^Miïï Aanvallen vanuit tweede liin ligt Cor van Hoeven het best D Agenda IN HARGA TEGEN SVV [tl fl M a M MM ifJ tri Dl fill? Kano-poloër werd wildwater-instructeur Aankomend machinemonteurs DE HAVENLOODS LANGS DE WXTEM6 Via via naar Heerjansdam Honkballers in het nauw Sla 'm erin' in De Hoek B-toernooi bij Excelsior '20 Toch nieuwbouw van Kolpabad? 'Schiedam' verrast Debby de Gids TEVOPHARM DONDERDAG 27 JULI 19t 30-3( Sportredactie De Havenloods Postbus 220 3130 AE Vlaardingen Liefst 20 van de 34 voetbalclubs uit Schiedam, Vlaardingen en Maassluis lieten verstek gaan op de regio-vergadering van de KNVB afdeling Rotterdam. Dat be zorgde die verenigingen een boe te van vijftien gulden. Veel clubs malen daar niet om. „We kunnen geen mensen vinden om naar die bijeenkomsten te gaan", zeggen ze. „Bovendien zijn de reiskosten, die nu uitgespaard worden, nage noeg gelijk aan de boete". KLEINSTE De korfbalvereniging Succes groeide in het seizoen 1988/89 naar 91 leden, maar bleef wel de kleinste korfbalclub uit de regio Waterweg-Noord. Het eveneens Schiedamse ODI is iets groter: 92 leden. De grootste is CKC Maas sluis, dat op 1 juni 266 leden telde. De absoluut kleinste club van het KNKV afdeling Rotterdam is het Maasstedelijke Hesco, dat slechts 25 aanhangers telt. Dean Gorré staat op scherp SCHIEDAM SW heeft in de kop van Noord-Holland behoorlijk huisgehouden. Niet alleen zette trainer Dick Ad vocaat zijn manschappen via een vierdaagse trainingsstage scherp, ook werd in vier wed strijden tegen locale amateur teams maar liefst 29 maal ge scoord. Eerder was al gewon nen van Haarlem (1-0) en van het Westlands Elftal. Dat rechtvaardigt de verwachting, dat de Schiedammers, waarin eigenaar/voorzitter John van Dijk nogmaals zeven ton geïn vesteerd heeft, in de competi tie behoorlijk kunnen uitpak ken. Het mag bekend zijn, dat SW - na de overname door Van Dijk - op promotie naar de ere-divisie mikt. Vorig jaar praatte de leiding nog over een termijn van drie jaar, waarin dat ideaal gestalte moest krijgen. Nu wordt er vanuit gegaan, dat de stap omhoog al dit seizoen ge- Al vierduizend kaarten verkocht SCHIEDAM —Voor het duel tegen Barcelona, op donder dag 3 augustus, zijn in de voorverkoop uitsluitend nog staanplaatsen beschikbaar. Inmiddels zijn al ruim vier duizend kaarten verkocht. De wedstrijd, die wordt geleid door Sjef van Vliet, begint om 19 uur. Vooraf zal Johan Cruyff om 16 uur het eerste exemplaar van het boek '100 Jaar Nederlands elftal' uitreiken aan 25 oud internationals, waaronder Faas Wilkens en Eddy Pieters Graafland. Het boek is uitge bracht door de KNVB en sa mengesteld door het blad 'Voetbal International'. maakt kan worden. De test tegen Haarlem toonde, dat SW de potentie heeft om zich op dat niveau te meten. Ook het duel tegen Feijenoord (de eerste oefenwedstrijd in Har- ga) leverde dinsdagavond een allesbevredigende score op (het verlies bleef beperkt tot 1-2). In de komende week volgen confrontaties met GDA (don derdag), Sparta (zondag), Xerxes (dinsdag) en vervol gens op donderdag 3 augustus de grote klapper tegen Barce lona. Dean Gorré, de revelatie uit het vorige seizoen, hoopt erbij te zijn. „We gaan voor twee punten", poneert hij vanuit het trainingskamp in Den Helder. „Zo'n wedstrijd inspireert natuurlijk enorm. Kijk, tegen een amateurclubje kan je alleen maar afgaan als de winst minder is dan ver wacht werd. Een wedstrijd te- „Tegen Barcelona gaan we voluit", beloofd Dean Gorré. „Dat verwacht het publiek van een elftal, dat de ambitie heeft om ere-divisie te gaan spelen." Hij rekent erop, dat het ver sterkte SW in staat moet zijn om de Spanjaarden van re pliek te dienen. „Freewheelen is in zo'n partij onmogelijk, we gaan voluit. Dat zal het publiek zeker ook verwach ten". Dean Gorré, inmiddels ont dekt door de keuzeheren uit Zeist, voelt zich sterker dan in zijn debuutjaar. „Toen speel de ik anders. Veel meer indivi dueel. Om maar vooral te be wijzen, dat ik het grote werk aankon", verklaart hij. „In tussen groeien mijn mogelijk heden nog steeds en is er ook voldoende zelfvertrouwen Het is aanleiding om het ego centrische voetbaltrekje te la ten varen. „Ik ga me meer in dienst van het elftal stellen." Het Rotterdamse talent heeft zijn carriere nog niet echt uit gestippeld. Dat SW zijn eer ste en meteen ook laatste broodheer is, ligt, gezien zijn mogelijkheden niet voor de hand. Lacht hij: „Ik zou er geen bezwaar tegen hebben om later naar een club van het kaliber Barcelona te verhui- MAASSLUISVoor Cor van Hoeven is driemaal on voorwaardelijk scheepsrecht. Zo ruilde hij destijds zijn Excelsior M-status voor het eerst in voor die van Rozen burg. AI na een jaar keerde hij als spijtoptant terug. Vervolgens liet hij de selectie halverwege het vorige sei zoen na een verschil van mening de hielen zien. Een lijmpoging van het bestuur bracht hem terug op de bank, maar niet in de basis. Teleurgesteld liet hij zich overboeken naar Zwart Wit'28, waar op dat moment de door hem bewonderde Ferry Groeneweg nog trainer was. Toen deze echter voortijdig vertrok en de Rotterdammers daarna een legertje nieuwe spelers binnenhaalden, vormde ook de Vaan-club niet langer het beloofde land. Dankzij dé kleine lettertjes en wat onbekende regelgeving uit het bondsreglement nam hij alsnog de wijk naar zaterdagkampioen Heerjansdam. Geen fractie van een seconde heeft hij overwogen om terug te keren naar Excelsior M. Deels niet omdat hij het ver tikte zich het predikaat 'Hein tje Davids' te laten aanmeten en anderzijds, omdat hij zich tekort gedaan voelde. Zegt hij openhartig: "Ik voelde me door het Excelsior-bestuur in de maling genomen". Grote mond Het begon allemaal, nadat hij zich als woordvoerder had op geworpen van een aantal spe lers, die kritiek hadden op het optreden en de instelling van enkele collega's. "Een grote mond aan de bar, maar toen ik het conflict oprakelde, hiel- WATERWEG De honkbal lers beginnen komend week einde aan de finale van de competitie in de wetenschap, dat de resultaten in de eerste helft onder de maat gebleven zijn. Zo staan Holy en Go phers op de laatste plaats en is Schiedam volkomen kansloos in de strijd om het kampioen schap. Schiedam heeft een achter stand van vijf punten op lei der Zwijndrecht en moet ook Green Sox en Rowdies voor zich dulden. "We mikken op een derde plaats", stelt coach Aad van de Hamer. Daarmee voldoet zijn team niet aan de tevoren gestelde verwachtin gen. "Het heeft ons niet mee gezeten. Eerst door het afha ken van Rob Hendriks, Jeroen de Rouw en Addie Brinkman. Later volgden meer tegensla gen. Het had allemaal nog best in orde kunnen komen, wanneer de jongeren de juiste instelling hadden getoond. Dat ontbrak en dat is mij het hardst tegengevallen". Dat Gophers geen kampioen zou worden, was tevoren inge calculeerd. "We moesten ver jongen en zes jeugdspelers in lijven", schetst coach Harry Blijden. "De meesten waren er echter nog niet rijp voor dat niveau. Het had voor hen be ter geweest, wanneer ze wat meer tijd hadden gekregen. We hadden echter geen keus". Gophers is hekkesluiter met een punt achterstand op Lo- dewijk. "We gaan proberen degradatie te ontlopen", meldt Blijden. "Makkelijk zal het niet zijn, want we krijgen louter sterke ploegen tegen over ons. Maar moed verloren, is al verloren. Ik ga ervan uit, dat het lukt om nog vier pun ten te halen". door GERARD S. VERVER den ze hun mond en stond ik alleen. Ik heb toen zelf maar de consequenties getrokken van mijn openhartigheid en ben opgestapt". Aangespoord door de vijfde colonne, zoals Van Hoeven zijn trouwe aan hang liefkozend noemt, on dernam het bestuur een, op het eerste gezicht, geslaagde bemiddelingspoging. Verder dan een vast optreden in het tweede en wat wissel beurten in de hoofdmacht kwam hij niet. "Steeds als ik inviel in het eerste, speelde ik echter, zoals tegen Heerjans dam, een wedstrijd waarop nauwelijks iets aan te merken viel. Maar een vaste stek zat er niet meer in. De trainer voelde er niets voor om zijn opstel ling te wijzigen". Tegelijk merkte Van Hoeven, dat niet alle selectie-spelers zijn rentree op prijs stelden. "Het zorgde voor onrust en tweespalt. Er ontstonden twee kampen. Ook de incidenten bleven. Maar het bestuur greep niet in, zoals ze mij stel lig beloofd hadden. De onmin kabbelde gewoon voort. Het was voor mij de druppel, die de emmer liet overlopen". Uitgekeken Met een bittere nasmaak ver dwijnt Cor van Hoeven uit een omgeving, die hem vanaf zijn elfde na aan het hart had gele gen. Binnen het beschermde sfeertje van Excelsior M had hij zich lang thuis gevoeld. Dat trof hem het meest tijdens zijn periode bij Rozenburg. "Ik was uitgekeken op Excel sior. Meende, dat Rozenburg voldoende perspectief bood". Hij struikelde over de achter docht van de supporters. "Die zeiden me terstond recht op de man af, dat ik vooral niet moest verwachten, dat ik het bij hen zou maken". Dat gemis aan krediet onder mijnde zijn in Maassluis zo zorgvuldig opgebouwde zelf vertrouwen. "Aanvankelijk dacht ik, dat die argwaan me niets zou doen en wel zou ver dwijnen. Een kwestie van aan elkaar wennen. Maar het luk te niet om die muur van ach terdocht te doorklieven. Dan ga je je in armoede afvragen of je er wel goed aan gedaan heb om naar Rozenburg te gaan. Door dat gedoe kwam ik voet ballend en sportief niet echt aan mijn trekken. Dan merk je, dat dat typische Excelsior- sfeertje je niet helemaal heeft A/s A-junior was Cor van Hoe ven voorstopper. Nu heeft hij een hekel aan verdedigen. "Ik mis de feeling. Ik voel me het best thuis in een aanvallende rol. Liefst van uit de tweede linie. Dat is mijn lievelingsstek". omgeving waar hij als zeven tienjarige (door puur toeval aangewezen om als wissel op de bank plaats te nemen) een indrukwekkende debuut maakte: tien minuten tegen Excelsior P. Een week later zette Fer Groeneweg hem te gen Die Haghe meteen in de basis. Het leverde een juweel van een doelpunt op. Van Hoevens naam was gemaakt. Achterdeurtje Als jeugdspeler had hij op alle plaatsen gespeeld, die een elf tal rijk is. In Al was hij voor stopper. "Excelsior zat dik in de verdedigers. Ik rekende op een plaats in het tweede of derde. Gevestigde instituten als Jan van Dijk lieten zich uiteraard niet zomaar uit het eerste spelen". Via een achter deurtje bereikte hij de top toch. Eerder dan verwacht en zelfs als aanvaller, die later nota bene het talent blijkt te missen om mee te verdedigen. van meet af aan een vrije rol. Tien man moesten steeds vol gens de bekende patroontjes werken en ik mocht me uitle ven. Opduiken waar de bal was en onheil stichten. Liefst zo aanvallend mogelijk. Wan neer zoiets goed gespeeld wordt, lijkt het alsof je een man meer hebt. Voor Excel sior heeft dat in die tijd zeker vruchten afgeworpen". Excelsiors huidige trainer Eric Gudde verlangde van Van Hoeven, dat hij ook ver dedigend zou bijspringen. "Wanneer ik dat deed, schrokken de jongens zich een hoedje. Verdedigen is duide lijk mijn stiel niet. De feeling ontbreekt. Ik loop iedereen voor de voeten. Sommige trai ners schijnen dat niet door te, hebben of willen het niet in zien. Ik voelde me nu eenmaal het beste huis in een aanval lende rol. Liefst vanuit de tweede lijn. Dat is mijn lieve lingsstek". niet bijna een compleet nieuw elftal had genoteerd. "Ik wist echt niet, dat Zwart Wit zo bezig was geweest. Dat stond mij niet aan. Zoveel nieuwe jongens moet tot on rust en haat en nijd leiden", oordeelt hij. "De mannen, die gehaald zijn, komen echt niet om in het tweede te voetbal len". Heerjansdam dus. De alge meen zaterdagkampioen, die het kampioenschap van Ne derland aan zondagkampioen RCH moest laten. "Verbaast het, dat ik tussentijds alsnog haar Heerjansdam kon? De. re gels vai} de KNVB 'staan het echt toe", wil hij daarover slechts kwijt. Diplomatiek: "Het is een club, die tot de verbeelding spreekt. Met een schitterende accommodatie en dito trainingsveld". Verder wacht hij maar af wat trainer Reinier Kreyermaat met hem voor heeft. Hij zegt het niet, maar het zal duidelijk zijn, dat hij er zeker op 9 septem ber bij wil zijn: dan speelt Heerjansdam namelijk in Maassluis tegen Excelsior HOEK VAN HOLLAND In het zwembad aan de Cordes- straat mag op zaterdag 5 augustus met volle overgave gemept worden. Overigens met de 'vredelievende' inten tie om de tegenstander het water in te slaan. 'Sla 'n erin' heet het gebeuren, waarmee teams zich die zater dag op een gladde ronde balk bezig houden. Het is de bedoe ling, dat men elkaar zo snel mogelijk het water in kiepert. De aanvang is half twee. Inmiddels is de inschrijving geopend. Een team dient uit minimaal vijf personen te be staan en kan worden gerecru- teerd uit een vereniging, be drijf, straat of buurt of een café. Er kunnen maximaal 24 teams deelnemen. Het in schrijfgeld is f 20,-. Voor in formatie kan men terecht bij het zwembad, tel. 01747-3444. 'Schiedam' zoekt jeugdtrainer SCHIEDAM De voetbal vereniging Schiedam is nogop zoek naar een trainer voor de A-junioren. De training is op maandag avond. Verder wordt hij inge schakeld voor de coaching en begeleiding van het A-team op zaterdag. Gegadigden* kufl- nen contact opnemen met Nico van Huet, tel. 010- 4733411. Kleedkamers VFC niet klaar VLAARDINGEN— Het lukt VFC niet om de nieuwe kleed - en wasaccommodatie al voor de aanvang van het seizoen in gebruik te nemen. De aannemer is, nadat eind mei de eerste paal de grond inging, bezig met het metselen van de muren, maar is nog niet toe aan het 'pannebier'. De voetbalclub rekent er ech ter op, dat ze het pand voor de herfst kan betrekken. Ellen Verhoef haakt in september af ais voorzitter van de Schiedam se korfbalclub ODI. Een opvolg- (st)er is nog niet gevonden. VOETBAL: donderdag GDA - SVV; zondag Schiedam Harga 14.30 uur SVV - Sparta; dinsdag Xerxes - SVV. SOFTBAL: zaterdag Schiedam Harga 17 uur (dubbel) Schiedam - Pirates (d); dinsdag Bloemendaal - Schiedam (d). TENNIS: t/m zaterdag Maassluis TV Evergreen jeugdtoemooi; t/m zondag Schiedam toernooi Los Bigotes C1 en D1 vanaf maandag Vlaardingen Soenda toer nooi B1/2, C1/2, D1/2. TOERFIETSEN: dinsdag Schiedam Harga 18.45 uur Rijmond- HONKBAL: zondag Green Sox Schiedam, Zwijndrecht - Gophers, Vlaar dingen Zwaluwenlaan 14.30 uur Holy - Varen in Oostenrijk VLAARDINGEN Natsec is allang geen kano-vereniging meer waar het uitsluitend draait om rustige tochtjes over het stille water van de vaart en vlieten. De leden spe len kano-polo of vliegen uit naar grote wateren, de zee en het 'wilde water' van de Ar dennen of Oostenrijk. Dat deed ook douane-ambtenaar Mario van Zoelen (28) en hij was meteen verk(n)ocht. In het dorpje Klaus (in Ober-Os- terreich) is hij nu wildwater- instructeur. Van Zoelen werd opgeleid door de 'Erste Osterrreichi- sche Kayak Schule' van Mannfred Breiteneder. Met de al aanwezige ervaring was een stoomcursus van enkele we ken voldoende om van hem een volwaardige instructeur te maken. Geen 'keerwater' was daarna te lastig en geen 'wals' te sterk. Met zijn Oostenrijkse collega Robbert houdt de Vlaardinger nu de beginnersgroep letter lijk aan het lijntje. Dat is bij deze 'Anfanger' pure nood zaak, omdat het nogal eens wil gebeuren, dat er één over boord valt en zo snel mogelijk (liefst met boot en peddel) naar de kant gehaald moet worden. Onlangs had hij twee Vlaardingse Natsec-leden on der zijn leerlingen. De nieuw bakken wildwaterkanoërs waren zeer onder de indruk van de theoretische en practi- sche overdracht van zijn ken nis. In augustus is Mario van Zoe len weer terug in Nederland en op woensdagavond te vin den op de Vlaardingse Vaart. Bij de Schouw (nabij café Mario van Zoelen maakte de overstap van kano-polo (foto) naar het wildvaren. Vlietzicht) traint hij met het kano-poloteam en is dan ze ker bereid om op allerlei vra gen antwoord te geven. Wie echter zelf eens in een kano wil stappen moet zich op dinsdagavond maar eens bij de Schouw vervoegen. Infor matie verstrekt Jan van Zelm (die bij Natsec begeleider en instructeur is): tel. 010- 4359554. VOETBAL: Tal van clubs hebben deze week de training hervat en sommigen spelen op dinsdag 1 augustus al een oefenwedstrijd: VDL-Sparta/am (19 uur), SCHIEDAM De jeugdafde ling van Excelsior '20 organi seert van 31 juli t/m 4 augus tus het Internationale Thurle- de-toernooi voor B-cricket teams. Aan de reeks, bestemd voor jongeren van 15-17 jaar, wordt deelgenomen door de teams uit eht Engelse Kent en Yorkshire en door Kampong, Hilversum, Het Nederlands B- team en Excelsior '20. De wedstrijden beginnen da gelijks om 11 uur. Er wordt gespeeld op twee velden van Excelsior '20 en een veld van het nabijgelegen Asvion. Vriendje Zo keerde hij terug naar de VLAARDINGEN Bij de ge meente worden plannen uit gewerkt om de recreatieve functie van de Broekpolder te verstevigen. Binnen dat kader is ook de nieuwbouw van het Kolpabad weer actueel. Het uit 1954 stammende zwembad voldoet niet meer aan de tegenwoor dig heersende normen van hy giëne en> veiligheid. Aanpas singen zouden forse investe ringen vergen. Op de Markt heeft dat stem men doen opgaan om - zoals recent ook in een rapport werd geopperd, maar door de politiek werd afgewezen - dat geld in nieuwbouw te stoppen. Onder het hoofdje 'sommige trainers' past Fer Groeneweg niet, meent Van Hoeven. "Ze gooien me voor de voeten, dat ik een vriendje van Fer ben. En wat dan nog? Hij is ge woon een vreselijk goede trai ner. Een man, die zijn vak ver staat. Dat is mijn voornaam ste argument. We waarderen elkaar. Anderzijds spaart hij me niet en heeft me, zeker in het verleden, behoorlijk aan gepakt wanneer ik dwars lag, mijn mond opentrok tegen een scheidsrechter of de bal weg trapte". Vanuit die kontektst was zijn overschrijving naar Zwart Wit'28 welhaast een logische. "Komt bij, dat hij recht door zee is en zegt waar het op staat. Niet alleen tegen spe lers, maar ook tegen bestuurs leden. Zo hoort het ook, maar wordt niet altijd in dank afge nomen. Anderen laten conflic ten soms zonder op te treden passeren of laten het aan an deren over. Dat leidt tot mis standen. Zachte heelmeesters maken diepe wonden". Het afhaken van Groeneweg bij Zwart Wit, verraste Cor van Hoeven. Hij had zich ech ter niet eens afgemeld, indien de Vaan-club bij het sluiten van de overschrijvingstermijn SCHIEDAM Debby de Gids werd zaterdag, vooraf gaande aan de dubbel tegen Onze Gezellen, door de zo mersportafdeling van 'Schie- am' onthaald op een huldi ging, omdat ze aan het 250-ste optreden in het eerste softbal- team toe was. Het bestuur, dat tevoren wel de halve vereniging plus de pers had ingeseind, was erin geslaagd om het feest voor de blonde eerste honkbalvrouw geheim te houden. Pas tien minuten voor de aanvang van de wedstrijd werd haar duide lijk wat haar te wachten stond nadat een toeschouwer zijn mond voorbijpraatte. Het feest was er niet minder om. De toch overrompelde Debby de Gids (rechts) werd door voorzitter Wim Geist- dorfer verrijkt met een pen met inscriptie. Haar teamge noten overhandigden een bad- set met daarin geborduurd het getal '250'. Debby de Gids speelt al sinds 1981 onafgebroken in het eer ste team van 'Schieam' en maakte zo alle achtereenvol gende kampioenschappen en promoties mee. oktober start de Grote Clubactie 1989, dat wil zeggen, dan begint de loten-verkoop september kunnen verenigingen voor deelname tn deze unieke 4ie aanmelden. organisatorische en publicitaire begeleiding van de Grote Clubactie. Wij zijn de besturen van clubs die nog niet aan de Grote Clubactie hebben deelgenomen graag t uitgebreide Tevopharm-Schiedam B.V. is een middelgrote Nederlandse onderneming, die deel uitmaakt van het Klöckner/Otto Hënsel concern. De onderneming ontwikkelt en produceert gespecialiseerde verpakkingslijnen, uitgaande van het zogenaamde flow-wrap principe. De machines worden toegepast voor het verpakken van o.a. chocolade-, biscuit- en non-food-artikelen. Tevopharm geniet op dit gebied een wereldreputatie. Ca. 90% van de produktie wordt geëxporteerd. Het personeelsbestand van de onderneming omvat ruim 250, veelal gespecialiseerde medewerkers. Wij hebben in onze montage-afdeling met ingang van het nieuwe opleidingsjaar plaats voor: die de bedrijfsopleiding (SOM) gaan volgen Taken Meewerken in alle voorkomende montage-werkzaamheden Volgen en afronden van de bedrijfsopleiding via de SOM Wij vragen LTS-opleiding (fijn-) mechanische techniek op c-niveau Leeftijd ca. 18 jaar Wij bieden de gelegenheid om, onder deskundige leiding en met gebruikmaking van de diverse bedrijfsfaciliteiten, een hoog gewaardeerd vak te leren Goede primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden Uw sollicitatie Desgewenst kunt u voor nadere informatie contact opnemen met de heer L. van Walsum (010-4885899). Belangstellende kandidaten (M/V) nodigen wij uit schriftelijk te reageren. Uw brief kunt u richten aan: TEVOPHARM-SCHIEDAM B.V. T.a.v. de heer J.L. Boekestein, Hoofd Personeel en Organisatie Postbus 35, 3100 AA Schiedam

De Havenloods | 1989 | | pagina 7