mm Asvion blijft eersteklasser na zenuwslopende hockeymiddag ir Hermes DVS en PPSC samen naar sportcomplex Woudhoek? Loting SchiedamsNieuwsblad Doelcijfers doorslaggevend! Intentieverklaring stuit ook op weerstand Judoka's in prijzen Triathlon en duur-zwemmen Sportnieuws naar redactie Open dag bij Hermes DVS Penaltybokalen weer verdeeld Paarden sport Fortunatoernooi Sportprofiel Ton van Nunspeet HSC Olympisch sportspektakel Stedelijk Gymnasium Jeugdsporters naar Velenje Liebrechts- bokaal Softbalsters incasseren dubbele nederlaag DE HAVENLOODS DINSDAG 2 MEI 1989 18-496 SCHIEDAMCirca vijf enveertig minuten verkeer de men zondagmiddag bij Asvion in het ongewisse over het nut van de 5-3 zege op Warande op de laatste speeldag van de hockeycompetitie in de eerste klasse. Na een aan tal nerveuze telefoontjes bleek dat beide concurren ten in de strijd tegen de gradatie eveneens flink hadden uitgehaald. Etten- Leur behield daardoor een punt voorsprong en had definitief prolongatie afge dwongen, terwijl Zwart Wit door een 5-1 overwin ning op een aan Asvion ge lijk aantal punten finishte. De doelcijfers van de Schiedammers (met als Zwart Wit 15 punten uit 18 duels) waren 37-37, die van Zwart Wit bleken 33-33. Het inderhaast opgezochte bondsreglement, door As- vion-voorzitter Van Col- lenburg persoonlijk voor de microfoon geciteerd, bracht uitkomst. „...Indien ploegen gelijk eindigen geeft het doelsaldo de doorslag. Is dat gelijk dan wordt de rangorde bepaald door het aantal gemaakte doelpunten...". Massaal werden daarop de flesjes bier op het Asvion-com- plex ontkurkt. Asvion startte voortvarend. Reeds in de 2e minuut kwam het op voorsprong toen Peter- Paul van Beckum goed door zette na een voorzet van de rechterkant en zelf afrondde. Kort daarna had eerst cen trumspits Cees Leys uit de re bound een prima kans —hij sloeg over en plaatste aan- Asvion en Warande legden een aantrekkelijke partij op het kunstgras. voerder Ronald Jacobs de eer ste straf corner van het duel op de legguards van de doelman. Warande, waarvoor behalve de eer verder niets op het spel stond, sloeg echter keihard te rug. Eerst werd een bal als een vuurpijl tegen de onderkant van de lat geslagen, maar pas seerde volgens de arbiters de doellijn niet, maar uit een strafcorner raakten de Oos- terhouters wel doel, 1-1. Reflex Het spel golfde op en neer, met kansen aan beide zijden. Asvion-keeper Mark Verbeet redde tweemaal, eerst met de voet later spectaculair met een armreflex. Nadat een Wa rande-speler met een tijdstraf naar de dug-out werd ge stuurd maakte Asvion meteen gebruik van de overtal-situa- tie. Ronald Jacobs scoorde tweemaal uit een strafcorner, aangeslagen door Mark Lo- mans, en bezorgde zijn ploeg een riante 3-1 voorsprong bij rust. Meteen na de pauze drong As vion opnieuw aan. Frenk Hor- tensius was na een solo-actie dichtbij een treffer, maar kwam kracht tekort, terwijl van de actieve Dako Bokx doorlopend dreiging uitging. Uit een prima uitval over di verse schijven scoorde even wel Warande en bracht alle spanning terug in de wed strijd, niets anders dan onver- bloemmd het offensief te kie zen. De inzet van de Schie dammers werd beloond. In de 20e minuut brak de voortdu rend inschuivende vrije ver dediger Ronald Jacobs door aan de rechterkant en gaf een strakke voorzet die door Van Beckum sterk werd afge maakt. Nadat doelman Verbeet an dermaal uitstekend gered had werd het zelfs 5-2 toen Hor- tensius met de punt van zijn stick een individuele opzet af rondde. Drie minuten voor tijd kreeg Harry Zegers van wege zijn afscheid bij Asvion een publiekswissel en kreeg een jubelstemming langzaam vat op de thuisploeg. In de laatste minuut van het aantrekkelijke duel gooide ar biter Coster nog (bijna) roet in het eten toen hij na een door niemand opgemerkte overtre ding aan Warande een straf- bal toekende. Zo werd het 5-3, naar later zou blijken de ui terste limiet die Asvion zich voor handhaving in de eerste klasse kon veroorloven. Coach Huub van Riggelen, wiens taak komend seizoen wordt overgenomen door Ro nald Jacobs, concludeerde te recht dat het karakter van zijn team de doorslag gegeven had. „We hebben puur op inzet deze partij gewonnen. Ik vind het ook niet meer dan ver diend dat we ons in de eerste klasse handhaven. Aan het begin van dit seizoen heeft een aantal blessures ons opgebro ken, waarna het vertrouwen en het geluk Asvion een tijdje in de steek liet. Met deze wed strijd hebben we aangetoond dat we op dit niveau thuisho- SCHIEDAM Na de publie kelijke intentieverklaring van de voetbalvereniging PPSC en Hermes DVS met betrekking tot het gezamenlijk bespelen van een eventueel te bouwen sportcomplex Woudhoek ver scheen de afgelopen week in het clubblad van PPSC een ingezonden brief die een ge heel ander geluid liet horen. Beide blauw-witte verenigin gen hebben diverse argumen ten voor hun intentie-verkla ring. Het rapport 'Herstructu rering van de sportvelden in Schiedam' is nog altijd niet vastgesteld door de gemeente raad, enkele belangrijke uit gangspunten blijken achter haald, er tekenen zich ver keerskundige (tweede Bene- luxtunnel?) ontwikkelingen af e.d. Voorts noemt men het toe komst-perspectief van Her mes DVS, met het oog op eventuele ontwikkeling van de accommodatie, onzeker en meent men dat de continuïteit van het PPSC-complex op Thurlede niet is verzekerd. Tot slot spreekt men van een morele schuld van de gemeen te jegens PPSC die met het Woudhoek-complex kan wor den ingelost en wijst men op het feit dat er bij vertrek van beide clubs nieuwe ruimte ontstaat waarvan andere ver enigingen eventueel gebruik kunnen maken. Identiteit Behalve deze hoofdzakelijk rationele argumenten pro- Woudhoek-complex circule ren ook meer gevoelgsmatige geluiden anti. PPSC-lid Piet Slak maakt van zijn hart geen moordkuil en verwoordt in het PPSC-clubblad, op licht ironische wijze, zijn mening, "...zo gaat dat nu nog steeds bij PPSC: je gaat gewoon voetballen bij de club van pa of die van je beste vriendjes. Het is alleen jammer dat som migen, ten onrechte, denken dat pa en die vriendjes plotse ling allemaal in de Woudhoek gaan wonen... door haar cen trale ligging (Thurlede) kun nen onze kinderen uit alle Schiedamse wijken naar hun kluppie fietsen. Laten wij daarom niet zo gemakkelijk wegvluchten van Thurlede. We zijn juist allemaal zo trots op deze 'grote familie'. We noemen het ook wel onze identiteit... Laat diegenen die nog steeds behoefte voelen om het gemeentebestuur te wijzen op de noodzaak van het aan leggen van nieuwe voetbalvel den him gezichtsveld verrui men. Ik hem namelijk onlangs vernomen dat in de Paulus Potter (Zeeuws-Vlaanderen) nieuwbouw gepland is". Wanneer de gemeente rea geert op de intentieverklaring van Hermes DVS en PPSC is nog niet bekend. SCHIEDAM Een aantal ju doka's van Budo Instituut Schiedam heeft op een toer nooi voor kiyu-graden, geor ganiseerd door district Zuid- Holland van de Judo Bond Nederland, prijzen in de wacht gesleept. Remon Vredenbregt werd der de bij de 11/12 jarigen, bij de 13/14 jarigen veroverde Ri chard van der Lugt de eerste plaats in de groep tot 68 kilo gram en werd Martin Vos tweede in de categorie boven 68 kilo. Dennis Tegelaar pakte de eerste prijs bij de 15/16 jarigen tot 71 kilogram. Minder fortuinlijk was Mar- tijn Mulder. Toen hij verkeerd ten val kwam werd gevreesd voor een ernstige blessure. Na onderzoek in het ziekenhuis bleek de kwetsuur echter mee te vallen en kon Mulder huis waarts keren. steeds mogelijk. De eerste se rie start om 12.00 uur. Tevens zal op 6 mei het tradi tionele lange afstand-zwem men in zwembad Groenoord worden afgewerkt. De moge lijke afstanden zijn: 1 - 2 - 4 - 5 - en 10 kilometer of 5 uur. Kanaalzwemster Irene van der Laan zal in Schiedam pro beren meer dan 20 kilometer te overbruggen in 5 uur. Voor beide evenementen kan men informatie verkrijgen en inschrijven bij W. ten Hove, tel. 4730768. SCHIEDAMDe stichting triathlon Schiedam organi seert op zaterdag 6 mei a.s. een 1/8 triathlon. Deze triath lon begint met 500 meter zwemmen in zwembad Groen- nord. Daarna 22,5 kilometer fietsen door Midden-Delfland (richting Schipluiden en te rug) om te eindigen met 5 ki lometer hardlopen door het Beatrixpark. De finish ligt nabij zwembad Groenoord. Hoewel reeds 150 atleten zich hebben aange meld is inschrijving nog SCHIEDAM Clubbladen en berichten voor deze pagina kunt u sturen naar de sportre dactie van het Schiedams Nieuwsblad, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Het is ook mogelijk berichten telefo nisch door te geven, tel. 4352911. SCHIEDAM— De afde ling jeugdcricket van Her mes DVS organiseert op vrijdag 5 mei a.s. een open dag. Jongeren van 6 tot en met 16 jaar kunnen dan op sportpark Harga terecht van 11.00 tot 16.00 uur om nader kennis te maken met deze zomersport. Onder leiding van enige eerste elftal spelers, acte rend op het hoogste natio nale niveau, wordt jonge ren de gelegenheid gebo den te bowlen (gooien), te batten (slaan van de bal met bat) en te fielden (veldwerk). Verder zal een indruk worden gegeven van de spectaculaire facet ten van de cricketsport. Sportschoenen en een trai ningspak zijn de enige ver eisten op deze kennisma kingsdag met 'The king of sports'. Ook ouders zijn welkom. SCHIEDAM— De afgelopen week organiseerde voetbal vereniging DHS voor de ne gende maal in successie het Schiedamse penaltykampi oenschap voor de jeugd. In to taal 45 spelers streden vanaf 11 meter om de titel in de verschillende leeftijdscatego rieën. Als dóelverdedigers had de organisatie Ed de Goey van Sparta en Henk Dirven, voor malig betaald voetbal-doel man thans spelend bij Capel- le, weten te strikken. Alle eindbeslissingen moesten door middel van een barrage geforceerd worden, zodat in totaal maar liefst 311 straf schoppen nodig bleken. Hier van trof 144 stuks doel, de rest werd gestopt dan wel naast geschoten. De winnaars waren: E-pupil- len Marcel van Dommele (SW); D-pupillen Raymond Weber (DHS); C-junioren Pa trick Bruinsel (SFC); B-junio- ren Danny Trouborst (Hermes DVS); A-junioren Ron Harre man (Olympus). De wisselbokaal werd door I In totaal werden 311 strafschoppen afgevuurd. Namens het organiserende DHS sprak mevr. Kalboyias van een wedferom bijzonder geslaagd evenement. „Ik denk dat er circa 200 bezoekers wa ren. Alles verliep in een prima sfeer, alleen waren er twee minpuntjes. Bokser Jan Lefe- bre, die de loting zou verrich ten, meldde zich ziek af en voetbalvereniging SVDPW bleef andermaal zonder be richt weg". SCHIEDAM Paarden sportvereniging de Spaland Ruiters heeft de eerste ronde van vier onderlinge wedstrij den voor het clubkampioen schap achter de rug. In totaal 43 leden streden op de diverse disciplines en in de verschil lende categorieën. Winnaars werden: dressuur: pony (aspiranten plus B) - Chia Karpes met Juno pony L Sirius Bert Avezaat met - Arnold Kruit met Wayola paarden L - Jolanda van de Bos met Daisy paarden M plus Z - Bianca van Neluc met Armanda. Springen: pony aspiranten B plus L - Danielle van der Ark met Is- ter-Anouska paarden B plus L - Carola van Himsbergen met Dimitri De volgende ronde wordt op 27 augustus georganiseerd. VLAARDINGEN— Voetbal vereniging Fortuna organi seert op 4 mei in het kader van het 85-jarig jubileum een A en B-junioren-toemooi op het complex aan de Marathon- weg. Aan het toernooi doen mee ploegen van Fluks, TSB, VDL, WSE en Fortuna. De wedstrijden beginnen om 10.00 uur en de laatste wed strijd wordt gespeeld om 16.00 uur. In deze rubriek treedt weke lijks een Schiedamse sport vrouw of -man voor het voet licht. Geboortedatum en -plaats. - 13 januari 1932 te Den Haag. Beroep - Gymnastiekleraar, maar al geruime tijd met functioneel leeftijdsontslag. Vereniging. - Ik ben trainer van Succes. Aan het eind van dit korfbal seizoen wordt de samenwer king, na twee jaar, verbroken. De afgelopen zaalcompetitie speelde Succes op districtsni veau, maar degradeerde naar de afdelingsklasse, terwijl het in de veldcompetitie precies andersom ging. Daar verover den we de titel en staan met ingang van het komend sei zoen in de derde klas lande lijk. Vorige clubs - Als korfballer ben ik begon nen bij Ons Eibernest toen ik 8 jaar was. Ik heb 25 jaar bij die vereniging gespeeld. Daarna ben ik als speler nog 12 jaar actief geweest voor Ready. Als coach heb ik een groot aantal clubs onder mijn hoede gehad, onder andere Ready (18 jaar), Quick, Wion en het Delftse DKC. Verder heb ik circa 30 jaar als korf balarbiter gefungeerd en geef ik als docent technische blok ken trainingscursussen bij de korfbalbond. Grootste sportieve succes - Als speler het behalen van het Nederlands kampioen schap veldcompetitie, er werd toen nog niet in de zaal ge speeld, met Ons Eibernest in het seizoen 54/55. Als trainer heb ik met een tweetal vereni gingen een ware opmars door gemaakt. Met Quick stootten we van de derde klas door naar de eerste klas en werden meteen kampioen. Met Dijk- vogels gingen we in vijf jaar tijd van de tweede klas afde ling naar de tweede klas lan delijk. Beide prestaties baar den destijds veel opzien. Grootste teleurstelling. - Als coach heb ik het altijd als bijzonder pijnlijk ervaren wanneer een speler uit mijn team uit het veld wordt ge stuurd. Ik vind het de taak van een trainer om zijn spelers zodanig, in de gunstige zin, te beinvloeden en 'manipuleren' dat zij te allen tijde binnen de regels van het spel opereren. Hoewel ik de laatste seizoenen vrij weinig met dit soort voor vallen werd geconfronteerd was de uitsluiting van Kees Jonkman in de afgelopen zaalcompetitie voor mij een behoorlijke slag. Grootste blunder. - Die sluit direct bij het voor gaande aan. Ik acht het even eens het werk van een trainer om in te schatten hoever een bepaalde speler op een gege ven moment gaat en daarbij in te grijpen. Dat is in veel geval len een combinatie van ratio nele en gevoelsmatige facto ren. In het geval Jonkman had ik die speler tegen een ploeg als Phoenix, met een reputatie op het gebied van fors spel, tegen zichzelf in bescherming moeten nemen. Ik had moeten inzien dat hij op een bepaald ogenblik zou doorslaan. Dat ik dat niet tijdig heb ingezien beschouw ik als een blunder mijnerzijds. Idolen. - Dat zijn generatiegenoten van mij. Atletische, technisch vaardige korfballers. Spelers als Hans Berends (OE), Gerrit Seite (Detos) en Hans van Eek (Spangen) dat waren vroeger spelers waar ik, als pure wer ker, enorm tegenop zag. Sportieve ambities. - Ik wil graag nog een aantal jaren doorgaan als korfbal- coach. Naast mijn 50-plus werk als tennisleraar en de jeugdarbeid bij Maasdijk, wil ik ook meer prestatiegericht, dus met een selectie op be hoorlijk niveau, blijven wer ken. Hobby's. - Ik surf en tennis regelmatig. Verder kampeer ik graag, vooral in Frankrijk en Zwit serland. Favoriete muziek. - Lichte populair-klassieke muziek, vooral van de pan fluit. Flim, tv. - Ik kijk heel weinig. Soms op zondagmiddag volg ik een wielerklassieker, en 's avonds een enkele serie, puur voor de ontspanning. Lectuur. - Hoofdzakelijk avonturenro mans, zoals van Alistair Ma- cLean, en vakliteratuur. Opinie over sportfaciliteiten in Schiedam. - Over de diverse accommoda ties heb ik weinig te klagen, alleen is de zaalhuur zowel in de Energiehal als in de sport hal Margriet vrij hoog. Wat mij meer zorgen baart is riva liteit en animositeit tussen de verschillende Schiedamse korfbalverenigingen. Dat is blijkbaar 'oud zeer', niemand weet precies waar het van daan komt. Een goed, open overleg zou wat dat betreft op z'n plaats zijn. Promotie en degradatie in één sportjaar. - Indei-daad, het is raar gelo pen. Ik wijt de degradatie in de zaal nog steeds aan botte pech. In de beginfase van de competitie lieten we, vooral doordat veel kansen gemist werden, een aantal punten liggen en speelden van dat moment af onder grote druk. Aangezien verder de arbitrage niet altijd in ons voordeel werkte hingen we snel onder aan de ranglijst en waren ver loren. De titel in veldcompetie kwam niet als een verrassing voor mij. Vorig seizen waren we net gedegradeerd, we wis ten dus dat we het niveau van de landelijke competitie had den. De motivatie was goed, er werd prima gespeeld en het kampioenschap was het ver diende resultaat. Het vertrek. - Ik vind het toch pijnlijk dat Succes de samenwerking al na twee jaar verbreekt. Zelf be schouw ik een periode van drie vier jaar ideaal om iets op te bouwen bij een vereni ging. Blijkbaar heb ik mijn eisen te hoog gesteld. De sportcultuur is zodanig gewij zigd dat mensen moeilijker te motiveren zijn voor een be paald doel, met name op de wat langere termijn. Er zijn ook zoveel alternatieven in de vorm van recreatiemogelijk heden. Voor de mens is het wellicht een goede zaak, voor een sport vind ik het betreu renswaardig. Tenslotte wil ik nog kwijt, dat... - ...ik hoop dat het Succes in de toekomst goed gaat. Men moet proberen het verloren terrein te heroveren en het ge wonnen gebied te behouden. VLAARDINGEN De leden van de voetbalvereniging De Hollandiaan komen op vrij dagavond 12 mei bijeen voor een algemene ledenvergade ring. Belangrijkste punt op de agenda is een statuutwijziging in verband met de komende fusie met de Satelliet. De le den krijgen het voorstel om de naam van De Hollandiaan te veranderen in De Hollandi- aan/Satelliet Combinatie, HSC. De vergadering wordt gehouden in het clubhuis van De Hollandiaan en begint om 20.00 uur. SCHIEDAM Het oude Olympia staat op 10 mei a.s. centraal tijdens een sportdag van het Stedelijk Gymnasium. Om het 110-jarig bestaan van de school op te luisteren zul len leerlingen en leraren naar klassieke traditie elkaar op sportgebied betwisten. Tijdens de Olympische sport dag zal een heus gladiatoren gevecht niet ontbreken. Het programma bestaat voorts uit een drieluik. Individueel wordt atletiek bedreven met onderdelen als speerwerpen, verspringen, kogelstoten en allerlei loopnummers, waarbij aan het eind van de dag de marathonlopers zeker waar dering zullen oogsten. Ook zijn er groepswedstrijden in touwtrekken, wereldbol vero veren en paardenrennen, met als spektakelstuk de vermaar de wagenrennen in een door tribunes omringde arena. Tenslotte kunnen de deelne mers zich uitleven op een spe- lenkermis, waarbij recordpo gingen kunnen worden ge daan in boomzagen, paalklim- men en gewichtheffen. Ook een tweekamp kussengevecht of armworstelen is mogelijk. Voor de iets vredelievender atleten is er nog jeu de boule. Op de Spelen, die op de velden van Schiedamse Boys en GTB in sportpark Harga worden georganiseerd, komen alle at leten gekleed in tunica. Over treders van deze regel wacht de schandpaal, evenals vals spelers en oproerkraaiers. Eer en roem zullen ten deel vallen aan de atleten, een lauwer krans zal de winnende klas sieren en onsterfelijkheid is weggelegd voor de winnaars. SCHIEDAMDe gemeente Schiedam neemt gedurende de komende Pinksterdagen deel aan een internationale jeugdsportuitwisseling in partnerstad Velenje te Joego slavië. Ook de Westduitse partnergemeente Esslingen zal van de partij zijn. In totaal reizen 49 Schiedam se sporters af naar Velenje. Het betreft de volgende tak ken van sport: voetbal (Excel- sior'20), handbal (DWS), vol leybal (VCR), zwemmen (SRB en SZC) en atletiek. De jon gens en meisjes worden bege leid door eigen verenigings mensen. De totale leiding van deze uit wisseling is in handen van de Dienst Sport en Recreatie. Het vertrek is gepland op donder dag 11 mei, de terugkomst op de maandagavond daarop. VLAARDINGEN— Op het complex van de voetbalvere niging DVO wordt 20 mei in de Zuidbuurt het B-junioren kampioenschap van Vlaardin gen verwerkt. De organisatie is in handen van de jeugdcom missie van DVO onderleiding van Gerard van Roon. Vorige week vond bij Omroep Vlaar dingen in het woensdag avondprogramma de loting plaats. Er wordt gestreden in twee poules. De loting had het vol gende resultaat. Poule A: HVO, DVO, Zwaluwen en TSB. Poule B: RKWIK, VFC, Fortuna en Vlaardingen. VLAARDINGEN De biljartvereniging De Kroon houdt op 5, 6 en 7 mei de finale om de 'Liebrechts- bokaal'. Voor deze biljart- strijd hebben zich behalve de winnaar van vorig jaar, Wim Brinkman, ook ge plaatst A. J. Lens, R. Broos, J.H. Dekker, A.S. Janssen, M. v.d. Cijs, M. de Hartog en H. Bernard. RIJNMONDCUP Vanavond, dinsdag wordt er weer een ronde gespeeld in de Rijnmond-cup, het regionale handbaltoernooi, dat wordt afgewerkt in de Margriet hal in Schiedam. Op het program ma staan: Actief - Germes, DSW - WIK, UVG-Treffers en DES - Snelwiek. SCHIEDAM Zoals min of meer werd verwacht zijn de softbalsters van Schiedam de competitie in de hoofdklasse gestart met een dubbele nederlaag. Tegen titelkandidaat Terrasvogels moest de thuisploeg tweemaal het hoofd buigen, 0-5 en 0-2. Voor coach Ton Ebben geen ramp. „We wisten vooraf dat we de klop zouden krijgen van Terrasvogels, een echte topper. Ik denk dat we de schade aardig hebben weten te beperken. Vooral de tweede partij hebben we in aanvallend opzicht prima acties uitgevoerd. Aanstaande donderdag spelen we tegen de andere kampioenskandidaat, HCAW, zodat de competitie voor ons pas echt losbarst op 6 mei, thuis tegen HHC".

De Havenloods | 1989 | | pagina 5