Dominante populieren een probleem in het Beatrixpark NOCSDACEN! al Kuub3 start workshops Bloemen Veiling Westland Oorspronkelijke plannen moeten worden bijgesteld Fikse daling werkloosheid Maatregelen bij scholen Expositie Praagse kunstenaar 6.981 7.98 I mms VINYL - GORDIJN- TAPIJT-COUPONS MET EXTREEM HOGE KORTINGEN DE HAVENLOODS - DONDERDAG 27 JULI 1989 30-367 BOTTERDAM —De instel ling voor kunstzinnige vor ming Kuub3 start in septem ber met verschillende work shops. Er kunnen onder meer cursussen worden gevolgd in fotografie, mode en dans. De cursussen beginnen op 16 september en de prijzen varië ren van 75 tot 135 gulden, met <le Rotterdam-pas veertig gul den korting. Bijna alle cursus sen duren twaalf weken en een les duurt gemiddeld 2,5 uur. Inschrijven kan vanaf 14 augustus bij Kuub3 aan de Westkruiskade 28, tel: 4362929. Het is ook mogelijk om in te schrijven op de Open Dag die op zaterdag 26 augus tus van 13.00 tot 17.00 uur wordt gehouden. Bloemenveiling Westland is een coöperatie met ca. 4.000 aanvoerders. Via de veiling werd in 1988 voor een waarde van 1,4 miljard gulden aan snij bloemen en kamer- en tuinplanten verhandeld. Ca. 2.000 afnemers kopen deze produk- ten, die voor meer dan 75% worden geëxporteerd. Bij Bloemenveiling Westland werken ruim 1.200 mensen. Bloemenveiling Westland is een snel groeiend bedrijf. Als gevolg van deze groei hebben wij bij de afdelingen Verdeelhal Snijbloemen en Verdeelhal Potplanten direct en per medio augustus/ september plaats voor Part-time medewerkers (m/v) 22 tot 25 uur Uw werk bestaat uit het verdelen van de verkochte produkten naar de diverse locaties. De werktijden zijn van 06.00 uur tot einde werkzaamheden. Afhankelijk van de afdeling werkt u 22 of 25 uur per week (bij een 5-daagse werkweek). Bloemenveiling Westland biedt u een prettige werkkring: - aantrekkelijke primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden; - reiskostenvergoeding; - kinderopvang in de schoolvakanties; - gratis bedrijfsvervoer vanuit Schiedam, Vlaardingen, Maassluis. Er zijn diverse opstappunten verspieid over deze plaatsen. Om dit werk goed te kunnen doen, moet u tenminste 1.65 m lang zijn en beschikken over enige kennis van de Nederlandse taal in woord en geschrift. Een medische keuring maakt deel uit van de selectieprocedure. Voor informatie over de functie en het maken van een afspraak kunt u contact opnemen met de heer H. Kortland of mevrouw M. Gerritsen, telefoon 01740-32243 of 01740-32373. Het adres van Bloemenveiling Westland is Dijkweg 66 te Honselersdijk. In juni waren 1014 schoolverlaters ingeschreven. Dit 'taartstuk' geeft het opleidingsniveau weer. WATERWEG NOORD - In de gemeenten Vlaardingen en Schiedam is de werkloosheid in de maand juni aanzienlijk gedaald en wel met respectie velijk 186 en 227 personen. Volgens het Arbeidsbureau is deze daling voornamelijk toe te schrijven aan een periodie ke schoning van het bestand. In totaal staan thans in deze regio 8016 mensen zonder baan ingeschreven. Een andere daling tekent zich af in de groep werklozen met lagere opleidingen. De werk loosheid onder de mensen met een lager opleidings-niveau is het sterkst gedaald, zo meldt het GAB. Ook het aantal langdurig werklozen is ten opzichte van mei gedaald. In juni stonden 4204 personen langer dan één jaar bij het Arbeidsbureau in geschreven, hetgeen een da ling is van 132. Daarentegen is het aantal schoolverlaters zonder baan met bijna twintig procent ge stegen. In juni wordt een toe name van 168 ex-leerlingen gemeld, zodat deze groep in geschreven haanlozen thans uit 1014 personen bestaat. Verder laat het bestand van het GAB een lichte daling zien van het aantal ingeschreven werkzoekenden dat nog wel in het bezit van een baan is. Mo menteel hopen 2325 mensen via het Arbeidsbureau een nieuwe werkgever te krijgen. Het aantal openstaande vaca tures is deze maand 335. Vori ge maand waren dat er 381. In juni werden 151 vacatures aangemeld met name bij de bedrijfsklassen groothandel, bouwnijverheid en detailhan del. Over het eerste halfjaar van '89 werden de meeste va- katures in de bedrijfsklasse detailhandel afgehandeld. Bij het Gewestelijk Arbeids bureau stonden eind juni 10.341 personen als werkzoe kend ingeschreven. MAASSLUIS —Het college van B en W wil dat nog tijdens de zomervakantie voorzienin gen worden getroffen aan het scholencomplex in de Steen- dijkpolder, die een einde ma ken aan de overlast van jonge ren op het schoolplein en bij de entrees van de scholen. De jongeren bekladden 'deu ren en muren, besmeuren het schoolplein en vernielen bo men en beplantingen. Scholie ren en leerkrachten worden regelmatig lastig gevallén. Een groot aantal ouders van een van de scholen en omwo nenden hebben hun ongenoe gen over de overlast aan het gemeentebestuur kenbaar ge maakt. De projektbegelei- dingsgroep kleine criminali teit (een werkgroep uit de stuurgroep kleine criminali teit) heeft met hen overlegd om aan de overlast paal en perk te stellen. Uit dit overleg is het college voorstel tot stand gekomen om de toegangsdeuren van de scholen te verplaatsen waar door de bordessen verdwijnen en de overige nissen met hek werk af te schermen. B en W stellen de gemeenteraad voor 76.900 gulden voor deze maat regelen uit te trekken. Het is de bedoeling om de werk zaamheden nog tijdens de zo mervakantie uit te voeren. 9 Plantsoenendienst medewerkers David Louwerse en Ron Schell werken aan de metamorfose van het Beatrixpark. SCHIEDAM— Het beeld dat de ontwerpers van het Prinses Beatrixpark enkele decennia geleden voor ogen hadden, blijkt niet haalbaar. Een park met grote groene kortgemaaide grasvelden afgewisseld met monumentale boom partijen is niet mogelijk, hebben de medewerkers van de plantsoenendienst ontdekt. Grote boosdoener is de bodem. „Na de oorlog is er een uitgebreide bo- demkundige studie gedaan naar hoe Schiedam in noord uitgebouwd kon worden. Het Beatrixpark is terecht gekomen op het slechtste stuk. Na de aan leg was de grond nog 70 centimeter boven het wa terpeil, nu is dat nog maar 10 tot 15 centimeter", ver telt ir. David Louwerse van de plantsoenendienst. Het Beatrixpark is een be trekkelijk jong park dat werd aangelegd als compensatie voor het verdwijnen van het Volkspark. Een deel van dit park werd aan de werf Wil- ton-Fijenoord verkocht voor het graven van droogdokken. In enkele jaren tijd werd on geveer 100 hectare in noord omgetoverd tot een park. Vij vers werden gegraven en met de grond die hierbij vrijkwam werd de overige grond opge hoogd. Het probleem met het Bea trixpark is dat het is aange legd op een slappe ondergrond van klei- en veenlagen die el kaar afwisselen. De bodem is dan ook behoorlijk gaan in klinken met als gevolg dat de bodem nog maar net boven het waterniveau uitsteekt. „Hierdoor zijn bomen als els- doorn, iep en eik in grote pro blemen gekomen", zegt Lou werse. Dat de bomen er niet optimaal bij staan kunnen be zoekers van het park zelf zien, aldus de gemeentemedewer ker. „De toppen zijn kapot, je kan er zo doorheen kijken. Bij 'een gezonde boom kan dat niet. Probleem Een ander probleem waar de beheerders van het park mee kampen hebben, is de domi nante aanwezigheid van po pulieren. „De populieren zijn als snelgroeiers aangeplant maar veel te lang blijven staan. De laatste tien jaar zijn ze te weinig gedimd. Hierdoor komt er te weinig licht bij de onderbegroeing en wordt het bos hol. Om de achterstand in te halen, hebben we het afge lopen jaar flink huisgehouden en zo'n 100 populieren wegge haald", vertelt Louwerse. Eenzelfde aantal zal de ko mende tijd nog het veld moe ten ruimen, voorspelt hij. Door de verwijdering van hoge populieren zal het bosge- deelte van het park er in de toekomst anders uit komen te zien. Over het algemeen wor den de bossages lager en om gezet in hakhoutbos, een typi sche bossoort voor natte gron den. Het Beatrixpark zal hier door langzaam maar zeker een natuurlijker uiterlijk krijgen. Dat effect wordt versterkt omdat men ook sommige gras- veldeii laat 'verruigen'. Vooral natte weiden worden met in gang van dit jaar minder in tensief gemaaid. Met name in het zuidelijk gedeelte van het park is dit goed te merken. Kortgemaaide velden hebben plaats gemaakt voor ruige weiden met een rijke verschei denheid aan planten en die ren. De medewerkers van de plantsoenendienst werken zelf aan de verruiging mee door zaden van wilde planten uit te zaaien. Toch worden niét alle weiden aan de natuur overgelaten. „De speelweiden gaan we perio diek ophogen want die moeten natuurlijk wel droog zijn. Nu Menige iep is er door de hoge grondwaterstand slecht aan toe. blijven ze nog veel te lang nat", zegt Louwerse. Brutaal Veel mensen bezoeken het park maar niet alle bezoekers gedragen zich even voorbeel dig, weet Ron Schell voorman van de onderhoudsploeg. Me nigeen negeert de verkeers borden als er gezaagd wordt, maar ook met hondeneigena ren hebben de medewerkers van de plantsoenendienst re gelmatig wat te stellen. „Vooral pittbulls houden we goed in de gaten sinds er een kind is aangevallen. Maar ook andere honden worden niet aangelijnd, verzucht Louwer se. Met de komst van goede richtlijnen van de politie komt hier een eind aan hoopt Lou werse. Maar niet alleen het gedrag van de hondeneigenaren is Ron Schell een doorn in het oog. Ook vissers geven soms problemen. „In de beginjaren zijn veel doeken voor de over- beschoeiing vernield en som mige vissers rijden ook bru taalweg met hun auto het gras kapot", stelt Schell. Ook de dagjesmensen die in het week einde met mooi weer in het park vertoeven bezorgen de plantsoenendienst hadden vol met werk. „Na een mooi weekeinde zijn we de gehele maandag in de weer om afval op te ruimen", zegt Schell. „Daarbij hebben we trouwens meer last van de Hollanders dan van de buitenlanders". De metamorfose van het park is dit jaar in gang gezet. De verandering zal de komende jaren worden doorgezet. Over enkele jaren is het park veran- ROTTERDAM— In galérie Paradise regained aan de Ael- brachtskolk 35a exposeert Thomas Lahoda zijn schilde rijen. De tentoonstelling loopt van 16 juli tot en met 6 augus tus. De Praagse kunstenaar, te genwoordig wonend in Ko penhagen, is mede-oprichter van de internationale kunste naarsgroep EistK (Einmal ist Keinmal). Deze groep organi seert collectief tentoonstellin gen en projekten. De expositie wordt op zondag 16 juli om 16.00 uur geopend met een openingsact van Kirsten Del- holm. derd in een natuurlijk aan doend park met een grote ver scheidenheid aan planten en dieren. Het is voor de mede werkers van de plantsoenen dienst alleen te hopen dat het park niet verder de grond in zakt. „We hopen dat nu een status quo is bereikt", vertelt Louwerse. „Voor alle zeker heid zullen we nog een onder zoek gaan instellen". DESSO RIANT TAPIJT 400 br. j Zuiver wollen JAxminster. Van 519.-1 Inclusief leggen en ondertapijt Ruimen MOUNT SKI GORDIJNEN KAMERHOOG 270 h. Van 74.90 incl. maken. AMERIKAANSE TAPIJTTEGELS ]45Vi X45V2 Van 20.-, 24.- en 29.- I Ruimen LOUIS DE POORTERE CORINDO TAPIJT 400 br. Oerdegelijk tapijt in allerlei kleu- j ren. Van 235.- Inclusief leggen. DROOMLAND MATRASSEN Originele binnenveermatrassen\ Met volledige garantie. 140 x 200 van 555.- nü 388.-, i Ook andere maten verkrijgbaar. 80 x 190 van 269.-nü[ ROTTERDAM- PLEINWEG 196, TEL. 010-486 20 55* SPIJKENISSEHOOGWERFSINGEL 2TEL. 01880-1 23 03 DELFT-ASVEST24, TEL. 015-12 33 71 ■VLAARDINGEN-GED. BIERSLOOT50-52TEL. 010-460 32 95

De Havenloods | 1989 | | pagina 9