sportblessures verminderen Overheid wil groot aantal Peter Houtman gaat nu aan z'n ouwe dag denken Schiedams Nieuwsblad 3P *ïïfiï Ierse golftop in actie Sportnieuws naar redactie Korfbal Belangrijke wedstrijd voor honkbalclub Holy Voetballers DHS hebben sponsor Eén op vier sporters ondergaat behandeling Xerxes en SW gaan samenwerken Sparta-aanvaller kiest voor semi-profstatus |D5X0;C iï/ï D»X0N*5i idsxokM i wm\ De uitreiking van het eerste shirt met sponsornaam door bedrijfsleider Van Dam aan DHS-trainer Ron van Dijk. DE HAVENLOODS DINSDAG 25 JULI 1989 30-492 VLAARDINGEN Bij de golfclub Broekpolder wordt de laatste hand gelegd aan de organisatie van het Europees kampioenschap voor lesge vende professionals, dat van 10 t/m 13 augustus in Vlaar- dingen wordt gehouden. Vandaag, dinsdag kwam de golfclub al een beetje in de sfeer van het grote evenement, door de organisatie van een Ierse golfdag. Ierlands hoogst geklassifeerde spelers namen hieraan deel zoals Eamonn Darcy, Des Smyth en Christy O'Connor. Dit trio versloeg vorig jaar nog in het Schotse St. Andrews de beste golfers uit o.a. Engeland, Australië en Canada. Verder kwamen vanmiddag in actie Tom O'Mahoney, hoofd professional uit de Noord- wijkse Golfclub en Joost hage werkzaam op de Broekpolder. VLAARDINGEN/SCHIE- DAMBerichten, clubbla den en weekbrieven bestemd voor deze sportpagina kunnen voor het Schiedams Nieuws blad gezonden worden naar Postbus 306, 3130 AH Vlaar- dingen of telefonisch doorge geven worden via tel. 4.35.29.11 en bestemd voor de Nieuwe Vlaardingse Courant, Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen of doorgegeven aan onze sportmedewerker Peter Spek, tel. 4.35.26.15. SCHIEDAM Zondagvier deklasser Martinit vangt op dinsdag 1 augustus aan met de training. Eerste trainer is met ingang van dit seizoen Joop Schop, die wordt geassisteerd door Wim Bos. De keéper- straining komt voor rekening van John Nagelhout die de af gelopen competitie een groot aantal wedstrijden het doel verdedigde. Het oefenprogramma ziet er als volgt uit: Zondag 6 augustus Beekber gen (Veluwe)-Marinit, dins dag 8 augustus Bernisse-Mar- tinit (19.00 uur), zondag 14 augustus SVS Capelle-Marti- nit (14.30 uur), zondag 20 augustus sportdag Martinit, dinsdag 22 augustus Martinit- Excelsior (am.) bekerduel, zondag 27 augustus Martinit- De Roef (14.30 uur), dinsdag i 29 augsutus tweede ronde be kerstrijd, indien uitgescha keld een ingelaste oefenwed strijd en zondag 3 september begint de competitie. VOETBAL Hans Koett- schreuter in het vorige voet balseizoen bij CION de ver zorger gaat in het nieuwe sei zoen aan het werk bij zondag tweedeklasser Fortuna. VLAARDINGEN De korf balvereniging Oranje Nassau staat met 236 leden op de tweede plaats op de ranglijst van de grootste korfbalvereni gingen uit het Waterweg-ge- bied. De grootste vereniging is Maassluis met 266 leden. De andere twee Vlaardingse vere niging Spirit en Vlaardingen tellen 195 en 149 leden. ZWEMMEN De zwemvere niging WIK is al hard bezig met de voorbereidingen voor het nieuwe wedstrijdseizoen. Voor de verenigings-competi- tie worden er in het komende seizoen zes wedstrijden ge zwommen waaraan meedoen de ploegen van ZVS, 's-Gra- vendeel, Watervolgens, Bleis- wijk, PZ&PC, Pijnacker, Kik vors '72 en SVO. SCHIEDAM Ongeveer een maand voor aanvang van de nieuwe competitie is voetbal vereniging DHS erin geslaagd een sponsorcontract af te slui ten met Plus Markt Woud- hoek. De overeenkomst met het levensmiddelenbedrijf heeft een looptijd van drie jaar. De eerste contacten werden circa een maand geleden ge legd door DHS-secretaris Van Dijk. Hij stelt: „Wij zijn toen serieus op zoek gegaan naar, in onze ogen, potentiële spon sors. Het eerste gesprek ver liep bijzonder voorspoedig, omdat dat bedrijf juist uit keek naar een mogelijk te sponsoren sportvereniging in de omgeving van Woudhoek. Al snel lagen er concrete plan nen op tafel en die zijn de afgelopen week contractueel vastgelegd. De sponsoring houdt in dat de Plus Markt onze selectie in een compleet nieuwe outfit heeft gestoken (tenues, reserve-uitrusting en trainingspakken) en daar naast enige trainingsrekwisie ten beschikbaar heeft gesteld. Hoewel we hebben afgespro ken dat we geen totaalbedra gen naar buiten brengen over ons drie-jarig contract mag je die eerste sponsorbijdrage toch op ongeveer 5000 gulden schatten. Dat is voor een vere niging als DHS beslist geen kleinigheidje". Light Namens de sponsor voert be drijfsleider Van Dam het woord. „Als supermarkt wa ren wij al enige tijd op zoek naar een aansprekende sport club uit deze regio. Onze aan dacht was specifiek gericht op een sportvereniging, omdat de mensen tegenwoordig toch wat bewuster leven. De light- produkten vliegen bij wijze van spreken de winkel uit. In het verleden hebben wij wat kleinschaliger gesponsord, maar ditmaal wilden we het groot aanpakken. Dat doen we met dit drie-jarig contract met DHS. Naast het beschik baar stellen van geld ten be hoeve van de selectie willen wij ook diverse acties organi seren in onze winkel in de vorm van het uitdelen van vrijkaarten en het houden van loterijen". Oefenprogramma Martinit VLAARDINGEN— Voor de honkbalvereniging Holy breekt zondag een belangrijke VOETBAL —De eerste competi tie-ronde van de zondag-ama teurs staat 3 september in het te ken van de Vlaardings-Schiedam- se ontmoetingen. VFC treft thuis aan de Sportlaan SVV, HSC ont vangt aan de Kethelweg Schie dam, terwijl RKWIK op bezoek gaat bij Martinit. Fortuna begint de competitie met een uitwed strijd tegen Dubbeldam. periode aan. Aan de Zwalu wenlaan in de Holy wordt dan begonnen aan het twee ge deelte van deze competitie waarbij de Vlaardingers voor de taak staan een dreigende degradatie nog te ontlopen. Dat zal geen gemakkelijke op gave worden voor de ploeg van trainer Rob Middendorp. Holy staat op de laatste plaats in de tweede klasse met der tien gespeelde wedstrijden en vier punten. Botlek staat één punt voor op Holy. Uit deze landelijke tweede klasse de gradeert de nummer laatst rechtstreeks en de nummer voorlaatst, moet een beslis singswedstrijd spelen tegen de nummer voorlaatst van de an dere tweede klasse. Deze laatste mogelijkheid is voor Holy nog haalbaar, maar dan moet er zondag wel ge wonnen worden van Blue Birds. De wedstrijd begint om 14.30 uur. Holy-coach Rob Middendorp staat voor de moeilijke taak zijn ploeg nog te redden van degradatie. Dat klinkt misschien wat zwaarmoedig, maar door de jaren heen heb ik geleerd dat je als voetballer veel zaken beter maar voor je kunt hou den". Feyenoord „Wij Nederlanders zijn name lijk een volkje dat de onheb belijke gewoonte heeft om ie mand op een bepaalde uit spraak vast te pinnen. Zeker als ze na verloop van tijd niet blijken te kloppen. Het beste voorbeeld is wat dat betreft Feyenoord. Dat is al zo vaak gepresenteerd als het nieuwe Feyenoord en even zo vaak bleek er niets of nauwelijks iets te zijn veranderd. Het le gioen pikte dat niet, wat veel al het einde van de loopbaan van een bepaalde trainer in de Kuip betekende". Een ander voorbeeld komt ook van de linker Maasoever en betreft ditmaal Houtman zelf. De spits werd daar vorig seizoen door het duo Hans Kraay en Rob Jacobs voor de neus van FC Utrecht bij Spor ting Lissabon als de scorende 'verlosser' aan het legioen ge- presenteerd. Maar toen de doelpunten en de prestaties uitbleven werd de Rotterdam mer door hetzelfde tweetal onder het mom van 'beperkte spits' al snel als zondebok aangewezen. Het vervolg is bekend, Houtman bleef uit de gratie en verhuisde uiteinde lijk na een langdurig verblijf op de reservebank naar Span gen. Gevaarlijk Zonder ook maar enige vorm van rancune aan de dag te leg gen, zegt het onderwerp van gesprek: „Het korte tijdsbe stek van pakweg twaalf wed strijden, waarin ik van verlos ser degradeerde tot beperkte spits, toont nog maar eens aan hoe gevaarlijk hetis om in de voetballerij hoog van de toren te blazen. Ook ik heb daar weer van geleerd, zodat ik me niet zo makkelijk zal laten verleiden tot serieuze voor spellingen over het aantal doelpunten dat ik er dit sei zoen voor Sparta in ga schie ten. Want je kan in voetbal land nog zo veel treffers voor bereiden, het zijn toch de goals waarop je als spits be oordeeld wordt. En als de pro ductie achterblijft bij de ge wekte verwachting, ben je de klos. Dat staat er namelijk di rect een groep mensen klaar om je aan die bewuste voor spelling te herinneren". Valke De voorzichtigheid van Hout man betekent overigens nog niet dat hij geen vertrouwen heeft in een succesvol seizoen in Spangen. „Ik heb in het verleden bij Feyenoord, FC Groningen, Club Brugge en Sporting Lissabon nog elk sei zoen mijn goaltjes meegepikt, dus ik zie niet in waarom het op het Kasteel niet zou luk ken. Zeker niet met een tech nisch begaafde spelers als Mi chel Valke op het middenveld. Die man heeft immers een puntgave voorzet in huis. Iets waar ik vorig seizoen bij Fey enoord soms wedstrijden lang van verstoken bleef". „Reneé Hofman kampte in de Kuip immers met de ernstig ste crisis uit zijn hele carrière, Peter Houtman: „Ik zie niet in waarom het op het Kasteel niet zou lukken". terwijl op links Wlodi Smola- rek wel goed speelde, maar weer geen speler bleek te zijn voor het voorbereidende werk. En een spits is nu een maal voor een groot deel af hankelijk van de aanvoer van de flanken, dus zie hier de vrij simpele verklaring voor een verloren seizoen", aldus de semi-prof, die hoopt zich bij Sparta hiervan te kunnen re vancheren. Bewuste keus Die status van semi-prof is nieuw en een bewuste keuze van Houtman. „Ik heb in mijn carrière lang niet altijd het financiële aspect laten preva leren boven het sportieve. Je zult mij niet over mijn salaris horen klagen, maar aan de an dere kant is het spaarvarken ook niet zo vet, dat ik na de voetballerij stil kan gaan le ven. Ik ben dus in zekere zin verplicht om al enigszins aan de toekomst te denken en pro beer daar bij Sparta al een begin mee te maken". Begin is misschien niet het juiste woord, want in het ver leden was de kopsterke aan valler ook al regelmatig actief als pr-man voor bedrijven. Momenteel verzorgt hij de ac quisitie van het blad Friends in Business van Feyenoorder Sjaak Troost. „Ik begrijp heus wel dat de naam Peter Houtman de nodi ge deuren opent, maar los daarvan schijn ik voor zaken als public relations en acqui sitie toch de nodige feeling te hebben. Als ik de meeste men sen althans mag geloven, blijk ik zowel voor Jan met de Pet als voor de directeur van een groot bedrijf de juiste babbel in huis te hebben. Die aanleg kan ik nu al part-time gebrui ken om alvast warm te draai en. Tussen al dat jonge talent bij Sparta voel ik me dan wel iswaar nog net geen ouwe zak, maar er komt een tijd dat ik dat wel ben en het voetbal definitief voorbij is. Op die dag wil ik voorbereid zijn". VLAARDINGEN-SCHIE- DAMJaarlijks krijgen ruim een miljoen sporters in Nederland een blessure. Eén op de vier sporters moet zich medisch laten behandelen na een wed strijd. Bij jongeren ligt het percentage zelf nog hoger. 'Onwetendheid', 'Klunzig heid' en 'Onbenulligheid' worden veelvuldig ge noemd als verklaring voor het hoge aantal sportbles sures. Het nationaal Instituut voor de Sportgezondheidszorg en de Stichting Consument en Veiligheid gaan de komende drie jaar een intensieve cam- campagne aan de redactie van de clubbladen artikelen aan geboden en er wordt een be roep gedaan op de trainers om deel te nemen aan een korte cursus blessurepreventie. Verder is het idee geboren de sportverzorger in de vereni ging aan te stellen als coördi nator voor de campagne. Zijn taak zal voornamelijk bestaan uit toezicht houden op de ac tie en de belangrijke bebeur- tenissen rondom de uitwer king van het thema 'Blessures blijf ze de baas'. Voor meer informatie over deze actie kunnen sportclubs contact opnemen met Postbus 90, 6860 AB Oosterbeek, tele foon 08308-1984. ROTTERDAM Ter gelegen heid van de ondertekening van het samenwerkingsver band tussen Xerxes en SW spelen beide eerste teams op dinsdag 1 augustus tegen el kaar. De wedstrijd wordt ge speeld op het Xerxescomplex bij Laag-Zestienhoven. De aanvang is 19.00 uur. De ontmoeting draagt een ex tra feestelijk tintje omdat bei de verenigingen dit jaar 85 jaar bestaan. John van Dijk, ooit zelf voetballend bij Xer xes en nu voorzitter van SVV, is nu sponsor van de twee clubs. De toegangsprijs bedraagt vijf gulden voor alle (ook overdek te) tribuneplaatsen. Kinderen en 6 5-plussers betalen een rijksdaalder. Kaarten zijn vanaf heden verkrijgbaar in de kantine van Xerxes. ROTTERDAM Er zijn eigenlijk maar bar wei nig zaken waaraan Peter Houtman een uitgespro ken hekel heeft. De vraag ernaar overvalt de enige aanwinst van Sparta kennelijk, waar door pas na wat over peinzingen het onder werp voorspellingen ter tafel komt. „En niet om dat ik nou zo'n hekel heb aan koffiedik-kijken, als wel aan de conclusie die mensen doorgaans aan bepaalde uitspraken plegen te verbinden". Deze laatste opmerking ty peert de persoon en de voet baller Peter Houtman. De spits is een nuchter en spon taan mens, bij wie zaken als kapsones en ster-allures ver te zoeken en vervolgens zelfs niet te vinden zijn. Als door gewinterde prof kent de in middels 32-jarige aanvaller als geen ander de verganke lijkheid van de voetballerij. Deze praktijkervaring klinkt in veel van zijn antwoorden door. Daags na de eerste oefenwed strijd tegen Telstar (het duel waarin Rob Baan, VW-spe- ler, Gerrie Slagboom uittest te) in Velzen met 2-1 verloren is gegaan, zegt Houtman thuis op de bank in Hoogvliet: „Als ik bij de ondertekening van mijn contract hoog van de to ren zou hebben geblazen, was dit verlies voor veel mensen nu al aanleiding geweest om mijn komst te bekritiseren. De selectie van Sparta presenteerde zich afgelopen vrijdag. pagne voeren om het aantal sportblessures terug te drin gen. Staatsecretaris Dees van WVC lost op 30 augustus het startschot voor deze campag ne. Sportblessures komen vooral bij voetbal veel voor. Daarom begint de campagne bij deze sport. Per jaar raken van ieder elftal rond zes spelers gebles seerd! In samenwerking met de KNVB zijn activiteiten ge pland om dit aantal terug te dringen. Door Peter Spek In de periode van maandag 4 september tot en met vrijdag 22 september vindt er in elke provincie een introductie bijeenkomst plaats van de campagne 'Blessures blijf ze de baas'. Het eerste weekeinde van de voetbalcompetitie, 2 en 3 september, ontvangt ieder jeugdteam een plastic tas met stickers, voetbalfolder, poster met warming-up, rek en cool ing down suggesties en een al gemene beschrijving van de voetbalactiviteiten. De sportclubs kunnen zelf ac tief aan de campagne mee doen door meer informatie te vragen en dat aan leden door te spelen. Clubbladen Ook worden er tijdens de

De Havenloods | 1989 | | pagina 5