mm Martinit neemt afstand van degradatiezone 5. 9. Jubileumloop Spaland Ruiters in alle opzichten geslaagd behang Schiedams Nieuwsblad Gedisciplineerde speelwijze Schiedammers doorslaggevend Meer dan 200 deelnemers Sportnieuws naar redactie Jeugdbowlers naar finale Schiedammers op duathlon Breda Schiedamse pakt titel op sjoelkampioenschap Brussé - Van Eyck bridgekampioen zaterdag 29 april de gehele dag geopend GRAN0L KINDERKAMER VLAARDINGEN SCHIEDAM DE HAVENLOODS DINSDAG 25 APRIL 1989 17-168 SCHIEDAM De bal moet in de slotfase van deze competitie wel hoogst curieuze wendingen maken wil voetbalvereniging Martinit alsnog degrade ren. In het én na laatste duel van dit seizoen vero verden de Schiedammers afgelopen zondagmidag twee kostbare punten op degradatie-concurrent Steeds Hooger. Tevens werd door dit resultaat de bres met VOB (speelde niet door afgelasting) en HWD (leverde punt in tegen DHS) verbreed. Tegen Steeds Hooger gaf de kalmte aan Schiedamse zijde de doorslag. Waar de Rotterdammers zich te buiten gingen aan verbaal en lichamelijk geweld be perkte Martinit zich tot in casseren en het uitdelen van mokerslagen in de vorm van twee doelpunten: 2-1. In de eerste helft speelde het spel zich grotendeels af op het middenveld. Beide clubs kre gen slechts één uitgesproken scoringskans. Steeds Hooger verspeelde die mogelijkheid al in de 8e minuut. Na een voor zet van de rechterkant was het spits Hans Zuur die hoog bo ven iedereen uit torende in het Schiedamse zestien-meterge- bied en de bal via de grond op doel kopte. Zijn kopstoot was echter te krachtig, want de bal vloog over de lat. Naarmate de tijd verstreek versterkten de Rotterdammers him greep op het middenveld en leek een voorsprong slechts een kwes tie van tijd. Circa 10 minuten voor rust was het evenwel raak aan de andere kant. Na slecht uitver dedigen profiteerde Martin Kool, de laatste man bekleed de ditmaal de positie van lin kermiddenvelder, maximaal. Met een harde schuiver liet hij de Rotterdamse doelman kansloos. Een aanhoudend vlagsignaal van de grensrech ter bracht de lankmoedig lei dende arbiter Van de Rijk niet op andere gedachten en een verrassende Schiedamse voor sprong was een feit. Grimmig Meteen na de pauze verander de de algehele wedstrijdsfeer. Na een snelle uitbraak van Martinit werd een regelrechte aanslag op de benen van Kees Hoogwerf gepleegd. De bal belandde bij John de Waard die een vrije doortocht naar het Rotterdamse doel voor zich had. Scheidsrechter Van de Rijk onderbrak het spel echter voor de overtreding op Hoogwerf, noteerde niemand en ontnam de thuisploeg zo een unieke kans op 2-0. De Waard werd door een tegen stander meteen in het gezicht gespuwd en het duel werd verder in een grimmige ambi ance gespeeld. Steeds Hooger bouwde aan een licht overwicht, maar was niet in staat scoringskansen te creëren. Een counterend Mar tinit had betere mogelijkhe den. Tweemaal kon Cor Voets vrij oprukken aan de rechter zijde maar zijn voorzetten misten de benodigde precisie. Kort daarop werd Hoogwerf gestuit door de goalie en on derschepte de Rotterdamse voorstopper een hoge bal met de hand. Ook dit ging aan Van de Rijk voorbij. Slachtoffer De Waard werd opnieuw slachtoffer van een niets ont ziende actie, ditmaal uitge voerd door de aanvoerder van Steeds Hooger, wat de enige boeking van de wedstrijd op leverde. Tien minuten voor het einde beslechtte Martinit het pleit. Een uitbraak over de rechterkant mondde uit in een teruggetrokken voorzet van De Waard, die werd afge- Wim Bos: 'Martinit terechte winnaar'. SCHIEDAM Met ingang van het nieuwe seizoen wordt Joop Schop weder om hoofdtrainer bij Marti nit. De huidige coach, Wim Bos, bezit geen trainersdi ploma's en diende slechts als tijdelijke oplossing na het plotselinge vertrek van Wim Poulus. Bos: „Ik denk dat ik vol gend seizoen als assistent ga fungeren van Schop, daarover hebben we al ge sproken. Daarnaast be hoort het tot de mogelijk heden dat ook mijn zoon, keeper John Bos, volgend seizoen naar Martinit komt. Hij verlaat in ieder geval Sparta. Over het duel tegen Steeds Hooger kan ik kort zijn. Het was degrada tievoetbal, waarin wij ons het best beheerst hebben. Zowel in voetbal-tech nisch, wij hadden de betere kansen, als in mentaal op zicht, we zijn niet in de Rotterdamse provocaties getrapt, hebben we Steeds Hooger afgetroefd. „In de algehele Schiedamse eufo rische stemming na afloop maakte Joop van Gulik, van het gelijknamige auto mobielbedrijf, bekend dat hij zijn sponsorcontract met Martinit met drie jaar verlengde". maakt door Fred van der Horst. Opnieuw ging de Rot terdamse vlag de lucht in, maar werd door Van de Rijk, na kortstondig overleg, te recht genegeerd. Hoewel Steeds Hooger drie minuten voor het laatste fluitsignaal, door een magistrale boogbal, nog naderbij kwam tot 2-1, handhaafden de Schiedam mers hun voorsprong zonder problemen. Meteen na afloop liepen de emoties nogmaals hoog op toen een speler van Steeds Hooger de cornervlag afbrak, wat een reactie opriep bij Voets. Omstanders wisten bei de kemphanen gescheiden te houden waarop de geteisterde John de Waard al zijn frustra ties van zich af zette door de Rotterdammers uitdagend toe te zingen: „Naar de RVB...". Door deze overwinning heeft Martinit 17 punten uit 21 duels vergaard en weet het Steeds Hooger (21-15), HWD (21-15) en VOB (20-14) onder zich geklasseerd. Eén vereni ging degradeert diret en één speelt een beslisinggswed- strijd tegen een ploeg uit een andere vierde klasse. In deze rubriek treedt weke lijks een Schiedamse sport vrouw of -man voor het voet licht. Geboortedatum en -plaats 21 juni 1969 te Schiedam Student Vereniging Sinds '82 speel ik bij tennis vereniging TSN. Vorig seizoen ben ik voor de competitie op geklommen tot het C2-niveau. Voor TSN kom ik uit in het eerste team gemengd, be staande uit twee mannen en twee vrouwen, 's Zomers surf ik daarnaast erg veel. Vorige clubs Ik ben als tennisser begonnen bij het Schiedamse KSVV, in 1978. Ik vond het nogal pro blematisch dat daar relatief weinig jeugdspelers rondlie pen, er werd alleen veel aan tennisles gedaan. Grootste sportieve succes Mijn grootste tennissuccessen behaalde ik als jeugdspeler. Ik gold als een redelijk talent. Zo won ik in '84 een ambitieus Open Jeugdtoernooi van TSN, waaraan diverse tennissers van de bondstraining deelna men. Het jaar daarop verover de ik titels op toernooien van onder andere Victoria en Be Quick. Gevoelsmatig mijn grootste sportprestatie lever de ik vorig jaar augustus. Met een team van drie jongens heb ik toen deelgenomen aan een 24-uurs surfrace in Zevenhui zen. Het was een pure condi tieslag, van zaterdagmiddag 3 uur tot zondagmiddag 3 uur, waarin we nog een vrij hoge klassering behaalden ook. Grootste teleurstelling Ik heb driemaal als favoriet in een TSN-toernooi mijn meer dere moeten erkennen in een opponent. De eerste keer was in '86 tijdens de jaarlijkse Boys Girls Cup. Daarnaast verloor ik tweemaal het eind spel in het algehele toernooi waarvoor alle TSN-leden kunnen inschrijven, onder an dere één keer van Peter van der Hoeven. Grootste blunder Een echte flater kan ik me niet herinneren. Wel is het me tot nu toe een paar keer overko men dat ik bij het serveren de bal subtiel omhoog werp, snoeihard wil uithalen en dat daarop, meestal door het zweet, mijn racket uit mijn handen vliegt. De tennisbal stuitert voor je voeten en je racket moet je uit het net ha- Sportieve ambities Een aantal jaren geleden koesterde ik nog de hoop, zo wel op tennis- als surfterrein, een ware kanjer te worden. Op een gegeven moment zie je echter in, daartoe ook ge dwongen door maatschappe lijke ontwikkelingen als je schoolopleiding, dat het bij zonder veel opoffering vergt om de top te bereiken. Dan pas je je ambities automatisch aan. Nu hoop ik binnen af zienbare tijd als tennisser in de Cl of B2-klasse terecht te komen. Als later het prestatie gerichte aandeel wegvalt wil ik in ieder geval sportief bezig blijven. Idolen Op tennisgebied ben ik een uitgesproken fan van John McEnroe, een speler met zeer veel balgevoel. Daarnaast be wonder ik saxofonist Kenny G, een man die jazz-, soul- en discoritmes tot fantastische muziek verweeft. Hobby's Naast sport, tennis en surfen, besteed ik veel tijd aan mu ziek. Ik ben slagwerker, zowel in een eigen band als bij een fanfarecorps, en ga me nu toe leggen op de saxofoon. Favoriete muziek Vooral puur ritmische mu ziek, zoals van Kenny G, Al Jarreau, Phil Collins en Level 42. Film, t.v. Alle films, dus ook de regis tratie van zijn one-man-show van Eddie Murphy, soms kei harde maar altijd rake humor. Verder Fawlty Towers met John Cleese en Koot en Bie. Lectuur In de zomervakantie lees ik altijd een boek, verder niet. Wel neem ik wekelijks een aantal sporttijdschriften, vooral op tennis- en surfge- bied door. Opinie over sportfaciliteiten in Schiedam Volgens mij ontbreekt het Schiedam alleen aan een atle- tiekaccommodatie, verder is de stad van alle sporten voor zien. Zelf zou ik graag nog een aantal takken van sport beoe fenen, maar doör gebrek aan tijd kom ik er niet aan toe. Welke tennisstijl hanteer je? Ik probeer zoveel mogelijk volgens de 'service-volleystijl' te spelen. Dat betekent dat je vooral tactisch opereert, dus met geplaatste ballen, je te genspeler uit balans brengt, naar het net opkomt en de ral ly afrond. Tegenwoordig voe ren in het toptennis de 'po- werplayers', als Becker en Lendl, de boventoon. Zij com bineren precisie aan een vre selijke slagkracht. De service is vaak al beslissend. Verder heb je nog de 'baseline-spe lers', vroeger met name Borg en Chris Evert, die van ach teruit, zonder veel topspint (effectballen) hun tegenstan der bestoken. Volgens mij is het service-volleyspel', de meest attractieve stijl, zowel voor het publiek als de spelers TSN wil hogerop? inderdaad, naast het recrea tieve spel willen we met een aantal teams en spelers wat meer prestatiegericht gaan opereren. De competitieteams zijn toch het uithangbord van de vereniging en dus ook voor de grootste tennisvereniging van Schiedam van belang. Vanuit de jeugd is een aantal getalenteerde spelers en speelsters overgekomen, zodat we met relatief jonge teams die grote sprong voorwaarts willen maken. Het zou mooi zijn indien we in de tweede klasse district terecht konden komen, momenteel spelen we in de vierde klasse. Tenslotte wil nog kwijt, dat... Ik wel eens verbaasd ben over het gedrag van zeer jonge tennissers op die baan. Kinde ren van een jaar of 10 die, opgezweept door hun ouders, vreselijk tekeer gaan tegen de arbiter en tegenstander. Iets meer afstand van de tennis sport zou in die gevallen niet ongezond zijn. SCHIEDAM Onder pri ma omstandigheden heeft paardensportvereniging De Spaland Ruiters afgelo pen zaterdag haar Jubi leumloop, vanwegen het 20-jarig bestaan, afge werkt. Op de verschillende afstanden namen in totaal 1. Ernst Verbeek (9.58), 2. Ri- cardo Stigter (10.06) en 3. In- gor Blok (10.54). Bij de meisjes werd Carolien Engelhage (13.19) eerste. 5 kilometer: 1. Ruud Bahnerth (15.25), 2. Rob Prins (15.27) en 3. Ernst Verbeek (15.53). Vrouwen: 202 lopers en loopsters Ï.Mirjam Kijne (19.11), deel. Wethouder Wiegman schoot alle deelnemers weg. De prijswinnaars op de diver se afstanden zijn: 1.5 kilometer: 1. Steven Verhelst (6.25), 2. Vincent van de Water (6.43) en 3. Theo Lugtenburg (6.53). 3 kilometer: SCHIEDAM Clubbladen en berichten voor deze pagina kunt u sturen naar de sportre dactie van het Schiedams Nieuwsblad, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Het is ook mogelijk berichten telefo nisch door te geven, tel. 4352911. SCHIEDAMJeugdbowlers van het Schiedamse Musis Sa crum hebben goed gepres teerd in de halve-finale Natio nale Jeugd Trio League in Zwijndrecht. Met een pinfal van 5310 en 14 winstpunten werden de Schiedammers eer ste en kwalificeerden zich voor de eindstrijd op 21 mei in Volendam. SCHIEDAMOp een sterk bezette duathlon (1 kilometer zwemmen en 11 kilometer lo pen) in Breda heeft een aantal Schiedammers sterk gepres teerd. Bij de vrouwen veroverde Sonja Jansen de derde plaats met een tijd van 1 uur 5 minu ten en 21 seconden. Bij de mannen waren de drie hoogst geklasseerde Schiedammers: Richard Kramer (21e in 56.00), Ernst Verbeek (34e in 57.43) en Norbert Veringmeier (39e in 59.10). Bij de vetera nen werd de geblesseerde Hans Jansen 18e in 1.16.47. SCHIEDAMDeze maand vonden in Barneveld de Ne derlandse Kampioenschappen sjoelen individueel plaats. In totaal 1100 deelnemers, waar onder namens De Erker drie uit Schiedam, streden in vijf klassen en over vele bakken om het eremetaal. In de klasse dames C veroverde de Schie damse J. Wielders de Neder landse titel. In de heren D klasse was De Erker vertegenwoordigd door J. Simons jr., de districtskam pioen. In de eerste ronde was hij goed op dreef, gooide op zijn gemiddelde en klasseerde zich op een tweede plaats in het tussenklassement. Door tactische overwegingen - in gehouden gooien om een tus sentijdse promotie bij de re gionale voorselectiewedstrij den te ontlopen - van andere sjoelers moest de Schiedam mer in het eindklassement echter genoegen nemen met de zevende plaats. Bij de dames E. nam mevrouw J. Simons deel namens De Erker. Zenu wen speelden haar parten ge durende haar nationale titel strijd debuut en zij kwam dan ook niet verder dan de 24e stek. dames C nam zij na de eerste ronde de tweede plaats in met veertien punten achterstand op de lijstaanvoerster. In de tweede ronde sloeg de Schie damse evenwel onverbiddelijk toe en deklasseerde haar op- ponente met een verschil van 50 punten. Zo veroverde zij de eerste plaats en mag zich Ne derlands kampioene 1989 2. Connie Hogeweg (21.19) en 3. Kroeze (23.02). 10 kilometer 1. Dirk-Jan Hoogstraten (32.15), 2. Steef Kijne (32.40) en 3. Henk Knop (33.29). veteranen 1 (40-49 jaar): 1. Johan Kijne (33.24), 2. Ma- rius de Snaayer (33.36) en 3. Van de Gaag (37.56). veteranen 2 (50-59 jaar): 1. Karei Leeuwangh (37.26), 2. Willem de Koning (39.52) en 3. Teuthof (40.34). veteramem 3 (ouder dan 60 jaar): 1. Anton de Kok (47.02), 2. Wijnan (47.52) en 3. Beu- senberg (49.20). vrouwen: 1. Sonja Jansen (44.45) 2. Ma rijke Huigen (45.55) en 3. Joke de Klerk (49.20). Organisator Max Karpes sprak na afloop van een bij zonder geslaagd evenement. „Werkelijk alles is op rolletjes verlopen. Van deelnemers tot verzorgingsposters, iedereen was enthousiast. Er is zelfs al gesproken over .een eventueel vervolg, maar wat dat betreft willen we ons nog nergens aan binden". SCHIEDAM De bridge- competitie van de Nederland se Vereniging van Huisvrou wen over het seizoen 88/89 zit er weer op. Kampioen werd het paar L.Brussé - van Eyck met een totaalgemiddelde van ruim 55 procent. Wegens va kantie van mevr. L. Brussé speelde mevr. Van Eyck de laatste drive met mevr. Hof man. Met een score van 57.81 procent stelden zij de eind overwinning veilig. Tweede in de eindrangschikking werd het koppel Van de Dool - Mul der en derde het paar Keuzen kamp - Knipscheer. Hoogstraat 172-174 3111 HP Schiedam Telefoon 010-4268432 Hoogstraat 131-132 3131 BP Vlaardingen Telefoon 010-4342404 AAN DE Wim SS O» dess^l^^'euren Let op! In VLAARDINGEN alleen HOOGSTRAAT 130 TEL. 010-4 34 41 05 koopavond open Let op! In SCHIEDAM alleen BR0ERSVEST 42 TEL. 010-4 26 22 38

De Havenloods | 1989 | | pagina 5