Zonnige Koninginnedag verloopt vlekkeloos Richard Serra in Stedelijk Verstandelijk gehandicapte zwemmers naar WK En wie geeft u alle informatie over sociale verzekeringen? Massale koffietafel op Molenfestival tempo-team uitzendbureau ~KU Museum toont dertig grafieken Muziek en koffie Subsidieaanvraag afgewezen Drie Schiedammers in Nederlandse ploeg Met gevoel voor handelsgeest bracht de jeugd allerhande waren aan de man op de vrijmarkt in Kethel. Koninginnedag-activiteiten, maar een terras bij fraai weer trekt altijd publiek. Ans Tanis (midden) samen met de WK-gangers op de foto in zwembad Zuid. Bij Tempo-Team ligt een voorzieningen (bij ziekte, werk- (gratis) boekje voor u klaar. loosheid etc.) waarop u recht Daarin informeren wij u helder hebt als uitzendkracht. Bent u en bondig over alle sociale in de buurt vandaag of morgen? P.S. Zoekt u trouwens werk? Elders in deze krant vindt u onze personeelsadvertentie. trum nog niet veel te beleven. De stands stonden er nog ver laten bij en nabij de Markt was men nog bezig de muzie kinstallatie te testen. Pas later konden kinderen zich laten schminken en bijvoorbeeld springen op het luchtkussen op het Museumplein. De traditionele Koninginne dag-activiteiten vonden even wel plaats in de diverse wij ken, waar vrijwilligers van buurthuizen een leuk pro gramma voor de jeugd aanbo den. Voor straattekenen, een ballonwedstrijd, kinderspelen konden de kinderen zowel in Nieuwland, Noord, het Wes ten als in Oost terecht. Rozetten Maar voor de oranje wimpels en rozetten moest men toch weer in Kethel zijn. De Oran jeverdeling Wilhelmina zorgt al jaren voor een groots feest dat begint met een aubade en eindigt met een Oranjebal. Het verkeer had ditmaal weer geen toegang tot het dorps centrum waar de Kethelse feestmarkt werd gehouden. Kinderen brachten op een de ken de overtollige artikeln aan de man waarover elk huishouden wel lijkt te be schikken. Naarmate de dag vorderde vertoonde de jeugd een ware handelsgeest. De kreet 'alles één kwartje' werd gewijzigd in één dubbeltje'. Niet iedereen had immers zo veel geluk als bijvoorbeeld de limonadeverkoper die al voor drieën het bordje uitverkocht kon ophangen. Behalve de vrijmarkt van de jeugd hield Scouting Taizé een playback-wedstrijd, was er ringsteken voor ruiters en bleek het Kethelse Sint Rad boud na honderd jaar nog steeds het publiek te kunnen boeien. I I I Wegener huis-aan-huis bladen HOOFDKANTOOR: Prins Hendrikkade 12-16, Pestbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Kantooruren: maandag t/m donder dag 08.30-17.00, vrijdag 08.30-16.00 Telefoon (centrale): 010 - 4.699.911 Telex 23196 Telefax 010-4699362, DIRECTIE: V. Doom/P. Bakker/J. Pareer WEGENER-bladen verschijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplaag van ruim een miljoen exempla ren. Hiertoe behoort: Schiedams Nieuwsblad Verschijnt elke dinsdag huis-aan-huis in Schiedam, Groenoord en Kethel. Nwe Vlaardingse Courant Verschijnt elke dinsdag huis-aan-huis in Vlaardingen. DUO'S (rubrieksadvertenties): 010- 4.699.444 KANTOOR: Hoogstraat 122, 3110 AH Vlaardingen, Postadres: postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Kantooruren: zie hoofdkantoor. 010- 4.346.711 DISTRICTVERKOOPLEIDER: Th.J. Bravenboer (tel privé 010-4.353.883) ACCOUNTMANAGER: P.J. Kooiman (tel. privé 01860 - 19587). ADVERTENTIEVERKOOP: SCHIEDAM: W. Anderiesen VLAARDINGEN: Hans Post, Nico Heynen. (tel. privé: 010-4.101.215). REDAKTIE: Hoogstraat 122,3131 BP Vlaardingen, postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. tel.: 010-4.352.911 RED.: M. Ames, L. Visser, S. de Ligt. CORRESPONDENT Schiedam: W. Meijboom. Sportcorrespondent: B. Wesdorp Sportcorrespondent Vlaardingen: P.Spek (010-4.352.615). Manager redakties Zuid-Holland: Rita Vlot-Heiden. ADMINISTRATIE: Pr. Hendrikkade 12-16, postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010-4.699.911. BEZORGING: Bezorgklachten: 010 - 4.699.201 SCHIEDAM Het Stede lijk Museum is er wederom in geslaagd een tentoon stelling van internationale allure binnen z'n muren te krijgen. Als enig museum in Nederland zal het Ste delijk de grafische werken van de bekende kunstenaar Richard Serra tonen. De expositie zal tot en met 28 mei te bewonderen zijn. Daarna verdwijnen de gra fieken weer naar het bui tenland. Directeur Paalman is zeer te vreden met deze tentoonstel ling. „Eigenlijk is het te duur voor ons, maar dank zij een sponsor hebben wij de werken van Serra toch naar Schiedam kunnen krijgen", legt hij uit. Alleen voor de transportkos- SCHIEDAMEen fluitiste en pianist spelen morgen in het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat 112. Onder auspi ciën van de Vereniging Vrien den van deze instelling ver zorgen Maaike Bom en Ted van der Heijdt ditmaal een Concert. Zij spelen werken van Robert Schumann en Franz Schubert. De uitvoering begint om 12.30 uur en is vrij toegankelijk voor alle belangstellenden. i krijgen behalve dit lunchconcert tevens een kop koffie aangeboden. ten (de tentoonstelling moest uit Zürich komen) betaalde het museum al drieduizend gulden. Daarnaast is er een behoorlijk bedrag geïnves teerd in de catalogus die bij de expositie hoort. Directeur Paalman heeft echter goede hoop dat het museum de cata logi zal verkopen. De catalogus kost twintig gul den en bevat technische gege vens over de grafische werken en een groot aantal foto's. De tekst is in het Engels en het Duits. Op de foto's staan alle achtenveertig grafieken die Serra in de periode 1972 tot 1988 gemaakt heeft. Op de tentoonstelling worden in to taal dertig werken getoond. De grafieken kenmerken zich door de grote omvang en de zwarte kleur. Serra's grafische werken heb ben een sterke binding met de door hem vervaardigde sculp turen. Tijdens zijn werk wordt SCHIEDAM— Het college van BenW heeft een subsidie verzoek van de Stichting Schiedamse Vrouwenemanci patie Organisatie (SSVO) af gewezen. In het kader van de vrouwendag op 8 maart had de SSVO een aanvraag inge diend voor een financiële bij drage ten behoeve van de bui tenlandse vrouwen. De afwijzing kwam voor de SSVO niet als een verrassing. „Wij organiseren deze activi teit ieder jaar, dis is het niet zo verwonderlijk dat hiervoor geen incidentele subsidie wordt gegeven. Wij hadden al rekening gehouden met de mogelijkheid van een afwij zing", aldus een woordvoer ster van de SSVO. SCHIEDAM— Vanaf begin mei zijn deelnemerskaarten verkrijgbaar voor een evene ment dat vijftig Zuidholland se bakkers tijdens het Schie dams Molenfestival organise ren. Circa duizend smulpapen kunnen zich op zaterdag 20 mei te goed doen aan een mo lenkoffietafel. Tussen de mo lens de Vrijheid en de Noord zullen tafels worden neergezet waar men voor vijf gulden aan kan zitten. Het initiatief voor dit onder deel van het Molenfestival is afkomstig van het gilde van de Echte Bakkers en met name van de Schiedamse bakker Kees Hollander. Hij verzorgde al eerder met succes demon straties van broodbakken op de Molendagen. Met dit evenement willen de Echte Bakkers tevens aan dacht schenken aan het feit dat zij gedurende vijftien jaar meel van molen de Vrijheid betrekken. Produkten van molenmeel zullen ook op 20 mei worden voorgeschoteld tijdens de massale koffietafel. De deel nemers kunnen Bruin van de Molen proeven, evenals de Molenwiek, het Viergranen- brood en dat alles gaat verge zeld van diverse soorten beleg. Daarbij wordt jus d'orange, melk, koffie en thee geschon ken en tot besluit desgewenst een Schiedamse borrel. De molenmaaltijd begint om 10.30 uur en eindigt om 13 uur. Er werken tien bakkers aan mee en twintig leerlingen van de horecavakschool te Rotterdam. Bij slecht weer zal overigens de tafel worden ge dekt in de produktiehal van de UTO-destilleerderij aan de Noordvest. Kaarten k vijf gulden zijn reeds verkrijgbaar bij de win kels van Hollander (Nieuwe Maasstraat en de Groenelaan) en Van der Krogt (Broersveld) alsmede bij het VVV-kantoor aan de Koemarkt. O Tussen molens de Vrijheid en de Noord zal op 20 mei e l worden geplaatst. de kunstenaar geïnspireerd door een herinnering uit zijn jeugd. Als vierjarig jongetje raakte hij diep onder de in druk van een tewaterlating van een grote tanker. „Mijn verbazing en verwondering over dat moment bleven in mijn herinnering gegrift. Al het ruwe materiaal dat in no dig had, is gevat in het koeste ren van deze herinnering, die een steeds weerkerende droom is geworden", aldus Ri chard Serra. Volgens directeur Paalman komt de ruimtelijkheid in de werken van Serra mooi tot uitdrukking in de zalen van het museum. Tot zijn spijt is het hem niet gelukt Serra zelf naar Schiedam te halen om een lezing te houden. Hij maakt zich echter zorgen over de publieke belangstelling voor deze expositie. SPIJKENISSE/SCHIE - DAM Onder de verstan delijk gehandicapten in Schiedam bevindt zich een groot aantal goede zwem mers en zwemsters. De groep wordt al jaren ge traind door de in Spijke- nisse woonachtige Ans Ta- nis en heeft al verschillen de successen in de wacht gesleept. In juli van dit jaar zullen drie van 'haar kin deren' deelnemen aan de wereldkampioenschappen in Zweden en wellicht ke ren zij terug met een aantal medailles. Ans Talis waagt zich niet aan een voorspelling over de winstkansen van haar pupil len. „Ik heb geen idee of wij in de prijzen zullen vallen. Het is de eerste keer dat wij de inter nationale top ontmoeten en ik weet niet hoe sterk die is." Om goed voor de dag te komen wordt momenteel iedere woensdagavond hard getraind in het Schiedamse zwembad Zuid en er zal ook een trai- SCHIEDAM De weersvoor spellingen van de net tot Rid der onderscheiden Jan Pelle- boer kwamen zaterdag uit. Koninginnedag 1989 ging ver gezeld van een voorjaarszon netje, hetgeen deed bijdragen aan het welslagen van de fes tiviteiten buiten. De tiende viering van Koninginnedag sinds Beatrix in '80 de troon Je gezicht laten schminken was populair in Kethel maar ook in West. Zwemmen Wie kan het langst blazen, was de opdracht bij de souzafoon- wedstrijd. besteeg, is in Schiedam vlek keloos verlopen. Ook de poli tie meldt dat er geen inciden ten hebben plaatsgevonden. Al voor elf uur bevonden zich in de binnenstad vele belang stellenden op zoek naar ver tier. En hoewel een jazzband al voor een muzikale verpo zing zorede. was er in het cen- plaats van twee tot zeven juli. Op het programma staan atle tiek, zwemmen en een voet baltoernooi. De Nederlandse ploeg zal alleen deelnemen aan het zwemmen en zal op 1 juli per vliegtuig richting Zweden vertrekken. Er wordt deelgenomen aan de vier keer vijftig meter vrije slag (estafette). Mark Mut- ningskamp in Ermelo worden belegd. „De kinderen moeten er wel wat voor over hebben, want deelnemen aan wereld kampioenschappen is toch niet niks", verklaart de ent housiaste trainster. De Schiedamse ploeg bestaat uit Mark Mutsaers, José Scholten en Cora Kalkhoven of Joke de Zeeuw. De laatste twee meisjes moeten onder ling nog uitmaken wie zich bij de groep mag voegen. Fred Lingmont staat bovendien op de reservelijst van de Neder landse ploeg die in totaal uit vijf jongens en vijf meisjes be staat. Hoewel Ans Tanis voortdurend over kinderen spreekt, varieert de leeftijd van zevenentwintig tot zesen dertig jaar. „Maar ja, het blij ven ergens toch kinderen", legt zij uit. saers komt uit op de vijftig en honderd meter schoolslag. De Wereldkampioenschappen voor verstandelijk gehandi capten in Zweden vinden José Scholten zwemt zelfs drie afstanden: de vijftig meter vrije slag, vijftig meter rug slag en honderd meter school slag. Joke de Zeeuw of Cora Kalkhoven neemt de vijftig meter rugslag voor haar reke ning.

De Havenloods | 1989 | | pagina 3