Boeiharat vestigt hoopop uitspraak scheidsgerecht Opbrengst sponsorloop voor Nicaragua gezocht Nieuwe opleiding Podium doet naam eer aan DE HAVENLOODS Middenstand hoeft niet op steun PvdA te rekenen Jubilerende Lenteloop Muziekinstrumenten 'Werkweigering in OK van bovenaf opgelegd' Spieringshoek op de radio Werkloosheid Schiedam daalt met 121 personen Het arbeidsbureau signaleert in april ook een toename van het aantal werkzoekenden in bezit van een baan. Het be treft voornamelijk kantoor-, handels- en horecapersoneel op zoek naar een andere werkkring. Het bemiddelingsbestand van het arbeidsbureau: in totaal 10.599 personen waarvan 79,6 procent zonder baan en 20,4 pro cent met baan op zoek naar werk. SCHIEDAM De leerlin- aan een sponsorloop, gen van scholengemeen- waarbij de opbrengst toen schap Nieuwelant/Liede- omstreeks de zeventien- wijde hebben maar liefst duizend gulden uitkwam, twaalfduizend gulden bij- Ditmaal is een deel van de een gelopen. De opbrengst opbrengst voor een zoge van de sponsorloop is be- naamd dichtbij-doel. Een stemd voor de dekenale Schiedammer kan dank zij Vastenactie. de leerlingen een invali- Vorig jaar hebben de scho- denstoel voor thuis aan- lieren ook deelgenomen schaffen. SCHIEDAMNicaragua werd tien jaar geleden door de Sandinisten bevrijd van het bewind van dictator Somoza en dat wordt vrij dag 26 mei met een feeste lijke avond gevierd door de vereniging Schiedam-Ni caragua. De muziekgroep Rapalje is van de partij en secretaris Hanny Rennen zal verslag doen van haar reis door Mid- den-Amerika. In Nicaragua bnezocht zij de Schiedamse Sylvia Sakes. De Schiedamse vereniging le vert ook een bijdrage aan de landelijke actie van de stich ting Kunstenaar Nederland- Nicaragua. Als project is ge kozen voor de nieuwe muziek school in de plaats Somoto. Schiedammers die op zolder oude muziekinstrumenten hebben liggen worden ver zocht deze af te staan. De in strumenten kunnen vrijdaga vond worden meegenomen naar de feestavond of worden gebracht naar Lies Dekker, Oude Sluis 15, tel. 4738001. De feestavond vindt plaats in de Teerstoof, Nieuwstraat 12. De toegang bedraagt tien gul den. Van links naar rechts: F er Schroeders, de Nederlandse leeuw, Jan Ritman en Ton Groeneveld. Schroeders en Groeneveld zijn de organisa toren van de lenteloop. WATERWEG NOORD In woners van de regio Nieuwe Waterweg die tussen de 18 en 30 jaar zijn, kunnen zich op geven voor een nieuwe basis opleiding administratief me dewerker. Gedurende twee jaar volgen cursisten een Gemeente versus postorderbedrijf SCHIEDAM— De ge meente gaat nog agressie ver voorlichten over wat wethouder Zijdeveld noemt 'de schandelijke wijze waarop postorderbe drijven proberen mensen er in te luizen'. De Voorlichtingscampagne maakt deel uit van pogin gen van de gemeente om burgers met schulden te helpen. Bij het project Schuldhulpverlening dat begin dit jaar van start is gegaan, kunnen Schiedam mers zich bijvoorbeeld melden om in aanmerking te komen voor hulp bij het oplossen van schuldproble men. Een groot aantal mensen met dergelijke pro blemen blijkt dat inder daad ook te doen. Maar ook het voorkomen van schuldproblemen door goede voorlichting maakt deel uit van het gemeente beleid. Als het aan Zijde veld ligt zal dit in de toe komst nog harder worden gespeeld. Open dag Beukenhof SCHIEDAM Het Schie damse crematorium Beuken hof houdt zaterdag 27 mei en zondag 28 mei open huis. De open dagen zijn bedoeld om het publiek duidelijk te ma ken wat de werkwijze is. Het crematorium is zaterdag van 10.00 tot 15.00 en zondag van 12.00 tot 15.00 uur ge opend. De Beukenhof is ge vestigd aan de Burgemeester Van Haarenlaan 1450. SCHIEDAM— Maar liefst vier avonden achtereen biedt muziekcafé Podium de bezoe- Komedie bij de Filmclub SCHIEDAM De hilarische komedie Hairspray staat vrij dag 26 mei op het programma bij de Filmclub. De hoofdro- len in deze film van regisseur John Waters worden gespeeld door Sonny Bono, Pia Zadora en Divine. Voor Divine was het zijn laatste rol. De film speelt in Baltimore aan het begin van de jaren zestig. De teenager Tracy Turnblad kijkt net als veel van haar leeftijdgenoten da gelijks naar de Corny Collins Show om de laatste ontwikke lingen op dansgebied. Ze droomt ervan om zelf ooit als danseres in de show op te tre den zodat ze een TV-persona- lity wordt. De voorstelling begint om 21.30 uur. De toegang be draagt vijf gulden. Donateurs betalen een gulden minder. De Flmclub is gevestigd in de Nieuwstraat 12. kers een programma aan. Wie zich vanavond nog naar het etablissement aan de Lange Haven spoedt, kan getuige zijn van het optreden van La- Roque. Vijf meiden brengen muziek van Van Halen, Toto, Mothers Finest en eigen werk. De rock band geeft een try-out in Po dium, dat ook gratis toegan kelijk is. Aanvang 22.00 uur. Ongeveer dezelfde tijd begint een dag later 26 mei een spetterend live-optreden van The Juke Joints. Na de de buutelpee Dancing Shows werkte de groep een zeer drukke agenda af, nu is tijd gevonden in Schiedam te spe len. Toegangsprijs vijf gulden. De Vlaardingse band Sea breeze komt zaterdag a.s. naar de buurgemeente. Deze Aru baans/Surinaams/Nederland se band speelt voornamelijk funk en ballads, merendeels eigen repertoire. Belangstel lenden moeten om 22.30 uur aanwezig zijn, toegangsprijs is vijf gulden. Muziek zal ook weerklinken, maar dan via het witte doek op zondagavond. In Podium worden twee films van David Bowie gedraaid, te weten Zig- gi Stardust en Jazzin' for blue jean. De toegang is gratis. theorieprogramma van twee dagen per week en wordt er minimaal twee dagen per week gewerkt in een bedrijf. Aan het eind van de opleiding wordt een landelijk erkend Ecabo-diploma behaald. Wie 18, 19 of 20 jaar is, kan in aanmerking voor het Jeugd Werkgarantieplan komen, hetgeen betekent dat men dan tijdelijk voor 19 uur een be taalde baan kan krijgen bij de gemeenten Schiedam, Vlaar- dingen of maassluis. Deze baan kan dan tevens de 'start van de praktijk zijn. Cursisten die ouder dan 20 jaar zijn, kunnen met behoud van uitkering, reiskostenver goeding en soms een onkos tenvergoeding werken in be drijven in deze regio. Met het bedrijf wordt een leerovereenkomst afgesloten en tijdens het werken in het bedrijf is er begeleiding van een consulent. De opleiding is bestemd voor degenen met een vooropleiding: LHNO op fa- niveau, LTS op b-niveau, LEAO op b-niveau, 2 3 jaar Mavo, administratief assistent (Ecabo) en kantoorassistent (Ivio). Met deze opleiding kunnen cursisten hun kansen op een baan vergroten. Steeds vaker blijkt immers dat een oplei ding alleen niet voldoende is om aan de slag te komen, maar dat werkervaring in combinatie met een opleiding belangrijk is. Het programma bestaat o.a. uit typen, tekst verwerken, informatica, Ne derlands, bedrijfsrekenen en Engels. Voor meer informatie kunnen belangstellenden terecht bij de Stichting Beroepseducatie Nieuwe Waterweg via tel. 010-4602099 vragen naar Greet Roosloot of Michel van de Groenendaal. Openbare les SCHIEDAM Harmoniever eniging Wilton Fijenoord houdt zaterdag 27 mei een openbare les in het clubge bouw aan de Nieuwe Water wegstraat 14. Twee leerlin gorkesten geven een demon stratie. Er is voldoendê gele genheid om een instrument uit te proberen. De openbare les vindt plaats van 11.00 tot 12.30 uur. DONDERDAG 25 MEI 1989 21-585 PTlkerk I diensten SCHIEDAM HERV. GEMEENTE: S Grote Kerk: 10.00 uur ds. J.D. \Mjis- ter, m.m.v. the young voices, 17.00 uur ds. D.A. Snijder, Abbenbroek. Opstandingskerk: 10.00 uur ds. G. de X; Lange, H.A. Bethelkapel: 10.00 uur ds. A. Prins, X Kethel. X Huize Thomas: 10.00 uur ds. J. Vis- X ser, Rotterdagm H.A. :x HERV. GEMEENTE KETHEL: S Dorpskerk: 10.00 uur: ds. J.K. Hoek- x stra, Oestgeest St. Martinuskerk: 9.30 uur Mw. R. de X Graff, Overschie. ;X De Ark: 10.00 uur ds. J. de Kievit, ;X Barendrecht, 19.00 uur drs. J. Wil- schut, Barendrecht. X; Westvest 92; 10.30 uur. X; JOHAN MAASBACH WERELDZEN- X DING ;X Vrijdag 26 mei 19.30 uur Ev. R.E. X Holder. Zaterdag 27 mei 19.00 uur Dhr. Rens X; van Reenen - jeugddienst. X; Zondag 28 mei 10.00 uur Ev. R.E. X; Holder. X Orgelconcert in Stedelijk SCHIEDAM Organist Wim Veldhuyzen is zaterdag 27 mei te gast op het maandelijks concert in de Aula van het Stedelijk Museum. Veldhuy zen heeft zijn opleiding geno ten bij ondermeer André Ver woerd. Sinds enkele jaren is Veldhuyzen de vaste organist van de Dorpskerk in Kethel. Op het programma staan com posities van Sweelinck, Tele- mann, Acock en Sorge. Het concert begint om 15.00 uur en de toegang is gratis. Expositie Schieland SHIED AM— In de galerie van het Schieland ziekenhuis is tot en met 30 juni een expo sitie van de Rotterammer Is mail Tabit te zien. De grafieken van Tabit heb ben vaak het menselijk gedrag als onderwerp. De tentoon stelling laat zowel het vroege re als het meest recente werk van de Rotterdammer zien. De galerie in de polikliniek aan de Burgemeester Knap- pertlaan is tijdens de werkda gen geopend van 9.00 tot 17.00 SCHIEDAM „Er is een voordeel dat men in Schiedam niet wil zien. Als we als eerste stad hiermee beginnen on- staat er een zuiging naar de stad. Daar heb ik de mensen nog weinig over gehoord". Fractievoorzitter Ge Brouwer van de PvdA vindt dat de mo gelijke positieve bijeffecten van de vrijstelling van de win kelopeningstijden onderbe licht blijven in de discussie over dit onderdeel van het ex periment D'gemeenten. Volgens de PvdA-politicus is het heel goed mogelijk dat als de Schiedamse winkels op-an- dere tijden zijn geopend dan in Vlaardingen en Rotterdam, bewoners van deze buurge meenten naar Schiedam zul len komen om hier hun inko pen te doen. Overigens verwacht wethou der Aad Wiegman dat er nog de nodige nuanceringen wor den aangebracht in het wets voorstel als dat door de Twee de Kamer wordt behandeld. Zo acht hij de kans groot de zondag niet in aanmerking komt voor het openstellen van de winkels. Zodra het voorstel door het Parlement is goedgekeurd kan de gemeente Schiedam niets meer aan het experiment ver anderen. „Het is een alles of niets zaak", stelt Brouwer. „De gemeente kan er geen ex tra bepalingen aan toevoe gen". Wel kunnen de winke liers volgens hem onderling afspraken maken. Op steun van de gemeente hoeven ze echter niet te rekenen. „De middenstad moet zich zelf redden", aldus Brouwer. SCHIEDAM Reeds voor de vijftiende keer wordt op za terdag 27 mei a.s. de Lente loop georganiseerd. De startschoten worden dit maal gelost door enige beken den van het Schiedamse loop evenement. Zo zullen Jan Rietman (vorig haar redder in nood toen Johan Cruyff op het laatste moment wegbleef), Bennie Wijnstekers (de oud- Feyenoorder die momenteel voor het Belgische Racing Me- chelen uitkomt) en Dick van Rijn (elk jaar aanwezig als voorzitter van de gehandicap ten-sportbond) ieder de start handeling verrichten. De af standen waarop gestart kan worden zijn: 1, 3, 5, 10 en 21 kilometer. Men vertrekt als vanouds bij De Woudhoek- school in Groenoord waar te vens kleed-, douche- en ver zorgingsgelegenheid is. Infor matie tel. 4708542. SCHIEDAM Leerlingen van de scholengemeenschap Spierings hoek zijn dinsdag en woensdag op bezoek geweest in het natuur-educatief centrum Boerderij Lansbergen aan de Harrweg. Het bezoek, waarbij het leven dat om de boerderij is te vinden uitvoerig onder de loep werd genomen, is een onderdeel van een groot project waaraan alle tweede klassen van de school deelnemen. Doel van dit project is ondermeer het in praktijk brengen van de biologiekennis. Het project heeft de aandacht getrokken van de Hilversumse media. Voor het populaire radioprogram ma Vroege Vogels van de Vara zijn woensdag opnamen gemaakt. Compostvaten nog steeds te koop SCHIEDAM— Veel Schie dammers hebben de afgelopen dagen de tijd in de tuinen doorgebracht. Bij het in orde maken van de tuinen ontstaat er echter vaak afval dat in de vuilnisbak verdwijnt. Hier door wordt de afvalberg gro ter. En dat terwijl het natuur lijke afval goed gebruikt kan worden om de kwaliteit van de tuin te verbeteren. De Openbare Nutsbedrijven verkopen al geruime tijd com postvaten tegen een geredu ceerd tarief. In deze vaten wordt plantaardig afval zoals groenten- en fruitresten, tui nafval maar bijvoorbeeld ook koffiedik omgezet in goede compost. Ongeveer 800 Schiedammers hebben al gebruik gemaakt van dit aanbod maar dat aan tal mag best stijgen, vindt ONS-voorlichter Mari Dinge- nouts. Voor meer informatie kan worden gebeld naar de ONS, telefoon 462222 toestel 245/246. VLAARDINGEN— Waar is het Holy-ziekenhuis mee bezig? Verliest Vlaardingen op deze manier niet een kundig arts? Het zijn twee vragen van het lijstje dat Henk de Heer afgelopen week wilde overhandigen aan de leden van de com missie volksgezondheid. De Vlaardinger schreef eind april al een brief aan het college over de gang van zaken bij het conflict tussen het ziekenhuis en orthopeed Boejharat. De Heer wil een standpunt van de gemeente horen en ook zou hij graag zien dat er een onafhankelijke com missie wordt samengesteld om de zaak uit te zoeken. Voorlopig lijkt dat er nog niet van te komen, want het punt werd van de agen da afgevoerd en doorge schoven naar de vergade ring in juni. Het geschil tussen Boejharat en het Holy-ziekenhuis is maan dagmiddag besproken bij het scheidsgerecht. In een be sloten zitting bogen de leden van het scheidsgerecht voor het Nederlandse Ziekenhuis wezen zich over "de zaak Boejharat". Wan neer de uitspraak volgt is niet bekend. Zeker is wel dat een uitspraak van het scheidsge recht bindend is; de manier waarop geschillen door het scheidsgerecht worden be handeld is te vergelijken met de gang van zaken bij een kort geding. Tijdelijk directeur Van den Akker maakte begin april be kend dat de medische staf van het Holy-ziekenhuis het ad vies om het contract van Boej harat per 1 november op te zeggen steunde en dat de or thopeed zo snel mogelijk een vervanger moest aanstellen voor de periode tot november. Boejharat weigerde zich bij deze beslissing neer te leggen. Hij maakte de zaak aanhangig bij het scheidsgerecht. Operaties Sinds het bestuur het besluit heeft genomen om het con tract met de chirurg op te zeg gen, is Boejharat nog wel da gelijks in het ziekenhuis te vinden. Hij houdt spreekuur en kleine operaties voert hij gewoon uit. Grote operaties daarentegen staan niet meer in zijn agenda. „Er wordt gesuggereerd dat de werkverhoudingen ernstig verstoord zijn en dat het per soneel van de grote operatie kamer daarom niet wil assi steren bij operaties. Maar er zijn ook mensen die wel met me willen werken. Er zijn slechts een paar mensen waar ik al enige jaren mee in onmin leef, dat zijn ook degenen die vanaf het begin hebben ge zegd dat ze me uit het zieken huis zouden werken", licht Boejharat toe. „De werkwei gering is van bovenaf opge legd." Boejharat: „Ik zal keihard terugslaan". Hij vindt wat er nu gebeurt „ontzettend grof. Ze hebben m'n praktijk kapot gemaakt en ze vernietigen m'n leven. In feite ontnemen ze me alles, ik ben onteerd en alle kansen zijn me ontnomen". Boejharat heeft dan ook zijn hoop geves tigd op het scheidsgerecht. Wanneer dit gerecht uit spraak doet zal in elk geval duidelijk zijn of er hier in Ne derland nog een toekomst voor de chirurg is. Zolang de uitspraak er nog niet is, kan Boejharat niets uitrichten. „Ik heb aanbiedingen gehad om bij andere ziekenhuizen te komen werken, maar zolang deze zaak loopt, is er natuur lijk geen bestuur dat toestem ming geeft om me in dienst te nemen. Ik heb gelukkig wel veel steun gekregen van ande re ortliopeden. Die hebben nu een rapport opgesteld dat is aangeboden aan het scheids gerecht. Mijn collega's vinden dat het rapport dat eerder door het NOV (Nederlandse Orthopeden Vereniging) is op gesteld weinig waarde heeft. Deze NOV-leden hadden im mers al eerder een rapport voor het ziekenfonds DSW opgesteld en waren dus niet onafhankelijk." Terugslaan Wat er precies gaat gebeuren, is niet te voorspellen. Boejha rat laat wel weten keihard te zullen terugslaan als hij door het scheidsgerecht in het ge lijk zal worden gesteld. „Ze zullen me moeten rehabilite ren en ik eis een schadever goeding. Eerder zeiden ze dat ze me zouden schorsen als ik niet snel een vervanger zou Omdat ze volgens de regels een enorme schadever goeding moeten betalen bij een onterechte schorsing, heb ben ze dit toch niet aange durfd. Wel had Van den Akker al twee kandidaten die mijn praktijk wilden overnemen, uiteraard zonder de gebruike lijke good-will aan mij te be talen". SCHIEDAM/VLAARDIN- GEN Het aantal werklozen in het gewest Nieuwe Water weg Noord is ten opzichte van maart in de maand april ge daald met 276 personen. Eind vorige maand waren derhalve 8437 mensen als werkloos ge registreerd bij het Arbeidsbu reau. De daling wordt voornamelijk veroorzaakt door een afname van het aantal werkloze man nen. Het bemiddelingsbestand zonder baan zoals het Ar beidsbureau deze groep aan duidt, daalde namelijk met maar liefst 215 mannen en met 61 vrouwen. Overigens is het aantal werk lozen in iedere gewestgemeen te gedaald, met uitzondering van Maasland, waar het be middelingsbestand zich stabi liseerde. De grootste dalingen hebben zich voorgedaan in Schiedam (121 personen) en Vlaardingen (75).

De Havenloods | 1989 | | pagina 7