UJ DE HAVENLOODS 'Museum en stadhuis moeten snel een lift krijgen' HAASTIGE k SPOED IS GOTO/ Sehiedanis Nieuwsblad Werkgroep pleit voor meer ouderenwoningen in Zuid Scheeres krijgt cheque voor bestrijding onkosten Al vanaf f 15.05 plaatst u in onze kranten een kleine advertentie. Amerikaans orkest bezoekt Schiedam CDA-raadslid vreest uitstel van plan Bouw politiebureau gaat volgens planning I INSTAP VOORDEEL I BHiSTOL Bijzondere expositie in Stedelijk Museum EDITIE P, DONDERDAG 6 JULI 1989, 38e JAARGANG Nr. 27 Wegener huLS-aarvhulsblaclen KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM, SCHIEDAM— De gevol machtigde minister van de Nederlandse Antillen, mr. E.A.V. Jesurun heeft maandag een bliksembe zoek gebracht aan Schie dam. De minister kwam burgemeester Reinier Scheeres een cheque over handigen ter waarde van 5000 gulden namens de Citco-bank voor de bestrij ding van de kosten van de succesvolle expositie van Antilliaanse kunst vorig jaar in het Stedelijk Mu seum. Zoals bekend waren de uit eindelijke kosten van de organisatie van de ten toonstelling hoger dan aanvankelijk was ver wacht. Dit bracht het col lege er zelfs toe om, zonder de gemeenteraad er in te kennen, een krediet van maximaal 100.000 gulden beschikbaar te stellen om de doorgang van de exposi tie alsnog te verzekeren. Immers, de koningin was al uitgenodigd. Met de bijdrage van de Cit co-bank, dit staat voor Cu racao International Trust Company, is de overschrij ding van de oorspronkelij ke begroting op zo'n tien duizend gulden uitgeko men. Zonder al te veel nadruk te geven op de financiële pe rikelen rond de tentoon stelling, blikte Jesurun maandag in het bijzijn van Scheeres en de wethouders Wiegman en Hafkamp nog even terug op de expositie. Tijdens de korte bijeen komst in het Stadhuis sprak de minister van een zeer succesvolle tentoon stelling die volgens hem uitzonderlijk genoemd mag worden. „De tentoonstelling heeft zeker bijgedragen in een stuk promotie van de An tilliaanse eilanden in Ne derland", aldus Jesurun. De cheque moet volgens de minister gezien worden als een kleine bijdrage in de kosten die nog gedekt moe ten worden. „Het is niet veel maar het is de goede bedoeling die erachter steekt. Of zoals een spaans spreekwoord zegt: „Niet WÊÊÊÊÊÊBÊ Uit handen van gevolmachtigde minister Jesurun kreeg Scheeres een cheque van 5000 gulden. het vele is goed maar hét es had de gevolmachtigde petto. Scheeres had op zijn goede is veel", sprak Jesu- minister ook nog een pre- beurt enkele liters sterke nm. sentje in de vorm van het drank voor Jesurun meege- Voor burgemeester Scheer- wapen van de Antillen in nomen. SCHIEDAM Het Ameri kaanse orkest American Mu sical Ambassadors bezoekt deze zomer voor de tiende keer Schiedam. Donderdag 20 juli geeft het harmonie-orkest een uitvoering van een uur in de Plantage. Het orkest wordt gevormd door High Sch'oolstudenten uit veertig Amerikaanse sta ten. Elk jaar maakt het orkest een toernee door Europa. In drie weken tijd worden steden als Parijs, Lugano, Innsbruck, Berchtesgade en Londen aan gedaan. Ook Schiedam staat al jaren op het programma. Het concert in Schiedam wordt georganiseerd door de gemeente en leden van de Rijnmondband. De bekende professor Richard L. Floyd, docent muziek aan de universiteit van Texas, heeft de muzikale leiding over het orkest. Het repertoire van het studentenorkest bestaat uit werken van Europese en Amerikaanse componisten waarbij vanzelfsprekend een belangrijke plaats is inge ruimd voor John Philip Sousa, de componist van Stars en Stripes. Het concert begint donderdag 20 juli om 18.30 uur. De toegang is gratis. Podiumprogramma SCHIEDAM Muzieklief hebbers komen ook de komen de dagen weer volop aan hun trekken in muziekcafé Podi um aan de Lange Haven. Don derdag 6 juli begint de 'mu- ziekvierdaagse' met een sessie van hardrockmuzikanten. De rockband No Mercy is vrijdag 7 juli te bewonderen in Podi um. Het optreden begint om 22.30 uur en de toegang be draagt vijf gulden. De vijfvrouwsformatie Love- cramps uit Leiden speelt za terdagavond in Podium. De vrouwenband heeft een reper toire van eigen nummers op gebouwd. Ook dit concert be gint om 22.30 uur. Toegang kost vijf gulden. Fans van Blondie kunnen zon dag in Podium gaan kijken naar de muziekfilm The best of Blondie. De voorstelling vangt aan om 22.00 uur en de entree is gratis. A Holy-coach Rob Middendorp: „Als inzet niet verbetert, ga ik met pupillen ver der". A Rotterdam, derde congresstad van Nederland. A Bibliotheek omge bouwd tot infor matiecentrum. j Schiedamse jeugd tuiniert met ple- 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM— In de Schie- landgalerie is tot en met 11 augustus een expositie van A.J. van der Klink. Zij houdt zich al vanaf haar 16e jaar bezig met schilderen. Op de tentoonstelling zijn werken te zien die Schiedam als onder werp hebben. Op geheel eigen wijze heeft zij de stad in beeld gebracht. De expositie is tij dens werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur te bezichtigen in de polikliniek van het Schieland- ziekenhuis aan de Burgemees ter Knappertlaan. Rolbrug afgesloten SCHIEDAM De rolbrug over de Schie, tussen de Pol derweg en de Overschieseweg, is woensdag 12 juli voor alle verkeer afgesloten. De afslui ting is nodig in verband met reparatiewerkzaamheden aan het brugdek. De werkzaamhe den beginnen 's morgens vroeg en duren totdat het werk gereed is en dat zal waarschijnlijk in de late avonduren zijn. Tijdens de af sluiting is ook geen scheep vaartverkeer mogelijk. Voor het wegverkeer worden omlei dingsroutes met oranje bor den SCHIEDAM Dit college komt er voor de verkiezingen niet meer toe om liften aan te brengen in het Stedelijk Mu seum, ondanks dat de ge meenteraad zich hiervoor al in 1987 unaniem heeft uitge sproken. Die vrees spreekt CDA-raadslid Els Hellwig uit. Hellwig wil echter dat er zo snel mogelijk een voorziening in het museum wordt aange bracht waardoor mindervali- den ook in de bovenzalen van het museum, tot nu toe vrijwel onbereikbaar voor hen die geen trappen kunnen lopen, kunnen komen. Maar ook in het oude stadhuis moet een lift worden aangebracht, vindt het raadslid. SCHIEDAMDe bouw van het nieuwe politiebureau ach ter station Nieuwland ver loopt voorspoedig. Dankzij het mooie weer gaat alles vol gens planning, zegt commis saris Van Hoff. In grote lijnen is nu al te zien hoe het nieuwe politiebureau er uit zal komen te zien. Toch zal het nog tot het tweede kwartaal van het volgend jaar duren totdat de politie zal verhuizen van het huidige hoofdbureau aan de Lange Nieuwstraat naar het nieuwe onderkomen. Een hele verbetering noemt Van Hoff de nieuwbouw. „Het nieuwe bureau ligt ideaal. We zitten nu in het oude deel van de stad terwijl de helft van de Schiedammers aan de andere kant van de spoorweg woont. Straks zittfen we precies op de grens. Het bureau is ook beter bereikbaar voor het publiek en tevens beschikken we dan over goede uitvalswegen", al dus Van Hoff. „Het nieuwe bureau zal het functioneren van de politie zeker ten goede komen". Bij de plannen van de nieuw bouw is rekening fehouden met de mogelijke uitbreiding van Het Schiedamse korps. Als alles meezit krijgt het korps er in de komende drie vier jaar 40 politie-agenten bij. Ook deze krijgep dus een plaatsje in het nieuwe bureau. CDA ingediende motie waarin werd gepleit om het museum beter toegankelijk te maken voor mindervalideij. „Je kan dus stellen dat de hele raad er achter staat", zegt Hellwig. Het gemeenteraadslid ver baasde zich er dan ook over dat het zo lang moest duren voordat een concreet plan in de raadscommissies werd in gediend. In een notitie van gemeente werken die eind vorig jaar naar de raadsleden werd ge zonden wordt een drietal voorstellen gedaan om de toe gankelijkheid van het mu seum te verbeteren. De voor stellen variëren van een stoeltjeslift langs de bestaan de trappen, een technisch moeilijke operatie, tot het aanbrengen van liftschaften. Al snel werd duidelijk dat een dergelijke ingreep hoge kos ten met zich meebrengt. Stilte Hierna viel er weer een lange stilte over de plannen. „We hebben in de commissie geen alternatieven gezien", zegt Hellwig. „Ik begrijp wel dat het gaat om wat het de ge meente waard is om een voor ziening voor mindervaliden aan te brengen maar het lijkt wel of het hier niets waard is Hellwig verwacht dat het pro ject nu op de concept meerja renbegroting zal worden ge plaatst. Het CDA-raadslid zegt er voor te willen zorgen dat het project in ieder geval op de prioriteitenlijst zal ko men, maar zeker dat dèt ook gehaald zal worden is ze niet. In ieder geval zit het er niet meer in dat vóór de gemeente raadsverkiezingen, die vol gend voorjaar plaatsvinden, wordt begonnen met het kar wei. „De discussie speelt nu al zo'n twee jaar en nog steeds is er niets gebeurd", concludeert Hellwig. Ook met het plan dat de dienst gemeentewerken vo rig jaar presenteerde is niets meer gedaan. „Dat plan is niet in de raad teruggekeerd, er is geen alternatief gekomen en er is ook geen opdracht aan gemeentewerken gegeven om er nog eens naar te kijken", zo stelt zij. „En dat terwijl de motie er al zo lang ligt". Fondsen Het raadslid wil dat het colle ge duidelijk maakt hoevee deze over heeft voor het aan brengen van liften in het mu seum. „Als B W zeggen dal ze er niet meer dan twee ton aan willen besteden kan je tenminste via subsidies en an dere instellingen er voor zor gen dat die liften er toch ko men", zegt Hellwig. „Stel dat het niet mogelijk is dat de ge meente zelf de liften bekos tigt, laat het dan een samen werking worden tussen de ge meente particulier initiatief. Daar zijn voldoende mogelijk heden voor. Kijk bijvoorbeeld maar de vele fondsen die er zijn". Hellwig pleit voor een stuk mentaliteitsverandering bij het college. „Het moet een normale zaak zijn dat die lif ten er zijn. Directeur Paalman organiseert goede tentoonstel lingen in zijn museum. Die moeten door iedereen gezien kunnen worden. Nu is het zo dat bepaalde mensen buiten spel gezet worden". Zeker nu aan het einde van het jaar een verbouwing binnen het mu seum op stapel staat had het aanbrengen van voorzienin gen mooi meegenomen kun nen worden, vindt Hellwig. Niet alleen het museum staat volgens het raadslid op de no minatie om te worden voor zien van liften. Ook het stad huis is volgens haar slecht toegangelijk voor mindervali den. „Het is toch belachelijk dat je als mindervalide niet eens bij het huwelijk van fa milie kan zijn", zegt het CDA- raadslid. „Het lijkt wel of bij dit college de prioriteit anders ligt. Het moet juist zo zijn dat alle gemeentegebouwen voor iedereen toegankelijk zijn, ook voor mindervaliden". SCHIEDAM Bij nieuw- bouwplannen in Schiedam- Zuid moet meer prioriteit worden gegeven aan de woon wensen van ouderen. Dat is de conclusie die de Werkgroep Wonen van het Gecoördineerd Ouderenwerk Schiedam-Zuid trekt na een onderzoek naar de woonbehoefte van ouderen in Zuid. De vraag naar oude renwoningen is in die wijk vele malen groter dan het aan bod zo blijkt uit het onder zoek. Het woningbestand, met veel vooroorlogse bovenwo ningen, is volgens de werk groep niet toegesneden op de ouder wordende mens. In ieder nieuwbouwplan in Zuid dient dan ook een aantal ou derenwoningen te worden op genomen, is het oordeel van de werkgroep. Op initiatief van de Werk groep Wonen is in het stads vernieuwingsplan Ridder- kerksestraat een verzorgd wo nenproject voor ouderen op genomen. In eerste instantie werd uitgegaan van zo'n 30 woningen. De werkgroep con cludeert nu dat een project van 30 woningen te klein is om aan de vraag naar oude renwoningen te voldoen. „Een project van bijvoorbeeld 60 woningen zal meer in over eenstemming zijn met de wo- ningvraag in Schiedam- Zuid", aldus de werkgroep. Bij een dergelijk project moet worden uitgegaan van 3 ka merappartementen met een maximale kale huur van 500 gulden, vindt de werkgroep. Om ook ouderen met een lager inkomen niet uit te sluiten wordt voorgesteld om een mi nimale kale huur van 350 gul den in te stellen. In ieder geval moet er volgens de werkgroep een lift worden ingebouwd. Een groot deel van de ouderen die een bovenwoning bewoon den heeft al te kennen gegeven te willen verhuizen om medi sche redenen of gewoon om dat het huis te groot is gewor den. Daarom vindt de werk groep dat vrijkomende bene denwoningen met voorrang aan ouderen uit Zuid dienen te worden toegewezen. Als oplossing voor de huisves- tinj ouderen in Zuid pleit de werkgroep voor een door- stroomproces. Door het creë ren van meer ouderenwonin gen, maar ook door het bevor deren van woningruil moet de doorstroming tot stand ko men. Bovenwoningen dié nu nog bewoond worden door vaak alleenstaande ouderen komen dan vrij voor jonge twee-persoonshuishoudens leder Zweedse muil. Maten 36 - 41 Iin wit. Maten 39 - 46 in Adviesprijs 24.95 nu 43 filialen in het hele land w.o 2 x in ROTTERDAM 1 en 1 x in VLAARDINGEN n Textielsuper) tel. 010-4123636 ZUIDER-TERRAS van winkelcentrum Zuidplein tel. 010-4804162 I it 219 tel. W0-4353730 koopavond op vrt)dag tot 21.00 uur f SCHIEDAM Onderwijs kundig medewerker Th. van Giezen van de gemeente heeft dinsdagmiddag in het Stede lijk Museum een unieke expo sitie geopend. De tentoonstel ling is namelijk gemaakt door bewoners van het gezinsver vangend tehuis De Vleugel te Schiedam. De tentoonstelling is een ver volg op een lesbrief over hoe een expositie tot stand komt. In voorgaande jaren is de les brief al behandeld op ver schillende basisscholen. „Door mensen van De Vleugel is toen gevraagd of ze ook eens zoiets zouden kunnen gaan doen. Voor ons was dat iets nieuws, we hadden er nog geen enkele ervaring mee", vertelt Van Giezen. Over het resultaat is de ge meentemedewerker zeer en thousiast. „Er zijn heel aparte dingen gemaakt. Het thema van de tentoonstelling is va kantie en in een aantal ma quettes is dat thema duidelijk te herkennen. Een aantal be woners heeft echter de fanta sie de vrije loop gelaten en het resultaat is heel mooi". De werken waar Van Giezen op doelt zij enkele abstract aan doende schilderijen met zon nige kleuren. „Ik ben al voor de opening gaan kijken en ik had steeds de neiging om weer even terug te lopen", zegt Van Giezen. „Ik hoop dat degenen die die kunst gemaakt hebben merken dat het door anderen gewaardeerd wordt en dat het voor hen een stimulans is om door te gaan. Deze tentoon stelling is ook niet veel anders dan andere. Het enige is dat de kunstenaars nu van De Vleugel zijn". m m 0 In het Stedelijk Museum is bewoners van De Vleugel te zien. 15 juli een expositie v IN CE OPRUIMING VAN... ___jl Tel.010-4518844 Rijnhaven Rotterdam-Zuid Tel 010-4652273

De Havenloods | 1989 | | pagina 1