Gebouwen met ITS- symbool voldoen niet aan normen Jeugdland breekt records DE HAVENLOODS Ouden nieuw Werkgroep Toegankelijkheid9 publiceert tussenrapport I Veel geld verdienen in je vakantie??? Word vakantiebezorger bij Al vanaf f 15.05 plaatst u in onze kranten een kleine advertentie. Bewonersverenigingen op weg naar fusie Zomerkamp CJV Forse buit Uit de bocht Mishandeling Lachend lezen Damesfiets terug dankzij achtervolging Joegoslavische fotografie SCHIEDAM - Het grootste gedeelte van de Schiedam- se accommodaties met een Internationaal Toeganke- Iijkheidssymbool ITS-sym- bool blijkt in de praktijk niet meer aan de daaraan verbonden criteria te vol doen. Slechts drie van de onderzochte gebouwen zouden nog in aanmerking komen voor zo'n symbool. Dit blijkt uit een tussen rapport van de werkgroep 'Toegankelijkheid', dat deze week zal worden aan geboden aan het Provinci aal Overleg Gehandicapten (POG). Het POG zal ver volgens beslissen over de te ondernemen actie. Het ITS-symbool van het Schieland Ziekenhuis is inmiddels ingetrokken. De werkgroep 'Toegankelijk heid' is eind vorig jaar opge richt om te onderzoeken in hoeverre gebouwen met een openbare functie toegankelijk zijn voor de gehandicapte me demens. Het onderzoek viel uiteen in verschillende fasen en de eerste fase - het onder zoek naar de toegankelijkheid van gebouwen met een ITS- symbool - is nu afgerond. Slechts drie gebouwen vol doen nog steeds aan de eisen. Dit zijn het AH-filiaal aan de Hagastraat, het PTT-kantoor aan de Nolenslaan en de Be drijf sgemeenschap Schie- mond aan de Van Berckenro- destraat. De overige onderzochte ac- interLanden sprGigroGp Huis-aan-huis verspreiding van folders en kranten Telefonisch aanmelden 09.00-17.00 uur, tel. 010-4 69 96 26 - 4 69 96 92 - 4 69 96 12. Fred Ton ver slaafd aan Taek- won-do. A Gemeente subsi- dieert handbal- toernooi. 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM De formule van Jeugdland blijkt weer aan te slaan. Na één week hebben ruim tweeduizend kinderen de verschillende activiteiten bezocht. Coör dinator Joop van Broekho ven is dan ook dik tevre den. „Bij dit warme weer denk je dat iedereen in het zwembad zit, maar dat blijkt dus niet zo te zijn. In deze eerste week hebben wij wat bezoekers betreft al weer records verbroken. De activiteiten van de afgelo pen week werden zaterdag af gesloten met een viswedstrijd in de Poldervaart. Alle deel nemers kregen een prijsje als aandenken. Aan degene die de meeste vis had gevangen werd zelfs een echte beker uitge reikt. Woensdag 12 juli treedt straattheater 'Nomad' twee keer op (om 10.30 uur in Hof van Spaland en om 14.30 uur op het Hemaplein). Kinderen kunnen die dag ook panne koeken bakken (10.00 uur op het Wibautplein en 14.00 uur op het Geuxzenplein) of een spelcircuit bezoeken (10.15 uur op het Frans Halsplein en 14.15 uur op het Edisonplein). Donderdag start om 14.00 uur een wandelpuzzeltocht vanaf het Stadskantoor. Die dag worden op het Faassenplein (10.15 uur), het Edisonplein (10.00 uur) en het Wilhelmi- naplein (14.00 uur) spelletjes georganiseerd. Vrijdag 12 juli stopt de Jeugd- land-caravaan bij de Klinker aan de Warmoezenierstraat 38 (14.00 uur) en zullen de Vlaar- dingerdijk (10.15 uur), het Ro zenburgerplein (10.00 uur) en 0 Tijdens de viswedstrijd in de poldervaart werden veel vissen aan de haak geslagen. de Maasboulevard (14.15 uur) aangedaan worden. Theater John Aukes verzorgt om 14.00 uur een optreden in wijkcen trum Nieuwland. De week wordt zaterdag afgesloten met een boottocht door de buiten havens van Schiedam onder leiding van schipper Guus Klepke. EDITIE 9, DINSDAG 11 JULI 1989, 38e JAARGANG, Nr. 28 Schiedams Nieuwsblad KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. SCHIEDAM —De bewoners verenigingen Woudhoek en Schiedam-Noord zullen in de toekomst samensmelten tot één vereniging. Beide vereni gingen kampen met het pro bleem dat voor de diverse be stuursfunctie's onvoldoende mankracht aanwezig is. Dit is dan ook een van de belang rijkste redenen voor de ko mende fusie. Er is een werk groep in het leven geroepen die zich met dit samengaan zal bezig houden. In deze werkgroep hebben Piet Barneveld en Ad Willem- se zitting namens Schiedam- Noord en Theo van de Hoeven en Henk Ravensbergen na mens Woudhoek. Eind sep tember zullen de buitengewo ne ledenvergaderingen van beide bewonersverenigingen zich definitief over de fusie plannen uitspreken. In het verleden was er reeds sprake van één bewonersvere niging in de Woudhoek. De leden uit de Botenbuurt splitsten zich echter af en vormden bewonersvereniging Schiedam-Noord. Als de plannen doorgang vinden, wordt deze afscheiding weer ongedaan gemaakt. Een voor deel van een grote bewoners vereniging is ook dat je meer bereikt bij de gemeent, aldus Hanke Clausen, de secretaris van Woudhoek. Bij elkaar hebben beide bewonersvere nigingen ruim duizend leden. afgerond, breken de volgende fasen aan. Achtereenvolgens zullen overheidsgebouwen, service-gebouwen, gebouwen voor gezondheidszorg (o.a. praktijken van huisartsen), scholen, wijkcentra, zalen en winkels op hun toegankelijk heid onderzocht worden. Tot slot zullen ook de vis- en par keerplaatsen voor gehandi capten bekeken worden. Wanneer het onderzoek is be ëindigd, zal de werkgroep een eindrapport publiceren. De heer Van Ewijk verwacht dat dat in het laatste kwartaal van dit jaar zal gebeuren. Om het onderzoek te verrich ten doet de werkgroep een be roep op vrijwilligers. Belang stellenden kunnen contact op nemen met de voorzitter (tel. 426.84.58). SCHIEDAM Het CJV- Schiedam gaat deze zomer wederom op zomerkamp naar Leusden. Er zijn drie verschil lende kampen voor diverse leeftijden. Kinderen van ze ven tot en met negen jaar kun nen deelnemen aan het zorge- naamde Suske en Wiske- kamp. Voor de iets oudere kinderen (tot en met twaalf jaar) heeft het CJV een kamp georganiseerd met als thema 'Het Wilde Westen'. Science Fiction staat centraal in het kamp voor de tieners van der tien tot en met vijftien jaar. De kampen vinden plaats van twee tot en met twaalf augus tus en de kosten bedragen f 132,50. Ook niet CJV-leden kunnen hieraan deelnemen. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met B. van de Tuyn (tel. 426.45.99) of P. Feelders (tel. 426.86.97). SCHIEDAM - Een 26-jarige vrouw is tijdens de week markt beroofd van haar por temonnee. De dief had de rits van haar tas opengemaakt en de geldbuidel eruit gehaald. De buit bedroeg zevenhon derd gulden. SCHIEDAM —Een 20-jarige vrouw is vrijdagavond met haar auto op het Kethelplein uit de bocht gevlogen. Haar wagen kwam tegen de vang rail en liep aanzienlijke scha de op. Een takelwagen heeft het ve hikel naar de garage gesleept. De automobiliste werd per ambulance naar het zieken huis vervoerd en heeft ver moedelijk een gebroken arm overgehouden aan het onge luk. SCHIEDAM —Onenigheid over het verlenen van voor rang bracht een automobiliste ertoe om een 40-jarige fiets- ster te mishandelen. De vrouw reed met haar twee dochter tjes op de Broersveld en waar schuwde één van hen voor de automobiliste, die niet uit keek terwijl het meisje op de fiets voorbij de auto reed. Er ontstond een woordenwis seling tussen de moeder en de automobiliste. De laatste stapte uit haar voertuig en krabde de vrouw in het ge zicht en sloeg haar bril van haar hoofd. SCHIEDAM— Humor staat deze zomer centraal in de openbare bibliotheek van Schiedam. Sinds gisteren be vinden zich in alle filialen boekuitstallingen over dit thema. Voor de geïnteresseer de lezers is tevens een folder beschikbaar waarin het een en ander over dit genre uiteenge zet wordt. De humoristische boeken zijn in de bibliotheek te herkennen aan het rugeti ket met het lachende gezicht. De verschillen tussen de di verse humoristische boeken zijn groot. Er zijn boeken die de lezer aanzetten tot schater lachen, maar er zijn ook boe ken die slechts een glimlach teweeg brengen. Wrange hu mor vermengd met angst, agressie of spanning leidt tot het zogenaamde 'grimlachen'. het Schieland Ziekenhuis is reeds ingetrokken, toen het ziekenhuis een verzoek om verlenging had ingediend. Kanttekeningen De heer J.J. van Ewijk, voor zitter van de werkgroep 'Toe gankelijkheid' is teleurgesteld over het resultaat, maar hij maakt toch ook enige kantte keningen. "In de loop der ja ren zijn de eisen steeds stren ger geworden. Bovendien is het niet zo dat deze onder zochte gebouwen helemaal onbereikbaar of ontoeganke lijk zijn voor gehandicapten. Maar zij dragen nu eenmaal een ITS-symbool en worden dus geacht aan bepaalde cri teria te voldoen." De werkgroep stuurt het rap port naar het POG met het verzoek om de Schiedamse dragers van een ITS-symbool aan te sporen de noodzakelij ke aanpassingen te verrichten. Wanneer dat niet gebeurt, zal waarschijnlijk, net als bij het Schieland Ziekenhuis, het ITS-symbool worden inge trokken. Fasen Nu de eerste fase van het toe- gankelijkheidsonderzoek is SCHIEDAM Een bewoner van een woning aan de Schiet baanstraat hoorde zondaga vond verdachte geluiden via het keukenraam. Toen hij naar buiten keek, zag hij dat de fiets van zijn vriendin door drie jongens gestolen werd. Hij zette de achtervolging in en één van de daders werd op het Marconiplein in de kraag gegrepen. De damesfiets is in middels teruggevonden. Twee oude Nieuwbouw pandjes aan in de het Noordeinde. I F abristraat. Het Schieland Ziekenhuis voldoet niet meer aan de criteria om een ITS-symbool te voeren. Het symbool is dan ook onlangs ingetrokken. commodaties kunnen de toets der kritiek niet doorstaan. Tot deze categorie behoren: het PTT-kantoor aan het Wilhel- minaplein, Albert Heijn in het Hof van Spaland, het Cen trum Vakopleiding voor Vol wassenen aan de Ringerstraat, het Stadskantoor, Novotel, De Vier Molens, de AMRO-bank aan de Gerrit Verboonstraat, Zwembad Zuid, het ANWB- kantoor, een bloemenwinkel in de Liduinastraat en Geveke Verlichting aan de Broersvest. Een tweetal visplaatsen voor gehandicapten, die volgens de ITS-lijst aan de Noordvest- promenade en in Nieuwland gesitueerd zijn, heeft de werk groep zelfs niet kunnen ont dekken. Het ITS-symbool van Burgemeester Drago Sulek van de partners tad Velenje opende afgelo- vrijdag een expositie over Joegoslavische fotografie in het Stedelijk Museum. SCHIEDAM Burgemeester Drago Sulek van het Joegosla vische Velenje was vorige week vrijdag speciaal naar Schiedam gekomen om een expositie over Joegoslavische fotografie te openen. Op de tentoonstelling in het Stede lijk Museum zijn 94 foto's te zien van vier verschillende fo tografen: Barbara Jaksé, Sta- ne JerSié, Peda Pavlovié en Zvonimir Éupanéié. De expositie is samengesteld door Stojan Serbler, een ex pert op het gebied van foto grafie in zijn land. Verschil lende foto's zijn blauw-wit van kleur en maken volgens museummedewerkster Clara Stroman een romantische in druk. 'Yu Photography' zal tot en met 13 augustus in het Ste delijk te bewonderen zijn. Het stadje Velenje is een part- nerstad van Schiedam en er zijn plannen om ook daar een expositie te houden met wérk van Schiedamse kunstenaars, net zo als een paar weken leden in het Duitse Esslingen. Ook zijn principe-afspraken gemaakt om de contacten uit te breiden naar andere gebie den dan het terrein der cul tuur. SCHIEDAM —De Stad Schiedam is niet alleen rijk aan oude en historische ge bouwen, maar ook op het ge bied van de stadsvernieuwing timmert de jeneverstad flink aan de weg. Om dit verschil tussen 'oud en nieuw' duide lijk te maken heeft onze foto graaf twee foto's genomen. De oude pandjes op de foto links bevinden zich aan het Noordeinde inde oude dorps kern van Kethel. Opvallend is de ouderwetse lantarenpaal die zorgt voor een nostalgi sche sfeer. Op de foto rechts wordt een beeld gegeven van de nieuw bouw- en renovatieprojecten in deze stad. De huizen bevin den zich aan Fabristraat in Schiedam-West.

De Havenloods | 1989 | | pagina 1