ULP Zwembad Groenoord boekt record aantal bezoekers DE HAVENLOODS Oude dames beroofd Schiedamse vrouwen zijn mannen de baas 'Welke partij heeft beste voor met West' CDA-fractie werkt aan beleidsnota 'Je weet nu waar je dagelijks voor komt' Schiedamse bemiddelt bij oppas Musical Orkestrale groot succes Interlanden spreigroep Stadsomroep 'On the air' VN-delegatie op bezoek EDITIE 9, DINSDAG 30 MEI 1989, 38e JAARGANG, Nr. 22 Wegener huis-aan-hutsblacJen Schiedams Nieuwsblad KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. Volgende week in deze krant speciale informatie pagina voor ouderen van de: Stichting Rotterdams Dienstencentrumwerk Hl 4*^ Een record aantal bezoekers bezocht zwembad Groenoord. Een oppas zoeken voor kinderen kan vanaf donderdag bemiddelingsbureau A Record aantal deelnemers bij Lenteloop A Het 'grote namen plan' van Passage- 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM— In het cen trum van Schiedam zijn dit weekeinde verschillende oude dametjes van hun portemon nee beroofd. Via het opensnij den van hun tas maakte de dief zich meester van hun geldbundels. Een tweetal da mes overkwam dit tijdens de weekmarkt en een derde werd zaterdag bestolen. De diefstallen werden pas be merkt, toen de dames wilden afrekenen. Van de dader ont breekt ieder spoor. Greep uit kassa bad Groenoord SCHIEDAM— Een tweetal jongemannen heeft afgelopen zondagmiddag een greep ge daan in de kassa van zwem bad Groenoord. Om ongeveer 16.30 uur stalen zij een bedrag van f 230,- en verdwenen met een gestolen auto richting Zwaluwlaan. Daar aangekomen stapten ze over in een andere auto en reden richting Scheepvaart weg. Aangezien deze tweede vluchtwagen een lease-auto was, heeft de politie de daders nog niet kunnen achterhalen. Het onderzoek wordt voortge zet. SCHIEDAM De musical "Viva Mexico" wordt dit weekeinde twee keer opge voerd in het Passage Theater. De musical wordt gezongen door Toonkunst Kinderkoor. De voorstelling op zaterdag 3 juni begint om 20.00 uur en die van zondag 4 juni om 14.30 uur. De toegang be draagt telkens f 7.50. Kaarten kunnen telefonisch gereserveerd worden via num mer 4269563, maar zijn ook verkrijgbaar aan de kassa. SCHIEDAMHet aan houdende fraaie weer heeft in ieder geval een positieve invloed op de bezoekerscij- fers van zwembad Groe noord. In de maand mei werd namelijk een record aantal zon- en zwemlief- hebbers verwelkomd. Fri da Keijzer, hoofd zwemba den bij de gemeente, meent dat deze toeloop al jaren niet meer is voorgekomen. „Ik ben echt blij. Ik hoop dat we nog vele mooie we ken hebben, zodat ik de cij fers kan laten zien en aan tonen dat er wel degelijk behoefte is aan een buiten bad". Hoewel zij beseft dat 'Groe noord' niet meer rendabel is en de plannen voor een nieuw zwembad annex hotel in een vergevorderd stadium verke ren, gaat de toekomst van het bad aan de Schiedamseweg haar kennelijk aan het hart. „Zolang er ook niets defini tiefs is..." Topdagen „Geef ons zon en het bad zit vol", zegt Frida Keijzer stel lig. De cijfers van mei geven haar gelijk. Al sedert de ope ning van het zwembad (offi cieel op 7 mei) schijnt de zon en worden dagelijks talloze bezoekers geteld. Op topda gen waren bijvoorbeeld ruim 6200 mensen 'in huis'. Mevrouw Pellegrom, die de dagelijkse leiding over het bad voert, noemt met enige trots de cijfers op. „Tot nu toe hebben we al 20.000 mensen méér binnen gekregen. Vorig jaar in mei werden 22.000 be zoekers genoteerd, tegen 45.000 nu". Dit aantal staat helemaal in schril contrast met het aantal over het sei zoen '88: in totaal 85.000. „Wanneer ik denk aan de af gelopen seizoenen, is dit een record. Het is echt triest om een weeklijst met afrekening van één kaartje te zien. Daar om spant het personeel zich nu zo in; omdat het jaren ach tereen bar slecht is geweest". Ook voor zwembad Zuid geldt een toename van het bezoe kersaantal. Woensdag j.l. zochten circa duizend mensen verkoeling in het bad en op de ligweide in Zuid. Een unicum, meent Frida Keijzer. Behalve het mooie weer speelt ook de sluiting van zwemba den de Plompert en West in Rotterdam een rol. Zwembad Groenoord blijkt nu ook een regiofunctie te hebben. De grote aantallen mensen in het bad heeft tot nu toe geen vervelende voorvallen veroor zaakt. Mevrouw Pellegrom maakt alleen melding van 'een vechtpartijtje'. „Er gebeurt wel eens wat, maar gelukkig hebben we ge noeg personeel en verleent de gemeentepolitie eventueel bij stand. Nee, dit is beter dan met de armen over elkaar gaan zittne. Je weet nou ten minste waar je dagelijks voor komt". SCHIEDAM De vijfde Or kestrale in de sporthal Mar griet was een groot succes. Circa 650 bezoekers woonden het eerste lustrum bij van deze gezamenlijke presentatie van harmonieorkesten De organisatie had ditmaal ook vijf Schiedamse koren uitgenodigd. In totaal kwa men daardoor afgelopen za terdag ongeveer 200 muzikan ten en 250 zangers in actie. De vertolking van het muziek stuk 'de Fremersberg', waar bij alle deelnemers zich pre senteerden, was dan ook een regelrechte Jdapper. Een ander succesvol program- ma-onderdeel werd verzorgd door Harmonie Ambrosius. Onder het spelen van het lied 'Koning Voetbal' trad het or kest in oranje tenue op, aan gevoerd door een dirigent in korte broek. Het publiek genoot zichtbaar van de Orkestrale, die ook volgend jaar weer in de sport hal zal worden georganiseerd. SCHIEDAM— Het landelijk bemiddelingsbureau voor op pas ENBO heeft met ingang van 1 juni een contactpersoon in Schiedam. Ellie Blomsma zal als bemiddelaarster optre den tussen degenen die als op pas willen werken en degenen die om een oppas verlegen zit ten. De Schiedamse heeft nog geen idee hoeveel tijd dit baantje in beslag zal nemen. „Ik denk dat dit bureau een gat in de markt is. Aangezien de over heid vrij weinig doet op het gebied van kinderopvang, zul len vrouwen zelf mogelijkhe den moeten creëren. Er zijn immers ontzettend veel vrou wen die weer willen gaan wer ken, maar nog kinderen thuis hebben". Ellie Blomsma is één van de regiomedewerkers die in dienst van het bemiddelings bureau zijn. Twee jaar gele den hebben twee dames in Tiel het initiatief hiertoe ge nomen. Ellie Blomsma speelde zelf ook met het idee 'iets der gelijks' te beginnen en werd dank zij het televisieprogram ma Servicesalon op de hoogte gebracht van het bestaan van het Tielse bureau. Vanaf 1 juni werkt zij dan voor de re gio Schiedam/Rotterdam- West. „Via Tiel krijgen mensen mijn telefoonnummer, waarna een afspraak gemaakt kan wor den. Aan de hand van een ge sprek leg ik gegevens vast en probeer te bemiddelen tussen vraag en aanbod. Mijn verant woording houdt op zodra een contact tot stand is gebracht", zo legt zij de werkwijze uit. Wie zich als oppas wil aanbie den betaalt overigens f 7,50 inschrijfgeld, terwijl iemand die een oppas zoekt dertig gulden moet betalen. Eventuele informatie is ver krijgbaar in Tiel via tel. 03440-23434. SCHIEDAMDe ge meentesecretaris heeft de bevolkingsgegevens thans tot en met maart '89 geac tualiseerd. Het aantal in woners is ten opzichte van eind '89 gedaald met vijf tien personen. In totaal wonen sinds maart 69.422 mensen binnen de gemeen tegrenzen. Naarmate de lente nadert neemt het aantal huwelij ken toe: In januari en fe bruari gaven twintig bruidsparen elkaar het ja woord, tegen 29 in maart. In deze maand nam het aantal echtscheidingen (17) af. Verder werden 69 kinderen geboren en vestigden 189 nieuwkomers zich in Schiedam. Deze positieve invloed op het aantal inwo ners werd overigens teniet gedaan door het vertrek van 200 Schiedammers naar elders. Tevens zijn 64 mensen in maart overle den. Tenslotte laat het overzicht van de gemeentesecretaris een ander opvallend gege ven zien. Het aantal man nen in de Jeneverstad is wederom gedaald tot 33.832. De vrouwen hou den de overhand qua aan tal met 35.590. Met het oog op de verkiezing in maart zal de bewonersvereniging West politieke partijen aan de tand gaan voelen. Een CD speler verdienen in je vakantie??? Wordt vakantiebezorger bij Interlanden Spreigroep Goede verdienste. Huis-aan-huis verspreiding van folders en kranten Telefonisch aanmelden 09.00-17.00 uur, tel. 010-4 69 96 12 - 4 69 96 13 - 4 69 96 14 - 4 69 96 15 en 4 69 96 26. SCHIEDAM Terwijl de technicus zich op de stoel van de directeur van het Passagetheater naar de eveneens geleende appara tuur draait, weerklinkt de openingstune van de Stad somroep Schiedam (SOMS). Het heeft de loka le omroep niet meegezeten, maar de Schiedamse pro gramma's zijn weer via de radio te beluisteren. De nieuwe studio werd zater dag j.l. in gebruik geno men. Medio november '88 ver brak de SOMS de samen werking met de Ziekenom roep en kon derhalve niet meer van zijn studiofacili teiten gebruik maken. Een nieuw onderkomen werd gezocht en gevonden in het. pand aan de Passage 12. Als openingstijdstip werd aanvankelijk 1 april ge noemd, een datum die niet haalbaar bleek. Het pand verkeerde in slechte staat, de bedrading werd afge keurd en de levering van de apparatuur liep vertraging op. Dank zij de inzet van me nig vrijwilliger kon de zen der zaterdag 'de lucht in gaan'. Wederom mocht wethouder Aad Wiegman (o.a. mediazaken) de offi ciële handeling verrichten. Hij hield daarbij een plei dooi voor bundeling van de krachten op mediagebied in Schiedam. Wiegman verwees ook naar gesprek ken die de gemeente voert met Stadsomroep Rotter dam. „We hebben de moge lijkheden besproken om lo kale televisie in Schiedam te brengen. Op termijn zul len via Rotterdam pro gramma's op ons net te zien zijn". Henk Tiesma, directeur van de Stadsomroep Rot terdam, was één van de vele genodigden op de re ceptie zaterdagmiddag. Hoe meer plaatselijke zen ders zich ontwikkelen, hoe meer je als lokale omroep in het algemeen een vuist kunt maken, is Tiesma's mening. Hij refereerde aan de oprichting van een over koepelend orgaan voor lo kale omroepen in Zuid- Holland-Zuid. „Daarom zijn we in ge sprek met Schiedam, maar ook lokale omroepen in Vlaardingen, Krimpen en Capelle zullen we benade ren. Je hebt immers ge meenschappelijke belan gen en je kunt voor elkaar wat betekenen. Ik denk aan scholing van medewer- Wethouder Wiegman stelde de zender in gebruik. 'We are on the kers, afstemming op pro gramma-gebied en samen werking in de zin van net- werkprodukties". De komst van lokale reclame via de ether is volgens Tiesma 'onomkeerbaar' zo dat de lokale omroepen zich moeten opmaken om adequaat op deze ontwik keling te kunnen insprin gen. De medewerkers in de stu dio dachten op dat moment maar aan één ding: 'de Schiedammers laten weten dat we weer terug zijn". SCHIEDAM De bewoners vereniging Schiedam-West gaat de lijsttrekkers van de binnen Schiedam actieve poli tieke partijen aan de tand voelen. In maart 1990 vindt immers de verkiezing van de gemeenteraad plaats. Door in gesprek te gaan met diverse politici wil de bewonersvere niging er achter komen welke partij het beste voor heeft met West. De diverse politici krijgen binnenkort een uitnodiging om te praten over zaken die in de wijk spelen en over stads vernieuwing in het bijzonder. Daarbij zijn de bewoners vooral benieuwd naar de idee ën van de verschillende partij en over woningverbetering en nieuwbouw in de westwijk. Ook zal de mening van de lijsttrekkers worden gevraagd over de mate van inspraak van bewoners bij bovengenoemde activiteiten en over de wijze waarop de bewonersorganisa ties in hun werk dQor de ge meente worden gesteund. Niet alleen de plaatselijke po litiek zal aan de orde komen, als het aan de bewonersvere niging West ligt. De visie van de politici over de nota 'Volkshuisvesting in de jaren negentig' van staatssecretaris Heerma zal met aandacht worden beluisterd. Nadat eerst met de vertegen woordigers van de politieke partijen is gesproken zal een forumavond plaatsvinden waarvoor alle partijen geza menlijk achter een tafel kun nen plaatsnemen. In aanwe zigheid van alle belangstel lende wijkbewoners kunnen de lijsttrekkers hun ideeën over het plaatselijke en lande lijke volkshuisvestingsbeleid toelichten. Deze forumavond zal waar schijnlijk begin '90 worden georganiseerd. nota's over het toerisme en de binnenstad het licht zien. Het uitbrengen van de nota's is een reactie op het buiten spel zetten van het CDA door PvdA en WD bij de vornring van een college in 1986. Tot grote teleurstelling van met name Rosman het CDA naar de oppositiebanken verban nen. „Het gaat erom te laten zien dat we beleid kunnen maken. We tonen aan dat we bestuurskracht hebben", zegt CDA-fractievoorzitter Siem Rosman. Hij vindt dat het CDA zeker niet in het volgende college mag ontbreken. Of het CDA mee mag regeren zal volgens Rosman afhangen van de on derhandelingen na de raads verkiezingen die volgend voorjaar plaatsvinden. Met het maken van eigen be leidsnota's pogen de christen democraten alsnog invloed op het beleid uit te oefenen. En tot nu toe met succes. Beide eerder uitgebrachte nota's hebben tot navolging geleid bij de overige politieke partij en. Vandaar dat menigeen nieuwsgierig is naar het on derwerp van de nieuwe nota waaraan momenteel wordt gewerkt. Rosman wil hier nog niets over zeggen maar in de wandelgangen wordt gefluis terd dat ditmaal het jongeren beleid door het CDA onder de loep wordt genomen. SCHIEDAM— De raadsrac- tie van het CDA brengt in sep tember opnieuw een beleids nota uit. De nota zal de derde zijn die de christen-democra ten deze raadsperiode presen teren. Al eerder deed het CDA SCHIEDAM Wethouder Zijdeveld zal woensdag 31 mei een delegatie van de Vere nigde Naties ontvangen op het stadhuis. Het internationale gezelschap is op werkbezoek in Voorburg en komt naar de jeneverstad om zich even te ontspannen. Na de ontvangst en een lunch zal een bezoek worden ge bracht aan de molen De Vrij heid. Daarna keert de delega tie weer terug naar Voorburg.

De Havenloods | 1989 | | pagina 1