uj Schiedams Nieuwsblad "leze krant Opheffingsnorm scholen scherper: gevolg voor Schiedam rampzalig *1 wl 13 DE HAVENLOODS Zwembad weer geopend 'Prijs electriciteit te duur' Al vanaf f 15.05 plaatst u in onze kranten een kleine advertentie. Ambtenaren voor verlenen bouwvergunning Warande 'Ik hoop dat nu een wijze staatssecretaris Tien jaar Open School 'Berichten over stoppen zondagsmarkt overtrokken f TT r ARKT28 m Jeugd welkom op open dag bij Sparta NIEUWS VAN UW KRANT Schiedams Nieuwsblad EDITIE 9, DINSDAG 9 MEI 1989, 38e JAARGANG, Nr. 19 Wegener huis-aan+iuLsbladen KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. SCHIEDAMSinds het afgelopen weekeinde kan weer gezwommen worden in zwembad Groenoord. Het mooie weer van de laatste dagen leidde ertoe dat het bad een dag eerder geopend werd dan gepland was. De leiding van het zwembad maakte vrijdag via radio Rijnmond bekend dat die dag reeds vanaf 10.00 uur een duik geno men kon worden. Maar liefst achthonderd mensen maakte daar gebruik van. Zaterdag waren er lange baan-wedstrijden en een triathlon, waarover op de sportpagina in deze krant uitvoerig verslag wordt ge daan. De gratis toegang en koffie op zondag trokken opnieuw zo'n achthonderd zwemliefhebbers. Waarschijnlijk is het dit de laatste keer dat 0 Zwemvereniging De Watervrienden hield afgelopen zaterdag lange baanwedstrijden in zwembad Groenoord. zwembad Groenoord ge opend is. Volgens de plan nen van wethouder Haf kamp komt er op dezelfde locatie een nieuw complex met een overdekt zwem bad. De gemeente onder handelt hier nog over met een aantal belangstellen den. SCHIEDAM Ambtenaren van de gemeente Schiedam zien geen reden meer om een bouwvergunning te weigeren voor de bouw van 34 apparte menten en een parkeergarage aan de Warande/Nassaulaan. Op dit terrein staat momen teel nog een leegstaand kloos tergebouw. Omwonenden vooral bezwaar tegen een in de huidige kloostertuin gesi tueerde woontoren. Het bouwplan valt onder de bestemming bijzondere ge bouwen. Dit heeft het gevolg dat het college van B en W nadere eisen kunnen stellen ten aanzien van de ligging, de afmetingen, de inrichtingen en de bestemming van de ge bouwen en het gebruik van de onbebouwde grond. In het ambtelijk overleg met de bou wer zijn door de gemeente en kele aanbevelingen gegeven. "In het definitieve bouwplan zijn deze aanbevelingen ver werkt. Als B en W conform dit bouwplan vergunning verle nen, bevestigen zij de aanbe velingen als door hen gestelde eisen waaraan het bouwplan moet voldoen. De ambtelijke adviezen luiden: de vergun ning te verlenen", schrijft de Afdeling Openbare werken. Omwonenden beweren dat de rooilijnbepaling geen geldig heid heeft omdat die niet via de juiste procedure tot stand is gekomen. Zij doen daarbij een beroep op wetsgeschiede nis en jurisprudentie tot 1965. De ambtenaren merken hier echter bij op dat in een eerder soortgelijk geval de minister van VROM geen aanleiding zag om een bouwvergunning te vernietigen. Ook de welstandscommissie heeft, na aanpassing van de plannen, geen bezwaar meer tegen de bouw van de woonto ren, zo blijkt uit een aan de commissie van Stadsontwik keling en Volkshuisvesting verstuurde brief. Het is nu aan het college om te beslissen of de omstreden woontoren gerealiseerd zal worden. Omwonenden hebben al aangekondigd dat in het ge val dat B en W een bouwver gunning afgeven verdere actie zal worden ondernomen. SCHIEDAMIn de nacht van woensdag op donderdag is op de Hogenbanweg een man van zijn balkon gevallen. De aandacht van voorbijgan gers werd getrokken door hulpgeroep. Onderzoek leerde dat een 31-jarige Schiedam mer vanaf de tweede etage een val had gemaakt. De man was de avond voor het gebeurde gaan stappen en had 's nachts een bezoek aan het toilet wil len brengen. Kennelijk heeft de Schiedammer in hoge nood de verkeerde deur gekozen. A Echtpaar al 32 jaar actief voor Unicef Martinit wordt slachtoffer van Rotterdamse deal? A Triathlon 'ge- slaagd evenement' A Alternatieve loca- tie ABC-complex bepleit 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week Man loopt door Beneluxtunnel (2) SCHIEDAM Een 65-jaar oude man die vorige week maandag lopend in de Bene luxtunnel werd aangetroffen is ook woensdag en vrijdag in de tunnel gesignaleerd. De man, die een verwarde indruk maakt, wandelde telkens rond een uur of zeven vanuit Schie dam naar zijn woonplaats Hellevoetsluis. De gewaar schuwde politie heeft de man naar het bureau overgebracht. Overlast door supporters SCHIEDAM De aanhang van de voetbalclub Vitesse heeft de politie vrijdag han den vol werk bezorgd. Sup porters van de club, die een uitwedstrijd tegen SW speel de, liepen in groepjes door de stad en vertoonden baldadig gedrag. Vooral de omgeving van de Nieuwe Damlaan moest het daarbij ontgelden. Nog voor de wedstrijd ver richtte de politie al aanhou dingen. Een persoon werd ge arresteerd wegens ophitsend gedrag. Ook op het SW-ter- rein zijn nog enkele aanhou dingen verricht. Een suppor ter werd daarbij door een pol- tiehond gebeten. De man gaf te kennen nooit meer een voetbalwedstrijd te bezoeken. Op het SW-terrein werd door de Vitesse-supporters een hekwerk vernield. SCHIEDAM Wanneer de nieuwe plannen van staatssecretaris Ginjaar- Maas door het parlement worden aangenomen, zou dat rampzalige gevolgen hebben voor het onderwijs, ook in Schiedam. Basis scholen moeten, zo liet Ginjaar-Maas vorige week weten, in de toekomst ge middeld 180 leerlingen hebben. Van de dertig scholen in Schiedam komt dan de helft in de gevaren zone. Onderwijsconsulent A.J. Tigges: „Er zijn veer tien scholen die nu onder de 180 leerlingen hebben. En dat zijn niet alleen openbare scholen. Slechts één protestants-christelij ke school haalt dit criteri um. Vooral in confessio nele kringen zal dit voor nemen hard aankomen". Auto vliegt uit de bocht SCHIEDAMEen 33-jarige Rotterdammer is donderdag avond op het Kethelplein uit de bocht gevlogen. Rijdend in de richting van de A4 verloor de autobestuurder de macht over het stuur. Na een test door de politie bleek dat er sprake was van drankgebruik. De man kreeg een rijverbod en een procesverbaal. Zijn auto is door de brandweer op de weg getrokken. Op de kruising Hargalaan/a- frit rijksweg 20 zijn vrijdag om 17.00 uur twee personen auto's met elkaar in botsing gekomen. Een Schiedamse be stuurder verleende geen voor rang aan een passerende Rot terdammer. De Schiedammer is per ambulance naar het zie kenhuis gebracht. Sinds de invoering van de wet op de basisonderwijs in 1985 is de onderwijssector danig in beweging. In het regeerak koord van het kabinet Lub bers was immers het plan op genomen het aantal basis scholen aanzienlijk terug te brengen. „Voor steden als Schiedam is de opheffingsnorm gesteld op honderd leerlingen. Elke ba sisschool die onder dat streef getal komt en dat gedurende drie jaren, moet opgeheven worden. Dat heeft er hier toe geleid dat een aantal scholen gesloten moest worden". Vol gens ambtenaar Tigges zijn er nu geen scholen meer die door de huidge wetgeving in de ge varenzone zitten. De bewindsvrouw van onder wijs publiceerde dinsdag ech ter een beleidsnotitie waarin het criterium voor opheffing scherper wordt gesteld. Staatssecretaris Ginjaar- Maas wil nu het aantal leer lingen per school vastleggen op gemiddeld 180. „Een rampzalig plan", rea geert de onderwijsconsulent direct. „Als die opheffings- 0 Volgens staatssecretaris Ginjaar-Maas moeten basisscholen nu geen honderd maar honderdtachtig leerlin gen hebben. Een uitgangspunt dat voor Schiedam rampzalige gevolgen zal hebben. norm nu rigoureus verhoogd wordt, komen tientallen scho len in Schiedam in de proble men. En wanneer die islamiti sche school wordt opgericht, zal dat een groot aantal leer lingen van andere basisscho len weghalen die dan zeker onder dat streefgetal zullen komen. Ik denk dat dit nieuwe Belachelijk an de onderwijs consulent begrip opbrengen voor het plan het aantal scho len terug te brengen 'heel kleine scholen hebben bijna geen reden tot bestaan' maar dit voornemen gaat hem te ver. Tigges: „We hielden er zelf al rekening mee dat het aantal van honderd leerlingen per school zou veranderen. Dit bericht komt dus niet on verwacht. Welk kabinet we dadelijk ook krijgen, vaststaat dat in de onderwijssector be zuinigd zal moeten worden. Het belachelijke van deze maatregel van Ginjaar-Maas is dat het in Nederland zal leiden tot een vermindering van het aantal basisscholen van maar liefst veertig pro cent! Je kunt niet ineens be zuinigen; daar moet wel een beleidsplan achter zitten en dat ontbreekt mijns inziens". De onderwijsconsulent meent dat de bewindvoerders de be zuinigingen anders moeten doorvoeren. „Men moet ge meenten, schoolbesturen de gelegenheid geven een eigen beleid te voeren. Er zou meer ruimte aan de plaatselijke omstandigheden gegeven moeten worden. Een kleine school in een groeiwijk zou je bijvoorbeeld moeten laten voortbestaan. Ik hoop dat er een wijze staatssecretaris komt die nu eens een góed plan zal bedenken". Inbrekersgilde weer actief SCHIEDAM Het inbre kersgilde is de laatste dagen weer behoorlijk actief geweest in Schiedam. Het clubhuis van de scoutinggroep Burge meester Van Haaren aan de Schiedamseweg is bezocht door ongenode gasten. De in brekers verschaften zich toe gang door het inslaan van een ruit. Met een bijl werden ver volgens enkele kastdeuren ge forceerd. Er zijn geen goede ren verdwenen. Wel is er een schade aangericht van onge veer duizend gulden. Twee jonge Schiedammers zijn zaterdag op heterdaad betrapt na een inbraak in de kantine van voetbalvereni ging WK op het complex Bij dorp. Een getuige zag de jon gens van het terrein af rennen. Op de Nieuwe Damlaan kon den de jeugdige inbrekers worden aangehouden. Bewoners van het Albert van Raalteplein hebben zaterdag ook bezoek gehad van inbre kers. De criminelen waren via de achterzijde het pand bin nen gedrongen. Uit de woning worden ondermeer een video recorder, sieraden en sigaret ten vermist met een totale waarde van ongeveer 2000 gulden. SCHIEDAM Het is dit jaar tien jaar geleden dat de Open School in Schiedam van start ging. De school is destijds ont staan uit de "bijspijkercur sus" en maakt thans deel uit van het Educatief Centrum voor Volwassenen (EVC). Het onderwijsprogramma is spe ciaal gericht op vrouwen en in de afgelopen tien jaar is de Open School dan ook door veel vrouwen bezocht. Ter gelegenheid van dit jubi leum is er op donderdag 11 mei een groot feest in de Wil genburg bij de Singelkerk. Vanaf 20.00 uur zijn alle vrou wen die een cursus hebben ge volgd of nog steeds volgen, welkom. Tijdens deze bijeen komst zal ook het cursuspro gramma van de komende tijd bekend gemaakt worden. Man verdrinkt in Nieuwe Maas SCHIEDAM In de Nieuwe Maas, ter hoogte van het voor malige Gusto-terrein is zon dagochtend een 26-jarige Schiedammer verdronken. De man raakte te water nadat hij zijn evenwicht verloor tijdens een epilepsie-aanval. Pogin gen van de gealarmeerde poli tie om de man in het water te localiseren liepen op niets uit. Toen na verloop van tijd het slachtoffer werd gevonden gaf de man geen teken van leven SCHIEDAM Onder de win keliers op de Hoogstraat gons de het de laatste weken van geruchten dat de zondags markt volgend jaar niet zal terugkeren. De reden dat het succesvolle evenement, wat meer dan honderdduizend be zoekers trekt, niet een vervolg zou krijgen, zou zijn dat de zondagsmarkt de organisatie boven het hoofd is gaan groei- en.„Loos alarm", is de reactie van voorzitter Chris Coppens van de organiserende winke liersvereniging Hoogstraat. „Deze geluiden zijn een beetje overtrokken." Coppens geeft wel toe dat er in de organisatie van de zon dagsmarkt enige veranderin gen zij opgetreden. „We heb ben enkele jaren met dezelfde club gewerkt en een aantal gaat nu opstappen", legt Cop pens uit. Berichten als dat hierdoor de continuïteit van het evene ment in gevaar komt, moeten volgens de winkeliers dan ook worden gezien als middel om de leden van de winkeliers vereniging onder druk te zet ten. „We hebben geprobeerd de leden wakker te schud den", verklaart Coppens. De bedoeling was dat de opengevallen plaatsen in het bestuur zouden worden opge vuld door de leden. „Er is ech ter geen sprake van dat dit het laatste jaar is dat de zondags markt plaatsvindt", verzekert Chris Coppens. „De invulling is zo goed als zeker borg ge steld. De zondagsmarkt is niet in gevaar". De organisatie is volgens hem druk bezig de vacatures in te vullen. „Er is ons alles aan gelegen dat de zondagsmarkt voortgezet wordt. We gaan ge woon op de oude voet verder", besluit de voorzitter van de winkeliersvereniging. UeSTINC Ook volgend jaar wordt er weer een zondagsmarkt georganiseerd, verzekert Chris Coppens. SCHIEDAM De ener- electriciteit zullen waar- giebedrijven in Nederland schijnlijk worden gecon- worden door de consument fronteerd met een tariefs verhoging. Leverancier Rotterdam heeft immers het tarief met 1,7 procent verhoogd, een handelwijze die in Schiedam gelaakt wordt. De gemeente heeft tot nu toe ook geweigerd de tariefsverhoging te beta- als betrouwbaar geken schetst. Deze conclusie staat in het bulletin van de Vereniging van Exploitan ten van" Electriciteitsbe- drijven in Nederland (VEEN) 'Interformatie'. Volgens de VEEN blijkt uit de resultaten van enquêtes dat de klanten de bedrijven goed georganiseerd vinden en ook de belangstelling wordt als vriendelijk om schreven. Dit blijkt uit on derzoeken die zowel in 1987 als in 1988 zijn ge houden bij een aantal ener giebedrijven in ons land. Klantgericht optreden staat voorop bij bedrijven die electriciteit distribue ren. Daarbij kunnen de uitkomsten van dergelijke onderzoeken een helpende hand bieden. Op grond van de onlangs gehouden en quêtes ontwikkelen de energiebedrijven bijvoor beeld interne cursussen en klantgerichte activiteiten. Gevraagd naar de wensen blijkt dat de klant een voortdurende beschik baarheid van electriciteit, een goede service en klach tenbehandeling belangrijk vindt. De prijs van electri citeit wordt trouwens door velen als duur ervaren. Dit geldt in nog sterkere mate voor de prijs van gas. Schiedamse afnemers van len. Uit de enquête van de VEEN blijkt verder dat bijna negentig procent van de ondervraagden weet dat er een goedkoop tarief be staat, het zogeheten nacht tarief. Vijftien procent probeert zoveel mogelijk electrische apparaten als de wasmachine, boiler in de goedkope uren te ge bruiken. Zeven procent doet dit nooit. Opvallend is tenslotte dat op de stelling 'Ik zou van wege de prijs eigenlijk zui niger met electriciteit om moeten gaan' meer dan de helft van de ondervraag den een bevestigend ant woord geeft. V2» 25 *io 0 ROTTERDAM Voor de vierde keer dit jaar houdt voetbalvereni ging Sparta morgen een open dag. Jonge voetballers zijn woensdagmid dag welkom op Sportpark 'Nieuw-Vreelust' aan de Spaanseweg. C, B en A-junioren (13 tot en met 17 jaar) zijn vanaf 16.00 uur welkom bij Sparta. D, E en F-pupillen krijgen vanaf 15.00 uur training. Alle jongens die naar de open dag gaan en die al lid zijn van een voetbalvere niging moeten wel eerst toestemming vragen aan hun club, voordat ze het net als de jongens hier op de foto kunnen opnemen tegen beroeps voetbal lers als Ed de Goeij. Op dinsdag 23 mei a.s. staat de krant deels in het teken van de VAKANTIE 1989 f Adverteerders kunnen |B 11 kontakt opnemen met de i afdeling verkoop: telefoon 010-4.346.711 mam

De Havenloods | 1989 | | pagina 1