VVV werkt aan databank voor toeristische informatie kortingen Mexicaanse klanken in Passagetheater VOORDEEL AKTIE DE HAVENLOODS Kamer van Koophandel betaalt apparatuur Meer kans op botulisme met mooi weer Neushoorns op expositie Commissie gaat zich over uitbreiding kabel buigen Aardewerk uit 11e eeuw gevonden Wijnen ||f NEEMMEE VOORDEEL SStf?"" 1001SUHW11 IKOOPPB 11181 E MENSENKOPEN BIJGAKO. DE HAVENLOODS - DONDERDAG 1 JUNI 1 Leidingen doorgespoeld SCHIEDAM Het Waterlei dingbedrijf van de Openbare Nutsbedrijven gaat van 5 tot en met 16 juni de drinkwater leidingen in het gebied dat wordt begrensd door rijksweg 20, Churchillweg, Andriessen- laan, Brederoweg en rijksweg 19 doorspuien. Getracht wordt op deze manier roest- deeltjes te verwijderen. Het spuien zal zoveel mogelijk gebeuren in de avonduren. Tijdens het spuien zal de wa terdruk iets worden verlaagd. Voordat de leidingen worden doorgespoeld zal huis aan huis een speciale waarschu- wingskaart worden verspreid. Van der Pant in Stedelijk SCHIEDAM In het Stede lijk Museum wordt vrijdag 9 juni een expositie geopend met werken van de Amster damse kunstenares Theresia van der Pant. De tentoonstel ling wordt georganiseerd in samenwerking met de Judith Leysterstichting en het Frans Halsmuseum. Van der Pant is de ontwerp ster van het beeld van gravin Aleida van Henegouwen, de stichteres van de stad. Dit, beeld komt in de toekomst in de omgeving van het stadserf te staan. Van der Pant werd in 1987 onderscheiden met de Judith Leysterprijs. Verlenging expositie SCHIEDAM— Doordat er een verandering is opgetre den in de internationale tournee van de expositie van grafieken van Richard Serra wordt de tentoon stelling in het Stedelijk Museum verlengd. De expositie is dus onver wacht nog tot en met zon dag 11 juni te bezichtigen. Daarna vertrekt de over zichtstentoonstelling naar het buitenland. Het Stede lijk Museum is het enige muséum in Nederland waar de expositie van de beroemde kunstenaar is te zien. ROTTERDAM De Kamer van Koophandel voor Rotterdam en de Beneden-Maas heeft de VVV Computerappara tuur toegezegd voor een toeristisch-recreatief in formatiebestand van een groot deel van het Wa terweggebied. Het be stand is bij de Rotter damse VVV in volle op bouw. Na de zomer moet het in gebruik worden genomen. Acht WV's willen deelnemen aan deze databank en wel die van Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Hel- levoetsluis, Brielle, Rockanje en Oostvoorne. Alle toeris- tisch-recreatieve gegevens van deze gemeenten zullen in het bestand worden opgeno men. Het publiek, dat bij de WV's informeert kan daar door snel worden ingelicht over evenementen. In één oog opslag is te zien wat er in de Schouwburg in Rotterdam te doen is, of de molens in Schie dam draaien, welke musea Brielle herbergt en waar de zondagsmarkt in Waterstad precies wordt gehouden. „Wij hebben toegezegd de ap paratuur te betalen", aldus drs. H. Horsting, secretaris van de Kamer van Koophan del. „Er moeten nog gesprek ken worden gehouden, want de wensen bij de diverse WV's variëren. Zo zijn er WV's, die als ze de appara tuur toch in huis krijgen die ook als tekstverwerker willen gebruiken. En andere willen de administratie er op zetten. Al die aanpassingen zijn tech nisch mogelijk, de gesprekken daarover worden nu gehou den. Via de apparatuur zal het over enkele jaren waarschijn lijk ook mogelijk zijn om bij- De vestiging van de VW aan het Stadhuisplein. voorbeeld in Hellevoetsluis tickets te kopen voor een con cert in de Rotterdamse Doelen of bij de VVV in Rotterdam een plaats voor een zeilcursus in Hellevoetsluis te reserve ren. „Maar dat i toekomstmuziek" sting. Kledingbeurs SCHIEDAM Met de zomer in zicht is veel winterkleding reeds in de kast verdwenen en de fleurige zomerkleding te voorschijn gehaald. Wijkcen trum De Erker houdt zondag 4 juni een kledingbeurs. Mensen die kleding te koop willen aanbieden kunnen contact op nemen met het wijkcentrum voor nadere informatie. Het telefoonnummer is 4267767. De verkoop vindt plaats op zondag van 11.00 tot 13.00 uur in het wijkcentrum aan de Jan van Avennestraat 32. VLAARDINGEN SCHIE DAM Hoewel bijna iedereen momenteel weer geniet van het mooie weer en de zon voor veel mensen niet lang genoeg kan schij nen, hebben de hoge tem peraturen ook een nadelige kant. Zoals elk jaar met mooi weer, zullen ook nu de eerste slachtoffers van botulisme weer vallen. De bacterie die botulisme veroorzaakt vermeigvul- digt zich snel bij hogere temperaturen. Vooral in ondiep water loopt de tem peratuur snel op en omdat dode vogels en vissen een mogelijke bron van be smetting zijn, moeten ze zo snel mogelijk en zo hygië nisch mogelijk worden op geruimd. Dat is één van de adviezen van de provincie Zuid- Holland. Onlangs is het jaarverslag botulisme uit- j gekomen. Uit de cijfers bleek dat er vorig jaar, dankzij het niet zo warme weer, 'slechts' 311 botulis- me-slachtoffers vielen. In 1987 waren dat er nog 800 terwijl er in 1986 nog 4200 j stierven aan botulisme. Botulisme is een besmette- lijke vorm van voedselver- giftiging waaraan vooral watervogels kunnen ster ven. Om ook het publiek op de hoogte te brengen van de bestrijding van botulis me heeft de provincie Zuid-Holland een folder uitgeschreven met prakti- sche tips en aanwijzingen. De folder is gratis verkrijg baar bij de gemeentehui zen en bibliotheken. SCHIEDAM De commissie Financiën en Nutsbedrijven zal zich binnen enkele maan den moeten gaan buigen over mogelijke uitbreiding van de kabel. Volgens wethouder Aad Wiegman staan kandida ten te dringen om op de Schie- damse kabel te komen. Als kandidaten worden ge noemd de commerciële zen ders TV10, Tele Veronique, Filmnet en Cabel News Net work. Maar ook de Stadstele- visie Rotterdam is geïnteres seerd in de Schiedamse kabel. Met de exploitanten van Film- net heeft Wiegman al een on derhoud gehad. De raadscom missie zal zich in juni moeten uitspreken of deze organisatie toegang krijgt tot de Schie damse kabel. Met de overige commerciële instellingen zijn volgens Wiegman nog geen concrete besprekingen. „Maar het is duidelijk dat TV10 ook op de Scheidamse kabel wil", zegt de wethouder. Overigens wordt het dringen op de kabel. Momenteel zijn er nog maar twee kanalen be schikbaar. „We zullen moeten gaan kijken naar de mogelijk heden om de kabel uit te brei den", stelt Wiegman. „Het aanbod wordt alleen nog maar groter in de toekomst". In november denkt de wet houder meer zicht te hebben op het totaal aantal kandida ten. Ook over de mogelijke uitzending van de Stadstele- visie Rotterdam zal dan meer duidelijkheid bestaan. „Er ge beurt nogal wat het komende half jaar", voorspelt de PvdA- politicus. Hij verwacht een behoorlijke discussie. Wieg man zegt in ieder geval te pro beren alles tegen minimale kosten te realiseren. Een forse stijging van het kabelabon- neegeld is volgens hem dan ook niet te verwachten. 'i het Passagetheater U ROTTERDAM Met de tentoonstelling 'neus hoorns: levende fossie len?' wil het Natuurmu seum de aandacht vesti gen op deze bedreigde diersoort. Behalve infor matie over de huidige soorten neushoorns, hun leefomgeving en hun ge drag wordt ook gesteld dat er tijdens de laatste ijstijd ook in Nederland neushoorns hebben ge leefd. SCHIEDAM Het Toon kunst Kinderkoor staat zater dag en zondag op de planken in het Passagetheater. De 35 jongens en meisjes brengen daar een vrolijke musical geti teld 'Viva Mexico'. Volgens mevrouw Van Stigt-Thans be looft het een leuke voorstel ling te worden. „Het is een vrolijk gedoe in Mexico", verklapt ze alvast. „Er worden bekende Mexi caanse melodietjes gezongen die ook voor ouderen leuk zijn". Het Toonkunst Kinder koor bestaat dit jaar twintig jaar, reden om even bij stil te staan. In die twintig jaar heeft het kinderkoor behoorlijk aan de weg getimmerd. Onderlei ding van dirigent Edwin Wolf wordt hard gereperteerd. Re gelmatig treden de jonge zan gers en zangeressen op in on dermeer bejaardentehuizen. „We kunnen nog meisjes en jongens gebruiken", haast Van Stigt-Thans nog te vertel len. Inlichtingen zijn te krij gen via telefoonnummer 4265517. De voorstellingen van de mu sical zijn zaterdag 3 juni om 20.00 uur en zondagmiddag om 14.30 uur. De toegang be draagt f ?,50.Kaarten zijn verkrijgbaar bij het Passage theater, de VVV en aan de Lange Nieuwstraat 97. De Indische neushoorn leefde in de vorige eeuw De expositie in het Na tuurmuseum aan de Westzeedijk wordt zater dag 3 juni officieel ge opend door de voorzitter van het Wereldnatuur Fonds de heer J. van Noordwijk-van Veen. Voorafgaand ami de offi ciële opening is een initi atief van medewerkers van het Natuurmuseum en de Werkgroep Pleito- cene Zoogdieren. 'Neushoorns: levende fos sielen?' is de gehele zomer (van 3 juni tot en met 8 september) te zien in het natuurmuseum in villa Dijkzigt. De tentoonstel ling bestaat onder meer uit een opgezette neus hoorn, schedels van re cente soorten en vondsten van fossiele beenderen. Voor kinderen zijn er spe ciale activiteiten georga niseerd. ROTTERDAM— Archeolo gen hebben in de bouwput van de Spoortunnel aan de Sint Jacobsplaats aarde werk uit de 11e eeuw gevon den. Daarmee is aangetoond dat al heel vroeg in de Mid deleeuwen langs de Rotte mensen hebben gewoond en gewerkt. Het bestaan van een dorpje was al bekend uit geschreven bronnen. In geschriften uit 1Ó26 staat de kerk van het dorpje Rotta vermeld. Door de vondst is vast komen te staan dat Rotta werkelijk heeft be staan. Het dorpje ging in de 12e eeuw door overstromingen verloren. Een eeuw later viel het land weer droog en werd de Rotte afgedamd. Rond 1250 ontstond een nederzetting die zou uitgroeien tot het huidige Rotterdam. De aanleg van de Spoortunnel geeft archeologen van het Bu reau Oudheidkundig Onder zoek een unieke kans om ont dekkingen te doen. Veel tijd krijgen ze daar niet voor, want inmiddels is het werk op de Sint Jacobsplaats weer in volle gang. Het middeleeuwse aardewerk werd dan ook net op tijd gevonden. In de komende weken willen de archeologen opgravingen doen in de bouwput op de Binnenrotte. Reisje als beloning SCHIEDAM Aan de raads- excursie naar Eindhoven werd vorige week niet alleen deelgenomen door raadsleden, ambtenaren en journalisten. Dertien Schiedammers waren uitgenodigd om ook aan het reisje deel te nemen. Dit wa ren mensen die tot de hoogste categorie energiebespaarders behoorden van de destijds ge houden 'Actie Zuinig Stoken'. De gemeente beloonde deze zuinigheid met een trip naar Eindhoven. KAPiTANOg coupyoislER SCOTCH KORENWIJN Katoenen broek- pakken in kit maten 36-46-W^ Katoenen rokken alle maten^- ^gëhUe«ekollektie l kostuums halen 1 betalen 2-delige pakjes in aktuele kleuren Gedessineerde katoenen rokken maten 38-48 Kolberts jni-kleuren in modern 2-r.jmodel zand en kaki, alle maten Trenchcoats, beigeenmarine ver-, schillende model len polvester/ka toen In alle modekleu ren polyester/ka toen maten 48-56 Japonnen, schitte rende dessins, ook •in grote maten t/m 52 1*** Sweatshirts, in ktuele kleuren modellen, nu al Blazers nonchalante vrije tijdsblazers in ver killende model len al vanaf rokken écru, gr oenen kobalt 69^51 Rokken in verschil lende modellen beigeen marine Pantalons, in 5 moderne kleuren Pantalons^ katoenen band- plooi pantalonsin alle maten, al vanaf Katoenen kit, wit, cyclaam en rood, maten Blazers, marine, m .erschillende kwa liteiten Truien, katoen/acryl ROTTERDAM MARCONIPLEIN 1-3-5 Te bereiken met METRO - Tram Tevens vestiging Zuidplein Laag 96 VRIJDAG KOOPAVOND

De Havenloods | 1989 | | pagina 19