mm Blessureleed en nederlaag brengen SFC in mineur En wie heeft véél werk voor u? UJ Sportprofiel Adrie van Oosterhout Schiedams Nieuwsblad tempo-team uitzend bureau Sportnieuw ïïaar redactie SZC weer onderuit Schiedammers op Westland Marathon Spullen voor De Ooievaars Fietsen bij Rijnmond 'On the air' DE HAVENLOODS DINSDAG 11 APRIL 1989 15-495 Vier man van Lagerwaard in Nationaal team SCHIEDAM Voor de Open Europese taek-won-do-titel- wedstrijd zijn door bonds coach Noud van der Hurk vier leden van sportschool Lager waard geselecteerd. Naar het evenement, dat op 6 mei aanstaande in het Joego slavische Maribor wordt geor ganiseerd, zullen Richard Voets, Mohammed Azati, Adrie van Oosterhout en Rob van Dongen afreizen. Ook de Fred Ton, taek-won-do-leraar bij sportschool Lagerwaard, gaat mee als bondstrainer. De totale selectie bestaat uit ne gen sporters plus begeleiders. Luegener huis-aan-huis bladen HOOFDKANTOOR: Prins Hendrikkade 12-16, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Kantooruren: maandag t/m donder dag 08.30-17.00, vrijdag 08.30-16.00 Telefoon (centrale): 010 - 4.699.911 Telex 23196 Telefax 010-4699362. DIRECTIE: V. Doorn/P. Bakker/J. Parser WEGENER-bladen verschijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplaag van ruim een miljoen exempla ren. Hiertoe behoort: Schiedams Nieuwsblad Verschijnt elke dinsdag huis-aan-huis in Schiedam, Groenoord en Nwe Vlaardingse Courant Verschijnt elke dinsdag huis-aan-huis in Vlaardingen. DUO'S (rubrieksadvertenties): 010- 4.699.444 KANTOOR: Hoogstraat 122, 3110 AH Vlaardingen, Postadres: postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Kantooruren: zie hoofdkantoor. 010- 4.346.711 DISTRICTVERKOOPLEIDER: ThJ. Bravenboer (tel privé 010-4.353.883) ACCOUNTMANAGER: P.J. Kooiman (tel. privé 01860 - 19587). ADVERTENTIEVERKOOP: SCHIEDAM: SCHIEDAM: W. Ande- VLAARDINGEN: Hans Post, Nico Heynen. (tel. privé: 010-4.101.215). REDAKTIE: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. tel.: 010-4.352.911 RED.: M. Ames, L. Visser, S. de ügt. CORRESPONDENT Schiedam: W. Meijboom. Sportcorrespondent: B. Wesdorp Sportcorrespondent Vlaardingen: P.Spek (010-4.352.615). ADMINISTRATIE: Pr. Hendrikkade 12-16, postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010-4.699.911. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep. Bezorgklachten: 010 - 4.699.201 In deze rubriek treedt weke lijks een Schiedamse sport vrouw of -man voor het voet licht. Geboortedatum en -plaats. - 1 oktober 1955 te Heerlen Beroep. - Werkvoorbereider. Vereniging. - Ik doe aan taekwon-do bij sportschool Lagerwaard. Ik ben pas laat, zo rond m'n vie rentwintigste, begonnen met deze tak van sport. Aanvanke lijk kwam ik op wedstrijdni veau uit in de gewichtsklasse tot 75 kilogram, maar aange zien er binnen onze sport school vrij veel jongens in die categorie zaten heb ik bewust afgetraind tot 70 kilo. On langs, 15 maart j.l., werd ik geselecteerd voor de nationale selectie voor het duel tegen Canada. Bij sportschool La gerwaard vier ik deze maand mij 10-jarig jubileum. Vorige clubs. - Vroeger heb ik altijd gevoet bald. Eerst in Limburg, bij ECR en Heksenberg, later bij het Schiedamse Martinit. In militaire dienst heb ik veel ge bokst. Grootste sportieve succes. - Mijn meest recente sportieve succes was het veroveren van de bronzen medaille op het Open Europees Teakwon-do kampioenschap in het West- duitse Rheine. Misschien had er toen wel meer ingezeten, want de arbitrale beslissingen vielen bepaald niet in mijn voordeel uit. Grootste teleurstelling. - In '86 liep ik tijdens een fi nalepartij een zware kniebles sure op, waarbij mijn buiten meniscus en kruisbanden het begaven. Ik heb toen circa an derhalf jaar gerevalideerd. Volledig herstel was vrijwel uitgesloten, maar ik meen dat ik op ongeveer 90 procent van mijn sportieve kunnen ben te ruggekomen. Grootste blunder. -Echte blunders kan ik me niet herinneren. Wel betreur ik het achteraf in hoge mate dat ik zo laat met taekwon-do naar goede stekken om te kar peren. Favoriete muziek. - Vooral de soulmuziek uit de jaren zeventig, bijvoorbeeld van Donna Summer. Film, tv. - De wat hardere actie-films en series, met acteurs als Charles Bronson en Clint Eastwood. Lectuur. - Ik lees niet veel. Eigenlijk alleen wat sportboeken, voor al over vissen en gevechts- sporten. Opinie over sportfaciliteiten in Schiedam. - Daarover ben ik in het alge meen niet ontevreden. Er is binnen Schiedam een grote verscheidenheid van sport clubs die relatief goed uitge rust zijn. Er zijn diverse sporthallen en -zalen, veel sportscholen, squashbanen noem maar op. Wat behelst taekwon-do. - Er bestaan over taekwon-do nogal wat misvattingen. Taekwon-do stamt, anders dan de andere vechtsporten, uit Zuid-Korea. Het is een pure verdedigingssport. Taek won-do bestaat voor ongeveer 75 procent uit voet- en trap- technieken, geheel in tegen stelling tot bijvoorbeeld kara te dat voor driekwart uit hand- en stoottechnieken be staat. Dat maakt taekwon-do ook veel actiever. Karate is voorzichtiger, er wordt meer afgetast. Bij taekwon-do gaat men sneller en directer tot ac tie over, waarbij de combina ties van hand- en voettechnie ken natuurlijk spectaculair ogen voor het publiek. Acties kunnen beloond worden, door arbiters, met één, twee of drie punten. Een vol punt verdien je door een trap op het lichaam of een geplaatste stoot, een dubbelpunt door een gesprongen trap op het lichaam, een stoot springend of een directe stoot naar het gelaat. Drie punten krijg jé voor een gesprongen trap naar het gelaat. De partijduur is per toernooi verschillend, meestal gaat het om wedstrij den van 2 tot 3 minuten, ter wijl een finalepartij 2 keer 3 minuten duurt. Het is overi gens ook mogelijk minpunten op te lopen, bijvoorbeeld als je je tegenstander opzettelijk blesseert of als je met je han den de grond raakt door ba lansverlies. Persoonlijk be schouw ik het als een nadeel dat er in Nederland verschil lende taekwon-dobonden be staan. De NTA werkt met sa- fety-kicks, beschermpakkin- gen om handen en voeten, de TBN met schilden, voor de borst. Ook is de afstemming tussen beide niet optimaal, waardoor taekwon-do mis schien nogal wat publiciteit mist. Ik zie liever dat beide bonden tot samenwerking ko men en vooral het public rela- tions-beleid wat offensiever zouden uitdragen. Tenslotte wil ik nog kwijt, dat... - ...een sportprestatie natuur lijk in de eerste plaats door jezelf verricht wordt, maar dat daarbij de saamhorigheid en teamgeest binnen de vere niging, dus zowel onder ploeggenoten als begeleiders, bijzonder stimulerend kunnen zijn. Schiedammers desondanks nog steeds lijstaanvoerder SCHIEDAM Somber heid troef, afgelopen zon dagmiddag, op sportpark Thurlede waar SFC zowel een 0-1 nederlaag, als een nieuwe blessuregolf moest incasseren. Titelconcur- rent Voorburg bleek op de grasmat te sterk voor de gehavende thuisploeg. Trainer Martin Schaap sprak na het laatste fluit signaal veelzeggende woorden. "De kampioens- strijd is wat SFC betreft voor 80 procent voorbij. Met het tekort aan bezie ling dat dit elftal uit straalt, die nieuwe blessu res en het relatief zware programma zijn onze titel- kansen aanzienlijk afgeno men. Daarnaast heb ik simpelweg geen spelers achter de hand om in te grijpen en het tij te keren. Ik ben heel pessimistisch". Koploper SFC begon aan het duel tegen Voorburg zonder de geblesseerde Van Kapel, De Groot en Van Hattem. De laatste twee zaten hadden zich genoeglijk zij aan zij in de zon genesteld met hun wit (gips) voetje in de lucht. De meeste aandacht werd in de beginfase opgeëist door scheidsrechter Flinterman, die streng floot en kwitstig met boekingen strooide. Het eerste slachtoffer hiervan werd Rob Kiebert. Na een ty pisch 'kiebertiaanse' overtre ding - irritant, onnodig en doorgaans met een eenvoudi ge vrije schop afgedaan - ver dween hij ditmaal, vooral tot eigen verbazing, in het arbi trale boek. Binnen tien minu ten werd ook een tweetal Voorburgers genoteerd, wat menigeen het ergste deed vre zen voor het verdere verloop van het duel. Dat zou overi gens alleszins meevallen. Linkerflank Het eerste sportieve gevaar kwam van Voorburg, dat vooral over de linkerflank veelvuldig kon opkomen. Een harde schuiver net naast en een voorlangs suizende voor zet waarschuwde de Schie dammers. SFC wist daar in offensief opzicht bitter weinig tegenover te stellen. Doordat Marcel Oosterdijk en Ferry Meerhof voorin voortdurend naar het centrum trokken en de vleugels vrijwel onbezet bleven konden de Voorbur gers hun afweer gemakkelijk organiseren. Naarmate het duel vorderde verloor de thuisploeg ook ter rein op het middenveld. Rob Kiebert en Rob Oosterwaal volhardden in kort spel, ter wijl aan de andere kant ex- PPSC'er Ron de Bruin wel enige lijn in het spel wist te brengen. Net voor rust onder streepte De Bruin zijn niveau nog eens met een hard schot dat van richting veranderd Een sterker Voorburg pakte verdiend twee punten tegen de door kwesturen geteisterde thuisploeg. werd en over de achterlijn verdween. Timing Meteen na de pauze creeërde Voorburg twee prima moge lijkheden. Een voorzet vanaf de linkerkant werd door kee per Marrevee met moeite uit het doelgebied geranseld, ter wijl ook de rebound werd ge mist. In de zesde minuut was het wel raak. Een verre uit trap van Voorburg-doelman Borro Brandl (ook ex-PPSC) werd na een vreemde stuit op het slechte veld verkeerd be oordeeld door laatste verdedi ger Jan Blom. Zijn timing liét veel te wensen over en de aler te Jeffrey Bloem profiteerde direct. Met een subtiele lob liet hij Marrevee kansloos. Na een ongelukkige botsing moet aanvoerder Rob van Leeuwen met een spierscheu- ring naar de kant, Richard Marrevee was zijn vervanger. Ook na deze achterstand lukte het SFC niet enige greep op het spel te krijgen. Slechts met opportunistische, lange trappen kwam het in de nabij heid van het Voorburg-doel. Dat leidde in de slotminuut (De Bruin was inmiddels ge boekt en Meerhof geblesseerd uitgevallen) bijna tot ge ge lijkmaker. Een voorzet be landde in het doelgebied waar de meegekomen Blom en in valler Van Buijtenen elkaar in de weg liepen en zo doelman Brandl de kans gaven zich op de bal te werpen. Met nog vijf duels voor de boeg behoudt SFC een voor-' sprong van één punt op Voor burg en heeft het twee punten meer dan VUC, Lugdunum en Verburgh. En hoewel Martin Schaap zei niet meer in de kampioenskansen van zijn team te geloven was hij er als de kippen bij die nieuwe stand te bekijken toen de uitslagen door de SFC-speaker bekend werden gemaakt. Tempo-Team zit non-stop bovenop het aanbod van werk. Daarom kunt u meestal meteen aan de slag. En als dat niet lukt, gaan wij onmiddellijk in de slag om een baan voor u te vinden! P.S. Zoekt u trouwens werk.' Elders in deze krant vindt u onze personeelsadvertentie. begonnen ben. Normaal be reik je je top rond je vijfen twintigste, ik beleef m'n piek eigenlijk pas de laatste jaren, nu ik al dertiger ben. Veel ba sistechnieken, die andere jon gens vanuit.hun jeugd meene men, heb ik me echt moeten aanleren. Sportieve ambities. - In het verlengde daarvan moet ik stellen dat ook ik niet weet hoelang ik op dit niveau kan blijven acteren. Ik ben een puur mentaliteits-type, maar besef dat ik niet het eeu wige sportieve leven heb. Als ik merk dat het écht minder gaat leg ik waarschijnlijk toe op de meer technische kanten van het taekwon-do. Ik bezit nu mijn eerste dan, op termijn wil ik toch die tweede dan binnenhalen. Ik wil hoe dan ook actief blijven sporten. Hobby's. - Buiten het taekwon-do, waar ik toch elke dag - thuis of op de sportschool - mee be zig ben, vis ik erg graag. Met een vaste vismaat reis ik zo wat heel Nederland af op zoek SCHIEDAM Clubbladen en berichten voor deze pagina kunt u sturen naar de sportre dactie van het Schiedams Nieuwsblad, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Het is ook mogelijk berichten telefo nisch door te geven, tel. 4352911. SCHIEDAM-SZC heeft op nieuw verloren in de play offs. Tegen NVH/HHC gingen de Schiedammers met 4-6 on deruit. Hoewel SZC een redelijke partij speelde,brak het mis sen van een groot aantal kan sen de ploeg snel op. Na perio destanden van 0-1 en 2-2 (sco res van debutant Erik Baart- man en Onno Sloterdijk uit een strafworp) bouwde NVH, door goed gebruik te maken van de cjontra-attack, in de derde en vierde periode aan een ruime voorsprong. De Schiedamse waterpoloërs konden slechts door Patrick van der Most en Erwin Zwer ver nog iets terug doen, maar dat bleek niet genoeg. OPEN DAG De voetbalver eniging HVO houdt op woens dag 3 mei een open dag op het complex aan de Zwanensingel in de Holy. Op het programma staat ook een training ver zorgd door Wim Koevermans en John de Wolf van FC Gro ningen. De aanvang is 14.00 uur. SCHIEDAM— Onder re delijke omstandigheden, slechts een iets te sterke wind voor het realiseren van scherpe tijden, is afge lopen zaterdag de twintig ste editie van de Westland Marathon gelopen. John Vermeule maakte zijn favorietenrol volledig waar door als eerste over de fi nish te gaan in een tijd van 2 uur 12 minuten en 22 se conden. Tweede werd de Belg Dirk Vanderherten in 2.13.15 en derde Tonnie Dirks in 2.13.16. Bij de vrouwen passeerde Russin Sirje Eichelman in 2.46.04. Enige Schiedammers die de finishlijn overschreden waren: Karei Leewangh (2.49.26, derde veteranen 2-klasse), Ernst Verbeek (2.55.50), Ed Schlarmann (3.01.41), Peter Sabel (3.10.14) en Cor van Pelt (3.30.00). SCHIEDAM Invaliden- sportvereniging De Ooievaars is druk doende een fancy-fair voor te bereiden en kan daar voor nog spullen gebruiken. Alle artikelen die men thuis over heeft, kunnen gebracht worden naar de Westmolen straat 26, van maandag tot en met woensdag tussen 9.00 en 16.00 uur, of op maandag- en donderdagavond en zaterdag ochtend. Voor het eventueel afhalen van spullen kan men de De Ooievaars bellen, tel. 4265093. SCHIEDAM De hockeyers van Asvióh hébben een uitste kende mogelijkheid om zich boven de degradatiestreep te vervoegen, laten liggen. Tegen Alecto uit Leiden verloren de Schiedammers ondanks een aanzienlijk veldoverwicht met 1-2. Omdat ook degradatie concurrent Etten-Leur punt loos bleef blijft de achterstand op die ploeg ongewijzigd één punt. Van meet af aan dicteerde As- vion het spel. Toch was het Alecto dat de score opende, in de tiende minuut werd het 0- 1. De aanvalslust van de Schiedammers werd echter zes minuten later beloond toen Daan van der Bilt de ge lijkmaker kon inslaan, 1-1 was ook de ruststand. VLAARDINGEN— De toerclub Rijnmond organi seert in de periode van 4 april tot en met 19 septem ber elke dinsdag en don derdag fietstochten. Elke dinsdagavond kaner deelgenomen worden aan de 'Rijnmondsterritten' over diverse afstanden en elke donderdag 'trimfiet- stochten' ook over diverse afstanden. Deze ritten zijn toegankelijk voor leden als niet-leden. De start is steeds om 18.30 uur op de wielerbaan in Schiedam. SCHIEDAM De belangstelling voor ballonvaren neemt in Nederland hand over hand toe. Het zweven in de open lucht, met trage - soms nauwelijks waarneembare - beweging blijkt een belevenis voor veel mensen. Voor 300 gulden per persoon is men een dag in de wolken. Voor inlichtingen Wiegers Ballonvaarten, tel. 035-232194. CENTRALE VERWARMING AIRCONDITIONING INSTALLATIE/ONDERHOUD 'eremging v Nederlandse KORFBAL Spirit-trainer Keer van der Kooij verlaat aan het ein de van dit seizoen de Vlaardingse ploeg. Van der Kooij is dan vier jaar werkzaam geweest bij de korfbalclub aan de Geert Groote laan en gaat weer terug naar zijn oude vereniging ODO uit Maas land. Een opvolger is nog niet ge vonden. Evenals voor de pauze kreeg de thuisploeg ook in de twee de helft een aantal goede kan sen, maar schoten van Van der Bilt, Henk Roozendaal en Ro nald Jacobs (op de paal) mis ten kracht, dan wel precisie. Coach Huub van Riggelen schakelde om nog meer druk te creëren over op een vier- Asvion domineerde, Alecto profiteerde. spitsen offensief, maar de be slissende treffer viel aan de andere zijde. Uit een verras sende counter sloegen de Lei- denaars raak en beslisten daarmee het duel. SCHIEDAM Huub van Riggelen(foto)scheidend coach van Asvion, heeft een 1-jarig contract getekend bij Maassluise Hockey- vereniging Evergreen. Bij Asvion wordt Ronald Jacobs de nieuwe hoofdtrainer. Jacobs is momenteel aanvoerder van de Asvion-man- nenselectie. Voor Van Riggelen een harde klap: "Vandaag hadden we een uitgelezen mogelijkheid om boven de rode streep te komen, die kans hebben we laten liggen. Toch wanhoop ik niet. We hebben nog drie wed strijden te gaan, daarin moe ten we Etten-Leur kunnen passeren".

De Havenloods | 1989 | | pagina 3