Definitieve presentatie ABC-complex in najaar NEW YORK" Schiedanis Nieuwsblad deZwderSler Politie krijgt er dit jaar 16 formatieplaatsen bij SPfGIMl VOOR IMZf IEZERS Al vanaf f 15.05 plaatst u in onze kranten een kleine advertentie. Eerste prijs voor Rijnmondband op Wereld Muziek Concours Deelnemers gezocht voor open podium Teerstoof Expositie 't Paard Podiumprogramma Zijdeveld verwacht eerste activiteiten in loop '90 Woudhoek zoekt vrijwilligers Leidse poster ontworpen door oud-Schiedammer Piraten in Schiedam- Noord EDITIE P, DONDERDAG 27 JULI 1989, 38e JAARGANG Nr. 30 UI de havenloods ujegener huLS-aan-huLsbladen KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. De Rijnmondband heeft zondag bewezen nog steeds bij de top te horen. SCHIEDAM— De Rijn mondband heeft afgelopen zondag tijdens het laatste weekeinde van het Wereld Muziek Concours in Ker- krade een eerste prijs be haald tijdens de marswed- strijden. De Schiedamse blazers en slagwerkers speelden 85 punten bijel- kaar, genoeg voor een hoge plaats op de eindranglijst. Aan het evenement in de voormalige mijnstad deed een groot aantal korpsen uit binnen- en buitenland mee. De deelnemers waren geselecteerd uit de vele honderden aanmeldingen. De marswedstrijden von den plaats in het stadion van voetbalvereniging Roda JC. Ondanks de tro pische temperaturen was het stadion afgeladen met publiek. De Rijnmondband gaf al voor de zesde maal acte de presence op het vierjaar lijkse festival. De jury wist het optreden van de Schie damse band duidelijk te waarderen, gezien het hoge puntenaantal. Vooral het Britse jurylid Rodney Par ker was onder de indruk van het orkest. Maar ook bij het publiek viel de Rijn mondband in de smaak. De organisatie had de Schiedamse drumfanfare gevraagd om de slotcere monie van het WMC muzi kaal te begeleiden. De Rijnmondband verzorgde dan ook als enige korps de ceremoniële afsluiting van het evenement. Het succes in Kerkrade houdt niet in dat de muzi kanten van de Rijnmond band op hun louweren kunnen gaan rusten. Het komend najaar staan weer veel optredens voor de deur, zowel in binnen- als buitenland. In Schiedam is de band tijdens de Bran- dersfeesten van de partij. In samenwerking met de organisatie van de Bran dersfeesten is een grootse taptoe georganiseerd waar behalve de Rijnmondband de topkorpsen DVS uit Katwijk en Juliana uit Amersfoort deelnemen. Vrijdagavond zijn de ver richtingen van de Rijn mondband in Kerkrade te zien op de televisie. De KRO zendt na het journaal van half zes een samenvat ting van het evenement uit. GROTE VERBOUWINGS-OPRUIMING 20 - 70% KORTING A Bruidsboutique Monique SCHIEDAMIedereen die in navolging van bekende Ne derlanders als Jos Brink, Paul de Leeuw, Youp van 't Hek en Robert Long eenmaal op het beroemde podium van theater de Teerstoof wil staan, krijgt die kans op zondag 24 septem ber. Die dag bestaat de Teer stoof precies 100 jaar in de huidige functie. Om dit niet geruisloos voorbij te laten gaan organiseert het bestuur van de stichting Gebouw de Teerstoof een open huis. Theater de Teerstoof, één van de gebruikers van het multi functionele gebouw, haakt op het open huis in met een open podium voor voordrachts- en kleinkunst-kunstenaars. Een bekende Schiedammer zal het open podium, dat plaatsvindt tussen 13.00 en 16.00 uur, pre senteren. Deelname hieraan is gratis. Er zijn echter wel enkele voorwaarden verbonden aan het optreden. Aan de perfor mance mogen niet meer dan zes mensen deelnemen, de op- bouwtijd mag niet langer zijn dan circa vijf minuten en de totale tijdsduur is maximaal 15 minuten. Geïnteresseerden moeten zich voor 15 september aanmelden bij de Schiedamse Theaters, Passage 9-13, 3111 EH Schie dam, telefoon 4262987 (vra gen naar Carola van Holten). A Cor van Hoeven (ex-Excelsior M) kiest voor Heerjans- dam A Gemeente gaat over tot natuurlijk beheer Beatrixpark A Meisjesploeg ver dedigt eer Haven loods tijdens Tour van Drie 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM Jacques Tange exposeert in Café 't Paard tot en met 25 augustus een serie pasteltekeningen. De tekenin gen zijn een combinatie van elementen uit de vroeg-chris- telijke of oud-Griekse mytho logie en onderwerpen uit het heden zoals flatgebouwen en modern geklede mensen. Mythologie en moderne tijd gaan echter goed samen in de tekeningen van Tange. De stijl die Tange aanhangt kan wor den omschreven als poëtisch expressionisme. De expositie is te zien in 't Paard, Hoog straat 162. Het café is dinsdag tot en met donderdag geopend van 16.00 tot 01.00 uur, vrijdag en zater dag van 14.00 tot 02.00 uur en zondag van 14.00 tot 01.00 uur. SCHIEDAM In muziekcafé Podium is donderdagavond een jamsessie met bekende en minder bekende Schiedamse muzikanten. De sessie begint omstreeks 22.00 uur en de toe gang is gratis. De Bluesforma- fie Red Shoes treedt vrijdaga vond op in het muziekcafé. De band bracht onlangs een CD uit die veel wordt gedraaid op de radio. In het buitenland heeft Red Shoes al een aardige reputatie opgebouwd. Het op treden begint om 22.30 uur en de toegang bedraagt vijf gul den. Zondagavond wordt een do cumentaire vertoond over het befaamde muziektijdschrift Rolling Stone. De toegang is deze avond gratis. SCHIEDAM De rust lijkt te zijn teruggekeerd rond de ontwikkeling van een ABC- complex aan de Lange Kerk straat, „Dat is echter maar schijn", zegt wethouder Chris Zijdeveld (PvdA). „Achter de schermen wordt hard aan het ontwerp gewerkt. Nog voor het einde van het jaar komen we met een uitgebreide pre sentatie naar buiten", schat Zijdeveld. Als alles daarna voorspoedig verloopt, kan na een half jaar worden begon nen met de werkzaamheden, denkt de wethouder. Het plan om aan de Lange Kerkstraat een ABC-complex (een combinatie van Albert Heijn, Blokker en CenA) te vestigen is in de zomer van 1987 met veel bravoure gepre senteerd. Het ABC-complex is in de ogen van het gemeente bestuur noodzakelijk om de Grote Omloop te versterken. Met de Grote Omloop wordt de aaneenschakeling van de winkelstraten bedoeld. Voor de komst van het ABC-com plex moet een aantal histori sche panden aan de Lange Kerkstraat en de Kreupel- straat wijken en dit heeft veel weerstand opgewekt. Toch berusten telkens terug kerende geruchten als dat het ambitieuze project zou zijn afgeblazen, niet op waarheid volgens Zijdeveld. „Alle sig nalen wijzen er op dat alles goed en voorspoedig ver loopt", zegt de wethouder. „Er is regelmatig overleg met ABC, vooral over technische aspecten. Het verloopt routi nematig". Dat de oorspronkelijke plan ning om binnen anderhalf twee jaar met de bouw van het winkelcomplex te beginnen niet is gehaald, wijt Zijdeveld aan het grootschalige karak ter van het project. „Het ont werpproces vergt veel tijd. Ik heb meteen al bij de presenta tie van het plan gezegd dat twee jaar veel te optimistisch is", aldus Zijdeveld. Geheimzinnig Voor de buitenwacht is het moeilijk om de ontwikkelin gen rond het ABC-complex te volgen. Doordat veel beslis singen achter gesloten deuren platsvinden hangt er een waas van geheimzinnigheid rond het project. Regelmatig dui ken dan ook geruchten de kop op dat de bouw van het om streden niet doorgaat. Nog voor het eind van het jaar- komt aan de onduidelijkheid een eind, verwacht Zijdeveld. Alle Schiedammers kunnen dan kennismaken met het plan. Aan de oorspronkelijke schets, waarbij werd uitge gaan van een Jugendstil-gevel is inmiddels het nodige veran derd. Hoe het definitieve ont werp er uit komt te zien wil Zijdeveld niet kwijt. „Het wordt een harmonieus in de omgeving passend geheel", zegt de wethouder. Na de presentatie van het de finitieve ontwerp kan binnen een half tot driekwart jaar worden begonnen met de werkzaamheden, verwacht Zijdeveld. Tenminste als alles volgens wens blijft verlopen. De kans is echter groot dat een aantal organisaties en personen alles op alles zal zet- WIN 'N GRATIS REIS VOOR 2 PERS. NAAR Kom vandaag nog 'n kijkje nemen in filiaal Hoofdweg en doe mee! meubelen en tapijten met zoveel meer voordelen! Hoofdweg 18 Capelle aan den IJssel. Tel. 01(M518844 IHillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid. Tel. 010-4852273 Wegener huls-aan-huLsbLadGn I Op woensdag 30, donderdag 31 augustus en vrijdag 7' september organiseren wij weer in samenwerking mefl het VW - 1 DAGTOCHTEN NAAR DE u, NATIONALE TAPTOE BREDA Prijs incl. vervoer per luxe bus, overdekte plaats op\ hoofdtribune, speciaaTmiddagprogramma, diner in het bekende restaurant Napoleon te Rijsbergen f 75.- p.p. U kunt uitvoerige informatie aanvragen bij Wegenert Promotie, postbus 1980 - 3000 BZ Rotterdam - telefoon. t die moeten wijken voor het ABC-complex. Zijdeveld: nog voor einde van dit jaar definitieve presenta- Volgens Zijdeveld is dit echter maar een kleine groep. „Er zijn mensen die de omgeving volstrekt onveranderd willen laten. Anderen zeggen daar entegen dat er een mooi mo dern gebouw moet komen. Die mensen hebben zich vooral in de beginfase minder intens geroerd maar ik heb het idee dat deze groep begint aan te zwellen". SCHIEDAM Dienstencen trum de Woudhoek is op zoek naar vrijwilligers die eenmaal in de twee weken op woens dag kunnen helpen met het bezorgen van warme maaltij den. Het dienstencentrum be zorgt zes maal per week war me maaltijden bij oudere mensen. Elke dag zijn zes vrij willigers hier mee bezig op vrijwillige basis. De Woud hoek zoekt nu iemand die op woensdag kan assisteren. Een chauffeur is dan aanwezig. Belangstellenden worden ver zocht kontakt op te nemen met het dienstencentrum, Heijermansplein 35, telefoon 470 95 55 en vragen naar Sies Meuwese. SCHIEDAM— De posters die onlangs in de inmiddels bekende muppi's zijn opge hangen met als bedoeling de naleving van de ver keersregels te bevorderen blijken een toch meer Schiedams karakter te hebben dan in eerste in stantie zal worden ge dacht. Weliswaar prijkt op de posters met de tekst 'Door Rood: Dood' het gemeente wapen van Leiden, toch is deze poster van Sckiedam- se origine. Dat schrijft de tegenwoordig in Leiden woonachtige oud-Schie dammer Peter de Leeuw in een reactie op een verhaal in deze krant van 13 juli. Hierin werd geconcludeerd dat Schiedam door het ge bruik van posters die door andere gemeenten zijn ge fabriceerd, voor een dub beltjeop de eerste rang zit. Peter de Leeuw strijdt al geruime tijd in Leiden voor betere naleving van de ver keersregels. Van hem was ook het voorstel om in de Sleutelstad een monument gebruiker op te richten. Dat monument is er niet gekomen maar wel is De Leeuw, die zichzelf ziet als de 'laatste voorbeeldige weggebruiker', door de ge meente Leiden gevraagd om ideeën te leveren voor een affiche. Overigens was het volgens De Leeuw ook de bedoeling dat de posters in andere ge meenten zouden worden opgehangen. „De gemeente Leiden heeft de 'Door Rood: Dood'poster ontwor pen cn geproduceerd met de bedoeling dat die later in andere gemeenten ge bruikt zou worden. Om die reden is de Leidse inslag van de poster beperkt ge bleven tot een bescheiden Leids wapentje. Het is dus eerder een kwestie van effi ciënt 'voor een dubbeltje de hele wereld', aldus Peter de Leeuw. De gemeente Schiedam vaart wel bij dergelijke ini tiatieven van andere ge meenten. Hel is nu wach ten op een Schiedamse pos ter die uitgewisseld kan worden. Misschien levert de boycot van hardhout voldoende stop Hoewel op deze poster het Leidse gemeentewapen prijkt, is de bedenker een (oud-) Schiedammer. SCHIEDAM De gemeente politie van Schiedam krijgt er dit jaar bijna zestien forma tieplaatsen bij. Dat is vorige week bekend geworden nadat minister Van Dijk van Bin nenlandse Zaken de definitie ve sterkte van de gemeentelij ke politiekorpsen heeft vast gesteld voor 1989. Voor het Schiedamse korps betekent dit de eerste fase van een forse uitbreiding. In 1992 moet het aantal formatieplaatsen zijn uitgebreid van 142.8 tot 185. Schiedam kan de extra man kracht die het korps krijgt dankzij de nieuwe sterktever deling van de politie goed ge bruiken. Hoe de uitbreiding ingevuld gaat worden, weet politiewoordvoerder L.C. Buijnink nog niet. „Dat kan op twee manieren. Ten eerste kan het volledig worden om gezet in menskracht. Een an dere mogelijkheid is echter de kop-munt-regeling. Hierbij wordt een aantal formatie plaatsen niet ingevuld maar wordt het geld dat anders aan salarissen zou worden besteed aangewend voor andere zaken zoals automatisering", zegt Buijnink. Nu bekend is wat Schiedam er aan politieagen ten bij krijgt kan pas over de invulling hiervan worden ge sproken, aldus Buijnink. „Tot vorige week was het for meel niet duidelijk waar we zouden eindigen. De beleids kant is dan ook nog niet in houdelijk besproken. Dat gaat nu gebeuren." Buijnink zegt dat de keuze niet gemakkelijk zal zijn. „We hebben zowel mensen als geld nodig. We hebben altijd ge roepen dat we er mensen bij moeten hebben maar aan de andere kant kost ook het au tomatiseringsproject veel geld", concludeert de hoofd inspecteur. Hoewel er net een wervingso peratie achter de rug is zal het Schiedamse korps binnen niet al te lange tijd weer over moe ten gaan tot het werven van nieuwe agenten. „Je kan op twee J komen. Door mensen binnen zien te krijgen en naar de op leiding te sturen maar het na deel hiervan is dat de oplei ding twèe jaar duurt en de mensen pas hierna inzetbaar zijn. Een andere mogelijkheid is politieagenten uit andere korpsen naar Schiedam te ha len. Er is interesse vanuit an dere korpsen om in Schiedam te komen werken. We adverte ren met succes in de landelijke politiebladen. Daarbij speelt zeker een rol dat andere korp sen moeten inkrimpen", zegt Buijnink. Of de volgende fasen van de herverdeling van de polities terkte ook volgens planning worden uitgevoerd zal van het volgend kabinet afhangen. Minister Van Dijk heeft van de Tweede Kamer alleen voor de eerste fase toestemming ge- SCHIEDAM Nadat deze week indianen in het middel punt van belangstellng ston den tijdens de vakantie-acti viteiten van de Stichting Sa menlevingsopbouw Schie- dam-Noord zal de volgende week het piratenleven cen traal staan. De piratenweek begint 31 juli met een vertoning van een pi- ratenvideofilm. Dinsdag is er een vermomming gepland en woensdag wordt een jacht naar de schat en een piraten- picknick georganiseerd. De piratenweek wordt afgesloten op donderdag met een pira- tenhindernisbaan. De activi teiten zijn toegankelijk voor kinderen van 6 tot 12 jaar en vinden plaats rond de nieuwe portakabin van de SSSN ach ter Bachpleinflat 5. De start van de activiteiten is om 13.30 uur en deelname kost een gul den per middag. Bij slecht weer gaan de activiteiten ge woon door.

De Havenloods | 1989 | | pagina 1