Handige, goedkope en fraaie bestelwagen Fietsen is sportief bezig zijn Perfecte combinatie van sportief en voordelig DONDERDAG 8 JUNI 1 Autotype: Cilinderinhoud: Vermogen Draaimoment: Brandstof/inhoud tank: Ixbxh: Massa van de wagen: Draaicirkel: Topsnelheid: Acceleratie (eigen meting): Verbruik volgens ECE: Importeur: TECHNISCHE GEGEVENS SUZUKI ALTO FORTISSIMO Maar liefst 22 uitvoeringen van de Corsa was volgens Opel niet voldoende. De laatste aanwinst is de Corsa 1.3i Exclusive. Hij is leverbaar driedeurs-uitvoering. Het is een exclusieve driftkikker, waarvan de medeweggebruikers doorgaans alleen de achterkant zullen zien. Vanuit stilstand accele reert deze rijkelijk van extra's voorziene wagen in vijftien seconden naar honderd kilometer per uur. De topsnelheid schommelt rond de 155 kilometer per uur. De Opel Corsa 1.3 Injection Exclusive is ondermeer voorzien van Stoere, brede banden, getint glas, dichte stoffen hoofdsteunen, dries- paaks stuurwiel, kwartsklokje, portieropbergvakken, twee in de kleur van de carrosserie gespoten en van binnenuit verstelbare buitenspiegels, middenconsole, speciale Exclusive-striping en een beresterke 1.3 injectiemotor, voorzien van een geregelde katalysator. Deze Opel Corsa blijft exclusief door de beperkte oplage van duizend wagens in ons land. De vraagprijs is 20.941 Bewaakt parkeren op Schiphol Voor zesendertig gulden per dag kan men op Schiphol de auto bewaakt parkeren. Daarbij is in begrepen het vervoer naar en van de vertrek- en aankomsthal. De parkeergarage bevindt zicht zich een eindje van de terminal, aan het einde van de dienstweg van Schiphol-Zuid naar Schiphol Centrum. De route wordt aan ge geven met de borden EPC, de afkorting voor Executive Car Parking. Isuzu met een V6 motor Onlangs werd door Isuzu in Japan de eerste Trooper geproduceerd, die is voor zien van een zescilinder motor. De V6 van 2.8 liter wordt gebouwd door Gene ral Motors Mexico. Men denk er jaarlijks alleen al in Amerika dertigduizend eenheden van te v erkopen. Opel Kadett GSi 16V Opel start dit jaar met drie groep A Kadetts GSi 16V in het internationale Duits Racekampioenschap. Dit gebeurt naast de rally-deelnames met de Kadett GSi en de formule Opel Lotus. „Hiermee wordt het veelzijdig cuit van Monza en Zolder zijn potentieel van de twee liter mo- veelbelovend verlopen, tor onderstreept; 150 paarde- De race Kadett beschikt over krachten in de groep N Rally een zesversnellingsbak. De 267 Kadett, 155 paardekrachten in aardekrachten sterke zestien de Opel Lotus, 220 in de groep A klepper gebruikt loodvrije ben- Rally Kadett en 267 paarde- zine. Momenteel is de wagen niet krachten in de groep A Race Ka- voorzien van een katalysator, dett", aldus Opel sportchef Karl Zou men dat wel doen, dan slaat Mauer. men vele tegenstanders van au toraces, een sterk wapen uit han- Twee race Kadetts worden ge- den. Afhankelijk van de eindre- coördineerd door Imscher Tu- ductie accelereert de Kadett in ning, terwijl de derde wordt in- 5,2 seconden naar 100 kilometei gezet door Kissling Motorsport, per uur. De topsnelheid bedraagt De eerste testsessies op het cir- ruim 285 kilometer per uur Vermogen Topsnelheid Acceleratie 0-100 km/u Gewicht Laadvolume Laadvermogen 130 km/h 20,2 sec 761 ,kg 2450 liter 499 kg Opel Corsa 1.3 Injection Exclusive De 323 Iris is een nieuw actie- model van Mazda. De wagen is Voorzien van een schuifdak. Ple zierige rij-eigenschappen, ge combineerd met royaal comfort, rtjiaken van de Mazda 323 een gjeliefde auto. Hij is te koop in tal ypn uitvoeringen. De Iris is uit fluitende verkrijgbaar in de kjleur wit met 1.3L motor, in atchback of Sedan LX-uitvoe- ng. De wagen is leverbaar van af 22.950,— voor de Hatchback ;fli 24.950,-- voor de Sedanve*-- sfie. Duitsland kiest massaal voor ABS In Duitsland neemt de vraag naar auto's met een Anti Blok keer Systeem toe. De planning is dat een kwart van alle auto's dit jaar met ABS zal zijn uitgerust eri (Je verwachting voor geheel Europa is slechts twaalf procent. Opvallen is dat steeds meer dure alito's ABS standaard voqren. Volkswagen bouwt in China tweede fabriek Volkswagen bouwt momenteel zijn tweede fabriek in China. Cjhina staat garant voor 'een gro te omzet van auto's. Omdat de arbeidskrachten goedkoop zijn, kan'het eindprodukt ook bijzon der goedkoop zijn. VW bouwt al 180.000 auto's in China. In de tweede fabriek zullen jaarlijks 300.000 eenheden wor den gebouwd. De keuze van de Chinezen is gevallen op de Audi 1Ö0. SEAT TERRA COMBI De fiets en het fietsen heb ben een geheel andere status gekregen. Dat is de laatste jaren goed duidelijk gewor den. In de periode tussen de beide wereldoorlogen was de fiets er voor algemeen ge bruik. Maar weinig mensen hadden toen de beschikking over een eigen auto. Om je te verplaat sen maakte je gebruik van de fiets. De fietsen waren degelijk en moesten zo. lang mogelijk meegaan. Een nieuwe fiets werd vaak aanvankelijk alleen op zondag gebruikt en op door- de-weekse dagen, voor zo lang dat nog ging, het oude karretje afrijden. Het was in de tijd dat men ook zondagse kleren en zondagse schoenen kende. Dat is allemaal goeddeels verleden tijd. Wat de fiets betreft, is het misschien wel het opmerkelijk ste dat de fiets nu op een geheel andere manier wordt gebruikt. Natuurlijk, er zijn nog steeds volop fietsen voor het dagelijk se vervoer, maar daarnaast is de fiets een onverwacht grote rol gaan spelen in de vrijetijds besteding. Dat is begonnen in de jaren zestig en dat beteken de een herontdekking van de fiets. Niet alleen fietsen uit noodzaak, maar ook en vaak nog veel intensiever voor je plezier. Er met de fiets op uit trekken, fietstochten maken, fietsvakanties in binnen- en buitenland, trimmen op de fiets en fietsen als sportbeoefening. De enorm toegenomen verkoop van fietsen heeft met dat ple- zierfietsen te maken, zoals ook het begrip „tweede fiets". Voor dat plezierfietsen heb je een ander soort fiets nodig. Door de fietsfabrikanten is daar na tuurlijk op ingespeeld; het be kende gat in de markt. Er is sprake van wederzijdse beïn vloeding. De gebruikers geven te kennen wat je allemaal met de fiets moet kunnen doen en de daarop berekende fietsen komen er dan. Dat heeft onder meer geleid tot nieuwe typen fietsen zoals de crossfiets voor de jeugd, de semi-racefiets, de ATB of moutain bike en de tan- donneur. Allemaal fietsen om sportief bezig te zijn. Die ont wikkeling gaat nog steeds door. Iedereen heeft meer vrije tijd gekregen en die tijd wordt steeds meer benut voor sportie ve en recreatieve activiteiten. Dat is gezond en geeft ontspan ning. Wie fietst levert zelf de energie voor de voortbeweging. Dat kost inspanning. Wie fietst levert zelf de energie voor de voortbeweging. Dat kost in spanning, maar geeft ook een prettig gevoel, want je pres teert iets. Psychologen hebben daar al hele verhandelingen over gehouden: de betekenis van het fietsen om stress te be strijden, problemen op te kun nen lossen en je weer fris te maken voor het dagelijkse werk. Het plezierfietsen, blijkt ook nog een neveneffect te heb ben. Wie als vrijetijdsfietser het genoegen van het fietsen heeft ontdekt, pakt ook eerder de fiets voor meer noodzakelij ke verplaatsingen. Je kunt de fiets gewoon geen dag missen en dat merk je ook aan je con ditie. Voor zowel de kleine ondernemer als bedrijven met een groot wagenpark heeft Seat een echte bedrijfswagen, die op vele fronten inzetbaar is. Hij heeft compacte buitenmaten en heet Terra. De Terra is afgeleid van de aantrekkelijk gelijnde Marbella. Evenals de Marbella heeft de Terra ook rondom carrosserie bescherming en flinke, schokab- Sorberende bumpers. Er zijn een aantal versies: met gesloten laadruimte of met zijruiten. Maar allebei hebben ze de ver hoogde opbouw met dubbele, Openslaande achterdeuren. Bela den is gemakkelijk met een deur opening van maar liefst 1,24 me ter hoog en 1,08 meter breed. In de laadruimte bedraagt de be- schikbare hoogte zelfs 1,34 me ter boven de gehele laadvloer ïhet een oppervlak van 1,90 m2. Alles bij elkaar betekent dat een volume van 2450 dm', waar mee ook auto's met grotere bui tenmaten in de schaduw gesteld worden. En vanzelfsprekend is hjet laadvermogen met 499 kg al e|ven riant, waarbij er dan ook nog een aanhanger met maxi maal gewicht van 810 kilogram getrokken kan worden. MOTOR De wagen wordt aangedreven door een 903 cc motor. Een brok degelijkheid, goed voor 29 kW/40 pk bij 5400 tpm, die is gekoppeld aan een vierbak. Dank zij de voorwielaandrijving neemt het aandrijfgedeelte maar Vijftien procent in van het totale carrosserievolume. Het onderstel is in principe gelijk aan dat van de sedan, met onafhankelijke wielophanging en een uiterst compacte starre as met bladve ren achter. Resultaat hiervan is een comfortabele vering en een aangenaam rijgedrag. Met een' draaicirkel van 9,2 meter is de Terra uiterst wendbaar. Om het geheel op tijd tot stilstand te brengen is hij voorzien van schijfremmen voor en trommel- remmen achter. De remkracht van de achterwielen wordt be paald door de asbelasting. On danks de aërodynamische stile ring van de aflopende neus biedt de motorruimte nog plaats aar. een reservewiel en boordgereed- schap. Opvallend is dat het ge heel zodanig is geconstrueerd, dat maar weinig onderhoud no dig is. Dat is eigenlijk niet zo verwonderlijk, want een bestel wagen moet rijden en geld ver dienen. Stilstand kost geld. LAADRUIMTE De laadruimte is fors. Boven op de cabine zit een handige ex tra laadruimte, die geschikt voor vele doeleinden. Door de technische overeen komst met de Marbella kan men zondermeer zeggen dat het rijge drag en het comfort op een hoog peil staat. De stoelen vragen in het begin veel gewenning. De bo venbenen van de bestuurder worden onvoldoende gesteund omdat zitting van de stoel vrij kort is. Het dashboard is com pleet uitgerust en praktisch te bedienen. In het bestuurderspor tier zit een elastische kaartentas. De ruimte voorin is groot. Aan hoofd- en beenruimte ontbreekt er voorin niets. Enige gewenning vragen wel de wielkasten. Wat al eerder is vermeld, is de iets te korte zitting van de bestuurders stoel. Een comfortabele zit is toch wel belangrijk. De rugleu ning is verstelbaar. De wagen laat zich gemakkelijk sturen. Oneffenheden in het wegdek worden comfortabel genomen. De versnellingsbak laat zich ge makkelijk bedienen. De achter uit is goed vergrendeld. Vanuit stilstand accelereert de wagen in ruim twintig seconden naar hon derd. De toegankelijkheid van de laadruimte is goed. Dat komt omdat de beide achterdeuren, voldoende openen. De laadvloer is mooi glad en heeft forse afme tingen. De nuttige lengte van de Marktaandeel van Alfa Romeo stijgt De stijgende groei van Alfa Romeo op de Nederlandse automobiel- markt blijkt uit de verkopen over de eerste kwartaal van dit jaar. In de vrijwel gelijk gebleven totaalmarkt verbeterde de positie van Alfa Romeo. Het marktaandeel steeg naar één procent over de eerste drie maartden. Werden tot en met maart 1988 totaal 1.526 Alfa's ver kocht, in het eerste kwartaal van dit jaar zijn dat er 1.707 stuks; een stijging van twaalf procent. Suzuki heeft de serie Alto's uitgebreid met een sportief ogende versie: de Suzuki Alto Fortissimo. De basis voor deze nieuwe wagen vormt de Alto GL, en dan wel de driedeurs handgescha- kelde versie. Seat Tera 903 cc 29 kW bij 5400 omw/min 60 Nm bij 3000 omw/min normaal, 35 liter 387x146x184 cm 761 kg 9,2 meter 130 km/u 0- 100 km/u in 20,2 sec. 80 km/u: 6,1 liter/100 km. Pon Car, Heemstede laadvloer is 165 centimeter. De rond de 124 centimeter. De hoog- maximale breedte schommelt te is exact 134 centimeter. De Fortissimo is voorzien van economisch in uitzonderlijke een forse voorspoiler in een con- mate van toepassing zijn. trasterende kleur. In deze spoiler zitten twee pittige halogeen- MOTOR stralers. Ideaal voor 's nachts en Dwars voorin van de Alto For- overdag dienen ze ter verfraai- tissimo ligt een goed uitgebalan- ing. Om de wagen een agressief ceerde driecilinder krachtbron uiterlijk te geven werd hij voor- die op zijn slofjes veertig werk- zien van sideskirts en een forse paarden uit zijn cilinders perst, achterbumper. Het draaiend gedeelte is goed De wagen kleeft als het ware aan een echt „scheurijzer" moet zijn Dit heerliik cnellp rare mnn ultgebalanceerd waardoor de het wegdek. De Alto's waren lan- direct sturen en goed handel stek voor f 14 995 - te koon n en ttnllingsvrii d™a.t. ge tijd voorzien van onafhanke- baar. De zit is meer dan voortref- Hij is leverbaar in de kleuren wU heTTage Kcht vakeTa^en voorwielophanging met felijk. Voor snelle charges die en donkerblauw het lage gewicht van de wagen McPherson veerpoten en een men met de Fortissimo kan uit- draaft hij gemakkelijk naar een starre achteras met een enkele voeren is een perfecte zit achter topsnelheid van 130 kilometer bladveer. Aan het principe van het stuurwiel absoluut noodza- AH C ^r,SSlm? 1Si--bfn Per "ur De Fortissimo is een de voorwielophanging werd kelijk. Dank zij de goede weglig- t h 'J n u gecon- levendige sportieve wagen met niets veranderd, maar de achter- ging is zijn koersvastheid goed. s rueerd is. Dat bewees onlangs flitsende acceleraties. Schakelen wielen van de tegenwoordige Deze wordt minimaal beïnvloed nog een onderzoek van de Con- gaat heel plezierig en voor het Alto hebben nu semi-onafhanke- door zijwind en het wegdek De sumentenbond naar de betrouw- gebruik van de koppeling heeft üjke ophanging. In plaats van Fortissimo laat zich soepel door baarheid en kosten van een auto. men geen grote pedaalkracht no- een veerblad, vinden we nu on- snelle bochten sturen en helï 8' der de Alto twee schroef veren, daarbij minimaal over. Het ge- 198l kndCeeelanceer<f .soneé" WEGLIGGING De achterwielen kunnen nu het luid dat de „renpaardenprodu- wera gelanceerd, is onge- wegdek beter volgen, waardoor ceren is gering ten opzichte van wijzigd gebleven. Een volwaar- De Fortissimo die nu te koop de wegligging alsook het veer- zijn concurrenten, dige gezinsauto, waarop de tref- is, onderstreept nog eens dat het comfort stukken verbéterd zijn. Natuurlijk voelt hij zich het woorden compact, handzaam en onderstel goed geconstrueerd is. De Fortissimo is precies zoals beste thuis op kronkelige bin- Met name het succes in de verkoop van de Alfa 164 heeft ge leid tot dit goede resul- Beveiligingspook houdt autodief buiten Vooral de duurdere auto's zijn regelmatig het doelwit van professionele krakers. Jaarlijks verdwijnen circa vijfentwintig duizend klasse-auto's spoorloos. Elektronische beveiliging werkt wel preventief, maar jaagt de kraker pas op het hazepad als als flink wat braakschade is aangericht. Een opvallende knalgele beveiligingspook die de handrem en de versnelling onwrikbaar vergrendelt, houdt speurende autodieven bij voorbaat op af stand. De pook bestaat uit een stalen bus met een scharnierende telescooparm die is voorzien van een degelijk cvlinderslot. De beveiligingspool is gemaakt van gehard staal. Hij past op negentig procent van het wagenpark en kost 98.—. nenwegen. Zonder klachten laat hij zich ook in druk stadsverkeer Gezien zijn afmetingen is het vinden van een parkeerplaatsje niet moeilijk. De benodigde stuurkracht is tijdens het parke ren gering en de wagen is rede lijk overzichtelijk. Het interieur is geheel afgestemd op comfort CONCLUSIE De Alto Fortissimo is gezien zin prestaties en prijs een uitste kend alternatief. Hij levert goede prestaties en laat zich probleem loos rijden zowel op de snelweg als in de stad. Hij ziet er sportief uit. -

De Havenloods | 1989 | | pagina 9