SVV mikt op periodetitel en promotie naar eredivisie Excelsior'20 soepel langs Hennes DVS ROVS-spelers presteren goed op eigen toernooi Vakantie-activiteiten toch in trek bij de jeugd Juventus tegen Amerikanen Huldiging kampioenen Scenario bijgesteld na zeven ton aan aankopen Cricketstand Duivensport Wereldrecord NweVlaardingse Courant r^fTYTVTXTi SchiedantsNieunsblad DEH™ODS De aanwinsten SCHIEDAM— Basketbal vereniging Juventus krijgt aanstaande donderdag avond wederom bezoek van de sportlieden van Christian Sports Autreaph International. Deze groep Amerikanen, meer dan 100 sporters groot, reist mo menteel voor een maand door Europa. Ze koppelen het leveren van sportieve prestaties aan het verkon digen van Gods woord. Om 19.00 uur speelt de mannenselectie van Juven tus tegen CSAI en om 20.30 uur staat een dtuel tussen twee vrouwenteams op het programma. Het geheel speelt zich af in sporthal Oost in de Fahrenheit- straat te Schiedam. VLAARDINGEN —Een spe ciale commissie is bezig met de voorbereidingen voor de huldiging van de sportkampi- oenen. Vorig jaar kon nog niet de juiste vorm gevonden wor den voor dit inmiddels tradi tionele evenement en het ge heel werd daarom een jaartje opgeschoven. Dit jaar staat de huldiging nieuwe stijl gepland voor dinsdag 31 oktober. Niet meer in de kantine van het stadhuis, maar in de recre atiezaal van Drieën-Huysen. De kampioenen van 1988 en van 1989 zullen dan in het zonnetje gezet worden door het gemeentebestuur van Vlaardingen.Verder is het de bedoeling, dat de Vlaardingse sportpers de sportprijs van de gemeente Vlaardingen zal uit reiken aan de sportvrouw,- man of team. SCHIEDAM De competitie lijkt nog ver weg maar SW heeft er al zin in. Dat bleek vrijdag tijdens de perspresen tatie. De voetbalclub die vorig jaar door autodealer John van Dijk van een gewisse onder gang werd gered, mikt dit jaar op een periodetitel en als het even kan promotie naar de eredivisie. De financiële injec ties van Van Dijk en een nog steeds groeiende schare spon sors hebben er toe bijgedragen dat er voor zeven ton in nieu we spelers is gestoken en daar komt het transferbedrag voor de van Feyenoord afkomstige Jimmy Simons nog eens bij. Onder leiding van trainer- coach Dick Advocaat moet het vernieuwde elftal rijp zijn voor de strijd in de ere-divisie. „Desnoods via de nacompeti- tie", aldus penningmeester Ton Krijnen. De 'club van de Havendijk', zoals SW in een ver verleden werd genoemd, moet het dit jaar dus helemaal gaan ma ken. De metamorfose die vorig jaar met de komst van Van Dijk is ingezet naderthaarvol- tooiing, zo is de verwachting. „Het gaat stapje voor stapje", brengt trouwe supporter M.C. Landsbergen de optimistische toekomstverwachting bij ve len onder woorden, „maar er zijn al heel wat stapjes gezet". De frisse wind die Van Dijk laat waaien werpt duidelijk vruchten af. Maar liefst meer dan honderd sponsors hebben zich in zijn kielzog al aange meld voor dit seizoen. De mi nimale bijdrage voor deze geldschieters is 5000 gulden per jaar, exclusief BTW. De sponsors nemen een groot deel van de ongekend hoge begro ting van 1,75 miljoen voor hun rekening. Te zamen zijn de sponsors goed voor zo'n één miljoen gulden. Toeschouwers Maar ook aan de toename van het aantal toeschouwers is goed te merken dat het SW voor de wind gaat. Nadat er jarenlang maar enkele hon derden voetballiefhebbers het SW-stadion in het Harga- park wisten te vinden, was dat vorig seizoen al opgelopen tot een gemiddelde van 2.500 toe schouwers. Voor het komend seizoen wordt verwacht dat er zelfs 1000 toeschouwers meer de thuiswedstrijden van SW komen volgen. Dat dit geen natte-vinger-werk is, bewijst de verkoop van de seizoens kaarten. Op het moment zijn er al meer dan 600 seizoens kaarten verkocht. Dat is meer dan vorig jaar toen er in totaal slechts 246 exemplaren wer den verkocht. Ook in het stadion is de ge daanteverwisseling duidelijk te zien. De paden zijn geasfal teerd, er is een sponsorhome dat nu al weer verbouwd wordt, de velden krijgen een facelift en op de staan tribunes zijn stellages met reclamebor den verschenen. Daar blijft het niet bij als het aan SW-voorzitter John van Dijk ligt. Het bouwplan dat vorig jaar is gelanceerd, is volgens, penningmeester Ton Krijnen niet in de ijskast ge zet. Een architect buigt zich momenteel over de uitbrei dingsplannen van het aantal zitplaatsen naar 11.000 en de nieuwbouw van een deel van het SW-gebouw. Met de ambities om dit jaar al te promoveren, wordt het sce nario dat Van Dijk en consor- De nieuwe trainer, Dick Advocaat wil hoger op met SW ten vorig jaar hebben ontwor pen in feite al weer bijgesteld. De oorspronkelijke planning was om zich het eerste jaar te handhaven, het tweede jaar een periodetitel te veroveren en vervolgens in het derde jaar de stap naar de eredivisie te maken. Door het aantrek ken van oefenmeester Dick Advocaat van een groot aantal veelbelovende spelers als Car lo L'Ami (ex-Excelsior), Jim my Simons (ex-Feyenoord) en Errol Refos (ex-Excelsior) lijkt promotie dit jaar echter niet geheel onmogelijk. „SW moet de tweede club in het Rijnmondgebied worden", verklaart Ton Krijnen. „Dat is niet zo moeilijk. In ieder geval moeten we dit seizoen promo veren, desnoods via de nacom- petitie". Om zich optimaal voor het nieuwe seizoen voor te berei den speelt SW een aantal vriendschappelijke wedstrij den tegen gerenommeerde clubs. Het Schiedamse SVV treedt op 25 juli aan tegen Feyenoord, op 30 juli tegen Sparta en tenslotte op 3 augustus tegen het Barcelona van Cruijff. Voor de laatste wedstrijd zijn enkel nog staanplaatsen te koop. SCHIEDAM— Hennes DVS is er afgelopen zaterdag niet in geslaagd Excelsior'20 an dermaal te verrassen in de Schiedamse cricketderby. Be gin juni leek de partij, na even kortstondig als weinig trefze ker slagwerk van de Thurle- de-ploeg, uit te lopen op een regelrechte catastrofe voor Excelsior'20, maar toen werd een walk-over van Hermes DVS ruw verstoord door de weergoden. Ditmaal pakte Excelsior de zaken beter aan en scoorde (na de gewonnen toss) een verdienstelijk totaal van 206 runs. Hermes liet zich daarna aan het bat simpel af troeven door een gedegen fiel dende stadgenoot en strandde op 99 runs. Het was bovenal het buiten landse koppel Emmerson Trotman en Collis King, dat in grote mate bijdroeg aan de Excelsior-score, nadat ope- ningsbatman Car Schewe met 38 runs een goede basis had gelegd. Trotman en King voel den en vulden elkaar prima aan en toonden een grote va riëteit van slagen aan het tal rijke publiek. Onverwachte steun kregen zij bij hun optre den van Paul de Roos, die een hoge bal van King niet onder controle kreeg en zo een kans om de moraal van de tegen partij op een cruciaal moment te breken ongewild aan zich voorbij liet gaan. Pas in de slotfase gingen beide produktieve batsmen onder uit: Trotman na 69 runs en King na 35 runs. Daarna was het meteen ook gedaan met Excelsior'20 en viel het ene wicket na het andere (drie op naam van Kneebone) en de bezoekers moesten genoegen nemen met 206 runs. Desastreus De start aan bat was welhaast desastreus voor Hermes DVS. Bas Kornet werd al op een totaal van 2 runs uitgevangen en na 10 overs was het resul taat 21 voor 2. Uitzichtloos werd de situatie toen captain Erik Dulfer ging bowlen en in hoog tempo een aantal wic kets pakte. Dat de thuisploeg finishte op 99 runs was dan ook slechts van belang voor de. statistieken. Pas in de slotfase gingen de produktieve batsmen onderuit en kreeg Hermes een beetje grip op de wedstrijd. De thuisploeg kon het totaal van 206 dat Excelsior had neergzet echter niet benaderen. Afgelopen zaterdag speelden de cricketers van Hermes DVS en Excelsior'20 tegen elkaar in het Hargapark. Alle aan dacht is nu reeds gevesigd op de volgende keer dat beide teams tegen elkaar zullen uit komen, zondag 6 augustus. Hoewel het ook dan in feite niet meer is dan een gewone competitiewedstrijd in de hoofdklasse, wordt dit Schie damse onderonsje extra aan trekkelijk gemaakt door ver schillende prijzen die de spe lers kunnen bemachtigen. Zo zullen de winnaars van de wedstrijd Excelsior-Hermes de 'Bondsspaarbank-bokaal' in ontvangst kunnen nemen. Tevens zal er een 'Men of the match' worden gekozen. De uitverkoren cricketer krijgt de 'Transport Award'. VOETBAL Voetbalvereniging RKWIK is nog op zoek naar een trainer voor de A en B-jeugd en een trainer voor de B-selectie se- nioren. Belangstellenden kunnen contact opnemen met de heer A.F. van Velzen, Burg. Wesselinkstraat 235, 3145 SJ Maassluis. VLAARDINGEN De stede lijke vlucht van de Vlaarding se postduivenclubs de Ade laar, Keerweer en Luchtbode vanuit Chantilly is gewonnen door de combinatie Van der Weel/Van de Berg. De duiven legden een afstand van 330 kilometer af. De volledige uit slag: 2. Combinatie Schaar, 3. Henk Verwee 1, 4. Combinatie van der Weel van de Berg, 5. A. Smits, 6. B. Vletter, 7. T. v.d. Polder, 8. Combinatie Vlielander-Dapper, 9. Combi natie Roozenboom en 10. A. Smits. VLAARDINGEN —Het open toernooi in de c-klas- se bij tennisvereniging ROVS kende een aantal verrassingen. Op het prachtige complex op sportpark De Vijfsluizen werden niet minder 184 partijen gespeeld. De voor af door de wedstrijdleiding geplaatste spelers en speel sters lieten het afweten. De ROVS-tennissers lever den een knappe prestatie. In de vrouwen D-l finale stonden Els Moret en Mar- jolijn Degens van ROVS te genover elkaar. Els Moret won die partij gemakkelijk van haar clubgenote met 6- 3 en 6-0. In de mannen C-2 finale speelden Mark Steenber gen en Erwin de Kievit te gen elkaar. Steenbergen won in drie sets. Ronald Utens won de mannen D-l finale van Theo Vervoort. Bob van Nes van ROVS was belast met de organi satie. Hij kon terugzien op is een succes. Alleen het aantal vrouwe een geslaagd toernooi. „Jammer was alleen, dat er dit jaar weinig belangstel ling was van vrouwelijke speelsters. We het toernooi voor C-2 speelsters daarom moeten schrappen. Van de 184 partijen werden er 130 gespeeld door aldus Van Nes. Het toernooi van ROVS werd gespeeld op de zes pas vernieuwde banen. „Een geweldige verbete ring voor de deelnemers", besluit Bob van Nes. VLAARDINGEN— Na een aarzelend begin is er toch re delijk veel belangstelling voor de kindervakantie-activitei ten van het bureau sportieve recreatie van de gemeente Vlaardingen. Vorige week maandag zijn de activiteiten begonnen in de Holy. "Aan vankelijk was er niet veel be langstelling", zegt Jolanda van de Bend namens het bu reau sportieve recreatie belast met de organisatie. "Maar in de loop van de week kwamen steeds meer jongeren naar de diverse evenementen toe". De jeugd van zes tot en met twaalf jaar kan meedoen aan vlottenbouwen, zeskamp, sjoffelen, peanutballen, korf ballen en kanovaren. "Vooral de water-evenementen staan erg in de belangstelling", al dus Jolanda van de Bend, zelf nog studente aan de Haagse academie voor lichamelijke opvoeding. "Bij onze oplei ding wordt heel weinig aan dacht besteed aan de sportie ve recreatie, maar ik vind het heel leuk om te doen". De sportieve activiteiten vin den steeds plaats op een ande re lokatie in de stad. "Wij wil len voorkomen, dat de kinde ren veel kilometers moeten fietsen of lopen om aan deze evenementen mee te doen, daarom doen wij alle wijken van Vlaardingen. Dat wil na tuurlijk niet zeggen, dat kin deren uit andere wijken niet mee mogen doen. Iedereen is van harte welkom", besluit Jolanda van de Bend. Tot vrijdag kan de jeugd zich nog vermaken met de volgen de activiteiten: Woensdag 19 juli Oostwijk, grasvelden in het Nieuwelant park, ingang Limburg van Stirumstraat van 10.00 tot 13.00 uur. Woensdag 19 juli Centrum, Mendelssohnplein van 14.00 tot 17.00 uur. Donderdag 20 juli Bouwspeel plaats,naast kinderboerderij in de Holy van 10.00 tot 16.00 uur. Vrijdag 21 juli Oostwijk, gras velden in 't Nieuwelantpark ingang Limburg van Stirum straat van 10.00 tot 13.00 uur. Vrijdag 21 juli Centrum Men delssohnplein van 14.00 tot 17.00 uur. De kosten bedragen steeds één gulden per dagdeel. Voor meer informatie kan men terecht bij het bureau sportieve recre atie, tel. 4.45.55.73. De jeugd vermaakt zich uitstekend bij de vakantie-activiteiten w bureau sportieve recreatie van de gemeente Vlaardingen. Naar verwachting zal voor het jaar 1990 door het rijk aan Rotterdam krachtens de Regeling bijdragen aan gemeenten ten behoeve van woonconsumenten d.d. 30 september 1988 (MG 88 - 39), een nog vast te stellen bedrag ter beschikking worden gesteld. De VERORDENING inspraak en subsidiëring van woonconsumenten van de gemeente Rotterdam schrijft voor, dat het college van burge meester en wethouders woonconsumenten in de gelegenheid stellen om hun mening kenbaar te maken over het beleid inzake subsidie voor woonconsumenten, wanneer het beleid een ingrijpende wijziging on dergaat in vergelijking met het beleid van het voorafgaande jaar. Het Beleid inzake subsudie aan woonconsumenten in 1990, is slechts op een aantal onderdelen gewijzigd (uitgebreid) ten opzichte van 1989. Derhalve zijn wij van mening dat het houden van een inspraakbijeen komst niet is vereist. Het beleid voor het jaar 1990 luidt als volgt: Evenals in de jaren 1987 tot en met 1989, zijn activiteiten van woonconsumenten in stadsvernieuwingsgebieden van subsidiëring uitgesloten, omdat daar reeds andere gemeentelijke fondsen beschik baar zijn. Allereerst wordt als volgt een deel van het totale subsidie budget afgezonderd ten bate van inspraakactiviteiten in verband met de woningverbetering in de sociale huursector en de vóóroorlogse parti culiere woningverbetering in niet-stadsvernieuwingswijken: - per verbeteringsproject wordt aan onafhankelijke bewonersorganisa ties een vast bedrag van 6.000.- toegekend, vermeerderd met een bedrag van 30.- per woning; - het totale bedrag wordt in één keer voor 100% uitbetaald; - de hoogte van de stichtingskosten van het verbeteringsproject is niet van belang om voor subsidie in aanmerking te komen; - bij de beoordeling van de subsidie aanvraag bij na-oorlogse woning verbetering in de sociale huursector wordt alleen uitgegaan van de projecten die staan vermeld op de Indieningslijst woningverbetering van de Dienst Volkshuisvesting, bij de vóóroorlogse particuliere woningverbetering wordt uitgegaan van de Indieningslijst particuliere woningverbetering van de Dienst Bouw- en Woningtoezicht. Er wordt een noodfonds van 35.000.- ingesteld, ten behoeve van inspraakactiviteiten bij verbeteringsprojecten in de sociale huursector en inspraakactiviteiten bij vóóroorlogse particuliere woningverbete ring, ten behoeve van: 1projecten die niet voorkomen op de Indieningslijst VH, dan wel de Indieningslijst BWT, omdat zij later worden ingediend; hiervoor wordt subsidie toegekend op kosten basis, deze subsidie kan later worden verrekend, als het project alsnog wordt ingediend en ter zake alsnog een aanvraag wordt ingediend; 2. projecten die wèl op de Indieningslijst VH, dan wel de Indieningslijst BWT voorkomen, maar waarbij de bewoners pas na sluiting van de indieningstermijn geconfronteerd worden met verbeteringsplannen. Aan bewonersraden van corporaties zal in beginsel géén subsidie worden verstrekt, omdat zij als orgaan van de corporatie worden aangemerkt. Uitwerking van het resterende budget levert de volgende verdeling op: 1Derde ring, Hoogvliet en Overschie In een achttal derde-ringswijken wordt een bescheiden gemeentelij ke aanpak ontwikkeld gericht op de aller slechtste bouwblokken, waarbij onder andere kan worden gedacht aan projekten die betrek king hebben op vervangende nieuwbouw. Daarnaast wordt vooral een aanpak ontwikkeld op basis van partikuliere woningverbetering. In de vierde-ringswijken Hoogvliet en Overschie wordt reeds enige tijd gewerkt aan plannen met betrekking tot voornamelijk nieuwbouw en renovatie van de na-oorlogse bebouwing; ter ondersteuning van activiteiten van woonconsumenten die hierbij betrokken raken, wordt van de resterende subsidiesom 60% afgezonderd. 2. Stedelijke initiatieven Niet-wijkgebonden initiatieven van woonconsumenten die bijvoor beeld gericht zijn op het realiseren van bijzondere woonvormen (bv. woongroepen) of op een speciale categorie woonconsumenten (bv. ouderen of migranten). Ten behoeve van deze categorie wooncon sumenten wordt 15% gereserveerd. 3. Overige wijkgebonden initiatieven in de niet-stadsvernieuwingswij ken Ten behoeve van woonconsumenten die een specifiek op een wijk gericht initiatief nemen, wij denken daarbij bijvoorbeeld aan woon groepen voor ouderen die in een specifieke wijk bezig zijn een voor hen bestemd projekt te starten, of projekten die betrekking hebben op vervangende nieuwbouw, of wijk-/buurtonderzoeken/campagnes met betrekkfrig tot dé woning en/of woonomgevingsaspecten, wordf 25% afgezonderd. Indien de subsidie uit een deelbudget in 1990 niet wordt besteed, zal een besluit worden genomen over de besteding van het batig saldo. Daarbij kan het naar rato worden herverdeeld over de overige deelbud getten in 1990. Behalve dat de aanvragen om subsidie dienen te vallen binnen de hierboven genoemde beleidsgebieden zullen zij ook moeten worden getoetst aan de volgende criteria. Deze zijn grotendeels dezelfde als degenen die hebben gegolden voor de voorafgaande jaren. De criteria luiden als volgt: 1een subsidie aanvraag moeten worden ingediend door een onafhan kelijke woonconsumentenorganisatie met tenminste beperkte rechtsbevoegdheid (werkgroep, vereniging etc.), die moet aantonen blijkens struktuur en werkwijze zonder winstoogmerk werkzaam te zijn op het terrein van de volkshuisvesting; in verband met het instellen van Arob-beroep tegen een beslissing omtrent een aan vraag om subsidie geven wij woonconsumenten en hun organisaties echter nadrukkelijk in overweging te streven naar formele rechtsper soonlijkheid; 2. uit een begroting bij de aanvraag moeten de te verwachten kosten van de activiteit(en) blijken, tevens zal moeten worden aangetoond, dat deze kosten niet uit eigen middelen dan wel uit andere inkom sten kunnen worden betaald; 3. uit een toelichting bij de aanvraag moet voorts blijken, dat: a. de activiteit ten behoeve van woonconsumenten is; b. de activiteit in tijd en taken is afgebakend en dus niet is gericht op het zuivere voortbestaan van een organisatie; c. de activiteit is gericht op het versterken van de positie van de woonconsument(en) 4. de aanvraag moet vóór 15 november 1989 op een daartoe bestemd aanvraagformulier zijn ingediend bij: de Directeur Volkshuisvesting t.a.v. mevrouw J. van Herk Galvanistraat 15 3029 AD ROTTERDAM Hierbij wordt als regel gehanteerd dat de aanvragen op volgorde van binnenkomst - op basis van de datum van het PTT-poststempel - zullen worden getoetst. Subsidie aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar bij: - de Dienst Volkshuisvesting (Bureau Inspraakbegeleiding) Galvanistraat 15 3029 AD Rotterdam 010-4895578 het Hulp- en Informatiecentrum Hoogstraat 110 3011 PV Rotterdam De directeur Volkshuisvesting is gemachtigd de individuele beschikkin gen af te geven op de ingekomen aanvragen om subsidie. De directeur Volkshuisvesting kan aan de toekenning van subsidie voorwaarden verbinden. Bij de toekenning van subsidie kunnen bijvoorbeeld voor waarden worden gesteld met betrekking tot het afleggen van rekening en verantwoording over de besteding van de subsidie. Gezien de ervaring opgedaan met de subsidiëring in de voorafgaande jaren zijn wij van mening, dan het opknappen en inrichten van een pand in het kader van een activiteit voor subsidie in aanmerking kan komen, zij het dat de vergoeding van de kosten aan een maximum moeten worden verbonden. Daartoe kan aan subsidie toekenning de voorwaarde worden verbonden dat de deskundigheid van de dienst voor Recreatie en Wijkaccommodaties wordt ingeroepen bij de beoor deling van de kosten van het opknappen van een pand, waarbij evenwel nooit meer dan de helft van de normale nieuwprijs voor het inrichten van een pand kan worden vergoed. Voorts dient bij het inschakelen van een (onder)aannemer het verzoek om subsidie verge zeld te gaan van een tweetal offertes van verschillende (onderaanne mers. Op deze offertes mogen in principe geen stelposten voorkomen. Met vragen kunt u terecht bij: Dienst Volkshuisvesting (Bureau Inspraakbegeleiding) Jolanda van Herk 010-4895578 Burgemeester en Wethouders van Rotterdam, 30 juni 1989. Gemeente Rotterdam SCHIEDAM Willem handicapklasse CP 5 op 34 Noorduin heeft een nieuw we- meter en 26 centimeter. Wil- reldrecord discuswerpen ge- lem Noorduin verbeterde het vestigd. De Schiedamse atleet oude record met maar liefst bracht het nieuwe record in de zeventig centimeter. DINSDAG 18 JULI 1989 29-492

De Havenloods | 1989 | | pagina 3