Softbalsters Schiedam bezig met regelmatig seizoen I 10®» 19? ii" 10? 'Natuurlijk ben ik een soort prediker' Aantrekkelijke oefencampagne SVV Schiedams Nieuwsblad iNachtzwemmarathon begin september Irunder-I Softbalweek Haarlem En wie zorgt voor uw salaris als u met vakantie bent? tempo-team uitzendbureau De coach - Peter Snel Vervat stunt met Camping Gaz KOGEL-I BIEFSTUK SPEK LAPJES SUKADE- LAPJES I FRIKAND0 BIEFSTUK SNITSELS ROLLADE V/dHAM Satévlees DE HAVENLOODS DINSDAG 27 JUNI 1989 26-167 Dubbel verlies tegen kan coach Ebben niet verontrusten Schiedam De softbal sters van Schiedam zijn er dit weekeinde niet in ge slaagd een passend vervolg te vinden op de knappe zege op HCAW van vorige week dinsdagavond. Werd de midweekwedstrijd met 2-1 gewonnen, zaterdag ging Schiedam tweemaal hard onderuit. In beide duels van de dubbel fun geerde slechts één inning als scherprechter, wat tot nederlagen van respectie velijk 3-7 en 1-6 leidde. Voor coach Ton Ebben echter geen reden tot onge rustheid. Na 27 wedstrij den hebben we nu al meer punten gepakt dan de ge hele vorige competitie. Daarnaast veroveren we dit seizoen de punten voor al in de duels tegen concur renten en is de ploeg veel rustiger dan vorig seizoen, dat is onze grote winst.' Met het opzienbarende resul taat van dinsdag in het ach terhoofd begonnen de Schie- damsen vrij optimistisch aan het tweetal duels tegen de Bussumse opponent. De thuis ploeg maakte de hoge ver wachtingen snel waar, want al in de tweede inning werd er een bres van drie punten ge slagen. Debby de Gids, Ludy Salomons en Linda Bol kwa men achtereenvolgens over de plaat en zetten Schiedam zo op een 3-0 voorsprong. Pas in de zesde inning kroop HCAW volledig los. Men opende met een drie-honk- slag, waarna de honkslagen de Schiedamse veldspeelsters plotseling om de oren vlogen. Pas toen de stand was opgelo pen tot 3-7 nam titelkandi daat HCAW gas terug en kon den beide teams zich opmaken voor de tweede partij. Coach Ebben: Zo'n vervolg- duel ga je dan natuurlijk heel anders tegemoet. Het aanvan kelijke optimisme lijkt geheel weggevloeid, je moet die mei den echt moed inpraten. Het verschil tussen de eerste en de tweede wedstrijd was werke lijk levensgroot.' Het aanvankelijk optimisme leek geheel weggevloeid. Trainer Ebben: 'Je moet die meiden echt moed inpraten.' Achterstand Reeds in de tweede inning maakte HCAW optimaal ge bruik van die Schiedamse neerslachtigheid. Een minde re periode van werpster Mar jolein Berkhour gaf hiertoe de aanzet. In een mum van tijd keek Schiedam tegen een 0-5 achterstand aan, een klap waarvan de thuisclub niet meer herstelde. Beide teams finishten op 1-6. Na 27 duels heeft Schiedam 22 punten binnengehaald, een aantal waarmee Ton Ebben bijzonder ingenomen is. 'Op basis van onze defensieve kwaliteiten en de duidelijk toegenomen routine pakken we dit seizoen aanzienlijk meer punten dan vorig jaar. Er werd toen wat angstig, te gehaast gespeeld. Bij een klei ne achterstand was de ploeg meteen in paniek, dat is nu anders. Met nog 18 wedstrij den voor de boeg ben ik totaal niet bang voor de eindfase van deze competitie. We staan op dit moment zesde in de rang schikking, een plaats waar we volgens mij thuishoren.' Ebben: 'Aan degradatie wordt gewoon niet gedacht, Schie dam is uitgegroeid tot een vol waardige middenmoter. De komende drie weken ligt de competitie stil, in verband met de Haarlemse Softbal- week, daarna gaan we zeker voort op de ingeslagen weg.' Prijzen en punten Spaland Ruiters SCHIEDAM - op Kringwed strijden bij Delfland Over- schie heeft een aantal ruiters van paardensportvereniging De Spaland Ruiters afgelopen zaterdag belangrijke punten vergaard voor het algemeen klassement. Bij de dressuur paarden vero verde de onlangs naar de Z- klasse gepromoveerde Bianca van Nelfen een tweede prijs. Anuska Kadee pakte in de L- klasse de eerste plaats, wat teven een winstpunt oplever de. Arnold Kruit werd in de B-klasse vierde wat een winstpunt betekende. Kruit pakte ook bij het springen een punt. Bij de pony's werd Bert Ave- zaat derde in de L-klasse en pakte een winstpunt, Chiara Karps veroverde in de B-klas se een punt en werd vierde. ODI zet streep onder seizoen SCHIEDAM Korfbalvereniging ODI heeft zaterdag met een feestelijke sportdag afscheid genomen van het afgelopen seizoen. Op het programma stond onder meer een tienkamp waarop een team van ODI het opnam tegen andere ploegen (onder andere Alliantie). Verder droegen een rad van avontuur, een ballentent en een oliebollenkraam bij aan de prima sfeer waarvan circa 125 sporters en bezoekers genoten. De feestelijke slotdag werd besloten met een barbecue die tot laat in de avond werd voortgezet. SCHIEDAM Voor alle soft- balliefhebbers bestaat begin juli wederom de mogelijkheid te genieten van topprestaties in die tak van sport. Van za terdagmiddag 1 juli tot en met zondag 9 juli wordt namelijk de vijfde editie van de Haar lemse Softbalweek georgani seerd op het Noordersport park. De organisatie is erin ge slaagd een zestal topteams te contracteren, namelijk China, Italië, St.Louis Express (VS), TWA, Taipai en Nederland. Passepartouts kosten f 65,-, losse kaarten variëren van f 4,- tot f 10,- (afhankelijk van dag en uur). Nadere informatie: Bondsbu- reau KNBSB, tel. 023-390244. Als uitzendkracht hebt u recht op 24 doorbetaalde vakantiedagen per jaar: twéé dagen voor elke (volledig) gewerkte maand. Terwijl u de zon aanbidt, betaalt Tempo-Team uw salaris door. Prettige vakantie vast! P.S. Zoekt u trouwens werk? Elders in deze krant vindt u onze personeelsadvertentie. Gedurende de zomermaanden geen Sportprofiel. In plaats daarvan een reeks artikelen over een aantal Schiedamse coaches. Wat zijn hun be weegredenen, welke doelen streven zij na, welke werkwij ze hanteren zij.,..? Peter Snel... 32 jaar... coach van de vrouwenselectie van basketbalvereniging Juven- tus... zelf actief in het tweede mannenteam... oud-voorzitter van Juventus... afgestudeerd onderwijskundige... in het da gelijks leven project-coördi nator school verzuimers. „Om als coach te gaan werken had ik destijds, ik was nog geen twintig jaar, twee hoofd motieven, die beide nog stees gelden. Op de eerste plaats was ik werkelijk bezeten van het spelletje. Daarnaast zag ik het als een uitdaging, zelfs een soort taak, andere mensen te overtuigen van de schoonheid en de kracht van de basket- balsport. Dat laatste impli ceert een voortdurende evolu tie. Binnen dat proces probeer ik nieuwe ideeën en betere trainingsmethoden te ontwik kelen, werk ik complete sche ma's uit. Sommige mensen zien niet dat ook de basket- balsport voortdurend veran dert, ze willen blijven spelen volgens vastgeroeste, achter haalde spelpatronen. Dat heb ik met name meegemaakt in een van mijn eerste jaren als coach. Ik trainde toen de man- nenselectie van Juventus, maar al vrij snel botsten we. Ik wilde spelen volgens een nieuw systeem, terwijl de ge routineerde kern vasthield aan gedateerde patronen. De sfeer verslechterde, er kwa men woordenwisselingen en zovoort. Dat is een van de weinige onplezierige ervarin gen uit mijn loopbaan, maar achteraf wel leerzaam. Ik heb toen namelijk compromissen gesloten, waar ik eigenlijk niet achter stond. Dat is iets wat je nooit moet doen als coach. Spelers kunnen met mij altijd discussiëren, alles is in wezen bespreekbaar, maar tijdens de wedstrijden en trai ningen maak ik de dienst uit". Schoonheid „Ik besef terdege dat ik snel als een soort prediker over kom. Als ik over basketbal praat raak ik vlot in vervoe ring, maar ik vind dat die sport ook zoveel steun ver dient. Basketbal is een puur aanvallende, hoogst attractie ve sport. Het feit dat je niet terug mag spelen naar je eigen helft en de maximaal dertig seconden die je over een aan val mag doen, dan moet er geschoten worden, dragen bij tot die status. Daarnaast zorgt de P-regeling, vijf persoonlij ke fouten betekent uitsluiting, ervoor dat men bepaalde grenzen slechts sporadisch overschrijdt. Ik heb nooit be grepen waarom andere takken van sport die regels niet over nemen, het verhoogt de snel heid van het spel en maakt het voor het publiek veel aantrek kelijker. Als basketbal echt goed gespeeld wordt, zoals in de Amerikaanse profcompeti tie, de NBA, is het toch een fantastisch schouwspel, waar bijna geen enkele andere sport tegenop kan. Het is dan pure schoonheid". „In Nederland ligt hét grote probleem toch weer op het fi nanciële vlak. Omdat er niet echt veel geld in de basketbal- sport wordt gepompt wordt het niveau niet verhoogd, is het niet aantrekkelijk genoeg voor de media en slaat de vonk dus niet over naar het grote publiek, waardoor het voor sponsors niet interessant is er veel geld in te stoppen". „Natuurlijk is dat een cirkel tje waarin men ronddraait. Alleen een zeer ingrijpende, meerjarige financiële injectie kan uitwijzen of basketbal in Nederland op het hoogste ni veau kan worden gespeeld en ook in ons land voldoende 'Vrouwen zijn socialer". amusementswaarde heeft voor het publiek. Daarnaast moet uiteraard ook bij de spe lers een mentaliteitsverande ring optreden. Om basketbal werkelijk tot volkssport te la ten uitgroeien, zoals' in de Verenigde Staten en Italië, dient men ook binnen het veld zijn verantwoording te ne men. Zo'n Rik Smits, die nu gewoon te belazerd is om met de Nederlandse ploeg deel te nemen aan de Europese titel strijd, dat moet in de toekomst uitgesloten zijn als je tenmin ste echt vooruit wilt met de basketbalsport. Zo'n groot schalig toernooi is de etalage voor de sport, een goed finan cieel onderbouwd stimule ringsbeleid moet de rest doen". „In de vrouwensporten zie ik een duidelijke evolutie. Na tuurlijk blijft het fysieke ver schil altijd bestaan, maar toch groeien mannen- en vrouwen prestaties naar elkaar toe. In de basketbalsport constateer ik een veschil in balgevoel. Een bal even achter je rug langs spelen, dat zie je zelden in het vrouwenbasketbal. Vrouwen hebben meer tijd no dig om de bal te verwerken. Op die balvaardigheid train ik veel met mijn selectie. Daar naast besteed ik regelmatig aandacht aan het break-lo pen, dus het meer conditionele terrein. Ik denk dat in wezen vrouwensport even aantrek kelijk is als mannensport, of beter gezegd: in potentie heb ben ze een even hoge attrac tieve waarde, als tak van sport wel te verstaan, want een atle tische krachtmens als de Amerikaanse speler Michael Jordan vind je niet binnen het vrouwenbasketbal. Daar staat tegenover dat vrouwen zich socialer opstellen. Mannen zijn gericht op hun eigen pres tatie - 'zag je die assist van mij' - terwijl het voor vrou wen meer een groepsprestatie is. Vrouwen zijn meer egocen trisch". „In mijn trainingsaanpak staat het man-to-man-sys- teem voorop. Door dat sys teem krijg je de basistechnie ken van het basketbal sneller onder de knie, omdat het je dwingt actief te zijn. Het zone-systeem kweekt gemak zucht vind ik. Ik zou dan ook graag zien dat meer coaches afstapten van die zone-verde diging en hun spelers tot meer individueel gericht, attractief basketbal zouden aanzetten. Met name de jeugd zou daar veel baat bij hebben". SCHIEDAM SW heeft het oefenprogramma rond. Dit moet de aanzet geven tot mi nimaal een periodetitel het komend seizoen. De Schie dammers starten met een aan tal duels tegen amateurclubs waarna het grote werk, met als klapstuk de wedstrijd te gen Europa Cup 2-winnaar Barcelona, aanvangt. In de laatste week voor de competitie mag andermaal prijsgeschoten worden tegen verenigingen uit de amateur sectie. Vervat geeft 15% korting op alle Camping-Gaz arti kelen (óók patronen), uit gezonderd gasflessen en vullingen. Het volledige programma ziet er als volgt uit: dinsdag 18 juli Westlands elf- tal-SW (Monster, 19.30 uur) donderdag 20 juli HFC Hel- der-SW (Den Helder, 19.00 uur) zaterdag 22 juli HCSC-SW (Den Helder, 19.00 uur) zondag 23 juli Polders elftal- SW (Ann^ Pauktwna. 14:30^ uur) dinsdag 25 juli SW-Feye- noord (Schiedam, 19.30 uur) donderdag 27 juli GDA-SVV (Den Haag, 19.00 uur) zondag 30 juli SW-Sparta (Schiedam, 14.30 uur) dinsdag 1 aug. Xerxes-SW (Rotterdam, 19.00 uur) donderdag 3 aug. SW-Barce- lona (Schiedam, 19.00 uur) zaterdag 5 aug. ASHW-SW (H.I.Ambacht, 14.30 uur) dinsdag 8 aug. FC Vlotbrug- SW (Hellevoetsluis, 19.00 uur) Onder leiding van Dick Advo caat begint SVV op 5 juli met de trainffig: De wedstrijden in Den Helder en Anna Paulow- na vinden plaats in het kader van een trainingskamp in Den Helder van 19 t/m 23 juli. Het echte werk, de nieuwe competitie, vangt aan in het weekend van 12 en 13 augus tus. Van den Kerkhoff damkampioen VLAARDINGENNa een lange en slopende competi tie is Dick van den Kerk hoff er toch in geslaagd de Vlaardingse damtitel te Nadat in de reguliere com petitie Van den Kerkhoff en Leen Torm helijk s een na-com petitie over drie partijen nodig. Ook deze reeks bracht geen beslissing. Vo rige week werd de laatste partij gespeeld en de win naar mocht zich kampioen van Vlaardingen noemen. Met spanning werd naar deze ontmoeting uitgeke ken en nadat Dick van de Kerkhoff een schijf winst had behaald op Leen Torn, kon voor hem de partij niet meer stuk. Torn probeerde nog wel een remise uit de ontmoeting te slepen, maar zo ver liet Van den Kerk hoff het niet komen. Arjan Hoogerwerf zwemtitels pakt SCHIEDAM— Tijdens de Nationale Zwemkampioen- schappen voor Doven, onlangs in Amersfoort afgewerkt, won Viking'60 en RDZC-zwemmer Arjen Hoogerwerf op de 50 meter vlinderslag (40,9 secon den, een nationaal record) en op de 50 meter schoolslag (43,9 ook een nationaal re cord) bij de categorie Jongens C. Hoogerwerf werd derde op de 1500 meter vrije slag en haal de ook brons op de 200 meter vrije slag, beiden in de Jon gens B-klasse. Sportnieuws naar redactie SCHIEDAM Clubbladen en berichten voor deze pagina kunt u sturen naar de sportre dactie van het Schiedams Nieuwsblad, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Het is ook mogelijk berichten telefo nisch door te geven, tel. 4352911. SCHIEDAM De Schiedam se Reddingsbrigade organi seert van 1 op 2 september a.s. voor de elfde keer de Nacht zwemmarathon. Het evene ment speelt zich van 20.00 tot 8.00 uur af in zwembad Groe- noord. Deelnemen aan de zwemma- rathon is alleen mogelijk in ploegverband. Een ploeg be staat uit 10 personen te weten 8 zwemmers/zwemsters, een ploegleider en een verzorger. Het inschrijfgeld bedraagt f 75,- per team. Het maximaal aantal deelnemende ploegen is vastgesteld op 55. Inschrij ving met verschillende ploe gen is mogelijk. Er wordt gezwommen in een A- en B-klassement. De stand om 02.00 is bepalend voor de klassementsindeling. Alle ge zwommen banen worden ge teld. De ploeg die na 12 uur zwemmen de meeste banen heeft afgelegd, wint de mara thon. Zowel in het A- als B-klasse- ment verdienen de drie hoogst geklasseerde teams een ere prijs. Gedurende de nacht van lop 2 september mogen deel nemers aan de zwemmarathon op de zonneweide kamperen (geen toercaravans). Voor eten en drinken dragen de teams zelf zorg. Toeschouwers en supporters hebben doorlopend toegang met een aangeschaft toe gangsbewijs (prijs f 2,-, kin deren tot 12 jaar f 1,-). Inlichtingen, tel. 01880-41173 lekker runder lekker magere mager stukje van de ham gek. worst 3?9 Stukje Saks ]98 saucijsjes 6?» Nasl/Bamlvlees BF Shoarmavlees 098 Klaar in een wip: Hamburgers Zigeunerburgers Shoarmaburgers Mexicaanburgers panklare Voor op de barbeque: Schasiicks 098 Biefburgers 449 Slavinken 498 gemarineerd

De Havenloods | 1989 | | pagina 3