en attractief Lingerie is functioneel COSMETICA Aandacht voor de blouse metiers Sport in goede onderkleding VV Actuele .1 motie voer aanstaande DE HAVENLOODS Goifjes in het haar 4 DONDERDAG 20 APRIL 1 Van top tot teen Arabesque van Cutex is afgestemd op de voorjaarsmode. J Voor het corrigeren en egaliseren van de huid brengt Christian Dior Juste Couleur. Vier vloeibare basiskleuren voor een perfecte make-up. De blouse verdient dit seizoen alle aandacht van de vrouw. De vernieuwing zit vooral in kraag- en mouwvariaties. We zien blouses met klein kraagje, opstaand boordje, reverskraag, platliggende sjaalkraag, stolakraag, kraagloze en typen met een wat dieper uitgesneden halslijn, want het decolleté mag weer. Wat mouwlengte betreft varieert het beeld van lang met manchet, driekwart al dan ftiet met omslag tot korte of pofmouw. Veel blouses hebben meer cou pe gekregen. De taille tekent zich duidelijk af door aangestikte ceintuurtjes, die op de rug ge strikt worden. Bij romantische blouses zijn veel plooien toege past. De sportieve typen trekken de aandacht door details, zoals kleppen, paspelzakjes, dubbele sierstikels en epauletten. Deze blouses zijn veelal uitgevoerd in stevige poplin kwaliteiten. Wat materiaal betreft is verder veel gebruik gemaakt van dunne, al dan niet transparante stoffen als voile, viscose, zijde en batist. Ook reliëf komt voor, zoals bij voorbeeld boomschorscrêpe. Verfijnde bloemmotieven (mille fleurs) en de zogenaamde gewassen, waterige bloemdes- Belangrijk voor licht getail leerde witte blouses zijn fijne pi- qué's, opengewerkte ajoureffec- ten, kant en kantverwerkingen en fijne borduursels langs kno pen of op de kraag. In de z als het v voornaamste prints. Verder sig- spencer-achtige blouse in beeld, naleren we bladpatronen, nop- In deze periode duiken ook blou- pen, meerkleurige batikdessins, ses op, waarbij draperie-achtige etnische en all-over prints. en wikkeleffecten opvallen. Drie verschillende, fleurige blouses uit de collectie van Clarisse Mode Voor het verkrijgen van een modern kapsel worden tegenwoordig steeds meer speciale apparaten op de markt gebracht. Philips brengt voor vrouwen die kleine golfjes in het haar willen leggen een snoerlozc gascrimpcr. Het apparaat is geschikt voor het modelleren vein droog of iets vochtig haar. De gascrimper bereikt na ongeveer een minuut een temperatuur van 90' C en dan kan de vrouw met modelleren begin- De gascrimper is voorzien van een elektronische piëzo-ontsteking. waardoor batterijen overbodig zijn. Het apparaat werkt op gaspa tronen. Volgens Philips gaat zo'n gaspatroon ongeveer vijf uur mee De gascrimper is compact van afmeting en kan in een ruime handtas worden meegenomen. Voor vrouwen die graag krullen willen hebben, brengt Philips een snoerloze gaskrultang. Dit apparaat is evenals de gascrimper vooi- zien van een elektronische piëzo-ontsteking. De gasvulling kan worden bijgevuld. Het aantal ontstekingen bedraagt ongeveer 5000 Het apparaatje is voorzien van een beschermkap. Geschikt voor de vale, ver moeide is Rose Pale (roze-bei- ge). Blue Tendre (zacht blauw) is bestemd voor de droge huid, die vaak rode vlekjes vertoont. Voor het verkrijgen van een gebronsde teint is er Abricot (abrikoos-beige). Blanc (wit) is geschikt voor alle huidty pen. Deze kleur camoufleert onéffenheden en maakt de teint transparant. Voor de extra droge huid die behoefte heeft aan vocht is er nu Moisture surge treatment formula. Deze transparante gel vult volgens Clinique het vocht in de huid aan op plaat sen waar de huid dit nodig heeft. Het produkt zorgt er verder voor dat de huid stevi ger wordt en maakt rimpels en lijntjes minder zichtbaar. De gel kent verschillende toepas singsmogelijkheden. Het Potter Moore assorti ment is uitgebreid met een douchegel in de geur Wild Rose. De extracten voor deze geur worden gedestilleerd uit de roos. Het produkt woj-dt gepresenteerd in een roman tisch roze gebloemde flacon. OGEN Voor het verzorgen van de tere huid rondom de ogen brengt RoC Gel Traitant con tour des yeux. De gel werkt kalmerend, is niet vet en kan zowel 's morgens als 's avonds onder de make-up worden aangebracht. Er komen geen kleurstoffen en parfum voor in de gel. De volledige samen stelling staat op de verpak king, evenals de uiterste be- waardatum. Volgens RoC wordt de huid op de langere termijn bij consequent ge bruik steviger en veerkrachti ger. De oogschaduwserie Om- bres Ultra-Fines is geschikt voor de meest gevoelige ogen en kan volgens RoC probleem loos door lensdragers worden gebruikt. RoC maakt nooit ge bruik van synthetische, orga nische kleurstoffeq en let er bij het samenstellen sterk op dat de produkten geen allergi sche reacties kunnen veroor zaken. De oogschaduw is vrij van parfum en is voorzien van een uiterste bewaardatum. De oogschaduw wordt gepresen teerd in witte doosjes met pa relmoerglans en zilverkleurige accenten. De serie bestaat uit de tinten: lichtgroen, grijs blauw, roze en wit (als high lighter te gebruiken), blauw, mosgroen, antracietgrijs en chocoladebruin. PARADISE Paradise Garden noemt Sans Soucis de look voor het voorjaar. Passend bij het nieu we modebeeld brengt dit merk oogschaduwduo's in verschil lende kleurstellingen: abri koos/turkoois, citroengeel- /groen en roze/paarsblauw. Elke oogmake-up wordt ge completeerd met een bijpas sende kleur kajal, mascara en blush. Voor het accentueren van lippen en nagels kan de vrouw kiezen uit drie tinten: rood, roze en zacht oranje rood. ARABESQUE De kleuren uit de nieuwe collectie van Cutex zijn af komstig uit het Oosten. Ara besque presenteert de oog- schaduwtinten Zand, beige en turkoois. Mascara, een bijpas sende rouge, lipstick en nagel lak maken het exotische beeld compleet. De vrouw kan kie zen uit drie kleuren lipstick: zandkleurig bruin, rood en oranje. De nagels worden in bijbehorende parelmoer na gellak gelakt. FUCHSIA De maquillage van Phas heet Vibration fuchsia. In het oogschaduwdoosje vinden we vijf nuances: fuchsia, blauw grijs, mintgroen, zacht roze en blauw. Voor de vrouw die een zachte make-up prefereert, is het duo grijs/zacht roze ge schikt. Voor een extra accent zorgt de oogschaduwkleur pa relmoerachtig wit. Om de ogen sprekender uit te laten komen, wordt een blauwgroene mas cara en khólpotlood gebruikt. De jukbeenderen worden ge accentueerd met een duo blush in fuchsia/roze. De lijn wordt gecompleteerd met een lipstick en nagellak in fuchsia. Wie fuchsia voor de lippen te uitdagend vindt, kan kiezen voor de tint parelmoerroze. Wie veel sport weet misschien wel dat het dragen van goede onderkleding erg belangrijk is. Bij sporten transpireren we veel. Het transpiratievocht dient goed door het onder goed te worden geabsorbeerd. Onderkle ding van katoen of viscose absorbeert het vocht uitstekend, maar blijft ook een beetje vochtig aanvoelen op de huid. Bovendien iso leren deze materialen de lichaamswarmte niet zo best. Dit is echter geen enkel probleem wanneer binnen gesport wordt, in een verwarmde ruimte. Wie altijd buiten sport, kan beter onderkle ding nemen waarin voor een belangrijk deel wol is verwerkt of die geheel van wol is vervaar- dragen bij het sporten. Borsten zijn heel kwetsbaar. Intensieve beweging kan scheuring van het borstweefsel veroorzaken wanneer de borsten daarbij te weinig steun krijgen. Omdat dit weefsel niet meer heelt, verliezen de bor sten hun stevigheid. Een speciale sportbeha biedt de borsten aan de onder- en zijkant meer „houvast" dan een ge wone beha. De schouderbandjes zijn wat bre der en vaak voorzien van een zachte voering. Er zijn speciale sporttops en naadloze be ha's (tot en met maat DD) van katoen met elasti sche vezel, die de boezem iets tegen het li chaam aan drukken zonder te knellen. Deze mo dellen bieden een uitstekend draagcomfort bij het sporten. Er zullen niet veel vrouwen zijn die zich niet graag verwennen met mooie ondermode. VooraL jonge vrouwen vinden het modieuze aspect belangrijk, maar zij letten er bij aankoop steeds vaker op dat de lingerie ook van goede kwaliteit is en een perfecte pasvorm biedt. De ondermode dient zowel attractief als functioneel te zijn. Het is al weer meer dan honderd jaar geleden dat in Engeland een beha werd uitgevonden die veel weg had van een theezeef. Het was een soort mandje voor de borsten, vervaardigd van metaaldraad en zijde. De uitvinding was bedoeld om de buste te corrigeren en te verfraaien. De lingerie, die vrouwen nu dragen is niet te vergelijken met die beha van toen en latere uitvindingen, zoals het korset. Het moderne ondergoed is modieus en tegelijkertijd is voor een optimaal draagcomfort ge zorgd door toepassing van lichte, veelal elastische, kwaliteiten die perfect zitten, als „een tweede huid". Vrouwen die figuurondersteuning nodig heb ben, hoeven het tegenwoordig niet meer te stel len met strenge, stugge foundation. De licht corrigerende artikelen zijn aantrek kelijk qua modellering en kleden mooi af. Functie en sier zijn verenigd. Af werkingen met tule en satijn, contrastbiesjes, borduursels en kantinzetjes maken van lingerie een lust voor het oog. Ook de gebruikte materialen dragen hierbij toe aan. Er is creatief ge werkt met transparante materia len, opaque (dat wil zeggen on doorzichtig), mat/glans-effecten en kleurcontrasten. De bekende kleuren wit, zwart en huid zijn nog steeds favoriet, maar daarnaast komt donker blauw sterk opzetten en signale ren we tinten als zalm en grijs, ivoor of champagne, zacht roze en lila. In de kledingmode zijn druk- dessins actueel. Ook in de onder mode zien we fijne, tere motief jes als mille fleurs, stipjes en streepjes naast royale bloemdes- sins, zoals bijvoorbeeld rozen in aquarel. VARIATIE De variatie in modellen neemt ieder seizoen toe. Er zijn beha's met en zonder beugel, strapless modellen en beha's met een extra laag rugdecolleté. Vrouwen kun nen ook kiezen voor beha-ach- tige en beha-vervangende arti kelen, zoals brassière-tops, bus tiers en cache-gorges, een soort sier-beha's die enkel lichaams versiering en niet functioneel zijn. Ook in slips is de keuze tegen woordig gropt, variërend van miniscuul tot taillehoog. Zeer gewild om de afkledende eigen schap is het wat hogere slipmo del, gemaakt van elastische ka toen of stretch kant. Deze model len hebben meestal geen over dreven verhoogde beenuitsnij ding. EENDELERS De bodysuit of bodystocking blijft actueel. Bodies, zoals ,de?e eendelige pakjes worden ge noemd, zijn er in talloze uitvoe ringen. De meest eenvoudige modellen zijn jeugdig sportief en 0 Een mooi setje van Pastunette. vervaardigd van katoenen tricot. Het zijn eigenlijk pakjes, die be staan uit hemdje en slip aaneen. Ze hebben geen figuurcorrige- rende functie en zijn vrijwel niet voorzien van franje of frutsel- tjes; hooguit zien we een speels drukdessin, een kantinzetje aan de voorzijde of een klokkend schulprandje langs de zijkant van de beenuitsnijding. Nieuw is een body die bestaat uit een slip en een ruim t-shirt. Slip en shirt zijn met elkaar verbonden door een tailleband van stretch kant. Bij de luxueuzere bodies met zeer vrouwelijke belijningen is vaak prachtige stretch kant toe gepast voor gemodelleerde cups en een hoge beenuitsnijding. Vrouwen die het figuur willen stroomlijnen, kunnen kiezen voor de pantylette. Dit type bo dystocking is voorzien van een beha-gedeelte. Het voordeel van dit eendelige artikel is dat glad om het middel en de heupen sluit. Voor de pantylette worden elastische materialen gebruikt, waarin een ruime dosis katoen is verwerkt. Het dragen van deze: functionele body is zowel voor de jonge als de wat rijpere vrouw een uitstekende manier om min der ideale lichaamsvormen keu rig te flatteren. TOPS Door verwerking van kant, meestal ter decoratie, is het zon de brassières - korte hemdjes, voorzien van een elastische boord aan de onderkant - onder de bovenkleding te verstoppen. Komende zomer blijft het dan ook actueel om dergelijke kanten aardigheidjes als zomertopje te dragen. Sommige brassière-tops zijn effen zwart, wit of gekleurd, andere zijn voorzien van een leuk printje. Vaak zijn deze top jes verkrijgbaar in combinatie met een bijpassende slip, een boxershort of mini-rokje, zodat je voor de dag kunt komen in een complete set. Dit jaar worden in ons land ruim 150.000 nieuwe wereld burgers verwacht. De meeste vrouwen hebben bewust voor het moederschap gekozen en komen daar rond voor uit. Ze dragen bij voorkeur geen ca mouflerende kleding, want ie dereen mag best zien dat zij in verwachting zijn. Voor positiekleding kan de aanstaande moeder in Neder land in gespecialiseerde winkels en in de diverse grote warenhui zen terecht. Prénatal is een spe ciaalzaak voor moeder en kind. Behalve positiemode en kleding voor babies en kleine kinderen kunnen in de Prénatal winkels - in totaal zijn er in ons land 54 - meubeltjes worden gekocht, tal van benodigdheden voor de kin- Ondermode van. Pompadour. Hoog slipmodel met elastische band derkamer, pluchebeesten en ar en bijpassende bustier. In deze serie vinden we ook een bodysuit met tikelen, zoalskinderwagens, brede schouderbandjes en een diep uitgesneden rugdecolleté. £djes lllllllllllllllllllllllllllllltllllllllllllllllllllllllNIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Op dit moment hangt bij de Prénatal winkel de nieuwe voorjaars- en zomercollectie ^wan- gerschapsmode in het rek. Prénatal brengt ie der voor- en najaar een collectie die aansluit bij de actuele kledingthema's. Vier stijlen zijn dit voorjaar actueel. Prénatal noemt ze over eenkomstig de trendprognoses van het Neder lands Mode Instituut Retro chic, Hot couture, Sophisticated etnic en Surf city. Het aardige is dat deze thema's niet gescheiden van elkaar behoeven te worden gedragen, maar gerust kunnen wordën gecombineerd. Retro chic is een elegante stijl. Binnen deze lijn signaleren we klassieke blazers die er vaak iets anders uitzien dan we gewend zijn door details als pofmouwtjes, geen kraag of kleine revers en een dubbele rij kostuumknopen. Kiest de aanstaande moeder voor het broek- pak, dan kan de keuze vallen op een ruime pantalon met omslag of op een bermuda met bijpassend jasje. Jurken hebben vaak een ver laagde taille. Blouses zijn kraagloos of hebben een overhemdkraag en zijn voorzien' van een subtiel borduursel. De kleuren zijn neutraal zwart, wit, écru, marine en bruin/beige nuan ces. Wat dessins betreft zien we fijne (krijt strepen en kleine bloemetjes. Bij Hot couture ligt het accent op de vrou welijke belijning. Details als biesjes, kantjes, borduursels, ruches en volants spelen een be langrijke rol. Bij deze trend worden gekleurde1 madrasruiten gecombineerd met bonte bloem- dessins. KOLONIAAL Bij Sophisticated etnic herkennen we kolo niale invloeden. Inspiratiebronnen voor deze stijl waren de hete woestijn- en steppegebie den en de tropische oerwouden. Van losse kle dingstukken, zoals bermuda's, pan1 alons, rok ken en blazerachtige jasjes en tuniekblouses kunnen complete pakken worden gemaakt. De kleuren zijn kruidig en doen vaak aan de jungle denken: zand, écru, terracotta, het rood van Spaanse pepers, chocoladebruin en don kergroen. Behalve uni zien we hier veel ma drasruiten en dessins met bijvoorbeeld tropi sche vegetatie of wilde dieren. Transparante materialen en geraffineerde struktu- Als laatste trend brengt Prénatal Surf city. ren bepalen het beeld van de nieuwe bccnmodc. Wat Bij dit thema zien we kleding voor vrije tijd en materiaal betreft gaat de voorkeur uit naar zijdeglans vakantie. Het is een nogal flitsend modebeeld en „super sheer" oftewel ultra-transparante beenbe- door toepassing van grafische dessins, con- kleding van tien of vijftien denier. Maar ook het on- trastbiezen, labels en badges en door het ge- doorzichtige „opaque" wordt vaak toegepast om een bruik van heldere kleuren, felle pastels en streepdessin te verkrijgen. fluortinten in combinatie met wit, zwart en indigo. De materialen zijn rekbaar: tricot De dessins variëren van kleine ruitjes en zigzag (voor tops en jurken) en lycra (bad- en strand- streepjes tot vogel- en bloempatronen. De motieven mode). Bovendien zijn vaak stretch-inzetten worden behalve op de naad, aan de zijkant en de enkel, toegepast, bijvoorbeeld bij de elastische wiel aan de voorzijde of op de wreef aangebracht. rennersbroekjes die deze zomer als actueel Zwart, wit, marine, antraciet en zilvergrijs blijven item natuurlijk niet ontbreken in de positie- belangrijke beenmodekleuren. Dit seizoen komen naar mode. Genoemde materialen groeien mee met naturel en frisse voorjaarstinten bij, met soms een felle de buik en zorgen ervoor dat de kleding com- uitschieter. fortabel blijft zitten. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Beenmode is geraffineerd Met de gascrimper kan de vrouw golfjes leggen in hel haar. chloorvezel, een synthetische vezel. Dit mate riaal houdt de lichaamswarmte goed vast, absor beert geen vocht, maar neemt het op van de huid en transporteert het naar de bovenliggende kledinglaag. Op deze wijze blijft de huid droog, terwijl een optimale luchtcirculatie plaatsvindt. SPORTBEHA Veel vrouwen begaan een grote fout door geen of een onvoldoende steungevende beha te digd. Wol absorbeert vocht namelijk nog beter 11111111111111 dan katoen, maar voelt desondanks niet gauw vochtig aan. Bovendien houdt wol de lichaams warmte vast en laat het de huid ademen. In wollen onderkleding is het dus behaaglijk buiten sporten. Mensen die intensief buiten sporten, in re gen en wind, kunnen ook kiezen voor speciale thermo-onderkleding. Deze kleding is ge maakt van een speciaal voor dit doel ontwikkelde

De Havenloods | 1989 | | pagina 11