m RENTEWIJZIGING Blijdorp trekt record aantal bezoekers mét auto 'm. bondsspaarbank 6 91% 71% 6i% 31% 51* ii% ii% 41% 6 ;i% 41% 11% 31% !1% AKZO 41% 4j% 3 5% 31% s 'HOBBY POST' v.a. 27.50 brillenmode 1% CO in ji% De Bondsspaarbank doet meer. IJsbeertje wint populariteitspol van luipaardjes Is 'Sportief Afslanken' anders dan andere methoden? A sportschool tino hoogendijk Praten over stotteren DINSDAG 4 APRIL 1989 14-182 P O T Z E G E L S POSTZEGEL EN MUNTHANDEL vanaf 7 april landen suplementen DAVO verkrijgbaar Winterakker 15 3206 TG Spijkenisse 01880-37168 Leesbrillen brillen kontakïlenzen Grote Markt 23, Schiedam. Tel. 4267557 Als morgen toevallig iemand 5000 gulden minder biedt voor uw huis pakt u z'n bod misschien. Je huis in de krant brengt mensen over de vloer. En de makelaar wi n wanten en kranten met ingang van 3 april 1989 Termijnsparen 2 was 61% Maandrente spaardeposito 5 jaar vast inleg minimaal f 15.000,-. Effektieve rente 6,7%. Deposito Looptijd 1,3 of 6 maanden inleg minimaal f 25.000,-. Rentevergoeding op aanvraag! 5 jaar vast 4 jaar vast 0s i-lCM 0s T-ICO 3 jaar vast 2 jaar vast Spaardeposito 10 jaar vast inleg minimaal f 500,-. Spaardeposito 6 jaar vast inleg minimaal f500,-. Maximum looptijd 5 jaar. f 1.000,- of veelvouden Maximaal f 10.000,- per certificaat. Dagelijkse renteberekening. Bijzondere spaarvormen Giro-Spaar Extra Rekening Vrij opneembaar f 5.000,- per maand, alleen giraal. Over op genomen bedragen boven f 5.000,- wordt 2% retourrente berekend. Spaar Selekt Extra Rekening Dagelijks opvraagbaar. Over opgenomen bedragen wordt 2% retourrente berekend. was Ql% was 6i% Spaardeposito 5 jaar vast inleg minimaal f 500,-. Jongerenspaarplan was 5i% Spaardeposito 4 jaar vast inleg minimaal f500,-. Spaardeposito 3 jaar vast inleg minimaal f500,-. was 5i% was 5s% was 5 0/0 Spaardeposito 2 jaar vast inleg minimaal f500,-. Spaardeposito 1 jaar vast inleg minimaal f 500,-. Premie Spaarrekening Perfekt Rekening 3 maanden opzegging. Vrij opneembaar f 2.500,- per maand. Spaar-Selekt 'Rekening Dagelijks opvraagbaar. Over opgenomen bedragen wordt 1% retourrente berekend. Reserveringsrekening 1 maand opzegging. Vrij op neembaar f 2.500,- per maand' en geheel voor hypotheken, belastingen, verzekeringen enz. Seniorspaarrekening Voor 60+ers. 2% extra rente over het laagste saldo in het kalenderjaar. Vele bestedings doeleinden, vrij opneembaar. Over overige doelen geldt 1% retourrente, opzegging 3 mnd. Bankgirorekening Schiedam Vlaardingen spaarbank ROTTERDAM Niet minder dan 75.000 bezoekers passeer den vorig paasweekend de poorten van diergaarde Blij dorp. Het kleine ijsbeertje bleek van alle dieren nog de grootste aantrekkingskracht uit te oefenen. Het merendeel van het publiek was met de eigen auto gekomen. Reden voor een oproep op radio Rijn mond dat vooral niet meer te doen én voor het houden van een inderhaast opgezet blikse- monderzoekje onder 800 die renliefhebbers. Volgens direc teur Dorresteyn is het nodig te weten uit welke windstreken bezoekers komen om grote parkeerproblemen in de toe komst te kunnen gaan beheer- Uit de enquête bleek dat ruim de helft van alle bezoekers uit Rotterdam afkomstig was (53%). Utrecht scoorde 6.5%, Den Haag 20%, Dordrecht 8% en Amsterdam toch nog 3.3%. Tel daarbij op 5.5% Braban ders en er blijft 3.7% over voor de rest van Nederland plus de buitenlandse toeristen. Daarnaast bleek dat 'een ge middeld bezoek' ongeveer 3.5 uur bedroeg en dat de wacht tijd aan de kassa tot 1 uur kon oplopen. Tenslotte gaf 35% van het publiek als reden voor bezoek het ijsbeertje op. Voor 30% van de bezoekers bleek het mooie weer de directe aanleiding tot een dagje Blij dorp te zijn geweest. De realisatie van het nieuwe dikhuidenverblijf is inmiddels weer een stapje dichterbij ge stand van de actie 'Maak je dik' bekend. Deze bedraagt zeshonderdduizend gulden en de actie loopt nog door tot eind 1990. „Dan kan de eerste paal de grond in", aldus Swaep, die bovendien nog wist te vertel len dat met de inrichting van het nieuwe dikhuidenverblijf zowel rekening gehouden wordt met de natuurlijke om geving als met het gedrag van deze dieren (neushoorns, nijl paarden en olifanten). Swaep: „Dat is fijn voor de dieren én het publiek". Een ommetje door de tuin leerde dat ook bij de Amurlui- paarden gezinsuitbreiding heeft plaatsgevonden. Deze luipaardensoort is uiterst Ja, bij 'Sportief Afslanken' krijgt u onder deskundige leiding de juiste lichaamsbeweging om: - Uw stofwisseling te aktiveren, waardoor er een hogere verbranding ontstaat. - Uw figuur te corrigeren, door naast vetverbranding de spieren te verstevigen." - Uw konditie te verbeteren, waardoor u zich fitter en energieker voelt. Onze diëtiste zorgt voor een voedingsadvies, dat onder haar wekelijkse begeleiding goed vol te houden is. Het hele proces wordt tevens begeleid door een arts. Al ruim 3 jaar wordt deze methode met succes in onze sportschool toegepast. U kunt altijd eerst een van onze informatiebijeenkomsten bijwonen, waarna u kunt beslissen of u wilt Wilt u meer informatie? Vraag de folder! Centraal adm. adres: Hazelaardreef 71, s 4745162 Akzo is een van de grootste chemische ondernemingen ter wereld, met de hoofdzetel in Arnhem, met 300 vestigingen in 50 landen en ruim 70.000 medewerkers. Werken bij Akzo betekent een loopbaan bij ei hoogontwikkelde onderneming, werkzaam op het gebied van de chemie, chemische vezels en gezondheidszorg. De verfbelangen zijn gebundeld in de coatings divisie. De naam Sikkens is het waarmerk voor hoogwaardige verf- en iakprodukten, kleur, beproefde systemen, voor professionele verwerkers en doe-het-zelvers, vernieuwende research en nieuwe technologieën. Coatings Divisie Handkleurmaker/allround medewerker service centrum* Werkterrein Het Service Centrum te Rotterdam verkoopt Sikkens verfprodukten aan schildersbedrijven, autospuiterijen en de verfverwerkende industrie. De kleur van de produkten wordt vaak op bestelling met de hand gemaakt, een activiteit waaraan hoge eisen worden gesteld. Functie-inhoud Naast het maken van kleur zal de medewerker zich bezighouden met de verkoop en met advisering aan afnemers over o.a. applicatietechnieken. Functie-eisen Wij vragen voor deze functie: - Schildersopleiding - Bij voorkeur ervaring in een dergelijke functie. *M/V Uw schriftelijke sollicitatie kunt u richten aan: Sikkens bv, Personeel en Organisatie, t.a.v. de heer J.E. Veenstra Postbus 3 2170 BA SASSENHEIM. zeldzaam. Er zijn er nog geen 100 van op aarde. Daarvan le ven dertig exemplaren in die rentuinen. De overige amur- luipaarden komen voor in het grensgebied tussen Noord- en Zuid-Korea. De vier maanden oude ka- tachtigen maken het uitste kend en zijn spelend te be wonderen. Toch trekken deze zeldzame roofdieren minder bekijks dan het ijsbeertje. Misschien omdat de kooi-op- stelling niet echt modern oogt? Directeur Dorresteyn: „Een dierentuin kan natuurlijk de vrije natuur niet vervangen, maar met visuele aspecten (ravijnen, glazen afscheiding) komen we tegenwoordig al een heel eind". Weer een reden om uit te kij ken naar de realisatie van het masterplan. In een hoek van de Rivièrahal is de kikkerkubus verrezen. Met moderne materialen is het milieu van de kikkers, padden en salamanders fraai nage bootst. De dieren leven op het grensgebied van water en land. Camouflage (schutkleu ren), voortbeweging, voort planting, zintuigen en evolu tie worden voor de bezoekers aanschouwelijk gemaakt. Ook bedreiging komt aan de orde. Juist in deze tijd (maart, april) komt het veel voor dat in- heemse kikkers en padden de weg oversteken om naar een nabijgelegen paaigebied te trekken. De dieren worden daarbij massaal overreden. Vrijwilligers zijn veelvuldig 's nachts in de weer om een dergelijke oversteek niet in een moordpartij te laten ein digen. De kikkerkubus kan er toe bijdragen dat de mensen deze reddingsacties meer le ren waarderen. VLAARDINGEN— In bijna alle kranten staan de laatste tijd advertenties waarin ge vraagd wordt mensen die stot teren gewoon te laten zeggen wat ze willen vertellen. Voor mensen die stotteren wordt er donderdag 13 april een ge- spreksavond gehouden aan de Spoorsingel 85. Organisatie van het geheel is in handen van mensen die de zogenaamde Vredebergthera- pie hebben gevolgd, één van de bestaande therapieën. Juist over de keus welke therapie iemand kan gaan volgen, wordt donderdagavond ge sproken want er zijn veel mo gelijkheden. Na een inleiding en een overzicht van de ver schillende therapieën die er zijn, worden persoonlijke er varingen uitgewisseld. De ge- spreksavond begint om 20.00 Ook dit jonge luipaardje is springlevend

De Havenloods | 1989 | | pagina 8