SPARTA NEC Peter Houtman,heeft het naar zijn zjn NEC wordt blijvertje Een elftal Dixons staat voor u klaar: Veel IIANS TEXTIEL succes SPARTA! zondag 13 augustus a.s. 14.30 uur Weer spektakel op Spangen DIXONS met Sparta hogerop Sparta en het Bedrijfsleven NIEUW VREELUST Softbal Cricket Honkbal Programma Augustus -HPvanderKooiBV. DE HAVENLOODS - DINSDAG 8 AUGUSTUS 1989 32-158 Steunt SPARTA via Ver. De Sparta Supporter wordt ook lid. Stort uw bijdrage op giro nr. 216306 Minimum contributie 25.- per jaar Frankrijk had gekund. Zwitserland behoorde eveneens tot de moge lijkheden. Na rijp be raad viel de keus tóch op Sparta. Deels omdat echtgenote Rina niets meer voelde voor een achtste keer verhuizen. Anderzijds omdat de aanbieding vanuit het Kasteel hem wel aan stond, zowel financieel als qua secondaire ar beidsvoorwaarden. Aldus werd Peter Houtman op zijn twee-en-dertigste Spar taan. Het lot had het vorig jaar al die wending kunnen nemen, maar toen was Feijen- Peter Houtman oord net even aantrekkelijker. Niet in de laatste plaats om dat de blonde ex-internatio- nal namens de Kuipbewoners nogal wat wapenfeiten op zijn naam had staan. „Het sportie ve element heeft toen de door slag gegeven. Voor hetzelfde geld, letterlijk, kon ik ook voor twee of drie jaar bij F.C. Utrecht tekenen. Ik had ech ter in m'n achterhoofd, dat er met Feijenoord meer te berei ken viel", bekent Peter Hout man, die in Rotterdam-Zuid terugkeerde aangezien zijn Portugese avontuur (bij Spor ting Lissabon) op een ont nuchterende miskleun was uitgedraaid. Zoals bekend werd ook zijn rentree bij Feij enoord niet het succes dat ie zich daar had gewenst. Peter Houtman werd weer eens geconfronteerd met zijn afhankelijkheid als prijs- schutter. „Als de aanvoer van de flanken ontbreekt, dan ben je al snel uitgepraat. Ik maak best goals op eigen initiatie ven, maar om optimaal te kunnen functioneren moet ik toch vanaf de vleugels worden aangespeeld. En dan ook nog eens worden begrepen. Een kennis heeft een keer een wedstrijd zitten turven en kwam tot elf ballen die ik te rug legde en waar verder niets mee werd gedaan. Doodzonde is dat natuurlijk", stelt Peter Houtman. „Weet je, voor mij persoonlijk zijn dat soort zaken even be langrijk als doelpunten. Als spits word je echter vooral op je produktiviteit beoordeeld en nauwelijks op je verdere functioneren. Het is een prachtige plek, zeker als je er veel inschopt of kopt en je hebt als voetballer ook veel meer mogelijkheden dan wan neer je op een andere plaats speelt, maar de keerzijde is dat alleen de gemaakte doel punten als resultaat blijven hangen. Zondag volgt dan het echte grote werk. Voor de competitie-ouverture komt nieuwkomer NEC naar het Kasteel. „Een wedstrijd, die we zeker niet mqgen verliezen", zegt Peter Houtman daarover. „Vooral niet omdat we daarna een vrij pittig programma krijgen. Als je de zaken realis tisch inschat dan moet de winst zeker tot de mogelijkhe den behoren. Op papier ben je gewoon sterker. Dat neemt niet weg dat die nieuwkomers over het algemeen een goede start kennen. Desondanks ga ik uit van twee punten. Aan een uitslagvoorspelling wil ik me niet wagen, maar met iedere overwinning ben ik te vreden". De heer J.J. Jacobs, algemeen directeur van DIXONS BV, zou er geen enkel probleem mee hebben als de prestaties van Sparta dermate goed zou den zijn, dat iedere thuiswed strijd als een topper wordt aangemerkt. Toppers staan immers garant voor publici teit en dat is immers het to verwoord voor elk bedrijf dat zich op sportsponsoring stort. DIXONS BV, voor het tweede seizoen Sparta's hoofdsponsor vormt daarop geen uitzonde ring. „Ik ben eerlijk genoeg om te bekennen dat het ons vooral om de vergroting van de naamsbekendheid te doen is", zegt de heer Jacobs. „Sport sponsoring is natuurlijk leuk en aardig, maar het moet na tuurlijk wel wat opleveren. Wij laten dat ook meten en tot op heden is de belangstelling ons niet tegengevallen. Publi citaire belangstelling bedoel ik dan, want de toeschouwers stromen jammer genoeg nog steeds niet naar Spangen." „Maar", vindt hij, „in dit ver band moet je gewoon realist zijn. De kans dat Sparta op korte termijn tot de vader landse top gaat behoren is niet erg groot. Daar kan zelfs DIXONS geen wezenlijke ver andering in brengen. DIXONS gaat wel als welva rende onderneming door het leven." De heer Jacobs is inmiddels directeur van 8 filialen en het eind van deze expansie is nog lang niet in zicht. „Nee", ver volgt hij, „het streven is erop gericht om onze organisatie te laten uitgroeien tot 110 lande lijke filialen. Op korte termijn staat de opening gepland van DEXONS-winkels in Amster dam (2x), Zoetermeer, Leid- schendam, Goes, R'dam Zuid plein en Zaandam. Daarna willen we ook nog uitbreiding in de kop van Noord-Holland en als alles volgens plan ver loopt sluit ik ook expansie naar het buitenland niet uit". Succes „Het succes van onze organi satie", vervolgt Jacobs, „is ge stoeld op 4 pijlers: motivatie, kennis, betrouwbaarheid en duidelijkheid. Dat is ook het- gene wat onze medewerkers moeten uitstralen. Zij zijn als het ware de ambassadeurs van onze bedrijfsfilosofie." „Dat alleen is natuurlijk niet vol doende", realiseert ook Jacobs zich. „De consument wordt steeds kritischer en is op zoek naar de leverancier die hem niet alleen een prettige en be trouwbare service biedt, maar die tevens in staat is een juiste prijs/kwaliteit verhouding te presenteren. Ik denk dat wij daar in slagen. We verkopen natuurlijk wel producten te gen stuntprijzen, maar we profileren ons met de A-mer ken. Daarbij vinden we het enorm belangrijk om een goe de vertrouwensrelatie met onze klanten op te bouwen. Ook wij maken wel eens fou ten, maar die worden wel a la minute gecorrigeerd. Niet moeilijk doen, maar domweg de klant tevreden stellen, dat is ons parool." Doelgroep DIXONS BV. gespecialiseerd in fotografie, audio, video en electronica, richt zich ook niet op een specifieke doelgroep. „Nee", zegt Jacobs, „onze doelgroep is in feite de Neder landse consument. Wij hebben geen voorkeur voor welke klant dan ook. DIXONS BV kan zich ook zo opstellen, om dat wij een heel breed assorti ment voeren, waar het hele gezin alles vindt wat het nodig heeft. Mede daardoor heeft DIXONS bewezen de afgelo pen jaren haar plaats in de markt waard te zijn en met een omzet die ergens in de buurt van de 150 miljoen gul den schommelt, hoeft de foto- en audiogigant zich voorlopig geen zorgen te maken. Sport sponsoring werd aangegrepen om langs een andere weg meer naamsbekendheid te Inrijgen. Dat de keus op Sparta viel is gelet op de bedrijfsfilosofie niet zo vreemd. „Nee", zegt de heer Jacobs, „wij zochten naar een club die ook vriende lijkheid, betrouwbaarheid en duidelijkheid hoog in het vaandel heeft staan en dan is de keus niet echt moeilijk meer. In hoeverre wij verder gaan met sponsoring hangt van de toekomstige ontwikke lingen af. Het is in feite een vicieuze cirkel. Als het ons be drijfseconomisch beter gaat, krijgen we een ruimer budget en dus meer mogelijkheden tot sponsoring. Dat dat dan bij Sparta zou zijn moet je zeker niet uitsluiten, want te rugkijkend op de afgelopen tijd is het toch tevredenheid troef bij DIXONS BV." Aan de vorige seizoensope- ning tegen NEC bewaart Sparta niet zulke goede herinneringen. Die ouver ture, vier jaar geleden in 'De Goffert', eindigde in een Nijmeegse zege (1-0), die de ploeg van Theo Vonk na een avontuurlijke voor bereiding in Spanje meteen weer met de neus op de nuchtere feiten drukte. Die voortvarende start van de Gelderlanders mocht hun overigens niet echt baten, getuige de degradatie aan het einde van diezelfde competitie. Nadien kenden de Nijmegenaren twee on opvallende jaren, maar het afgelopen seizoen werd duidelijk, dat in 'De Gof fert' opnieuw hogere doe len worden nagestreefd. Rechtstreekse promotie behoorde lange tijd tot de mogelijkheden, maar kon toch niet worden bewerk stelligd. Waarna via de na- competitie NEC alsnog de kans greep. Achteraf zullen spelers, trai ner en het bestuur niet rouwig om deze 'omweg' zijn geweest, want de band met de achter ban werd er behoorlijk door versterkt. Maar liefst 40.000 toeschouwers passeerden bij die extra thuis-wedstrijden de kassa's waarvan de helft in de slotronde tegen Excelsior die via een benauwde 2-1 over winning het volksfeest ople verde waarvoor iedereen was Versterkingen Op die verlossende zaterdag avond in juni riep Leen Looij- en, de architect van het danig gerenoveerde Nijmeegse mo del, dat NEC moest oppassen voor wat al te groot optimis me. Weliswaar was de eerste belangrijkste stap omhoog ge nomen, maar dat betekende niet dat de eredivisie zonder zorgen tegemoet kon worden gezien. Rekening houdende met de beperkte financiële middelen legde de blonde oe- fenmeester een wensenlijst op tafel, waarin om drie brood nodige versterkingen werd verzocht. „Dat lijstje is voor een gedeel te ingevuld", zegt Leen Looij- en. „Ik had gevraagd om drie versterkingen, in iedere linie NEC-trainer Leen Looijen een. Met de komst van Wim Woudsma en Ronald Vroom- ans (Eindhoven) is 2/3 van mijn wensenpakket ingewil ligd. Dat die derde aanvulling niet kwam, had twee redenen. Enerzijds vertrouwt het be stuur te veel op deze groep en aan de andere kant waren wij er door de na-competitie laat bij. Daardoor konden wij Steve Wasiman en Peter Barendse niet kopen, terwijl ook Bert Bartelings aan onze neus voorbij ging." „De na-competitie had nog een ander nadeel. De spelers hebben nauwelijks rust gehad en daardoor is de opbouw ook wat anders verlopen. Ik kon de jongens moeilijk over de kling jagen. Bovendien had den we wat geblesseerden met als gevolg, dat we wat magere resultaten boekten in de oe fencampagne, 3-0 verlies te gen RKC en 1-0 tegen Hera cles. Natuurlijk niet best, maar goed dat is iedereen snel vergeten." „Zondag", vervolgt de oefen- meester, „gaat het spel echt op de wagen. Sparta wordt voor ons een zware wedstrijd, zoals iedere uitwedstrijd zwaar is voor ons. Toch gaan we ons niet ingraven. Daar hebben we domweg de ploeg niet voor. Wat dat betreft kan het publiek een leuke pot ver wachten. Voor wat betreft mijn selectie mis ik door een schorsing Cees Lok, waardoor Frans Paymans op Houtman zal spelen. Voor de rest is de ploeg fit en als dat in de rest van het seizoen zo blijft de graderen wij niet. Per slot van rekening ben ik als trainer nog nooit gedegradeerd! Een belangrijke beleids wijziging op technisch ge bied is de gedeeltelijk in voering van fullprofessio- nalisme. Op een totaal van 22 kontraktspelers hebben Fullprofs wij in het komend een 11-tal full-profs. De ervaren Peter Houtman in de spits en Michel Valke op het middenveld vormen in combinatie met onze mix ture van geroutineerde en de basis voor een goed si De Sparta-sponsorgroep breidt zich gestadig uit. Op dit mo ment bestaat deze groep uit ca. 100 bedrijven. In de komende edities van deze Sparta-pagina zullen wij deze bedrijven nader aan u voorstellen. Sub sponsoring kontrakt Quaser Met Quaser International B.V. is een 3-jarige subsponsoring- overeenkomst afgesloten. Quaser treedt in de plaats van Quick Sportschoenen waarvan het kontrakt per 30 juni j.l. is beëin digd. Quaser, een nieuw Engels merk, zal in de komende 3 jaar als kleding- en schoenensponsor van Sparta fungeren. Bij Qua ser staan op dit moment bekende Engelse spelers als Gary Lineker en Steve Bull onder kontrakt. Relatiepakketten Los van de bestaande sponsor mogelijkheden hebben wij voor het komend seizoen ook een 'z.g.' relatiepakket samengesteld. Dit pakket houdt het volgende in: - twee seizoenkaarten op de Eretribune - een parkeerkaart - toegang tot de Kasteelloge voor en na de wedstrijd - vermelding in onze magazines Voor inlichtingen over deze sponsor-mogelijkheid kunt u kon- takt opnemen met onze heer Charles v.d. Steene, 010 - 4151087. Zoals U waarschijnlijk wel weet spelen de Amateurs van SPARTA op het complex Nieuw-Vreelust dat gelegen is aan de Spaanseweg nr. 3 te Rotterdam. Hoewel het al ruim 25 jaar Nieuw-Vreelust heet mogen we toch wel met gepaste trots deze naam gaan voeren om dat het de afgelo pen jaren flink wat verbete ringen aan deze accomodatie heeft gedaan. men. In de afgelopen 2 maan den zijn ét weer wat verbete ringen aangebracht. Zo is de commissiekamer geheel opge knapt en zijn de velden dus danig verbetert dat het wel heel slecht weer moet zijn eer daar een afgelasting plaats zal vinden. Maar waar SPARTA zeer trots op gaat worden is de in aanbouw zijnde Nieuwe Overdekte Tribune die als al les meezit geopend gaat wor den op zondag 24 september als SPARTA tegen buurman Neptunes zijn le thuiswed strijd voor de competitie gaat spelen. Deze tribune wordt 27 meter lang en gaat plaats bieden aan ongeveer 300 toeschouwers. Het wordt 2.50 meter opge hoogd zodat een ieder een goed en ruim overzicht krijgt op het speelveld. Onder de overdekte tribune worden ruimtes gecreeerd om in een later stadium kleedkamers te maken. Tevens komen er 2 op slagruimten om materialen in op te bergen. Op het hoofdveld komen ook 2 nieuwe dugouts die klaar moeten zijn als de competitie gaat starten op zondag 3 sep tember. De damesselectie van Kou- dijs Reizen Sparta draait momenteel uitstekend. Het team bekleedt, de bovenste plaats in de eerste klasse landelijk en heeft goede vooruitzichten op het kam pioenschap en promotie naar de hoofdklasse. Mocht dit gebeuren, dan zou het een unicum zijn in de ge schiedenis van Sparta- softbal, omdat nog nooit eerder een Spartaans team zover gekomen is. Volgend seizoen kan dat wellicht anders zijn. Hoewel het cricketseizoen nog niet geheel voorbij is, kunnen wij nu al vaststel len, dat wij een goed cric ketjaar hebben. Dankzij een aantal vriendelijke le den konden wij dit jaar een grote oefenkooi laten bou wen en bovendien het veld aanzienlijk laten verbre den. Vooral de kooi is bij de spelers in de smaak geval len en wij kunnen gerust zeggen, dat het iedere avond dringen is om een balletje te gooien of te slaan. De resultaten zijn dan ook in stijgende lijn, het eerste elftal staat op een veilige plaats, het tweede en derde elftal heb ben nog promotiekansen. Ook de jeugd toont hoe langer hoe meer interesse. Momenteel spelen wij met twee jeugdelftallen, terwijl voor 1990 het derde elftal al in zicht is. Mocht dit derde elftal werkelijk ko men dan zullen wij naar een tweede veld moeten gaan uitkijken. Nog maar drie weken, dan is het cricketseizoen 1989 al weer voorbij, maar in 1990 beginnen wij weer op 6 mei. Mocht u interesse hebben, dan bent U van harte welkom op ons speel veld bij de: A.K.V. De Bermen, Couwenhoekseweg, Capelle a.s. IJssel. De honkballers van Sud- tours Sparta zijn het afge lopen weekend begonnen aan het tweede gedeelte van de kompetitie. In een ladderkompetitie van 18 wedstrijden zullen de man nen van de coaches Jim Hovorka en Koos van der Mark zich bij de bovenste zes (van de tien verenigin gen) moeten spelen om zich ook in het volgende seizoen weer van Hoofdklasse honkbal te verzekeren. De komende weken zult u op het amateurkompleks Nieuw Vreelust vaak kun nen genieten van aantrek kelijk honkbal. Alle thuis wedstrijden van Sudtours Sparta zullen aanvangen om 14.00 uur en de toe gangsprijs bedraagt slechts 5.-. Onderstaand volgt een overzicht van de te spe len thuiswedstrijden, zondag 13 augustus: Sud tours Sparfa - Gambro Twins zaterdag 19 augustus: Sud tours Sparta - Mr. Cocker HC AW /Tij gers zaterdag 26 augustus: Sud tours Sparta - S. D. Quick zaterdag 2 september: Sudtours Sparta - Minolta Pioniers zondag 10 september: Sud tours Sparta - Interacht de Spartaan zondag 17 september: Sud tours Sparta - Optiebeurs Giants zaterdag 23 september: Sudtours Sparta - His Bu- romat ADO zondag 1 oktober: Sud tours Sparta - PSV Tot ziens op Nieuw Vreel ust! Sparta-FC Den Haag De tweede thuiswedstrijd van Sparta, die op 23 augustus gespeeld zou worden tegen FC Den Haag, is op last van burgemeester Peper verbo den, omdat het hier een risicowedstrijd betreft. De gemeente Rotterdam hanteert daarbij het standpunt dat deze wedstrijden niet op doorde weekse dagen gespeeld mogen worden. Uitwijken naar 3 september, de dag van de eerste ronde van de KNVB-beker is niet mogelijk, omdat de voor die dag vastgestelde bekerwedstrijd IJsselmeervogels - FC Den Haag evenmin op 23 augustus gespeeld kan worden. Naar één nieuwe datum voor Sparta - FC Den Haag wordt nog gezocht. Deze ruimte is gereserveerd voor In elf Dixons-zaken in en rond Rotterdam vindt u alles op het gebied van audio- tot videotapes, van walkman tot stereo- installatie, van fotocamera tot computer, van CD tot videocamera. Altijd met een kompleet assortiment, uitstekende service en vooral interessant geprijsd. Want om 't u naar de zin te maken, dat is onze sport! je komt ogen en oren tekort Rotterdam. Keizerswaard 111. Wc.Gr. Usselmonde, tel. 010-4822796. Lijnbaan 79a. tel. 010-4123651, W.C. Zuidplein Hoog 461. tel 010-4102025, Beijerlandselaan 202a, tel. 010-4325445, Korte Hoogstraat 11-13, tel. 010-4046996. Noordmolenstraat 64b. tel. 010 4652881, Vlaardingen, Liesveld 10, tel. 010-4347398, Hoogvliet. Binnenban 56. tel. 010-4163442, Ridderkerk, Raadhuisplein 28a, tel 01804-24460, Zwijndrecht, Hof van Holland 140, tel. 078-194855, Spijkenisse, Nieuwstraat 133. tel. 01880-21258. Woensdag 16 aug. Roda J.C. - Sparta R Zondag 20 aug. Ajax - Sparta R Woensdag 23 aug. Sparta R - FC Den Haag Zondag 27 aug. Sparta R - Vitesse ELEKTROTECHNISCH INSTALLATIEBUREAU LANDELIJK ERKEND 010 - 476 04 79 Heemraadssingel 267 - Rotterdam

De Havenloods | 1989 | | pagina 3