Ui DE HAVENLOODS Gemeente wil EG-subsidie voor herinrichting Wiltonterrein NEWYORKl Schiedams Nieuwsblad deZtóUrjfer mm Binnenkort presentatie deel plan Al vanaf f 15.05 plaatst u in onze kranten een kleine advertentie. Frankeland begin van actie-estafette tehuizen Middeleeuwse taferelen in Schiedam- Noord Labyrinth open Nieuw bedrijfsterrein moet werkgelegenheid scheppen Personeelsuitbreiding speciaal onderwijs CDA boos op AbvaKabo Singel dicht voor verkeer Café Podium presenteert aanstormend talent Schiedam wil een deel van de Renaval- 0 De acties van verpleegkundigen voor loonsverhoging en verlich- SCHIEDAM— Het ambi- tienze plan om op het Stad serf ondermeer een biblio theek, archief, theater en gemeentekantoren te bou wen begint langzaam meer gestalte te krijgen. Dat stelt wethouder Zijdeveld. In september of oktober van dit jaar verwacht de wethouder met een duide lijk resultaat ie komen. Een ambtelijke werkgroep studeert momenteel op het gemeentelijk deel van het plan. Behalve het eerder genoemde complex zijn in het plan ondermeer een aantal woningen, winkels en zelfs een hotel opgeno men. Dat deel zal volgens Zijdeveld pas ter sprake komen als het gemeentelijk deel 'is afgerond. „We zijn nu met de eerste verken ningen bezig want het is belangrijk dat je je huis werk goed hebt gedaan voordat je met een archi tect gaat praten", zegt Zij develd. De gemeente wü volgens hem op deze ma nier voorkomen dat het project uit de hand gaat lo pen. „We willen geen Sto pera in Schiedamaldus Zijdeveld. Volgende maand of in ok tober zal de werkgroep met het plan voor het gemeen telijk complex naar buiten treden. Pas hierna zullen projectontwikkelaars wor den benaderd. Volgens de wethouder zijn er al be langstellenden voor het p r tji ct Wat de uiteindelijke kosten zijn van het bouwplan voor het Stadserf is volgens Zij develd niet bekend. „Het zal enkele tientallen mil joenen gaan kosten maar wat het aandeel van de ge meente daarin is, is nog niet bekend". EDITIE P, DONDERDAG 3 AUGUSTUS 1989, 38e JAARGANG Nr. 31 KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. SCHIEDAM Het perso neel van het verzorgingste huis Frankeland heeft deze week een begin gemaakt met een actie-estafette die langs de Schiedamse ver zorgingstehuizen moet gaan. In Frankeland is deze hele week uitgeroepen tot actieweek met als inzet vijf procent loonsverho ging en verlichting van de werkdruk. Het is de bedoe ling dat het bejaardencen trum De Harg volgende week volgt. De actieweek is maandag bij Frankeland ingezet met een werkonderbreking van een uur. De bewoners moesten een uur langer" op hulp wachten doordat het personeel van half acht tot half negen een ontbijt voor zichzelf had georganiseerd. Gisteren is er in het verzor gingstehuis een 'anti- stressdag' gehouden. Iedere afdeling ging over tot een werkonderbreking van een half uur. Het per soneel dat een half uurtje vrijnam om even bij te ko men, verzamelde zich in de hal. De actieweek wórdt vrij dag afgesloten met een stiptheidsactie. 'We gaan die dag geheel volgens het boekje werken', vertelt Anita Touw van het actie comité. 'We gaan precies doen wat we volgens onze opleiding mogen doen. Dat levert ongetwijfeld vertra gingen op. Vandaar ook dat we familieleden en vrijwilligers hebben opge roepen een handje te hel pen. Gelukkig hebben veel familieleden van de bewo ners dat al toegezegd', al dus Anita Touw. Volgens Touw staat het merendeel der bewoners achter de ac ties. 'We staan nog steeds voor de vijf procent', stelt Touw. Van een compromis kan volgens de actievoerdster ook geen sprake zijn. 'Als verpleegkundigen hebben we steeds maar ingeleverd voor meer personeel maar daar hebben we nooit wat van gezien. Het wordt tijd dat er nu wat gebeurt'. De actieweek wordt vol gende week overgenomen door het bejaardencen trum. Dinsdag is al een voorproefje gegeven door een werkonderbreking van een uur in de vorm van een verlengde koffiepauze. Een woordvoerder was uitge nodigd om het hoe en waarom van de acties te verduidelijken. Het groot ste deel van de bewoners staat ook hier achter de ac- 'Het merendeel is positief', zegt Bert Touw van het ac tiecomité. 'Er is echter wel een kleine groep die sterk negatief is maar ik denk dat we de mensen voldoen de hebben ingelicht. We hebben een brief van de Abva Kabo verspreid ting van de werkdruk gaan onverminderd door. waarin staat waarom nu we voor ons zelf opkomen', zegt Bert Touw. Ook de di rectie van De Harg staat wat gereserveerder tegen over de actie dan de direc tie van Frankeland. 'Dat komt natuurlijk ook door de aard van de instelling. De Harg is een gerefor meerd bejaardencentrum', verklaart Touw. SCHIEDAM De laatste week van de vakantieactivi teiten van de stichting Sa menlevingsopbouw Schie- dam-Noord staat vanaf maan dag in het teken van ridders en jonkvrouwen. Zeker nu te levisieseries als Floris en Ro bin Hood regelmatig weer worden vertoond zal dat me nige jonge Schiedammer aan spreken. Maandag wordt ge start met de vertoning van een riddervideo, dinsdag is er een verkleedpartij, woensdag wordt er een kasteel gebouwd en donderdag is er een groots slotfeest. De activiteiten zijn bedoeld voor kinderen tussen de 6 en 12 jaar. De toegang kost een gulden. De vakantie activiteiten beginnen elke dag om 13.30 uur achter Bach- pleinflat 5. VLAARDINGEN Op ver zoek van veel jongeren is La byrinth ook in de zomerva kantie geopend. Vlaardingse jongeren in de leeftijd van 12 tot 17 jaar kunnen in het pand aan de Zomerstraat terecht voor verschillende gezel schapsspellen en computer spelletjes. De toegang tot La byrinth is gratis en het jonge rencentrum is elke donder dagmiddag en vrijdagmiddag tussen 12.00 en 17.00 uur open. SCHIEDAMDe gemeente Schiedam zal een beroep gaan doen op het Renaval-pro- gramma van de Europese Ge meenschap. De Europese Commissie heeft vorige week beslist dat het Zuidhollandse scheepsbouwgebied Rijndel ta, tussen Hoek van Holland en Gorinchem in aanmerking komt voor het programma. Het Renaval-programma is in het leven geroepen om in ge bieden waar door de teloor gang van de scheepsbouw veel arbeidsplaatsen zijn verdwe nen nieuwe activiteiten te steunen en de werkgelegen heid te bevorderen. Met de steun in het Rijndelta-gebied is in totaal een bedrag van enkele tientallen miljoenen guldens gemoeid. Schiedam wil een gedeelte van de subsi die benutten om een deel van het voormalige Wilton-Feye- noordterrein opnieuw in te richten. Ook Schiedam heeft sterk te in de scheepsbouw. De Gusto moest sluiten en de eens zo grote Wiltonwerf gaat in sterk afgeslankte vorm verder. Als gevolg hiervan is een groot aantal arbeidsplaatsen ver dwenen, niet alleen bij de werven maar ook bij de toele veringsbedrijven. Een ander gevolg van de neergang in de scheepsbouw is dat voormali ge scheepsbouwterreinen leeg zijn komen te staan. De provincie Zuid-Holland heeft dit voorjaar in samen werking met de betreffende gemeenten, de Kamers van Koophandel en de Gewestelij ke Arbeidsbureaus dit voor jaar een aanvraag tot steun ingediend bij het ministerie van Economische Zaken. De subsidie die nu verwacht kan gaan worden, zal niet ge bruikt worden om de scheeps bouw nieuw leven in te bla zen, verwacht provincievoor lichtster Amee de Schipper, lijden gehad van de teruggang 0 De gemeente om het Wilton-terrein opnieuw in te Het geld zal volgens haar vooral worden aangewend om aan oude scheepsbouwterrei nen een nieuwe bestemming te geven. De Schipper meent dat er drie mogelijkheden zijn voor deze terreinen. „Er kan een nieuw bedrijfsterrein van worden gemaakt, er kan een recreatiegebied komen maar het kan ook geschikt worden gemaakt voor woningbouw", denkt De Schipper. De pro- vinciewoordvoerdster sluit ook niet uit .dat een deel van de subsidie gebruikt zal wor den om de infrastructuur (het wegennet) te verbeteren of om een scholingsproject voor werkloze scheepsbouwers te financieren. Een programma is volgens De Schipper in ruwe vorm gereed. De gemeente Schiedam wil van de subsidie gebruik ma ken om het westelijk deel van het Wilton-terrein te herin- richten. De gemeente is eige naar van de grond en Wilton- Feyenoord, die de grond in erfpacht heeft, heeft aange kondigd het terrein af te wil len stoten. „Het gaat om het gebied tussen de Wiltonhaven en de Beneluxtunnel", legt ge meentemedewerker Raymond Vredenbregt uit. „We bekij ken nu of dit terrein geher- structueerd kan worden. Een besluit is nog niet gevallen maar in het najaar is er meer duidelijkheid". Mogelijkheden Dat het terrein door de ge meente wordt teruggenomen, staat volgens Vredenbregt nog niet voor honderd procent vast. „Eerst moeten B. en W. en de gemeenteraad daar hun zegje nog over doen. We zullen eerst kijken of het haalbaar is", stelt Vredenbregt. De gemeente-ambtenaar ziet wel mogelijkheden voor het terrein. Er is volgens hem ge noeg animo vanuit het be drijfsleven voor. „Als het zo ver komt dan zal met name de kop van het terrein geschikt worden gemaakt voor hoog- waardigebedrijven. Het zal zoiets worden als aan de 's Gravelandseweg. Maar ook de kades willen "'e benutten", vertelt Vredenbregt. Volgens hem hebben al diver se bedrijven interesse getoond in het terrein. Namen wil hij niet noemen. „Er zijn veel na men in de markt maar daar kan ik me niet verder over uitlaten", aldus Vregenbregt resoluut. Belangrijkste uit gangspunt voor de herinrich ting van het Wilton-terrein is volgens de ambtenaar het scheppen van extra werkgele genheid. „We hebben dan ook het liefst bedrijven die flink wat werkgelegenheid opleve ren. Dat dat ook wel nodig is wordt duidelijk als je kijkt naar Wilton-Feyenoord: aan vankelijk werkten daar 7.000 mensen, maar nu zijn daar nog maar 700 werknemers van SCHIEDAMDe uitspraak van de rechter vorige week dat staatssecretaris Ginjaar ten onrechte het personeels bestand van het speciale on derwijs per januari 1987 heeft bevroren, heeft ook gevolgen voor Schiedam. "Als de staatssecretaris consequenties verbindt aan de uitspraak, zal dat zeker ook in Schiedam ef fect hebben", zegt G. Kruijt, chef afdeling onderwijs bij de gemeente. Het belangrijkste gevolg zal zijn dat het personeelsbestand niet gebaseerd wordt op het aantal leerlingen in januari 1987 maar van het leerlinge bestand in januari van dit jaar. „Sommige scholen krij gen meer personeel en andere minder", voorspelt Kruijt. „In het algemeen zal er waar schijnlijk een kleine uitbrei ding van het personeelsbe stand komen". Als gevolg hiervan zullen kin deren die in aanmerking ko men voor het speciaal onder wijs, een onderwijsvorm voor moeilijk lerende kinderen, minder lang hoeven te wach ten voordat ze worden toege laten. Momenteel volgen 250 leerlingen speciaal onderwijs. Nieuwe leerlingen werden aangenomen via een getempo riseerde toelating. De bevriezingsmaatregel van Ginjaar vindt Kruijt' een on zinnige maatregel. „Je kunt zeggen dat er teveel kinderen naar het speciaal onderwijs worden geschoven. Maar als je daar een rem op wil zetten, moet je dat niet met zö'n maatregel doen. Dat is geen beleid", stelt Kruijt. In Schiedam wordt volgens de chef onderwijs een vrij strikt toelatingsbeleid gevoerd. „Een kind komt alleen voor speciaal onderwijs in aanmer king als er geen alternatieven zijn. Er wordt naar ons idee kritisch naar gekeken", zegt Kruijt. Mocht de staatssecretaris de bevriezingsmaatregel inder daad afschaffen dan kunnen er in Schiedam meteen leer krachten worden aangeno men, denkt Kruijt. „Mensen met een parttime-aanstelling kunnen dan een taakuitbrei ding krijgen. Lukt dat niet dan kunnen we alsnog gaan adverteren". SCHIEDAM— De plakcam- pagne van verpleegkundigen op de in de stad opgestelde verkiezingsborden is bij het CDA in het verkeerde keelgat geschoten. Het campagneteam ergert er zich vooral aan dat de CDA-affiches met andere affiches, waarin wordt gepleit voor vijf procent loonsverho ging voor verpleegkundigen, zijn overgeplakt. In een open brief aan de AbvaKabo be schuldigt het CDA-campag- neteam de vakbond van van dalisme. 1 De CDA-affiches met als wer vende tekst: 'En na de vakan tie: verder met Lubbers' zijn een week geleden op de daar voor bestemde borden ge plakt. Actievoerende ver pleegkundigen hebben echter slim hier op in gespeeld door het CDA-logo en een gedeelte van de tekst te overplakken. Hierdoor wordt nu de sugges tie gewekt dat na de vakantie de door verpleegkundigen ge wenste vijf procent loonsver hoging gerealiseerd zal wor den. Het CDA-campagneteam noemt dit een daad van van dalisme. „Het is betreurens waardig dat een respectabele organisatie als de Uwe zich daaraan schuldig maakt", schrijft Theo Schoenmakers namens het campagnetêam. Het CDA heeft door de over- plakactie een schade van 300 gulden geleden. ZATERDAG 19 AUG. a s. ITALIAANS FEEST bij: 55 jaar JOS VAN GENT tweewielers Bergweg 220 - 010-4668283 A Voor een tientje naar de Grand Ca- A Maasland krijgt Nederlands Kam pioenschap skeeler Ondanks nieuw verpleeghuis nog lange wachtlijsten bij Driemaasstede. 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM In verband met bestratingswerkzaamhe den wordt de Singel vanaf dinsdag 8 augustus voor ruim twee weken afgesloten. De werkzaamheden vinden plaats tussen de Oostsingel en de Emmastraat. De bestrating wordt opgeknapt nu de bouw van een blokje woningen ter hoogte van het Land van Ris klaar is. De weg zal worden uitgebroken, opgehoogd met zand en opnieuw worden be straat. De Singel en de zijstra ten hiervan blijven voor het bestemmingsverkeer bereik baar via het Stationsplein. GROTE VERBOUWINGS-OPRUIMING 20 - 70% KORTING A Bruidsboutique Monique fjJülA( Kuiperstraat 47 - Vlaardingen (centrum) LTel. 010-4359350 SCHIEDAM Het podium programma vermeldt voor vanavond een jamsessie met bekende en onbekende muzi kanten. De aanvang van de sessie is 22.30 uur en de toe gang is gratis. Vrijdagavond is er in muziek café Podium een optreden van The Sugermen. Deze band be staat uit vier muzikanten en is een rijzende ster in het Neder lands muziekcircuit. Dat is niet verwonderlijk gezien het verleden van de muzikanten. Stuk voor stuk komen de bandleden uit gerenommeerde bands. De nieuwe band was dan ook al twee weken na op richting via de vaderlandse popzender te horen. Toegang tot het optreden dat om 22.30 uur begint, kost vijf gulden. Als afsluiting van het muzika le weekeinde wordt zondag een film vertoond over de for matie Depeche Mode en een aflevering van het televisie programma Kippevél. Aan vang is 22.00 uur en de toe gang is gratis. WIN 'N GRATIS REIS VOOR 2 PERS. NAAR Kom vandaag nog 'n kijkje nemen in filiaal Hoofdweg en doe mee!

De Havenloods | 1989 | | pagina 1