CAI-bedrijf wil commerciële zenders op het kabelnet DE HAVENLOODS Gif op Heijermansplein eist slachtoffers onder vogels De Erker op zomerkamp in Hattem Jeugdland wordt afgesloten met Indonesisch feest Al vanaf f 15.05 plaatst u in onze kranten een kleine advertentie. Jongeren in Noord worden indiaan, piraat of ridder Noodstop bus: vrouw gewond Minder inwoners Raad beslist over uitbreiding kabel Verkiezingen Tweede Kamer Motorrijder-ten val na ongeluk CENTRALE VERWARMING AIRCONDITIONING Rijnmondband oefent voor Concours Eén inzending kunstopdracht EDITIE 9, DINSDAG 18 JULI 1989, 38e JAARGANG, Nr. 29 Lij Schiedams Nieuwsblad Wegener huis^an+iOsblaclen KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. Een bus met 55 kinderen is gisteren richting Hattem vertrokken SCHIEDAMEen groep van 55 kinderen is gister morgen vanaf wijkcentrum De Erker vertrokken rich ting Hattem. Zij zullen daar genieten van een kor te zomervakantie die tot en met zaterdag 22 juli zal du ren. Het is al weer de vijfde keer dat De Erker een der gelijk zomerkamp voor de jeugd uit de wijk organi seert. De kinderen worden begeleid door een twaalf man sterke leiding. Een riant vakantiehuis zal de groep onderdak bieden. Bij het huis bevindt zich bovendien een zwembad, zodat bij warm weer een frisse duik genomen kan worden. Het huis wordt beheerd door twee broers. Zij maken het eten klaar en houden de boel schoon, zo dat de kinderen zelf geen corvee hebben of aardap pels moeten schillen. „Het is dus eigenlijk heel lu xueus", aldus een mede werker van het wijkcen trum. De komende week staan een aantal vaste onderde len op het programma zo als een spookavond, een vossenjacht en een drop ping. Bij dit laatste onder deel zullen de kinderen een nacht in het bos overnach ten, hetzij in de open lucht, hetzij in een tent afhanke lijk van het weer die nacht. Behalve deze vaste onder delen is het programma vrij los. In ieder geval zal ook nog een boottocht ge maakt worden met aan sluitend een barbecue. Bo vendien is in de buurt van het verblijf een zandafgra- ving, waar de kinderen kunnen ravotten. Voor deze vakanteweek betalen de kinderen hon derd gulden. In feite zijn de werkelijke kosten hoger, maar dankzij de opbrengst van de bingo van het afge lopen seizoen en een bij drage van Jantje Beton, be talen de deelnemers min der. SCHIEDAMIn het parkje achter flat vijf aan het Bach- plein zullen eind juli en begin augustus piraten, indianen en ridders rondlopen. Van 24 juli tot en met 10 augustus organi seert de SSSN (Stichting Sa menlevingsopbouw Schiedam Noord) namelijk verschillende activiteiten voor de jeugd. In de eerste weer wordt het park bevolkt door indianen. 3ij zullen wigwammen maken en een restaurant openen. De indianen worden de tweede week verdreven door piraten die op jacht zullen gaan naar een schat en van een picnick zullen genieten. De laatste week verschijnen ridders en jonkvropwen ten tonele. Zij zullen een Bour gondische maaltijd gebruiken in him zelfgemaakte kastelen. Op 10 augustus zullen de indi anen, piraten en ridders tesa- men komenvoor een groot slotfeest. Kinderen in de leeftijd van zes tot en met twaalf jaar kunnen aan de verschillende onderde len deelnemen. Iedere week (van 24 juli tot en met 10 augustus) is het park 's mid dags (maandag tot en met donderdag) van 13.30 uur ge opend. De kosten bedragen één gulden per middag. SCHIEDAM Tot twee maal toe is er in het weekeinde ie mand gevallen in een bus die een noodstop maakte. Vrij dagmorgen kwam een 20-jari- ge Schiedammer ten val en belandde met zijn hoofd tegen de voorruit toen de buschauf feur plotseling moest remmen voor een voetganger. Een ruit ging aan diggelen. De gealar meerde GGD constateerde echter geen verwondingen. Zaterdag werd een 84-jarige Schiedamse het slachtoffer van een noodstop in een bus van de ZWN. De chauffeur zag zich genoodzaakt hard te remmen op de Burgemeester Knappertlaan voor een auto die uit een zijstraat kwam rij den. Het slachtoffer liep een hoofwond op en enkele kneu zingen. Hoewel het ongeluk vlak voor het Schielandziekenhuis plaatsvond werd ze per ambu lance naar ziekenhuis ver voerd. SCHIEDAM Het aantal in woners van de stad Schiedam is in de maand mei afgenomen met 34. Deze daling is voorna melijk veroorzaakt omdat 209 mensen besloten zich in een andere plaats te vestigen en slechts 166 mensen de jene- verstad als nieuwe woon plaats uitkozen. Het feit dat het aantal zuige lingen het aantal sterfgevallen overtrof, bracht geen veran dering in deze negatieve ba lans. Eind mei telde Schiedam in totaal 69.386 inwoners. SCHIEDAM Als het aan het CAI-bedrijf ligt, zal de Schiedamse televisiekijker dit najaar ook de commer ciële zenders RTV (Veroni- que) en TVplus (TV 10) kunnen ontvangen. Hier voor is echter de goedkeu ring van de gemeenteraad nodig. Het CAI-bedrijf verzoekt de gemeenteraad dan ook om in te stemmen met een uitbreiding van het kabelnet en om de com merciële zenders toe te la ten. Ook bestaat de moge lijkheid dat Duitsland 2 (ZDF) weer terugkeert op de Schiedamse kabel. Naar aanleiding van een ver zoek van wethouder Wiegman heeft het CAI-bedrijf de mo gelijkheden van de uitbrei ding van het kabelnet met de zenders RTV en TVplus on derzocht. In Schiedam is dit alleen mogelijk indien er ex tra kanaalruimte wordt ge creëerd, legt de heer J.M. Broeders uit, chef van de hoofdafdeling electriciteit van het CAI-bedrijf. Dit zal hij dan ook adviseren aan wethouder Wiegman, die op zijn beurt dit advies aan de gemeenteraadsleden zal voor leggen. In de eerste gemeente raadsvergadering na de zo mervakantie zal vermoedelijk een beslissing hierover geno men worden. Tarieven De uitbreiding van het aan bod op de Schiedamse kabel zal waarschijnlijk niet tot een verhoging van de tarieven lei den. De heer Broeders ver wacht dat de opbrengsten van het contract tussen de com merciële zenders en de kabe lexploitant voldoende zijn om de uitbreiding te bekostigen. Uiteindelijk zal de gemeente raad beslissen of de tarieven wel of niet verhoogd zullen worden. Wanneer het kostenplaatje gunstig is, zal Duitsland 2 ook weer terugkeren op de Schie damse kabel. Dit hangt samen met de terugkeer van Duits land 2 in buurgemeente Rot terdam. Het Schiedamse CAI- bedrijf onderzoekt nu of deze zender op een voordelige ma nier in Schiedam aangeboden kan worden. Het is de vraag of dit ten koste zal gaan van de duitstalige zender RTLplus, die destijds op de kabel is gekomen als vervanging van Duitsland 2. De heer Broeders hoopt dat RTLplus ook op de kabel zal blijven, omdat de program ma's van deze zender volgens hem door de kijkers gewaar deerd worden. Met name de licht erotische films en de pro gramma's met volksmuziek vallen volgens Broeders bij de Schiedamse kijker in de smaak. Het CAI-bedrijf streeft ernaar om de kijker een zo groot mo gelijk aanbod te verschaffen. De heer Broeders acht het dan ook niet verstandig dat men sen een privé-schotel aan schaffen „om het CAI-bedrijf voor te blijven". In de toekomst zullen veel sig nalen bovendien niet meer door een privé-schotel ont vangen kunnen worden, door dat een speciale codering dat verhindert. SCHIEDAM Wie tijdens de komende verkiezingen voor de Tweede Kamer niet gebonden wil zijn aaneen bepaald stem bureau, kan zijn oproep laten omzetten in een zogenaamde kiezerslegitimatiekaart. Dit verzoek kan zowel schriftelijk als mondeling ingediend wor den. Het schriftelijke verzoek dient uiterlijk 23 augustus binnen te zijn bij het Bureau Verkiezingen aan de 's Gra- venlandseweg 567 (tweede etage), waar speciale formu lieren aanwezig zijn. Tot ui terlijk 1 september kan dit zelfde verzoek mondeling in gediend worden bij het het zelfde bureau. Bij dit verzoek dient de oproepingskaart overlegd te worden. Mensen die niet zelf kunnen stemmen kunnen iemand machtigen. Speciale formulie ren hiertoe zijn verkrijgbaar op het bovengenoemde bu reau. Een volmacht kan ook gegeven woren door middel van de oproepingskaart. De gevolmachtigde dient dan wel in hetzelfde stemdistrict te wonen. A 'SVV moet tweede club in Rijnmond gebied worden' Hermes DVS afge troefd door gede gen Excelsior'20 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM Een 58-jarige Vlaardinger en zijn passagier zijn vrijdag naar het Holyzie- kenhuis vervoerd na een aan rijding. De slachtoffers zaten op een bromfiets die niet werd opgemerkt door een 45-jarige automobilist die in de Fahren- heitstraat linksaf wilde slaan. Bij een aanrijding op de Bui tenhavenweg is vrijdag een 25-jarige motorrrijder ge wond geraakt. De motorrijder kwam ten val omdat hij niet opgemerkt werd door een au tomobilist die vanuit een par keerplaats kwam rijden. Per ambulance is de motorrijder naar het ziekenhuis overge bracht waar schaafwonden en een linkeronderbeenfractuur werden geconstateerd. INSTALLATIE/ONDERHOUD SCHIEDAM De leden van de Rijnmondband oefenen momenteel voor het Wereld Muziek Concours, dat deze zomer in Kerkrade wordt ge houden. Op zondag 23 juli zal de drumfanfare deelnemen SCHIEDAM Tenminste zestien dode vogels. Dat is de trieste balans die de po litie vrijdag opmaakte na een bezoek aan het Heijer- mansplein. Iemand heeft daar waarschijnlijk met gif gestrooid en een groot aan tal vogels is hier het slacht offer van geworden. De po litie tast nog in het duister over de aard van het vergif en heeft de zaak serieus in onderzoek, temeer daar het gevaar bestond dat een kind in aanraking met het gif zou komen. Volgens Edda van den Hoek van het vogelasiel waar de dode dieren naar toe zijn ge bracht, is de kans heel groot dat het gif bestemd was voor verwilderde postduiven. „Het wordt dan ook tijd dat de ge meente hier iets aan gaat doen", aldus Van den Hoek. De melding dat er een groot aantal dode vogels lag op een veldje bij het Heijermansplein kwam vrijdagmiddag bij de politie binnen. Gealarmeerde agenten troffen vlak bij elkaar dode spreeuwen, kauwen, me rels eh mussen aan. Direct werd de omgevinè uit gekamd met het oog op het gevaar voor spelende kinde ren. In de omgeving werd een doosje met voedsel gevonden. Dit is voor onderzoek meege nomen. De dode vogels zijn naar het vogelasiel gebracht. Gisteren zijn de dieren opge stuurd naar het Centraal Diergeneeskundig Instituut te Lelystad waar zal worden on derzocht waar de vogels aan zijn overleden. Edda van den Hoek vreest dat de dader iemand is die over last had van verwilderde dui ven en die het heft in eigen hand heeft genomen. „De ge meente weet al lang van het probleem af", stelt Van den Hoek. „Het college blijft ech ter in gebreke en daarom gaan de mensen naar eigen midde len grijpen. We worden regel matig gebeld door mensen die last hebben van duiven. Die sturen we dan maar door naar B en W want wij kunnen niets doen". De vogelliefhebster vindt dat het tijd is dat er nu werkelijk iets aan wordt gedaan. „Niet alleen gaan deze vogels er nu aan maar ook honden, katten en niet te vergeten kinderen lopen nu gevaar als de mensen zelf in gaan grijpen. 0 Edda van den Hoek met enkele van de dode vogels Het duivenprobleem speelt door de hele gemeente", weet Van den Hoek. „Niet alleen de vervuiling door mest, ook het lawaai, de stank van kadavers en verstoppingen van de dak goten en afvoerpijpen zijn het gevolg van een overbevolking van duiven. Ook komt het voor dat duiven de oorzaak zijn van verkeersongelukken, zo heeft de ONS in het verle den in een rapport geconclu deerd. Het is ook vreemd dat er nooit iets met dit rapport is gedaan", vindt Van den Hoek. Minder bekend is dat duiven soms ziektekiemen over kun nen brengen op de mens. On dermeer de gevreesde pape gaaienziekte kan door de duif worden overgebracht. Vorig jaar is dat nog voorgekomen, herinnert Van den Hoek zich. Veel van de in Schiedam ver toevende duiven zijn zelf ook ziek. Dat er op het Heijermansplein geen duiven zijn aangetroffen is volgens Van den Hoek te verklaren doordat duiven in tegenstelling tot andere vogels het verzamelde voedsel op slaan in de krop. Pas later als het voedsel wordt geconsu meerd zal de duif aan vergifti ging sterven. Van den Hoek vreest dat meer mensen op deze wijze zelf wat aan de duivenoverlast gaan doen met alle gevaar voor an dere dieren en kinderen. „Ik hoop echter dat de gemeente wakker wordt geschud. Er moet wat gebeuren", aldus Van den Hoek. Guus Klepke en zijn schip verzorgden afgelopen zaterdag de rondvaart door de buitenhavens SCHIEDAM De laatste week van Jeugdland is al weer aangebroken. Vrijdag zal een gigantisch slotfeest plaatsvin den op het parkeerterrein bij Excelsior'20. Voordat het zo ver is, vinden nog tal van acti viteiten plaats. Tot nu toe is Jeugdland door zeer veel kin deren bezocht en dat stemt coördinator Joop van Broek hoven tot grote tevredenheid. Als het zulk mooi weer blijft, verwacht hij opnieuw veel kinderen in de laatste week. Afgelopen zaterdag stond een boottocht door de Schiedamse buitenhavens op het program ma. Drie keer vertrok het schip van kapitein Guus Klepke met aan boord ruim twintig kinderen en twee le den van de reddingsbrigade. Voorzien van zwemvesten ge noten de kinderen van de rondvaart en van de limonade en volkorenkoeken, die zij tij dens de vaart kregen. Woensdag 19 juli zal het Lim- - burgs Jeugdtoneel een voor stelling (De Gelaarsde Kat) geven in gebouw Irene vanaf 14.00 uur. Op het programma staan die dag 'creativiteit' (vanaf 10.15 uur op het Wi- bautplein en vanaf 14.00 uur op het Rozenburgplein) en 'sport en spel' (Vlaardinger- dijk 10.15 uur). De fietspuz- zeltocht start donderdag 20 juli om 14.00 uur vanaf het Stadskantoor. Vanaf 10.00 uur kunnen op het Edison- plein pannekoeken gebakken worden. Het spelcircuit is die dag te vinden op het school plein van De Klinker aan de Warmoezenierstraat 38. Het slotfeest van vrijdag 21 juli staat in het teken van In donesië. Het parkeerterrein bij Excelsior'20 zal omge bouwd worden tot een jungle en de kinderen krijgen een hoofddoek van batik-stof om gebonden. De spelletjes wor den opgeluisterd met Indone sische muziek en als klap op de vuurpijl mogen de kinde ren in Indonesische kledij op de foto. aan de marswedstrijden. Het evenement duurt in totaal vier weken en wordt om de vier jaar georganiseerd. De deel nemende orkesten komen uit binnen- en buitenland. De Rijnmondband doet al voor de zesde keer mee. Tot nu toe haalde het Schiedamse Tamboer- en trompetterkorps verschillende successen. Het orkest belandde ieder jaar op de eerste plaats in de hoogste divisie. Één keer behaalden de blazers en slagwerkers zelfs de nationale titel. Ook dit jaar gokt de Rijn mondband weer op een hoge notering. Of dat zal lukken, hangt ondermeer af van het oordeel van de jury. In deze jiiry zit een aantal bekende dirigenten, waaronder Jaap Koops, dirigent van de Mari nierskapel. SCHIEDAM De oproep van de gemeente aan kunstenaars om documentatiemateriaal in te zenden voor een kunstop dracht heeft tot nu toe tot één inzending geleid. Het betreft een kunstwerk voor de beweg wijzering van de artotheek, waarmee een bedrag gemoeid is vanf 22.000.-. Tot 25 juli kunnen kunstenaars mate riaal inleveren bij Maria ele ven op het Stadskantoor (tot uiterlijk 14.00 uur). Zij heeft al veel telefonische reacties gehad en verwacht dat het aantal inzendingen ze ker nog toe zal nemen. Dat er tot nu toe slechts één (Schie damse) kunstenaar gerea geerd heeft, schrijft zij toe aan de vakantietijd. Wanneer de inzendtermijn verstreken is, komt de artotheekcommissie op woensdag 26 juli bijeen om een beslissing te nemen. De commissie zal een advies uit brengen dat naar het college van B en W gestuurd zal wor den.

De Havenloods | 1989 | | pagina 1