf kamp. Op Koninginnedag, 30 april, staat een demonstratie rings teken op het programma in Schiedam-Kethel. Als hoogte punt organiseert De Spaland Ruiters op zaterdag 3 juni een (open) feestdag op haar ter rein. Tal van demonstraties en spelletjes worden dan afge werkt. Dë officiële opening wordt verricht door burge meester Scheeres. Een dres- suurdemonstratie op interna-

De Havenloods | 1989 | | pagina 3